A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.037
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da ja nisam još izvadio moju karticu iz mojeg ZTE ali kad testiram pinganje bilo kojeg servera izmedju mog mobitela na A1 mreži i ovog smeće ZTE razlika je ogromna i to u bilo koje doba dana. Na mobilnom je ping puno više konzistentniji.

Na slici gore je ping na ZTE a dole je kad sam spojen preko mob-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 17:15 (RokyFrane).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovi lopovi u A1 idu ovom logikom  ako korisnici a biti će ih većina koji su uzeli ili će uzeti a takav sam i ja Flatbox duo  i ruter platiti jednokratno da izbjegnu ugovor

oni su po svakom novom korisniku zaradili

399 čuna ni orali ni kopali  za to smeće od njihovog rutera i sad ako im padne na gnjurac da zajebu korisnike isto kao i Tele 2  sa promjenom u usluzi mi se sa tim ruterom doslovno možemo hebat .

 

🤔🥂

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može mi netko potvrdit dal se smije izvadit kartica iz rutera / skinut naljepnica i stavit npr u mobitel ili drugi ruter jer sam tek jučer skužio da mi je u mobitelu ping puno bolji nego u ZTE.  Jer sam čuo još prije da neki kažu smije neki kažu nesmije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 21:27 (RokyFrane).
 
0 0 hvala 0
3 godine
online
A1 - Flatbox DUO 1TB

zovi szk i neka ti stave zabiljezbu da si izvadio karticu na njihov zahtjev

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ne pozelih više biti telac, pa kao uzeo A1. Upravo sam ga ukopčao, ok, sve radi iz prve. Nije mi jasno kaj to znači DUO..kao imaš nešto duplo a gdje je to? Telefon? A gdje je tipkovnica ekran...LOL

A kao ni karticu ne smiješ izvaditi (iz SVOJEG uređaja kojeg si PLATIO!!) LOOOL

No, naravno, iako gorkog okusa u ustima od bezobrazne pljačke TJERANJEM da kupiš ruter, ponadao sam se da će biti neki osmijeh u svemu tome. Od neljubaznog osoblja, pa do same činjenice da sam opljačkan jer koji će mi moj njihov ruter ako imam svoj, odradio ookla probu, a očekivani osmijeh se pretvorio od gorkog okusa u kilu limuna.

Brzina 25-32 Mbps na A1 ruteru. Isprobah na svojem B525, za koji kažu da radi brze, no ista stvar. Čak i lošije pomalo, marginalno. Dajem šansu da malo provjerim i namjestim postavke, no izgleda da smo osuđeni da budemo Hrvatistan, pa nam prodaju u 21 stoljeću ovo g...o koje zovu "Superbrzi neograničeni internet kojeg seliš tamo gdje ti treba". Vjerojatno u smeće, kako stvari za sada stoje...jer vjerojatno smatraju rvate tupim i glupim ako im je 30 Mbps SUPERBRZ!!! A kako vidimo i smatraju.

No kako alternative nema, jad smo i bijeda, idem lijepo uživati u svojoj kili limuna ;)
Moj PC  
3 3 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Yoga kaže...
jer vjerojatno smatraju rvate tupim i glupim ako im je 30 Mbps SUPERBRZ!!!


Kada već spominješ 30 megabita, to ti je ionako neki minimum na koji su naši operateri / telekomi pristali da treba biti prosjek do ove godine, jer je takva naredba iz EU:

"It confirms and builds upon the previous broadband objectives for 2020, to supply every European with access to at least 30 Mbps connectivity"

 

Piše ti u domaćim vijestima po portalima koliko kućanstava u Hrvatskoj ima brzinu 30 megabita, a koliko 100 i više. Ne da mi se to više ni tražiti jer mi se gadi uopće o tome razmišljati.

 

Do 2025.:


"
This vision relies on three main strategic objectives for 2025:

  • Gigabit connectivity for all of the main socio-economic drivers,
  • uninterrupted 5G coverage for all urban areas and major terrestrial transport paths, and
  • access to connectivity offering at least 100 Mbps for all European households."

 

Broadband Europe | Shaping Europe’s digital future (europa.eu)

 

Netko doma preko 4G+ ima 200-300-400 megabita, a netko 0.1 megabita (pogledati profile providera na Facebooku za konkretne slike speedtesta s tim brzinama). To je tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 12:54 (zelenapaprika).
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Nisam bezveze napisao da će A1 sa ovim usranim ruterima zarađivati a ni orali nu kopali kao ptice nebeske , tko ga je platio jednokratno a ima malu brzinu i dalje je pušiona  , ako bagra promijeni pravila igre kao Tele2 onda smo oak svi pušiona.

E sad ja izbora nemam kod mene je trenutno 

A1  najbrži sa min. 40 mbps a max. 120 mbps a ovo dvoje parazita Tele2 i HT

 u najboljoj varijanti idu  max.20 mbps .

Ovo je testirano na mobitelu  i mobilnom ruteru .

 

Danas idem po ruter , pretpostavljam da prva inicijalizacija  mora biti sa njihovim ruterom  jer karticu vadim van.

 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

ja sam jučer otkazo telce i prešao na a1.

 

odma sam piknuo karticu u svoj b715 i imam brzine 30-160mbita (dan-noc)

 

vrlo zadovoljan zasad

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Les Paulaner kaže...

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 Da, vraća se i dobiva se novac natrag.

Cansee kaže...

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

 moj.a1.hr ili aplikacija za mob.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Lil Dice kaže...
Les Paulaner kaže...

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 Da, vraća se i dobiva se novac natrag.

Cansee kaže...

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

 moj.a1.hr ili aplikacija za mob.

 

e hvala ti, zapravo je baš jednostavno, ne trebaš se ništa ulogravati nego ti odmah izračuna

 

sad mi je problem što sam sjebo svih 1Tb, jel zna netko jel ima ikakva šema da se nešto nadoplati i dobije još? ili možda jel neka druga mreža ima neki dnevni internet bez ugovora da uzmem za idućih 10ak dana?

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cansee kaže...
Lil Dice kaže...
Les Paulaner kaže...

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 Da, vraća se i dobiva se novac natrag.

Cansee kaže...

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

 moj.a1.hr ili aplikacija za mob.

 

e hvala ti, zapravo je baš jednostavno, ne trebaš se ništa ulogravati nego ti odmah izračuna

 

sad mi je problem što sam sjebo svih 1Tb, jel zna netko jel ima ikakva šema da se nešto nadoplati i dobije još? ili možda jel neka druga mreža ima neki dnevni internet bez ugovora da uzmem za idućih 10ak dana?

Nema opcije za dodatni promet na flatboxu. Imaš na simpi/HTu internet tjedan za 70kn, neograničen promet.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...
Cansee kaže...
Lil Dice kaže...
Les Paulaner kaže...

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 Da, vraća se i dobiva se novac natrag.

Cansee kaže...

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

 moj.a1.hr ili aplikacija za mob.

 

e hvala ti, zapravo je baš jednostavno, ne trebaš se ništa ulogravati nego ti odmah izračuna

 

sad mi je problem što sam sjebo svih 1Tb, jel zna netko jel ima ikakva šema da se nešto nadoplati i dobije još? ili možda jel neka druga mreža ima neki dnevni internet bez ugovora da uzmem za idućih 10ak dana?

Nema opcije za dodatni promet na flatboxu. Imaš na simpi/HTu internet tjedan za 70kn, neograničen promet.

 

joj super, znači trebao bi otići do neke njihove poslovnice, dam 70 kn, uzmem karticu, ubacim je u ruter i tjedan dana sam miran jel?

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cansee kaže...
darkborg kaže...
Cansee kaže...
Lil Dice kaže...
Les Paulaner kaže...

pozdrav, zanima me da li se kod prekida unutar probnog roka od 14 dana vraća i router te dobija povrat novca ili se mogu pozdraviti sa 399 kn?

ne mogu pronaći informaciju na A1 stranicama.

hvala! 

 Da, vraća se i dobiva se novac natrag.

Cansee kaže...

kako se može provjeriti koliko sam potrošio neta ovaj mjesec? jel ima A1 neki način, ili trebam ruter gledat?

 moj.a1.hr ili aplikacija za mob.

 

e hvala ti, zapravo je baš jednostavno, ne trebaš se ništa ulogravati nego ti odmah izračuna

 

sad mi je problem što sam sjebo svih 1Tb, jel zna netko jel ima ikakva šema da se nešto nadoplati i dobije još? ili možda jel neka druga mreža ima neki dnevni internet bez ugovora da uzmem za idućih 10ak dana?

Nema opcije za dodatni promet na flatboxu. Imaš na simpi/HTu internet tjedan za 70kn, neograničen promet.

 

joj super, znači trebao bi otići do neke njihove poslovnice, dam 70 kn, uzmem karticu, ubacim je u ruter i tjedan dana sam miran jel?

Karticu ćeš morati platiti mislim 20 kuna, tih 20kn  ćeš odmah dobiti na simpa račun, nadoplatiš još bon od 60kn, aktiviraš opciju i ubaciš u ruter i to je to. Vjerojatno ti sve to mogu oni odmah odraditi u poslovnici. I da, onda si tjedan dana miran.

10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

sa Tele 2 Pokućnog želim preci na A1 internet. Dali u ZTE MF 286 od Tele 2 može kartica od A1,tj dali postavke treba mjenjati?

I <3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
krokodil kaže...

sa Tele 2 Pokućnog želim preci na A1 internet. Dali u ZTE MF 286 od Tele 2 može kartica od A1,tj dali postavke treba mjenjati?

 Može samo promjeniš APN koji je za A1  internet

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozz,ima huawei ruter od tele 2. Jučer sam tražio kod za otključavacnje,dao sam imei i dobio sam kod. Htio bih sad preci na A1. Ruter mogu otkljucati vec sad ili kad ubacim karticu me bude tražilo za otključati?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
sstrmi kaže...

Pozz,ima huawei ruter od tele 2. Jučer sam tražio kod za otključavacnje,dao sam imei i dobio sam kod. Htio bih sad preci na A1. Ruter mogu otkljucati vec sad ili kad ubacim karticu me bude tražilo za otključati?

 Router ti je otključan na sve mreže samo stavi sim i APN od A1 i to je to.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
sstrmi kaže...

Pozz,ima huawei ruter od tele 2. Jučer sam tražio kod za otključavacnje,dao sam imei i dobio sam kod. Htio bih sad preci na A1. Ruter mogu otkljucati vec sad ili kad ubacim karticu me bude tražilo za otključati?

 Router ti je otključan na sve mreže samo stavi sim i APN od A1 i to je to.

 APN? to unutar rutera nešto ili?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel netko produljivao uslugu ovih dana? Ja probao prosli mjesec, ispunio podatke online, rekli da ce netko zvati, al izgleda da su "zaboravili". U međuvremenu zvao telefonski, al prekinuo sam poziv nakon treceg prespajanja, jer se valjda nisu mogli dogovoriti tko ce preuzeti poziv. Danas se opet odlucim da probam (2 dana prije isteka ugovora), popunim online sve podatke, kliknem na Posalji zahtjev, i sad se ono neko govno na stranici okrece vec 15 minuta, i stoji "Molimo pricekaj...". Probao dvaput, iz dva browsera, sa restartom, i sto vec ne. Toliko o "online". Zabusavaju i serveri, a ne samo podrska korisnicima. Probao i produljiti ugovor, i proces naizgled mogu pokrenuti, ali ne zelim biti pod ugovorom (koji se ne moze ne odabrat). A zvat opet ne zelim zbog prijasnje situacije sa prespajanjem. Stoga pitam jel netko uspjesno produljio ugovor online, ili je uspio poslati zahtjev za flatbox? Ova situacija mi tim teze pada, jer sam nezadovoljan njihovom uslugom, a nemam ici kome drugom nego njima. Zato ne zelim ugovor.. tko zna kako ce biti kroz godinu-dvije, jer je iz mjeseca u mjesec sve gore i gore..

Moj tata je jači!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Je imaju papci u a1 neku mogućnost da se par dana isproba njihov net pa onda uzeti tarifunza stalno? 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Probao A1 i jako se razocarao.

Kao prvo,SZK jaaaako dugo cekas,po sat vremena,pa onda cekas router 10 dana,pa cekas 10 da na da ti ukljuce router-to su moja iskustva!

Prvo ti podvale pricu da ti nikako ne mozes koristiti otkljucani ZTE router od Tele 2,jer da bi imao full brzinu,moram kupiti njihov ZTE,koji je brzi-što je notorna laz!

Isti su routeri u pitanju,obadva su shranje!Isto tako,na njihovoj stranici stalno popaju cijenom od 179 KN-a prava je cijena je 199 KN-osim ako kupis njihov router-od njih!

Sto se tice brzine,upola manja od ionako sporoga Tele 2-toliko o tome.

Netko rece da je prosjek u HR 30MB/s???

Ja placam mjesecno 300 KN onome koji ce mi omoguciti tu brzinu,jer ja imam 2-4 MB/s u predgrađu Sl Broda.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je u probnom roku bila još ok veza. Nakon toga sam morao vratit ruter jer su dali krivi ugovor. 3 tjedna cekanja kasnije veza nekih 200 300 kbps od 5 do 11 navecer. Tele 2 je barem bio 1000 minimum i moglo se prebacit na 3g kad je bio zakrcen navecer pa je bilo bolje u A1 4G i 3G su u banani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...

 

Sto se tice brzine,upola manja od ionako sporoga Tele 2-toliko o tome.

Netko rece da je prosjek u HR 30MB/s???

Ja placam mjesecno 300 KN onome koji ce mi omoguciti tu brzinu,jer ja imam 2-4 MB/s u predgrađu Sl Broda.

 

 

"Netko rece da je prosjek u HR 30MB/s???"

 

Speedtest global index ("Mjerili sami korisnici!" - kaže reklama)

 

Fixed Broadband

 

73 -4 Croatia 45.52 (73. mjesto, pali smo 4 mjesta, naziv države, prosječna brzina Mbps)

 

Mobile

 

18 -5 Croatia 69.20 (18. mjesti, pali smo 5 mjesta, naziv države, prosječna brzina Mbps)

 

Speedtest Global Index – Monthly comparisons of internet speeds from around the world

 

 

 

Zašto ti je brzina nezadovoljavajuća? Pa zapitaj se gdje se ovog trenutka nalaze svi ljudi oko tebe? Mahom kod kuće. Razgovaraju, surfaju, gledaju filmove i serije putem interneta, igraju putem interneta... Kao što HEP svake godine kaže koliko je narasla potrošnja struje za Božić, tako bi i provideri mogli reći koliko je njima porasla potrošnja njihove infrastrukturu ne samo za Božić nego općenito od kada je krenula ova pandemija. A nešto već jesu objavljivali ovog proljeća, pa proguglaj.

 

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Čisto sumnjam da ovi koji imaju ~4 mbps idu na speedtest mjeriti brzinu. To me podsjeća na ono kad kažu da je prosječna plaća u HR 7-8 milja a u stvarnosti znamo da prosječan radnik u hrvatskoj nije ni blizu tome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ramzocro-HCR kaže...

Je imaju papci u a1 neku mogućnost da se par dana isproba njihov net pa onda uzeti tarifunza stalno? 

 imaš probni rok (kada uzmeš ruter i tarifu) 14 dana. Ako ti se za 14 dana ne sviti, možeš ga vratit.....

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Milka30 kaže...

Probao A1 i jako se razocarao.

Kao prvo,SZK jaaaako dugo cekas,po sat vremena,pa onda cekas router 10 dana,pa cekas 10 da na da ti ukljuce router-to su moja iskustva!

Prvo ti podvale pricu da ti nikako ne mozes koristiti otkljucani ZTE router od Tele 2,jer da bi imao full brzinu,moram kupiti njihov ZTE,koji je brzi-što je notorna laz!

Isti su routeri u pitanju,obadva su shranje!Isto tako,na njihovoj stranici stalno popaju cijenom od 179 KN-a prava je cijena je 199 KN-osim ako kupis njihov router-od njih!

Sto se tice brzine,upola manja od ionako sporoga Tele 2-toliko o tome.

Netko rece da je prosjek u HR 30MB/s???

Ja placam mjesecno 300 KN onome koji ce mi omoguciti tu brzinu,jer ja imam 2-4 MB/s u predgrađu Sl Broda.

 

 Reci koje predgrađe SB. Može PP

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
sstrmi kaže...

Pozz,ima huawei ruter od tele 2. Jučer sam tražio kod za otključavacnje,dao sam imei i dobio sam kod. Htio bih sad preci na A1. Ruter mogu otkljucati vec sad ili kad ubacim karticu me bude tražilo za otključati?

 Router ti je otključan na sve mreže samo stavi sim i APN od A1 i to je to.

 Zna netko kako gdje staviti taj apn od A1?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...

Čisto sumnjam da ovi koji imaju ~4 mbps idu na speedtest mjeriti brzinu. To me podsjeća na ono kad kažu da je prosječna plaća u HR 7-8 milja a u stvarnosti znamo da prosječan radnik u hrvatskoj nije ni blizu tome.

 Zašto ne bi mjerili brzinu? Ja sam ju mjerio dok sam imao vezu 4/0,5, da vidim je li stabilna ili nije. Čemu neprestane sumnje u sve i svakoga? Molim te, objasni mi zašto ovaj speedtest global index nije u redu? Jesi li možda pogledao temu o negraničenom internetu na tele2 ovdje na BUG-ovom forumu i uočio koliko je ljudi dalo sličice speedtesta s mizernim brzinama? Jesi li možda otišao na Facebook profile Tele2 i A1 i pogledao sličice speedtesta s brzinama 0.1 Mpbs? Ako nisi, molim te, napravi to. Pitaj te ljude zašto mjere svoju brzinu.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice