A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.796
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Stock Frimware na HW B525s 23a Otvorene frekvencije na "izvoli biraj", LTE- B1 B7 B8 B20 B32 B38 / UMTS B1 B8 / GSM 850 900 1800 1900 Mislim da je popis sasvim ok. I mozes birat pojedinacno ili sve zajedno. 

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 1:16 (maslinastimufo).
14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Probaj sa vanjskim antenama usmjerenim na 1 repetitor. 

Pogledaj pri kraju kad je antene montirao na krov...

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 1:25 (maslinastimufo).
14 godina
protjeran
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako je nekome dosadno... 

moze se poigrat...

LM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

A nije da tcom ima neš više, 300. Il ak uspiješ izvući možda još 100.

 Ima neograniceno al je skupo ko vrag, 70 kn tjedno...al nemam izbora

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R36 kaže...

Ja sam u Dubravi pa imam optiku 1Gbit...

Gornja i Donja Dubrava imaju optiku.

 

Di si tocno?

 

Trnovčica - Gornja Dubrava, naselje između Studentskog Grada i Dubca. Na HAKOM karti za namjeru gradnje optike nismo niti zaokruženi. Prije neke 2 godine T-com je prošlicao našu ulicu, ali optika nije sporvedena kroz kanalice. Osim toga nisu prošlicane poprečne veze do svake obiteljske kuće. Naše naselje su isključivo obiteljske kuće, pa sumnjam da se nekome puno brine za ovako mali broj potencijalnih korisnika na relativno velikoj površini (premalo nas je po metru optike ;) )

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Grof-LZS kaže...
R36 kaže...

Ja sam u Dubravi pa imam optiku 1Gbit...

Gornja i Donja Dubrava imaju optiku.

 

Di si tocno?

 

Trnovčica - Gornja Dubrava, naselje između Studentskog Grada i Dubca. Na HAKOM karti za namjeru gradnje optike nismo niti zaokruženi. Prije neke 2 godine T-com je prošlicao našu ulicu, ali optika nije sporvedena kroz kanalice. Osim toga nisu prošlicane poprečne veze do svake obiteljske kuće. Naše naselje su isključivo obiteljske kuće, pa sumnjam da se nekome puno brine za ovako mali broj potencijalnih korisnika na relativno velikoj površini (premalo nas je po metru optike ;) )

Ma znam gdje je Trnovčica...

Gornja i donja Dubrava između Branimirove i gore do groblja Miroševac a isto su u pitanju sve kuće. Ako će ti i doći optika - to će ti biti A1 putem HEP stupova - tako grade optiku.

 

Nije nemoguće da će i taj tvoj dio uskoro dobit optiku.

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R36 kaže...

Gornja i donja Dubrava između Branimirove i gore do groblja Miroševac a isto su u pitanju sve kuće. Ako će ti i doći optika - to će ti biti A1 putem HEP stupova - tako grade optiku.

 

Nije nemoguće da će i taj tvoj dio uskoro dobit optiku.

 Daj bože! Ovaj A1 Flatbox i tako nije na ugovornu obavezu, pa ako bi došao A1 vjrojatno bi se samo prebacio. 

Sumnjam da će ići na stupove, jer je kroz ulicu već prošlicana kanalica i postavljen je ormarić za mikro centralu, samo treba poprečne veze do kuća složiti. No, moguće je i da taj prošlicani vod nije za "do kuća" nego samo povezuje te mikro centrale.

Čak me ne bi čudilo da se optika provuče između ovih ormarića mikro-centrala, a postojeće parice samo spoje na te mikro-centrale, pa bi se već samim time povećala brzina na paricama jer se znatno smanjuje udaljenost od centrale. To bi također bilo zadovoljavajuće rješenje.

 

EDIT:

Sada vidim da mi npr Iskon nudi pakete s download 42 - 60 Mbps, upload 7 - 10 Mbps (Uobičajena brzina na adresi odgovara minimalnoj brzini) što mi se prije godinu dana nije nudilo na mojoj adresi, no ne znam da li je to provjereno ili da nije neki generički podataka, a kad dođu na moju lokaciju skuže da to nije tako. Ova HAKOM-ova karta pokrivenosti tkaođer pokazuje da su mi na mojoj lokaciji ponuđene brzine veće od 30 Mbps, što bi moglo ukazivati da se ipak nešto promijenilo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 10:20 (Grof-LZS).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
maslinastimufo kaže...

Ako je nekome dosadno... 

moze se poigrat...

A1 ruter je MF286R

 

Ovdje ima neke kaj bi moglo biti obećavajuće. Istina stavi se od T coma FW ali barem on ima band selection pa bi onda možda ruter i bio upotrebljiv. 

 

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

Sad u Zagrebu mi je ista brzina sa ZTE i sa Huaweijem. oko 30 Mbps. Al to je u Zagrebu, u Zagorju je ZTE neiskoristiv, Huawei spašava kaj se band može mjenjat, to onda dobivam puno veće brzine.

 

EDIT: Prerano sam rekao... od 9 do 12 Mbps DL, 20 UL

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 10:41 (Gigabyte091).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Grof-LZS kaže...
R36 kaže...

Gornja i donja Dubrava između Branimirove i gore do groblja Miroševac a isto su u pitanju sve kuće. Ako će ti i doći optika - to će ti biti A1 putem HEP stupova - tako grade optiku.

 

Nije nemoguće da će i taj tvoj dio uskoro dobit optiku.

 Daj bože! Ovaj A1 Flatbox i tako nije na ugovornu obavezu, pa ako bi došao A1 vjrojatno bi se samo prebacio. 

Sumnjam da će ići na stupove, jer je kroz ulicu već prošlicana kanalica i postavljen je ormarić za mikro centralu, samo treba poprečne veze do kuća složiti. No, moguće je i da taj prošlicani vod nije za "do kuća" nego samo povezuje te mikro centrale.

Čak me ne bi čudilo da se optika provuče između ovih ormarića mikro-centrala, a postojeće parice samo spoje na te mikro-centrale, pa bi se već samim time povećala brzina na paricama jer se znatno smanjuje udaljenost od centrale. To bi također bilo zadovoljavajuće rješenje.

 

EDIT:

Sada vidim da mi npr Iskon nudi pakete s download 42 - 60 Mbps, upload 7 - 10 Mbps (Uobičajena brzina na adresi odgovara minimalnoj brzini) što mi se prije godinu dana nije nudilo na mojoj adresi, no ne znam da li je to provjereno ili da nije neki generički podataka, a kad dođu na moju lokaciju skuže da to nije tako. Ova HAKOM-ova karta pokrivenosti tkaođer pokazuje da su mi na mojoj lokaciji ponuđene brzine veće od 30 Mbps, što bi moglo ukazivati da se ipak nešto promijenilo?

 Ne znam, nisam bas siguran da ces dobiti tih 42-60 mb/s zato jer sam i ja isto u gornjoj dubravi ( mirosevec ) i meni nude od 35-50 mb/s, ali kad spoje uredno to bude ispod 20 mb/s i onda raskid pa trazi drugo rjesenje :D zato uvijek uzmem bez ugovorne obveze. A1 je provukao optiku ulicu do moje ( zracne linije 20-ak metara ), a na HAKOM-ovoj karti nema nikakvih planova za moju ulicu.. dok npr ujak koji je u donjoj dubravi ima optiku i uzeo je 1 gb/s, a ne koristi niti 2% hahah..  teska depresija :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ReventoN kaže...

 Ne znam, nisam bas siguran da ces dobiti tih 42-60 mb/s zato jer sam i ja isto u gornjoj dubravi ( mirosevec ) i meni nude od 35-50 mb/s, ali kad spoje uredno to bude ispod 20 mb/s i onda raskid pa trazi drugo rjesenje :D zato uvijek uzmem bez ugovorne obveze. A1 je provukao optiku ulicu do moje ( zracne linije 20-ak metara ), a na HAKOM-ovoj karti nema nikakvih planova za moju ulicu.. dok npr ujak koji je u donjoj dubravi ima optiku i uzeo je 1 gb/s, a ne koristi niti 2% hahah..  teska depresija :D

 

Ha ne znam, vidjeti ćemo. Neka mi dođu prvo istestirati. Tješi me činjenica da mi je kuća od mini centrale udaljena nekih 50-tak metara, pa pretpostavljam bi tako kratka udaljenost mogla igrati ulogu kod propusnosti. Meni je sve preko 20-25 mb/s ali stabilne veze prihvatljivo i neka je UL bar nekih min 5-6 mb/s i ja pristajem.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

I tako pripremam se ja za A1 Flatbox, ali prije nego naručim idem provjeriti brzine i situaciju sa tornjevima okolo mene. Instaliram cellmap i vozim se oko kuće, u međuvremenu sam naručio vip, t-com i tele 2 simice da to sve isprobam. Uglavnom sjetim se da sam kemijao prošle godine sa tele 2 i cellmapingom i nađem rezultate. T COM bazna je cca 800 metara od mene, ali zato su TELE 2 i VIP odišiljaći 100 metara od mene bez ikakvih prepreka. Uglavnom, danas dobio flatbox jer sam u nedjelju odlučio uzeti ga na probu, dobio i tele 2 simice, ali mislim da mi neće trebati.

Izvadio router, stigla sms poruka, uštekao ga u struju, spojio laptopom wifi i rezultati su vidljivi u prntscr speedtesta :). Ja zadovoljan, lokacija zagorje moje malo. Sad moram vidjeti kako će se ponašati u večernjim satima i onda moram provjeriti jel mi je cat 5e ili nešto lošije provučeno kroz kuću pa da sve to žičano spojim. Uglavnom, vrijeme je za igranje sa brzinama :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
maslinastimufo kaže...

Ako je nekome dosadno... 

moze se poigrat...

A1 ruter je MF286R

 

Ovdje ima neke kaj bi moglo biti obećavajuće. Istina stavi se od T coma FW ali barem on ima band selection pa bi onda možda ruter i bio upotrebljiv. 

 

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

Sad u Zagrebu mi je ista brzina sa ZTE i sa Huaweijem. oko 30 Mbps. Al to je u Zagrebu, u Zagorju je ZTE neiskoristiv, Huawei spašava kaj se band može mjenjat, to onda dobivam puno veće brzine.

 

EDIT: Prerano sam rekao... od 9 do 12 Mbps DL, 20 UL

 Jos kad bi se dalo naci kak da se prebaci da obadvije vanjske rade u MIMO.

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel mi moze itko objasniti zato su ping i jitter toliko nestabilni? Gledao sam preko Cellmaper-a gdje se nalazi A1 repetitor i postavio sam router na najbolju lokaciju u kuci za taj repetitor medutim veza je toliko nestabilna da je to kriminalno.. Brzina je extra dobra, preko dana je konstantno blizu 200 mb/s, a preko noci ide i do 400 mb/s s tim da su preko noci ( iza 01h ) ping i jitter skroz normalni i moze se apsolutno sve ( surfanje, gaming itd.. ). Jel ima kakvo rjesenje za to ( pojacivaci signala itd.. ) ili je to zato jer je bazna stanica opterecena i utjecu neke druge stvari na ping i jitter.. Pitam zato jer mi nije logicno da mi net radi skroz dobro od 01h u noci pa do 13h popodne.. Radi se o Huawei B818-263 routeru tako da sumnjam da je do njega jer je top end.. Slike u prilogu

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 19:54 (ReventoN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

https://www.ztedevices.com/it/supports/mf286rposte/

 

 

@DDavorin ak si probao stavljati ovaj firmware, javi dal se zbricka ako je A1 firmware prije njega? Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 20:20 (G0me3).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
isti problem imam i ja...tocnije identican...jedini zakljucak koji sam dosad uspio izvuci je da nemamo srece i da je opterecena bazna na koju se spajamo
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
G0me3 kaže...

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

https://www.ztedevices.com/it/supports/mf286rposte/

 

 

@DDavorin ak si probao stavljati ovaj firmware, javi dal se zbricka ako je A1 firmware prije njega? Hvala

 Nisam probao jer nemam tu R seriju

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ReventoN kaže...

Jel mi moze itko objasniti zato su ping i jitter toliko nestabilni? Gledao sam preko Cellmaper-a gdje se nalazi A1 repetitor i postavio sam router na najbolju lokaciju u kuci za taj repetitor medutim veza je toliko nestabilna da je to kriminalno.. Brzina je extra dobra, preko dana je konstantno blizu 200 mb/s, a preko noci ide i do 400 mb/s s tim da su preko noci ( iza 01h ) ping i jitter skroz normalni i moze se apsolutno sve ( surfanje, gaming itd.. ). Jel ima kakvo rjesenje za to ( pojacivaci signala itd.. ) ili je to zato jer je bazna stanica opterecena i utjecu neke druge stvari na ping i jitter.. Pitam zato jer mi nije logicno da mi net radi skroz dobro od 01h u noci pa do 13h popodne.. Radi se o Huawei B818-263 routeru tako da sumnjam da je do njega jer je top end.. Slike u prilogu

Jesi probao na routeru testirati frekvenciju po frekvenciju?, pa dvije zajedno, pa tri zajedno, pa onda sve 4, ako ih kod tebe ima, ali prvo  jednu po jednu, da vidiš kakva je situacija sa svakom od njih.

Kolega Davorin ima skriptu za Huawei routere, koju učitaš u google chrome preglednik kao bookmark, i onda u zaglavlju preglednika (dok si ulogiran na korisničko sučelje routera), možeš mjenjati bandove (1+3+7+20)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 7:05 (ZdravacVZ).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Moze to i preko hw monitira, free program...al da odgovorim na taj tvoj prijedlog jer isti problem imam ja, forsirao sam frenkvencije po frenkvenciji i 2ca da su razliciti bandovi upload no nista ne pomaze, jedino se primjeti da je ok na 800mhz koji odma changea nakon par min pa je uvijek 1800 ili 2100, jednostavno ne moze ostati na 800
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni na 800Mhz ok radi sa vanjskim antenama, ne mjenja sa 800. 2100 i 1800 su mi isto uzas jedan i drugi po 5mbita/s

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

dado16

Ako mu zadaš bilo koju frekvenciju on mora ostati na njoj i neće se prebaciti na drugu frekvenciju. Zadas mu 800 i ako treba bit će mjesecima na toj frekvenciji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pitanje, mozda cu poslovno morati cesto u Njemacku. Ova usluga radi samo u HR? 

 

Pitam kako se radi o mobilnom internetu i znamo kako je s roamingu u EU, ali ipak je ovo nesto drugo. Eto ako netko zna?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Dobro si uocio... Ma daaaa, hendlaju nas kao senilne kromanjonce... Bas mi se sad frend hebe sa tim ZTE i posudio sam mu otkljucan Huawei. Huawei ima citanja 40mbps kao mobitel a ZTE 20mbps max... 

LM
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Dali je netko pokušao staviti firmware (čisti" na Huawei B525)  a da nije onaj od TELE2..... naravno mi koji smo bili na TELE2

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
G0me3 kaže...

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

https://www.ztedevices.com/it/supports/mf286rposte/

 

 

@DDavorin ak si probao stavljati ovaj firmware, javi dal se zbricka ako je A1 firmware prije njega? Hvala

 Nisam probao jer nemam tu R seriju

 Želiš li probati ? 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
DDavorin kaže...
G0me3 kaže...

https://forum.fibra.click/d/9519-debrand-e-sblocco-bande-su-zte-mf286r

 

https://www.ztedevices.com/it/supports/mf286rposte/

 

 

@DDavorin ak si probao stavljati ovaj firmware, javi dal se zbricka ako je A1 firmware prije njega? Hvala

 Nisam probao jer nemam tu R seriju

 Želiš li probati ? 

 Ma mogu probati nije problem imam već sve spremno. Jedini problem je ako se zbrika, ali i tu ima rješenje ako naljepnica nije bas potrgana gdje dolazi sim. Jer ak je čitava natrag u A1 i dobije se drugi. Jedino što me malo muči što nemam orginal FW ni router od A1 za taj router tu bi možda mogao biti problem

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 14:55 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...

dado16

Ako mu zadaš bilo koju frekvenciju on mora ostati na njoj i neće se prebaciti na drugu frekvenciju. Zadas mu 800 i ako treba bit će mjesecima na toj frekvenciji.

 Nazalost nije u mom slucaju tak, b535 router, hw monitor ili scripte ili jos dva neka progama koja imam promjene band na 800mhz + 1800 ili 2100 ali kroz par minuta prebaci se na 1800 +800 ili 2100+800...nemogu nikako namjesit da upload band bude 20 jer je on najstabilniji, uvijek je upload band 1 ili 3 a da forsiram samo jedan band 20 onda nije vise 4g+ neg 4g i osjeti se na brzini..

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

To je normalno na svim routerima uvijek je jedna frekvencija primarna kod agregacija prioritet je viša frekvencija ili moze biti zadana 1800 kao prioritetna na baznoj stanici. 1800 ima veći UL od 800  a zašto kod tebe to nije mozda je UL na 1800 opterećeniji za što su vrlo male mogućnosti, jedino u tome što je signal na 800 bolji pa imaš veći UL od 1800

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

https://www.speedtest.net/result/10401341812.png

137 / 39

Gornja kustošija, njihov ZTE router, očigledno nemaju baš puno korisnika na baznoj stanici.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
maslinastimufo kaže...

Dobro si uocio... Ma daaaa, hendlaju nas kao senilne kromanjonce... Bas mi se sad frend hebe sa tim ZTE i posudio sam mu otkljucan Huawei. Huawei ima citanja 40mbps kao mobitel a ZTE 20mbps max... 

 Nude opremu koja je njima jeftina u nabavi. Bolji uređaj u ovom slučaju možeš sam kupiti, samo ti za njega neće pružiti podršku. Sve ove poruke koje ovdje kolaju otkako je Tele2 smanjio mjesečni promet na 200GB gotovo su identične donedavnim porukama u temi o neograničenom internetu na Tele2. Pa tamo pogledajte poruke o uređajima, antenama, brzinama, signalu i šumu itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ali stari... mislis da su bas uređaji u kur-cu ili da je ipak sjeban doftwerski od strane izdavaca odnosno narucitelja opreme ( prowider )

LM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice