A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.936
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav evo novi korisnik jedan dan na a1 i sad mi nije jasno brzina mi je trenutno 20mbs maksimalno sam uspio dobiti 30mbs. Koristim zte ruter, dali ima neki program opcija si mogu mijenjati frekfencije? Na huawei ruteru od tele2 sam se znao snaci al ovdje je uzas. Nadam se da ce mi se povecati brzina i da se da nesto srediti posto bi tu brzinu mogao dobiti i na kablu... :( molim pomoć
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Stavi karticu u neki bolji ruter.

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jel bolji ovaj zte od a1 ili huawei b525 od tele2?
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
blackeagle29 kaže...
Jel bolji ovaj zte od a1 ili huawei b525 od tele2?

 huawei b525

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
blackeagle29 kaže...
Jel bolji ovaj zte od a1 ili huawei b525 od tele2?

 Isto sranje.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Koji preporucas imam samo od tele2 huawei B315-a630 4g al mislim da se s njim necu usreciti....mozda da uzmem neku 4g antenu? Mogu staviti na tavan pa bi moglo biti bolje
Black Spider
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa jel ti los signal?

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pa signal mi je 5/5 znaci full ali mi nije jasno kako brzina nejde iznad 20 evo danas oko 3 uspio navuci 40.Oni reklamiraju 200mbs ajd ja sam se nadao barem 100mbs posto sam na selu pa je zagusenost manja. Evo slike
Black Spider
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pa signal mi je 5/5 znaci full ali mi nije jasno kako brzina nejde iznad 20 evo danas oko 3 uspio navuci 40.Oni reklamiraju 200mbs ajd ja sam se nadao barem 100mbs posto sam na selu pa je zagusenost manja. Evo slike
Black Spider
10 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Kolko ja tu vidim, ti si na 3G signalu i to su sasvim pristojne brzine za 3G, upitno dali uopce imas 4G mogucnost za brzine vece od 30mbps... Oni reklamiraju do 200mbps za 4G+, ali to je naravno na lokaciji koja podrzava tu mrezu i naravno da moze isporucit tolku brzinu.

 

EDIT: a ne moja greska vidim da i meni pise 3g kad napravim test na 4g.... ajme kolko zbunjujuce... :S

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:17 (jopasaable).
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Na kojoj to stranici mijeriš brzinu, može link. I kod mene ti je ista situacija sa brzinom, uglavnom je između 20 - 30 mbita, jedino po noći povuče na 40. Signal isto full i 4G+ (LTE+)
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:17 (kran).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
crni pauk kaže...
Pa signal mi je 5/5 znaci full ali mi nije jasno kako brzina nejde iznad 20 evo danas oko 3 uspio navuci 40.Oni reklamiraju 200mbs ajd ja sam se nadao barem 100mbs posto sam na selu pa je zagusenost manja. Evo slike

 Prva slika ti neradi, -76dbm je dost dobar signal, ali kao sta ti je kolega iznad napiso ti uopce ne koristis LTE vec si na 3g.

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
kran kaže...
Na kojoj to stranici mijeriš brzinu, može link. I kod mene ti je ista situacija sa brzinom, uglavnom je između 20 - 30 mbita, jedino po noći povuče na 40. Signal isto full i 4G+ (LTE+)

 Hakom test

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:26 (mmafan).
7 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Meni je problem opet signal, imam 4 crtice vecinu dana a onda odjednom padne na 2 pa se podigne na 5. Onda se stabilizira opet na 4. Kako si mogu pomoci po tom pitanju, hvala
dododomba
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nije mu ono signal u ruteru od 4G mreže, nego jakost wifi signala između rutera i mobitela. Sada sam probao izmjeriti kod sebe preko te hakom app.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:29 (kran).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Onda mu je i ovo jacina Wifi signala a ne mobinog, bar bi bilo logicno.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Taj ZTE je dobar samo da drži vrata i glumi noćnu lampicu... Barem sa A1 softverom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ista stvar i kod mene sa A1 i ZTE routerom.

Bitno da mi je upload odličan i konstantan...🤔,e jesam se usrećio.

Srećom imam još 12 dana probnog roka.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Sad bih kao trebao ići u nabavku novih antena,softvera ili routera...moš mislit.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
A kako onda promjeniti opciju na 4g? U postavkama rutera kad stavim ručno ne izbacuje mi nista nego ostaje na rucno znaci nemogu mjenjati nikakve postavke. Ako tko ima iskustva molim info
Black Spider
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dododomba kaže...
Meni je problem opet signal, imam 4 crtice vecinu dana a onda odjednom padne na 2 pa se podigne na 5. Onda se stabilizira opet na 4. Kako si mogu pomoci po tom pitanju, hvala

 meni to zna raditi na b535, a dosad nikad nisam imao problema dok sam bio na tele2, tak da je nesto do a1

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Zato se na B535 ručno može podesiti band, meni kod kuće je isto bio full signal, a veza onak 5 mbps. onda sam prebacio na drugi band i signal je imao 3 do 4 crtice ali puno brzi internet
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
I onda ne može raditi telefon, ako se ručno prebaci na neki određeni band frekvenciju od 4g mreže, jer mora biti na "auto" da bi telefon bio u funkciji.
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
meni je na ručnom, i 5 crtica i opet zna nekad zezat...nije stalno ali zna
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozz, imam pitanje. 

Selim se uskoro opet u Hrvatsku i treba mi dobar i stabilan internet najvise za posao ali i za iptv/filmove/serije, gaming/itd.

Optika nazalost ne dolazi u obzir jos jos nije provedeno i njvj nece sljedecih 3-4 godine. Parica pogotovo ne dolazi u obzir.

Ako je za vjerovati 4G pokrivenosti na A1 stranici za podrucje gdje se selim, kvaliteta signala bi trebala bit dobra.

Procitao sam ovdje svih 14 stranica i vidim da su razlicita iskustva sa Huawei i ZTE modemima.

 

Mene zanima ako kupim neki "skupi" modem npr. sa CAT11 ili vise/manje (Huawei B618sHuawei B818Huawei B715s , itd) jel sigurno da ce brzina biti veca i stabilnija?

Cijena modema mi iskreno ne igra preveliku ulogu. Nadam se da je moguce imat stabilnu barem 50/10MBit D/U vezu a koliko vidim neki imaju i preko 100MBit, cak i preko 200MBit sa tim malo skupljim modemima.

 

Iskreno nemam bas neka dobra iskustva sa internetom u Hrvatskoj, ali na mobitelu u roamingu mi je stalno bilo sve odlicno na A1 pa se nadam da i ti skuplji modemi mogu slicno funkcionirati.

T-Com navodno ima bolju pokrivenost na tom podrucju ali posto im ponuda nije ni blizu kao A1, budem probao prvo sa A1.

Selim se svejedno tek dogodine pa do tad mozda i bude drugih ponuda, modema i ostalog ali bez dobrog interneta necu moc funkcionirat pa se zelim osigurat informacijama na vrijeme ;)

 

Hvala i poz svima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ako imas para uzmi te jace modele, sto vise CA(neznam gdje kolko ima al u prosjeku su samo 3CA u hrv gradovima, mozda Zagreb i takvi gradovi imaju više, idealno 5CA) veca brzina a i stabilniji ping
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
Jel ikome malo zeza netflix u vecernjim satima,zna padat kvaliteta slike pa se vrati na normalno, dok na speedtestovima normalno uredna brzina po 50 mbps i vise....a preko dana normalno radi netlix

 

Na Netflixu nisam primjetio, morao bih isprobati, no recimo IPTV preko SIPTV aplikacije na LG oledu nikako ne radi preko WiFi-a kada je internet od A1.

Ako je tv spojen žicom sve super, no čim je na WiFi, i kada sam na drugoj lokaciji imao kabelski 150MB/s nije radilo, tj. stalno buffferira. Možda ti pomogne, možda ne.

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
mladen-p kaže...
dado16 kaže...
Jel ikome malo zeza netflix u vecernjim satima,zna padat kvaliteta slike pa se vrati na normalno, dok na speedtestovima normalno uredna brzina po 50 mbps i vise....a preko dana normalno radi netlix

 

Na Netflixu nisam primjetio, morao bih isprobati, no recimo IPTV preko SIPTV aplikacije na LG oledu nikako ne radi preko WiFi-a kada je internet od A1.

Ako je tv spojen žicom sve super, no čim je na WiFi, i kada sam na drugoj lokaciji imao kabelski 150MB/s nije radilo, tj. stalno buffferira. Možda ti pomogne, možda ne.

 Ma nabijem ih na njihovih 1tb kad throttlaju brzine evo netflix upravo propusnost 2.26 mbps i nejde vise sto je 720p a imam tv 4k od 65incha sto na kraju bude ruzna slika....uzas tek preko vpna prolazi brzina bez jbmti....

battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Jel ima tko problem s pingom? U igrama mi zna stekati, probao neki pingtest i svakih par sekundi mi skoci ping na 150+ i spusti se ispod 100 i tak cijeli dan.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
mladen-p kaže...
dado16 kaže...
Jel ikome malo zeza netflix u vecernjim satima,zna padat kvaliteta slike pa se vrati na normalno, dok na speedtestovima normalno uredna brzina po 50 mbps i vise....a preko dana normalno radi netlix

 

Na Netflixu nisam primjetio, morao bih isprobati, no recimo IPTV preko SIPTV aplikacije na LG oledu nikako ne radi preko WiFi-a kada je internet od A1.

Ako je tv spojen žicom sve super, no čim je na WiFi, i kada sam na drugoj lokaciji imao kabelski 150MB/s nije radilo, tj. stalno buffferira. Možda ti pomogne, možda ne.

 Ma nabijem ih na njihovih 1tb kad throttlaju brzine evo netflix upravo propusnost 2.26 mbps i nejde vise sto je 720p a imam tv 4k od 65incha sto na kraju bude ruzna slika....uzas tek preko vpna prolazi brzina bez jbmti....

 

Isprobao sinoć Netflix preko WiFi-a od tv-a. LG ima u store-u neku app za brzinu pa kad mjerim iz nje preko WiFi teško da mi ide preko 3Mb/s i naravno onda šteka IPTV i Netflix je SD.
Kad spojim preko žice daje brzinu kao i router oko 40Mb/s i sve radi u 4k. U mom slučaju je očito neki problem sa WiFi modulom na TV-u jer se isto ponaša sa različitim routerima i opraterima.
Možda netko zna više.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice