Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.275
|
čitano: 1.026.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 godina
Re: Vaš audio kutak
Nazalost nisam..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 mjeseci
Vaš audio kutak

Ja imam Quinte SE 

4 0 hvala 0
16 mjeseci
Vaš audio kutak

I "sasvim pristojno" zvuče....ne.......

Na kojoj amplifikaciji.....( i izvoru ) ?

0 0 hvala 0
11 godina
farabuto kaže...

Ja imam Quinte SE 

Znači zadovoljan si, s kojim ampom ih tjeraš, ajde malo opiši šta i kako, prostor itd:)

6 mjeseci
Vaš audio kutak

Opere su zamjenile Harbethe Shl5  ( prije tri mjeseca ) zbog preseljenja u veći prostor cca 55m2. Tjeram ih kombinacijom Nuprime Dac 9 i 2xSta 9. Za dva tjedna dolazi i pojačanje u vidu integriranog lampaša u A klasi ( Tajo zna koje ). Izvor je laptop. Foobar i Jriver. Gramofon i Cd playere sam proda. Trebalo mi je malo vremena da se naviknem na zvuk. Ipak su to dvije različite škole. Međutim, zvučnici su zaista dobri  i daju kompletan zvuk. Razlika od Seconda nije samo u dodatnoj bas jedinici nego i u driverima tako da su Quinte po rangu negdje između Seconda i Callasa.

6 0 hvala 2
12 godina
suspendiran
farabuto kaže...

Opere su zamjenile Harbethe Shl5  ( prije tri mjeseca ) zbog preseljenja u veći prostor cca 55m2. Tjeram ih kombinacijom Nuprime Dac 9 i 2xSta 9. Za dva tjedna dolazi i pojačanje u vidu integriranog lampaša u A klasi ( Tajo zna koje ). Izvor je laptop. Foobar i Jriver. Gramofon i Cd playere sam proda. Trebalo mi je malo vremena da se naviknem na zvuk. Ipak su to dvije različite škole. Međutim, zvučnici su zaista dobri  i daju kompletan zvuk. Razlika od Seconda nije samo u dodatnoj bas jedinici nego i u driverima tako da su Quinte po rangu negdje između Seconda i Callasa.

Kažeš prodao si gramofon i cd playere. A što je sa vinilom i cd-ima?

S obzirom da imam NuPrime IDA-8 zanimaju me tvoja iskustva s NuPrime opremom, vidim imaš dac i ampove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 15:14 (Dead).
6 mjeseci

Na gramofon ću se vratiti kada dođe vrijeme. Cd-ove slušam u autu. Imam doma još Marantz  CD 63 SE ali ga ne koristim mada je ispravan. Kupio sam ga još '96 pa ga čuvam iz sentimentalnih razloga. Komotniji sam preko laptopa. Aplikacija na mobitel i udri. Što se tiče NuPrime napisao sam ti prije cca tri mjeseca na forumu. Nema šta, Nuprime vrijedi svake lipe. Bilo koji komad njihove opreme. I tvoj IDA-8. Imao sam i njega. NuPrime ostaje kod mene. Može ga istjerati samo drugi NuPrime model.

12 godina
suspendiran
farabuto kaže...

Na gramofon ću se vratiti kada dođe vrijeme. Cd-ove slušam u autu. Imam doma još Marantz  CD 63 SE ali ga ne koristim mada je ispravan. Kupio sam ga još '96 pa ga čuvam iz sentimentalnih razloga. Komotniji sam preko laptopa. Aplikacija na mobitel i udri. Što se tiče NuPrime napisao sam ti prije cca tri mjeseca na forumu. Nema šta, Nuprime vrijedi svake lipe. Bilo koji komad njihove opreme. I tvoj IDA-8. Imao sam i njega. NuPrime ostaje kod mene. Može ga istjerati samo drugi NuPrime model.

Da sjetio sam se. Pisao si o tome. Isprika.

11 godina
odjavljen
Canare Coax 75 Ohm 0,5 m

Coaxial digital cable Canare kupljen 2021-04-21 stigao danas (2 komada); jedan već "svira" na veliko :)  drugi čeka ugradnju. Pakiranje svaki zasebno u baršun torbicu sa logo-om... hvale vrijedan potez; lijepo! 

AUDIOPHONICS CANARE Digital Coaxial Cable 75Ohm RCA-RCA 0.5m
6 dana od kupovine, iz Francuske, bio i vikend... prilično dobra usluga i dostava. Pohvala svima, a posebno Canare firmi koja se pokazuje kao vrlo dobar brand ... OK, ipak u segmentu nezahtjevne "žične elektro infrastrukture" koja mi je u datom trenutku trebala.
Kabel između cd playera i DAC-a uredno radi, "svira", a bilo mi je bitno da je impedancijski usklađen u potpunosti na 75 Ohm vrijednost (i žica i konektori) - što je bitno, a malo se pažnje tome posvećuje.
Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:23 (tajo1960).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 mjeseci
Vaš audio kutak

Upravo tako !

Moš¨ staviti i uper/super drot, a ako ti npr. konektori nisu na istom nivou, onda si ga malo zastranio.....

Canare  daje dobar kvalitet za cijenu......

1 0 hvala 0
6 mjeseci
Vaš audio kutak
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 22:29 (Just Outlaw).

2 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

A štajaznam, meni je baš grijota tako skupocijene kabele i konekcije uzeti neusvirane, u tom slućaju mi je pametnije platiti dostavljaću i trgovini još parsto eura da se usviraju u trgovini !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
Just Outlaw kaže...

Zanimljivi za pročitati kao iskustvo testa s njima, ali za kupnju... hm, hm, ne znam baš :)))

Postavlja se realno pitanje - tko kupuje ovakve zvučnike?

OK, to što si ih razvojni odjeljak Sonus Fabera može dopustiti i napraviti ih / plasirati ih kao "ispitnu igračku" je OK, ali, realno - tko uzima ovakve specifične zvučnike?

84 dB osjetljivi malci od 4+ "kile" mase, sa ogromnom gladi za snagom iz pojačala i (realno u basu) nedovoljnim frekvencijskim odzivom ... onaj tko ima kakvog pravog snagaša, kakvo realno snažno pojačalo snage ili zdravi integrirac od pravih 100-150 Watta - ne uzima ovo. Taj već ima adekvatno odabrane kutije koje rade sa normalnijom usklađenosti nego ovo. Eventualno uzeti za probu, ali... to je onda više znatiželja nego pravo slušanje.

Pitanje same filozofije koncepta takvih kutija je više nego zanimljivo. Pitam se je li cilj SF-a bio doseći niski prag osjetljivosti Rogers LS 3/5 modela (sa svojih bajnih 82,5 dB osjetljivosti)? :)

Gdje takve kutije trebaju svirati, ako i kad ih se kupi? U prostoru 3x2 metra? A traže 100 W (minimalno) pojačalo da ih tjera?! A onda - tko i kupuje snažna pojačala za mali prostor?

Jer, isprika po xy-ti puta svima koji se nađu uvrijeđeni, ali, kakav Denonić ili NAD sa 50-70 W po kanalu - nema šanse da pokrene ove gladuše. To znamo odavno da je tako. Zavaravati se riječima da će to "svirati" i sa 2x50 W je smiješno  :)))  to dobro znamo, zar ne?

Ali, onda je pitanje - tko uzima snagaša od 2 x 100-150 pravih Watta i pokreće ove klince? :)  Odgovor je (vjerojatno) oni koji imaju zbilja viška i vremena i novaca u izobilju. I k tome sami sebe uvjeravaju kako imaju "Sonus Faber" zvučnika, a po 840 Eura par...  :)

E, pa mislim... kad se sve stavi na papir, jedno do drugoga, zbroji i oduzme - cijela priča oko "zanimljivih" malih, (relativno) jeftinih i enormno (snage) gladnih zvučnika razvikane firme postaje još "zanimljivija" - onima koji se žele time baviti... a tih, nekako sumnjam, da baš ima puno  :)

Samo razmišljam naglas  :)))

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 11:36 (tajo1960).
9 godina
Pa kupuju ih oni koji su limitirani s prostorom a odgovara im zvucni potpis doticnih zvucnika!

Mislim ne postoji klasicni zvucnik na svijetu koji nece profitirat sa snaznijim pojacalom!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
volegradele kaže...
Pa kupuju ih oni koji su limitirani s prostorom a odgovara im zvucni potpis doticnih zvucnika!

Mislim ne postoji klasicni zvucnik na svijetu koji nece profitirat sa snaznijim pojacalom!

"Mislim ne postoji klasicni zvucnik na svijetu koji nece profitirat sa snaznijim pojacalom!

Naravno, nisi rekao ništa novo niti nešto što već ne znamo. Ali, moje je razmišljanje - tko uparuje (a da već nema neke adekvatnije zvučnika) ove malce u nekom realnom prostoru, a adekvatno snazi pojačala?!

Budimo svjesni činjenica od sa ovako nisko osjetljivim zvučnicima, a u spoju sa snažnim pojačalima - prije dobivaš "potpis" pojačala (što se zvuka tiče), nego zvučnika.

To je odnos koji ne treba zanemariti - što do koje granice ima dominaciju u zvuku.

Karikirano - kao velik genetički gaf (genetičara) - kad su križali trešnju i bundevu, misleći dobiti trešnje veličinom bundeve, a dobili su bundeve veličinom trešnje.

Ako razumješ što govorim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 9:58 (tajo1960).
16 mjeseci
Vaš audio kutak

"Snažnije pojačalo" je relativan pojam, ako računamo samo "pustu" snagu izaznog stupnja, a ne i cjelokupni ustroj,

tj. glede dimenzioniranja (kvalitete) sklopa napajanja istog.

Tak da npr. osobno neću profitirati ako zamijenim svoj 60W (A klasa, 264.000 µF) izlaz, s nekim Yamaha integrircem od 100 W (niti s malo "jačim")....

Btw, isprobao sam (na duži rok) Yamahu A-S2000 (starija verzija, bila takoreći nova) u svom negdašnjem sustavu i nisam bio previše oduševljen (nije ni on) i vratio je vlasniku....

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 9:45 (analogni).

2 0 hvala 1
2 godine
analogni kaže...

"Snažnije pojačalo" je relativan pojam, ako računamo samo "pustu" snagu izaznog stupnja, a ne i cjelokupni ustroj,

tj. glede dimenzioniranja (kvalitete) sklopa napajanja istog.

Tak da npr. osobno neću profitirati ako zamijenim svoj 60W (A klasa, 264.000 µF) izlaz, s nekim Yamaha integrircem od 100 W (niti s malo "jačim")....

Btw, isprobao sam (na duži rok) Yamahu A-S2000 (starija verzija, bila takoreći nova) u svom negdašnjem sustavu i nisam bio previše oduševljen (nije ni on) i vratio je vlasniku....

• Uravnoteženo pojačalo sa MOSFET-om

Jel ovo misle na balansirano ili??   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 10:44 (Filox).
16 mjeseci
Vaš audio kutak

Ha....ne znam 100%....u opisu piše da je Yamaha A-S1100 balansirana, a sad dal je fulll.....po opisu (i slici) bi bilo....

"The use of MOSFETs, which have the same polarity on the plus and minus sides, further evolves the ideal of a complete symmetrical design, to eliminate sound quality variations due to difference in polarity—a major distinguishing characteristic of the Floating and Balanced Power Amplifier—resulting in sound with a superior signal-tonoise ratio and superbly well-defined sound field."

Single Ended jeste:

"Dedicated single-ended amplifier for all types of audio sources

Since this device employs a dedicated singleended amplifier, it provides excellent response in amplification of single-ended analogue sound from all kinds of audio sources, such as CD players of D/A converters—and the A-S1100 takes advantage of this in having been carefully fine-tuned for optimum sound quality. By fully utilising single-ended amplification, the A-S"

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 11:43 (analogni).

0 0 hvala 0
6 mjeseci
Vaš audio kutak

Šta se ne smije imat pojačalo od 150W u manjoj sobi?

1 0 hvala 0
2 godine
Just Outlaw kaže...

Možeš ti i razglas od kilowata imat, ali nije potrebno. U velikoj sobi ne možeš imat slabo pojačalo i male zvučnike, jer će zvuk bit tanak, neće nikad popunit sobu kako treba.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 11:46 (Filox).
6 mjeseci
Filox kaže...
Just Outlaw kaže...

Možeš ti i razglas od kilowata imat, ali nije potrebno. U velikoj sobi ne možeš imat slabo pojačalo i male zvučnike, jer će zvuk bit tanak, neće nikad popunit sobu kako treba.

MA referiram se na Tajin post. Većina ovih monitora je manje osjetljivosti i treba solidnu snagu da ih se potjera i većinom to ide u sobe do nekih 14-15m2 i bude sasvim ok. Ne vidim čemu je onaj Sonus drukčiji.

2 godine
Just Outlaw kaže...

MA referiram se na Tajin post. Većina ovih monitora je manje osjetljivosti i treba solidnu snagu da ih se potjera i većinom to ide u sobe do nekih 14-15m2 i bude sasvim ok. Ne vidim čemu je onaj Sonus drukčiji.

Nekako je standard da se mali zvučnici uzimaju za manje prostore. Logika je da uz to ide i "malo" pojačalo, ali ovi Sonusi traže malo ozbiljnije pojačalo, a ozbiljnija pojačala u pravilu uzimaju ljudi s većim prostorijama... Ja mislim da ne bi trebao bit nikakav problem s jakim pojačalom u manjoj sobi. 

Live long and prosper.
11 godina
ja bih sve ove nove serije sonus fabera mijenjao samo da vrate chameleon t,ovi novi zvučnici od sf su izrazito ružni
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
Vaš audio kutak

Tko kaže da Bookshelf  ne ide u malkice veću sobu......

Piše da je dosta i "kilavih" 20 W pa na više......( 92 dB )...

I ovi gore JBL 100 Clasic su neka vrsta Bookshelfa.....

0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
Just Outlaw kaže...
Filox kaže...
Just Outlaw kaže...

Cijela filozofija malih, a gladnih zvučnika, je, zapravo, čudna, složio se ili ne. Sve ide iz realne nemogućnosti da ih se upogoni kako treba sa nekom razumnom količinom efikasne snage, pa se stoga mora posezati za ekstremima, a radi njihove niska osjetljivosti, a s druge strane - željom konstruktora da isti sviraju poput "velikih" zvučnika.

Hoće oni, samo, uz enormne količine isporučene im pokretačke energije.

Na jednoj strani - u sobi 12 kvadrata - 2x150W pojačalo, a na drugoj - zvučnici gladni te silne snage. Nesrazmjer i pomalo neprirodno? Meni je, tebi ne znam da li je :)

6 mjeseci
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...
Filox kaže...
Just Outlaw kaže...

Cijela filozofija malih, a gladnih zvučnika, je, zapravo, čudna, složio se ili ne. Sve ide iz realne nemogućnosti da ih se upogoni kako treba sa nekom razumnom količinom efikasne snage, pa se stoga mora posezati za ekstremima, a radi njihove niska osjetljivosti, a s druge strane - željom konstruktora da isti sviraju poput "velikih" zvučnika.

Hoće oni, samo, uz enormne količine isporučene im pokretačke energije.

Na jednoj strani - u sobi 12 kvadrata - 2x150W pojačalo, a na drugoj - zvučnici gladni te silne snage. Nesrazmjer i pomalo neprirodno? Meni je, tebi ne znam da li je :)

Naravno, no šta ostaje za manji prostor? Imao sam u prošlom stanu sličnu situaciju, skoro 15m2, neosjetljive monitore i snažno pojačalo i bilo je dobro, dapače. 

2 godine
Just Outlaw kaže...

Naravno, no šta ostaje za manji prostor? Imao sam u prošlom stanu sličnu situaciju, skoro 15m2, neosjetljive monitore i snažno pojačalo i bilo je dobro, dapače. 

Pa ostaju manji zvučnici, ali osjetljiviji, za koje ti treba manje snažno pojačalo. Na to je valjda i Tajo mislio.

Live long and prosper.
6 mjeseci
Vaš audio kutak

Ma mislim da se pretjeruje oko toga. Barem danas ima kvalitetne D klase i imaš zdravu, kvalitetnu snagu. Već su spominjani NuPrime proizvodi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 12:46 (Just Outlaw).

1 0 hvala 0
2 godine
Just Outlaw kaže...

Ma mislim da se pretjeruje oko toga. Barem danisa ima kvalitetne D klase i imaš zdravu, kvalitetnu snagu. Već su spominjani NuPrime proizvodi.

Iskreno, ja ne vidim problem ni kod AB klase, velikih i teških pojačala, a sve u manjoj sobi. Kupi se sustav, pa se mora preselit i eto te s velikim sustavom u maloj sobi. Neka jakog pojačala uvijek, a zvučnici i prostorije dolaze kako mogućnosti i lova diktiraju.

Live long and prosper.
6 mjeseci
Filox kaže...
Just Outlaw kaže...

Ma mislim da se pretjeruje oko toga. Barem danisa ima kvalitetne D klase i imaš zdravu, kvalitetnu snagu. Već su spominjani NuPrime proizvodi.

Iskreno, ja ne vidim problem ni kod AB klase, velikih i teških pojačala, a sve u manjoj sobi. Kupi se sustav, pa se mora preselit i eto te s velikim sustavom u maloj sobi. Neka jakog pojačala uvijek, a zvučnici i prostorije dolaze kako mogućnosti i lova diktiraju.

Da, ja sad preselih u veći prostor i vjerojatno ću morati ići na veće zvučnike.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice