A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.133
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
sstrmi kaže...

 Zna netko kako gdje staviti taj apn od A1?

  APN.  Internet - je stari

 

Internet - je noviji


Upiši kojeg želiš....

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...

 

Zašto ti je brzina nezadovoljavajuća? Pa zapitaj se gdje se ovog trenutka nalaze svi ljudi oko tebe? Mahom kod kuće. Razgovaraju, surfaju, gledaju filmove i serije putem interneta, igraju putem interneta... Kao što HEP svake godine kaže koliko je narasla potrošnja struje za Božić, tako bi i provideri mogli reći koliko je njima porasla potrošnja njihove infrastrukturu ne samo za Božić nego općenito od kada je krenula ova pandemija. A nešto već jesu objavljivali ovog proljeća, pa proguglaj.

 

 Pa normalno da mi je nezadovoljavajuca kada je upola manja od Tele 2.Sa time da mi je ping na A1 45,tele 2 ping 19-isti router,ista pozicija routera.

Htio sam na A1 zbog ove gluposti o ograničenju do 200 GB.

DDavorin kaže...

 Reci koje predgrađe SB. Može PP

Tomica

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...

 Pa normalno da mi je nezadovoljavajuca kada je upola manja od Tele 2.Sa time da mi je ping na A1 45,tele 2 ping 19-isti router,ista pozicija routera.

Htio sam na A1 zbog ove gluposti o ograničenju do 200 GB.

 Ako ti nije prošlo ono razdoblje od 14 dana, možeš vratit ruter te prekinut pretplatu...

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Vec vraceno!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
darkborg kaže...

Čisto sumnjam da ovi koji imaju ~4 mbps idu na speedtest mjeriti brzinu. To me podsjeća na ono kad kažu da je prosječna plaća u HR 7-8 milja a u stvarnosti znamo da prosječan radnik u hrvatskoj nije ni blizu tome.

 Zašto ne bi mjerili brzinu? Ja sam ju mjerio dok sam imao vezu 4/0,5, da vidim je li stabilna ili nije. Čemu neprestane sumnje u sve i svakoga? Molim te, objasni mi zašto ovaj speedtest global index nije u redu? Jesi li možda pogledao temu o negraničenom internetu na tele2 ovdje na BUG-ovom forumu i uočio koliko je ljudi dalo sličice speedtesta s mizernim brzinama? Jesi li možda otišao na Facebook profile Tele2 i A1 i pogledao sličice speedtesta s brzinama 0.1 Mpbs? Ako nisi, molim te, napravi to. Pitaj te ljude zašto mjere svoju brzinu.

 

 

Ne sumnjam ništa i u nikoga nego samo smatram da nije pretjerano točan jer ne znaš tko je mjerio a tko nije.

 

Za ovo zeleno, ljudi na mobilnim mrežama nonstop mjere jer su im "obećane" brzine do 150mbps, naravno većina ne vidi ovo "do" pa onda mjere svako malo i žale se a zapravo su si sami krivi jer nisu dovoljno istražili  i proučili šta uzimaju. 

Dok kad si na fiksnoj npr. 4 /0.5 ti ne znači baš puno jel imaš stvarno 4 ili 3.1mbps tako da ne vidim šta imaš tu mjeriti. Opet, ne kažem da ljudi ne mjere ali ja iskreno ne vidim svrhu.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...

 Pa normalno da mi je nezadovoljavajuca kada je upola manja od Tele 2.Sa time da mi je ping na A1 45,tele 2 ping 19-isti router,ista pozicija routera.

Htio sam na A1 zbog ove gluposti o ograničenju do 200 GB.

 I meni je tako bilo, po danu brzina jedva 5 Mbps jer mi je A1 odašiljač dalje od Tele 2, kupio iskrine P-56 antene i Huawei B525 ruter, sad mi je brzina po noći 160/40, po danu oko 70/25 što je 2-3 puta bolje nego na tele 2. Neznam gdje si, u kući ili stanu, pogledaj na cellmapperu gdje su A1 4G odašiljači. Ako imaš mogućnosti usmjeriti iskrine P-56 antene prema odašiljaču, kupi antene, nema druge.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dastefan kaže...

 I meni je tako bilo, po danu brzina jedva 5 Mbps jer mi je A1 odašiljač dalje od Tele 2, kupio iskrine P-56 antene i Huawei B525 ruter, sad mi je brzina po noći 160/40, po danu oko 70/25 što je 2-3 puta bolje nego na tele 2. Neznam gdje si, u kući ili stanu, pogledaj na cellmapperu gdje su A1 4G odašiljači. Ako imaš mogućnosti usmjeriti iskrine P-56 antene prema odašiljaču, kupi antene, nema druge.

 Upravo provjerio i ustanovio da Tele 2 i A 1 koriste istu antenu na koju se spajam??? 224 m zracne linije od nje do mene,ali je kvaka sto je to antena usmjerenoga djelovanja i nema veze sto sam joj blizu,jer joj se nalazim "iza leđa" (objašnjeno mi 100 puta od sluzbe za korisnike).

A1 nema sanse vise zbog gore navedenih razloga,slepati cu se ovako sa Tele 2 dok ne bude mogucnosti za 5G ili žicom u mojoj ulici!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Milka30

Iskreno na A1 si mogao imati brzine veće od 200Mbps. Pošto su ti 2 toranja sa 4 frekvencije u tvojoj blizini. Ovo da ti je toranj iza leđa priče za malu djecu(kako to izgleda dok ti je toranj iza leđa?). Sad na koji si se ti toranj spajao na ovaj toranj u Igrač, Općina Bukovlje  ili toranj  Mjesni odbor Podvinje sasvim svejedno Vanjskim antenama bi to mogao riješiti i birati na koji se toranj spajaš. Brzinu bi dobio kvalitetnijim routerom koji ima min 4CA. Al ok vratio si uslugu nema potrebe više pisati ali vjeruj pogriješio si što si vratio.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 9:24 (DDavorin).
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Milka30

Iskreno na A1 si mogao imati brzine veće od 200Mbps. Pošto su ti 2 toranja sa 4 frekvencije u tvojoj blizini. Ovo da ti je toranj iza leđa priče za malu djecu(kako to izgleda dok ti je toranj iza leđa?). Sad na koji si se ti toranj spajao na ovaj toranj u Igrač, Općina Bukovlje  ili toranj  Mjesni odbor Podvinje sasvim svejedno Vanjskim antenama bi to mogao riješiti i birati na koji se toranj spajaš. Brzinu bi dobio kvalitetnijim routerom koji ima min 4CA. Al ok vratio si uslugu nema potrebe više pisati ali vjeruj pogriješio si što si vratio.....

 Znas da sam i ja pomislio da me peglaju,ali kolega koji se nalazi u Bukovlju,dalje je zracne linije od mene na Tele2 ima 120 MB/s,dok recimo kum u Klokočeviku-puuuno dalaje od tornja ima 35 MB/s.Svi se spajamo na isti toranj.SZK mi je preporucila jednu mobilnu aplikaciju da mapiram signal i po tome zaista se nalazim iza leđa,dok njih dvojica su direktno na udaru signala.

Probao sam se spojiti na toranj u Podvinju/Gradu/Janiševac...tada je još gore.

Čekam kao ozeblo sunce taj 5G,biti cu prvi u redu za ćipiranje

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Milka30  Ne znam kakve veze ima Tele2 sa A1 što spominješ. U Bukovlju A1 ima svoj toranj ,a Tele2 ima svoj toranj. I koji operater uopće tebe zanima ili te zanimao?

Bukovlje Bukovlje
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...
zelenapaprika kaže...
darkborg kaže...

Čisto sumnjam da ovi koji imaju ~4 mbps idu na speedtest mjeriti brzinu. To me podsjeća na ono kad kažu da je prosječna plaća u HR 7-8 milja a u stvarnosti znamo da prosječan radnik u hrvatskoj nije ni blizu tome.

 Zašto ne bi mjerili brzinu? Ja sam ju mjerio dok sam imao vezu 4/0,5, da vidim je li stabilna ili nije. Čemu neprestane sumnje u sve i svakoga? Molim te, objasni mi zašto ovaj speedtest global index nije u redu? Jesi li možda pogledao temu o negraničenom internetu na tele2 ovdje na BUG-ovom forumu i uočio koliko je ljudi dalo sličice speedtesta s mizernim brzinama? Jesi li možda otišao na Facebook profile Tele2 i A1 i pogledao sličice speedtesta s brzinama 0.1 Mpbs? Ako nisi, molim te, napravi to. Pitaj te ljude zašto mjere svoju brzinu.

 

 

Ne sumnjam ništa i u nikoga nego samo smatram da nije pretjerano točan jer ne znaš tko je mjerio a tko nije.

 

Za ovo zeleno, ljudi na mobilnim mrežama nonstop mjere jer su im "obećane" brzine do 150mbps, naravno većina ne vidi ovo "do" pa onda mjere svako malo i žale se a zapravo su si sami krivi jer nisu dovoljno istražili  i proučili šta uzimaju. 

Dok kad si na fiksnoj npr. 4 /0.5 ti ne znači baš puno jel imaš stvarno 4 ili 3.1mbps tako da ne vidim šta imaš tu mjeriti.Opet, ne kažem da ljudi ne mjere ali ja iskreno ne vidim svrhu.

 

Pa niti na parlamentarnim i predsjedničkim izborima ne znam tko je poimence glasao za koga, pa moram prihvatiti skupne rezultate. Mislim, kakav je to argument, ne znaš tko je mjerio. 

 

Imaš istu stvar kod HAKOM-a. HAKOMetar plus. Tko je tamo mjerio? Korisnici. 

 

"Dok kad si na fiksnoj npr. 4 /0.5 ti ne znači baš puno jel imaš stvarno 4 ili 3.1mbps tako da ne vidim šta imaš tu mjeriti. " - Moj prvi ADSL  bio je brzine 384 Kbps / 0,2 Kbps i skok na 1 Mbps, pa na 4 Mbps bio je ogroman. Nekada su takve brzine bile vrh. Neki ni danas nemaju toliko.

 

Ovaj dio teksta koji si sam označio zelenom bojom nisi ni pogledao: "Jesi li možda otišao na Facebook profile Tele2 i A1 i pogledao sličice speedtesta s brzinama 0.1 Mpbs? Ako nisi, molim te, napravi to. Pitaj te ljude zašto mjere svoju brzinu." Pa pogledaj. To su ljudi s imenom i prezimenom koji se žale providerima.

 

"a zapravo su si sami krivi jer nisu dovoljno istražili  i proučili šta uzimaju." - ruku na srce, nisi ni ti.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 13:10 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

Milka30  Ne znam kakve veze ima Tele2 sa A1 što spominješ. U Bukovlju A1 ima svoj toranj ,a Tele2 ima svoj toranj. I koji operater uopće tebe zanima ili te zanimao?

Pa i Tele2 i A1 se spajaju na isti toranj...barem tako izgleda po mapiranju!

Mene zanima bilokoji operater koji mi moze ponuditi Flat internet po brzini realnoj za današnje doba.

U HR za sada je to bio samo Tele 2,svi ostali ili ne mogu,ili su katastrofa.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Milka30, probao si opcije sa HT-om ?

Za realan test bi ti trebao mob sa mogućnošću brzih konekcija i sim kartica sa nekom pretplatničkom tarifom.

Pretplatnicima su dostupne veće brzine i imaju prioritet nad bonašima na baznoj, a treba ti i mob koji nebu kočničar na testu ( standard CAT.20 3AC - podržava maksimalnu brzinu do 2000/200 Mbps ).

Tarife su bez ugovorne obveze, aktiviraj si unlimited tarifu,testiraj dobro pa ugasi tarifu ako neispuni tvoja očekivanja.
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam zadovoljan, iueo sam Flatbox bez UO s ZTE igrackom.

ZTE sam stavio u potkrovlje i dobio oko 20 Mbps i u vecernjim satima (18h do 23h) oko 3 Mbps.

Izvadio SIM iz igracke i stavio u mrcinu zvanu B818, te sam dobio brzine oko 35 Mbps i u vecernjim satima oko 25 do 30 Mbps.

Par dana kasnije stavio dvije Iskra P56 MIMO i sad imam oko 55 - 60 Mbps i u vecernjim satima oko 33-38 Mbps.

Najbolji signal mi je s tornja 8.6 km udaljenosti s LOSom i radi s B3 i B20 bandom (Medjimurje Mala Subotica).

Znaci dobar (vrhunski?) router i dobre antene za dobar signal su uvjet dobre konekcije.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...
DDavorin kaže...

Milka30  Ne znam kakve veze ima Tele2 sa A1 što spominješ. U Bukovlju A1 ima svoj toranj ,a Tele2 ima svoj toranj. I koji operater uopće tebe zanima ili te zanimao?

Pa i Tele2 i A1 se spajaju na isti toranj...barem tako izgleda po mapiranju!

Mene zanima bilokoji operater koji mi moze ponuditi Flat internet po brzini realnoj za današnje doba.

U HR za sada je to bio samo Tele 2,svi ostali ili ne mogu,ili su katastrofa.

Na jednoj konstrukciji može biti više različitih baznih stanica. Možda baš i A1 i Tele2 na istoj kontrukciji imaju svoje bazne stanice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 16:39 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Upravo tako... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...
Milka30 kaže...
DDavorin kaže...

Milka30  Ne znam kakve veze ima Tele2 sa A1 što spominješ. U Bukovlju A1 ima svoj toranj ,a Tele2 ima svoj toranj. I koji operater uopće tebe zanima ili te zanimao?

Pa i Tele2 i A1 se spajaju na isti toranj...barem tako izgleda po mapiranju!

Mene zanima bilokoji operater koji mi moze ponuditi Flat internet po brzini realnoj za današnje doba.

U HR za sada je to bio samo Tele 2,svi ostali ili ne mogu,ili su katastrofa.

Na jednoj konstrukciji može biti više različitih baznih stanica. Možda baš i A1 i Tele2 na istoj kontrukciji imaju svoje bazne stanice.

kod mene je to slučaj..

 

tjedan dana sam na A1, imam nešto bolje brzine nego na teletini, al je tu i 800mhz band koji nisam imao na teletini pa vjerojatno zato. 

 

uglavom zadovoljan sam

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...
Milka30 kaže...
DDavorin kaže...

Milka30  Ne znam kakve veze ima Tele2 sa A1 što spominješ. U Bukovlju A1 ima svoj toranj ,a Tele2 ima svoj toranj. I koji operater uopće tebe zanima ili te zanimao?

Pa i Tele2 i A1 se spajaju na isti toranj...barem tako izgleda po mapiranju!

Mene zanima bilokoji operater koji mi moze ponuditi Flat internet po brzini realnoj za današnje doba.

U HR za sada je to bio samo Tele 2,svi ostali ili ne mogu,ili su katastrofa.

Na jednoj konstrukciji može biti više različitih baznih stanica. Možda baš i A1 i Tele2 na istoj kontrukciji imaju svoje bazne stanice.

 Da upravu si na jednom tornju mogu biti dva operatera, a isto ima tornjeva gdje su sva tri operatera. U konkretnom slučaju što sam odgovarao kolegi Milka30 da jesu dva operatera na jednom tornju ali A1 i HT HR ,a Tele2 ima svoj toranj. Ima i slika u prijašnjem posti i napisano gdje je koji operater na kom tornju. Nisam stavljao i HT HR na A1 toranj jer je u igri bio samo A1 i Tele2

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...

Vec vraceno!

 

 Jesi vratio postom ili u poslovnicu? 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

 Da upravu si na jednom tornju mogu biti dva operatera, a isto ima tornjeva gdje su sva tri operatera. U konkretnom slučaju što sam odgovarao kolegi Milka30 da jesu dva operatera na jednom tornju ali A1 i HT HR ,a Tele2 ima svoj toranj. Ima i slika u prijašnjem posti i napisano gdje je koji operater na kom tornju. Nisam stavljao i HT HR na A1 toranj jer je u igri bio samo A1 i Tele2

Vidim taj toranj i moram ti priznati da se nadzire samo jedan,no svejedno,A1 na full punom signalu ima upola manju brzinu od Tele2.

I da,premjestao sam router po kuci trazeci maximalni signal.

ivanzu kaže...

 Jesi vratio postom ili u poslovnicu? 

Poštom,pošto sam uslugu narucivao preko interneta!

Ako uslugu narucis u A1 poslovnici osobno,imaš 24 sata da ponistis ugovor i vratis uredaj,ovako,telefonski imas rok od 14 dana

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Imas 3 dana ako uzmes u poslovnici.

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolika vam je mj potrošnja na Flatboxu?

Meni evo ovaj mj prvi puta prešlo 450GB....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...

Kolika vam je mj potrošnja na Flatboxu?

Meni evo ovaj mj prvi puta prešlo 450GB....

 

malo sam sam sebe iznenadio, ali do 22.12., sam spiskao svih 1000 gb. Onda mi je tu jedan kolega rekao da od tcoma mogu za 70 kn uzeti tjedan dana pokućnog. I to sam i mislio, ali reko aj idem sačekati da prođe Božić, pošto je to razdoblje kad najmanje trošim net.

 

I evo sada već 7 dana sam na toj ograničenoj brzini, i moram priznati da mi je iznenađujuće stabilno na određenim aplikacijama, npr youtube i netflix. Na Netflixu sam gledao na takvoj brzini i neke serije i filmove, i streamalo mi je bez zastajkivanja barem na full HD, a možda i na 4k.

Tako da eto, moram reći da sam pozitivno iznenađen

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cansee kaže...

 

I evo sada već 7 dana sam na toj ograničenoj brzini, i moram priznati da mi je iznenađujuće stabilno na određenim aplikacijama, npr youtube i netflix. Na Netflixu sam gledao na takvoj brzini i neke serije i filmove, i streamalo mi je bez zastajkivanja barem na full HD, a možda i na 4k.

Tako da eto, moram reći da sam pozitivno iznenađen

 I mene je evo iznenadilo (mislim imam još prometa) heheh ali ono.....

 

a koja je brzina ako se potroši 1T prometa....

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
Cansee kaže...

 

I evo sada već 7 dana sam na toj ograničenoj brzini, i moram priznati da mi je iznenađujuće stabilno na određenim aplikacijama, npr youtube i netflix. Na Netflixu sam gledao na takvoj brzini i neke serije i filmove, i streamalo mi je bez zastajkivanja barem na full HD, a možda i na 4k.

Tako da eto, moram reći da sam pozitivno iznenađen

 I mene je evo iznenadilo (mislim imam još prometa) heheh ali ono.....

 

a koja je brzina ako se potroši 1T prometa....

 oko 200-250 kilobytea/s

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Jesi ih zvao za raskid ugovora? Meni nisu odgovorili na mail 7 dana u vezi raskida, samo da je proslijedeno dalje. 

11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav svima,

 

Otkad sam prešao s Tele2 na A1 imam problema s igricama na PC. U Ark-u imam server na drugom računalu i ne vidi se izvana ali radi u LAN mreži, dok u Red Dead Online ponekad se nemogu spojit online i proradi nakon što par puta restartam ruter (valjda dobije neku IP adresu preko koje proradi).

 

Sumljam na NAT ali ne vidim nigdije na PC ili u postavkama rutera koji je (Open, Moderate, Strict) ?

Vidim da su neki pisali tu na forumu da su to uspijeli riješiti preko službe za korisnike. Zna li možda netko nešto više?

 

I samo za info na Tele2 je sve radilo bez problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Imas 3 dana ako uzmes u poslovnici.

To su gluposti, ne znam tko ti je to rekao, ali prema zakonu bi trebao imati bar 5 dana, nikakvih 24 sata ili 3 dana. Nisam sad siguran više do čega je to, no prema novim pravilima A1 daje 14 dana, HT isto 14 dana, ali od datuma prvog računa. Oni te mogu uputiti na 3 dana, ali nisu u pravu i ne mogu te prisiliti.

 

Koliko sam shvatio SZK svi koji vraćaju router na A1 moraju preko pošte, imaju neki ugovor sa HP-om i besplatno je. Meni nisu htjeli uzeti na prodajnom mjestu router natrag.

 

EDIT:

Ipak je minimalno 3 dana ako je u prostorijama operatera, iako kad sam sklapao ugovor u Tele2 dobio sam 5 dana, HT i A1 sam sklapao remote.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 14:11 (southy).
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

 

@Southy

 


Možeš li navesti kojim člankom kojeg zakona je to određeno ?



Članci 72-79 zakona o zaštiti potrošača spominju 14 dana ( od dana dostave za proizvod ili dana potpisa ugovora za uslugu ) za ugovor/kupnju sklopljen na daljinu ....



https://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za%C5%A1titi-potro%C5%A1a%C4%8Da

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 13:43 (bunker).
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bunker kaže...

Milka30, probao si opcije sa HT-om ?

Za realan test bi ti trebao mob sa mogućnošću brzih konekcija i sim kartica sa nekom pretplatničkom tarifom.

Pretplatnicima su dostupne veće brzine i imaju prioritet nad bonašima na baznoj, a treba ti i mob koji nebu kočničar na testu ( standard CAT.20 3AC - podržava maksimalnu brzinu do 2000/200 Mbps ).

Tarife su bez ugovorne obveze, aktiviraj si unlimited tarifu,testiraj dobro pa ugasi tarifu ako neispuni tvoja očekivanja.

Realno najtočniji, a i najpovoljniji test ti je zapravo probni period jer sa mobilnim tarifama ili bonovima pitanje je kako te operater svrstava i koja ograničenja ti daje te na uređaju koji ćeš koristiti. Dodatno, brzine koje ćeš dobiti na mobitelu možda će baš biti kontra, za primjer na mobitelu na istoj mreži maloprije mjereno imam 50/5 dok na Huawei B535 imam 30/20. Svi imaju bar 5 dana vrijeme gdje možeš isprobati i vratiti.

 

Isprobao sam sva tri operatera i na području gdje jesam (sva 3 odašiljača su cca 4km, a između je šuma i brdašce) definitivno najbolje brzine mi je davao Tele2. A1 mi je sa ovim shitty ZTE routerom davao najlošije brzine i imao je najviše droped paketa. Malo je ku**inski od njih to što ti uvale smeće od routera i stave naljepnicu na njega koju ako skineš gubiš garanciju, no pravno gledano to je jedino što ti mogu ograničiti - popušiš tih 400 kn za router.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice