A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.769
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Mrežnim kabelom spojit PC i ruter,u browser kucaj 192.168.0.1 pa vidi možda da nije isključen net
Lozinku od admina imaš ispod rutera
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Spojio se i sve pregledao.
Nisam primijetio ovu opciju.
Gdje se nalazi?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
https://ibb.co/Mp6ggct

Na ovo sam mislio
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Na tom mjestu mi stoji Limited service
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
TypeR8011 kaže...
...SIMica radi u mobitelu
Idem sutra na zamjenu routera 😒

Potrgao si onu naljepnicu koja stoji na utoru za SIM? Mislim da se s tim gubi jamstvo i pravo na zamjenu.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Potrgao na zahtjev korisničke podrške. Izričito sam napomenuo tekst s naljepnice i dobio njihovo dopuštenje za skidanje...
Također, nakon što su mi odobrili zamjenu routera, tražio sam da stave napomenu za gore navedeno.
Valjda neću morat tjerat pravdu radi toga 😊
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 23:13 (TypeR8011).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kakve su vam brzine neznam dal se isplati prelazit sa Tele2 nemam ugovor,s Teletom nemam problema ali nez dal bi A1 imao vece brzine?

https://www.speedtest.net/result/10030488036

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Kakve su vam brzine neznam dal se isplati prelazit sa Tele2 nemam ugovor,s Teletom nemam problema ali nez dal bi A1 imao vece brzine?

https://www.speedtest.net/result/10030488036

 ne znam.

ja koristim njihov stari modem kojeg imam od homeboxa on kao takav ne ide preko 200mbita

 

ja imam konstantnih 100down a upload varira..

po ovome sto vidim nemas razloga za promjenu reko bih..

ali trebas nekog pitat koji ima pristup full brzinama

Bnet: mNik987#2148
8 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam prije nekoliko dana uzeo ovaj internet i mogu reći da sam razočaran. Brzina skidanja je maksimalno 20Mbps dok je upload maksimalno oko 30Mbps. Čak sam kupio veliku vanjsku antenu kako bih si pojačao signal pa mi je sada signal na nekih 77db.

 

Prije kupnje ovog interneta sa mobitelom koji je na A1 mreži (Huawei P10) sam stotinu puta išao provjeriti koliko je brzina i prosječno je uvijek bila preko 100Mbps, čak ponekad i do 200Mbps. Čudi me kako preko ovog routera imam ovako male brzine...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
cezar89 kaže...

Ja sam prije nekoliko dana uzeo ovaj internet i mogu reći da sam razočaran. Brzina skidanja je maksimalno 20Mbps dok je upload maksimalno oko 30Mbps. Čak sam kupio veliku vanjsku antenu kako bih si pojačao signal pa mi je sada signal na nekih 77db.

 

Prije kupnje ovog interneta sa mobitelom koji je na A1 mreži (Huawei P10) sam stotinu puta išao provjeriti koliko je brzina i prosječno je uvijek bila preko 100Mbps, čak ponekad i do 200Mbps. Čudi me kako preko ovog routera imam ovako male brzine...

 cudno je sa obzirom da koristis istu mrezu.

dakle stavio si vanjske antene i nisi poboljsao?

 

mozda da ih pokusas usmjeriti prema drugom odisiljacu? bas si u ZG?

Bnet: mNik987#2148
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
toxic kaže...
cezar89 kaže...

Ja sam prije nekoliko dana uzeo ovaj internet i mogu reći da sam razočaran. Brzina skidanja je maksimalno 20Mbps dok je upload maksimalno oko 30Mbps. Čak sam kupio veliku vanjsku antenu kako bih si pojačao signal pa mi je sada signal na nekih 77db.

 

Prije kupnje ovog interneta sa mobitelom koji je na A1 mreži (Huawei P10) sam stotinu puta išao provjeriti koliko je brzina i prosječno je uvijek bila preko 100Mbps, čak ponekad i do 200Mbps. Čudi me kako preko ovog routera imam ovako male brzine...

 cudno je sa obzirom da koristis istu mrezu.

dakle stavio si vanjske antene i nisi poboljsao?

 

mozda da ih pokusas usmjeriti prema drugom odisiljacu? bas si u ZG?

Koristeći vanjsku antenu uspio sam poboljšati jačinu signala sa nekih 87dBm na 77dBm. Što se tiče brzina one su ostale potpuno iste. Tijekom dana većinom imam brzinu oko 10Mbps. 

 

Zvao sam službu za korisnike, oni su mi samo rekli da pokušam mijenjati wifi kanale i da pokušam mjeriti brzinu na više uređaja ali uvijek imam isti rezultat. 

 

Također testirao sam brzinu na mobitelu kad je direktno spojen na A1 mrežu, 4G+ signal i brzine su kao što sam napisao drastično bolje.

 

Nije mi jasno kako ovaj router koji ima navodno 6CA ili što već za tu agregaciju frekvencija, antena koja je pola metra kvadratnog imaju manju brzinu od mobitela starog 6 godina od 10cm...

 

Inače sam iz Zadra, na području gdje je izvrsna pokrivenost 4G+ signalom.

 

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
cezar89 kaže...
toxic kaže...
cezar89 kaže...

Ja sam prije nekoliko dana uzeo ovaj internet i mogu reći da sam razočaran. Brzina skidanja je maksimalno 20Mbps dok je upload maksimalno oko 30Mbps. Čak sam kupio veliku vanjsku antenu kako bih si pojačao signal pa mi je sada signal na nekih 77db.

 

Prije kupnje ovog interneta sa mobitelom koji je na A1 mreži (Huawei P10) sam stotinu puta išao provjeriti koliko je brzina i prosječno je uvijek bila preko 100Mbps, čak ponekad i do 200Mbps. Čudi me kako preko ovog routera imam ovako male brzine...

 cudno je sa obzirom da koristis istu mrezu.

dakle stavio si vanjske antene i nisi poboljsao?

 

mozda da ih pokusas usmjeriti prema drugom odisiljacu? bas si u ZG?

Koristeći vanjsku antenu uspio sam poboljšati jačinu signala sa nekih 87dBm na 77dBm. Što se tiče brzina one su ostale potpuno iste. Tijekom dana većinom imam brzinu oko 10Mbps. 

 

Zvao sam službu za korisnike, oni su mi samo rekli da pokušam mijenjati wifi kanale i da pokušam mjeriti brzinu na više uređaja ali uvijek imam isti rezultat. 

 

Također testirao sam brzinu na mobitelu kad je direktno spojen na A1 mrežu, 4G+ signal i brzine su kao što sam napisao drastično bolje.

 

Nije mi jasno kako ovaj router koji ima navodno 6CA ili što već za tu agregaciju frekvencija, antena koja je pola metra kvadratnog imaju manju brzinu od mobitela starog 6 godina od 10cm...

 

Inače sam iz Zadra, na području gdje je izvrsna pokrivenost 4G+ signalom.

 

 Router od A1 ZTE 286 je CAT6 router i nema 6CA nego 2CA, a tvoj mob je CAT12 i ima 3CA i normalno da imaš na mobu veće brzine

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Znači rješenje bi bilo da kupin neki router koji podržava 3CA, vidim da po netu dosta preporuka za neke modele od Huaweia. Također, ako imate neku preporuku bio bih vam zahvalan.

 

Novi sam u ovome pa još ne baratam sa svim pojmovima 

 

PS.

Sads sam isključio vanjsku antenu i koliko vidim dobivam nešto veće brzine bez nje. Vidim na A1 forumu da postoje neke kombinacije sa unutarnjim i vanjskim antenama. Dodatno sam sa njuškala naručio dvije unutarnje antente pa mogu pokušati s kombinacijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 12:14 (cezar89).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

cezar89  Brkaš pojmove unutarnje antene se odnose na 4G antene unutar samog uređaja i koje radi u sprezi sa jednom vanjskom koja je spojena na MAIN antenski ulaz na routeru. Prvo moraš znati na kojim i na koliko frekvencija operater ima 4G na tvojoj mikrolokaciji. I prema tome odabireš router. Više o tome svemo imaš na ovom linku da se ne ponavljam stalno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Bash kaže...

Ako Vam treba osoba koja ce Vam dati info sve vezano za flatbox slobodno se obratite preko PP.

 

Kako se moze dobit popust na flatbox? 

 

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici

Cjenici -> A1 cjenik

 

Strana 170. 

Posebne ponude za postojeće privatne i male poslovne korisnike A1 fiksnih paketa, B.net paketa i Homebox/Officebox usluga

f) postojeći korisnici Homebox Duo/Officebox Turbo usluge za ugovaranje usluge Flatbox DUO ili Flatbox DUO Biz mogu ostvariti popuste na
mjesečnu naknadu do najviše 80 kn;

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

S drugog foruma, flatbox za 119 kuna, kaze kolega da moze i za 99 kuna

https://abload.de/image_mobile.php?img=001dwk0x.jpg

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Je li netko probao prebaciti taj ZTE u bridge ili barem pokušao ugasiti DHCP, NAT, firewall i ostale đide miđe te staviti nešto normalno (Mikrotik?) iza njega? Znači da ZTE daje samo net a neki router iza njega obavlja sav posao?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ugasio samo DHCP, trazio javnu IP adresu da se mogu spojiti izvana, spojio Mikrotik, stavio gore hrpu skripti za monitoring i management, spojio jos dodatna 3 mikrotika u AP modu, sve radi normalno

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

A mikrotok si prebacio u dmz na tom routeru ili sta? Hvala.

jedan i jedini :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Koristim B715 i ZTE268R, na oba samo slozis koji IP i port da bude dostupan izvana ako hoces remote pristup.

Sve drugo ti radi out of the box

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav,zanima me vaša iskustva sa a1 flatbox duo uslugom,sad sam u tele2 al su brzine nepodnošljive...pa planiram kad ugovor istekne ic u A1 pa me zanima vaše mišljenje,i dal je netko uspio potrošit 1tb u tarifi? hvala
Edit i kakve su brzine i to
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 7:29 (D30102).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zasad sve ok. Doduše koristim ga 3 dana.

Brzine mi se kreću od 15-75 Mbit/s

Prometa u tom periodu sam potrošio 45 GB...znači da će mi biti dovoljno. Jedan TV koji se ne gasi (Youtube, IPTV, HBO) i 4 mobitela...ne skida se ništa ozbiljno.

Zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 8:21 (TypeR8011).
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hvala,znaci izdrzalo bi osnovne potrebe yt hbogo igrice i sl...mislim na tele2 sam najviše uspio potrošit 120gb al dobro tu je brzina slabija i sve...
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
TypeR8011 kaže...

Zasad sve ok. Doduše koristim ga 3 dana.

Brzine mi se kreću od 15-75 Mbit/s

Prometa u tom periodu sam potrošio 45 GB...znači da će mi biti dovoljno. Jedan TV koji se ne gasi (Youtube, IPTV, HBO) i 4 mobitela...ne skida se ništa ozbiljno.

Zadovoljan.

 To je na njihovom ZTE routeru ili je neki drugi u pitanju?

5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
D30102 kaže...
Hvala,znaci izdrzalo bi osnovne potrebe yt hbogo igrice i sl...mislim na tele2 sam najviše uspio potrošit 120gb al dobro tu je brzina slabija i sve...

 Ako si dosad trošio 120 GB ne vidim razloga da 1TB ne bude dovoljno...bez obzira na brzinu

5 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dino91 kaže...
TypeR8011 kaže...

Zasad sve ok. Doduše koristim ga 3 dana.

Brzine mi se kreću od 15-75 Mbit/s

Prometa u tom periodu sam potrošio 45 GB...znači da će mi biti dovoljno. Jedan TV koji se ne gasi (Youtube, IPTV, HBO) i 4 mobitela...ne skida se ništa ozbiljno.

Zadovoljan.

 To je na njihovom ZTE routeru ili je neki drugi u pitanju?

Da, ZTE 286 

3 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hvala... napiši ako budeš imao gubljenje siginala ili pucanje mreže i sl..
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
creat1n kaže...

Ugasio samo DHCP, trazio javnu IP adresu da se mogu spojiti izvana, spojio Mikrotik, stavio gore hrpu skripti za monitoring i management, spojio jos dodatna 3 mikrotika u AP modu, sve radi normalno

 Čekaj, hoćeš reči da su te izbacitli iz CG-NAT-a? 

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, može se kod svih operatera, mi to radimo radi kamera i ostalih čuda... Nazoveš, kažeš da imaš videonadzor i da ti ne radi pristup izvana pa to riješe bez puno rasprave.

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Radi, sve dok to trazi mali broj korisnika.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice