Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.630
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa nema Tidal baš pravi 16/44 ni u Hifi paketu (pretplata 5 € mj.).
Valjda u skupljem HiFi plus paketu ima.
Barem tako prikazuje Roon kada se Tidal svira preko njega (AAC format).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Meni ovako piše na WiiMu, isto jeftiniji paket.

 

S tim da bitrate ovisi od pjesme do pjesme.

 

U svakom slučaju prezadovoljan sam kvalitetom.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 13:14 (lllnuclearlll).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

Meni ovako piše na WiiMu, isto jeftiniji paket.

 

S tim da bitrate ovisi od pjesme do pjesme.

 

U svakom slučaju prezadovoljan sam kvalitetom.

 

 Bitno da si zadovoljan. Ne moraš biti i audiofil.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ovo "i" ti je višak jer audiofil i zadovoljan ne idu zajedno.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja imam Tidal HIFI + preplatu koja osim CD-kvalitete ide i do hi-rez..ali sam cuo da Qobuz ima bolju kvalitetu reprodukcije!
Samo jos nije podrzan u HR..nezz jel netko probao s njim!
To bih volio isprobat!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vaš audio kutak

stigao danas Sonos ARC, jako zadovoljan kako zvuci i izgleda, ali mi nekako falilo cistog bassa, pa sam narucio Sonos SUB gen. 3 koji ce doci kroz koji dan. 

 

 

Mount Everst aint got shit on me, becouse I am on top of the world.
Moj PC  
7 0 hvala 2
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako netko trazi povoljno a dobro za ulazak u Hifi ova ponuda se cini dobra:

 

Q Acoustics 3030I + Denon PMA600ne za 600€

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: Vaš audio kutak
Moj steaming servis...nema pretplate i slaganja playliste.Potreban wifi ili mobilni internet.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma dobar je Tidal, tko cuje MQA artefakte u zvuku ima sustav od 1M eura i usni zivac velicine slona, nek si uzme Qobuz ili kupuje CD-ve, za nas ostale smrtnike Tidal radi super.

Ja sam uspio jedva cuti neke sitne razlike tidal mqa vs. lokalni flac, i to samo na par fajlova, al razlika je toliko mala da se uopce nema smisla zamarati, mozda je to bio i drugi master.  

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Ma dobar je Tidal, tko cuje MQA artefakte u zvuku ima sustav od 1M eura i usni zivac velicine slona, nek si uzme Qobuz ili kupuje CD-ve, za nas ostale smrtnike Tidal radi super.

Ja sam uspio jedva cuti neke sitne razlike tidal mqa vs. lokalni flac, i to samo na par fajlova, al razlika je toliko mala da se uopce nema smisla zamarati, mozda je to bio i drugi master.  

 Eto, ni ti nisi audiofil 😁🤣

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hahahahaha
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Ma dobar je Tidal, tko cuje MQA artefakte u zvuku ima sustav od 1M eura i usni zivac velicine slona, nek si uzme Qobuz ili kupuje CD-ve, za nas ostale smrtnike Tidal radi super.

Ja sam uspio jedva cuti neke sitne razlike tidal mqa vs. lokalni flac, i to samo na par fajlova, al razlika je toliko mala da se uopce nema smisla zamarati, mozda je to bio i drugi master.  

 Ok, poštujem. Razlika koja sam ja čuo Tidal vs cd je bila poprilična. Svakom njegovo.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

MQA navodno ima stečajne probleme !

A ionako je bio lagana "prevara" glede poboljšanja zvuka.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kod mene Deezer (ono što jer ok kodirano jer ima i tu smeća...) dosta čišće radi od flaca s HDDa! Prvo sam primjetio da mi Radio Paradise nekako kvalitetnije svira od kolekcije s HDDa te mi crv nije dao mira te sam se potrudio složiti Deezer HiFi u daphile distribuciji, (nije bilo niti preteško na kaju krajeva....) Slušam na starijem Intel NUCu koji ima 3 USB porta a vanjski HDDovi su spojini preko USB Huba. Čak ima i neke razlike u zvuku ovisno koji HDD je spojen, ili dal je USB stick (bolaj solucija)! Objašnejnje bi bilo u tome da USB unaša dosta smetnji (na Intel NUCu) - tako da me nemojte napadati ako je kod vas drugačije. .... Kad se u Daphileu odabere play from RAM onda je to ipak zericu čišće nego deezer - tako da za kritičko slušanje albuma koristim tu opciju. No, za 90% slušanja niti ne palim HDDove i sa deezerom sam ultra zadovoljan. Preko laptopa deezerga streamam na aktivne Edifajerce, imama ga na mobu, tabletu. Ma, za cijenu u HT preplati dušu dalo....
Za vrhunski slušanac, kad treba, spojim stariji HP Elitebook 840 mislim da verzija 2, na kojem je jedan USB port malo pojačan (na njega je spojen DAC) i to radi kud i kamo bolje od Intel NUCa, ali tu nisam direkt uspoređivao - no deezer isto jako dobro radi. Inače, nekako smo u društvu skužili da su HP laptopi jako solidni transporti. Imao sam prije Dell studio i to je zvučalo bilo katastrofa, "srećom" je nakon 3 god crko, van garancije

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ja imam Tidal HIFI + preplatu koja osim CD-kvalitete ide i do hi-rez..ali sam cuo da Qobuz ima bolju kvalitetu reprodukcije!
Samo jos nije podrzan u HR..nezz jel netko probao s njim!
To bih volio isprobat!

 Usporedjivao direkt tidal vs qobuz . Ima razlike ali ne u svim i svakoj pjesmi..S tim da sam na qobuzu nasao neku muziku koje na  tidalu nema. Eh sad na tim pjesmama koje sam na isao qobuz zvuci bolje.. Veci je SNR svakako eh sad dal mi  radi  toga radi privid boljeg zvuka  nznm ali znao mi je tidal zvucat sitnicavije naspram qobuza

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Qwerty kaže...

Prvo sam primjetio da mi Radio Paradise nekako kvalitetnije svira od kolekcije s HDDa

 

Cisto FYI, Radio paradise, makar streama lossless, za izvor ponekad koriste Mp3, al gotovo uvijek primjene neki DSP (Eq, kompresija). Potvrdili mi iz RPa, jer sam ih pitao zasto neke pjesme zvuce toliko drugacije od CDa, a znam da taj album nije izdan remasteriziran. 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
hudo kaže...

Ma dobar je Tidal, tko cuje MQA artefakte u zvuku ima sustav od 1M eura i usni zivac velicine slona, nek si uzme Qobuz ili kupuje CD-ve, za nas ostale smrtnike Tidal radi super.

Ja sam uspio jedva cuti neke sitne razlike tidal mqa vs. lokalni flac, i to samo na par fajlova, al razlika je toliko mala da se uopce nema smisla zamarati, mozda je to bio i drugi master.  

 Ok, poštujem. Razlika koja sam ja čuo Tidal vs cd je bila poprilična. Svakom njegovo.

100% si siguran da se radi o istom izdanju, masteru? 

 

Tidal uredno koriste kod testiranja opreme u Stereophileu i TASu. Da je stvarno neka veca razlika, mislim da da bi se to vec procula, pogotovo na ultra skupim sistemima, i onda izbjegavalo za bilo kakvo kriticko slusanje. 

~~ sound sommelier ~~
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Radio Paradise je tu naveden samo kao prvi koji mi je pao na pamet. Razlika LAN i HDD se baš čuje, ne kažem ja da je to do kvalitete Deezera.
Kad bih poboljšanje trebao opisati rječima - najviše se to primjeti na nešto čišćem, čvršćem i izdefiniranijiem basu i to mi je baš bila glavna zamjerka u zvuku, selio sam zvučnike barem jedanput na mjesec.
Dozvoljavam da je tako samo kod mene, na starom Intel NUC-u (neki celeron od 1100 MHZ sa 4GB RAMA i 32 GB nekakva soilid state HDD kartica).

Ma.... taj komp audio je kombinacija jako jako puno činitelja i treba tu čak i dosta sreće da se sve posloži kako spada. Baš čitam review malog shuttle XPC slim PCa i razmišljam kako bi to ispalo kao transport

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Posto je bilo kakav komp sa svojim switching napajanjem pun suma, mozda je najbolje odnosno najisplativije uzeti neki streamer (ifi, rpi...), staviti linearni PSU na njega, spojiti ga na LAN, a komp sa diskom ili NAS drzati u drugoj sobi, sto dalje. 
Ljudi cuju artefakte zbog suma koji dolazi LAN kablom, sto je meni totalno ludo i mislim da bi za takve slucajeve trebalo raditi ozbiljan blind A/B test. Opcija je i linearni PSU na LAN switch na koji je spojen streamer...    

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
U zadnjih nekoliko godina kupujem croatia records remastere na vinylu,zadnje što sam kupio je prvi album od haustora ,slušam ga na nadograđenom pro ject gramofonu sa ortofon 2m blue zvučnicom,haustor doslovno nadsvira sve top albume na tidalu bilo to mqa ili cd,na bluesound node za ne vjerovati
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Molim preporuku za kućni fixni bluetooth zvučnik ako netko koristi nešto slično.

Nije mi bitna prenosivost isključivo kućna upotreba.

Nemam dovoljno prostora za neke 2.0 zvučnike i pojačalo ili što već zato tražim navedeno.

Budžet kojim raspolažem je 300 eura i nešto što mi je i estetski i ovako po recenzijama najviše ispalo je MARSHALL Acton III .

Nešto drugo da uzmem još u obzir? 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nezz da mozda kojeg Sonos-a uzmes..oni dosta dobro sviraju za takvu vrstu zvucnika!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
U zadnjih nekoliko godina kupujem croatia records remastere na vinylu,zadnje što sam kupio je prvi album od haustora ,slušam ga na nadograđenom pro ject gramofonu sa ortofon 2m blue zvučnicom,haustor doslovno nadsvira sve top albume na tidalu bilo to mqa ili cd,na bluesound node za ne vjerovati

Dobro, ovo malo vuče na priču o uspoređivanje krušaka i jabuka. Realniija bi bila usporedba istog albuma u FLAC-u i nekog streama.
Pohvalno da se radi na proširenju kolekcije Vinyla

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Moze misljenje/preporuka izmedu ova dva pojacala : 

Denon PMA-600NE  -  469€

Marantz PM6007  -  499€

Ne znam zasto ali vise me vuce denon, izgled , bluetooth koji isto nije na odmet....

Na pojacalo ce biti spojeni zvucnici ACOUSTIC ENERGY AE100²  -  319€

 

Hvala

Lp 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 7:38 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Je li moguce da je trazilica na Tidal-u toliko losa? Veliku vecinu playlista ne pronalazi (javne koje su napravili korisnici ali i one od Tidal-a). Upisem naziv liste u Tidal i ne prnadje ju a ako ju trazim u  Google-u onda pokaze link na listu.

U Spotify-u radi odlicno no tamo je zvuk losiji.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Neke stvari koje ima na tidalu nema na qobuzu i  vice versa...Tak da ocito nemremo imat sve u jednom 🤷🏽‍♂️

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Moguće je. Tražilica na Tidalu je na razini najjednostavnijeg SQL upita i nema niti malo inteligencije. Tako je već godinama. Pogriješiš jedno slovo i nula bodova.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da li netko od ekipe, iz HR, koristi nekako Qobuz?

Ako da, kako?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 20:34 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice