A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.006
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dastefan kaže...
Ramsy kaže...

Koje antene bi ste preporučili za ZTE MF286R? Ne znam da li je Iskra P-56 kompatibilna.

 Je, kompatibilna je, imam p-56 i koristio sam ju na ZTE. Za antenu bi preporučio P-56, ali bih ti preporučio i da se riješiš tog ZTE kao što sam se i ja riješio. Prati stranicu od tia mobitela, povremeno spuštaju cijenu vikendom ovog Huaweia na 299kn, ja sam si uzeo njega i P-56, prezadovoljan https://www.speedtest.net/my-result/d/f78ac35b-6526-42cc-8858-783de1ea2387

 A da pitam još, koliko si daleko od tornja na koji se spajaš po cellmapperu i kako točno znaš na koji se spajaš? Meni je najbliži 3,8km, pretpostavljam da se spajam na njega osim ako je preopterećen pa me preusmjeri na neki drugi, nisam točno siguran.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Ne možeš tu ništa napraviti. Napisao sam: zvao sam, pisao e-mailove, pisao na profilu Facebooka i ništa.

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Ne možeš tu ništa napraviti. Napisao sam: zvao sam, pisao e-mailove, pisao na profilu Facebooka i ništa.

 Šta su ti rekli na sve to?

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Ne možeš tu ništa napraviti. Napisao sam: zvao sam, pisao e-mailove, pisao na profilu Facebooka i ništa.

 Ne mogu da, mogu se jedino pisat službeni prigovori, što bi trabali napraviti i drugi, pa bi se možda, samo možda udostojili to i napraviti...

 

https://www.a1.hr/podrska/obrasci-za-prigovore

 

 

Music for life!!
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

 A da pitam još, koliko si daleko od tornja na koji se spajaš po cellmapperu i kako točno znaš na koji se spajaš? Meni je najbliži 3,8km, pretpostavljam da se spajam na njega osim ako je preopterećen pa me preusmjeri na neki drugi, nisam točno siguran.

 7.5km od tornja. Probao sam usmjeravati antenu prema pozicijama A1 tornjeva u okolini prema cellmapperu. Ostavio sam ju na poziciji gdje mi je bio najbolji signal.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...
zelenapaprika kaže...
malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Ne možeš tu ništa napraviti. Napisao sam: zvao sam, pisao e-mailove, pisao na profilu Facebooka i ništa.

 Šta su ti rekli na sve to?

 Da za moju kategoriju korisnika VoLTE nije moguć. Postoji grupa pretplatničkih tarifa za mobitele za koje nude VoLTE i to je to.

13 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da li vama korisnicima Flatboxa zastane download kad skidate 'velike datoteke' preko plaćenih tj. premium filehosting usluga poput rapidgatora, uploadeda i slično? Nekoliko datoteka se skine do kraja, a za ostale se mora čekati 1-2 sata, ali njihov download ne krene nikad jer je poruka 'denied by IP', bilo preko JDownloadera ili direktno sa websitea

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 18:46 (Dupein).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

U uvjetima za Flatbox Duo nema ni slova o VoLTE-u, znaci bit ce povuci potegni. 

 

malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Da, nedaju ni poslovnjacima koji su kao br.1 već samo pojedinim privatnim pretplanicima ...  taj A1 je katastrofa od mreže. HT ima to i na bonbonu.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Memphis kaže...
Kurvenrojber kaže...

U uvjetima za Flatbox Duo nema ni slova o VoLTE-u, znaci bit ce povuci potegni. 

 

malij kaže...

Sramota je da na usluzi poput ove oni u 2021. godini (skoro 9 godina nakon uvođenja LTE-a) nisu u stanju omogućiti VoLTE preko "SVOG" routera, znači ne da koristiš neki proizvoljni, nego postoje točno određeni modeli za koje bi to trebo iskonfigurirati. Nego ovako kad se dropa konekcija na 3g, brzina je shit. Dok HT fino gura svim svojima korisnicima VoLTE i VoWiFi.

 

Sramota za "novi oblik života".

 Da, nedaju ni poslovnjacima koji su kao br.1 već samo pojedinim privatnim pretplanicima ...  taj A1 je katastrofa od mreže. HT ima to i na bonbonu.

 I na Simpi.

 

Usput, na Bonbonu su godinama na službenom Webu pisali da su brzine na 4G neke mizerne, ali se bez problema išlo i preko 200 Mbps. Od jeseni govore kako njihovi korisnici mogu imati brzinu do 350 Mbps.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Vi koji ste odustali od usluge u roku od 14 dana, koliko ste čekali da vam vrate novce od routera?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zanima me rauter Huawei B715-23c dal moze radit na sve tri frekvencije sto si mu dostupne 1800+2100+2600 mhz

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Zanima me rauter Huawei B715-23c dal moze radit na sve tri frekvencije sto si mu dostupne 1800+2100+2600 mhz

 ja ga koristim i radi na 3 frekvenzije.

 

meni trenutno na 800+1800+2100 jer mi je 2600 odasiljac predaleko,ne hvatam signal.

 

moj ce uskoro u prodaju pa ako bude netko zainteresiran kome nije bitno da je odma dostupno nek mi se javi u PP.

 

 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Zanima me rauter Huawei B715-23c dal moze radit na sve tri frekvencije sto si mu dostupne 1800+2100+2600 mhz

 To ti treba za Tele2 taj router?

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A1 sad imam huawei b535 pa mogu 2100+2600mhz ili 1800+2100 i 1800+2600mhz al bi sve 3 upario jedino b20 800mhz je neupotrebljiv par megabita 

-
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

A1 sad imam huawei b535 pa mogu 2100+2600mhz ili 1800+2100 i 1800+2600mhz al bi sve 3 upario jedino b20 800mhz je neupotrebljiv par megabita 

 A ok izostavio si B20 pa sam pomislio Tele2 da si se vratio njima

16 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Stigao mi Huawei B818 i primjetim bolju stabilnost, ali nije me baš oduševio što se tiče brzina pa pretpostavljam da je sljedeći korak koji mi treba nabavka antene. Budući da mi je vanjska antena komplikacija zanima me da li ima netko preporuku da dobru kućnu MIMO T9 antenu? Koji je realni "gain" koji mogu očekivati, a koliko proizvođači tu muljaju?

 

Konkretno, gledao sam ovu antenu na eBayu, gain je 6dBi pa me zanima da li netko ima iskustva sa sličnim antenama i koliko je realno to u praksi:

https://www.ebay.co.uk/itm/4G-LTE-MIMO-External-Magnetic-Antenna-TS9-for-HUAWEI-B818-B818-263-WiFi-Router/293651451224

 

Hvala

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ima netko ideju kako flashati ono smeće od ZTE (šta siluju da kupimo za pokućni) pa bar da ga iskoristim kao switch ili wifi point? tj bez ikakve sim kartice da radi. Ovako je beskoristan jer očito je ograničen sa firewallovima i tko zna čime još. (pola stranica kroz lan mrežu ne radi korektno preko njegovog porta bez sima u ruteru (?!) )

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni sve normalno radi, mozes ili ukopcat u wan port i tako ga podesiti. Ili u LAN port pa mu rucno stavis IP.

7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 Očito je neka greška, jer su meni obračunali shodno datima korištenja a isto nisam prešo na A1 sa prvim danom u mj, nego negdje sredinom....

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 Odeš fino na ovaj link https://www.a1.hr/podrska/obrasci-za-prigovore i skineš obrazac za prigovor na račun. To ispuniš i pošalješ i onda čekaš odgovor. Ako je to što kažeš istina, umanjit će ti račun sigurno.

Music for life!!
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
malij kaže...
MUĆAK kaže...

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 Odeš fino na ovaj link https://www.a1.hr/podrska/obrasci-za-prigovore i skineš obrazac za prigovor na račun. To ispuniš i pošalješ i onda čekaš odgovor. Ako je to što kažeš istina, umanjit će ti račun sigurno.

 

Nema što drugo biti nego istina jer najprije sam osigurao uslugu kod A1 17.12.  i oni su mi obračunali točno do kraja 12.mj a onda sam tek 18.12.  ispunio i poslao zahtjev za raskid pretplate iako ja nisam bio pod ugovorom  i još nazvao SZK dali je to to i ova koza je rekla to je to i ja kažem ni lipe neću platiti poslije 19.12. iako ni 18.12 . nisam više koristio Tele2  neho to je đubrad jer sam im mnogo puta pisao za usranu uslugu koju plaćam godinama .

Hvala napravit ću to ali milu im ma... j... koja je to bagra parazitska .

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

 

Stavio si pogrešan link od A1 😱😱

a ja se moram žaliti na Telad 2  al dobro ...

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

 

Stavio si pogrešan link od A1 😱😱

a ja se moram žaliti na Telad 2  al dobro ...

 Ah, skužio sam da ti je A1 naplatio cijeli mjesec. Za Tele2 ne znam jel ima nešto takvo, ali sigrno im se možeš žaliti na račun.

Music for life!!
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 21:37 (zelenapaprika).
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
.

 Što znači ovo > .  ????

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 Mislim.da po zakonu imaju pravo te drzati 15 dana pod ugovorom od dana prekida

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...
zelenapaprika kaže...
.

 Što znači ovo > .  ????

 Znači da sam napisao odgovor koji sam potom obrisao, a ne mogu obrisati cijelu poruku jer to korisnik vulgaris ne može.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ugljanac89 kaže...
Vi koji ste odustali od usluge u roku od 14 dana, koliko ste čekali da vam vrate novce od routera?

 

Ja sam 9.11. poslao zahtjev za raskid te mi je 12.11. potvrđeno da sam uspješno raskinuo ugovor te da ću dobiti povrat novca za router u najkraćem mogućem roku, nakon podmirenja ovih 9 dana korištenja u 11. mjesecu.

Nakon što sam to i platio sredinom 12. mj. kad sam primio račun od tada čekam. Malo sam bio zaboravio na te novce i onda sam shvatio da još nisam primio povrat. Poslao sam mail 31.12. da vidim što se događa.

Odgovor sam dobio 7.1.21., a on je glasio: 

 

"Poštovani gospodine XYiću,

javljam Vam rješenje prigovora na ne izvršeni povrat novca po šifri korisnika X.YYYYYY.

Provjerom je ustanovljeno kako je dana 16. prosinca 2020. godine poslan zahtjev za povrat novca. U najkraćem mogućem roku biti će vidljiv povrat na Vašem računu."

 

Evo u trenutku pisanja ovog posta još nisam dobio povrat. Okej, znam da je uvijek gužva oko Božića i NG, ali opet mislim da bi do kraja 1. mjeseca moralo sjest. Još uvijek čuvam potvrdu o slanju routera nazad...

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
creat1n kaže...
MUĆAK kaže...

 

S obzirom da vas ima puno koji ste kao i ja prešli sa Tele2 na A1  imam pitanje kako su vam obračunali  račun od trenutka  slanja ispunjenog zahtjeva .

Ja sam im zahtjev poslao 18.12.2020 i napisao posebno u mailu da ne priznajem niti jednu Lipu od 19.12.2020  jer koristim nekoliko dana uslugu od A1 , kad prije 2 dana stigne meni račun  oni meni obračunaju  cijeli 12 mj. 169 kn

.

Što sada milu im ma... j...   dali im pisati ponovo  ili napraviti žalbu ne znam kome ??možda  Hakomu .

 Mislim.da po zakonu imaju pravo te drzati 15 dana pod ugovorom od dana prekida

 

Kako ,gdje to piše ....

 

Ako sam ja poslao njima zahtjev za raskid preplate koja nije pod ugovorom 24 mj.  

18.12. oni mi ne mogu obračunavati  dalje potrošnju  jer je vidljivo da ne koristim uslugu , dalje  poslali su mi samo račun bez liste u uvid potrošnje koja je bila svaki mjesec  zna se zašto ,  i sada  kad zasnivaš sa njima pretplatu bilo kada u mjesecu  onda ti obračunavaju  od dana početka usluge do kraja obračunskog mjeseca što i jest normalno a sada kad  raskidaš pretplatu  onda će mi obračunat cijeli mijesec a nisam koristio .

Jasno je zašto to rade , platit im neću ako mi ne pošalju račun za 18 dana  onda ću ih tužiti jer

zgadila mi se ta parazitska bagra .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice