A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.680
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel netko probo stavit karticu u b315-22? Znam da nema agregaciju frekvencija al na tom routeru mi je tele2 brzi neg a1 na ovom zte.

 R4zOR229  Ma stavi ti sim u hawei tamo mu možeš zadati na koju frekvenciju se spaja(koja je najmanje opterećena)  ZTE ima 2CA ali kombinira 1800 kao primarnu sa 800 ili 2600(ako je ima) i zbroj tih recimo 800+1800  20+30=50 a sa Huawei se spojiš na 2100 koja nije opterećena i evo 80 90 Mbps

 Hvala, a di mogu to postaviti? Jel moguce uopce na ovom firmwireu od tele2 il treba onaj cisti flashat, vidio sam da na ovom fali nekih opcija tipa bridge mode routra. I kak nadem onda koja je najmanje opterecena? Isporbavam sve redom ili?

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

koristim a1 3godine,zadnjih mjesec dana samo problemi

sa downloadom,ruter stoji tri godine na istom mjestu,prije toga imao

brzine 15-25, zamijenjen ruter dobio  mf286r

još nisam probao vanjsku antenu-kišno vrjeme-

 a vidi večerašnje brzine downloada

signal tri crtice

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 22:40 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...
DDavorin kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel netko probo stavit karticu u b315-22? Znam da nema agregaciju frekvencija al na tom routeru mi je tele2 brzi neg a1 na ovom zte.

 R4zOR229  Ma stavi ti sim u hawei tamo mu možeš zadati na koju frekvenciju se spaja(koja je najmanje opterećena)  ZTE ima 2CA ali kombinira 1800 kao primarnu sa 800 ili 2600(ako je ima) i zbroj tih recimo 800+1800  20+30=50 a sa Huawei se spojiš na 2100 koja nije opterećena i evo 80 90 Mbps

 Hvala, a di mogu to postaviti? Jel moguce uopce na ovom firmwireu od tele2 il treba onaj cisti flashat, vidio sam da na ovom fali nekih opcija tipa bridge mode routra. I kak nadem onda koja je najmanje opterecena? Isporbavam sve redom ili?

 skini ovaj tool i probaj njime  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php  da isprobavaš sve redom

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima ovdje netko da je na retfali u osijeku da napiše kakve su brzine i signal na A1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...

Ima ovdje netko da je na retfali u osijeku da napiše kakve su brzine i signal na A1?

 ja sam u donjem gradu, nismo baš blizu, ali eto ak ti pomogne. Sa A1 ruterom mi brzina bude oko 15 mbit/s kada su udarni sati. I onda sam prebacio karticu u huawei b618 ruter i to mi je odma diglo brzinu, sada mi je prosjek 45-55 mbit/s. 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
valisaurea kaže...

koristim a1 3godine,zadnjih mjesec dana samo problemi

sa downloadom,ruter stoji tri godine na istom mjestu,prije toga imao

brzine 15-25, zamijenjen ruter dobio  mf286r

još nisam probao vanjsku antenu-kišno vrjeme-

 a vidi večerašnje brzine downloada

signal tri crtice

 danas postavio grid antenu

bez finog podešavanja  dobio brzinu 45

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
valisaurea kaže...
valisaurea kaže...

koristim a1 3godine,zadnjih mjesec dana samo problemi

sa downloadom,ruter stoji tri godine na istom mjestu,prije toga imao

brzine 15-25, zamijenjen ruter dobio  mf286r

još nisam probao vanjsku antenu-kišno vrjeme-

 a vidi večerašnje brzine downloada

signal tri crtice

 danas postavio grid antenu

bez finog podešavanja  dobio brzinu 45

 Daj negdje postavi sliku svih parametara signala pa da vidimo kakvo je stanje.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
funny games kaže...
valisaurea kaže...
valisaurea kaže...

koristim a1 3godine,zadnjih mjesec dana samo problemi

sa downloadom,ruter stoji tri godine na istom mjestu,prije toga imao

brzine 15-25, zamijenjen ruter dobio  mf286r

još nisam probao vanjsku antenu-kišno vrjeme-

 a vidi večerašnje brzine downloada

signal tri crtice

 danas postavio grid antenu

bez finog podešavanja  dobio brzinu 45

 Daj negdje postavi sliku svih parametara signala pa da vidimo kakvo je stanje.

 

kojih parametara i koim programom

7 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav! Imam Flatbox tjedan dana i sve je zasad super, ali me zanima kako provjeriti potrošnju da mogu znati hoće li mi 1 TB mjesečno biti dovoljno? Nisam dobio njihov registracijski kod u kutiji, pa sam im se javio, nazvali su me prvi put, dali kod koji ne radi, zatim su me nazvali drugi put i dali isti kod koji i dalje nije radio. Uglavnom, imam još tjedan dana probnog perioda, pa me zanima mogu li nekako provjeriti potrošnju u određenom razdoblju van njihove stranice/aplikacije? Hvala 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
valisaurea kaže...
funny games kaže...
valisaurea kaže...
valisaurea kaže...

koristim a1 3godine,zadnjih mjesec dana samo problemi

sa downloadom,ruter stoji tri godine na istom mjestu,prije toga imao

brzine 15-25, zamijenjen ruter dobio  mf286r

još nisam probao vanjsku antenu-kišno vrjeme-

 a vidi večerašnje brzine downloada

signal tri crtice

 danas postavio grid antenu

bez finog podešavanja  dobio brzinu 45

 Daj negdje postavi sliku svih parametara signala pa da vidimo kakvo je stanje.

 

kojih parametara i koim programom

 Otiđi u postavke rutera  i pogledaj RSSI,RSRQ,RSRP i SINR.Pokušaj sa aplikacijom hua ctrl ako se možeš povezati sa ruterom to ti je najlakše.

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Snoozly kaže...

Pozdrav! Imam Flatbox tjedan dana i sve je zasad super, ali me zanima kako provjeriti potrošnju da mogu znati hoće li mi 1 TB mjesečno biti dovoljno? Nisam dobio njihov registracijski kod u kutiji, pa sam im se javio, nazvali su me prvi put, dali kod koji ne radi, zatim su me nazvali drugi put i dali isti kod koji i dalje nije radio. Uglavnom, imam još tjedan dana probnog perioda, pa me zanima mogu li nekako provjeriti potrošnju u određenom razdoblju van njihove stranice/aplikacije? Hvala 

 Imaš njihovu A1 aplikaciju, tamo ti piše koliko ti je još ostalo neta, iznos računa itd. Sjećam se kad sam imao homebox, podatke s kojima sam se prijavio na aplikaciju sam dobio na papiru s ugovorom.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam imao isti problem, dobio registracijski kod koji ne radi, dao mi je novi kod koji isto nije radio pa je sve proslijedio nekoj drugoj sluzbi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Cansee kaže...
darkborg kaže...

Ima ovdje netko da je na retfali u osijeku da napiše kakve su brzine i signal na A1?

 ja sam u donjem gradu, nismo baš blizu, ali eto ak ti pomogne. Sa A1 ruterom mi brzina bude oko 15 mbit/s kada su udarni sati. I onda sam prebacio karticu u huawei b618 ruter i to mi je odma diglo brzinu, sada mi je prosjek 45-55 mbit/s. 

Evo ja sam danas uzeo obični sim čisto da probam i uopće mi se na spaja na lte/4g 

jel se kod A1 treba nešto posebno "aktivirati" da bi mogao koristiti 4g? jer po karti pokrivenosti sam debelo pokriven signalom.

11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel se da šta spustiti ova cijena 179, pošto ću sutra zvati?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...
Cansee kaže...
darkborg kaže...

Ima ovdje netko da je na retfali u osijeku da napiše kakve su brzine i signal na A1?

 ja sam u donjem gradu, nismo baš blizu, ali eto ak ti pomogne. Sa A1 ruterom mi brzina bude oko 15 mbit/s kada su udarni sati. I onda sam prebacio karticu u huawei b618 ruter i to mi je odma diglo brzinu, sada mi je prosjek 45-55 mbit/s. 

Evo ja sam danas uzeo obični sim čisto da probam i uopće mi se na spaja na lte/4g 

jel se kod A1 treba nešto posebno "aktivirati" da bi mogao koristiti 4g? jer po karti pokrivenosti sam debelo pokriven signalom.

 Moraš aktivirati 4G slanjem SMS "4G" na 13116

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...
Cansee kaže...
darkborg kaže...

Ima ovdje netko da je na retfali u osijeku da napiše kakve su brzine i signal na A1?

 ja sam u donjem gradu, nismo baš blizu, ali eto ak ti pomogne. Sa A1 ruterom mi brzina bude oko 15 mbit/s kada su udarni sati. I onda sam prebacio karticu u huawei b618 ruter i to mi je odma diglo brzinu, sada mi je prosjek 45-55 mbit/s. 

Evo ja sam danas uzeo obični sim čisto da probam i uopće mi se na spaja na lte/4g 

jel se kod A1 treba nešto posebno "aktivirati" da bi mogao koristiti 4g? jer po karti pokrivenosti sam debelo pokriven signalom.

 

ništa ja nisam aktivirao, kako sam uključio uređaj u struju tako je veza proradila. Jedino ako mi je to izveo prijatelj koji radi u A1 kod kojeg sam to napravio

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hvala Davorinu, ja sam ipak morao poslati ovu poruku (debilana ako se mene pita)
Na Redmi note 8t dobivam oko 20-25 mbps uz pun signal.
Ovo mi je samo privremeno rješenje pa mi se ne isplati ulagati u skuplji ruter, tako da mislim da mi flatbox za sada otpada.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:06 (darkborg).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
darkborg kaže...
Hvala Davorinu, ja sam ipak morao poslati ovu poruku (debilana ako se mene pita)
Na Redmi note 8t dobivam oko 20-25 mbps uz pun signal.
Ovo mi je samo privremeno rješenje pa mi se ne isplati ulagati u skuplji ruter, tako da mislim da mi flatbox za sada otpada.

 Čudno da imaš tako mali DL i 8t ima 3CA ajd daj mi svoju lokaciju u PM da vidim kakvo je stanje sa A1 kod tebe

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Večer,dal se sim kartica od a1 flatbox duo može izvaditi i stavit u mobitel ili drugi ruter,meni su ovi iz a1 rekli da se sim kartica ne može izvadit, pa pitam vas tu jer sigurno imate više iskustva sa tim,hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Naravno da može. Jedino gubiš garanciju na sam ruter (al on je ionako smeće, pa ono).

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
D30102 kaže...
Večer,dal se sim kartica od a1 flatbox duo može izvaditi i stavit u mobitel ili drugi ruter,meni su ovi iz a1 rekli da se sim kartica ne može izvadit, pa pitam vas tu jer sigurno imate više iskustva sa tim,hvala

 i meni su rekli da se gubi garancije a ostami je huawei b525 od tele2.... a nekako imamo osjećaj da je on "kvalitetniji"....

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Meni je u b525 kad sam stavio karticu na bonove isla brtina 50/30a kad sam ju stavio u mob (4g+) je islo preko 200dow i up 40... A sad ne znam dal kad si na pretplati ima kakva veća brzina ili ne...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 22:37 (D30102).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
D30102 kaže...
Meni je u b525 kad sam stavio karticu na bonove isla brtina 50/30a kad sam ju stavio u mob (4g+) je islo preko 200dow i up 40... A sad ne znam dal kad si na pretplati ima kakva veća brzina ili ne...

 tu moze biti više toga, b525 podrzava 2CA agregacije, dok ti mob moze biti i 5CA pa automatski dolazi do vece brzine

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

cekam i dalje da mi stigne ruter pa ću znati sve...

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Znači neću se zeznut ako prebacim sim u b525 ili u mobitel? Mislim meni ta garancija ništa ne znači kad ruter ne mislim koristit,nego stavit ili u b525 ili u mobitel ako se može kako kažete
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sam to napravio i dobio puno bolje rezultate, kaj mi znaci garancija ako imam 9 mbps brzinu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Mozes naljepnicu lagano skinut. Ja sam vratio uredaj a skido sam naljepnicu, uopce se ne vidi. U krajnjem slucaju to je obicna naljepnica, mozes drugu isprintat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
D30102 kaže...
Znači neću se zeznut ako prebacim sim u b525 ili u mobitel? Mislim meni ta garancija ništa ne znači kad ruter ne mislim koristit,nego stavit ili u b525 ili u mobitel ako se može kako kažete

 Meni su iz A1 rekli da mogu suspendirati internet ako primjete da je sim kartica premjestena u neki drugi ruter, mobitel, tablet, usb modem

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MysteryEnds kaže...
D30102 kaže...
Znači neću se zeznut ako prebacim sim u b525 ili u mobitel? Mislim meni ta garancija ništa ne znači kad ruter ne mislim koristit,nego stavit ili u b525 ili u mobitel ako se može kako kažete

 Meni su iz A1 rekli da mogu suspendirati internet ako primjete da je sim kartica premjestena u neki drugi ruter, mobitel, tablet, usb modem

 to bi bilo vrlo šupački, pa valjda imam pravo staviti u svoj ruter umjesto u njihovo smeće. Gle preko 90% ljudi neće to raditi, šta bi im koji kurac smetalo što nas manjina ima nešto kvalitetniju vezu jer ne koristimo njihov ruter?

 

U svakom slučaju hvala na info

12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Upravo sam zvao SZK od A1 i reko sam im kaj sam napravio i čovjek je rekao da se samo gubi garancija na uređaj ako se izvadi kartica iz uređaja. Po meni je to jedini minus A1, a to rade jer imaju fiksnu liniju, dajte Flatbox UNO i gotovo, dajte nam kartice i pustite nas da delamo kaj oćemo.

I da, ne zna čemu služi USB port na poleđini uređaja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice