A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.996
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

Ako još netko ima problema s pucanjem WiFia te slabim brzinama neka proba u postavkama rutera staviti frekvenciju (2.5 i 5) na najveću moguću (po tvorničkom je na "automatski)......


za sada što koristim je bolje a kroz vrijeme ćemo vidjeti..... i dalje je riječ o ZTE ruteru kojeg A1 dodjeljuje....

Frekvencije su 2.4 GHz i 5 GHz. Idealno bi bilo kada bi router podržavao Wi-Fi na dvije frekvencije u isto vrijeme. Zato što ako prebacite mrežu na 5 GHz, a neki uređaj (recimo, mobitel) ne podržava Wi-Fi na 5 GHz, isti se neće moći spojiti na mrežu. Štoviše, uopće se neće pojavljivati na popisu dostupnih mreža.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima još neko ovakvo ugodno iskustvo s A1?

 

Do prije 2tjedna uredno sam imao 150mbps DL i 40mbps UL (ponekad je DL išao čak i preko 200).

Jedan toranj mi je 800m zračne linije bez nekih prepreka (brdo iznad mene, enbID tornja je 1313).

Na tom tornju sam ove brzine imao uz vrlo dobar do odličan signal prema ovoj slici.

 

U međuvremenu, meni nije jasno kak, na tom tornju više ne mogu dobiti takav dobar signal nego samo osrednji do loš. No, da bi stvar bila još gora, sad mi se B818 router svako malo kači na neki drugi toranj (enbID 1362) koji isto tako ima vrlo loš signal. Ukratko - internet se jedva može koristiti, kaj zbog pucanja veze, kaj zbog konstantnog pokušavanja spajanja na različite čelije na 1362 tornju (slika u prilogu).

Toranj 1362 nije mapiran na Cellmapperu i ne znam gdje se nalazi u odnosu na moju lokaciju.

 

Ubacio sam sim od A1 u mobitel i pratio situaciju na Cellmapperu i priča je bila jednaka kao i s B818.

Speedtest iznad 10mbps mi je postao luksuz.

 

Svaki savjet je dobrodošao

 

EDIT:

Eto i još mi bug neće uploadati sliku....

https://imgur.com/a/WrvLyCO

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 17:05 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...

Frekvencije su 2.4 GHz i 5 GHz. Idealno bi bilo kada bi router podržavao Wi-Fi na dvije frekvencije u isto vrijeme. Zato što ako prebacite mrežu na 5 GHz, a neki uređaj (recimo, mobitel) ne podržava Wi-Fi na 5 GHz, isti se neće moći spojiti na mrežu. Štoviše, uopće se neće pojavljivati na popisu dostupnih mreža.

 pardon moja greška tj, tipfeler, mislio sam na 2.4

Ovaj ZTE što daje A1 podržava u isto vrijeme radi i 2.4 i 5GHz...

Za sada mi se čini uredu... a vidjet ćemo u narednom razdoblju....

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
speedy56 kaže...

 

Svaki savjet je dobrodošao

 

 zovi SZK pa te prebace na drugi toranj (tako su meni napravili)....

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

speedy56

Imao si A1 sim u mobu pa napravi upload bodova da se osvježi karta i pojavi novi toranj upload može i sa drugom operaterom pošto je već snimio sa A1 sim. Ako su ti signali jako pali od prije možda rade nešto na tornju jer taj 1313 bi trebao imati tri frekvencije. A da to provjeriš zadaj mu samo B1 2100Mhz. I A1 sim u mob i celmapperom malo mapirati svoje područje

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
speedy56 kaže...

 

Svaki savjet je dobrodošao

 

 zovi SZK pa te prebace na drugi toranj (tako su meni napravili)....

 Zanimljivo prebacili su te na drugi toranj kako li su to izveli?

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

speedy56

Imao si A1 sim u mobu pa napravi upload bodova da se osvježi karta i pojavi novi toranj upload može i sa drugom operaterom pošto je već snimio sa A1 sim. Ako su ti signali jako pali od prije možda rade nešto na tornju jer taj 1313 bi trebao imati tri frekvencije. A da to provjeriš zadaj mu samo B1 2100Mhz. I A1 sim u mob i celmapperom malo mapirati svoje područje

 Tak je, 1313 ima B1, B3 i B20, provjerio sam to isti dan kad sam uzeo router ;)

 

Danas sam napravio jedan subotnji pješački rekreacijski krug sa cellmapperom i uploadao nekih 300-400boova, u narednim danima planiram i autom napraviti jedan đir.

 

 

Da, meni je isto palo na pamet da nešto možda rade na tornju jer mi nema smisla da najednom imam sve parametre signala lošije. Shvatio bih da je samo lošija brzina zbog veće "gužve" na tornju.

Nazvat ću ih definitivno u ponedjeljak i pitati.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ili množe biti da je greška na tornju tako je meni bilo kod HT HR signal pao sa -70 na -97 a brzine još više

Normalne brzine Normalne brzine
greška na tornju greška na tornju
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A1 flatbox duo, router je onaj njihov ZTE, vrsta mreže LTE i jačina je nonstop na 3 od 5 crtica, jačina signala -106 dBm, živim u selu i toranj je jedno 4 kilometra udaljen od mene, brzine su sramota, variraju i skaču nonstop, ne mogu odigrat jedan online game bez da mi ping skače od 100 do preko 1000, imate li neku preporuku ili da pređem na bakrenu žicu gdje ću možda imati konstantan 3 download? Zadnji put kad sam zvao szk i sami su rekli da u bilješkama piše da su sve napravili i doslovno su mi preporučili prekid usluge. Spajam se na eNB ID 3316 i na eNB ID 3076, ovisi koji kad ima koliko ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 21:33 (Ramsy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kod mene pao snjeg zatrpo Iskre signal odma koma na - 110 dbm 

Brzina je jos i solidna 2100+2600mhz 

https://www.speedtest.net/result/10847233171

-
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 19:27 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Čitam da B818 ima podršku za 4x4 MIMO, ali s obzirom na to da ima samo 2 vanjska konektora, 4x4 MIMO formira između dvije vanjske i dvije unutarnje.

Jel netko probao izvući interne antene na pigtailove van i spojiti neku 4x4 MIMO antenu (ili dodati još jedan par Iskri na +22.5 i -22.5 stupnja) da vidimo ima li kakvih realnih improvemenata u smislu maksimalnog throughputa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

mislim da naši operateri nerade sa 4x4 MIMO već 2x2

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
lord22 kaže...

mislim da naši operateri nerade sa 4x4 MIMO već 2x2

 Sva 3 operatera imaju 4x4 MIMO.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zag0 kaže...
lord22 kaže...

mislim da naši operateri nerade sa 4x4 MIMO već 2x2

 Sva 3 operatera imaju 4x4 MIMO.

 Ako imaju 4x4 MIMO dali znaš kolika bi bila max brzina na jednoj frekvenciji recimo B3 1800Mhz gdje im je širina pojasa 20Mhz?

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kalkulator izračuna brzine lte mreže.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel netko primjetio da se ova "usluga" totalno u*rala na području Rijeke? DL je i dalje 15-30mbit ali ping... Užas, varira od 90 do 900 bez obzira na signal (oko -85dbm), online gaming je maltene nemoguć.

 

Ima li ih uopće smisla zvati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Jel netko primjetio da se ova "usluga" totalno u*rala na području Rijeke? DL je i dalje 15-30mbit ali ping... Užas, varira od 90 do 900 bez obzira na signal (oko -85dbm), online gaming je maltene nemoguć.

 

Ima li ih uopće smisla zvati?

A gdje na području Rijeke, Koja ulica , kvart 

Meni na Drenovi sve lijepo radi , u Busy Houru brzine padnu na 50-60 dok ujutro redovito preko 100 mbita sa Huawei B525-23e.

Koliki ti je SINR jer ti je RSRP OK, očito imaš veliki broj HB uređaja u sektzoru pa ti je problem , ako ti je UL dobar onda je to to.

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Viškovo.

 

UL je dobar, 20+ non stop.

15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Viškovo.

 

UL je dobar, 20+ non stop.

 Eto šta sam ti rekao , nema ti tamo spasa dok se ne izgradi još poneka bazna , ( site na viškovu ima 4CC ) 4 carriera na LTE tehnologiji ,znači maximalno je proširen, preveliki broj HB uređaja i u popodnevnim i večernjim satima su brzine slabe jer su svi zakačeni na net.

ljudi doma,rade od kuće, pa surfaju i gledaju iptv, online škole 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Viškovo.

 

UL je dobar, 20+ non stop.

 Ma ide s tog tornja sa 4 frekvencije preko 100Mbps u svako doba dana i noći.....

15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Viškovo.

 

UL je dobar, 20+ non stop.

 Ma ide s tog tornja sa 4 frekvencije preko 100Mbps u svako doba dana i noći.....

 da i pogotovo sa Cat 4 ruterima 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
barni kaže...
DDavorin kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Viškovo.

 

UL je dobar, 20+ non stop.

 Ma ide s tog tornja sa 4 frekvencije preko 100Mbps u svako doba dana i noći.....

 da i pogotovo sa Cat 4 ruterima 

 Pričao si o zagušenosti bazne ,a ne o routerima. I nije mu samo do routera nego mu je i signal loš jer 20Mbps UL stalno to ti je dobar pokazatelj signala.... Bazna nije zagušena!

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Sad vidim, krivo sam napisao, up je stalo preko 30, trenutno je 32-35, down je cijelih 12 ali nije to problem, problem je odvratni ping od 100 do 900. Signal je "pun" na onom ZTE smeću, mislim da se vrti od -80 do -85 uglavnom. Nemam mogućnost staviti vanjske antene da uperim u neku drugu.

 

Očigledno da je ova bazna stanica zabijena, bar na ovim "osnovnim" frekvencijama...

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nuclear_Phoenix  Stigli do zaključka: bazna nije preopterećena nego imaš loš router i poželjno bi bilo da imaš vanjske antene, a što je od toga u tvojoj mogućnosti to ti znaš.... Svaka frekvencija od te 4 može biti osnovna ,a na nju se vežu ostale.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 21:26 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Nuclear_Phoenix  Stigli do zaključka: bazna nije preopterećena nego imaš loš router i poželjno bi bilo da imaš vanjske antene, a što je od toga u tvojoj mogućnosti to ti znaš.... Svaka frekvencija od te 4 može biti osnovna ,a na nju se vežu ostale.

 jaoo , ovaj puta se ne bi složio da bazna nije preopterećena, šta se tiče rutera tu se slažem,ali uz RSRP od -85 šta je sasvim pristojno, dapače odlično, trebalo bi još vidjeti koliki je SINR, područje Viškova je definitivno problem i tamo je zagušenje ogromno, i uz najbolje rutere

vrijednosti brzina će biti mizerne naspram drugdje kao npr kod mene na Drenovi ali u svakom slučaju poželjno je imati dobar ruter, pitanje je koliko se isplati ulagati u njega na takvom području gdje imamo preko 13000 stanovnika na 1 baznoj i preko sigurno nekoliko stotina HB uređaja jer tamo nema dobre infrastrukture za fiksnu mrežu, problem je šta je svaki sektor opterećen a ne samo 1 i cijelo područje vapi za još jednom baznom, kada se sve to zakači i još u isto vrijeme onda sigurno možemo govoriti da je bazna preopterečena , pa tu se radi o ogromnom prometu na toliki broj ljudi ,lp

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne pomažu antene, stan iznad mene montirao iskre i onaj Huawei 8xx (ne znam koji točno), poboljšanje ne vrijedi tih novaca koliko je ulupao u opremu.

 

Ni mobitel ne lovi baš neke lude brzine (Galaxy A51), možda do 50-60 u downu dok HT na istoj lokaciji hvata 80+.

 

Mora biti zagušenje, sad je brzina i dalje oko 20 u downu ali ping se popravio, varira 60-120.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Galaxy A51 je 2CA mob i kažeš da ide sa njime 50-60 ali postoje još dvije frekvencije koje on ne spaja znači barem još 20 po frekvenciji. Ne znam nisi rekao koja bi za tebe bila zadovoljavajuća brzina? Prije bi rekao da je pojedina frekvencija zagušena nego bazna pošto skori svi koristite isti router od A1 i svi se spajate na dvije iste frekvencije. Kad imaš na routeru mizerne brzine uzmeš mob odeš na 300 400m od bazne i testiraš brzinu onih ćelija koje su u tvom smjeru i usporediš rezultate. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Brzina mi nije pretjerano bitna, 20/20 bi bilo sasvim ok, čak mi ne smeta niti ping oko 80-100 ali da nema jittera i da je to konstantno a ne da oscilira do 900.

 

Koliko vidim na karti, samo tri ćelije (2,22,23) pucaju prema meni (eNB ID 2131) - s time za cell 2 pokriva dosta veliko područje pa je ona vjerojatno zakucana, znači ostaju 22 i 23.

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može li netko pomoći oko kupovine antena i novog rutera? Već sam napisao komentar na zadnjoj stranici, ali skoro isti problem kao Nuclear_Phoenix - download se nonstop mijenja, ping u igrama je nepodnošljiv, ma da mi je download 5 ali konstantan (i ping) ja bi bio sretan. Ne znam što drugo ako ne antene i novi ruter.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dobro se govorilo kad su neki rekli da će se pojavit isti problemi kao i na Tele2 Pokućnom (evo veliki broj korisnika i sada postepeno idu problemi).....

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice