Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.452
|
čitano: 1.093.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
17 mjeseci
Vaš audio kutak

STalci visine 780 mm su neka sredina, i ako na njih ide npr, zvučnik visine kabineta cca 250-300 mm, to je onda taman malo više od 1 metra ukupno.

Važno je da visokotonac i srednjetonac budu u visini očiju u sjedećem polozaju slušnog mjesta.

Gornja podloga i nogice su metalne, donja baza je staklena. Težina je 12,3 kg i ako ide kvarcni pjeesak unutra, biti će još rigidniji.

Bilo bi dobro nabaviti šiljke s podloškama za ispod njih. Ne moraju biti rupe na opdnoj bazi stalaka za bjih, jer se mogu nabaviti (ili dati izraditi) Alu ili inox šiljci bez navohnog šrafa gore (glatki).

Dakle samo ih zalijepiš ispod donje baze. Bolje u 3 točke jer ćeš tako lakše postići stabilnost i nivelaciju.

Eventualni nagib zvučnika sa stalcima unatrag postižeš s podmetanjem duple podloške ispod dva prednja šiljka.

Možeš staviti i  (zalijepiti) šiljke i ispod donjag kabineta  zvučnika (prije sjedanja na gornju bazu).

Biti će možda malo nestabilniji na rušenje, pa je to bolje uraditi u 4 točke.

Ili jenostavno ispod staviti permanentno elastični kit, tzv Blu Tack. 

Imag a i u knjižarama. To se priljepi samo tako i dobro drži.

0 0 hvala 0
18 mjeseci
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

STalci visine 780 mm su neka sredina, i ako na njih ide npr, zvučnik visine kabineta cca 250-300 mm, to je onda taman malo više od 1 metra ukupno.

Važno je da visokotonac i srednjetonac budu u visini očiju u sjedećem polozaju slušnog mjesta.

Gornja podloga i nogice su metalne, donja baza je staklena. Težina je 12,3 kg i ako ide kvarcni pjeesak unutra, biti će još rigidniji.

Bilo bi dobro nabaviti šiljke s podloškama za ispod njih. Ne moraju biti rupe na opdnoj bazi stalaka za bjih, jer se mogu nabaviti (ili dati izraditi) Alu ili inox šiljci bez navohnog šrafa gore (glatki).

Dakle samo ih zalijepiš ispod donje baze. Bolje u 3 točke jer ćeš tako lakše postići stabilnost i nivelaciju.

Eventualni nagib zvučnika sa stalcima unatrag postižeš s podmetanjem duple podloške ispod dva prednja šiljka.

Možeš staviti i  (zalijepiti) šiljke i ispod donjag kabineta  zvučnika (prije sjedanja na gornju bazu).

720mm su visine, kutije su 330mm visine, tako da je eto nesto vise od metra...

Cijeli stalci su metalni,donja baza isto, samo sto jos gore ima staklo na donjoj bazi...

Ne znam kako mislis da namontiram na njih šiljke ako nemaju rupe? Imaju ta cetiri podloska gdje inace idu siljci, materijal je nekakva tvrda guma...

Šiljci su mi opcenito malo preriskantna ideja, kako s donje tako i s gornje...definitivno blutac ide ispod...jel svejedno jel pritt patafix ili bas mora biti blutac?? gdje god sam trazio bilo je ili patafix ili pritt...

Pokusat cu sto manje komplicirat, ostaviti kako jest, samo ih napuniti kvarcnim pijeskom i pod zvucnike elasticni kit i tjt...

17 mjeseci
Vaš audio kutak

Pa, napisao sam da bi nabavio glatke šiljke na gornjem dijelu (bez šarafa). i iste bi (u tri točke) zalijepio ispod staklene, donje baze stalaka.

To poglavito onda ako ti bas neće imati dobru definiciju (čistoću i attack) , a i glede srednjih malo.

http://www.dacco.hr/shop/item/sub_absorber_41_chrom_40241-1808/

Sve je stvar probe, šilcji sa podloškama ne koštaju puno, a ima i npr. ovakvih podloški:

http://www.dacco.hr/shop/item/pa_podlosci_41_41704-1808/

Da, dobar je i Patafix kit.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:10 (analogni).

1 0 hvala 1
12 godina
mali.kresho kaže...
analogni kaže...

720mm su visine, kutije su 330mm visine, tako da je eto nesto vise od metra...

Cijeli stalci su metalni,donja baza isto, samo sto jos gore ima staklo na donjoj bazi...

Ne znam kako mislis da namontiram na njih šiljke ako nemaju rupe? Imaju ta cetiri podloska gdje inace idu siljci, materijal je nekakva tvrda guma...

Šiljci su mi opcenito malo preriskantna ideja, kako s donje tako i s gornje...definitivno blutac ide ispod...jel svejedno jel pritt patafix ili bas mora biti blutac?? gdje god sam trazio bilo je ili patafix ili pritt...

Pokusat cu sto manje komplicirat, ostaviti kako jest, samo ih napuniti kvarcnim pijeskom i pod zvucnike elasticni kit i tjt...

Tako je. Ostavi kako jest pa ako si zadovoljan sve okay. Na kraju krajeva postoje dva pristupa, jedan je sa šiljcima koji vibracije šalje u pod koji ih potom zatomljuje raspršivanjem cijelom svojom površinom. Drugi pristup koristi takve mekane materijale koji upijaju vibracije i pretvaraju ih u toplinu.

17 mjeseci
Vaš audio kutak

Sve sto stoji.....mada su se kod zvučnika šiljci pokazali najučinkovitijaima i najviše su zastupljeni....

0 0 hvala 0
12 godina
analogni kaže...

Sve sto stoji.....mada su se kod zvučnika šiljci pokazali najučinkovitijaima i najviše su zastupljeni....

Najviše su zastupljeni jer su najjeftinija solucija. Što reći za:

https://www.futureshop.co.uk/isoacoustics-gaia-series-threaded-isolation-feet?gclid=CjwKCAjwqIiFBhAHEiwANg9szgltnU1w6-pr-CpmQid2x7da6BK8azbr8EgiTY1aOspAm4nOVIiauBoCXPgQAvD_BwE

7 mjeseci
Vaš audio kutak

U svakom slučaju, najbolje je probati pa vidjeti šta najbolje odgovara korisnikovom uhu.

1 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Dakako !

Već je bedasto ponavljati, ali kod nas Hifista (ili Audiofila, ako hoćete) je jedino validna slušna proba.

A nečeš znati ako ne probaš.

Večina kolega se ovdje npr. podosta poigrala sa smještajem zvučnika u prostoru.

Koliko od stražnjeg zida, koliki međusobni razmak , koliko od kuteva i bočnih zidova, na koju visinu (pogotovu s Booshelf stalcima), da li i koliki nagib unatrag......

Tako da ponekad i 5 cm (a kod WAF je to jako puno....) može dati neku promjenu u zvuku.

Bolje bi mi bilo da vedrim malo......

0 0 hvala 0
13 godina
Vaš audio kutak

https://www.apple.com/newsroom/2021/05/apple-music-announces-spatial-audio-and-lossless-audio/

"For the true audiophile, Apple Music also offers Hi-Resolution Lossless all the way up to 24 bit at 192 kHz"

"These new features will be available for Apple Music subscribers starting next month at no additional cost."

predobro da bude istinito?

steta sto itunes nema integraciju sa roon/audirvana ili asio/wasapi (ili ima?)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
mali.kresho kaže...
analogni kaže...

Mogu ići i na pod (ako misliš na Eltax, visok je 91 cm, mislim), a nije loše staviti ispod neku mramornu bazu ili neki tvrđi drveni materijal (bukva, hrast ili deblju Breza šperu i sl.)

Ispod naravno šiljci s podloškma.

Takve baze (glede rigidnosti i sl.) dosta puta znaju dati poboljšanja u zvuku.....

Mada (kolko vidim na slici) oni već imaju neko podnožje...

Vidio sam ih uzivo u subotu u jednoj AV trgovini, znaci niti jedna slika koju sam gledo na netu od njih ne moze docarati koliko su uzivo zapravo....ljudi moji to je ormar,a ne zvucnicka kutija 

Zao mi je sto sam dosao pred kraj radnog vremena pa ih nisam htio cimat da ih poslusam, ali jos jednom da naglasi, ogromni su u pm 

Btw, nesto se desava kod mene, piknio sam stalke za zvucnike, tocnije ove https://en.norstone-design.com/product-page/walk

Gledao sam norstone stylum 2 3 , ali su mi jedni preveliki, drugi premali, a ovi ce mi biti taman sto se visine...nisam stvarno ocekivao da cu na kraju izaci iz trgovine s tim stalcima jer ih nisam ni gledao, na kraju su mi taman, cak je i bolja polovica rekla da su joj ekstra elegantni...

Sada cekam novu komodu da stigne, pa da napunim stalke s kvarcnim pijeskom, postavim ih i nataknem dynaudije na njih i da sam miran 

Jedini minus stalaka je što nemaju šiljke ni rupe za iste, nego nekakve nozice od nekog materijala, kazu na stranici damping feet, na osjet je nekakva cvrsta solidna guma... pretpostavljam da nece imat neke preocite razlike u zvuku kad ih ionako napunim...

Po mom skromnom iskustvu, bass je bolje definiran kada je na spicastim nožicama nego na nekim "izolatorima".

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 16:49 (djigibao).
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Naravno, zato ispod baze staviš šiljke po želji, kao što sam valjda i negdje gore napisao.

Baza je samo da se napravi dodatna rigidna odvojivost (ili dodatna visina) između poda i zvučnika.

Ispod nje možeš stavljati po želji nešto, šiljke, pa čak i ovakve SKUPOĆE, kome se daje lova, naravno....

0 0 hvala 0
13 godina
djigibao kaže...

Po mom skromnom iskustvu, bass je bolje definiran kada je na spicastim nožicama nego na nekim "izolatorima".

Imao Gaia II, i definitivno je bolje sa izolatorom nego bilo kakvih nozicama i siljcima, i to vrlo vrlo bolje.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 17:59 (hudo).
12 godina
analogni kaže...

Naravno, zato ispod baze staviš šiljke po želji, kao što sam valjda i negdje gore napisao.

Baza je samo da se napravi dodatna rigidna odvojivost (ili dodatna visina) između poda i zvučnika.

Ispod nje možeš stavljati po želji nešto, šiljke, pa čak i ovakve SKUPOĆE, kome se daje lova, naravno....

Ako ćeš ispod šiljaka stavljat antivibracijske elemente koje si naveo onda ne vidim svrhu šiljaka, rekao bih da su suvišni. Prije montaže GAIA elemenata prvo se odstrane šiljci.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 18:31 (Dead).
12 godina
hudo kaže...
djigibao kaže...

Imao Gaia II, i definitivno je bolje sa izolatorom nego bilo kakvih nozicama i siljcima, i to vrlo vrlo bolje.

Zašto ih više nemaš? Gdje su ti?

13 godina
Dead kaže...
hudo kaže...
djigibao kaže...

Prodao sa Focalima, sada imam nove zvucnike gdje ih nemogu staviti (iz nekih prakticnih razloga da ne ulazim u njih ovdje)

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 18:44 (hudo).
17 mjeseci
Dead kaže...
analogni kaže...

Ako ćeš ispod šiljaka stavljat antivibracijske elemente koje si naveo onda ne vidim svrhu šiljaka, rekao bih da su suvišni. Prije montaže GAIA elemenata prvo se odstrane šiljci.

Pa nigdje nisam decidirano napisao da ispod šiljaka dolaze neki antivibracijski elementi !

Ili jedno ili drugo !!

Pod "Baza" podrazumijevam neku ploču od rigidnog materijala, površine cca dimenzija kao i donja ploha komponente koja se na nju stavlja.

Meni osobno šiljci prihvatljiviji, jer one antivibra podloške su večinom preskupe (i više su za aktivne komponente)...a i šiljci su kod zvučnika sasvim zaživjeli.

12 godina
hudo kaže...
Dead kaže...
hudo kaže...
djigibao kaže...

Prodao sa Focalima, sada imam nove zvucnike gdje ih nemogu staviti (iz nekih prakticnih razloga da ne ulazim u njih ovdje)

Šteta. Imao bi kupca...odmah.

12 godina
analogni kaže...
Dead kaže...
analogni kaže...

Pa nigdje nisam decidirano napisao da ispod šiljaka dolaze neki antivibracijski elementi !

Ili jedno ili drugo !!

Pod "Baza" podrazumijevam neku ploču od rigidnog materijala, površine cca dimenzija kao i donja ploha komponente koja se na nju stavlja.

Meni osobno šiljci prihvatljiviji, jer one antivibra podloške su večinom preskupe (i više su za aktivne komponente)...a i šiljci su kod zvučnika sasvim zaživjeli.

Točno, znaju biti preskupe. Ali di ćeš aktivnijih komponenti od zvučnika. 

17 mjeseci
Vaš audio kutak

Ma, mislio sam tu na elektriničke komponente, ampove i sl. koji imaju aktivno napajanje.

Njima također trebaju dobre nožice, podloške, baze, Rackovi i sl.

1 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Nakon analogne obrade travnjaka (na najniže) slijedi malo manje naporan raspored....

Kada s vrućom vodom, kava , pive ....i Hifa (Roon).......a poslija gramAfon.......

Jebga, požurio....najavili kišu popodne.....

4 0 hvala 0
16 mjeseci
Vaš audio kutak

Mnogo je kvalitetnih doprinosa, pokušao bi produbiti temu...

(Svježe došao, nadam se da će izdržati dužr od Clip 3)

2 0 hvala 0
7 mjeseci
Vaš audio kutak

Ti Vandersteeni su krasni.

1 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Dobri su.

Trebalo bi se protegnuti dobro s parama da se ta "čarapa" nadsvira.

Kad bih mogao gdje naletjeti na Quatro Vandersteen seriju (s čarapom, ne Wood), možda bih se i isprsio....

Wood verzija me toliko ne privlači jer je Richard Vandersteen imao puno problema da to dizajnira (na zahtjev trgovaca i sl.) i da dobije zvuk kao u "čarapi".

A i bitno je ta nova verzija skuplja.....ma sve je od njega jako dobro za cijenu.

https://www.audioconnect.com/product/vandersteen-quatro-pre-owned/

Ovo je jedina ponuda koju sam na brzaka nnašao. ne vidim od kuda , ali EU sigurno nije....tak da mogu samo "pjevati borbene".....

https://www.ultimateaudio.gr/el/proionta/vandersteen/floorstanding/vandersteen-model-2ce-signature-ii.html

Ovi dosta traže na novi 2Ce Signature II. Kod Amera je to jftinije.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 16:13 (analogni).

0 0 hvala 0
12 godina
analogni kaže...

Nakon analogne obrade travnjaka (na najniže) slijedi malo manje naporan raspored....

Kada s vrućom vodom, kava , pive ....i Hifa (Roon).......a poslija gramAfon.......

Jebga, požurio....najavili kišu popodne.....

Paška čipka na stolu. Jel' usvirana?

17 mjeseci
Eric Prydz kaže...

Što mu to dođe od JBL-a ?

16 mjeseci
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Nisam skužio pitanje? 🤔

7 godina
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Focal Kanta JBL Edition 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Ma .ebe ti se što je to. Nego reci mi rabiš li slušalice? Imaš li headamp?

16 mjeseci
Vaš audio kutak

Stalak je ujedno pojačalo, omogućava zvuk koji je 'bliži uhu™'

Izbacili 3.5 mm Jack iz 4. generacije, ali kao i u slučaju stalka, može se kupiti JBL limeni lijevak za uho...bude dobar i za sezonu pretakanja sirupa od bazge...

0 0 hvala 0
17 mjeseci
Dead kaže...
analogni kaže...
Eric Prydz kaže...

Ma .ebe ti se što je to. Nego reci mi rabiš li slušalice? Imaš li headamp?

Misliš na mene za slušalice......?

Nemam neke kvalitetne slušalice. (samo neke ok Logitech.. bile nekad za komp)....nikad nisam niti imao nekaj baš kvalitetno.

DAC/preamp mi ima dosta kvalitetan Head amp.

Doduše, imao sam dosta davno par mjeseci posuđene AKG...kvalitetne...ne sjećam se modela.

Ali više volim klasičnu Hifu jer imam okruženje u kojem mogu slušati zvučnika, kada god želim i kako god glasno želim.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice