Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.427
|
čitano: 1.080.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 mjeseci
Vaš audio kutak

Pa ono, čemu demo primjerci uređaja ako ne za takve prilike? Barem u ovim vremenima bi trebali biti susretljiviji, a ne ponašat se kao da prodaja ide samo tako.

3 0 hvala 0
17 mjeseci
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

Koji dučan?

Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

Postoji u Ronisu, ok nisam probao na mjesec dana, niti na tjedan čak al sam platio punu cijenu za demo Yamahu A-S801 na jednu večer pa drugi dan za Yamahu R-N602. 

Sad planiram uzeti Opticon 2 i Opticon 2 MK2 na probu al ću platit za oba para odmah da ih direktno usporedim. Naravno, ako će se u Ronisu složiti sa time i da imaju demo. 

A ne traže neku dodatnu naknadu za slušanje opreme doma (neki traže..?.) ?

Znači, ako nisi zadovoljan, vratiš to i oni ti vrate sve pare ?

7 godina
analogni kaže...
gocc01 kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

Koji dučan?

Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

Postoji u Ronisu, ok nisam probao na mjesec dana, niti na tjedan čak al sam platio punu cijenu za demo Yamahu A-S801 na jednu večer pa drugi dan za Yamahu R-N602. 

Sad planiram uzeti Opticon 2 i Opticon 2 MK2 na probu al ću platit za oba para odmah da ih direktno usporedim. Naravno, ako će se u Ronisu složiti sa time i da imaju demo. 

A ne traže neku dodatnu naknadu za slušanje opreme doma (neki traže..?.) ?

Znači, ako nisi zadovoljan, vratiš to i oni ti vrate sve pare ?

Ja sam prvo vukao svoje Tannoye kod njih pa slušao dva sata naizmjence AS801, RN602 i Nad C368. Onda sam taj dan doma uzeo AS801 jer su na dosta foruma nahvalili kombinaciju. Drugi dan sam vratio AS801, vratili su mi 7600kn i uzeo RN602 za 4600kn i za par sati ga vratio nazad. Na kraju sam izvana naručio Nad. U Ronis sam se samo vratio kupit AQ coax i 3,5mm/2RCA sa kojima sam slušao tamo. Nisu ništa tražili.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
9 godina
gocc01 kaže...

Ja sam prvo vukao svoje Tannoye kod njih pa slušao dva sata naizmjence AS801, RN602 i Nad C368. Onda sam taj dan doma uzeo AS801 jer su na dosta foruma nahvalili kombinaciju. Drugi dan sam vratio AS801, vratili su mi 7600kn i uzeo RN602 za 4600kn i za par sati ga vratio nazad. Na kraju sam izvana naručio Nad. U Ronis sam se samo vratio kupit AQ coax i 3,5mm/2RCA sa kojima sam slušao tamo. Nisu ništa tražili.

Tako mi se pohvalio vlasnik jednog dućana sportske opreme.

Dođu majka i sin u dućan i isprobavaju opremu, i na kraju pred njim kažu da će naručiti online.

I pita ih on za koliko novaca, i na kraju ispalo za isto kao i u dućanu. On WTF.

Koliko vidim da Ronis prodaje i Nad pojačala, znači usluga od Ronisa, zarada online prodavaču.

7 godina
Vaš audio kutak

Nad je u Ronisu koštao 7500kn a iz DE sam ga naručio za 710€ sa dostavom preko mobile.de, sad sam pogledao 689€ Nad i dostava je bila cca 20-30€. Naši i njihove marže su nešto prestrašno al ajde moglo bi bit gore pa da živimo u Australiji.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

1 0 hvala 0
13 godina
Da. Nekad su razlike u cijenama dosta velike. Prošle godine naručio QED kabele iz Engleske i s dostavom su bili jeftiniji nekih tridesetak posto u odnosu na cijene kod nas. I još originalna terminacija sa airlock bananama za razliku od ponude što je bila kod nas.
17 mjeseci
Roon vs Foobar...MK xn....

Kako mi tu i tamo na email đođe i neka poruka od Roon Labs (za JRiver češće) odlučih jučer opet skinuti Trial verziju tog software playera.

Uspoređivao sam ga već dosta puta sa Foobarom (JRiver je sličan cuc ko i Foobar), pa ajde da vidim kakve su sada razlike u  novim vezijama oba playera.

Imao sam i nagradnu licencu od Roon-a (2 mjeseca, dobio na poklon AQ Jitterbug, pa je išlo uz to).

Kakve su razlike ...?

Pa iste kao i prije !

Roon zvuči malo detaljnije, sa večim "tijelom" kalvira i boljim Klangom i Sustainom.

Sve je malo smirenije i nema naglašavanja krajeva spektra.

Bas je također bolje definicije.

Nije to drastično, ali je dosrta čujno.

Ukratko, Roon točnije (prirodnije) prezentira zvučni zapis, vjerojatno bliže onom kako ga ze tonac zamislio prilikom snimanja.

Dakako, Roon si na PC-u sve podredi svom plejanju, pa tako troši dosta više RAM-a kod reprodukcije od Foobara (ili JRivera).

CPU potrošnja nije toliko različita.

Najbolje se to vidi kada kod plejanja(nakon nekog vremena) otvaraš neki pretraživač... treba pričekati 10-ak sekundi, a to inaće ide za 1-3 sec.

Drugi je par rukava što za taj Roon (za LifeTime Licencu) treba izvojiti dosta love, pa tko voli nek izvoli.....

1 0 hvala 0
13 godina
Vaš audio kutak

Koristio Roon godinu i pol, i to je kao prvo i glavno upravitelj online i offline biblioteka muzike, i tu mu nema premca. Takodjer, multi room funkcionalnost, te mogucnost imanja bridge/edge uredjaja (RPi, NUC...) nema niti jedan drugi softver koliko je meni poznato.

Koristio kratko Audirvana, to mi je kao light verzija Roona, a Foobar je naravno samo dobar player offline zapisa.

Kod Roona je super mogucnost integracije HQPlayera i upotrebe vrlo naprednih i jako kvalitetnih upsampling algoritama (npr Chord MScaler to radi hardverski ali za ~5000$)

Sto se tice razlike u zvuku ako se koristi bit perfect playback, ja ju stvarno nisam cuo. Ne kazem da je nema, samo da ju ja ne cujem.

Teoretski kuzim kako npr digitalni, strujni i ostali kablovi utjecu, ali mi nikad nije bilo jasno kako jedan softverski player moze utjecat posto je njegov posao da nepromjenjen zapis predaju zvucnom driveru (asio/wasapi), i kako se onda moze cut razlika? Ali to je jos jedna od onih stvari koju cu mozda cuti jednog dana, i naravno necu nikome reci da nesto krivo cuju ako i cuju razliku u playeru:) Samo pokusavam razumijeti teoretski sta se tu ima desiti (slicno nisam kuzio kako USB kabel moze utjecat dokle nisam vise naucio kako radi USB protokol i sta se sve desava u prijenosu signala).

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

A čuj, ne znam dal Roon u svojim programima koristi nešto (uvjetno samo) slično kao kao što su npr. algoritmi kod implementacije DAC-a.

Ne znam.....

Znam da sam čitao negdje na njihovom Forumu da Roon u računalu sve posloži (anulira nepotrebna "smetala", ako sam dobro shvatio..?) kako bi samo plejanje imalo što manje negativnih utjecaja unutar PC-a.

A znamo da takvih smetnji po signal  u nekom PC-u (ili drugovrsnom Transportu) ima puno, počevši od napajanja pa na dalje.

I da , kod USB protokola je plejanje sve, samo ne baš sasvim "ćisti Bit Perfect".

Nema tu resenda i Error Correction jer se sve odvija u realnom vremenu (kod USB-DAC-a).

No, mi se  kako krajnji korisnici Hife niti ne trebamo previše zamarati sa stručnim objašnjenjima nekih razlika u zvuku.

Mi slušne razlike evaluiramo slušanjem, a ne ulaskom u stručne rasprave i mjerenjima.

Svi moji kolege čuji razliku u zvuku Foobara vs Jrivera npr. a pogotovu oba naspram Roon-a.

I vs Linux-ovih playera isto, ali to je i drugi OS, dakako.

Daleko je pomalo digitalija od savršenstva i jednoznačnosti kvalitete, počevši u razlikama kvalitete plejanja glede vrste Transporta, korištenja različitih protokola prijenosa (USB, SPDIF, AES/EBU), pa i raznih sw plejera (i OS-a) i u konačnici raznih kabela različitih vrsta( Coax, Optika, USB), pa i istovrsnih (Coax vs Coax npr.)....nažalost....

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 23:44 (analogni).

0 0 hvala 0
13 godina
analogni kaže...

A čuj, ne znam dal Roon u svojim programima koristi nešto (uvjetno samo) slično kao kao što su npr. algoritmi kod implementacije DAC-a.

Ne znam.....

Znam da sam čitao negdje na njihovom Forumu da Roon u računalu sve posloži (anulira nepotrebna "smetala", ako sam dobro shvatio..?) kako bi samo plejanje imalo što manje negativnih utjecaja unutar PC-a.

A znamo da takvih smetnji po signal  u nekom PC-u (ili drugovrsnom Transportu) ima puno, počevši od napajanja pa na dalje.

I da , kod USB protokola je plejanje sve, samo ne baš sasvim "ćisti Bit Perfect".

Nema tu resenda i Error Correction jer se sve odvija u realnom vremenu (kod USB-DAC-a).

Roon, kao ni Foobar ne rade nikakvu obradu, osim ako se to eksplicitno ne ukljuci (DSP, EQ, Gain, ...). Downloadaju stream sa interneta ili LANa, te ga predaju zvucnom driveru, to je to. Moguce su razne postavke buffera, ali niti to ne mjenja originalni zapis, nego samo pomaze da se paketu salju u DAC bez prekida i odgovarajucom brzinom. Testiranjem buffera ja nisam primjetio nikakve promjene, osim kada je premalen/prevelik jednostavno ne radi, dolazi do velike distorzije i zastajkivanja.

Mozda je razlika jer master albuma nije isti? Mozda se usporedjuje remsaster sa originalom jer Tidal cesto zna ne navesti pravu godinu izdanja. 

Ovo sto se tice internih harverskih "smetala" je donekle tocno, ali opet van kontrole playera. Player nemoze iskljuciti pol chipova u kompjuteru koji mi mogli svojom interferencijom poslati RFI smece USB kabelom u DAC, za to treba sastaviti poseban kompjuter sa galvanskim izolacijama, odvojenim napajanjima, ili jednostavno sa sto manje elemenata. PC je transport, i rekao bi da samo hardverske komponente utjecu na zvuk, ne softverske. 

To je sve samo teorija, ne kazem da mozda stvarno nema razlike, al jos nisam nasao neko dobro (tehnicko) objasnjenje zasto i kako bi to bilo uopce moguce.

~~ sound sommelier ~~
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Da, dal Roon osim što dobro posloži glazbene foldere, radi i još nešto (glede "smetala"), ne bih znao kazati, ali nama to i nije bitno....dobar je, al mnogo skup...mnogo....

Npr. meni je dosta manja razlika u kvaliteti USB- kabela, kada je sada ispred DAC-a SPDIF konverter (galvansko odvajanje).

Ima nekih zasebnih softwera koji nešto kao "prilagode" u OS-u i PC-u da bi audio reprodukcija bila bolja:

https://www.fidelizer-audio.com/

Isprobao sam to još davno i njie da je nešto bitno bilo bolje.

Možda su nešto nadogradili i poboljšali, trebalo bi isprobati, ne košta ništa....

Više vjerujem u bolje zvučnike , amplifikaciju i bolji izvor, pa čak i u "digitalne" kabele.......

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 11:56 (analogni).

0 0 hvala 0
13 godina
Ako software playeri zvuče drugačije, nešto nije u redu s jednim ili drugim. Zadatak je dovesti bitperfect zapis do DAC-a. Možemo pričati o UI, mogućnostima softvera ali ako pričamo o SQ razlikama između playera, opet dolazimo do toga da se ne razumije put zapisa u lancu. Ukratko, snake oil.

4 0 hvala 0
2 godine
Sil kaže...
Ako software playeri zvuče drugačije, nešto nije u redu s jednim ili drugim. Zadatak je dovesti bitperfect zapis do DAC-a. Možemo pričati o UI, mogućnostima softvera ali ako pričamo o SQ razlikama između playera, opet dolazimo do toga da se ne razumije put zapisa u lancu. Ukratko, snake oil.

A nikome nije palo na pamet da možda proizvođač programa ne napravi program savršeno, nego su nešto izostavili ili pogriješili, namjerno ili slučajno, pa odatle i razlike u zvuku. Tko nama garantira da je svaki program napisan savršeno i da šalje signal u bit-perfect modu? Ukratko, ako se primjete razlike, onda nije snake oil, nego netko nije dobro napravio program.

Ako su svi programi savršeno napravljeni i rade identično, zašto se onda zamarate s raznim programima, zašto ne koristite dobri stari Winamp s ASIO plug-inom? Kao ja, na primjer...

Live long and prosper.
13 godina
Filox kaže...
Sil kaže...

A nikome nije palo na pamet da možda proizvođač programa ne napravi program savršeno, nego su nešto izostavili ili pogriješili, namjerno ili slučajno, pa odatle i razlike u zvuku. Tko nama garantira da je svaki program napisan savršeno i da šalje signal u bit-perfect modu? Ukratko, ako se primjete razlike, onda nije snake oil, nego netko nije dobro napravio program.

Ako su svi programi savršeno napravljeni i rade identično, zašto se onda zamarate s raznim programima, zašto ne koristite dobri stari Winamp s ASIO plug-inom? Kao ja, na primjer...

Kad se rade softveri, pisu se testovi, tisuce njih. To je i poanta bit perfect playbacka, i softverski je lako testirati za takve "greske".

Vecina koristi standardni flac dekoder, tako da interno svi koriste iste biblioteke za odkapiravanje (kao npr nitko ne pise svoj un-zip ili mp3 dekoder, koriste se gotove stvari koje su jako dobro testirane i podrzane), i onda imaju svoj custom kod za slanje toga u asio/wasapi buffer. Vrlo jednostavan i procesorski nezahtjevan posao.

Bugovi koje softveri imaju su vise oko UI i integracija, vrlo tesko do nemoguce da nekako iznutra promjene bit perfect zapis, to bi se odkrilo vrlo brzo i odstranilo.

Softver je vrlo egzaktna "znanost", dokle hardver u hifi/dac kontekstu i nije zbog raznog EM utjecaja i zracenja.

~~ sound sommelier ~~
2 godine
hudo kaže...

Kad se rade softveri, pisu se testovi, tisuce njih. To je i poanta bit perfect playbacka, i softverski je lako testirati za takve "greske".

Vecina koristi standardni flac dekoder, tako da interno svi koriste iste biblioteke za odkapiravanje (kao npr nitko ne pise svoj un-zip ili mp3 dekoder, koriste se gotove stvari koje su jako dobro testirane i podrzane), i onda imaju svoj custom kod za slanje toga u asio/wasapi buffer. Vrlo jednostavan i procesorski nezahtjevan posao.

Bugovi koje softveri imaju su vise oko UI i integracija, vrlo tesko do nemoguce da nekako iznutra promjene bit perfect zapis, to bi se odkrilo vrlo brzo i odstranilo.

Softver je vrlo egzaktna "znanost", dokle hardver u hifi/dac kontekstu i nije zbog raznog EM utjecaja i zracenja.

Odlično, hvala na objašnjenju, znači mogu i dalje gurat Winamp i ne zamarat se s pizdarijama.

Hvala.

Live long and prosper.
2 godine
Vaš audio kutak

Znam da i ovde ima DJ-eva, ili bar bivših, pa bi molio neku preporuku za slušalice na ovoj temi:

Preporuka za audio slusalice (Periferija) @ Bug.hr Forum

Hvala

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 13:54 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Filox kaže...

Odlično, hvala na objašnjenju, znači mogu i dalje gurat Winamp i ne zamarat se s pizdarijama.

Hvala.

Ne....ne možeš......

Ako ništa drugo, Winamp je prevaziđen sučeljem i organizacijom glazbenih datoteka i s DSP i EQ mogučnostima.

Jebga, ljudi uspoređuju sw plejere i čuju razliku (subjektivno, naravno, kao što i naš hobi u biti jeste):

https://audiophilestyle.com/forums/topic/59138-subjective-comparison-of-software-music-player/

Ja se npr. ne slažem s zaključcima testova u prvom postu.

Po mom Foobar nije toliko lošiji od JRivera (osobne preference), MusicBee je meni lošiji od oba, A Roon mi je najbolji od svih (osim plaera na Linuxu....možda...).

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 14:07 (analogni).

0 0 hvala 0
2 godine
analogni kaže...

Ne....ne možeš......

Ako ništa drugo, Winamp je prevaziđen sučeljem i organizacijom glazbenih datoteka i s DSP i EQ mogučnostima.

Jebga, ljudi uspoređuju sw plejere i čuju razliku (subjektivno, naravno, kao što i naš hobi u biti jeste):

https://audiophilestyle.com/forums/topic/59138-subjective-comparison-of-software-music-player/

Ja se npr. ne slažem s zaključcima testova u prvom postu.

Po mom Foobar nije toliko lošiji od JRivera (osobne preference), MusicBee je meni lošiji od oba, A Roon mi je najbolji od svih (osim plaera na Linuxu....možda...).

Čuj gluposti, prevaziđeno sučelje i organizacija glazbenih datoteka. Ja upravo radi toga i želim Winamp, jer mi očajno loše i nepregledno izgledaju svi ti drugi playeri. DSD i EQ nikad nisam koristio, a nemam namjeru ni sada počinjat, pa me apsolutno nije briga. Jedino kod EQ što me zanima je to da bude na OFF.

Winamp it really whips the llama's ass!

Live long and prosper.
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Malo te zezam......

Niti ja nigdje ne koristim EQ i DSP, sve je isključeno.

Jedino podešavanje koje sam izvršio na Hifi je analogno i to na zvučnicima koji iza imaju 2 pota za VF i NF područje.

Onaj zvučnik koji je bliže kutu ima za 1 crticu (dB ?) smanjena oba područja.

Čak mi je i na preampu zaobiđen Balans (kod Custom Tweaka).....

1 0 hvala 0
2 godine
analogni kaže...

Malo te zezam......

Niti ja nigdje ne koristim EQ i DSP, sve je isključeno.

Jedino podešavanje koje sam izvršio na Hifi je analogno i to na zvučnicima koji iza imaju 2 pota za VF i NF područje.

Onaj zvučnik koji je bliže kutu ima za 1 crticu (dB ?) smanjena oba područja.

Čak mi je i na preampu zaobiđen Balans (kod Custom Tweaka).....

Ja jedino što imam na svim uređajima je Balans na pretpojačalu. To i Volume. I baš si mi dao dobru ideju da i Balans uklonim iz sustava. Sigurno ga neću nikad koristit,

Live long and prosper.
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Imaš kakvu novu Vintage pilu u vidu za ubosti...?

Mene svrbi već duže za neki izlaz (a imam solidan), ali sve kaj bi ja htio bogami i košta...ma koliko bilo Vintage....

Ono, kad ti puhne, pa zamijeniš amplifikacijau (dva prampa imam), jerbo sam u prošlosti dosta puta imao takav izbor.....

.....a i lijepe su mi te starine....lijepe.....

1 0 hvala 0
2 godine
analogni kaže...

Imaš kakvu novu Vintage pilu u vidu za ubosti...?

Mene svrbi već duže za neki izlaz (a imam solidan), ali sve kaj bi ja htio bogami i košta...ma koliko bilo Vintage....

Ono, kad ti puhne, pa zamijeniš amplifikacijau (dva prampa imam), jerbo sam u prošlosti dosta puta imao takav izbor.....

.....a i lijepe su mi te starine....lijepe.....

Nemam, jer sam sve trenutne i buduće pare preusmjerio u Luxman DA-200, po kojega idem za vikend.

Kad sve sredim, Luxman mi može služit kao preamp, pa se možemo dogovorit da ti posudim Onkyo P-303 tjedan, dva? Ako imaš neki power amp za mijenjat se, mogu ti i Hitachia posudit, ali mi treba nešto za zamjenu, jer nemam drugo. O tom potom, dogovorit ćemo se za neko slušanje/posudbu.

Ti si Zagreb?

Problem s Onkyom je što ga nećeš htjet vratit...   

Live long and prosper.
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Ne, ja sam  u Čakovcu.

Već sam pitao kolegu sa oudiofil foruma da skoknem do njega i uzmem nešto u ZG za probu....vidjet ću...

EDIT:

Upravo mu je u dolasku točno ovaj preamp Onkyo:

https://imgbb.com/Ny3p2vp

A ima i pun kup Vintage izlaznih pojačala....

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 15:12 (analogni).

1 0 hvala 0
13 godina
Vaš audio kutak

Evo bas googlam, meni nema smisla da Volume radi kod ASIO/WASAPI, a u Foobaru Volume radi.

Da bi se podesila glasnoca, volume mora promjeniti izvorni byte stream muzike, a time se gubi bit perfect playback IMHO (slikovito: ako podesimo volume na 50%, neki byte u zapisu se sad mora prepoloviti, i ako je originalno on bio 15, dali ce sada biti 7 ili 8? To je problem samplinga, rezolucije, aliasinga i interpolacije).

Npr u Tidalu i Roonu kada se koristi bit perfect mod (WASAPI exclusive u Tiidalu, a Roon zna raditi i sa ASIO) onda je glasnoca uvijek zakljucana na 100%, sto ima smisla jer se nesmije mjenjat zapis.

Iako wasapi/asio driveru garantiraju da nece mjenjati zapis, player to moze uciniti da bi npr radile volume i balance kontrole. Dali winamp obradjuje zapis interno, nemam pojma, a izgleda da Foobar obradjuje ako je volume manji od 100%! Vrijeme je za guglanje i ucenje:)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Upravo tako !

Zato i na Foobaru, JRiveru, MusicBee i sl. sw plejerima mora glasnoća  biti na 100 % i ne dira se.

Za to imaš svoju preamp sekciju i tamo vrtiš po potu....

EDIT:

Ono što nije baš previše dobro kod digitalnih postavki glasnoće, DSP-a i EQ je to što one zadiru u signal, jer drugačije ne ide.

Analogne postavke  (npr zvučnika i sl.) ne rade to sa signalom na taj način, već uglavnom atenuacijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 15:55 (analogni).

0 0 hvala 0
17 mjeseci
Vaš audio kutak

Hebate, jučer mi "došlo" i navinuo sam Hifu tako glasno, da se u jednom momentu, na trenutak isključio Samsung HDD (na podu, na tvrdoj gumenoj podlozi).....

Pustio Metallicu, a posle onu Bregovićevu "Za svadbe i sprovode".....

Staviš ruku na bilo koju komponentu, a ona vibrira....nikakvi šiljci na Racku te lageri i podloške ispod komponenti i sl. ne pomažu tu baš puno....

Trebalo bi na strop zabiti sajle i napraviti viseći Rack za komponente....pa nek se njiše.......

1 1 hvala 0
12 godina
suspendiran

Ak nisu prozori popucali, onda i nije bilo tak glasno.

17 mjeseci
Vaš audio kutak

Nisam se usudio više nafrljiti......

Pot je bio skoro na pola, ne znam kako je iza toga.....izlaz sigurno ne bi stradao jer može podnjeti i 2 Ohma tereta (vele da čak i spod toga..), a za zvučnike nisam siguran.....

Zvučnici zapravo imaju jednu upozoravajuću, svjetleću diodu, koja zasvijetli crveno kada je preopterečenje i to se navodno vidi preko zaštitnog platna.....bolje ne probati.....

0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran

Čemu onda imaš tak jako pojačalo?

Nafrlji bogamu, nek sve popuca.

2 godine
analogni kaže...

Nisam se usudio više nafrljiti......

Pot je bio skoro na pola, ne znam kako je iza toga.....izlaz sigurno ne bi stradao jer može podnjeti i 2 Ohma tereta (vele da čak i spod toga..), a za zvučnike nisam siguran.....

Zvučnici zapravo imaju jednu upozoravajuću, svjetleću diodu, koja zasvijetli crveno kada je preopterečenje i to se navodno vidi preko zaštitnog platna.....bolje ne probati.....

Dok zvučnici ne rade light show, nisi ništa napravio.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice