Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.014
|
čitano: 932.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
Re: RIZ 604 UKV Radio
analogni kaže...

Kao što sam i najavio,  nabavio sam vintage RIZ 604 UKV radio i prije planiranog vremena (nemoralna ponuda).

U linku dolje ima moj kratki osvrt te etare vintage kante.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=85532055&postcount=7858

Evo i par slikica ovdje:

Jesi li dobio i pašku čipku u paketu?

11 godina
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Dead kaže...
Marti kaže...

Dead

A gle, iskreno neznam, jel ih trenutno nisam u mogućnosti kupiti, mozda bude i neka akcija kad ču uzimat nadam se.

Naveo sam na prethodnoj stranici koji mi se sviđaju, a nisam isključio ni opciju rabljenih, jel mislim da nema šta bit toj klasi zvucnika, ipak bi trebali trajati godinama......

Kvadratura sobe, e da, to si i ja kontam-razmišljam, zato što je ukupan prostor cca 30 kvadrata ( boravak spojen s kuhinjom )

Boravak mi je cca 18 kvadrata s tim da je ostatak kuhinja - otvoren prostor, neznam kako bi bolje objasnio....te baš zbog toga nisam pametan koje zvučnike odabrat ( desni zvučnik je blizu zida, a lijevi ima otvorenu stranu " prema kuhinji " od njega je zid udaljen cca 4,5m

Evo i slika dole, ako pomogne.

U takvom prostoru bi mogao razmišljati i o floorstanderima pa baci oko na:

https://sonusart.hr/zvucnici/samostojeci-zvucnici/q-acoustics-3050i-samostojeci-zvucnik-2554.html

https://www.qacoustics.co.uk/q3000i-range-q3050i-floorstanding-speaker.html#specs

Kolega Sil bi ti mogao reći nešto o njima, a to su samo superlativi koliko znam.

Cijena u Sonusarta je za jedan zvučnik i mislim da je to pošteno za tako dobar par zvučnika.

I pitam se zbog čega pitar s cvićem na desnom zvučniku?

Sorry, pomalo nevezano za kolegin upit za zvučnike, ali, gledam po SonusArt ponudi rasprodaje, pa mi pada u vidno polje slijedeće:

DYNAUDIO FOCUS 20 XD - AKTIVNI ZVUČNIK  https://sonusart.hr/zvucnici/aktivni-zvucnici/dynaudio-focus-20-xd.html

sa popustom/rasprodaja načinom "rješavanja" zalihe od 55% početne cijene, ugrubo sa 18,5 na 8,5 k kn (komad).

Na ovim prostorima, što to znači?

Malo se ljudi odlučuje na kupovinu aktivnih zvučnika ove klase inicijalne cijene od (početnih) 37+ k kn... u startu. Realno, tko bi od nas ovdje kupio aktivne kutije po 37+ k kn?

Ja prvi ne bih... vjerujem ni drugi, jer, stanje rasprodaje pokazuje puls kupaca.

Radije bih uzeo posebno odlično pojačalo za 17+ k kn i zvučnike za 20+ k kn, nego "aktivce" all in one" za 37+ k kn.

Da o većem modelu i ne govorim (još viša početna, inicijalna cijena i srazmjerni popust).

DYNAUDIO FOCUS 30XD - SAMOSTOJEĆI ZVUČNIK   https://sonusart.hr/zvucnici/aktivni-zvucnici/dynaudio-focus-30xd-samostojeci-zvucnik.html

Ideja aktivaca je inače OK, pruža u jednoj kutiji sve, ali... to je vrlo specifičan proizvod na koji se odluči jako mali broj korisnika. Pogotovo što je Dynaudio i inače skupa (ali odlična) tvrtka i proizvođač, sa pomalo specifičnom "školom" zvuka, poznatom u svijetu.

Međutim, čini se da to domaćem kupcu ne igra na kartu "kupi me, tvoj sam"  :)

S obzirom da je na rasprodaji ostao samo bijeli manji Dynaudio i veći crni izgleda da ipak ima ljudi na ovim prostorima koji se odlučuju na kupovinu i po cijenama bez popusta. Ili je ovo samo neki marketinški trik.

12 godina
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

Nemoguće je, pogotovo u toj klasi dobit 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu na pasivne zvučnike i odvojene komponente zbrojeno iste cijene. A i taj WAF koji je je u osnovi irelevantan, zašto bi bio puno bolji kod aktivnih zvučnika?! Nekome su komponente ukras u stanu kao što je u mom slučaju. Nemam ništa protiv aktivnih zvučnika iako ih nikad ne bih kupio, jer držim da odvojene komponente potencijalno imaju manje problema od integriranih. Aktivni zvučnici znaju imati šum od unutarnjeg pojačala ako je izvedba integracije površna.

Možda ja grješim, ali mislim da nije nemoguće jer npr. par aktivnih zvučnika DYNAUDIO FOCUS 20 XD ima 4 pojačala, dac, interkonekcijske kabele pa kad bi to kupovao odvojeno i htio postići istu kvalitetu trebalo bi 25k kuna. A u ovoj klasi aktivnih zvučnika ne vjerujem da će integracija biti površna i da će imati šum od integriranog pojačala. Mislim da su ovi Dynaudiovi aktivni zvučnii po ovoj cijeni dobra kupovina. 

Kolega Tajo je sve objasnio. Ja bih dodao da su aktivni zvučnici okay kad postoji nedostatak prostora za oformiti ozbiljniji hifi sustav. Kad prostor nije problem onda mislim da odvojenim komponentama aktivni zvučnici jednostavno nisu nikakva konkurencija.

11 godina
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

Nemoguće je, pogotovo u toj klasi dobit 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu na pasivne zvučnike i odvojene komponente zbrojeno iste cijene. A i taj WAF koji je je u osnovi irelevantan, zašto bi bio puno bolji kod aktivnih zvučnika?! Nekome su komponente ukras u stanu kao što je u mom slučaju. Nemam ništa protiv aktivnih zvučnika iako ih nikad ne bih kupio, jer držim da odvojene komponente potencijalno imaju manje problema od integriranih. Aktivni zvučnici znaju imati šum od unutarnjeg pojačala ako je izvedba integracije površna.

Možda ja grješim, ali mislim da nije nemoguće jer npr. par aktivnih zvučnika DYNAUDIO FOCUS 20 XD ima 4 pojačala, dac, interkonekcijske kabele pa kad bi to kupovao odvojeno i htio postići istu kvalitetu trebalo bi 25k kuna. A u ovoj klasi aktivnih zvučnika ne vjerujem da će integracija biti površna i da će imati šum od integriranog pojačala. Mislim da su ovi Dynaudiovi aktivni zvučnii po ovoj cijeni dobra kupovina. 

Kolega Tajo je sve objasnio. Ja bih dodao da su aktivni zvučnici okay kad postoji nedostatak prostora za oformiti ozbiljniji hifi sustav. Kad prostor nije problem onda mislim da odvojenim komponentama aktivni zvučnici jednostavno nisu nikakva konkurencija.

Misliš da nisu konkurencija niti ovim trima aktivnim zvučnicima u videu u nastavku.

14 mjeseci
Re: RIZ 604 UKV Radio
Dead kaže...

Jesi li dobio i pašku čipku u paketu?

Znao sam da će tabletić netko spomenuti.

Nekad su se tabletići obavezno stavljali na radio.

@Tajo

...barem ima solidna ponuda i jeftinijih i skupljih EL84 (ECC83 imam, a moram vidjeti koje još imam..)

https://www.megashop.hr/elektronska-cijev-e-84-6-bq5-polovi-9-sockel-noval-opis-endpentoda-121525

https://www.audiopro.hr/proizvod/jj-electronic-el84-power-vacuum-tube?idPro=16004

https://euro-unit.com/hr/gitare-i-basevi/gitarska-pojacala/elektronske-lampe/fender-gt-el84-s-duets-detail

12 godina
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

Misliš da nisu konkurencija niti ovim trima aktivnim zvučnicima u videu u nastavku.

A slušaj, za 40-ak tisuća USD koliko su Grimm aktivni zvučnici mogu se složiti vrhunske kombinacije odvojenih komponenti. 

11 godina
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

A slušaj, za 40-ak tisuća USD koliko su Grimm aktivni zvučnici mogu se složiti vrhunske kombinacije odvojenih komponenti. 

A naravno da se mogu za te novce složit vrhunske kombinacije s odvojenim komponentama, ali mislim da ne stoji da bi npr. Grimm aktivni zvučnici, barem u kvaliteti zvuka, bili nikakva konkurencija odvojenim komponentama u tom cijenovnom razredu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:30 (Mosha).
11 godina
Mosha kaže...
A naravno da se mogu za te novce složit vrhunske kombinacije s odvojenim komponentama, ali mislim da ne stoji da bi npr. Grimm aktivni zvučnici, barem u kvaliteti zvuka, bili nikakva konkurencija odvojenim komponentama u tom cijenovnom razredu. 

Možda griješim, ali mislim da ovdje ne treba povlačiti izraz konkurencija. Svrha i namjena aktivnih zvučnika je prvobitno studio, pa tek ona doma.

To je tako i nastalo i koristi se, a to što se jedan mali segment proizvodnje zvučnika "odmetnuo", pa postao usput i aktivan, mislim da nije konkurencija u pravom smislu riječi.

To je možda više pokazivanje mogućnosti od prave konkurencije.

Gdje god i kad god pogledaš, svugdje je segment pojedinačnih komponenti jači u svom asortimanu i opsegu game modela.

Tek firme koje imaju veći opseg modela i za studio potrebe - imaju više aktivnih modela, drugi su uglavnom sporadično zastupljeni.

Zato mi nekako pojam konkurencije ne igra... pa znaju gotovo svi da niti će ljudi odustati od pojedinačnih komponenti, niti će aktivni zvučnici preplaviti svijet.

Mislim da tu prave konkurencije i ne može biti, jer ipak odvojena, posebno rađena i ustrojena elektronika pojedinačnih komponenti, ipak ima ogromnu prednost nad elektronikom koja se koristi u aktivnim zvučnicima.

Da ne shvatiš krivo da sam protiv aktivaca... ne..., u jednom dijelu kuće i sam imam 1 par aktivnih Edifier S 2000 Pro zvučnika i rado ih slušam, naravno.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
14 mjeseci
Riz 604 UKV radio

Na starom radiju Riz 604 UKV (1960 g. serija) sam  zamijenio stare izlazne lampe EL84 (jedna Ei Niš, duga nepoznata/obrisana oznaka) sa novima

JJ Electronic.
Naravno, nove su uparene.

Također zamijenjena ECC83 Tunsgram sa novijom, iste firme.

Simensovu čuvam kao rezervu za cijevni preamp.

Promjena  u zvuku je bila vrlo čujna, poglavito u čvrstoči i dubini basa i većoj glasnoći i čistoći zvuka.
Nove cijevi, ništa čudno (pogotovu izlazne)....sad još nek se malo usviraju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 19:18 (analogni).

2 0 hvala 0
12 godina
Re: Riz 604 UKV radio
analogni kaže...

Na starom radiju Riz 604 UKV (1960 g. serija) sam  zamijenio stare izlazne lampe EL84 (jedna Ei Niš, duga nepoznata/obrisana oznaka) sa novima

JJ Electronic.
Naravno, nove su uparene.

Također zamijenjena ECC83 Tunsgram sa novijom, iste firme.

Simensovu čuvam kao rezervu za cijevni preamp.

Promjena  u zvuku je bila vrlo čujna, poglavito u čvrstoči i dubini basa i većoj glasnoći i čistoći zvuka.
Nove cijevi, ništa čudno (pogotovu izlazne)....sad još nek se malo usviraju...

A još da staviš novu pašku čipku?

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Imam tih tabletića svih veličina cca pedesetak komada.

Sve moja mater naheklala.....

5 0 hvala 1
12 godina
analogni kaže...

Imam tih tabletića svih veličina cca pedesetak komada.

Sve moja mater naheklala.....

Uuuuuuuhhhh, hi-end uratci. Živila mama.

3 godine
Vaš audio kutak

bok,

moze preporuka za dobar mikrofon? 

trenutno imam Blue Yeti Pro kojeg vec koristim sigurno jedno 5 godina, OK je, ali bih volio uraditi upgrade. 

pikirao sam Shure MV7, da li to losa kupnja naspram ovog trenutnog? dajte neku preporuku. 

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Evo i troslojnih podložaka ispod radija (tvrda guma rebrasta, inox, glatka tvrda guma).

Bas je čujno bolje kontrole i definicije, a sednji spektar otvoreniji.

Kasnije ću staviti u gornje utore gume čelične kuglice za još manju dodirnu površinu i bolju definiciju kompletne zvučne slike.

Na podnu uzduznu letvu kutije ću ispod nalijepiti pluto/filc podlošku s rupom u sredini da kuglica bolje nasjedne.

EDIT:

Evo, stavljene i kuglice.

i opet napredak u svim gore nabrojanim parametrima zvuka, mali, ali ipak napredak.

Ništa čudno, jer kabinet radija od čistog, punog kvalitetnog drva (ptičji javor, ak se ne varam) sa 4 drivera i 17 kg se ponaša kao veliki Bookself (ili manji samostojeći) i nije svejedno na kakvim će podloškama biti.....

Jariće krstim.......

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 0:45 (analogni).

1 0 hvala 0
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Sretan Uskrs svima !

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 9:29 (analogni).

8 0 hvala 2
11 godina
analogni kaže...

Sretan Uskrs svima !

Hvala, također, a sretan Usrks i svima koji slave !

13 godina
Vaš audio kutak

...svim ljubiteljima dobre mjuze i zvuka...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
7 0 hvala 5
12 godina
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima koji slave.
Moj PC  
7 0 hvala 3
11 godina

Ja sam antiteista, i ljubitelj sam dobre glazbe i podnošljivoga zvuka, (nemam novaca za dobar zvuk).

Samo da pitam teiste i znalce, što uskrs ima veze sa pilićima i zečevima i obojanim jajima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 16:30 (Uran 11).
11 godina
baš slušam preko tidal hi fi albume Bryana Ferry ja iz osamdesetih,nevjerojatno koju produkciju taj tip ima za to doba
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
blackalbum kaže...
baš slušam preko tidal hi fi albume Bryana Ferry ja iz osamdesetih,nevjerojatno koju produkciju taj tip ima za to doba

Fenomenalan tip. Pogotovo je Avalon s Roxy Music piece of art.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 18:39 (Dead).
12 godina
Uran 11 kaže...

Ja sam antiteista, i ljubitelj sam dobre glazbe i podnošljivoga zvuka, (nemam novaca za dobar zvuk).

Samo da pitam teiste i znalce, što uskrs ima veze sa pilićima i zečevima i obojanim jajima.

A ne znam braco čemu takvo pitanje?

11 godina

Pa vidim tu, ljudi čestitaju uskrsnuće Isusa Krista, i onda stavljaju slike, pilića, jaja, zečeva, a ni i od Isusa.

A kaj tebe braco mori moje pitanje?

Jednostavno sam znatiželjan.

Da nebude off topic, kupio sam nedavno budget slušalice, Seenheiser HD 400S.

Mogu reći da sam zadovoljan, ugodne su, a zvuk bolji nisam imao prilike čuti.

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Za piliće, zečeve, jajca i sl. ne znam....

Ali znam da sam danas ipak odlučio zamijeniti 60g. stari strujni kabel na RIZ 604 radiju.

Gore je bio dvoredni (paralelni, neupleteni) kabel; licna 1 ili 1,5mm2 (?) u krem  podatnoj PVC izolaciji (ne znam dal danas konzumni kabeli imaju bolju, sumnjam).

Upleo sam 2 mm, puni presjek 2 žice (ne znam dal je OFC, al nebitno), stavljen je u egipatski pamuk (kupio od Marohei Cable još davno) i u onaj stari šteker...
......i svira......

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 20:07 (analogni).

3 0 hvala 0
9 godina
_itsmoriarty kaže...

bok,

moze preporuka za dobar mikrofon? 

trenutno imam Blue Yeti Pro kojeg vec koristim sigurno jedno 5 godina, OK je, ali bih volio uraditi upgrade. 

pikirao sam Shure MV7, da li to losa kupnja naspram ovog trenutnog? dajte neku preporuku. 

hvala.

jedno vrijeme sam gledao mikrofone i svidio mi se Audio-Tecnhica AT4040, ima par likova na youtube-u koji seciraju mikrofone do besvijesti

5 godina
Uran 11 kaže...

Pa vidim tu, ljudi čestitaju uskrsnuće Isusa Krista, i onda stavljaju slike, pilića, jaja, zečeva, a ni i od Isusa.

A kaj tebe braco mori moje pitanje?

Jednostavno sam znatiželjan.

Da nebude off topic, kupio sam nedavno budget slušalice, Seenheiser HD 400S.

Mogu reći da sam zadovoljan, ugodne su, a zvuk bolji nisam imao prilike čuti.

nemoš napravit jelo od Isusa ,od pilića jaja i zečetine on the other hand....   Valjda jer jaje predstavlja začetak  a zec plodnost  i tak neka brija koja se provukla stoljećima unazad 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
sseennoonn kaže...

nemoš napravit jelo od Isusa ,od pilića jaja i zečetine on the other hand....   Valjda jer jaje predstavlja začetak  a zec plodnost  i tak neka brija koja se provukla stoljećima unazad Kak nemožeš?

Kak ne možeš?

Pa ljudi jedu Isusa svake nedjelje na misi.

Baš me zanima kakvu je muziku Isus slušao.

11 godina
blackalbum kaže...

Uh; ne želim pokretati bilo kakve loše emocije bilo kod koga, ali... Ferry je jedan od malobrojnih izvođača kojeg nikada nisam mogao slušati. Pokušao sam se u životu natjerati 4-5 puta, ali jednostavno nije ulazio u moje uho; "ni puškom", što bi se reklo! Tortura za moje bubnjiće i mozak 

Valjda mi boja njegovog glasa biološki ne odgovara, pa još ono drhtavo pjevanje... da, da, znam da je to njegov "stil", samo, nema prođu kod mene.

EDIT

Kao ni Adele... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 10:18 (tajo1960).
11 godina

Ako možeš nabavi si ovaj koncert u boljoj kvaliteti.

-

Jedan od rijetkih koncerata koji je čisto savršenstvo od početka do kraja.

Ali ja usput volim Roxy Music.

Daj im još jednu šansu s ovim koncertom.

Ovdje se vidi sva njihova genijalnost, bili su miljama ispred vremena.

Ako ništa drugo imaju prekrasne, i talentirane tete u pratnji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 9:36 (Uran 11).
9 godina
Uran 11 kaže...

Ako možeš nabavi si ovaj koncert u boljoj kvaliteti.

-

Jedan od rijetkih koncerata koji je čisto savršenstvo od početka do kraja.

Ali ja usput volim Roxy Music.

Daj im još jednu šansu s ovim koncertom.

Ovdje se vidi sva njihova genijalnost, bili su miljama ispred vremena.

Ako ništa drugo imaju prekrasne, i talentirane tete u pratnji.

Roxy Music je top bend i ja sam ih osobno upoznao sa ovim koncertom,stariji kolega s posla tad mi je snimio ovaj koncert na DVD,odlicna mjuza i odlican zvuk!Točku na i je stavio sam Bryan Ferri kad sam ga uzivo gledao prije par godina,koji koncert koji glazbenik!!!

Zaboravih kupit karte i zadnji dan uletilo nesto..ja i zena gustali ko nikad!!

AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice