Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.716
|
čitano: 902.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
A onda možemo proširiti priču i na HiFi streaming. ;) Trebalo bi biti bit perfect.

nemoj još i ti sada... pa vidiš da ni ovo neki ne razumiju što sam pitao... kud' još streamnig da upletu... a joj...  

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
13 godina
Svatko tjera vodu na svoj mlin. ;)
11 godina
Sil kaže...
Svatko tjera vodu na svoj mlin. ;)

13 godina
Vaš audio kutak

...sa najboljim zeljama da uđemo u novu 2021...

...manje kompliciranja, a vise uzivanja u muzici...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 17:54 (djigibao).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

Pa naravno da postoji razlika u zvuku pojedinih transporta,pa to nije nikakva novost..ne vidim Tajo sto se cudis tome,to sto nisi cuo ti i tvojih par frendova ne mora nista znacit..zar je bitno..!?

O čemu pričaš, molim te? Ne govori se o razlikama cd pogona; daj, ne uskači sa komentarom, a nisi u srži teme. Pročitaj temu od mog posta gore, pa ćeš onda razumjeti o čemu pričamo.

Nije tema razlike cd pogona u audio području. Krivo. 

Posto si slican kao nasi politicari pa puno pricas a malo meda dajes sam skuzio da o tome pricas....srz teme ti je nepotreban..,alo ko sprema (digitalizira) svoju CD kolekciju kao ISO full,ne znam i zasto bih..ali si se nadovezao nepotrebno o transportima,laserima..pa onda o razlici u reprodukciji CD svak put..uglavno svega si nadrobio!

AUDIOFIL
6 godina
agramTango kaže...

KLH se dobro slaže s Cambridge Audiom (info iz dućana)

Izbjegavati F302, F303 je avion za F302. Slušao sam ih oba. Odi tamo pa ih poslušaj.

F303 ima fini mekani duboki bas, F302 je jednostavno meni bezveze.

Puštao sam par pjesama CD kvalitete preko aptx HD, i neke pjesme super zvuče, neke totalno bezveze.

Puštaš glazbu preko kompa na Foobaru, i kontroliraš taj Foobar preko Foobar control aplikacije na mobitelu.

Imaš i povoljno aktivne zvučnike https://audiocinema-art.hr/shop/elipson-prestige-facet-14bt-hd

to će sigurno imati dovolno basa i ne moraš kupovati pojačalo.

I kad sam puštao APTX HD nije se primijetila neka razlika vs CD playera.

Možda nekakav DAC s bluetoothom i potenciometrom ako spajaš komp na njega.

Ili nekakav mrežni streamer s bluetoothom.

Makar je meni super kombinacija Foobar2000 na kompu, učitaš library i preko kontrola puštaš što hoćeš.

A Foobar podržava i internet streamove, pa si to učitaš u foobar i nek svira.

Elipson Prestige ti je 5.899,00 kn i možeš puštati s mobitela glazbu

Ako spajaš preko kompa možeš si uzeti Topping E30 1100 kn (ima daljinski za podešavanje glasnoće).

Ili sve to radiš preko Foobar control aplikacije.

I na Elipsonu imaš Sub-out 

hvala ti, ovi aktivni zvučnici mi se čine kao ono što mi treba, bez puno komplikacija, i cijena je ok..

a što se tiče bt-a za puštanje mjuze s pc-a, nije li dovoljno kupiti samo bt stick? tj. s laptopa koji ima ugrađen bt bi to trebalo raditi po defaultu?

11 godina
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

Pa naravno da postoji razlika u zvuku pojedinih transporta,pa to nije nikakva novost..ne vidim Tajo sto se cudis tome,to sto nisi cuo ti i tvojih par frendova ne mora nista znacit..zar je bitno..!?

O čemu pričaš, molim te? Ne govori se o razlikama cd pogona; daj, ne uskači sa komentarom, a nisi u srži teme. Pročitaj temu od mog posta gore, pa ćeš onda razumjeti o čemu pričamo.

Nije tema razlike cd pogona u audio području. Krivo. 

Posto si slican kao nasi politicari pa puno pricas a malo meda dajes sam skuzio da o tome pricas....srz teme ti je nepotreban..,alo ko sprema (digitalizira) svoju CD kolekciju kao ISO full,ne znam i zasto bih..ali si se nadovezao nepotrebno o transportima,laserima..pa onda o razlici u reprodukciji CD svak put..uglavno svega si nadrobio!

Da barem smisleno pročitaš moj post, a ne površno, u svom stilu, onda bi normalno odgovorio natrag - Pretvaram cd-e u ISO/bin datoteke ili Ne pretvaram cd-e u ISO bin datokeke i ne slušam ih tako. I time bi pokazao da si shvatio pitanje i dao bi normalan odgovor.

Ali, ne; ti se referiraš na gluposti i uskačeš na kraj teme kao neki dedač koji drijema pored peći i probudi se svakih 2 sata i onako bunovan vikne "Naprijed naši". Koji naši, što vičeš, pitaju ga, ali on je i dalje bunovan i nije u trenutku koji je.

Reagirao sam na napise tvog prijatelja analognog koji je razvodnio temu i počeo uplitati i svoj BDR i stikove i Gamute i... i 100 stvari, pa je upravo on spominjao pogone (ali svoj Bluray pogon kao sredstvo pogona datoteka sa stika, harda itd.). 

Poslije se nadovezalo koješta, nepotrebno. Ali tu vidiš u kojem kontekstu je i on sopominjao pogon... čitaj što piše. 

Moje je pitanje i dalje bilo osnovno - Radite li i slušate li cd ISO/bin datoteke ili gurate cd u pogone?!

Reagirati sa više riječi (a što tebi očito predstavlja problem pročitati) je nužno kad ti netko grubo i nepotrebno razvodni i temu i osnovno pitanje. Razumiješ li barem sada? Evo, pišem ti odgovor jasno i čitko da čitkije i razumljivije nije moguće. Jedino da ti crtam... jbg, ali, ipak smatram da si malo iznad godina u dječjem vrtiću. Ili ipak moram?

Srž teme mi je jednostavno pitanje - da li ili ne. Oni koji da - ako  žele neka se izjasne sa DA, možemo pričati poslije kojim programom rade, kako slušaju i slično. Oni koji NE rade - kažu Ne ili ne kažu ništa i gotovo.

Ali, uvijek ima lumena koji ne naseru u temu pitanja sa nekim desetim, nepotrebnim stvarima i onda sve krene nizbrdo (i tvoj kolega analogni sa - "ovisno o frekvenciji", ha ha... ma koja fuckin' frekvencija, OMG)  :(  Bez zamjerke, ali to je puko drobljenje samo da se nešto drobi.

Onda uletiš ti u zadnji post (bez da pročitaš osnovno pitanje gore), podijeliš TD i kreneš sa svojom pameću i rezoniranjem o političarima, medu, razlikama cd pogona... vidiš li se sada? O čemu pričaš ti?

Sorry, sada se samo referiram na ovo što vidim kao tvoje napisano, a bez razloga da bude napisano.

To što se ti pitaš tko sprema i digitalizira svoju kolekciju cd-a je tvoj propust. Sorry. Ja znam nekoliko njih i još par koji se spremaju to raditi. Čisto logično da se napravi. I ja to periodički radim, naravno da da (samo, puno mi je odjednom sve).

Međutim, ako ti ne vidiš prednost toga... i opet sorry. Tvoj bed, ne moj. Možda jednom shvatiš :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 19:59 (tajo1960).
9 godina
digitall kaže...
agramTango kaže...

Izbjegavati F302, F303 je avion za F302. Slušao sam ih oba. Odi tamo pa ih poslušaj.

Puštao sam par pjesama CD kvalitete preko aptx HD, i neke pjesme super zvuče, neke totalno bezveze.

Puštaš glazbu preko kompa na Foobaru, i kontroliraš taj Foobar preko Foobar control aplikacije na mobitelu.

Imaš i povoljno aktivne zvučnike https://audiocinema-art.hr/shop/elipson-prestige-facet-14bt-hd

Makar je meni super kombinacija Foobar2000 na kompu, učitaš library i preko kontrola puštaš što hoćeš.

Ako spajaš preko kompa možeš si uzeti Topping E30 1100 kn (ima daljinski za podešavanje glasnoće).

hvala ti, ovi aktivni zvučnici mi se čine kao ono što mi treba, bez puno komplikacija, i cijena je ok..

a što se tiče bt-a za puštanje mjuze s pc-a, nije li dovoljno kupiti samo bt stick? tj. s laptopa koji ima ugrađen bt bi to trebalo raditi po defaultu?

Mislim da bi trebalo. Ja imam bežične slušalice preko BT-a.

Najbolje je to pitati u dućanu i odmah isprobati, oni puštaju glazbu preko BT-a pa na pojačalo s BT receiverom.

Makar koriste tamo YT, ali tek toliko da vidiš može li tako raditi.

11 godina
agramTango kaže...

Mislim da bi trebalo. Ja imam bežične slušalice preko BT-a.

Najbolje je to pitati u dućanu i odmah isprobati, oni puštaju glazbu preko BT-a pa na pojačalo s BT receiverom.

Makar koriste tamo YT, ali tek toliko da vidiš može li tako raditi.

Ovi Elipsoni se čine kao odličan izbor (barem na papiru), a još po cijeni koja je sada... u biti bolje ne može.

Priznajem da sam i sam gledao jedan njihov model kad sam prije godinu dana bio u potrazi za novim zvučnicima. Stara francuska firma, ima renome, iskustvo, kvalitetu... trebalo bi sve biti uredno, a još ako ih se moše poslušati u ACA na licu mjesta... sjajno!

14 mjeseci
tajo1960 kaže...
(i tvoj kolega analogni sa - "ovisno o frekvenciji", ha ha... ma koja fuckin' frekvencija, OMG)  :(  Bez zamjerke, ali to je puko drobljenje samo da se nešto drobi.

Da........" ma koja fuckin' frekvencija".......

....odakle si to izvadio......? 

I ja te moram razočarati i kazati da nijedan moj kolega (ili poznanik) u krugu nih 30-40 koji se bave Hifom ne radi nikakvu "DGITALIZACIJU" CD Medija u tom obliku koji ti spominješ.

Takoreči, skoro nitko od njih više ne ripa CD-e i sl. a i zašto bi kada je to dostupno na netu za stavljanje na HDD(SSD).

11 godina
analogni kaže...
tajo1960 kaže...
(i tvoj kolega analogni sa - "ovisno o frekvenciji", ha ha... ma koja fuckin' frekvencija, OMG)  :(  Bez zamjerke, ali to je puko drobljenje samo da se nešto drobi.

I ja te moram razočarati i kazati da nijedan moj kolega (ili poznanik) u krugu nih 30-40 koji se bave Hifom ne radi nikakvu "DGITALIZACIJU" CD Medija u tom obliku koji ti spominješ.

Takoreči, skoro nitko od njih više ne ripa CD-e i sl. a i zašto bi kada je to dostupno na netu za stavljanje na HDD(SSD).

Rezolucija, lapsus. Iako ni taj pojam nema veze sa ISO datotekama.

A da sam razočaran - nisam. Nisi me razočarao. Zašto i bi? Pa skidajte ljudi, dok ima, naravno. Sebi skidate. I ja to radim kad nešto trebam, a nemam... svi to rade.

Samo, znaš i sam kakvog se sve smeća nađe u tim "skidotinama". A birati između vlastitgg ripa u ISO doma i skinutog FLACa - biram uvijek svoj ISO u punom opsegu i neokaljan; pogotovo što znam da je sa originala.

Reći može tko god što hoće, ali ISO sa original cd-a je ISO sa original cd-a, a nekakav FLAC je nekakav FLAC Bog-te-pita-odakle.

Dovoljan razlog za stvaranje vlastite ISO datoteke? ... pored što sam lijepo naveo na početku - isto iznimno lako korištenje kompletnom vlastitom original cd-tekom (koja i tako postoji i kod mene i mnogih).

Ili možda, baciti sve te silne cd-e samo zato što sada ima sve na netu?     Nekako ne bih baš... 

11 godina
Vaš audio kutak

Ekipa kako drzite crossover na sub-u? Jel ima neka magicna formula ili po uhu?

Evo da otvorimo novo poglavlje jos u 2020 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Vaš audio kutak

Svim kolegama na forumu, a posebno na Audio kutak - Sretna i uspješna Nova 2021. godina uz puno dobrih komponenti i nota 

Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
Vaš audio kutak

Dragim kolegama Vašeg audio kutka želim mnogo bolju, sretniju, zdraviju, uspješniju...novu 2021.

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
digitall kaže...
agramTango kaže...

Moje iskustvo s BT-om; BT dongle spojim na integrirac NuPrime IDA-8 i bez problema ide glazba s laptopa. Zvuk je vrlo pristojan. 

12 godina
analogni kaže...
tajo1960 kaže...

Nebitno je da li netko ripa ili ne ripa, ali flac tko zna odakle i s kojim alatom je napravljen ipak ne ide u isti koš s ISO datotekom koja je doslovno klon originalnog cd-a. Ali...zakrvili ste se bez razloga.

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Sve najbolje u Novoj godini, svim korisnicima Foruma !

A ljubiteljima Hife puno dobrog zvuka i komponenti !

4 0 hvala 4
11 godina
Vaš audio kutak

Sve najbolje, svima :)

Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
Vaš audio kutak

Ljudi svako dobro u ovoj godini! 

Do pred par dana je netko na Njuškalu prodavao Dali Zensor 1AX za 2200kn. Htio sam ih kupit al reko neću pošto se selim a imam u planu nešto drugo kad se smjestimo. I do navečer ja razmišljam o njima i jače je to od mene pa sam racionalno zaključio da bi oni mogli kasnije u spavaću ili kao neki B sustav, jel. 

I dok sam ja tako planirao i pokušavao sam sebi opravdati takvu kupnju, zvučnici su otišli. Jebiga. 

E sad, ja ih uopće ne mogu pronaći, čak niti preko googla što mi je do sada uvijek uspijevalo za takve prodane ili istekle oglase. Npr; Dali Zensor AX njuškalo ili neka kombinacija bi uvijek izbacila bilo kakav oglas. Ima li netko još kakvu ideju da se ti zvučnici pronađu pa da na blef pošaljem čovjeku poruku dal su prodani? Znam da je lokacija bila Trešnjevka. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 1
10 godina
Vaš audio kutak

The sound of the earth shaking (Croatia) - 9GAG

https://9gag.com/gag/aQo6B0z#comment

Naravno prvo stisajte sistem!

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 15:09 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
gocc01 kaže...

Do pred par dana je netko na Njuškalu prodavao Dali Zensor 1AX za 2200kn. Htio sam ih kupit al reko neću pošto se selim a imam u planu nešto drugo kad se smjestimo. I do navečer ja razmišljam o njima i jače je to od mene pa sam racionalno zaključio da bi oni mogli kasnije u spavaću ili kao neki B sustav, jel. 

I dok sam ja tako planirao i pokušavao sam sebi opravdati takvu kupnju, zvučnici su otišli. Jebiga. 

E sad, ja ih uopće ne mogu pronaći, čak niti preko googla što mi je do sada uvijek uspijevalo za takve prodane ili istekle oglase. Npr; Dali Zensor AX njuškalo ili neka kombinacija bi uvijek izbacila bilo kakav oglas. Ima li netko još kakvu ideju da se ti zvučnici pronađu pa da na blef pošaljem čovjeku poruku dal su prodani? Znam da je lokacija bila Trešnjevka. 

Izvolis - KLIK

PUNO ZDRAVLJA, SREĆE I DOBROG ZVUKA U NOVOJ 2021!!!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
djigibao kaže...
gocc01 kaže...

Izvolis - KLIK

PUNO ZDRAVLJA, SREĆE I DOBROG ZVUKA U NOVOJ 2021!!!

On traži polovne od 2200 kn.

11 godina

Mislim da ti oglasi se vide jos kasnije ako su oznaceni kao prodani, ako su istekli ili izbrisani, onda ih vise nemozes naci ni preko googlea...

I believe Wi can Fi...
7 godina
Vaš audio kutak

Da, polovni su bili za 2200 al 4 godine stari pa me to najviše odbilo od kupnje makar bi sigurno spustio. Jebaj ga sad, mislil sam nekaj privremeno pošto nemam nikakve trenutno al tražim dalje 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.

0 0 hvala 0
13 godina

Trazis aktivne, polovne?

Ovako nesto:

Edifier R2750DB = 1500kn

Behringer TRUTH B2030A = 1150kn

9 godina
Vaš audio kutak

Akua Naru - Poetry: How Does It Feel Now??? [Live Performance]

4 1 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Zna li netko je li se moze kupovati CD-a u  ducanu Dobar zvuk s discogs-a direktno bez koristenja paypala.

Vidim da su fizicki ducan zatvorili, samo su online.

Nemam trenutno otvoren paypal, a neki stari otvoreni racuni su mi vezani za tel. brojeve koje ne koristim,

0 0 hvala 0
14 mjeseci
Vaš audio kutak

0 0 hvala 1
9 godina
analogni kaže...

Ma htio bih kupiti "Yammat kompilaciju" CD koju trenutno jedino vidim u ducanu Dobar zvuk koji je presao na online poslovanje.

Poslao sam im poruku na discogs, ovih dana. Pretpostavljam da su na mini godisnjem.

6 godina
gocc01 kaže...

Da, polovni su bili za 2200 al 4 godine stari pa me to najviše odbilo od kupnje makar bi sigurno spustio. Jebaj ga sad, mislil sam nekaj privremeno pošto nemam nikakve trenutno al tražim dalje 

evo ga, vjv je oglas istekao, pa je nanovo objavljen...

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-ax-gratis-qed-profile-kabel-2-m-oglas-32279513

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice