Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Ljudi moji, napredak od RME ADI2 na Schiit Yggdrasil je NEVJEROJATAN! Siguran sam da bi slicni napredak bio i prelazak na Gungir Multibit, jer mi se cini da je ovo iskljucivo karakteristika delta sigma DACova vs. multibit ili R2R, gdje ovi drugi daju muziku i onu "analognost" koji svi trazimo u digitaliji! Tonalno Schiit je toliko blize onom neutralnom i realnom zvuku, pogotovo primjetno na vokalima i ljudskim glasovima, a detalji koji izvuce su isto nevjerojatni, iako je RME isto bio dosta detaljan i analitican. Dubina se dosta promjenila, kao da sam dobio jos koji metar dubine, bolji 3D i separaciju. Prva stvar na Monolake-ov albumu Silence sa ambijentalnim zvukovima kapi vode zvuci nevjerojatno realno (John Darko preporucio taj album kao najbolje zvuceca elektronika, i mogu potvrditi da je u pravu!)

 

Ovo je bila veca promjena u zvuku nego zamjena gotovo svih pojacala koje sam imao do sada. Bojim se i pomisliti kako onda zvuci neki tamo Denafrips Terminator u odnosu na ove "obicne" sub-1000€ DACove!

Od sada je moj savjet za DAC: bilo koji, makar najjeftiniji R2R ili Schiit multibit:) Oke, Chordovi isto upadaju tu sa svojim FPGA. 

 i onda neki kažu da je fizički medij preskup i nepraktičan,lovu koju  si potrošio na taj dac mogao si cijelu godinu kupovati original cd-e i lp-e i imao bi još bolji zvuk

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

 i onda neki kažu da je fizički medij preskup i nepraktičan,lovu koju  si potrošio na taj dac mogao si cijelu godinu kupovati original cd-e i lp-e i imao bi još bolji zvuk

 

hmm, ne kuzim bas, kakve veze medij ima sa DACom? Imam CDove, ali sam ih izripao u FLAC u slusam preko dediciranom PCa, preko USBa (Yggi je ok sa USBom, neki drugi DACovi vise vole I2S...).

Sa Tidalom i ripanim CDovima ima toliko muzike na jedan mouse click da neznam sto bi prije poceo slusat!

A LP, necu niti pocet o tome, imam solidan gram i zvucnicu i to zvuci o k*ta u odnosu na red book standard / digitaliju :(

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
offline
Vaš audio kutak
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Kakve veze kupovina novog DACa ima sa kupovinom orginal CDa??🙈

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Zao mi je sto sam propustio Hifi sajam u Zg, ali karte za Munich hi end su vec u dzepu! 

Kad smo kod focala ... evo posljednja verzija mog kucnog Hifi-ja, u zadnjih pol godine prodao sve osim DACa, i kupio nove (polovne) zvucnike, te novo pred i izlazno pojacalo. 

 

Znaci, sustav je: Focal 1028be, Primaluna Prologue Premium pre (upravo se zezam sa tube rolling, isprovam sada NOS RT 12au7), Nord NC500 power (hypex nc500 class d, 400w), Chord 2Qute DAC, Signal Audio zvucnicki i interconnect kabel, Audioquest USB i LAN, (koliko god glupo ovo zvucalo, ubo ih povoljno a barem imaju dobru EMI izolaciju), Music Hall 7.1 gram, Yaqin phono pre.

 

TV i DAC spojeno na Asus laptop koji vrti obicni Win10, foobar2000 za lokalne fajlove, Tidal za streaming. 

Imam i barebone PC (gigabyte BT, ako se ne varam) sa Daphile realtime OS-om , ali iskreno ne cujem razliku u odnosu na Win+Foobar2000+ASIO, pa mi ga se neda paliti uopce. 

 

Jos par fotki: https://imgur.com/a/yCDqZ4c

 

Stavite video na 5:10min...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 

Stavite video na 5:10min...

 

 

Ko je to!? Ja ga neznam!

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
djigibao kaže...

 

Stavite video na 5:10min...

 

 

Ko je to!? Ja ga neznam!

 Kak ne znaš Drageca? Barinoga sina iz drugoga braka a otec mu je Joško prvi Barin muž...

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Uvijek vidio par kazetara u oglasnicima i to nekako ignorirao. Sad se pojavio novi kazeter u lokalnom hifi ducanu i vidim prodavaca kako objasnjava nekim kupcima nesto, mozda kakav je to uopce uredjaj...

Kuzim da milenijalsi i hipsteri vole ploce, cak mi je i drago da su ozivjeli tu industriju, ali ako sada krene navala za kazetama, o ce stvarno biti previse!

I da, ako slucajno imate originalni sony walkman, ne prodajte ga jos nego izservisirajte jer ce mu cijena uskoro skociti u nebo!

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Home alone time!

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:49 (volegradele).
Moj PC  
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Uvijek vidio par kazetara u oglasnicima i to nekako ignorirao. Sad se pojavio novi kazeter u lokalnom hifi ducanu i vidim prodavaca kako objasnjava nekim kupcima nesto, mozda kakav je to uopce uredjaj...

Kuzim da milenijalsi i hipsteri vole ploce, cak mi je i drago da su ozivjeli tu industriju, ali ako sada krene navala za kazetama, o ce stvarno biti previse!

I da, ako slucajno imate originalni sony walkman, ne prodajte ga jos nego izservisirajte jer ce mu cijena uskoro skociti u nebo!

 

Hudo jel ovaj sta valja (Sony WM-20)?

 

Mislim da je kupljen oko 1980,oko 800 maraka je kostao i dalje radi ....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 23:23 (lmutak).
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Ono kuiš buraz buš mi snimil kaj  da se zavrti na vitrini

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Ono kuiš buraz buš mi snimil kaj  da se zavrti na vitrini

 Sjecam se dana kada je na jednoj radio postaji trebalo brzo pripremati glazbu za eter. Stavi kolut (vecinom je bila samo jedna pjesna na njemu), brzo prevuci preko glave i nadji pocetak pjesme :)

Zvuk odlican, meni daleko bolje od sve ove danasnje hladne digitalije.

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...
sseennoonn kaže...

Ono kuiš buraz buš mi snimil kaj  da se zavrti na vitrini

 Sjecam se dana kada je na jednoj radio postaji trebalo brzo pripremati glazbu za eter. Stavi kolut (vecinom je bila samo jedna pjesna na njemu), brzo prevuci preko glave i nadji pocetak pjesme :)

Zvuk odlican, meni daleko bolje od sve ove danasnje hladne digitalije.

 

 I ne samo tebi. Većina zagriženih audiofila će se zakleti da R2R trake imaju i dalje najbolji zvuk. A i kad vidiš cijenu uređaja i cijenu PRAZNE trake, sve ti je jasno. To su studijski, profesionalni uređaji, moraju imat vrhunski zvuk. I imaju. Kao i cijenu.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:41 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže... 

 I ne samo tebi. Većina zagriženih audiofila će se zakleti da R2R trake imaju i dalje najbolji zvuk. A i kad vidiš cijenu uređaja i cijenu PRAZNE trake, sve ti je jasno. To su studijski, profesionalni uređaji, moraju imat vrhunski zvuk. I imaju. Kao i cijenu.

 ...i kaj onda snimaš na njih?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja zaista, ali zaista ne vidim svrhu više u ikakvim playerima, gramofonima i ostalom starom tehnikom.

Nemojte se sada pozivati na nostalgiju i slične stvari ali kvalitetan flac ili jači digitalni format, preko daca ili network playera i udri, em komocija, em kvalitetan zapis itd....

 

Ne želim dati x novaca na amp, zvučnike, kablove i onda slušati loše zvučne zapise.

 

Da znam o čemu pričam, datovi, kazetofoni, hi fi stereo rekorderi i slično, nakon nekog vremena traka je banana.

Da znam vezano uz gramofone, svirao sam na njima gotovo 15 godina, znam koliko dugo je ploča ok dok se ne podere.

 

Komp ili network player > DAC > kvalitetan digi file, čemu išta drugo?

 

Ne želim dati na opremu 30k ili više kuna i onda slušati kako pucketa ploča...... za te pare želim flawless sound max koji mog udobiti, sa nsotalgičnim uređajima to neću dobiti.....

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Home alone time!

 

 Krasan setup :)

AV/Tech Link Engineer @ Microsoft
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Da znam o čemu pričam, datovi, kazetofoni, hi fi stereo rekorderi i slično, nakon nekog vremena traka je banana.

Da znam vezano uz gramofone, svirao sam na njima gotovo 15 godina, znam koliko dugo je ploča ok dok se ne podere.

 

 .... imam dosta ploca starijih i od 50 godina.... nisu sve u dobrom stanju, ali njih 80% mogu slusat sasvim normalno, bez pucketanja ili preskakanja..... originali Bowiea i Floyda od Jugotona su za danasnje pojmove izvrsni proizvodi..... Dark Side of The Moon je i omot u odlicnom stanju..... ne razumijem iskljucivost, jer to nigdje ne postoji 100%..... imam dac, najmanje ga koristim od svih medija, onako btw.... poslusaj, iz 1973 je ploca.... i ono sto je bilo vec, ali ocito treba ponoviti... dinamika vinyla je u drugom videu superiorna, na svacije uho....

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 20:08 (Tallahassee).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

Da znam o čemu pričam, datovi, kazetofoni, hi fi stereo rekorderi i slično, nakon nekog vremena traka je banana.

Da znam vezano uz gramofone, svirao sam na njima gotovo 15 godina, znam koliko dugo je ploča ok dok se ne podere.

 

 .... imam dosta ploca starijih i od 50 godina.... nisu sve u dobrom stanju, ali njih 80% mogu slusat sasvim normalno, bez pucketanja ili preskakanja..... originali Bowiea i Floyda od Jugotona su za danasnje pojmove izvrsni proizvodi..... Dark Side of The Moon je i omot u odlicnom stanju..... ne razumijem iskljucivost, jer to nigdje ne postoji 100%..... imam dac, najmanje ga koristim od svih medija, onako btw....

Sve ok, ali ploče nakon nekog vremena gube kvalitetu, igla MEHANIČKI dere po ploči...

Sve poštujem ali ne razumijem u današnje vrijeme kad je dostupan gotovo flawless digitalni zapis, ploče mi nemaju smisla, isto tako niti ostali stariji uređaji.

Da ne govoim o komociji, to je opet druga tema ali mislim da je tu sve jasno.

 

Ja sam si sačuvao 100njak ploča iz DJ ere, isto tako sam imao neke stvari i na ploči i na cd-u, da prvih 30tak slušanja je ploča bolje zvučala, u donjem djelu mekše u gornjem freqventnije, no nakon nekog vremena se to prebacilo u korist CD-a.

Iako sam koristio Technics 1210 mk5 gramofone sa skupljim concordicama, zvučnice 800kn, igle same i po 1200kn ,te kada sam dolazio svirati,  a bila je oprema u većim klubovima, stavljao sam svoje zvučnice sa svojim iglama, ploče su stradale od korištenja.

Iako sam imao kofer, ne torbu za ploče, iako sam ih mazio i pazio, dobile su po tamburi nakon nekog vremena i izgubile na kvaliteti.

U klubovima se to toliko ne kuži ali u hi fi sustavu se kužilo i to poprilično.

 

Ne mislim ovdje stvarati rage sada, ali meni to nema nikakvog smisla u današnje doba.

Skinem flac, i uvjek mi odsvira isto, ne razmišljam da će se "potrošiti".

Ne razmišljam da li će netko ili nešto trknuti gramofon pa poguliti ploču, itd, pustim na net player i uživam u kristalno čistom zvuku:)

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Sve ok, ali ploče nakon nekog vremena gube kvalitetu, igla MEHANIČKI dere po ploči...


 

 

 ..... caps iz kojeg razloga?..... ZNAM TO..... ali zasto skidas flacove koji su nastali iz vinyla? ako imaju vinyl oni koje slusas..... sa kojeg medija su flacovi u stvari nastali..... sa master tejpa koji je digitalan?..... radi se o lijenosti ne o kvaliteti, cini mi se.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

Sve ok, ali ploče nakon nekog vremena gube kvalitetu, igla MEHANIČKI dere po ploči...


 

 

 ..... caps iz kojeg razloga?..... ZNAM TO..... ali zasto skidas flacove koji su nastali iz vinyla? ako imaju vinyl oni koje slusas..... sa kojeg medija su flacovi u stvari nastali..... sa master tejpa koji je digitalan?..... radi se o lijenosti ne o kvaliteti, cini mi se.....

 Lijenost ili ne, ima donekle i smisla što čovjek govori. Istina je da digitalni zapisi mogu bit i jesu često iznimno kvalitetni, pogotovo ako slušate glazbu novijeg datuma. Ali što je sa starijim izdanjima, koji su danas često loše digitalizirani, odnosno gdje postoje stare snimke s puno boljim masteringom, nego kod modernih verzija? Što kad neki album ima više izdanja, od kojih je jedno bar vrhunsko i na ploči, a ostala izdanja nisu tako dobra? 

 

Ploče se troše, da, ali isto tako izlaze i nove ploče, pa se mogu sve te stare zamijeniti s novim novacita, neistrošenima. Istoa kao što se i stylus troši, pa treba mijenjati zvučnicu nakon nekog vremena. Isto kao što se i laser na CD playeru troši i mijenja se. Gumice na gramofonima i kazetofonima (ako još itko ima  :) ), elektroliti u pojačalu, svašta se troši i mijenja u tehnici, zašto ne i medij?

 

Digitalija je super, jednostavna i kvalitetna. Što je muzika modernijeg datuma, digitalija ima više smisla. Ali neke old-school stvari su ipak old-school. A i netko voli gledat ploču kako se vrti.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže... 

 I ne samo tebi. Većina zagriženih audiofila će se zakleti da R2R trake imaju i dalje najbolji zvuk. A i kad vidiš cijenu uređaja i cijenu PRAZNE trake, sve ti je jasno. To su studijski, profesionalni uređaji, moraju imat vrhunski zvuk. I imaju. Kao i cijenu.

 ...i kaj onda snimaš na njih?

 Ja? Ništa jer nemam uređaj od 5000-10000 Eura, kao ni trake od 500+ eura. A ljudi koji to imaju, često imaju i neke master tapeove, pa se onda ti master tapovi presnimavaju. Tako nastaju prva kopija s mastera, druga kopija s mastera i tako dalje. Jako mali broj ljudi i jako mali broj kvalitetnih traka. Ali onaj tko ima neki master na R2R ima čudo od zvuka. I gomilu viška love na računu.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

Sve ok, ali ploče nakon nekog vremena gube kvalitetu, igla MEHANIČKI dere po ploči...


 

 

 ..... caps iz kojeg razloga?..... ZNAM TO..... ali zasto skidas flacove koji su nastali iz vinyla? ako imaju vinyl oni koje slusas..... sa kojeg medija su flacovi u stvari nastali..... sa master tejpa koji je digitalan?..... radi se o lijenosti ne o kvaliteti, cini mi se..... I ako jesu ripovi sa vinyla, misliš da se rade nakon 100 ili više slušanja navedenog vinyla?

I ako jesu ripovi vinyla, misliš da se rade nakon 100 ili više slušanja navedenog vinyla?

Kad smo već kod ljenosti, da, nema mi smisla ustajati se gotovo svaku pjesmu i mjenjati ploču, jer ne vidim smisao u tome.

Kad smo već kod ljenosti, vidim da nisi detalno pročitao moj post....

Ne se pjeniti jer nema razloga,

 

pozdrav

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Tallahassee kaže...
Zoki B kaže...

Sve ok, ali ploče nakon nekog vremena gube kvalitetu, igla MEHANIČKI dere po ploči...


 

 

 ..... caps iz kojeg razloga?..... ZNAM TO..... ali zasto skidas flacove koji su nastali iz vinyla? ako imaju vinyl oni koje slusas..... sa kojeg medija su flacovi u stvari nastali..... sa master tejpa koji je digitalan?..... radi se o lijenosti ne o kvaliteti, cini mi se.....

 Lijenost ili ne, ima donekle i smisla što čovjek govori. Istina je da digitalni zapisi mogu bit i jesu često iznimno kvalitetni, pogotovo ako slušate glazbu novijeg datuma. Ali što je sa starijim izdanjima, koji su danas često loše digitalizirani, odnosno gdje postoje stare snimke s puno boljim masteringom, nego kod modernih verzija? Što kad neki album ima više izdanja, od kojih je jedno bar vrhunsko i na ploči, a ostala izdanja nisu tako dobra? 

 

Ploče se troše, da, ali isto tako izlaze i nove ploče, pa se mogu sve te stare zamijeniti s novim novacita, neistrošenima. Istoa kao što se i stylus troši, pa treba mijenjati zvučnicu nakon nekog vremena. Isto kao što se i laser na CD playeru troši i mijenja se. Gumice na gramofonima i kazetofonima (ako još itko ima  :) ), elektroliti u pojačalu, svašta se troši i mijenja u tehnici, zašto ne i medij?

 

Digitalija je super, jednostavna i kvalitetna. Što je muzika modernijeg datuma, digitalija ima više smisla. Ali neke old-school stvari su ipak old-school. A i netko voli gledat ploču kako se vrti.

Upravo tako.

Dodao bi da ako ću često uzimati ploče, kroz neko vrijeme toliko novaca ode da mogu kupiti poprilično kvalitetan network player ili DAC i preslušavati do mile volje koliko god želim bez razmišljanja da će se nešto relativno brzo potrošiti.

Shvaćam nostalgiju ali shvaćam i zaluđenost, pa u konačnici i ja imam 100njak best ploča koje sam si sačuvao, nemam pojma zašto, ne mislim uzimati gramofon, čista nostalgija ajmo reći.

Imam Pioneer N50A network player sa solidnim Sabre DACom koji čita i .dsf fileove kojih ima za skinuti te kojih i imam skinutih i koji zvuči jako, jako dobro.

Usporediti s vinylom?

Budimo realni :)

Ako me ikad zasvrbi da uzmem brutalan DAC, network player će ostati kao izvor zvuka jer čita gotovo sve formate, i koaksijalnim na DAC i miran gotovo 4 life,

 

pozz

 

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako netko traži boljo AV recever, iamte akciju u chipoteci:

 

https://www.chipoteka.hr/akcije/audio-rasprodaja-zadnjih-komada?fbclid=IwAR0Y7TZ-fPe70Tr_BPZ-dx9Q9g0fhBBynWYZfRnQWE9eF6TbCLeHNmnkq-Q

 

Možda netko nešto pikne, dosta je sniženo,

 

pozz

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Home alone time!

 

Lep je ovaj Pathos, to je neki hibrid?

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
..... nisi mi komentiro pucketanje na ploci iz 73..... znaci nisi imao vremena poslusat digitalni zapis te ploce..... sigurno vozis elektricni autek, to je danas isto moderno....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
..... nisi mi komentiro pucketanje na ploci iz 73..... znaci nisi imao vremena poslusat digitalni zapis te ploce..... sigurno vozis elektricni autek, to je danas isto moderno....

Palac dolje i ovakvi komentari, vidim spreman za zrelo komuniciranje na forumu, čestitam dvogodišnjaku zbilja si napredan.

Da dodam i odgovorim, degradacija zvuka je samo ako pucketa ploča?

Nemoj biti smješan...

 

Svojedobno dok sam se bavio puštanjem muzike sam imao preko par tisuća ploča, dobro se zarađivalo od toga, ja sam bio zaluđen s tim i hordao sam.

Zarađivao sam od toga, kad mi nije trebalo riješio sam se gotovo svega, ne treba mi.

Zašto sam svirao na gramofone, bilo mi je izazovnije, sam moraš  sinkati pjesme, izdanja su puno prije izlazila na pločama tada nego na nekim drugim medijima i volio sam raditi s gramofonima, ne zato jer su bolje svirali nego zato jer sam morao ručno sve raditi.

 

Sada to ne želim, ima digitalne glazbe svugdje i zvučat će jednako dobro i nakon 100 godina, neće se potrošiti ako se koristi.

 

Ne, nije degradacija zvuka samo ako ne pucketa ploča.

 

Isto tako možeš izvaditi ploču koja je iz 1950te i preslušana 5 puta i uredno skladištena i da radit će ok jer nije potrošena, no koja je onda svrha te ploče?

 

Furanje spike kak si analogac i imaš gramofonske ploče doma koje rijetko ili nikako koristiš?

 

 

Smjeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 11:55 (Zoki B).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Shvaćam nostalgiju ali shvaćam i zaluđenost, pa u konačnici i ja imam 100njak best ploča koje sam si sačuvao, nemam pojma zašto, ne mislim uzimati gramofon, čista nostalgija ajmo reći.

Imam Pioneer N50A network player sa solidnim Sabre DACom koji čita i .dsf fileove kojih ima za skinuti te kojih i imam skinutih i koji zvuči jako, jako dobro.

Usporediti s vinylom?

Budimo realni :)

Ako me ikad zasvrbi da uzmem brutalan DAC, network player će ostati kao izvor zvuka jer čita gotovo sve formate, i koaksijalnim na DAC i miran gotovo 4 life,

 

pozz

 

 

 

Sve je to OK i super, ali nemoj ni ti sad podcijenjivat snagu dobre ploče. Ako ti tvoj player zvuči puno bolje od gramofona koji si imao, to samo znači da nisi imao dovoljno dobar gramofon. Nisu baš svi ti audiofili ludi šta daju koji put i stotine tisuća kuna za gramofone, one ozbiljne, velike, čudnih oblika. Da, i digitalni player i zvuk se mogu usporedit s vinylom, ali treba imati jako dobar gramofon, zvučnicu i ploču da vidiš što se može dobit iz toga. A to košta. I rijetko se ljudi odluče potrošit toliko para, pogotovo kad se zna da se zvučnice troše i mijenjaju, kao i gumice, kao i ploče...

 

Što se svakodnevnog života tiće, ne može se ništa mjerit s modernim digitalnim formatima. Ali ako gledamo sami zvuk, bez uplitanja jednostavnosti/kompliciranosti korištenja i/ili cijene sustava, onda se itekako mogu uspoređivat stari analogni i novi digitalni uređaji.

 

Ja sam krenuo putem ploča, ali sam jako skoro uvidio jednostavnost digitalije i sad se okrećem digitaliji. Ipak ću sredit i imat dobar gramofon uz digitaliju, pa da se mogu guštat, kad mi se prohtije. A FLAC za svaki dan, jer i ja volim ležat i ne dizat se svako malo  mijenjat strane... Nije da je velika razlika u zvuku. Ovisi koliko para u koji segment uložim.

 

P.S.

 

Ako si bio DJ, onda si valjda imao neki DJ gramofon, kao Technics MKII. To je super gramofon, ali za DJ-a, ne za audiofilsko slušanje muzike, pa možda zato misliš da digitala zvuči neusporedivo bolje. Cijela konstrukcija audiofilskih gramofona je skroz drugačija od gramofona za DJ-a, počevši od quartz, odnosno remenskog pogona...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 12:21 (Filox).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, ovdje se ne smije izraziti svoje mišljenje jer odmah krene rageanje kada nekome nije po volji, smješno je da.

To čini zdravu diskusiju?

 

Ne ne čini.

 

Isto tako, da slažem se da prvih nekoliko desetaka puta ploča može zvučati bolje od npr CD diska, no nakon nekog vremena slušanja iste ploče degradira se zvuk i sve pada u vodu.

 

Da imao sam Technics 1210 mk2 pa onda mk5 i to su jako kvalitetni i cijenjeni gramofoni u DJ svijetu.

U audiofilskom ne toliko.

Ali dovoljno su kvalitetni da se čuje razlika ploče koja je svirala 5 puta ili 100puta, da čuje se razlika, ne može mi nitko promijeniti mišljenje jer sam čuo na svoje uši.

 

Da zvučnice se troše da sačuvaju ploču, ali se troše i ploče, te ponavljam nakon nekog vremena zvuk degradira.

 

Meni je smiješno da sam ovdje iznesao svoje mišljenje, da bi odma kolega dotični počeo rageati i ispucavati svoje frustracije, to ne vodi kvalitetnoj raspravi i diskusiji isto tako smatram da ovo nije mjesto za ispicavanje svojih frustracija.

 

Ili možda je?

 

pozdrav

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

I slažem se sa Tajom, ima razlike kako ekipa ripa u flac.

To sam nedavno ovdje napisao da bi odmah dobi odgovor da su danas aplikacije toliko dobre da se sve zripa kako spada, što međutim nije istina ali dobro, ima različitih mišljenja.

Iz tog razloga pisah i napominjah kvalitetni digitalni zapis,

 

pozdrav

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice