A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.845
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Podrav, planiram uzet internet pokucni, dvoumim se izmedu Tcom i A1. Kakva su vasa iskustva ?Sto bi mi vi preporucili, konkretno radi se o lokaciji okok Brac.

Nemam mogucnost telefona tako da mi je potreban internet posvuda  eh dakle a1 ili tcom? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Čini mi se da Tcom ne nudi telefonsku uslugu untar Gigabox-a.

 

A1 nudi 1TB+neograničeni razgovori.

 

O kvaliteti ti teško može itko točnoreći - jako ovisi o lokaciji i zagušenosti mreže na lokaciji.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Može li netko pomoći oko kupovine antena i novog rutera? Već sam napisao komentar na zadnjoj stranici, ali skoro isti problem kao Nuclear_Phoenix - download se nonstop mijenja, ping u igrama je nepodnošljiv, ma da mi je download 5 ali konstantan (i ping) ja bi bio sretan. Ne znam što drugo ako ne antene i novi ruter.

 Ja ti jedino mogu savjetovati da prije kupovine isprobaš. Odakle si? Ima ovdje na forumu ljudi iz raznih krajeva, siguran sam da će ti htjeti ustupiti router na jedno poslijepodne da isprobaš dostupne frekvencije i brzine.

Nakon toga, znati ćeš što možeš očekivati.

 

Ukoliko si siguran da ti svjetlovodni kabeli neće tako skoro, ja uvijek predlažem Huawei B818 i iskra P56 antene.S tom kombinacijom si si osigurao LTE+ bar naredne 2 do 3 godine.

 

5G routere za sada zaboravi. Jednostavno je neisplativo i nepotrebno.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao.

 

EDIT;

Usput, da kažem za Huawei B818, trenutno mi je "nakačeno" 17 devices na Wi-Fi (smart home) i potvrđujem da ima dobar devices management, stvarno nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 17:37 (ZdravacVZ).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Duga Međa, malo je selo, a ako pogledaš na cellmapperu ima 2 tornja lijevo koji su dosta blizu i 2 malo dalje, ispod desno. Moja pretpostavka je da se spaja na ta 4 ovisno koliko je ljudi u jednom vremenu spojeno na jedan od njih.

 

 

Internet je tokom dana neprihvatljiv za mene (oscilacije brzine i pinga) tako da mi je jedina opcija uložit u te antene i ruter, mislio sam si uzet Iskrine ali nisam još, prijatelj obitelji tvrdi da nema smisla uzimat antene ako sam dosta blizu tornja i vidi se (nisam bio na krovu tako da ne znam baš vidi li se toranj ili ne jer ima par čempresa ovdje ali ruter mi je okrenut prema ovom 3316) tako da ne znam. Stvarno sam laik za sve te frekvencije, ali voljan sam uložit koliko treba da si osiguram bolje nego ovo sad.

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa, ima li netko ovdje sa boljim (4CA) routerom, ili mobitelom na potezu Našice  -  Slatina, da pomogne kolegi Ramseyu da isproba realno stanje u praksi?

 

Trebalo bi otići do tornjeva (usput sa cellmapperom osvježiti kartu) i prvo tamo na 50 m od tornja izmjeriti brzine za svaku frekvenciju koju odašilju.

 

A nakon toga ćemo onda lakše procjeniti koji router, i da li ti trebaju iskre.

Načelno, uvijek su bolje iskre od internih antena u routeru, sigurno ćeš s njima dobiti na kvaliteti signala, samo pitanje je da li će to utjecati na brzinu i ping, jer nije kvaliteta signala jedini uvjet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 19:56 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ja sam si uze antene iskra p56 toranj mi je udaljenosti malo vise od trista metara bio al mi je jacina signala
bila jako losa s 30-40mbps sad imam 60-80 tako da se namas sta mislit bolja oprema bolji rezultati i da ako ti tornjevi nemaju cetri frekvencije onda si nemoras kupovati najskuplji ruter
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Duga Međa, malo je selo, a ako pogledaš na cellmapperu ima 2 tornja lijevo koji su dosta blizu i 2 malo dalje, ispod desno. Moja pretpostavka je da se spaja na ta 4 ovisno koliko je ljudi u jednom vremenu spojeno na jedan od njih.

 

 

Internet je tokom dana neprihvatljiv za mene (oscilacije brzine i pinga) tako da mi je jedina opcija uložit u te antene i ruter, mislio sam si uzet Iskrine ali nisam još, prijatelj obitelji tvrdi da nema smisla uzimat antene ako sam dosta blizu tornja i vidi se (nisam bio na krovu tako da ne znam baš vidi li se toranj ili ne jer ima par čempresa ovdje ali ruter mi je okrenut prema ovom 3316) tako da ne znam. Stvarno sam laik za sve te frekvencije, ali voljan sam uložit koliko treba da si osiguram bolje nego ovo sad.

 Kolega Ramsy , malo sam bacio oko na dostupne frekvencije (podaci su mislim iz listopada prošle godine).

Prema slici, udaljenost do tornja sa B1 je preko 7 km, nisam siguran ni da bi sa iskrinim antenama uspio uloviti. (Možda će me netko demantirati kome je isto tako velika udaljenost, a ima antene.)

 

Svejedno, ja bih u tvome slučaju išao na kombinaciju Huawei B715 + Iskre P56

 

Za router ti može kolega DDavorin rješiti, ili direktno kako neki naručuju sa onog webshopa iz Finske.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 0:27 (ZdravacVZ).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A što je s 3316? Ja živim taman u crvenom krugu pa mi ima smisla hvatat signal tog tornja, taj mi je 2 do 3 kilometra od kuće.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa mozes oni valjda racunaju da ces dobit bolju brzinu na ovima jel imas 3banda a tamo sam 2, al sumnjam jel ce ti signal bit zivi uzas vjerojatno.

16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Za ekipu s Huawei routerima, evo zgodnog načina kako ručno setirat bandove i još poneku stvar: 

Testirano radi na B818-263.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Btw jel netko ima GigaCube (B818-263 od Vodafonea) da je uspio nekako natjerat na telefon radi s njim?

I jel se netko upustio u preflashavanje Vodafone FW-a s generičkim od Huaweia?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Kako misliš "da telefon radi s njim"?

Ja ga imam (baš Gigacube, B818 brandiran na vodafone, uzeo sam ga od kolege DDavorin) i uredno mi se spaja na svaki mobitel u kući.

14 godina
moderator
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa misli na telefon, ne mobitel preko wifi...

 

Taj model ima fw u kojem je onemogućen telefon i ponaša se kao B818-260.

Nisam naišao na previše informacija o promjeni.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

 uopće mi nije pao fiksni telefon na pamet...a najjače je da sam ga razmišljao staviti kad sam uzimao A1...

 

 

Inače, prošlo je tjedan dana od uloženog prigovora na (ne)funkcioniranje usluge, no nitko mi se nije javio.

U međuvremenu se situacija malo popravila, danas sam imao speedtest od "čak" 70/35 dl/ul. Trenutno je na 30/30, nek samo ne ide na gore od toga.

14 godina
moderator
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni su se javili nakon ravno 42 dana zadnji put...

 

Jedino što su za oko 2 tjedna riješili problem pa me nije bilo briga dal će se javit.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Razmišljam isprobati ovaj Flatbox. Znači ako sam dobro shvatio koštalo bi me minimalno 400kn koliko dođe router jer je obavezno kupiti ga. A ovih 179kn mjesečno mogu otkazati nakon 14 dana i onda ne plaćam ništa ili se plaća za tih 14 dana korištenja? U najgorem slučaju 600kn da saznam je li mi uopće opcija?

 

Ima nekog iz Zagorja ovdje da koristi?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ak nemaš ugovor - otkažeš kad hoćeš, platiš kolko si koristil.

 

Ja sam ti iz samog srca Zagorja i imaš moje komentare tu u zadnjih par stranica teme

Javio se i kolega oko Lepoglave. On je, kolko god bi ovi s druge strane Očure hteli biti Zagorci, ipak druga tek Varaždinska županija no i on ima loše iskustvo.

 

Probaj naći nekoga se A1 karticom pa probaj kak ti radi to.

Od mog doprinosa, evo jedan friški speedtest.

 

Uglavnom...3 godine sam bio na Tele2 i kolko god se pričalo da po gradovima taj pokućni loše funkcionira, moram reći da s A1 imam više problema u 2mj nego s ovima u 3god.

14 godina
moderator
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Plaćaš za onoliko koliko si koristio, naprimjer 10 dana plaćaš 1/3 mjesečne cijene.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
speedy56 kaže...

Ak nemaš ugovor - otkažeš kad hoćeš, platiš kolko si koristil.

 

Ja sam ti iz samog srca Zagorja i imaš moje komentare tu u zadnjih par stranica teme

Javio se i kolega oko Lepoglave. On je, kolko god bi ovi s druge strane Očure hteli biti Zagorci, ipak druga tek Varaždinska županija no i on ima loše iskustvo.

 

Probaj naći nekoga se A1 karticom pa probaj kak ti radi to.

Od mog doprinosa, evo jedan friški speedtest.

 

Uglavnom...3 godine sam bio na Tele2 i kolko god se pričalo da po gradovima taj pokućni loše funkcionira, moram reći da s A1 imam više problema u 2mj nego s ovima u 3god.

 Pozdrav kolega,

 

pošto kažeš da imaš A1 uslugu (imam je i ja) no meni je problem što me u zadnje vrijeme j**** Wi-Fi odnosno nakon nekog vremena pukne pa se vrati nakon par sekundi.

Već sam dva puta zvao SZK te su oni mijenjali one frekvencije u ruteru (početno je postavljeno na "Automatski"). Pa me zanima na koji način odnosno dali ima koja Online karta gdje se mogu vidjet dostupne "manje opterećenje" frekvencije na mojem području?.....

 

Stavljali su me na kanal 12 pa kanal 9 sada zanje ali isto zeza. To se počelo dešavat u nazad mj dana a inači do tada ništa.....

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Gale92 

Pojasni malo u pitanju je 4G signal ili WiFi signal. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Gale92 

Pojasni malo u pitanju je 4G signal ili WiFi signal. 

 WiFi signal...... inače su mi brzine ok.....

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pa ako ti puca wifi ne mora znaciti da ti puca veza, moze biti da router popusta ako je u pitanju ZTE koji se dobije kod A1.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Pa ako ti puca wifi ne mora znaciti da ti puca veza, moze biti da router popusta ako je u pitanju ZTE koji se dobije kod A1.

 upravo je on da....

15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
deepshitcro kaže...
Pa ako ti puca wifi ne mora znaciti da ti puca veza, moze biti da router popusta ako je u pitanju ZTE koji se dobije kod A1.

 upravo je on da....

 

Nažalost to su loši ruteri ti ZTE modeli, čak oni stariji Cat 4 MF283 + su bolji od ovih Cat 6 novijih

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Da, puno ljudi se je ovdje vec zalilo na pucanja wifi-ja na tim routerima...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ti routeri ne mogu raditi normalno s više od 2 uređaja istovremeno na wifiju. 

6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
na 5 ili 2.4 ghz puca wi-fi ili oboje?
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Isto je samo što 5 ghz ima još gori domet.

6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
svi 5ghz imaju manji domet ali veću stabilnost veze
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam testirao i lan kablom taj 286R od A1 isto mi pucala veza, a gledam 4G normalno spojen. FW je totalno smrdan na tom routeru

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice