A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.197
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
Žalosno, s obzirom da nemam ugovornu obvezu, uređaj je plaćen odjednom i pismeno sam im poslao da sam maknuo naljepnicu i da ih ne budem zvao ili pokušao tražiti prava iz garancije. ZTE je zapravo prvi proizvođač na kojeg sam naišao, a da uopće nema ikakve podatke na stranici o ruteru. Osim nekih osnovnih naravno... Najrađe bi napucao neki FW pa ko ga hebe, držal bu vrata otvorenima

 Ti routeri ti imaju bolji wifi od Huawei routera osim od B618 on je zakon što se tice Wifi i na 2.4 i 5 Ghz. Tako da ako ga ne uspiješ prodati odličan je kao AP

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Bok,

 

Citam malo vase postove i vidim nezadovoljstvo ruterom i brzinama.

 

Planiram uzet starcima doma u slavoniji (Valpovo) neku opciju da imaju telefon+net.

 

Suzio sam opcije na Tcom Magentu Max2 i FlatboxDUO.

 

Mislim da bi njima telefoniranje + neki bazni net 20-30mbps bio sasvim dovoljan,

cak i u paketu do 50GB. 

 

Ja nisam tamo cesto, a i kad jesam, koristim mobilni net + imam sluzbeni mob pa mi to nije frka.

 

Mislite li da im je ta opcija flatboxa za 200kn (pretplata + otplata uređaja), ok ili ima nesto jeftinije ili bolje za slicne pare?

Dal tu ulazi mobilno i fixno telefoniranje u paket? nisam to bas uspio skuzit po njihovom sajtu.

Dal postoji neka opcija odabira manje potrosnje neta?

 

Pitam sve to jer oni nisu napredni korisnici neta, niti su im neke bijesne brzine, pingovi i flat rate nesto ekstra vazno (zasad trose cca 10-15gb kolko vidim po uređajima).

 

 

Htio sam ja slozit neki mobilni net + ruter, ali kad se uračuna telefonska pretplata koju placaju dođu na isto.

 

LP

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ma to sam skužio, dobro mi je jedino kaj huawei prikazuje 2.4 i 5 GHz pod jednim SSID-om. Al za kucu sam tak i onak mislio uzeti od D-Linka mesh uredaje, onaj paket sa 3 komada, u svaku sobu po jednu tu kockicu i cijela kuca bu imala odlican 5 GHz wifi
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...
Ma to sam skužio, dobro mi je jedino kaj huawei prikazuje 2.4 i 5 GHz pod jednim SSID-om. Al za kucu sam tak i onak mislio uzeti od D-Linka mesh uredaje, onaj paket sa 3 komada, u svaku sobu po jednu tu kockicu i cijela kuca bu imala odlican 5 GHz wifi

 Ako mi možeš molim te linkati takav neki od d-linka mesh uređaj?

Gledam si i ja uzeti nešto takvo a neznam što....

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovo bum si zel, za početak 2 uređaja, jedan u dnevni boravak koji mi je open space sa kuhinjom, to mi pokrije donji kat i jedan gore u glavnu spavaću koja mi pokrije i sobicu do, pa ako će baš trebati za sobicu poseban, može se nadokupiti uređaj. Ne želim od TP-Linka jer imaju 100 Mbps switch na pozadini uređaja... a ovaj ima 1 Gbps, a cijela mreža mi je CAT6 1Gbps

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 7:43 (Gigabyte091).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Netko uspio srediti neki popust možda preko prodajnog predstavnika ili tako nešto? Može li se uopće?

Planiram si uzeti možda Flatbox, trenutna Optima mi je katastrofa u zadnje vrijeme.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pero Dinamit kaže...

trenutna Optima mi je katastrofa u zadnje vrijeme.

 Detalji?

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Puca mi net dosta često u zadnje vrijeme, sporiji je nego prije, a to me usporava dok radim. Spojen sam preko bakra na wifi router jer nemam opcije optike.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav...

 

Dali radi telefon normalno na Huawei b715 ili treba nešto dodatno konfigurirati u routeru ?

 

Ako je netko probao na nekom drugom osim A1 ZTE neka javi...hvala

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pero Dinamit kaže...

Puca mi net dosta često u zadnje vrijeme, sporiji je nego prije, a to me usporava dok radim. Spojen sam preko bakra na wifi router jer nemam opcije optike.

Nemam ni ja optiku jer ne živim u kvartu za podobne. Koristim VDSL na HT-u i nemam većih tehničkih problema. A1 nudi kabelski internet, a to ne želim. Samo optiku.

7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Vratio se i ja s pokućnog na flatbox iako sam prije godinu i pola rekao nikad više....

Brzina je dobra, i navečer ide 10-20mbit/s download iako je signal -110dbi, na tele2 u zadnje vrijeme nije išlo preko 10 i zadnjih mjesec dana je iptv štekao za poluditi, na a1 iptv ne šteka, ali imam drugih problema... Online igre mi nekad imaju nasumične lag spikeove, a speedtestovi kažu ping 20 i brzinu 10/5mbit/s (najmanje koliko sam dobio), kod googleanja mi nekad izbaci onaj prozor da potvrdim da nisam bot. Jel moguće da je to dvoje zbog CGN? 

Imam Huawei b525 od tele2, jel bolji on ili ovaj zte od a1?

Jel ima a1 gdje označene odašiljače na karti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 20:22 (blackeagle29).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

od veceras sam i  ja korisnik A! Flatbox -a, ( za sada je oket ) pitanjce: jel netko raskidao uslugu u zadnje vrijeme sa optimom i kakav je postupak Hvala!!(nemam pretplatu )

dododomba
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
Pero Dinamit kaže...

Puca mi net dosta često u zadnje vrijeme, sporiji je nego prije, a to me usporava dok radim. Spojen sam preko bakra na wifi router jer nemam opcije optike.

Nemam ni ja optiku jer ne živim u kvartu za podobne. Koristim VDSL na HT-u i nemam većih tehničkih problema. A1 nudi kabelski internet, a to ne želim. Samo optiku.

 Imam A1 kabelski net vec dosta godina, na drugoj lokaciji A1 flatbpx, uzeo bi i tu kabelski da mogu, brzine 70 mbita bez problema.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ovi D-Linkovi mesh ruteri mi se cine super zasada, prek vikenda cu se malo poigrati s njima al cine mi se poprilicno mocni uredaji
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

 postao sam novi korisnik A1 flatbox,  koristim njihov router te mi za spajanje preko wi fi nudi dvije mreže A1 i naziv, i A1 5G i naziv , moje pitanje hoce li veza biti stabilnija i bolja preko ove druge ili ista ako su mi mobiteli  4g hvala!!

dododomba
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dododomba kaže...

 postao sam novi korisnik A1 flatbox,  koristim njihov router te mi za spajanje preko wi fi nudi dvije mreže A1 i naziv, i A1 5G i naziv , moje pitanje hoce li veza biti stabilnija i bolja preko ove druge ili ista ako su mi mobiteli  4g hvala!!

2G, 3G, 4G, 5G = mobilna mreža

2.4 G(Hz), 5 G(Hz) = frekvencije na kojima radi Wi-Fi

 

Wi-Fi nema veze s mobilnom mrežom. Dakle, Wi-Fi radi na dvije frekvencije; 2.4 GHz (standardni, spori Wi-Fi) i 5 GHz (kraći domet, ali brži Wi-Fi). Nemoj da te zavarava 5G u imenu Wi-Fi mreže; to nije 5G mreža, to je bežični internet koji radi na 5 GHz. Tako recimo, ako na popisu Wi-Fi mreža vidiš u imenu 24G tu se ne radi od 24G mobilnoj mreži nego frekvenciji (2.4 GHz) na kojoj radi ta Wi-Fi mreža.

 

Zbog toga što Wi-Fi nema veze s mobilnom mrežom; uređaji i koji ne podržavaju 4G mrežu, mogu podržavati Wi-Fi na 5 GHz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:45 (Marko :D).
7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kakve su brzine D/U  na mobilnoj mreži interesira me ova njihova tarifa

Savršena  189 kn

( neograničeni flat,pozivi,sms, kod nas)

  ima li na mobilnoj max.limit GB,T ....

Skuplji su 20 čuna od Telca2 ali ako su brži prelazim na mobilnu .

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gigabyte091 kaže...

Ovo bum si zel, za početak 2 uređaja, jedan u dnevni boravak koji mi je open space sa kuhinjom, to mi pokrije donji kat i jedan gore u glavnu spavaću koja mi pokrije i sobicu do, pa ako će baš trebati za sobicu poseban, može se nadokupiti uređaj. Ne želim od TP-Linka jer imaju 100 Mbps switch na pozadini uređaja... a ovaj ima 1 Gbps, a cijela mreža mi je CAT6 1Gbps

 

Meni baš danas stigao tp-linkov Deco M4 set sa tri modula i ima Gigabitne portove. Naručio sa iPon-a 1057kn. Kad uhvatim vremena ide spajanje, sa ethernet konekcijom između satelita.

16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
više nego dovoljno, ja u firmi sa pet ljudi, web agencija, gomile materijala gore dolje i redovito samo na 200+GB, doma Netflix ultra HD, muzika ultra, youtube, skidanje sveg i svačeg, 200+ GB mjesečno
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
routeri operatera se u pravilu spajaju samo na 4G, samo mobitelima možeš na 4g+. Također neovisno o tome, operateri uredno mobitelima daju veću propusnost i prednost u odnosu na bežićne routere... znaju da ih se koristi na drugačiji način i limitiraju propusnost prema bežićnim routerima...
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jazzer kaže...
routeri operatera se u pravilu spajaju samo na 4G, samo mobitelima možeš na 4g+. Također neovisno o tome, operateri uredno mobitelima daju veću propusnost i prednost u odnosu na bežićne routere... znaju da ih se koristi na drugačiji način i limitiraju propusnost prema bežićnim routerima...

 Misao dana!

Flatbox Duo Flatbox Duo
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 17:59 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

velika hvala na pojašnjenju!

dododomba
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Danas mi nastupilo smanjenje brzine na tele2(čitaj uopce ne radi internet a ne da je smanjena brzina) i aktivirao sam si na bonove a1 fletericu... ovo trenutno mi je prosjek sad od 12 do 14, a na tele2 je bio 30-tak mbps, tak da ja zadovoljan... u pitanju područje Našice

battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A1 je pao ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Flatbox/mobilni rade, optika u firmi isto. Izgleda da je samo rezidencijala pala...

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Koliko otprilike treba da dođe paket s uređajem ako se naruči s neta? Čeka li se dugo?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pero Dinamit kaže...

Koliko otprilike treba da dođe paket s uređajem ako se naruči s neta? Čeka li se dugo?

 2 radna dana iz EU recimo danas ujutro naručim sutra do 14h je kod mene doma!

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jel ikome malo zeza netflix u vecernjim satima,zna padat kvaliteta slike pa se vrati na normalno, dok na speedtestovima normalno uredna brzina po 50 mbps i vise....a preko dana normalno radi netlix
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav evo novi korisnik jedan dan na a1 i sad mi nije jasno brzina mi je trenutno 20mbs maksimalno sam uspio dobiti 30mbs. Koristim zte ruter, dali ima neki program opcija si mogu mijenjati frekfencije? Na huawei ruteru od tele2 sam se znao snaci al ovdje je uzas. Nadam se da ce mi se povecati brzina i da se da nesto srediti posto bi tu brzinu mogao dobiti i na kablu... :( molim pomoć
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice