A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.166
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Al ako je flatbox internet i telefon, telefon je nepokrerna mreza / postojeca linija?

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nije po nikakvoj logici, ali mi se cini da oni ovaj flatbox broje pod fiksne usluge. Zasto neznam.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Mogu samo sanjati da ce si naplatiti izlaznu naknadu. Stavio sam uslugu na mirovanje na 9 mjeseci nakon samo

4 mjeseca koristenja. Covjek mi kaze da mogu prekinuti uslugu bilo kada bez ikakvih penala ili naknada,

ako nekim slucajem budem trebao prekinuti uslugu (recimo nekim cudom ht isporuci 50-60 mbita u odnosu na 10 mbita koliko moze sada)

bas me zanima po kojoj osnovi ce naplatiti bilo kakvu naknadu.

9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Doktori molim vas za pomoc. Koristim dva operatera za internet A1 i Tele 2. Posto tele 2 nije nikakav, cekam da mi istekne ugovor da to prekinem. A1 je mi trenutno zadovoljava potrebe. E sada dolaze moja pitanja.

 

Vidio sam u ponudi taj flatbox 1tb, da li moze posluziti za igranje? 

Moze li se na flatbox-u otvoriti port da mi ne bude uvijek type 3 i strict u online igri?

Uzeo bi ga bez ugovorne obaveze, kako se vraca oprema, da li ima kakve nakmade?!

Oprostite na glupim pitanjima. Najvise me zanima za ovaj NAT type, posto sam izvlacio na A1 mobilnom i po 60mbs, uvijek mi je zatvoren NAT. Molim vas p9magajte doktori, ja nemam pojma oko tih stvari. A ne bih se volio zeznuti opet.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako bi uzeo  bez ugovorne obveze, onda moraš kupiti njihov router (399 kn) koji nije baš nešto, ali kupit se mora. Meni je brzina neta nekad 30 mbit, nekad 70-80, ali najčešće bude ovo prvo. Za moje potrebe to je okej. Netflix, youtube, sve radi dobro. Od online igara, odigram samo fortnite, ujutro ubu igri bude ping 36, navečer 120, ali ne šteka. A ovo ostalo neka ti odgovori netko tko bolje zna od mene

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nat se moze rijesit ali ping u peak satim je uzasan nije stabilan
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nadam se da je mozda bolji od mobilnog interneta. Znam da je to isti internet. Da li se moze recimo otvoriti NAT na mobilnom internetu, ovaj koji je na mobu. Posto ja spajam ps4 preko wifi, a saljem net preko mobitela. Imam a1 pretplatu. Ili da uzmem flatbox.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
icek_picek kaže...

Al ako je flatbox internet i telefon, telefon je nepokrerna mreza / postojeca linija?

 Svejdno, da i je po nekom čudu nepokretna, definitivno nije povezan na mrežu putem kabela, optike ili postojeće linije + nema povrata opreme, stoga stavka za Flatbox ne pripada u niti jednu od tih kategorija po njihovom službenom cjeniku i ne može se naplatiti!

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
U vezi ovoga isto kao i vi sam odma išao gledati uvjete jer mi je prvi glas o tome bio i nisam našao da se ta naknada odnosi na mobilne usluge. Zvao sam ponovno i drugi agent mi je rekao da je agentica dala krivu informaciju i da se ne naplaćuje, e sad tko je u pravu ne znam. Poslao sam im mail za raskid i za pritužbu, vidim kaj mi odgovore pa se povratno javim.
5 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je ping bio katastrofa par dana, ali sad je iznenadjujuce stabilan.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Nije po nikakvoj logici, ali mi se cini da oni ovaj flatbox broje pod fiksne usluge. Zasto neznam.

 Zato jer ti u FAQ piše da za telefonski broj dobiješ predbroj županije u kojoj prijaviš adresu, pa se to računa kao fiksni telefon. Ako s uređajem izađeš iz područja županije, onemogućit će ti telefoniranje ali će ti internet i dalje raditi. Sve to piše na Webu A1.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ja sam uzeo natrag simpa bonove, trenutno je na akciji internet tjedan za 35 kn inace je 70...pa da vidim kak stvari stoje...brzina je ok, netflix ne trokira, radi savršeno 4k, ping je visok u codu, 80 nekad 90 zavisi koji server ali je stabilan, nejde gore dolje tako da nema laga u igri, moze se igrat a ne ko u a1 lag spikeovi...i najvažnije nema ograničenja, vec sam skinuo 2 igre koje nisam htio preko a1 da ne bi potrošio 1 tb
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
ja sam uzeo natrag simpa bonove, trenutno je na akciji internet tjedan za 35 kn inace je 70...pa da vidim kak stvari stoje...brzina je ok, netflix ne trokira, radi savršeno 4k, ping je visok u codu, 80 nekad 90 zavisi koji server ali je stabilan, nejde gore dolje tako da nema laga u igri, moze se igrat a ne ko u a1 lag spikeovi...i najvažnije nema ograničenja, vec sam skinuo 2 igre koje nisam htio preko a1 da ne bi potrošio 1 tb

 Pa nisu ti igrice valjda po 300,400GB.....

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
dado16 kaže...
ja sam uzeo natrag simpa bonove, trenutno je na akciji internet tjedan za 35 kn inace je 70...pa da vidim kak stvari stoje...brzina je ok, netflix ne trokira, radi savršeno 4k, ping je visok u codu, 80 nekad 90 zavisi koji server ali je stabilan, nejde gore dolje tako da nema laga u igri, moze se igrat a ne ko u a1 lag spikeovi...i najvažnije nema ograničenja, vec sam skinuo 2 igre koje nisam htio preko a1 da ne bi potrošio 1 tb

 Pa nisu ti igrice valjda po 300,400GB.....

 nazalost po 100 gb su...a bez skidanja ikakvih igara samo streaming potrošim 1 tb na mj...tako da sad sam se preporodio da ne moram skidat sve stvari na poslu

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Presao neki dan sa teleta zbog ogranicenja na 200gb. I u startu mi je sporija veza na a1. 30/15 a na teletu bila 50/20. Podesavao opcije na ruteru pa mi je sad jos sporija. Dok nisam skuzio cackalicom ga vratim u tvornicke postavke i cim udjem u postavke rutera odmah uspori bez da ista diram u postavkama,nesmijem promjeniti ni wifi lozinku
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mijenjaj router
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

prebacio se sa tele2 na flatbox prije par dana.

 

vidim da su neki napisali da im netflix radi savrseno 4k, dal vam je stalno tako? Meni od nekih 17, 18h do kasno navecer vecinom 2.2mbps/480p , dok istovremeno speedtest pokazuje 90/30+. Ujutro radi normalno 2160p.

 

probao sam malo i online fifu na ps4, ali cesto stekalo.

 

takoder sa iptv liste mi se ne ucitavaju neki kanali, koji rade normalno kad se spojim na drugu mrezu.

 

osobno sam razocaran sa flatboxom, na tele2 sam imao slabiji signal i manje brzine, ali je sve konstatno bilo stabilno i bez ikakvih ogranicenja. vjerovato zato i nema vise 1TB XD

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
masteratw0rk kaže...

prebacio se sa tele2 na flatbox prije par dana.

 

vidim da su neki napisali da im netflix radi savrseno 4k, dal vam je stalno tako? Meni od nekih 17, 18h do kasno navecer vecinom 2.2mbps/480p , dok istovremeno speedtest pokazuje 90/30+. Ujutro radi normalno 2160p.

 

probao sam malo i online fifu na ps4, ali cesto stekalo.

 

takoder sa iptv liste mi se ne ucitavaju neki kanali, koji rade normalno kad se spojim na drugu mrezu.

 

osobno sam razocaran sa flatboxom, na tele2 sam imao slabiji signal i manje brzine, ali je sve konstatno bilo stabilno i bez ikakvih ogranicenja. vjerovato zato i nema vise 1TB XD

 

 Napravi speedtest direktno na netflix aplikaciji ili na fast.com netflix server. Drugo je speedtest.net a drugo je prema netflixovim serverima, gdje a1 zna štekat

14 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Vi koji koristite svoj ruter, koje apn postavke ste upisali?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

data.vip.hr

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Slash 666 kaže...

Vi koji koristite svoj ruter, koje apn postavke ste upisali?

 APN.  Internet

8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

data.vip.hr se više ne koristi, sad je APN samo "internet", bez navodnika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Zbog cega mi onda taj APN uvijek automatski povuče? I na njihovom routeru mi je taj bio postavljen.

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Tko zna... upiši pješke taj novi APN, ja koristim taj isti za neke industrijske kontrolere i sve radi kao podmazano, i preko normalnog 2G/3G i 4G doma (isto imam Flatbox).

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

za sada radi preko obadva APN-a i nema razlike u brzini (mislim da ima razlike iz kojeg se pool-a dodjeljuju javne IP adrese, al to nisam siguran.

 

Uglavnom, može i jedan i drugi, i da, samo APN internet je novi

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 16:33 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

U petak sam otkazo Pokućni, danas sam uzeo Flatbox. Modem od A1 žali bože para, bolje brzine sam izmjerio sa A1 karticom u mom 3 godina starom Huawei-u b315-ici ( Sa vanjskom iskrinom antenom ) nego sa ovim trashom koji je obavezen za kupnju, al dobro šta je tu je. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zabbax21 kaže...

U petak sam otkazo Pokućni, danas sam uzeo Flatbox. Modem od A1 žali bože para, bolje brzine sam izmjerio sa A1 karticom u mom 3 godina starom Huawei-u b315-ici ( Sa vanjskom iskrinom antenom ) nego sa ovim trashom koji je obavezen za kupnju, al dobro šta je tu je. 

 Stavi onda karticu u B315, a ovoga koristi kao wireless AP   :)

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

E vidiš dobra ideja! ipak bude možda neke i koristi od zetejca, prenstveno mi je plus na tom njihovom šta ima 5ghz wifi šta bi mogao dobro iskoristiti. B315 trenutno služi svrhi, al mislim da je lagano vrijeme za neki noviji Huawei modem. 

11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Na neku foru su mi tek danas ovi iz tele2 smanjili brzinu na 2 Mbps, pa sam tek i danas skužio da su to napravili. Naravno, odmah sam išao tražiti neš drugo, pa me evo tu.

Sutra ću nadam se otići do a1 i uzet ovaj flatbox da isprobam, pa ako je ovaj njihov router toliko loš mogu li samo ubaciti a1 sim u stari tele2 router ili trebam napraviti nešto posebno?

Inače do sad sam koristio tele2 s dvije vanjske antene i brzine su varirale između 20 i 100 Mpbs, pa od a1 možda očekujem i nešto više. Ping mi nije bitan pošto igram samo singleplayere.

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
cozz95 kaže...

Na neku foru su mi tek danas ovi iz tele2 smanjili brzinu na 2 Mbps, pa sam tek i danas skužio da su to napravili. Naravno, odmah sam išao tražiti neš drugo, pa me evo tu.

Sutra ću nadam se otići do a1 i uzet ovaj flatbox da isprobam, pa ako je ovaj njihov router toliko loš mogu li samo ubaciti a1 sim u stari tele2 router ili trebam napraviti nešto posebno?

Inače do sad sam koristio tele2 s dvije vanjske antene i brzine su varirale između 20 i 100 Mpbs, pa od a1 možda očekujem i nešto više. Ping mi nije bitan pošto igram samo singleplayere.

 Staviš A1 SIM u Tele2 router i radi. Evo, ekipa ovdje kaže da APN možeš upisati "internet", no meni radi i defaultni data.vip.hr

Jedino moraš biti svjestan da vađenjem SIM-a iz A1 routera kršiš njihove odredbe i kak'ti garanciju (ne znam na što), pa ti preporučam da ne vadiš taj SIM iz routera unutar prvih 14 dana jer u protivnom nećeš moći vratiti uslugu i dobiti povrat novca za router.

Društvene igre na https://igranje.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice