Zvučnici problem

poruka: 5
|
čitano: 1.993
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zvučnici problem

Pozdrav svima. Imam Genius zvučnike SP-HF 1800A. Imam ih već dobrih 10ak godina, možda i više. U zadnje vrijeme se čuje iz njih zvuk napona, kad se upale čuje se jaki zvuk napona koji se onda postupno stiša do neke granice i nakon paljenja ako se zvuk pojačava ili smanjuje onda kvrče. Nakon par minuta sve ok. Od prije desetak dana su otišli skroz, zvuk je izobličen, nije čist...teško je opisati ali uglavnom, neslušljivo je. Nije do windowsa jer je ista stvar gdje god ih spojim. Isplati li ih se popraviti, može li se uopće?? Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zvučnici problem

Ako imaš neki osnovni alat i znanje probaj rastavit i vidjet dali je možda negdje žica odlemljena ili u prekidu pa da sam popraviš, neznam baš da ih se isplati nosit majstoru, novi hf2 je 500kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučnici problem
kekec01 kaže...

Pozdrav svima. Imam Genius zvučnike SP-HF 1800A. Imam ih već dobrih 10ak godina, možda i više. U zadnje vrijeme se čuje iz njih zvuk napona, kad se upale čuje se jaki zvuk napona koji se onda postupno stiša do neke granice i nakon paljenja ako se zvuk pojačava ili smanjuje onda kvrče. Nakon par minuta sve ok. Od prije desetak dana su otišli skroz, zvuk je izobličen, nije čist...teško je opisati ali uglavnom, neslušljivo je. Nije do windowsa jer je ista stvar gdje god ih spojim. Isplati li ih se popraviti, može li se uopće?? Hvala. 

 nabavi prvo nove (za tu lovu nema boljih) a tek onda pokušaj prema opisu iznad, uz glazbu iz novih.  (iako, ima mi ih frend dugo, oduševljen je zvukom i nikakvih problema s njima; ponekad bude problem u jacku kojim se spajaju na pc izlaz, odn. u samom pc izlazu (razmrdaju se kontakti pa krče, osobito na gigabyte pločama) ali je se to rješava kraćim produžnim kabelom 3,5 mm ženski na muški (zvučnici u to, pa to u pc). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Zvučnici problem

Kupio sam novi kabel, nije do kabla jer je isto i na kompu i na laptopu. Budem radije pokušao naći nekoga da ih popravi, navodno je jednostavno i ne bi trebalo biti skupo. Probao bih ja to sam ali elektronika i ja hmmmm...nismo si baš na Ti :-/ 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zvučnici problem

Odneseš u neki TV servis ili slično, pa nek provjeri zavojnice, kondenzatore i spojeve.

Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice