Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 10.278
|
čitano: 1.035.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
Re: Vaš audio kutak
Čisto uživanje! Nirvana!

morrisoN

1 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
morrisoN kaže...
Čisto uživanje! Nirvana!

Sorry, ali moram reagirati:

Ljudi, nemojte krivo koristiti pojam nirvana, kad želite nešto okarakterizirati kao jako dobro. Osjećaj ushita, oduševljenja, sreće - nije nirvana.

Nirvana je pojam koji označava neko "nulto" stanje duha, gdje nema ničega - ni uzbuđenja ni depresije ni tuge ni sreće... u nirvani je nula svega. Dakle - nirvana kako ti ovdje navodiš (a vežeš uz pojam dobre glazbe) - nije valjano upotrijebljen. Dapače - krivo je.

Ako ova glazba izazove nirvanu - onda nema efekta "ljepote" u njoj.

Kako da objasnim bolje? Pitka voda, obična H2O je "nirvana" - jer, voda mora biti bez boje, okusa i mirisa. Tada je voda. To je nirvana.

Čim dodaš nešto u nju - prestaje nirvana; a prestaje biti i voda. Postaje nešto drugo što više nije nirvana.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 12:56 (tajo1960).
6 mjeseci
tajo1960 kaže...
morrisoN kaže...
Čisto uživanje! Nirvana!

Sorry, ali moram reagirati:

Ljudi, nemojte krivo koristiti pojam nirvana, kad želite nešto okarakterizirati kao jako dobro. Osjećaj ushita, oduševljenja, sreće - nije nirvana.

Nirvana je pojam koji označava neko "nulto" stanje duha, gdje nema ničga - ni uzbuđenja ni depresije ni tuge ni sreće... u nirvani je nula svega. Dakle - nirvana kako ti ovdje navodiš (a vežeš uz pojam dobre glazbe) - nije valjano upotrijebljen. Dapače - krivo je.

Ako ova glazba izazove nirvanu - onda nema efekta "ljepote" u njoj.

Kako da objasnim bolje? Pitka voda, obična H2O je "nirvana" - jer, voda mora biti bez boje, okusa i mirisa. Tada je voda. To je nirvana.

Čim dodaš nešto u nju - prestaje nirvana; a prestaje biti i voda. Postaje nešto drugo što više nije nirvana.

Prema hrvatskom jezičnom portalu:

Nirvana je stanje postignutog mira i oslobođenja od patnje pojavnog života.

2 godine
Just Outlaw kaže...

Prema hrvatskom jezičnom portalu:

Nirvana je stanje postignutog mira i oslobođenja od patnje pojavnog života.

Da, mira, a ne ushićenja, sreće i radosti. OK, koji put je lijepo da nas muzika i opusti, ali u pravilu se očekuju neke emocije od muzike, da nas ponese, potakne, razveseli.

Live long and prosper.
13 godina
Vaš audio kutak

Nirvana je fjaka samo bez duhovnih konotacija, eto sto je:)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
Malo probe i ove godine.......

I ove godine će se vjerojatno pronaći pokoja komponenta za probu u mojem sustavu.

Tako je i danas isprobano jedno solidno integrirano pojačalo sa podosta digitalnih "điđamiđa" u sebi:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=85258945&postcount=7796

Recenzije na papriru su jedno, a vlastito slušno iskustvo u vlastitom sustavu najviše vrijedi.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 9:35 (analogni).

4 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
Re: Malo probe i ove godine.......
analogni kaže...

I ove godine će se vjerojatno pronaći pokoja komponenta za probu u mojem sustavu.

Tako je i danas isprobano jedno solidno integrirano pojačalo sa podosta digitalnih "điđamiđa" u sebi:

Recenzije na papriru su jedno, a vlastito slušno iskustvo u vlastitom sustavu najviše vrijedi.....

Čuju li se ventilatori?

16 mjeseci
Vaš audio kutak

Ne, nimalo....možda rade samo po potrebi, a amp se vrlo malo grije.

Nije danas problem staviti kvalitetne, bešumne.

Digitalija (poglavito DAC) koja je unutra vrlo dobro obavlja posao i tko voli dosta toga u jednom uređaju neće s tim integrircem fulati.

1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran

Krell Vanguard integrirac je imao dva ventilatora pa su pojedini recenzenti smatrali da se ponekad čuju. Ja bi ih čuo tek kad bih im prišao skroz ozada. Uključivali bi se ipak vrlo rijetko...ovisno o volume-u.

2 godine
Dead kaže...

Krell Vanguard integrirac je imao dva ventilatora pa su pojedini recenzenti smatrali da se ponekad čuju. Ja bi ih čuo tek kad bih im prišao skroz ozada. Uključivali bi se ipak vrlo rijetko...ovisno o volume-u.

E pa kad je ovisno o volumeu, onda nema problema, jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se.    

Live long and prosper.
11 godina
odjavljen
Re: Malo probe i ove godine.......
analogni kaže...

Kao da im je falilo tranzistora snage, pa na zadnjem 1/3 dijelu hladnjaka nema ni tranđi ni ventilatora ...

Možda je integrirac trebao biti snažniji, pa usfalilo svega, pa na kraju - daj što daš; koliko Watta ispadne - toliko smo imali  

Šala, sorry 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 13:02 (tajo1960).
11 godina
odjavljen
Filox kaže...
Dead kaže...

E pa kad je ovisno o volumeu, onda nema problema, jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se.    

"jer se pale tek kad ti raspališ muziku. Prema tome, ne čuju se"

Pa onda bi se tek trebali čuti; nije to pojačalo napravljeno da stoji ugašeno i da se samo gleda u njega. To treba "bibera po repu", dati mu zamah krila, da poleti, da zasvira, a ne na tiho...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 14:14 (tajo1960).
2 godine
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...

Pa onda bi se tek trebali čuti; nije to pojačalo napravljeno da stoji ugašeno i da se samo gleda u njega. To treba "bibera po repu", dati mu zamah krila, da poleti, da zasvira, a ne na tiho...

Pa da, kad mu daš bibera, onda zvučnici valjda puno jače sviraju taj biber, nego što mali ventilatori proizvode zvuk. Teško je čut ventilator, kad je muzika nakurena na 11.

Live long and prosper.
16 mjeseci
Vaš audio kutak

Ajd, da se i čuje ventilator (a ne čuje se nikako !), barem znaš zašto bruji.

Naime jedan od razloga što je je taj amp tako "brzo" došao k meni na probu je i taj što se u koleginom sustavu čuo brum iz zvučnika.

Ne puno, ali kod sasvim tihog slušanja se čuo na cca 2 m !.

Zamjenjeni zvučnici, zamijenjeni zvučnički kabeli, zamijenjeni intekonekti i strujaši, isprobane sve dostupne utičnice u stanu (svi uređaji na istu fazu; komp, player, amap)...itd......ništa.....(i drugo pjačalo isto brujalo).....

A kod mene....NIŠTA od bruma !!!!!! (ja sam cca 100 m od trafostanice...).

Naravno, nije bilo teško zaključiti da mu je naponska mreža u kujcu !

Moguće da radi toga malo trpi i ostali dio ukupnog zvučnog spektra.

Jerbo kod audio uređaja sve polazi od kvalitete napajanja.

Badave bilo kakva kvaliteta elemenata iza toga ako to nije odrađeno kako treba.

Znači, preostaje zvati Elektru ili nabaviti kvalitetan Power regenerator (to je dosta skupo !).......

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 14:45 (analogni).

3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
Filox kaže...
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...

Pa da, kad mu daš bibera, onda zvučnici valjda puno jače sviraju taj biber, nego što mali ventilatori proizvode zvuk. Teško je čut ventilator, kad je muzika nakurena na 11.

Samo kratka opaska:

Uobičajeno je da kad kažeš / napišeš "Na 11" - da se odnosi na brojčanik alalognog sata; dakle "na 11 sati". To je općeprihvaćen način "pokazivanja" stanja potenciometra, a u nekoj ovisnosti o stupnju jačine zvuka/izlaza itd.

To što ti na svom uređaju imaš potenciometre do 11 (dB?) - nije svakodnevno i puno ljudi, bez slike ne bi shvatilo bit "pojačano na 11" (kao kod tebe).

2 godine
tajo1960 kaže...

Samo kratka opaska:

Uobičajeno je da kad kažeš / napišeš "Na 11" - da se odnosi na brojčanik alalognog sata; dakle "na 11 sati". To je općeprihvaćen način "pokazivanja" stanja potenciometra, a u nekoj ovisnosti o stupnju jačine zvuka/izlaza itd.

To što ti na svom uređaju imaš potenciometre do 11 (dB?) - nije svakodnevno i puno ljudi, bez slike ne bi shvatilo bit "pojačano na 11" (kao kod tebe).

E jebiga sad, znači da ne znaš za tu smiješnu scenu, kad tip objašnjava voditelju da oni imaju jača pojačala (Marshal, razglas) od svih drugih bendova, jer njihova idu do 11. Potraži na youtube, urnebesno je. 

"Ali... naše ide do 11..."

Mislio sam da znaš na šta se referiram, nije baš nepoznata scena.

Up to eleven - Wikipedia

Live long and prosper.
11 godina
odjavljen
analogni kaže...

Ajd, da se i čuje ventilator (a ne čuje se nikako !), barem znaš zašto bruji.

Naime jedan od razloga što je je taj amp tako "brzo" došao k meni na probu je i taj što se u koleginom sustavu čuo brum iz zvučnika.

Ne puno, ali kod sasvim tihog slušanja se čuo na cca 2 m !.

Zamjenjeni zvučnici, zamijenjeni zvučnički kabeli, zamijenjeni intekonekti i strujaši, isprobane sve dostupne utičnice u stanu (svi uređaji na istu fazu; komp, player, amap)...itd......ništa.....(i drugo pjačalo isto brujalo).....

A kod mene....NIŠTA od bruma !!!!!! (ja sam cca 100 m od trafostanice...). Naravno, nije bilo teško zaključiti da mu je naponska mreža u kujcu !

Moguće da radi toga malo trpi i ostali dio ukupnog zvučnog spektra. Jerbo kod audio uređaja sve polazi od kvalitete napajanja.

Badave bilo kakva kvaliteta elemenata iza toga ako to nije odrađeno kako treba. Znači, preostaje zvati Elektru ili nabaviti kvalitetan Power regenerator (to je dosta skupo !).......

Ma, ja sam se samo našaio na račun ventilatora.

Na žalost, neće tu Elektra pomoći (oko bruma), jer, ako mu netko u susjedstvu ima kakav poluispravan - 3/4 neispravan zamrzivač, hladnjak, klimu ili slično, koji radi i baca smeće u mrežu" od kojekakvih probijenih kondenzatora.

Ja sam imao taj problem u susjedstvu i dok nisam preselio napajanje sistema na drugu fazu u kući - isto sam imao brum (povremeno, točno kako je radio neki zamrzivač u susjedstvu).

Čak ni kvalitetne strujne letve sa kojekakvim filtracijama (čak i dobro osmišljene home-hand-made) nisu pomogle.

Druga faza - problem riješen.

Držim fige da i tvom kolegi bude tako.

11 godina
odjavljen
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Samo kratka opaska:

E jebiga sad, znači da ne znaš za tu smiješnu scenu, kad tip objašnjava voditelju da oni imaju jača pojačala (Marshal, razglas) od svih drugih bendova, jer njihova idu do 11. Potraži na youtube, urnebesno je. 

"Ali... naše ide do 11..."

Mislio sam da znaš na šta se referiram, nije baš nepoznata scena.

Up to eleven - Wikipedia

Sorry, nisam znao za to... zbilja ne. Mimoišlo me, valjda  

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 16:32 (tajo1960).
2 godine
tajo1960 kaže...

Sorry, nisam znao za to... zbilaj ne. Mimoišlo me, valjda  

Pogledaj i smiji se malo.

Ali, naše ide do 11.

Svaki put umrem od smijeha na njegovu glupu facu.

Live long and prosper.
5 mjeseci
Vaš audio kutak

Odlican kanal ako nekoga zanima a nije mu ispod casti pustati glazbu s youtubea

https://www.youtube.com/c/RMNSChannel/videos

3 0 hvala 1
11 godina
Vaš audio kutak

Subotnje jutro i Yt recommendation John Darkovog videa me naveo da se pogiram sa raspberriem koji skuplja prašinu u ladici

I eto stvarno svaka preporuka za ovakav network streamer, spojio sam ga na DAC i u 5 min imao spotify spojen, slušao radio i eto sad sam isprobao DSD playback sa sticka koji radi bez problema. Stvarno odlična stvar, izgleda da će RPI dobit neki hat :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Otkrice dana <3 <3 <3

Faithless - God is a DJ - Live at Jools Holland

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 12:55 (agramTango).

3 0 hvala 1
5 mjeseci
Vaš audio kutak

Pozdrav, trebao bih neko pojacalo s bluetoothom, neke preporuke do cca 500€-700€? na njega bi isli postojeci B&W 602 s3!

0 0 hvala 0
9 godina
Boris grozni kaže...

Pozdrav, trebao bih neko pojacalo s bluetoothom, neke preporuke do cca 500€-700€? na njega bi isli postojeci B&W 602 s3!

Morti nešto od ovoga? All in one uređaji, amp, streamer, dac, BT...

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-r-n602/

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/denon-dra-800h-stereo-mrezni-receiver.html

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/stereo-receiveri-1/marantz-nr1200-stereo-mrezni-receiver.html

Od ''čistih'' pojačala sa BT-om trenutno mi samo ova 2 padaju na pamet (malo su izvan budgeta, ali vjerojatno i bolje zvuče od gore nabrojanih):

https://audiocinema-art.hr/shop/hi-fi-audio/stereo-pojacala/cambridge-audio-cx61-integrirano-pojacalo

https://www.ronis.hr/integrirano-pojacalo-audiolab-6000a-2-x-50-w-dac-bluetooth/297427/product/

11 godina
imaš u sonus arta rotel a 14 na sniženju za 5700kn,pojačalo je odlično ja imam a 12
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
12 godina
suspendiran
Boris grozni kaže...

Ako se možeš malo rastegnit onda preporučujem ovog kojeg i sam posjedujem:

https://www.intek-croatia.hr/brand/nuprime-audio

https://nuprimeaudio.com/product/ida-8/?v=fd4c638da5f8

Pri narudžbi provjeriti da li je u paketu ponuđen BT dongle.

5 mjeseci
Vaš audio kutak

Hvala svima proslijedim prijatelju!

0 0 hvala 0
13 godina
Boris grozni kaže...

Da napisem nesto o ovom prijedlogu YAMAHA R-N602 koji ne netko stavio gore.

Sa ovim modelom dobivas ne samo bluetooth nego cijeli mrezni reciver.

Sta to znaci:

- internet radio

- muzicki servisi (Deezer, Spotify, Tidal...)

- server mogucnosti (to pojacalo je povezano na kucnu mrezu i mozes pustati preko mreze sa bilo kojeg PC-a/laptopa, NAS...)

- spajanje sa mobitelom i pustanje mjuze sa mobitelom

- USB prikljucak (ukopcas USB stick ili vanjski disk) i slusas mjuzu sa toga

- tuner (klasicni radio prijemnik) + DAB (digitalni radio prijemnik)

- bluetooth

- ...

Ima odlicnu aplikaciju za mobitel "MusicCast" i prakticki sve radis preko mobitela (daljanski stavis u ladicu)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
Vaš audio kutak - Tidal

Glazbeni streaming servis Tidal stigao u Hrvatsku

"Cijena osnovne mjesečne pretplate obračunava se i naplaćuje u eurima s vaše kreditne kartice ili PayPal računa, a iznosi 4,99 eura za jednog korisnika, i za "normalnu" kvalitetu zvuka koju oni nazivaju Premium paket. Za one kojima je kvaliteta zvuka na prvom mjestu, a takvih je na Tidalu vjerojatno veći dio nego na konkurentskim servisima, tu je opcija HiFi koja nudi spomenutu lossless kvalitetu zvuka, a košta 9,98 eura na mjesec. Obiteljska pretplata za dodatnih 5 članova nudi se po cijeni od 7,49 eura mjesečno za "normalnu" kvalitetu, odnosno 14,97 eura za HiFi paket."

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice