A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.926
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Odlično.

 

Btw, jesi imao kakvih padova u brzini nakon probnog perioda? Jer čitao sam neke komentare da kao radi odlično prvih 15 dana dok možeš otkazati, a nakon toga dolazi do pada brzine. 

 Ja već flatbox/homebox imam skoro 4 godine tako da ne znam, onda toga nije bilo.

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
3030, iako na na A1 karti stoji da je samo B20.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 23:02 (deepshitcro).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako se i sa B1 spajaš na taj toranj onda imaš minimum 2CA trebalo bi mapirati taj toranj da se osvježe informacije i prikažu nove frekvencije....

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 11:34 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rekao mi je tehnicar da ce pustati dodatne frekvencije u mojoj okolici, tako da je moguce i da je to u pitanju.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima li netko iskustva sa Huawei b818-263. Konkretno zanima me dali je netko uzimao taj router sa finskog shopa https://www.satshop.fi/huawei-b818-customer-return.html tj od DNA finskog providera te dali mu radi i telefon na A1 flatbox/homebox? Koliko vidim taj DNA provider ima telefon u ponudi, ali bih volio ako mi netko moze potvrditi da radi i telefon na njemu.

Alternativa bi naravno bila neki drugi router ako imate za preporuciti koji moze agregirati 4 carrier-a te da mu radi telefon sa A1.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa ima netko iz ZG da posudi na sat vremena B525 ili B535 ili nesto jace da istestriram, planiram upgrade jer su mi lose brzine na postojecem i ping na streamanju? Castim klopom i picem :) dodem do vas i vratim router :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav..koristim kao i mnogi ovdje poznati A1 Flatbox router ZTE MF286R, zasad sam zadovoljan.

Signal je puni ali brzina dosta oscilira pa me zanima dali Huawei B525 bio bolji izbor?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
nansale kaže...
Pozdrav..koristim kao i mnogi ovdje poznati A1 Flatbox router ZTE MF286R, zasad sam zadovoljan.

Signal je puni ali brzina dosta oscilira pa me zanima dali Huawei B525 bio bolji izbor?

 u globalu govore da ima bolje brzine.... ako ga imaš za isprobati prvo ga istestiraj....

3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako imam mobitel na A1 mreži, kako da testiram određene frekvencije i njihove brzine? Lako napraviti speedtest ali netko je napisao da testiram frekvencije jedno 50m od tornjeva oko sebe.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Posudio mi kolega s foruma router da isprobam, brzina rekao bi skoro pa ista, radi se o B525, zanima me ove postavke signala, dali je to ok ili loše? Brzine 30/30.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo ti malo asistencije - tablica link

Ugl, ovak brzinski kolko vidim, nisu neke briljantne vrijednosti, imaš prostora za napredak.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
speedy56 kaže...

Evo ti malo asistencije - tablica link

Ugl, ovak brzinski kolko vidim, nisu neke briljantne vrijednosti, imaš prostora za napredak.

 

 Znaci uzas mi je.

10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa dali moze mala pomoc. Trenutno sam na max tv i internetu. I imam jako puno problema stalno net puca 45 dana nisam imao net i max zbog kvara itd. Odlucio sam preci na a1, posto nemaju infrastrukturu u mojoj ulici trebao bi uzeti flaxbox i sat tv. Pa bih molio ako netko ima to da mi kaze jel radi sve ok , kolika je brzina interneta, dali tv i internet pucaju itd. Odašiljac za signal mi je 100m zdracne linije od kuce.  Hval

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Najprije ispitaj na kojim frekvencijama radi bazna na koju ćeš se prikopčat-brzina, jačina signala, opterećenost itd Kada doznaš te parametre odlučiš se za isp (a1, ht, tele2) onda odabereš ruter prema broju frekv na baznoj, 2CA- CAT6, 3CA-CAT9 i više i 4CA - b818. Kada odabereš ruter onda vidiš ima li potrebe za antenom. To je to - sretno.
Evo ti moje brzine na a1.

www.speedtest.net/my-result/a/7104336142
.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 14:21 (Rocki).
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala na odg. 

Di tocno mogu ispitati te parametre  i brzinu te baze? Zvao sam a1 da vidim jel mi oni mogu reci to s obzirom na lokaciji.

A1 mi nudi samo jedan ruter a to je zte mf286r( vidim dosta negativnih komentara o njemu) ali smao taj ruter oni imaju u ponudi. Ne znam jel ima veze ali imam a1 na mobu prelatu i u kuci mi u svakoj prostoriji hvata 4g+ 4/5 crtica.

Jedino uzet na 14 dana probno pa ako valja zadrzat ako ne traziti dalje.  Jer trenutno imam t-com i mogu rec katastorfa max 20mb/s i to s pucanjem i k tome max tv steka malo malo. A zivim svega 3 km od Osijeka. 

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Uzmi probno na 14 dana, ruter ako nemaš drugi uzmi taj. Kada inst ruter vidjet češ na koje sve frekvencije radi. Izmjeri jednu, drugu itd Onda je lako kada znaš što želiš. Inst aplikaciju huactrl i vidjeti ćeš, također inst i cellmapp da vidiš koje frekv ima dotična bs. Sve te info možeš skupiti sa tim aplikacijama. Kada prođe 12 dana vratiš ruter uzmeš samo karticu bez UO. Potom nabaviš sam svoj ruter kada znaš sa čim raspolažeš na bs.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 15:27 (Rocki).
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala to puno na pomoci. Te aplikacije mogu skinuti na mobitel i onda provjeriti te inf. Sorry sto smaram al prvi puta se srecem s tim. Do sad sam imo sve preko zice 

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozz imsm pitanje. Dakle imam homebox nekih cca 4 - 5 tjedna. Prvih 10ak dana je radilo odlicno. Download je bio cca 15-17 mbps, upload 45-50 mbps ( s otoka sam pa zato ibjesam zadovoljan ovom brzinom) 

Zadnjih 3 dana brzina download 1-2 mbpa, upload 8 mbps. Jel to oni xesto tako jedu govna :)

Brwte ne mogu ninpokrenut netflix ili hbo 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovo mi pokazuje na mobu a1. Sad ne kontam sta sve znaci pa ako mi molim vas mozete sam rec jel to ok za normlano Internet? Ako je moguce da sve bude ok nije problem i ruter uzet drugi. 

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Na tom tornju piše samo 800+1800 ali ima i 2100 napravi na cellmapper app prijenos točaka  i pojavit će se i 2100 frekvencija. Ne treba ti prijava za upload podataka

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 18:37 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jasmin1981
Idi na cellmapp, meni (3 vodor crte) i klik na mape nakon toga namjesti na a1, lte, croatia, klik na upitnik i uključi lokaciju i naći će ti bs od npr a1. Kada nađe bs (baznu stanicu) klik na nju i izbaciti će ti na koliko bandova radi. (b1, b3, b7 i b20). Jačina signala ti je loša a i SINR ti nije dobar. Vidiš i položaj bs u odnosu na tvoju lokaciju. Imaš za mob i apl antenna Pointer gdje možeš antenu usmjeriti točno prema bs (ako neznaš gdje je).
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 19:08 (Rocki).
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Napravio sam sve tocno kako ste napisali. Izbacije mi ove razultate. Ocito ovaj toranj sto je nekih 300m od mene nije od a1. Ja bi bio zadovoljan da barem mogu dobiti 30/40mb/s i da ne puca veza. Ako treba i ako pomaze uzeo bi ja i antenu za pojacavanje signala ako mogu dobiti bolje rezultate. 

10 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Mislim da je ovo taj toran do mene. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 23:32 (jasmin1991).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jasmin,
Taj crveni kružić je toranj, klik na njega i pokazuje koliko i koje bandove ima.
Prouči ove aplikacije, dosta se može naći preko njih. I nisu bez razloga, utvrdi a1 na kojima frekvencijama radi. Ako imaš priliku posuditi ruter i antene, znam da to nije lako za probati. Ulagati u 4G mrežu a dolazi nam 5G pitaju se mnogi? Ak treba čekati 3-4 mjeseca nije problem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 8:06 (Rocki).
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala puno na pomoci. Da ne komplicoram narucio sam ga pa javim brzinu kad dode. Ako bude ok zadrzim ga ako ne imam pravo vratiti. No ipak hvala na utrosenom vremenu za pomoc. 

8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Narucio sam naivno Flatbox zato što na Tcomovom moblinom internetu sa poprilicno losim signalom (~-105dBm) imam jako brz internet DL izmedu 150 i 250 mbps.

Došao mi flatbox, napravim speedtest, mizernih 30-50 mbps koje imam i trenutno sa tcomovim VDSLom. Mislio sam da je možda do rutera pa sam stavio karticu od A1 u mobitel i dobio iste rezultate. Sad mi nije jasno kako to da sa istim signalom tcom DL mi bude 200mbps a A1 jedva 30-40 mbps.. U cemu je stvar?

Naručio sam vanjsku antenu koja je kombatibilna sa ovim ZTE ruterom pa ću još to probat spojit i usmjerit prema baznoj postaji.. Reko možda za A1 treba biti bolji signal.. ako se ispostavi da A1 jednostavno nema dobar mobilni internet na mom području budem ga vratio i isprobao Gigabox..

 

Uz pomoć CellMappera sam izvukao sljedeće podatke

 

HT
RSRP -113 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -79 dBm GOOD/FAIR
Band number 1


A1
RSRP -111 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -57 dBm EXCELLENT
Band number 20

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 19:37 (bero213).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...

Narucio sam naivno Flatbox zato što na Tcomovom moblinom internetu sa poprilicno losim signalom (~-105dBm) imam jako brz internet DL izmedu 150 i 250 mbps.

Došao mi flatbox, napravim speedtest, mizernih 30-50 mbps koje imam i trenutno sa tcomovim VDSLom. Mislio sam da je možda do rutera pa sam stavio karticu od A1 u mobitel i dobio iste rezultate. Sad mi nije jasno kako to da sa istim signalom tcom DL mi bude 200mbps a A1 jedva 30-40 mbps.. U cemu je stvar?

Naručio sam vanjsku antenu koja je kombatibilna sa ovim ZTE ruterom pa ću još to probat spojit i usmjerit prema baznoj postaji.. Reko možda za A1 treba biti bolji signal.. ako se ispostavi da A1 jednostavno nema dobar mobilni internet na mom području budem ga vratio i isprobao Gigabox..

 

Uz pomoć CellMappera sam izvukao sljedeće podatke

 

HT
RSRP -113 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -79 dBm GOOD/FAIR
Band number 1


A1
RSRP -111 dBm NO SIGNAL??
RSRQ -10 dB EXCELLENT/GOOD
RSSI -57 dBm EXCELLENT
Band number 20

 

Pa ti si očito u lošim radio uvjetima kada na bandu 20 ( Lte 800 ) imaš RSRP -111, nisi dao najvažniji parametar SINR, ako ti je i on oko 0 ili ispod 0 onda je i to potvrda lošeg pokrivanja ili naveliki broj ćelija da nisu dobro optimizirane.

Ovo mi ne drži vodu da uz RSSI -79  je RSRP -113 ,  to si negdje neđto krivo napisao, RSRP mora biti bolji kod Tmobile-a i  A1

Za Tmobile se vidi da si naveo High Band uz koji ide uvijek i Low band L800 na samom site-u i uz Carrier agregation imaš onda i OK brzine, pitanje je da li imaš na A1 2CC ili 3CC ili 4CC bazne u okolici

imaš  cellmapper pa sve možeš provjeriti oko bandova

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 10:53 (barni).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Prst u guzicu svima(ne mislim lose nikome, samo mi je hederski dat 1 tb par mj i onda smanjivat)...a1 ukida 1tb i od sad je 400 gb.....inside information

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 16:11 (dado16).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
To su tvoja bezobrazna i ljubomorna razmišljanja. Gdje to piše szk o tome niš nezna, znači lažeš. Pokri se mi kažemo tovarskim ušima.
Pa i da je istina čemu ti tako jadna reakcija, bijedno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 15:22 (Rocki).
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne vjerujem dok ne vidim. Ne drži mi vodu da je Tele2 uspio pokućni držati na 1TB par godina a A1 koji je po mom mišljenju veći operator u Hrvatskoj od Tele2, da ukine nakon svega par mjeseci, nema mi smisla. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice