Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.594
|
čitano: 1.133.173
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Vaš audio kutak

Stigli su mi kineski fejk Neutrici s "R Conector Store"-a, vidjet ću kako će se lemiti ali vjerujem da mi ovo neće biti zadnja narudžba.

Malo je trebalo da stigne ali kome nije hitno i hoće dobre konektore preporučam 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
Re: Vaš audio kutak
berzerker kaže...

Stigli su mi kineski fejk Neutrici s "R Conector Store"-a, vidjet ću kako će se lemiti ali vjerujem da mi ovo neće biti zadnja narudžba.

Malo je trebalo da stigne ali kome nije hitno i hoće dobre konektore preporučam 

Pripazi na datum. Od 01.07. na sve iz "trećih" zemalja ide PDV uz carinu.

9 godina
Just Outlaw kaže...

Ti Vandersteeni su krasni.

Jedni od ruznijih zvucnika sto vidjeh uzivo...

AUDIOFIL
9 mjeseci
volegradele kaže...
Just Outlaw kaže...

Ti Vandersteeni su krasni.

Jedni od ruznijih zvucnika sto vidjeh uzivo...

A dobro ti se pališ na talijančiće, kožu i to. To je isto legitimno. Svatko traži za sebe. Ovi meni dobro izgledaju, još bolje sviraju.

19 mjeseci
Vaš audio kutak

Jebga, nisu najljepši , a bogami niti najružniji na svijetiu, ti  Vandersteen zvučnici u "čarapi".

Meni su npr Quatro ljepši u akustičkom platnu nego u Wood kabinetu.

Za njih Fladshiop model Seven se teško može kazati da nisu lijepi (meni ljepši npr. od onih iz vrha WilsonAudia ili Focala).

https://www.vandersteen.com/products/model-seven-mk-ii

2 0 hvala 0
12 godina
Vaš audio kutak

Ako ćemo o lipoti zvučnika moj favorit je Sonus Faber Aida.

Moj PC  
3 0 hvala 0
19 mjeseci
Vaš audio kutak

Da, Sonus Faber vjerojatno radi jedne od najljepših zvučnika.

Nažalost , ono što sam slušao od njih prijašnih godina na sajmu (do 2016-17-te sam to pohodio), nije bilo kvalitetno setupirano i nije mi zvučalo zadovoljavajuće.

Problem je što je teško u dva dana kvalitetno postaviti setup u tim hotelskim sobama.

Dočim su njihove Elipse u kućnim uvjetima zvučale odlično (Lamm i Krell amplifikacija).

Kod Sonusa je mali problem što početne serije tih zvučnika ne zvuče ni blizu po katakteru zvuka kao njihove pri vrhu (malo slično je npr i sa B&W).

Dynaudio, Vandersteen, Magico, Wilson Audio, Karma, Marten i sl. nemaju takvih razlika, ali je kod večine njih i početak serije relativno skup.

Nije kruto pravilo, ali i kod zvučnika vrijedi ona: "Koliko para, toliko muzike..."

0 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Prve imam, druge bi volio imati. Odličnog dizajna a i zvuka. I Quinte SE i Grand  Callas

4 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Evo, da se još malo nadovežem na predhodni post a vezano za Sonus Faber. Gledao sam Venere Signature model i Soneto V prije kupovine. Slično u cijeni sa Opera Quinta SE. Neću ulaziti u zvukovne domete tih zvučnika zbog subjektivnih razloga ali i samom težinom su upola lakši od Opera. Mislim da su Quinte po kvaliteti zvuka negdje između njih i Olympica serije. Istina, imaju svoju eleganciju i dizajn ali... , Opere su manje razvikane od Sonusa ali ipak sam im dao prednost i nisam požalio.

3 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Meni se najviše od njih izgledom sviđa stara Seconda.

1 0 hvala 0
19 mjeseci
Matrix Mini i Pro DAC via USB

http://www.forum.hr/showpost.php?p=86453323&postcount=8640

Evo, nakon izvjesnog vremena još jedne manje probe u mom sustavu.

Dosta kvalitetan DAC, kvalitetne izrade (kopaktno i dosta teško za omanju kutiju).

Moguće da je verzija 3 još i bolja (glede podrške i spec. svakako).

4 0 hvala 0
19 mjeseci
Vaš audio kutak

Svi se zavukli u svoj Audio kutke i šibaju po Hifi...ili.....

Eto, završila naša nogometna HNL (najbolja do sada), a gotov je i Eurosong cirkus.

Niti slušanje preko najbolje Hife nije moglo sakriti dojam da je večina pjesama bila samo skakutanje i cupkanje silikonskih (i nelkih LGBT) spodoba i sl.

Osobno mi je bila najbolja fracuska izvedba (na tragu njihove šansone), a pobjednička rock pjesma je ipak samo dosta blijedii podsjetnik na ono što je Rock

nekad bio.

Roon mi je izgleda par dana "poklonio" Trial licencu, kao i poslao ponudu za 119 $ (na godinu dana valjda)...smatraju da se možda mogu navuči...
Jeste skupo (za naše uvjjete) dati 700 $ za LifeTime licencu.
Ali kada radimo neku poveznicu s našom prisilnom HRTV pretplatom (960 kn godišnje, a za to dobiš cuc), onda se to i ne čini baš toliko skupim....
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 7:53 (analogni).

0 0 hvala 0
12 godina

Kako bi rekli" this thread is dead", fala bogu.

13 godina
Nema razloga za "dead thread". Uvijek možemo ispočetka po starim temama. :)

0 0 hvala 0
19 mjeseci
Vaš audio kutak

Zašto.......fala Bogu...?  

Pa treba negdje vrijeme kratiti.....

...evo ja od jučer cjelodnevno slušam mjuzu preko Roon-a.

Dobavio sam još 30-ak albuma u DSD formatu (nešto preko 100 GB) i to marljivo preslušavam.

Netko je na drugom audio forumu napisao da je Roon nešto mijenjao u postavkama:

"Nedavno sam ćuo kako je 'Roon' promijenio postavke svog internog software a (ne zanm je li bio službeni upgrade ili ne) no, u svakom slučaju, to je jako promijenilo 'zvučnu sliku' kod nekih malo zahtjevnijih korisnika....rezultat, 'slom živaca' (ponovno 'uštimavanje' sistema)......"

Kako mi je nekdašnja verzija Roon-a nedostupna (imao sam prije poklon licencu na 60 dana), ne mogu kazati dal sadašnji Roon drukčije zvuči.

Ali svakako nisam morao ništa štelati u postavkama Hife...a on i dalje čukno bolje zvuči od Foobara, JRivera, MusicBee... (Volumio moram još probati)..

A i to se kosi sa mišljenjem "objektivista", koji tvrde sa svi software playeri zvuče isto, da se postavke programom ne daju mijenjati (osim s dodatnim DSP i EQ dodacima), jer koriste iste drivere (Asio ili Wasapi), na istom su OS-u....itd....

0 0 hvala 0
12 godina

@Sil

Pa to i delate.:)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 14:36 (Uran 11).
19 mjeseci
Vaš audio kutak

...tak nekak......iz šupljeg u prazno.....

5 0 hvala 0
9 godina

Sala je glupa, ako je jedina pretpostavka da je morao imat najskuplje.

Inace se mogao posluzit sluhom da nadje najbolji zvuk za budjet, i ne nasjedne na marketing ili tastinu.

Survivor - eye of the tiger
2 godine
metallic kaže...

Sala je glupa, ako je jedina pretpostavka da je morao imat najskuplje.

Inace se mogao posluzit sluhom da nadje najbolji zvuk za budjet, i ne nasjedne na marketing ili tastinu.

Aha, reci to meni još par puta...  

Evo upravo mi je 8000 isparilo iz džepa, a nije da su mi bile višak. Upravo radi zvuka koji želim, ne radi marketinga. A kabeli tek trebaju doć na red. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 9:14 (Filox).
9 godina

Nema veze ako si sretan i zdrav. Novci su tvoji pa raspolazes po svome.

Survivor - eye of the tiger
19 mjeseci
Vaš audio kutak

Stvarno....kakvo je vrijeme ovdje kod mene.....tako da samo preostaje slušanje Hife .

Čako niti 300 W isijavanja  (i jpš plus 100 W osatli uređaji) ne pomaže da se prostorija zagrije.

Tako da sam za današnje jutarnje goste (dvoje kolega audiofila), morao uz kavicu i žesticu dodatno upaliti centalno....krajem 5 mjeseca....

Na SH oglasima ništa bitno novog, Roberto Shop dignuo cijene dosta visoko...ima skoro svega....pare nisu problem....para nema......

0 0 hvala 0
9 mjeseci
analogni kaže...

Stvarno....kakvo je vrijeme ovdje kod mene.....tako da samo preostaje slušanje Hife .

Čako niti 300 W isijavanja  (i jpš plus 100 W osatli uređaji) ne pomaže da se prostorija zagrije.

Tako da sam za današnje jutarnje goste (dvoje kolega audiofila), morao uz kavicu i žesticu dodatno upaliti centalno....krajem 5 mjeseca....

Na SH oglasima ništa bitno novog, Roberto Shop dignuo cijene dosta visoko...ima skoro svega....pare nisu problem....para nema......

Dobro bi ti sjeo onaj Karanov izlaz :).

19 mjeseci
Vaš audio kutak

Je...po zimi da....Elektra presretna (bez Limitera, dakako).dobar ali malo preveč para.....a i tko bi to po ljeti ganjao.....

Ova Mola Mola dole troši dosta manje struje, al opet troši nešto za svojih 400W izlazne snage:

https://www.mola-mola.nl/kaluga.php

https://6moons.com/industryfeatures/ncore2/1.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 11:57 (analogni).

0 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Evo, nakon dva tjedna slušanja ovog pojačalca mogu reći, kratko i jasno

1 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Happy

3 0 hvala 0
9 mjeseci
Vaš audio kutak

Opere prosvirale sa njim. Samo tako.

1 0 hvala 0
12 godina
farabuto kaže...

Opere prosvirale sa njim. Samo tako.

Koji izvor koristiš?

9 mjeseci
Vaš audio kutak

Laptop, pa preko Nuprime dac 9 bez preampa.

1 0 hvala 0
9 mjeseci
farabuto kaže...

Laptop, pa preko Nuprime dac 9 bez preampa.

Quinte? 

9 mjeseci
Vaš audio kutak

Yes, Quinte SE

1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice