Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.416.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lepi91 kaže...

Ako idem na stereo receiver, uzeo bi Denon DRA-800H koliko sam čitao revieweove kao neka najbolja opcija za glazbu i filmove.
Zvučnike još nisam odlučio ali razlika je cca 200€ Dali Oberon 1 i 3. Mislim si za ovaj moj prostor da bi trebao ići na Oberon 3.
Moram još obići dućane i poslušati, ali u toj kombinaciji dosta prelazim planirani budžet od 1000€, s tim da nemam ni subwoofer koji bi vjerojatno uzeo kroz neko vrijeme.
Mogu li računati da će zvučnici biti na kakvom popustu kroz neko vrijeme, jer cijena receivera u Sonusartu se trenutno čini solidna?

@Sil Kakav soundbar preporucas uzeti do te manje cifre?
Kako ću pokriti slušanje radija koja je cca 8-10h dnevno?

 Ima i drugih dobrih Bookshelf zvučnika.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

Ove gore sam slušao (sa ampom u A klasi od 20-ak Wati) i zvučali su odlično (trosistemci) !

 

A kako soba nije mala (s otvorenim dijelom), mogli bi ući u izbor i samostojeći zvučnici.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-f5-2-4/

 

https://www.hifichoice.com/content/elac-debut-f52

 

A što se tiče Soundbara, niti onaj od 1.000 € se zvukom u glazbi ne može približiti predloženim HiFi kombinacijama.

Ipak se tu radi o zasebnoj, solidnoj amplifikaciji i zasebnim, namjenskim zvučnicima.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Ima i drugih dobrih Bookshelf zvučnika.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

Ove gore sam slušao (sa ampom u A klasi od 20-ak Wati) i zvučali su odlično (trosistemci) !

 

A kako soba nije mala (s otvorenim dijelom), mogli bi ući u izbor i samostojeći zvučnici.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-f5-2-4/

 

https://www.hifichoice.com/content/elac-debut-f52

 

A što se tiče Soundbara, niti onaj od 1.000 € se zvukom u glazbi ne može približiti predloženim HiFi kombinacijama.

Ipak se tu radi o zasebnoj, solidnoj amplifikaciji i zasebnim, namjenskim zvučnicima.

Razmišljao sam o samostojećim ali nemam mjesta, komoda je široka skoro kao zid i onda bi zvučnici ulazili u prostor van zidova.


Moraju biti bookshelf koji će stati na komodu. Možda čak i bliže zidu ili da nisu preduboki, jer koliko sam čitao stražnja strana ne smije skroz do zida.

 

Tak da možda i subwoofer bude problem, pa možda neki zvučnici koji bi pokrili njegov nedostatak?

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
torrente kaže...

jeste za opciju da ponekad između vaših postova, ubacim ovakve random postove?

 

Kenwood KX-1100G with Maxell XLII

  

Te iz 80ih su mi bile najbolje :)

Odlicno napravljene i lako se vrte. Verzije iz 90ih im nisu blizu.

Eh koliko sam ih puta izvrtio. Sada mi je zao sto si nisam ostavio koju.

16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...
Te iz 80ih su mi bile najbolje :)

 1986

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lepi91 kaže...
mali.kresho kaže...

a dolaze li aktivni zvucnici u obzir?

Bi li to zadovoljilo uvjete koje sam naveo u prethodnih par postova?

TV i filmovi, Spotify, Youtube, FM radio, Kodi i TV box.

 https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-connex-dcb41/

 

Mislim da bi ovo zadovoljilo sve tvoje potrebe, buduci da ima hdmi arc, a na tv instaliras sve te aplikacije, nemas brige

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, moguće je i sa aktivnim zvvučnicima.

Radio postaje bi onda slušao sa moba preko Bluetootha. Da li je i koliko je to lošije od tunera u Stereo receiveru, ne znam.

Malo ograničenje tom aktivnom Elac-u je i DAC koji ide "samo" do 24/96 KHz (ne i do 192 ili DSD reze).
I da ipak nema toliko HDMI ulaza za ostale izvore zvuka/slike, a nema ni Coax digitalni ulaz (samo Optiku ima).
Ako danas/sutra želi nadogradnju, mora mijenjati sve, a kod prijašnjih solucija li zvučnike ili amplifikaciju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Ima i drugih dobrih Bookshelf zvučnika.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

Ove gore sam slušao (sa ampom u A klasi od 20-ak Wati) i zvučali su odlično (trosistemci) !

 

Ima na Amazonu ti zvucnici za 400€ (+dostava)

ELAC Uni-Fi 2.0 Shelf Speaker UB52 Bookshelf Speaker for Music Playback via Stereo System, 5.1 Surround Sound System, Excellent and Clear Sound, 3-Way Speaker : Amazon.de: Electronics & Photo

 

lepi91 kaže...
Moraju biti bookshelf koji će stati na komodu. Možda čak i bliže zidu ili da nisu preduboki, jer koliko sam čitao stražnja strana ne smije skroz do zida.

 

Dali su dobri za blize zidu ali isto tako i zvucnici koji imaju naprijed, a ne iza port (op. rupa u zvucniku, kao npr ELAC) bi vise odgovarali onda tvojoj situaciji.

Također kada uzmes zvucnike i stavis ih na komodu bilo bi jako dobro da stavis nesto ispod njih time odvojis zvucnik od komode da dobijes bolji/precizniji bass).

 

Primjer:

Inofix stoper 2033 crni (pakiranje od 2 kom.) - Ideja webshop - tvoj prostor. tvoja ideja.

Stoper SUKI S VIJCIMA BIJELI D 21 4 kom | Pevex

Rubber Damping Feet Ø18x10mm Black (Set x4) - Audiophonics

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lepi91 kaže...
mali.kresho kaže...

a dolaze li aktivni zvucnici u obzir?

Bi li to zadovoljilo uvjete koje sam naveo u prethodnih par postova?

TV i filmovi, Spotify, Youtube, FM radio, Kodi i TV box.

Zadovoljilo bi...ti si u situaciji istoj kao i ja kad sam uzimao bio (da idem na full rjesenje neko,pa ocu li monitore samo,da dajem 1000e ili vise bla bla).

 

Identicno koristenje,radio,spotify preko dana zena navije,ja uvecer filmove...mozes ic na aktivne monitore spojene na tv i slusas glazbu preko tva,zvuk ti svakako ide na zvucnike.Ja sam to najcesce radio tako da upalim na mobu aplikaciju i samo prebacim na tv s moba.Filmove gledam preko Kodija,Jellyfina,Plexa itd...preko svog NAS servera.

 

Iskreno cu ti rec,nisam kao 95% ekipe na ovoj temi da bas toliko se kuzim u detalje volim citat temu,gledat druge sustave,nesto novo uvik naucis ali dali cu sad osjetit 100% jesu kablovi drukciji na zvucniku ili ne,necu.

Prodao sam ih nedavno monitore jer vecinom sam vrtio filmove,glazba me i nije zanimala toliko,uzeo sam soundbar jer sam bas htio oprobat.

 

Sto se tice filmova soundbar je druga prica,meni osobno neusporedivo za filmove i video sadrzaj.Nisam imao volje kacit zvucnike po zidovima,razvlacit kablove gledao sam sto zgodnije rijesenje i da to bude koliko toliko ok pa sam isao na ovaj samsung q800b sounbar tako da imam opciju ako zelim dodati jos 2 zvucnika,ali kako ovo zvuci dobro sumnjam da cu ih dodavati.

Meni osobno je vece zadovoljstvo dobar film nego glazba tako da sam odlucio na ovo,a ako se ikad vratim u kucu zivit bit ce soba posebna di ce to bit rjeseno kako treba.

Uglavnom soundbar dobar bez velike zajebancije,zica i svega,za ok cijenu bit ce ti odlicno rjesenje.

 

Ps.da pitam ekipu sto se tice basa i pozicije,kraj komode je zid i taman je cosa suplja koliko je bas kutije velika,dali je ok da je uturim u tu cosu?Ocu dobit ista drukcije ako ga izvucem malo ili okrenem bocno da je prema meni okrenut onaj dio di je mreza?

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 9:39 (hrka11).
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

TXD-R11 Compact Disc/Cassette Deck (1995-96)

 

...Sony low noise (1968-77)

 

..istih godina Sony proizvodi za ostale

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hrka11 kaže...

Zadovoljilo bi...ti si u situaciji istoj kao i ja kad sam uzimao bio (da idem na full rjesenje neko,pa ocu li monitore samo,da dajem 1000e ili vise bla bla).

 

Identicno koristenje,radio,spotify preko dana zena navije,ja uvecer filmove...mozes ic na aktivne monitore spojene na tv i slusas glazbu preko tva,zvuk ti svakako ide na zvucnike.Ja sam to najcesce radio tako da upalim na mobu aplikaciju i samo prebacim na tv s moba.Filmove gledam preko Kodija,Jellyfina,Plexa itd...preko svog NAS servera.

 

Iskreno cu ti rec,nisam kao 95% ekipe na ovoj temi da bas toliko se kuzim u detalje volim citat temu,gledat druge sustave,nesto novo uvik naucis ali dali cu sad osjetit 100% jesu kablovi drukciji na zvucniku ili ne,necu.

Prodao sam ih nedavno monitore jer vecinom sam vrtio filmove,glazba me i nije zanimala toliko,uzeo sam soundbar jer sam bas htio oprobat.

 

Sto se tice filmova soundbar je druga prica,meni osobno neusporedivo za filmove i video sadrzaj.Nisam imao volje kacit zvucnike po zidovima,razvlacit kablove gledao sam sto zgodnije rijesenje i da to bude koliko toliko ok pa sam isao na ovaj samsung q800b sounbar tako da imam opciju ako zelim dodati jos 2 zvucnika,ali kako ovo zvuci dobro sumnjam da cu ih dodavati.

Meni osobno je vece zadovoljstvo dobar film nego glazba tako da sam odlucio na ovo,a ako se ikad vratim u kucu zivit bit ce soba posebna di ce to bit rjeseno kako treba.

Uglavnom soundbar dobar bez velike zajebancije,zica i svega,za ok cijenu bit ce ti odlicno rjesenje.

 

Ps.da pitam ekipu sto se tice basa i pozicije,kraj komode je zid i taman je cosa suplja koliko je bas kutije velika,dali je ok da je uturim u tu cosu?Ocu dobit ista drukcije ako ga izvucem malo ili okrenem bocno da je prema meni okrenut onaj dio di je mreza?

Ako usporedim što mi je bitnije - filmovi ili glazba, tu sam negdje. Volio bih da je all-in-one rješenje koje bi zadovoljilo oboje i kad slušam bilo što od toga da bude donekle.

Razmišljao sam o soundbaru, ali moj dojam je bio da je primarno za filmove.

 

Iako bi tu prilično uštedio, morao bi malo istražiti kakve su opcije osim tog q800b o kojem pišu svuda :D

Možda neki Polk, Denon, itd.. ne znam moram vidjeti.

 

Kod stereo receivera mislim da ću imati bolje iskustvo korištenja, upalim radio na njemu i ne trebam nikakav streaming, tv radi sastrane ako treba bez receivera i vrti se neka serija na mute (da, trenutno imam takvu situaciju :) ), i zato konačno krenuo u nabavu sustava koji stoji na wishlisti neko vrijeme. Za svakodnevno i cjelodnevno slušanje radija, meni nema smisla streaming s nekog uređaja.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.

Po meni bi Stereo receiver bilo najpovoljnije i najiskoristivije riješenje.
Uz kvalitetne Bookshelf zvučnike bi to morao biti dobar sustav za glazbu (i ok za filmove).
Samostojeći bi eventualno mogli doći ispred komode...ali WAF faktor....

 

Da ne ispadne da o Soundbarima pričam napamet, evo zadnjeg Osvrta drugog (još jačeg) Soundbara koa kolege.

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=83821773&postcount=370

Kažem, odličan za filmove (i skup), ali bitno manje pogodan za glazbu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa di najbolje kupi DENAFRIPS DAC..Pontus MK2 me zanima!Vidim da u HR nitko ne prodaje njihove proizvode..jel ima netko na forumu da je kupovao!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Vinshineaudio 🤷🏽‍♂️ ja iam na probi ares II

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Vinshineaudio 🤷🏽‍♂️ ja iam na probi ares II

 Znaci stranica je sigurna..kako ide s porezom,carino..dolazi sa EU skladista..kako si dobio na probu..od njih!?

AUDIOFIL
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

TEAC V-5010 (1992-93)

3-head cassette deck

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C Headroom

Extension: HX Pro

Frequency Response: 15Hz to 21kHz (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 80dB (dolby C)

W&F: 0.027%

8 kg

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Ekipa di najbolje kupi DENAFRIPS DAC..Pontus MK2 me zanima!Vidim da u HR nitko ne prodaje njihove proizvode..jel ima netko na forumu da je kupovao!?

 Denafrips Europe Hi-Fi

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
volegradele kaže...

Ekipa di najbolje kupi DENAFRIPS DAC..Pontus MK2 me zanima!Vidim da u HR nitko ne prodaje njihove proizvode..jel ima netko na forumu da je kupovao!?

 Denafrips Europe Hi-Fi

 Hvala!

AUDIOFIL
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Maxell MX-S (US market, 1992-96)

 

5$ privjesak iz 90ih

 

Aiwa AD-M700 (1980-81) 3-head cassette deck

Tape Type: type I, FeCr, CrO2, Metal

Noise Reduction: B Frequency Response: 20Hz to 19kHz (Metal tape) Signal to Noise Ratio: 46dB (dolby B)

W&F: 0.04%

7 kg

 

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koja je shema s tim kazetama i deckovina..sentiment..moram priznat da me nikad nije uhvatila posebna strast za kazete i zasebne deckove!
Misli poprilicno sam dugo bio na kazetama..ali cim sam se dokopao CD kazete su isle u smece!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
ali cim sam se dokopao CD..

Philips CD100 (1983-84)

Digital converter: 2x TDA1540D

CD Mechanism: CDM-0 Frequency response: 20Hz-20kHz Dynamic range: 90dB

Signal to Noise Ratio: 90dB

Channel separation: 86dB Total harmonic distortion: 0.005%

Line output: 2V

Dimensions: 320 x 73 x 267mm 5 kg

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Stariji si od mene onda..prvi cdp tamo negdi 95-6..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Akai GX-95 (1988-93) 3-head cassette deck

Tape Type: type I, CrO2, Metal Noise Reduction: B, C Frequency Response: 20Hz-21kHz (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 74dB  (dolby C)

Wow and Flutter: 0.025% Total Harmonic Distortion: 0.6%

10.2 kg

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
5 0 hvala 1
15 godina
online
Vaš audio kutak

Riješio sam se soundbara (Samsung B650, 3.1) i konačno kupio samostojeće POLK Signature S55e zvučnike i upario ih s Yamaha R-S202 Stereo prijemnikom (ima i Bluetooth, Apple Lossless ne zvuči loše kroz BT iskreno). TV je spojen kroz adapter s vanjskim napajanjem (TosLink na 2xRCA), pošto mi TV nema audio konektore. Za usporedbu veličine, TV je 65".

 

Moram priznati da sam oduševljen zvukom. Komplet zvučnici, pojačalo, kablovi, adapter s dostavom su me došli oko 1200 eura.

 

Zvuk koji ovi Polk zvučnici daju je predivan

 

EDIT: Za sve koji se pitaju ako fali basa ovako bez subwoofera... apsolutno ne. Udaraju pošteno :) sve se trese. Ne fali basa ni u filmovima, a tu bi se inače najviše primjetilo.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 8:46 (mrsmith).
Moj PC  
16 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Koja je shema s tim kazetama i deckovina..sentiment..moram priznat da me nikad nije uhvatila posebna strast za kazete i zasebne deckove!
Misli poprilicno sam dugo bio na kazetama..ali cim sam se dokopao CD kazete su isle u smece!

Čim sam se dokopao Tidal-a apsolutno sve je ošlo u smeće, od kolekcije mp3ca na disku, sprženih CDova itd itd...

 

 

Radi se o sentimentu da, hobiju, audiofilima... Očito ne spadaš u tu skupinu i sve OK.

8 godina
offline
Vaš audio kutak

Malo da napišem nisam dugo. Kratak osvrt . Bio kod kolege koji ima isto sonetto kao ja ali 8ice (ja iam 5ice) i ponesao svoju amplifikaciju kod njega . Parasound A23 +Parasound P3 preamp . Njegovo Yamaha M4x2 i yamaha C4 preamp... Yamahe su ubile parasounda iako mali zajeb sto nismo spojili samo jedno nego su bili spojeni oba..Ali opet mislim da bi bilo isto u korist yamahe. Parasound naspram toga nema timbar dobar...Nema mesa  u zvuku i zvuči šuplje  i plitko naspram yamaha. Plus te dvije yamahe spojene u bi amping bacaju 300+W na 4ohma (Parasound u mono bloku daje takodjer 300+) ali tu opciju nisam mogao isprobati da vidim sto bi  se desilo tada. Po pitanju kablova spojeni su bili kineski kablovi i mogu reci da sviraju i nikakvih problema s tim. DAC denafrips ( usporedio takodjer sa irdac 2 arcamom svojim) takodjer svira bolje. Bolji stage tijelo instrumenta. Sve u svemu ostavljam zvucnike a sve ostalo cu ocito morat promjeniti jer mi vise ne prati amplifikacija zvucnik . Svaka preporuka dobro dosla nadovezano uz ovo ali eto malo od mene . Pozdraf 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Audiofil jesam zato i nisam nikad prihvatio inferioran format nego se vrlo brzo prebacio na CDp..comp audio i na kraju na ploče!
AUDIOFIL
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...
volegradele kaže...
Koja je shema s tim kazetama i deckovina..sentiment..moram priznat da me nikad nije uhvatila posebna strast za kazete i zasebne deckove!
Misli poprilicno sam dugo bio na kazetama..ali cim sam se dokopao CD kazete su isle u smece!

Čim sam se dokopao Tidal-a apsolutno sve je ošlo u smeće, od kolekcije mp3ca na disku, sprženih CDova itd itd...

 

 

Radi se o sentimentu da, hobiju, audiofilima... Očito ne spadaš u tu skupinu i sve OK.

Kao Tidal je audiofilija? To je nešto poput mp3, ok za čuti nešto novo od glazbe, ali za audiofilsko slušanje, jako teško.  No, ljudima je komocija bitnija od kvalitete zvka zato je to toliko rasprostranjeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 12:23 (Just Outlaw).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Tidal ima CD bitrate, pa i više od toga, ali mora biti zvuk sa odgovarajućeg streamera.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice