Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.684
|
čitano: 900.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
tajo1960 kaže...

Sorry, samo razmišlam naglas 

Ovo što pišeš ima popriličnog smisla i ono što smo radili jest bilo stavljanje zvučnika ispred zida (kod mene će biti nekih pol metra od zida, da i mogu vise odmaknut bi - al ne živim u showroomu), no tad su bili još više razmaknuti i udaljeni. 

Spomenuo sam stričeku da nešto sa stereo slikom ne valja, da ne čujem vokal iz centra i da imam dojam kao da uopće nema separacije instrumenata.

Nije mijenjao razmještaj i reakcija je išla u smjeru da je to tak, treba se igrati sa njima doma te ih još uskladiti sa subom. Pitao sam koji je optimalni crossover i bilo mi je rečeno da se treba isprobati....pa ok, meni bi bilo smisla da je onda bio setupiran optimalno za taj prostor, tj da sam tamo imao najbolje moguče iskustvo i da onda doma pokušavam dobiti nešto što bliže tome, a ne obratno. 

Nemam iskustva sa pozicioniranjem zvučnika i uglavnom ih stavim kako mogu radi ograničenja prostora, no i uz moje neznanje i znatno niži cjenovni rang davali su bolju stereo sliku pa sam zato i ostao...zbunjen, ma ne - razočaran. 

Početna pozicija na kojoj su bili je na nekih 4m od nas, a oni su bili razmaknuti neka 3m. 

OK, sad bez šale, ali... pozicioniranje zvučnika u prostoru je muka, doslovno muka, jer, kad kupiš zvučnike - potraje dugo vremena dok im ne nađeš optimalni položaj u svom prostoru (kroz sve 3 osi)... ako i nađeš (a limitiran si uvjetima stanovanja).

U početku neki provizorni, onako klasični položaj zvučnika, pa slušanje jedno vrijeme u tom položaju, ali, onda kreće ispitivanje druge pozicije, pa slušanje, pa treće, pa slušanje, pa četvrte...

Odmak od zida, razmak, zakošenje, nagib... bezbrojne su kombinacije i efekti po zvuk, a svaki pomak izražen čak i u centimetrima - nosi svoj karakter i osobinu "novog" zvuka.

Treba biti pažljiv u percepciji i bilježiti rezultate, pa nakon puno pokušaja odabrati onu koja nam se najviše svidjela i imala najbolje rezultate po stereo sliku i sve što ona treba pokazivati.

To prodavači u trgovinama nisu radili sa svim zvučnicima koje imaju na ponudi. Nisu sigurno! Niti su, realno, mogli! Jer, bezbrojne su dodatne mogućnosti i amplifikacija i druge elektronike i ožičenja. Pa kad se sve sabere... nemoguća misija.

A i sama prostorija ne daje iste zvučne rezultate kao tvoja prostorija doma. I to se mora imati na umu.

Svaki prostor drugačije zvuči, a to ima za posljedicu saznanje da će isti zvučnik drugačije zvučati u tvojih 25+ kvadrata doma od njihovih ili mojih 27+ kvadrata koje ja imam doma u sobi. To je tako.

Tvoje iskustvo u Sigma Audio nije dobro, očito nije, ali, možda ne bacati krivnju samo na slabašne Kef kutije koje, objektivno, nisu loši zvučnici (i Kef je odlična firma), nego sagledati sve okolnosti slušnog iskustva koje ti je tamo pruženo.

Samo, to iskustvo nije, kako sam u pretpostavci ranije i napisao (i pokazalo se, kažeš, poprilično točnim) bilo postavljeno na baš jako "zdrave" noge. Bilo je više onako (isprika Sigmi) "generalno" pokazivanje generalnih mogućnosti, ali ne i precizno demonstriranje pravih i objektivnih zvučnih dometa malih Kefova.

Prodavači hoće ponekad malo pretjerati, pa razmaknu kutije na nerealnu distancu i naprave pozicioniranje koje veze s vezom nema sa pravim audio položajem, a sve iz nastojanja pokušaja "Vidi kako daleko mogu biti"... a mi onda kao trebamo pasti na oko što je on postavio kutije na 3,5 metra razmaka.

Pa, tako nitko doma neće slušati niti su kutije konstruirane il iizvedene da dobro rade na toj udaljenosti.

Proizvođači zvučnika rade (većinu) kutija koje optimalno sviraju u kućnim okolnostima na razmaku od 2 - (max.) 3 metra i toga se treba držati, a ekstreme razmaka ne koristiti i pokazivati kad je kupac tamo. Posljedica? Odbijanje kupaca i demonstracija loših strana takvog postava. A to nikome ne koristi.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 12:49 (tajo1960).
7 godina
agramTango kaže...
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

Ja sam sretan korisnik Fyne F501 samostojeceg zvucnika u sobi manjoj od 20 kvadrata.

Zensore 7 sam zamjenio sa Tannoy XT6F. Zensor je imao predivan topli zvuk, baš za slušanje satima ali se otvorio kad je već bilo kasno i preglasno. Tannoyi, predivni čisti zvuk sa basom puno bolje kontrole al su mi bili presvijetli i neiskorištenog potencijala. Bili su upareni na Nad C368. Imao sam doma na probi Yamahu AS801 i RN-602 i receiver je zvučao puno bolje od slavnog pojačala za široke mase. Nad je Nadjebao sve njih. Onda je krenulo trkeljanje; B&W 607 S2, fin zvuk ali ga je bilo premalo. Zensor 1, mali je to zvučnik i nikakva zamjena za prva dva. Onda je došao Zensor 3, doduše sa "jadnom" Yamahom RS202 koja nikako nije par tim Dalijima ali je to ta količina zvuka koja mi je bila taman. 

Ono što je najbitniji zaključak; Tek sam nakon Tannoya "čuo" koliko su Zensori prigušeni i koliko mi fali detalja. Tannoye nisam mogao dugo slušat ali mi fali njihov "crisp" zvuk. Sad mi treba nešto između Tannoya i Zensora. Veličinu zvučnika znam. Koštalo me to sve al bolje eksperimentirat na entry level hifi nego na nekoj višoj klasi. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
tajo1960 kaže... 

Proizvođači zvučnika rade (većinu) kutija koje optimalno sviraju u kućnim okolnostima na razmaku od 2 - (max.) 3 metra i toga se treba držati, a ekstreme razmaka ne koristiti i pokazivati kad je kupac tamo. Posljedica? Odbijanje kupaca i demonstracija loših strana takvog postava. A to nikome ne koristi.

Yap, sve to stoji.

Spomenuo je kako su wireless 2 model iscrpno testirali za streamanje, da su im interna pojačala jača i bolja te da su ih usvirali.

Da jako dobro radi, iz čega se da naslutiti da njima dobro zvuče te da su ih u tom prostoru koristili.

Wireless 2 model je stajao na stalcima pored i isto sam ga htio čuti, no rečeno mi je da to nije moguće trenutno jer im je potreban setup. Na jubitobiju sam vidio da setup traje pet minuta. Spoji se u struju i wifi, upare pa putem appa puštaš muziku. Identičnu proceduru imaju Sonosi i meni treba nekih 3 minute da ih postavim.  

Splasnuo mi je entuzijazam i izgubio interes za kefovima, kaj reć, sad ću ja u audiofilskom dučanu sa high end opremom koja vrijedi više od mog stana objašnjavat kak bi trebao zvučat stereo.

12 godina
tajo1960 kaže...
MewCore kaže...
tajo1960 kaže...

Sorry, samo razmišlam naglas 

Ovo što pišeš ima popriličnog smisla i ono što smo radili jest bilo stavljanje zvučnika ispred zida (kod mene će biti nekih pol metra od zida, da i mogu vise odmaknut bi - al ne živim u showroomu), no tad su bili još više razmaknuti i udaljeni. 

Spomenuo sam stričeku da nešto sa stereo slikom ne valja, da ne čujem vokal iz centra i da imam dojam kao da uopće nema separacije instrumenata.

Nije mijenjao razmještaj i reakcija je išla u smjeru da je to tak, treba se igrati sa njima doma te ih još uskladiti sa subom. Pitao sam koji je optimalni crossover i bilo mi je rečeno da se treba isprobati....pa ok, meni bi bilo smisla da je onda bio setupiran optimalno za taj prostor, tj da sam tamo imao najbolje moguče iskustvo i da onda doma pokušavam dobiti nešto što bliže tome, a ne obratno. 

Nemam iskustva sa pozicioniranjem zvučnika i uglavnom ih stavim kako mogu radi ograničenja prostora, no i uz moje neznanje i znatno niži cjenovni rang davali su bolju stereo sliku pa sam zato i ostao...zbunjen, ma ne - razočaran. 

Početna pozicija na kojoj su bili je na nekih 4m od nas, a oni su bili razmaknuti neka 3m. 

OK, sad bez šale, ali... pozicioniranje zvučnika u prostoru je muka, doslovno muka, jer, kad kupiš zvučnike - potraje dugo vremena dok im ne nađeš optimalni položaj u svom prostoru (kroz sve 3 osi)... ako i nađeš (a limitiran si uvjetima stanovanja).

U početku neki provizorni, onako klasični položaj zvučnika, pa slušanje jedno vrijeme u tom položaju, ali, onda kreće ispitivanje druge pozicije, pa slušanje, pa treće, pa slušanje, pa četvrte...

Odmak od zida, razmak, zakošenje, nagib... bezbrojne su kombinacije i efekti po zvuk, a svaki pomak izražen čak i u centimetrima - nosi svoj karakter i osobinu "novog" zvuka.

Treba biti pažljiv u percepciji i bilježiti rezultate, pa nakon puno pokušaja odabrati onu koja nam se najviše svidjela i imala najbolje rezultate po stereo sliku i sve što ona treba pokazivati.

To prodavači u trgovinama nisu radili sa svim zvučnicima koje imaju na ponudi. Nisu sigurno! Niti su, realno, mogli! Jer, bezbrojne su dodatne mogućnosti i amplifikacija i druge elektronike i ožičenja. Pa kad se sve sabere... nemoguća misija.

A i sama prostorija ne daje iste zvučne rezultate kao tvoja prostorija doma. I to se mora imati na umu.

Svaki prostor drugačije zvuči, a to ima za posljedicu saznanje da će isti zvučnik drugačije zvučati u tvojih 25+ kvadrata doma od njihovih ili mojih 27+ kvadrata koje ja imam doma u sobi. To je tako.

Tvoje iskustvo u Sigma Audio nije dobro, očito nije, ali, možda ne bacati krivnju samo na slabašne Kef kutije koje, objektivno, nisu loši zvučnici (i Kef je odlična firma), nego sagledati sve okolnosti slušnog iskustva koje ti je tamo pruženo.

Samo, to iskustvo nije, kako sam u pretpostavci ranije i napisao (i pokazalo se, kažeš, poprilično točnim) bilo postavljeno na baš jako "zdrave" noge. Bilo je više onako (isprika Sigmi) "generalno" pokazivanje generalnih mogućnosti, ali ne i precizno demonstriranje pravih i objektivnih zvučnih dometa malih Kefova.

Prodavači hoće ponekad malo pretjerati, pa razmaknu kutije na nerealnu distancu i naprave pozicioniranje koje veze s vezom nema sa pravim audio položajem, a sve iz nastojanja pokušaja "Vidi kako daleko mogu biti"... a mi onda kao trebamo pasti na oko što je on postavio kutije na 3,5 metra razmaka.

Pa, tako nitko doma neće slušati niti su kutije konstruirane il iizvedene da dobro rade na toj udaljenosti.

Gledajući po netu kako su razmiještali KEF LS50 Meta zvučnike uočio sam da je udaljenost među njima manja od dva metra, čak bude i oko metra. Izgleda mi da tri i više metra među njima nema smisla.

4 mjeseca
Vaš audio kutak

Za LS50 je preporuka prouzvođača odmak od stražnjih zidova min 50cm, od bočnih 1m (za manje preporučaju guranje spužvice u otvor), a međusobni razmak između zvučnika 2-3m. Kod mene je razmak oko 2 i pol metra s blagim ukošenjem zvučnika prema poziciji slušatelja. S većim razmakom gubim fokus, s manjim razmakom počinjem čuti pojedini zvučnik.

Cardasove metode su se pokazale vrlo dobre.

Cardas room setup

Edit: Pisah po sjećanju, no sad sam kod kuće izmjerio, 2m je razmak. Preko toga mi nije bilo dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 15:29 (Just Outlaw).

2 0 hvala 1
13 godina
gocc01 kaže...

Dynavoice DM-6

Kaj mislite o ovim zvučnicima? Nije neka lova, 400€ a čini mi se da nude više nego kaj koštaju. Našao sam neki graf na youtubeu. 

Frequenzbereich:35-32000 Hz (- 3 dB)

Belastbarkeit:120 Watt

Impedanz:6 Ohm

Wirkungsgrad:92 dB

Lautsprecher:1 x Bändchen-Superhochtöner

1 x 38 mm Kalotten-Hochtöner

1 x 165 mm Kevlar-Konus-Tief / Mitteltöner

Abmessungen (B x H x T):200 x 420 x 330 mm

18mm mediapan i 33mm debela fronta. 9kg komad.

Za većeg brata DM-8 sam stavio link na samom početku ove teme al fala bogu, nemam sobu za takve mrcine. O ovima se razmišljam naručit ih ovak iz zajebancije jer sam negdje pročitao da su dobri. Sad, za 200 i kusur eura više idu Wharfedale 4.2 ili neki Opticoni al ovo me jaako zanima. 

Evo nekakav review na poljskom.

https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-kolumny/dynavoice-dm-6-flagowy-maluch-o-ca%C5%82kiem-sporym-sercu-r1039/

Taj zvucnik po tom grafu sto si stavio izgleda jako lose po pitanju bass-a.

U specifikacijama pise da idu od 35-32000 Hz (- 3 dB), a po tom grafu se vidi kako im bass jako pada vec od 90Hz za nekih 20dB...taj zvucnik nema nikakav bass (ako je taj graf njegov), to je u rangu nekih satelita koji imaju freq od 90-20k Hz

Vidi taj graf:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
Vaš audio kutak

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

Ili su bili izvan faze, ili je to bio najgori smjestaj zvucnika ikada.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
hudo kaže...

Meni zvuci kao da su ti LS50m bili izvan faze - fali centar, fokus i pozicija instrumenata, te anemicni zvuk bez basa. Tocno opis kada bi ja zabunom krivo okrenuo faze i cudio se zvuku. To malo sto sam cuo LS50 (ne meta), bas je bio sasvim solidan za tu velicinu kutija, cak isao i nize od nekih drugih malih kutija sa 5.25" driverom koje sam cuo i imao.

Bez suba su zvučali manje od prijenosnog bluetooth zvučnika koji imam (ne karikiram).

Kad se upalio sub zvuk se drastično popunio no problem sa pozicioniranjem je ostao kao što sam opisao :-/

11 godina
MewCore kaže...
hudo kaže...

Bez suba su zvučali manje od prijenosnog bluetooth zvučnika koji imam (ne karikiram).

Kad se upalio sub zvuk se drastično popunio no problem sa pozicioniranjem je ostao kao što sam opisao :-/

Znači uopće se nisu potrudili prezentirati ti zvučnik kako to zaslužuje, isto tako nije im se dalo spojiti wireless verziju, pa čestitam im onda na profesionalnosti....

11 godina
ta mi se sigma ništa ne sviđa ,odjednom se pojavili ,probrali vrhunske hi fi marke i nabili cijene i još nisu transparentni sa cijenama uređaja,cijena na upit nije za 2021
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
hudo kaže...

Znači uopće se nisu potrudili prezentirati ti zvučnik kako to zaslužuje, isto tako nije im se dalo spojiti wireless verziju, pa čestitam im onda na profesionalnosti....

Javio im se povratno, ako potvrde da to jednostavno tako zvuči ok - KEF nije za mene.

Ako se radi o grešci opet ok, ljudski je i ako se uspostavi da su radili na pol onog što mogu pružiti super jer možda zvuče zaista sjajno kad se poslože kak spada. 

Bilo bi mi drago da je subwoofer bio optimalno posložen i da odgovor na koja je optimalna crossover frekvencija bila neka konkretna vrijednost, a ne "treba se igrati sa time u vlastitoj sobi" al eto, tak je kak je.  

4 mjeseca
gocc01 kaže...

Plan su mi Opticon 2, Wharfedale Evo 4.2 ak idem na jeftinije te Lintoni ili Rubicon 2 ak idem na malo skuplje. Poučen skupim iskustvom, sad znam da floorstanderima nije mjesto u sobama ispod 20m2 pa se držim svojih stalaka i standmountera. Uzeo sam si Zensor 1 AX za silu i to su zvučnici koje neću nikad prodati jer kad ih zamijenim pravim sustavom, oni idu u spavaću. Plug'n'Play ftw. 

Jesi imao prilike vidjeti Lintone uživo? Ogromni su, poput onih Tannoy ormara :). Ako već ideš na rang Lintona u toj cijeni ti je i Evo 4.4 pa baci oko i uho.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 1:09 (Just Outlaw).
12 godina
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
hudo kaže...

Javio im se povratno, ako potvrde da to jednostavno tako zvuči ok - KEF nije za mene.

Ako se radi o grešci opet ok, ljudski je i ako se uspostavi da su radili na pol onog što mogu pružiti super jer možda zvuče zaista sjajno kad se poslože kak spada. 

Bilo bi mi drago da je subwoofer bio optimalno posložen i da odgovor na koja je optimalna crossover frekvencija bila neka konkretna vrijednost, a ne "treba se igrati sa time u vlastitoj sobi" al eto, tak je kak je.  

Još sam malo gledao po netu, zvučnike su ishvalili i uz razmak među njima veći od dva metra. Tu kod Sigme kao da je nešto bilo u krivu ako je tako kako kažeš.

11 godina
Vaš audio kutak

Zanimljivo će biti pratiti cijene britanskih zvučnika (i općenito audio opreme, koja nas interesira) na dalje, jer, izlaskom Velike Britanije iz EU se štošta promijenilo, a pogotovo sada od 01. 01. 2021. od kad se primijenjuju nove regulative na sav promet roba i usluga u i iz UK.

Vjerujem da postojeći kontigent i zaliha opreme neće biti "pogođen" time, ali budući hoće, samo, da ne bude umejtnog dizanja cijena i na već postojeći asortiman proizvoda, koji već je u Hr (odavno)...

U svakom slučaju je zanimljivo pratiti, ali i očekivati da će se sve "lomiti" na krajnjem kupcu, naravno (a to smo mi)  

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 11:32 (tajo1960).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
tajo1960 kaže...

Zanimljivo će biti pratiti cijene britanskih zvučnika (i općenito audio opreme, koja nas interesira) na dalje, jer, izlaskom Velike Britanije iz EU se štošta promijenilo, a pogotovo sada od 01. 01. 2021. od kad se primijenjuju nove regulative na sav promet roba i usluga u i iz UK.

Vjerujem da postojeći kontigent i zaliha opreme neće biti "pogođen" time, ali budući hoće, samo, da ne bude umejtnog dizanja cijena i na već postojeći asortiman proizvoda, koji već je u Hr (odavno)...

U svakom slučaju je zanimljivo pratiti, ali i očekivati da će se sve "lomiti" na krajnjem kupcu, naravno (a to smo mi)  

Ha...s obzirom na carinu na uvoz iz Britanije, možda prodavači smanje cijene.

11 godina
Vaš audio kutak

Gledam ponudu Kef Reference modela; ne bih imao ništa protiv Reference 5 "stupića" u sobi, samo... kad uspoređujem podatke - malo me buni i zbunilo pročitano o "CROSSOVER FREQUENCIES" podacima za model Reference 1, 3 i 5.

Podaci su mi nekako konfuzni :)

Za Reference 1 - podatak (i što mi je OK, shvatljivo) - CROSSOVER FREQUENCIES 350Hz, 2.8kHz  https://international.kef.com/products/reference-1-bookshelf-speaker

Za reference 3 - podatak koji ne razumijem, jer je dvostruko napisan i sa različitim vrijednostima - prvo kaže "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz", a onda 3 cm dalje na istoj stranici specifikacija "CROSSOVER FREQUENCIES - 400Hz, 2.9kHz"  https://international.kef.com/products/reference-3-floorstanding-speaker

Za Reference 5 - podatak koji isto ne razumijem zašto je 2x napisan isti, sa istim vrijednostima - prvo kaže "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz", a onda 3 cm dalje na istoj stranici specifikacija "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz" = dakle, isti podaci, ista vrijednost  https://eu.kef.com/products/reference-5-floorstanding-speaker

Gledam, pretražujem pogledom, tražim skriveni smisao, ali mi ništa pametno ne pada na pamet. Ili je samo greška u unosu podataka na web stranicu specifikacija, a nitko nije reagirao da ih upozori da korigiraju?!    Ili ja krivo vidim?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 22:55 (tajo1960).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Mislim da će biti prisiljeni ako žele ostati konkurentni.

11 godina
Dead kaže...
tajo1960 kaže...

Iz tvojih usta u Božje uši, iako čisto sumnjam da će tako biti.

Prije će biti da će nam britanski proizvodi biti predstavljani kao ekskluziva; još skuplja nego sada, jer eto, sada moraju platiti i carinu (koju u biti i tako plaćamo kroz finalnu cijenu mi, krajnji kupci), nego jeftinija roba koja je sada, zbog carine "dostupnija".

Ali, OK, živi bili pa vidjeli :)  Glasam za tvoju varijantu  :)

11 godina
Vaš audio kutak

Zadrzati ce cijene jer ce prodavati robu sa eu skladista, ali bi svakako bilo lijepo vidjeti nize cijene 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
tajo1960 kaže...

Gledam ponudu Kef Reference modela; ne bih imao ništa protiv Reference 5 "stupića" u sobi, samo... kad uspoređujem podatke - malo me buni i zbunilo pročitano o "CROSSOVER FREQUENCIES" podacima za model Reference 1, 3 i 5.

Podaci su mi nekako konfuzni :)

Za Reference 1 - podatak (i što mi je OK, shvatljivo) - CROSSOVER FREQUENCIES 350Hz, 2.8kHz  https://international.kef.com/products/reference-1-bookshelf-speaker

Za reference 3 - podatak koji ne razumijem, jer je dvostruko napisan i sa različitim vrijednostima - prvo kaže "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz", a onda 3 cm dalje na istoj stranici specifikacija "CROSSOVER FREQUENCIES - 400Hz, 2.9kHz"  https://international.kef.com/products/reference-3-floorstanding-speaker

Za Reference 5 - podatak koji isto ne razumijem zašto je 2x napisan isti, sa istim vrijednostima - prvo kaže "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz", a onda 3 cm dalje na istoj stranici specifikacija "CROSSOVER FREQUENCIES - 350Hz, 2.8kHz" = dakle, isti podaci, ista vrijednost  https://eu.kef.com/products/reference-5-floorstanding-speaker

Gledam, pretražujem pogledom, tražim skriveni smisao, ali mi ništa pametno ne pada na pamet. Ili je samo greška u unosu podataka na web stranicu specifikacija, a nitko nije reagirao da ih upozori da korigiraju?!    Ili ja krivo vidim?

Dobro vidiš.

7 godina
Just Outlaw kaže...
gocc01 kaže...

Jesi imao prilike vidjeti Lintone uživo? Ogromni su, poput onih Tannoy ormara :). Ako već ideš na rang Lintona u toj cijeni ti je i Evo 4.4 pa baci oko i uho.

Ah.. Nisam al budem. Nemam se namjeru ni zbog kojih zvučnika odreći stalaka koje sam radio na mjeru za Zensore a Lintoni su za 10cm širi te za 3cm dublji. Mislim da bi čak i moglo izgledati ok sa njima. Opticoni i Rubiconi bi bili na mjeru a za Wharfedale 4.2 bih možda i napravio nove stalke sa pločama i stupom takvog "raindrop" oblika kakvi su zvučnici. 

Al to sve kad kupim novi stan. Sad idemo u podstanare jer smo naš stan prodali pa kroz godinu dana bi trebalo bit sve gotovo. Moji su rekli da će me se odreć jer tražim stan sa dnevnim boravkom da ima mjesta za hifu 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Kolega je neki dan napravio željezne stalke za Soundbar stražnje/Atmos zvučnike.

Nije šparal na debljini gornje i donje pločevine  (13 kg po komadu, bez pijeska)......

1 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

Mislio dati Sigmi drugu priliku i poslušati LS50 Wireless II, no onda sam otišao na play store, upisao KEF i vidio da imaju tri aplikacije.

Ocjenjene su 1.6, 1.8 i 2.6.

U prvih deset recenzija skoro sve 1/10. Problemi sa povezivanjem, rušenje, neprepoznavanje zvučnika, izuzetno sporo pretraživanje, prestanak reprodukcije nakon jedne pjesme itd.

U niti jednim od hvalospjeva koje sam čuo na jubitobiju o tim zvučnicima ovo uopće nije spomenuto, eventualno da je možda "malo mušićava" aplikacija.

Ljudi im šalju mailove i kontaktiraju support te da uopće ne dobivaju nikakve povratne informacije.

A meni 6 godina stari Sonos Play 1 rade besprijekorno i doslovno sviraju cijelu noć bez da pukne veza te imaju ocjenu appa 4.2.

Eh

3 0 hvala 0
2 godine
Vaš audio kutak

To sa su im apk problematicne napisao sam prije 10ak dana.

Apsolutno je neprihvatljivo da bude bilo kakavih problema ponekad a ne u ovako velikom broju. Masa ljudi kaze da im se u sred updatea sve smrzlo i zvucnici su neupotrebljivi a od pordske ni p.

Zdravoseljacki ser. mi se od takve super firme koja prodaje muda pod bubrege i to vec drugu generaciju!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 19:34 (john142).

3 0 hvala 2
13 godina
tajo1960 kaže...

U zadnjih 2-3 mjeseca par britanskim brandova vec diglo cijene za 10-15% prema newsletterima ducana koje primam, priprema i prilagodba novim regulativama. Nazalost UK dominira europom u Hifiju pa ce se ovo negativno odraziti na cijelo trziste.

Ameri i azijati imaju dovoljno svojih brandova koje mogu kupiti za 1/3 manje para nego da ih mi uzovimo, gadovi jedni, britanci imaju vlastito trziste, a sad smo mi skoro kao Australija i Novi Zeland - placaj masne taxe i carine:( 

~~ sound sommelier ~~
11 godina
JBL SA750 Integrated Amplifier

Novi proizvod iz JBL-a; zgodno integrirano pojačalo / DAC, G-klase, 120W po kanalu, kaže da ima sve živo  primaju prednarudžbe, ako koga žulja 3.000 Funti (plus carina poslije, jer ide iz UK, EliteAudio) - eto prilike. 

https://www.eliteaudiouk.com/product-page/jbl-sa750-integrated-amplifier

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Re: JBL SA750 Integrated Amplifier
tajo1960 kaže...

Novi proizvod iz JBL-a; zgodno integrirano pojačalo / DAC, G-klase, 120W po kanalu, kaže da ima sve živo  primaju prednarudžbe, ako koga žulja 3.000 Funti (plus carina poslije, jer ide iz UK, EliteAudio) - eto prilike. 

Izgleda LUDILO!

Live long and prosper.
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Da, svakako podsjeća na Vintage uređaje nekad.

Poput ove dole Yamaha kombinacije (prvih 30W u A klasi):

A to što je u G klasi (više redom naponsko rastućih napajanja, po potrebi za pikove i sl.) mu svakako daje veću efikasnost i manju potrošnju.

Vjerojatno promišljeno napravljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 13:10 (analogni).

1 0 hvala 1
2 godine
analogni kaže...

Da, svakako podsjeća na Vintage uređaje nekad.

Poput ove dole Yamaha kombinacije (prvih 30W u A klasi):

A to što je u G klasi (više redom naponsko rastućih napajanja, po potrebi za pikove i sl.) mu svakako daje veću efikasnost i manju potrošnju.

Vjerojatno promišljeno napravljeno.

Pametno da se netko sjetio držat ovakav klasični dizajn, a nove uređaje s novim điđama-miđama unutra. 

Live long and prosper.
2 godine
Re: JBL SA750 Integrated Amplifier
tajo1960 kaže...

Udrili su popust, jutros je pisalo 3.000 funti, sad je 2.749,00. Eto prilike.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice