Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Imam prostoriju 20m2, sjedim malo više od 2m ispred zvučnika, ima fotka nađi gore

 

Sa Elac B6.2 zvučnicima i Cambridge AXA25 (25W) ako pojačam na 2/3 snage mobitel mjeri ~105dB, to je toliko glasno da mi se vrata od prostorije tresu tj lupaju i da je nemoguće pričati niti se derati sa osobom koja sjedi do mene.

 

A ti planiraš uzeti još ozbiljniji setup od ovoga u manju prostoriju, dakle, mislim da ti sub nije potreban. 

Preporučio bi ti doduše samostojeće zvučnike, vidim da imaš mjesta i novca za njih, imaju više basa od bookshelfova svakako, ali su dosta skuplji da bi uzeo nešto jednako kvalitetno.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Hvala ti na odgovoru.Nekako ne volim samostojece(nekako mi pojedu prostor) al pretpostavljam da su bolji od bookeshelfova.Dakle ti si sa 2.1 sistemom zadovoljan s gledanjem filmova?

Dakle bio bih zadovoljan s kombinacijom danog pma-600ne + q acoustic 3030i?

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da je ipak bolja kombinacija book + sub. Sub ce ti pokriti niske frekvencije koje ne mogu samostojeci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

2.0 su samo zvučnici kako ja imam, bez suba

2.1 je sa subom

 

Meni su više nego dovoljni, mislim da bi ti ta kombinacija bila odlična, eventualno ćeš se trebati poigrati sa pozicijom zvučnika, možda ih na stalke staviti al to ti opet bude dosta mjesta zauzelo. 

 

Worst case scenario kupit ćeš si sub ak ti bude falilo basa 

Na bookshelfovima ćeš dobiti i previše basa, ali tek kad ih "potjeraš" tj kad pojačaš glasnije, koliko glasno ovisi o zvučniku i pojačalu, a netko voli da udara i dok je tiho, tad će ti baš trebati sub.

 

A pojačalo dobro prouči šta ćeš uzimati i uzmi nešto "življe", ne treba ti više od 50W po kanalu

 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa ci vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je klji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn :)

Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto szavit ispod tih uvucbika radi vibracije?

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa ci vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je klji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn :)

Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto szavit ispod tih uvucbika radi vibracije?

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

 Da bi izvukao imalo neke vrijednosti i zvuka iz kutija trebao bi ih postaviti na razinu visine ušiju dok sjediš. Sve niže od toga neće izvući ni mali dio zvuka iz zvučnika. Ako ne možeš drukčije svakako ih na neki način odvoji od komode jer ćeš u suprotnom imati razlijevanje pogotovo basa po komodi.

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozz imam samo 1 pitanje. S obzirom da imam smart tv na kojem imam hbo, netflix pretpostavljam da zvuk spajam preko optickog u pojacalo da ide zvuk preko zvucnika al isto tako imam max tv koje je spojen hdmi kabelom na tv. Dal ce noc ikako spojit da zvuk ide preko pojacala s max tvom??? 

Nisam razmišljao prije kupnje o tome

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nemam maxtv. ali svejedno sav zvuk koji se čuje na TVu čut će se i na pojačalu ukoliko ga spojiš s TVom putem optičkog kabela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 0:16 (Mosha).
7 godina
offline
Vaš audio kutak

Tako je. Slika i zvuk sa maxtv-a idu u televizor HDMI kablom a zvuk iz televizora optičkim kablom u pojačalo. 

Maxtv ti mora biti pojačan kao da slušaš preko televizora a izlaz iz televizora podešen na optički izlaz da ugasiš zvučnike od televizora. Prije dva tjedna sam kupio zvučnike i pojačalo i spojio sve kad ono nema zvuka sa televizora. Provjerio sam dal je sve spojeno i kad sam već htio poluditi skužio sam da je tv receiver stišan do kraja

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo mojih ljepotana. Denon pm600ne  i Wharfedale 12.1.

 
9 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Obavezno odvojiti zvučnike od plohe. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 22:33 (Just Outlaw).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pozz imam samo 1 pitanje. S obzirom da imam smart tv na kojem imam hbo, netflix pretpostavljam da zvuk spajam preko optickog u pojacalo da ide zvuk preko zvucnika al isto tako imam max tv koje je spojen hdmi kabelom na tv. Dal ce noc ikako spojit da zvuk ide preko pojacala s max tvom??? 

Nisam razmišljao prije kupnje o tome

 

king73 kaže...

Tako je. Slika i zvuk sa maxtv-a idu u televizor HDMI kablom a zvuk iz televizora optičkim kablom u pojačalo. 

Maxtv ti mora biti pojačan kao da slušaš preko televizora a izlaz iz televizora podešen na optički izlaz da ugasiš zvučnike od televizora. Prije dva tjedna sam kupio zvučnike i pojačalo i spojio sve kad ono nema zvuka sa televizora. Provjerio sam dal je sve spojeno i kad sam već htio poluditi skužio sam da je tv receiver stišan do kraja

 

Samo da spomenem, kada se TV slusa preko pojacala, zvuk na MaxTV mora biti pojacan do kraja pa se onda zvuk dalje regulira na pojacalu.

 

Ovo boldano, ako TV ima te postavke onda tako, a ako nema onda treba bit neka opcija da se ugase zvucnici na TV-u.

Recimo kod mene (na Panasonic TV) nema te opcije za prebacit na optiku ali ima u postavkama za zvuk prebacivanje na slusalice ili TV zvucnici OFF.

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Stigli Elac Debut 2.0 B6.2 

Cambridge AXA25 (25W RMS) ih ne osjeti uopće, 87db na 6Ω se čini mrvicu zahtjevno za tu snagu ali uopće nije.. 

Zvuk je genijalan, nikad nisam mislio da ću morati na pojačalu mrvicu smanjiti niske tonove

Ne tjeram ih previše jako dok se ne uhodaju, onda ćemo ići na 100db probe

 Razdrmat ćeš cijelo pojačalo s tim zvučnikom. Pojačalo je relativno tanko, podigni tv za par centimetara s nekim podlošcima i gurni pojacalo ispod tv-a, po sredini.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Strm kaže...

Stigli Elac Debut 2.0 B6.2 

Cambridge AXA25 (25W RMS) ih ne osjeti uopće, 87db na 6Ω se čini mrvicu zahtjevno za tu snagu ali uopće nije.. 

Zvuk je genijalan, nikad nisam mislio da ću morati na pojačalu mrvicu smanjiti niske tonove

Ne tjeram ih previše jako dok se ne uhodaju, onda ćemo ići na 100db probe

 Razdrmat ćeš cijelo pojačalo s tim zvučnikom. Pojačalo je relativno tanko, podigni tv za par centimetara s nekim podlošcima i gurni pojacalo ispod tv-a, po sredini.

 Svi mi to govore

Radim na tome da maknem zvučnik, vjerovatno ću kupiti još jednu komodu iz Plodina na kojoj je drugi pa nju staviti sa strane. Taman mi visina odgovara 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Najjednostavnije ti je telku dići na zidni nosač

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Telka je mobilna jer gledam filmove na projektoru na tom zidu, pa prije gledanja spustim tv dolje 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav!

 

u potrazi sam za stereo pojačalom koje će fino gurati Oberone 7 i da je s DAC-om do nekih 9k kn.

S obzirom na budžet ne znam da li je bolje uzeti amp i posebno DAC, sve u jednom ili samo amp pa sa izvora vući analogni signal (PC i TV).

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Pozdrav!

 

u potrazi sam za stereo pojačalom koje će fino gurati Oberone 7 i da je s DAC-om do nekih 9k kn.

S obzirom na budžet ne znam da li je bolje uzeti amp i posebno DAC, sve u jednom ili samo amp pa sa izvora vući analogni signal (PC i TV).

 

 

 

Uf, koja je to Yamaha dole?

Survivor - eye of the tiger
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

rx-v481 

Znam da je to grijeh :-)

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja nisam znao, al sam skuzio polako usput. Ja sam na RX v373 i elac debut 5.2....

 

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Pozdrav!

 

u potrazi sam za stereo pojačalom koje će fino gurati Oberone 7 i da je s DAC-om do nekih 9k kn.

S obzirom na budžet ne znam da li je bolje uzeti amp i posebno DAC, sve u jednom ili samo amp pa sa izvora vući analogni signal (PC i TV).

 

 

 

Imam nekoliko pitanja...

Zašto upgrade? Sa čime nisi zadovoljan u trenutnome setupu?

Koji ti je izvor muzike?

Koliko gledaš filmove, jesi možda razmišljao o 5.1 sustavu?

 

Ovako na prvu bi odabrao kvalitetan, provjeren i "čisti" stereo amp: Marantz PM6007(klik)(4900kn)Musical Fidelity M2si(klik)(7000kn)Cambridge Audio CXA61(klik)(7200kn).

Oba su vrhunski ocjenjena od bilo koga da ih je držao u rukama. 

 

Za DAC bi ti preporučio nešto da ima koaksijalni, optički i usb ulaz tako da ga možeš na sve spojiti, tipa Cambridge Audio DacMagic100(klik)(1500kn)Topping D50s(klik)(2000kn)Topping D30PRO(klik)(3500kn).

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, moze pomoc!

 

Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa cu vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je koji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn 

Također s obzirom da mi je ovo prvi hifi sustav, dakle kablove nikad nisam spajao sam, dal je to problem spojit ili pak ima vec gotovi za uzet! 


Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto stavit ispod njih radi vibracije, te sta bi mogo? 

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pozdrav, moze pomoc!

 

Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa cu vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je koji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn 

Također s obzirom da mi je ovo prvi hifi sustav, dakle kablove nikad nisam spajao sam, dal je to problem spojit ili pak ima vec gotovi za uzet! 


Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto stavit ispod njih radi vibracije, te sta bi mogo? 

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

 Nisam vidio post sory

 

Za spajanje zvučnika kupiš potrebnu metražu bilo kojeg zvučničkog kabela da ima minimalno 1mm, optimalno 2.5mm presjeka, a preko 2.5  je nepotrebno ali neće škoditi, samo gledaj da banana konektori prihvaćaju presjek kabela koji kupiš...I eto gledaj da ti izolacija izgleda lijepo ako je to faktor

Na primjer, najčešće ćeš naći  ili rolu 5m zvučničkog kabela ili da prodaju po 1m, taj kabel ima dvije parice koje trebaju za spajanje jednog zvučnika dakle možeš izraditi 2x 2.5m kabele za zvučnike ili 1x5m.

Meni treba cca. 5m kabela, planiram uzeti Accu-Cable AC-SC2-2,5/100R-B plavi(klik), on se prodaje na metar, dakle 100kn će me koštati 5m 

 

Zatim kupiš "banana" konektore, odeš u nekakav elektro servis da ti to spoje, planiram ove uzeti Norstone zlatni 4kom(klik)(120kn)

Sve kupa 220kn, ako želiš više novca potrošiti kupi bolje banane, tipa u Daccu (FP202G(klik)(700kn).

Gledaš samo da mogu prihvatiti presjek kabela koji si kupio.

 

Neće ti biti problem sam spojiti, reci mi koji ti je izvor muzike da bi ti oko toga mogao pomoći, trebat će ti optički kabel ili činčevi ili hdmi ili 3.5mm na činčeve

 

Ne treba ništa stavljati ispod zvučnika, meni već poznato na pojačalu stoji i ništa mu nije, a drugi je na kao malom noćnom ormariću i isto ne mrda...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 15:12 (Strm).
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...
croGOREatia kaže...

Pozdrav, moze pomoc!

 

Pozdrav, narucio sam kombinaciju denon pma-600ne +2 Q Acoustic 3030i ic cu bez suba pa cu vidit dal ce mi trebat. Eh imam jos 2 pitanja pa bih volio da me savjetujete!

Dakle prvo pitanje je koji kabel da uzmem za spajanje zvucnika? Ne bih sad neki od 1000kn al ne bi ni nekinod 50 kn 

Također s obzirom da mi je ovo prvi hifi sustav, dakle kablove nikad nisam spajao sam, dal je to problem spojit ili pak ima vec gotovi za uzet! 


Drugo pitanje s obzirom da sam planirao stavit zvucnike na tv komodu dal moram nesto stavit ispod njih radi vibracije, te sta bi mogo? 

Nesto tipa poput ovog https://imgur.com/a/prf6A5v

 Nisam vidio post sory

 

Za spajanje zvučnika kupiš potrebnu metražu bilo kojeg zvučničkog kabela da ima minimalno 1mm, optimalno 2.5mm presjeka, a preko 2.5  je nepotrebno ali neće škoditi, samo gledaj da banana konektori prihvaćaju presjek kabela koji kupiš...I eto gledaj da ti izolacija izgleda lijepo ako je to faktor

Na primjer, najčešće ćeš naći  ili rolu 5m zvučničkog kabela ili da prodaju po 1m, taj kabel ima dvije parice koje trebaju za spajanje jednog zvučnika dakle možeš izraditi 2x 2.5m kabele za zvučnike ili 1x5m.

Meni treba cca. 5m kabela, planiram uzeti Accu-Cable AC-SC2-2,5/100R-B plavi(klik), on se prodaje na metar, dakle 100kn će me koštati 5m 

 

Zatim kupiš "banana" konektore, odeš u nekakav elektro servis da ti to spoje, planiram ove uzeti Norstone zlatni 4kom(klik)(120kn)

Sve kupa 220kn, ako želiš više novca potrošiti kupi bolje banane, tipa u Daccu (FP202G(klik)(700kn).

Gledaš samo da mogu prihvatiti presjek kabela koji si kupio.

 

Neće ti biti problem sam spojiti, reci mi koji ti je izvor muzike da bi ti oko toga mogao pomoći, trebat će ti optički kabel ili činčevi ili hdmi ili 3.5mm na činčeve

 

Ne treba ništa stavljati ispod zvučnika, meni već poznato na pojačalu stoji i ništa mu nije, a drugi je na kao malom noćnom ormariću i isto ne mrda...

Koristan post slozis, lipo objasnis.

 

Onda zadnji odlomak, skroz lose i krivo.

Pa jebemu misa.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Vaš audio kutak

A svatko ima pravo na svoje mišljenje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam zadovoljan sa zvukom. Imam osjećaj da pola toga ne dođe na zvučnike. Možda sam očekivao previše od njih, ali trenutno ne zvuče ništa bolje od prijašnjih Yamaha NS-F51.

 

Išao bih na stereo jer uz filmove nemam običaj paliti zvučnike. 

Izvor je uglavnom PC i FLAC s NAS-a.

 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Nisam zadovoljan sa zvukom. Imam osjećaj da pola toga ne dođe na zvučnike. Možda sam očekivao previše od njih, ali trenutno ne zvuče ništa bolje od prijašnjih Yamaha NS-F51.

 

Išao bih na stereo jer uz filmove nemam običaj paliti zvučnike. 

Izvor je uglavnom PC i FLAC s NAS-a.

 

 

A okej te Yamaha nisu neka sreća, dobro da si odradio upgrade.

Svejedno, u tvom slučaju, probaj prvo DAC kupiti pa sa njega na analogni ulaz od rx-v481, taj reciver treba moći izbaciti dovoljno dobar zvuk sa Obreone 7, nije on toliko loš.

Ako to ne pomogne onda idi na pojačalo...

 

Imam dosta jeftiniji setup od tvoga (Cambridge AXA25 & Elac Debut 2.0 B6.2), i još uvijek nemam odvojeni dac, puštam flacove i mp3 sa pc-a, i moram priznati da takav setup izbacuje jako ozbiljan, detaljan i kvalitetan zvuk obzirom na cijenu...

A referenca su mi setupovi od društva što imaju dosta ozbiljnije i skuplje sustave, koji zvuče bolje naravno, ali ne i proporcijonalno bolje obzirom na cijenu. 

I mislim da bi čak taj Cambridge od 25W mogao bez beda pogurati te oberone, a kako tek dosta jača yamaha...

 

Iz tog razloga mislim da taj 481 treba moći pogurati te oberone bolje sa dobrim dacom

 

Također, guglaj si malo room sound treatment, položaje zvučnika u prostoriji.. To zna dosta utjecati na zvuk više nego sami reciver 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 17:24 (Strm).
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Nisam zadovoljan sa zvukom. Imam osjećaj da pola toga ne dođe na zvučnike. Možda sam očekivao previše od njih, ali trenutno ne zvuče ništa bolje od prijašnjih Yamaha NS-F51.

 

Išao bih na stereo jer uz filmove nemam običaj paliti zvučnike. 

Izvor je uglavnom PC i FLAC s NAS-a.

 

 

Ma ja te kuzim. Presao sam sa Monitor audia mr2, na kao najbolji budget bookshelf ELAC b5.2, jedva razlika nekakva.

 

Mislim da u nasim Yamahama jedino DAC i valja, mislim da problem lezi u amplifikaciji.

 

Mozemo to lako provjerit zamjenom pojacala, mozda posudbom od prijatelja..?

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 17:34 (metallic).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kad se se radi upgrade onda nije dovoljno ici sa mali upgrejdom (citaj sa malom nadoplatom) nego treba dici letvicu na visi nivo.
Npr.
Ako sadasnji setup ukupno kosta 10 000kn, ne moze se postici neke veliki upgrade ako se za sljedeci setup misli potrositi 15 000kn...treba ic minimalno dublo da bi se osjetio neki minorni pomak.

Naravno ima iznimaka i najveci pomak bude kupnjom boljih (skupljih) zvucnika.

Izdvojio bi svoj svjezi primjer:
Imam Tannoy XT6F + YAMAHA R-N803D i neki dan dobio na posudbu jednu mrcinu od pojacala (Sony TA-A1ES, cijena oko 2000€ kad je bio nov, znaci više nego duplo košta od moje Yamaha) nije razlika u zvuku toliko velika (duplo) ali je ipak primjetna i vidi se da bolje pojačalo daje bolji zvuk (u nijansama) i bolje kontrolira same zvučnike... Tako da iskreno razmišljam o kupovini tog pojačala
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Govoris meni ili kolegi..? Ja sam vise sidegrade napravio.

 

Ali on je napravio upgrade sa 300 na 1000€ zvucnike.

 

A pojacalo cca 2x skuplje gleda, po meni show!

Survivor - eye of the tiger
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice