A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.024
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Ja sam testirao i lan kablom taj 286R od A1 isto mi pucala veza, a gledam 4G normalno spojen. FW je totalno smrdan na tom routeru

 Ja sam isto testirao i radio usporedbu na više mikrolokacija ZTEMR286 i Huawei B525-23e ( oba modela Cat 6 ) znači 1 kraj drugoga  u istim radio  uvjetima ( B525 podešen na L800+L1800 ,dok za ZTE nema mogućnosti setiranja bandova pa na šta se zakači ), razlika ogromna u korist Huawei  rutera pa eto tko ima namjeru neki Best Buy ruter uzimat svakako neka si uzme ili B525 ili sličan B535 isto super model , sasvim pristojne cijene polovnih rutera a odlične mogućnosti.

 

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja imam spremljen Huawe B525 (ostalo mi od TELE2) i sve više razmišljam da se prebacim.......

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Stavi karticu odmah u taj Huawei...bolje od ovog ZTE krampa mora biti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam karticu stavio u tele2 B525s 23a da zte nisam ni isprobao... :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Razmišljam isprobati ovaj Flatbox. Znači ako sam dobro shvatio koštalo bi me minimalno 400kn koliko dođe router jer je obavezno kupiti ga. A ovih 179kn mjesečno mogu otkazati nakon 14 dana i onda ne plaćam ništa ili se plaća za tih 14 dana korištenja? U najgorem slučaju 600kn da saznam je li mi uopće opcija?

 

Ima nekog iz Zagorja ovdje da koristi?

 kolega, nazovi A1 i traži službu prodaje, i sklopi ugovor telefonom s njima. Dakle uz ugovornu obavezu dobivaš router za 1 kunu i plačaš 20 kn mjesečno.

Tada ti router stigne poštom, i njima platiš tu jednu kunu.

 

S obzirom da si sklopio ugovor na daljinu (telefonom) imaš 14 dana da otkažeš ugovor, i vratiš router. (procedura je vrlo jednostavna, čak ne plačaš niti poštarinu kod vraćanja)

 

Na taj način možeš, dakle, isprobati i vidjeti da li ti odgovara.

 

 

Sad ide najbolji dio; Ako ti i odgovara, vrati im router i otkaži ugovor unutar tih 14 dana. To svakako napravi! Kad ti stigne potvrda da je ugovor raskinut, možeš isti dan otići u A1 centar, kupiti router za 400 kn i tražiti flatbox duo uslugu BEZ UGOVORNE OBAVEZE.

 

Eto, to je workaround, i košta te ravo kunu!  :)

 

jbg, nema jednostavnije, sam A1 si je tak zakomplicirao.

 

EDIT;

Košta te tu jednu kunu + usluga onoliko dana koliko si ju koristio u tom "probnom" razdoblju + 20 kn za prvi mjesec "otplate" routera, ali to je i logično. Teoretski, ako raskineš ugovor 10-og dana platiti ćeš 18 kn pretplate + 20 kn korištenje routera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 20:51 (ZdravacVZ).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, samo taj "workaround" ima jednu sitnu manu, a to je da ti router može doći 13. dan nakon telefonskog sklapanja ugovora gdje baš i neće ostati puno manevarskog prostora za degustaciju proizvoda.

 

Mene je na to upozorio čovjek u A1 pa zato pišem.

Sad...mogao je on meni prodavati maglu, samo da ja na licu mjesta uzmem taj flatbox (iako sam ga uzimao ovak i onak 100%), a mogao je i ukazati na stvarnu moguću nezgodnu situaciju.

Ajde, ja sam to uzimao baš u predbožićno kad su sve moguće dostave puuno sporije nego inače pa je i to igralo ulogu, ne vjerujem da bi sad bilo takvih problema. 

Al velim...poznavajući naše operatere, dobro je naglasiti i ovu mogućnost!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pa ugovor počne od trenutka kad ti je usluga omogućena tj. od trenutka kad si dobio router. Ovo što ti pišeš nema smisla.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Samo s najboljom voljom, da bi se izbjegle moguće neugodnosti, prenosim ono kaj sam čuo na šalteru. Ako je čovjek meni krivo rekao (ni prvi ni zadnji put), onda sam ja krivo prenio...nisam sam proučavao to jer mi telefonsko sklapanje ugovora nije bilo potrebno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Ja sam karticu stavio u tele2 B525s 23a da zte nisam ni isprobao... :)

 koji su APN podatci ako ne "prepozna karticu" odmah....

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

speedy56  ma krivo ti je čovjek rekao.   Ugovor ti počne biti valjan kad potpišeš poštaru da si preuzeo paket. Uključenje slijedi u istome danu, najkasnije sutra ujutro (ovisi koliko brzo pošta pošalje A1 info i potpisani ugovor)

 

Također, možeš i sam poslati A1 svoju kopiju /dokaz da si preuzeo, i odmah te uključe.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

 koji su APN podatci ako ne "prepozna karticu" odmah....

 za flatbox je dovoljno upisati samo "  internet  " pod APN postavku

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 8:41 (ZdravacVZ).
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nedavno preašo na A1 sa Tele2...

 

Ali stvar je šta nakon tog prelaska nemogu igrat pokrenut Rockstar igre!

Ne želi mi uope otvoriti https://socialclub.rockstargames.com/

 

Jučer je radilo, malo sam igro RDR2 i eto opet ništa, kao neki dan - ne otvara...

Briso registry, deinstalirao Game Launcher, palio servise iako su radili...

Probao i sa VPNom i ništa

 

________________

________________

 

Uspio sam solo riješiti problem...

Uključio UPnP u postavkama modela, ručno stavio IPv4 adresu i uneso ju po DMZ postavke modema 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 17:15 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
speedy56 kaže...

Da, samo taj "workaround" ima jednu sitnu manu, a to je da ti router može doći 13. dan nakon telefonskog sklapanja ugovora gdje baš i neće ostati puno manevarskog prostora za degustaciju proizvoda.

 

Mene je na to upozorio čovjek u A1 pa zato pišem.

Sad...mogao je on meni prodavati maglu, samo da ja na licu mjesta uzmem taj flatbox (iako sam ga uzimao ovak i onak 100%), a mogao je i ukazati na stvarnu moguću nezgodnu situaciju.

Ajde, ja sam to uzimao baš u predbožićno kad su sve moguće dostave puuno sporije nego inače pa je i to igralo ulogu, ne vjerujem da bi sad bilo takvih problema. 

Al velim...poznavajući naše operatere, dobro je naglasiti i ovu mogućnost!

 Pišeš gluposti  jer ugovorna obveza počinje od trenutka uključenja usluge dakle  tek kad stigne router i staviš SIM u njega a oni uključe uslugu kroz 

1 do 2 h  a ne od trenutka kad si ti webom ili telefonom obavio kupnju pa to bi bio čisti kretenizam tko bi pristao na to .

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
doktor1 kaže...

Nedavno preašo na A1 sa Tele2...

 

Ali stvar je šta nakon tog prelaska nemogu igrat pokrenut Rockstar igre!

Ne želi mi uope otvoriti https://socialclub.rockstargames.com/

 

Jučer je radilo, malo sam igro RDR2 i eto opet ništa, kao neki dan - ne otvara...

Briso registry, deinstalirao Game Launcher, palio servise iako su radili...

Probao i sa VPNom i ništa

 

________________

________________

 

Uspio sam solo riješiti problem...

Uključio UPnP u postavkama modela, ručno stavio IPv4 adresu i uneso ju po DMZ postavke modema 

Preporuka: postavi DNS poslužitelje s drugog screenshota direktno u router. Onda će svi uređaji automatski koristiti iste.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni to na b315 nece radit, stavio sam google DNS u postavkama routera i nista. Dok ga na uredaju ne promjenim nista.

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...

Preporuka: postavi DNS poslužitelje s drugog screenshota direktno u router. Onda će svi uređaji automatski koristiti iste.

 Ma danas opet ne radi... Jučer radilo cijeli dan dok noćas nisam ugasio komp. Sve postavke iste. Čak i resetiro modem

 

Iako mogu igrat igru, ali social club ne otvara na netu

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Probaj postaviti Cloudflare DNS; 1.1.1.1 i 1.0.0.1, možda proradi. Nemam Flatbox, ali imam A1 fiksni internet i stranica mi se normalno otvara s Cloudflare DNS poslužiteljima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

S10+ A1 kartica bezobrazno brzo

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav, trenutno sam na bakru na optimi, brzina mi je 3Mbit, na losoj sam lokaciji pa ne moze brze nikako. Razmisljam o prelasku na flatbox pa me zanimaju vasa misljenja. Imam u mobitelu s10+ a1 karticu i brzina je 130/30, jel bi bila ista i sa flatboxom? Kakav je ping u igrama? Spajam se na eNB 3240 i udaljen sam od njega nekih 550m. Nemam prepreka izmedu. Na mobitelu sam gledao jacinu signala i tu je oko -80 dBm. Nebi mi bio problem ni uzeti drugi ruter samo da sve radi kako treba.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

rl99 

Dobra vijest za tebe je da, ako na mobitelu imaš takvu brzinu, imao bi i sa routerom, ali ne vjerujem baš sa onim koji moraš kupiti u A1.

 

No, uz neki 3CA (Huawei B715) ili 4CA router (Huawei B818) bi postizao te brzine.

 

Svakako ti savjetujem da naručiš telefonski uslugu i telefonski sklopiš ugovor, tako da nakon što dobiješ router, imaš 2 tjedna da im spakiraš i vratiš i mailom raskineš ugovor.

 

Nakon toga odi u A1 centar i uzmi bez ugovorne obaveze.

 

Toliko o "tehnikalijama"   :)

 

No, imaš aplikaciju za mobitel, nisam siguran kako se zove, pisao se ovdje već o tome (prevrti temu unazad), instaliraj i provjeri na mobitelu brzinu po svakoj frekvenciji (B1, B3, B7 i B20). Javi ovdje rezultate, pa će biti jasnije koji router bi bio optimalan za tebe.

 

Na kraju, teško da ti netko ovdje može ovako napamet odgovoriti, jer sve ovisi baš o tvojoj mikrolokaciji i tornju na koji nse spajaš...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 16:35 (ZdravacVZ).
15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
rl99 kaže...

Pozdrav, trenutno sam na bakru na optimi, brzina mi je 3Mbit, na losoj sam lokaciji pa ne moze brze nikako. Razmisljam o prelasku na flatbox pa me zanimaju vasa misljenja. Imam u mobitelu s10+ a1 karticu i brzina je 130/30, jel bi bila ista i sa flatboxom? Kakav je ping u igrama? Spajam se na eNB 3240 i udaljen sam od njega nekih 550m. Nemam prepreka izmedu. Na mobitelu sam gledao jacinu signala i tu je oko -80 dBm. Nebi mi bio problem ni uzeti drugi ruter samo da sve radi kako treba.

 

Uz takav RSRP i takvu udaljenost od 500 metara, ako si line of site ( znači da ga i vidiš ) na toj baznoj sa 3  frekvencije ne bi trebalo biti problema niti sa Huawei B525-23e i imao bi dobre i stabilne brzine.

( veliku ulogu  igra i SINR parametar pa ako ti je on u rangu  oko 13-15 onda bi imao 100 mbita sigurno  uz uvjet da nema  100 HB  uređaja na  sektoru )

Ovo sve šta je kolega ZdravascVZ naveo stoji i svakako je dobar savjet, ali ti je dosta skuplja varijanta tako da za 300-500 kn uzmeš B525 ili B535  i  imaš isto dobru kombinaciju. ( provjeri SINR na mobitelu sa npr. NetMonster aplikacijom, imaš na  njoj i baznu i  sektore i PCI na koji se spajaš  pa javi )

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa, moze mala pomoc. Naime narucila sam homebox internet kojeg sam danas dobila. Dobila sam poruku od a1 da je uskuga aktivirana. S obzirom da sam ja laik za elektroniku

Dakle ja sad routernuszekamnu struju into je to?

Znam da je lozinka isod routera ili moram neke postavke rijesavat prije? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...

Probaj postaviti Cloudflare DNS; 1.1.1.1 i 1.0.0.1, možda proradi. Nemam Flatbox, ali imam A1 fiksni internet i stranica mi se normalno otvara s Cloudflare DNS poslužiteljima.

 Ma nakraju je pomogao samo poziv da otvore NAT portove...

I to je to

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Samo uštekaš i to je to.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zee_15 kaže...

Ekipa, moze mala pomoc. Naime narucila sam homebox internet kojeg sam danas dobila. Dobila sam poruku od a1 da je uskuga aktivirana. S obzirom da sam ja laik za elektroniku

Dakle ja sad routernuszekamnu struju into je to?

Znam da je lozinka isod routera ili moram neke postavke rijesavat prije? 

 Uštekaš u struju, i trebalo bi raditi. Na wireless se spojiš sa onom lozinkom koja piše na routeru.

 

Ali ja ti savjetujem da se spojiš kabelom, odeš u postavke routera (utipkaš u browser onu IP adresu 192.168.x.x) i PROMJENIŠ password za Wi-Fi. kao i password za router sučelje. Također, promjeni naziv SSID u neki vlastiti po izboru.

 

Tako ćeš biti sigurnija da ti netko neće neovlašteno koristiti tvoj internet, ili još nešto gore.

 

Ako nisi sigurna kako se to radi, na youtube-u ima milijun clipova. To se rješi za doslovce 2 minute.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne treba se spojiti kablom za promjenu lozinke, može se i preko mobitela. 

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Od pocetka koristenja A1 flatbox duo imam brzinu 55Mbps, sto je i neki maksimum jer repetitor na koji sam spojen (400m zracne linije bez prepreka) ima samo B20(800Mhz) frekvenciju. Meni je ta brzina i vise nego ok posto mi zica prima max 6Mbps, ali isao sam preko huactrl probati zabraniti B20 da vidim kuda ce me baciti. Nakon toga me je spojio na repetitor koji ima B1(2100Mhz) i brzina je izmedju 100-110Mbps danas tokom cijelog dana. Paradoksalno je to sto mi je taj toranj udaljen tocno 7800m zracne linije... :D
Eto, iz dosade sam si ubo jos 50Mbps da se nadje... XD
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Od pocetka koristenja A1 flatbox duo imam brzinu 55Mbps, sto je i neki maksimum jer repetitor na koji sam spojen (400m zracne linije bez prepreka) ima samo B20(800Mhz) frekvenciju. Meni je ta brzina i vise nego ok posto mi zica prima max 6Mbps, ali isao sam preko huactrl probati zabraniti B20 da vidim kuda ce me baciti. Nakon toga me je spojio na repetitor koji ima B1(2100Mhz) i brzina je izmedju 100-110Mbps danas tokom cijelog dana. Paradoksalno je to sto mi je taj toranj udaljen tocno 7800m zracne linije... :D
Eto, iz dosade sam si ubo jos 50Mbps da se nadje... XD

 Osmica centar Vtc b20 b3 b1 b7 na mobu preko 300mbs

-
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav,

 

 

dali ima koja mapa gdje se može vidjeti dostupnost tornjeva (na lokaciji korisnika A1 usluge).... da vidim koji je "najbliži"....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

Pozdrav,

 

 

dali ima koja mapa gdje se može vidjeti dostupnost tornjeva (na lokaciji korisnika A1 usluge).... da vidim koji je "najbliži"....

 Evo to se Informiraj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice