Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.417.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ni jedan.

2 godine
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Ayre kaže...

Koji servis koristite?

 

Trenutno jedino Tidal Hi-Fi sa par ljudi u Family acc (ako je netko zaintereisiran ima par mjesta za ubacit u Familiju pa da nam trosak bude jos manji) ali paralelno s njim korist i Deezer te Spotify ali trenutno u free verziji.

Osobno mi je nekako Spotify najdrazi, daje najbolje prijedloge mjuze i slaze najbolje playliste (cekam Spotify Hi-Fi da pređem na pretplatu).

 He he, my family.

11 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, 

slazem si kucno kino 5.1 pa me zanima misljenja o reciverima i zvucnicima. soba trenutno je manja al ubuduce se planira selidba cca prostor sobe 10m2. pa bi uzeo malo jaci budget sustav. cifra max 12k kn.

sluzilo bi za filmove, muziku, pc gaming.

Imam pik na ove proizvode 

denon x1700h, denon x2600h. stereo pojacala ipak nebi zbog multimedija.

wharedale diamond 230,220c, 210

polk s50e,s30e,s10e, sub hts10

boston cs 260 II,cs 225 II,cs 26

komplet monoprice 5.1.2 , 5.1.4 (jos ga nema kod nas al vjerojatno bi doslo u eu)

ponuda sonusarta denon x2600h+polk signature komplet

 

Nije mi hitno, cist ovak se informiram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 Skupo mi je to. U cijenu mi mora ulazit reciever.

Dopunsko pitanje, da li pasivni sub povuce skoro svu snagu iz recievera ak se stavi recimo na 75% , jel moguce da pregori?

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Neki šugav dan pa da malo ubijem vrijeme na forumu. Naime, u izradi sam hifi/tv police. Dugo sam to odgađao ali je konačno došla na red. Pošto mi kupovne nisu odgovarale po dimenzijama ili izgledu, a one Rondo po narudžbi su bile malo skupe uzeo sam stvar u svoje ruke. Susjedu koji ima pogon za obradu željeza sam dao mjere za okvir police. Trebala bi biti gotova do kraja tjedna. On će je ispjeskariti i staviti temeljnu boju a ja ofarbati. Drvo sam uzeo u Countyu. U stvari to je kuhinjska radna ploča 400 x 60 x 4 cm. Uzeo sam 1 + 1/2 i dao izrezati na širinu 150 i dubinu 50 cm. Dakle 3 komada. Od ostatka sam dobio još 3 iskoristive ploče 50 x 60 cm i dao sam ih kantirati pošto je samo prednji front kantiran. Ima zaista raznih uzoraka a za sebe sam odabrao visokolakirani hrast. Netko će reći zašto tih dimenzija ali želio sam da bude mjesta na njoj pošto će na vrhu nje biti tv a i prostorija je velika. Frend mi je ustupio željezni rack koji se po mjerama idealno uklopio sa manjom pločom (vidljivo na slikama ). Trenutno je na njemu pojačalo ali služiti će za gram. Sa ostale dvije ću vidjeti.

Nastavak i slike ( ako to članovi foruma žele )  slijedi po završetku police.

 
5 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Ayre kaže...

Koji servis koristite?

 Ak sam dobro vidio; nemaš u Anketi opciju "Nijedan" ?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Danas sam morao vratiti (teška srca  ) Cardas Golden Reference zv. kabel.
Mislio sam da će ostati još koji dan ali što je tu je.

Bio je između Ayon Spirit III i Opera Quinta SE. Izvor laptop ( Foobar i JRiver ).
Nikako da preuzmem gram koji je konačno zgotovljen.

Šta reći... osim zaista odličan kabel.
Kada sam vratio nazad svoj Lat SS 1000 MK2 onda sam tek čuo razliku.

Pustio sam nekoliko sati radio Swiss Jazz preko JRivera da svira u pozadini.
Dok ovo pišem vrti se Eva Cassidy u flac formatu.
Meni je najveća razlika bila u visokim gdje tek sada osjetim da malo " vrište ".
I bas je sa Cardasom bio malo profinjeniji i fluidniji, nekako mekši, uhu ugodniji.
Isto kao i vokali.

Slušao sam soft rock, blues, jazz, soul, ambijentalnu.
Samo u triode načinu.
Pentode nisam koristio. Inače ne koristim pentode, jako rijetko.

Što se tiče stagea tu je negdje isti ( barem koliko je čujem ).
Međutim sustav sada zvuči nekako svjetlije, neprirodnije i malo tvrđe sa mojim kabelom.

Nisam od onih koji će pisati eseje od nekoliko stranica o jednom kabelu niti to znam ali definitivno sada znam da je ovaj Cardas donio onaj završni glam iliti konačni klik na kotačiću što se tiče profinjenosti zvuka u mom sustavu i zaista bi ga volio imati ali je cijena ubitačna ( barem meni što se tiče kabela ) za sada.
To je inače starija verzija Cardas Golden Reference.

Da se razumijemo ( za sve nevjerne Tome ), nisu to neke enormne razlike u zvuku koji će vam ispravljati greške ( toliko puta prožvakana tema ) ali su ipak čujne barem u ovoj mojoj kombinaciji.
Kabel je  protočniji i više ispravno propušta signale.

Jednostavno uživate i puštate da vas muzika nosi.

Sada kada sam to uvidio nema druge nego zamjena zv. kabela.
Ali ne prije druge jeseni. Gledaću da još nešto " kvalitetno 1.classe " probam u međuvremenu. 

 

Ps

Kolega Analogni, zadovoljan?

Da, zadovoljan sam s tvojim opisom dojmova kod testiranja Cardas Golden Reference zv kabela !


Ali kako sam (tu i tam) "zloćko", malo sam bio slobodan gore preraditi formu pisanja Testa u citatu (klikni na njeg)
Samo radi lakše vizualizacije napisanog.
Nemoj mi zamjerit...moramo se malo zezati.

Ključna rečenica u tvom postu je ona gore boldana ! Tako se večinom i testiraju komponente (Blind test je drugi par rukava). Tek kad vratiš staro u sustav, vidiš razliku.

I ono žuto označeno govori u prilog tome.

A zeleno označeno su večina ključnih rečenica koje odlično opisuju tvoje dojmove i zapažanja (dakako subjektivno, jer je i naš Hobi takav). Odlično !

Drago mi je da slušaš u Triode modu (isto sam zeleno označio) !

Sa Ayonima sam dakako dobro upoznat jer su iih troje kolega imali razne.
Jedan od njih je imao i Ayon amp i Ayon CDP/DAC sa Operama Quinta SE.

Opere je zadržao, a Ayon DAC je zamijenila WADIA...

 

Sjedi pet !

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 15:32 (analogni).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja imam Opere Seconde SE i Pathos Logos..110W i ne mogu se otet dojmu da bi Opere radile jos bolje sa snažnijim pojacalom..zar nije taj Ayon slabasa sa svojih 65W za dosta gladnije Quinte!?Ovo pitam cisto iz radoznalosti..mada citam dobre recenzije o Ayonu i osobno se nisam nikad susreo sa istim..a voli bih!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Neki šugav dan pa da malo ubijem vrijeme na forumu. Naime, u izradi sam hifi/tv police. Dugo sam to odgađao ali je konačno došla na red. Pošto mi kupovne nisu odgovarale po dimenzijama ili izgledu, a one Rondo po narudžbi su bile malo skupe uzeo sam stvar u svoje ruke. Susjedu koji ima pogon za obradu željeza sam dao mjere za okvir police. Trebala bi biti gotova do kraja tjedna. On će je ispjeskariti i staviti temeljnu boju a ja ofarbati. Drvo sam uzeo u Countyu. U stvari to je kuhinjska radna ploča 400 x 60 x 4 cm. Uzeo sam 1 + 1/2 i dao izrezati na širinu 150 i dubinu 50 cm. Dakle 3 komada. Od ostatka sam dobio još 3 iskoristive ploče 50 x 60 cm i dao sam ih kantirati pošto je samo prednji front kantiran. Ima zaista raznih uzoraka a za sebe sam odabrao visokolakirani hrast. Netko će reći zašto tih dimenzija ali želio sam da bude mjesta na njoj pošto će na vrhu nje biti tv a i prostorija je velika. Frend mi je ustupio željezni rack koji se po mjerama idealno uklopio sa manjom pločom (vidljivo na slikama ). Trenutno je na njemu pojačalo ali služiti će za gram. Sa ostale dvije ću vidjeti.

Nastavak i slike ( ako to članovi foruma žele )  slijedi po završetku police.

Bravo !

Pa ti sve više "grizeš" na putu za što boljim HiFi-em !

Kako se radi o samo jednoj plohi (dakle ne bi bilo preskupo) šteta što ovdje nisi pitao za odabir materijala te plohe.

Materijal za kuhinjske radne ploče jeste rigidniji od ostalih materijala za kuhinjske elemente, ali ima i boljih.

Prvi od toga je MDF (mediapan) koji se također dade finiširati raznim obradama.

Bolje od svega navedenog je ruska Breza špera (višeslojna, specijalno tlačno ljepljena šperploća).
(Moj Hifi Rack je od tog materijala. Dvije tlačno/ljepljene ploče od 18mm x 2 = 36 mm debljine).
Možda bi se u kojem Drvnom centru našao koji otpadni dio te dimenzije...možda (pa ne bi morao kupovati cijelu ploču).

Dubina ploče od 50 cm nikako (pa čak niti onda) nije previše !
I moja svaka polica je duboka 50 cm, a na donju taman (jedva) stane Pass izlazno pojačalo.
Danas sutra kupiš nešto slično...i onda bi kukao.

Čekamo završne slike !

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Ja imam Opere Seconde SE i Pathos Logos..110W i ne mogu se otet dojmu da bi Opere radile jos bolje sa snažnijim pojacalom..zar nije taj Ayon slabasa sa svojih 65W za dosta gladnije Quinte!?Ovo pitam cisto iz radoznalosti..mada citam dobre recenzije o Ayonu i osobno se nisam nikad susreo sa istim..a voli bih!!

Nije...provjereno !

U pentode modu 70W, u triode modu 45W.
Ali ne sviraju samo "pusti" Watti iz pojačivačkih elemenata (cijevi ovdje).

 

Još je važnije dobro dimenzioniranje napajanja ("(uvjerljiv" mrežni trafo ima taj Ayon).

Par izlaznih trafoa je za druge stvari, ali isto kvalitetni.

Amp je ipak skoro 40 kg (38 točnije) "žive" vage, pa valjda i to nešto govori.

 

Specsi na papiru su jedno, stvarna proba je drugo.
Po njima tvoje Opere imaju 89 dB osjetljivosti... sasvim solidno.
Tjerao je i Ayon moje Vandersteene od 86 dB..bez frke....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 16:14 (analogni).
3 godine
offline
Vaš audio kutak

  Ajmo redom. 

1. Analogni sve ok. Uvijek je dobro dobiti povratnu informaciju. Ne služim se baš nekim audiofilskim riječnikom pa sam napisao kako najbolje znam. Ja također volim šalu kako na tuđi tako i na svoj račun. Uostalom vidi se i na novoj slici profila. Obožavao sam njegov humor . Bitno je da se razumijemo. Poslije ovog testa nije više isto slušanje mjuze u mom sustavu . Još ćemo mi laprdati preko foruma.

 

2. Volegradele,

Čuj, i ja sam tako imao sumnje prije kupovine što se tiče snage pojačala. Ovu snagu koji si naveo Ayon ima u pentodama dok je u triodama 2x45 W i vjeruj mi sasvim dovoljno. U mojoj sobi veličine 55m2 potenciometar na pojačalu rijetko prelazi 1/3 tako da možeš biti bez straha. Moje Quinte SE su osjetljivosti 89 dB 

 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Što se tiče izbora materija za policu mislim da ne bi trebalo imati nekog upliva u zvuk a kad sam tražio okolo jednostavno kad sam vidio taj uzorak to je bilo to. Vjeruj mi nije mi žao. 

I ovaj ljepotan na slici je zgotovljen samo trebam nekako preuzeti. On je u Osijeku a ja u Puli. Mislim da će preuzimanje biti u Zg kada uskladimo termine.

Aldebaran Aldebaran
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Što se tiče izbora materija za policu mislim da ne bi trebalo imati nekog upliva u zvuk a kad sam tražio okolo jednostavno kad sam vidio taj uzorak to je bilo to. Vjeruj mi nije mi žao. 

I ovaj ljepotan na slici je zgotovljen samo trebam nekako preuzeti. On je u Osijeku a ja u Puli. Mislim da će preuzimanje biti u Zg kada uskladimo termine.

Vjeruj mi, Breza špera je nešto sasvim drugo.
Tu mislim prije svega ba njena rigidn i akutička svojstva (proučavao sam to dosta kod dizajna Racka).
I mnogi kabineti zvučnika su izrađeni od toga ("hladnim" savijanjem stranica kabineta za ovalnost i sl.).
Ali, manje više..tebi će i radna ploča (lijepo kantirana) biti ok.

A za gramofon samo palac gore ! ...ma kaj...dva palca....

Naravno i za njega očekujemo opis dojmova kad stigne...obavezno !

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
volegradele kaže...

Ja imam Opere Seconde SE i Pathos Logos..110W i ne mogu se otet dojmu da bi Opere radile jos bolje sa snažnijim pojacalom..zar nije taj Ayon slabasa sa svojih 65W za dosta gladnije Quinte!?Ovo pitam cisto iz radoznalosti..mada citam dobre recenzije o Ayonu i osobno se nisam nikad susreo sa istim..a voli bih!!

Nije...provjereno !

U pentode modu 70W, u triode modu 45W.
Ali ne sviraju samo "pusti" Watti iz pojačivačkih elemenata (cijevi ovdje).

 

Još je važnije dobro dimenzioniranje napajanja ("(uvjerljiv" mrežni trafo ima taj Ayon).

Par izlaznih trafoa je za druge stvari, ali isto kvalitetni.

Amp je ipak skoro 40 kg (38 točnije) "žive" vage, pa valjda i to nešto govori.

 

Specsi na papiru su jedno, stvarna proba je drugo.
Po njima tvoje Opere imaju 89 dB osjetljivosti... sasvim solidno.
Tjerao je i Ayon moje Vandersteene od 86 dB..bez frke....

 

 

 

 

 Narvno znam sve to ..bez obzira opet mi ne uljeva neko veliko samopouzdanje tih 70w koliko god napajanje bilo..isto mislim da na odmet ne bi bilo 100-200w neke kvalitetne AB ili A klase.A to sto pise na papiru da moje Opere imaju 89dB..nezz..kompresije 2 drivera plus visokotonac ( 2 x 17 cm) nije na odmet imat malo potentnije pojacalo ako se zeli uztivat u malo boljoj dinamici!

 

Ma ja ovo samo malo na glas razmisljam..vjerujem da je Ayon odlicno pojacalo,tko zna mozda bi i meni bolje pasalo od Pathosa!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

  Ajmo redom. 

1. Analogni sve ok. Uvijek je dobro dobiti povratnu informaciju. Ne služim se baš nekim audiofilskim riječnikom pa sam napisao kako najbolje znam. Ja također volim šalu kako na tuđi tako i na svoj račun. Uostalom vidi se i na novoj slici profila. Obožavao sam njegov humor . Bitno je da se razumijemo. Poslije ovog testa nije više isto slušanje mjuze u mom sustavu . Još ćemo mi laprdati preko foruma.

 

2. Volegradele,

Čuj, i ja sam tako imao sumnje prije kupovine što se tiče snage pojačala. Ovu snagu koji si naveo Ayon ima u pentodama dok je u triodama 2x45 W i vjeruj mi sasvim dovoljno. U mojoj sobi veličine 55m2 potenciometar na pojačalu rijetko prelazi 1/3 tako da možeš biti bez straha. Moje Quinte SE su osjetljivosti 89 dB 

 

 Ekstra..ne mogu doc sebi da popune bez problema sobu od 55m2...pa daj sto se slusa da mogu bolje shvatit sve skupa!?

AUDIOFIL
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
farabuto kaže...

  Ajmo redom. 

1. Analogni sve ok. Uvijek je dobro dobiti povratnu informaciju. Ne služim se baš nekim audiofilskim riječnikom pa sam napisao kako najbolje znam. Ja također volim šalu kako na tuđi tako i na svoj račun. Uostalom vidi se i na novoj slici profila. Obožavao sam njegov humor . Bitno je da se razumijemo. Poslije ovog testa nije više isto slušanje mjuze u mom sustavu . Još ćemo mi laprdati preko foruma.

 

2. Volegradele,

Čuj, i ja sam tako imao sumnje prije kupovine što se tiče snage pojačala. Ovu snagu koji si naveo Ayon ima u pentodama dok je u triodama 2x45 W i vjeruj mi sasvim dovoljno. U mojoj sobi veličine 55m2 potenciometar na pojačalu rijetko prelazi 1/3 tako da možeš biti bez straha. Moje Quinte SE su osjetljivosti 89 dB 

 

 Ekstra..ne mogu doc sebi da popune bez problema sobu od 55m2...pa daj sto se slusa da mogu bolje shvatit sve skupa!?

 Zadnjih godina slušam uglavnom rock, blues, soul, jazz, ambijentalnu. Klasiku ne što se tiče velikih orkestra. Niti neku buku tipa death metal i sl. Uglavnom ono što me opušta. Nešto jače i brže puštam eventualno u autu preko cd-a. Što se tiče snage pojačala pretpostavljam da znaš da nisu isti wati u cjevaša kao u nekom hibridu kao tvoj Pathos ili nekom SS-u. Ovako napamet ( ispravi me ako griješim ) ali mislim da wate u cjevaša možeš pomnožiti otprilike sa barem x3 do x5 u odnosu na ostale. Normalno, bitan je i sami ustroj pojačala kako je prije analogni naveo. S obzirom da sam prešao 50-u ne puštam toliko glasno da stakla na prozorima pucaju ali niti tiho. Živim u kući na katu i ako stavim do pola čuje se kod moje stare u stanu ispod. Prije bi recimo probao zamijeniti zvučnike sa nekim većima ( većim bas jedinicama ) pa onda da vidim. Ali s obzirom da bi se za takve zvučnike trebao poprilično isprsiti sumnjam a i hifi mi je samo rekreativni hobi a ne lifestyle uglavnom u tmurnim jesensko/zimskim danima. Međutim hifi je jaaaako subjektivan pojam pa svako treba vidjeti što mu najbolje odgovara. Probaj negdje poslušati nekog Ayona ako imaš prilike. Evo recimo za primjer na Too Loud Festu kod Elite Audia je svirao Triode Japan od 2x8 W sa Spendorima i bio je odličan sound barem meni. Sada imaš Ayon Spirit sa KT 150 cijevima još jači.

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Hvala na odgovoru,da znam da je kod lampasa malo drugciji odnos snaga ali opet..cijevasi se i koriste vecinom kod visokoosjetljivih zvucnika!Odlicno je sto imas tako veliku prostoriju i toliko mjesta oko zvucnika..tko nije cuo tako nesto dobro slozeno u prostoru koji omogucava puni opseg zvuka sistema ....cesto je sama soba ogromni limiter nasi sistema!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže..

 ... Što se tiče snage pojačala pretpostavljam da znaš da nisu isti wati u cjevaša kao u nekom hibridu kao tvoj Pathos ili nekom SS-u.
Ovako napamet ( ispravi me ako griješim ) ali mislim da wate u cjevaša možeš pomnožiti otprilike sa barem x3 do x5 u odnosu na ostale.
Normalno, bitan je i sami ustroj pojačala kako je prije analogni naveo. 

Probaj negdje poslušati nekog Ayona ako imaš prilike. Evo recimo za primjer na Too Loud Festu kod Elite Audia je svirao Triode Japan od 2x8 W sa Spendorima i bio je odličan sound barem meni. Sada imaš Ayon Spirit sa KT 150 cijevima još jači.

Znam da si "dobro" mislio kod navođenja ponašanja cijevnog ustroja pojačala vs SS ustroja ( tranzistorskih).
Ali te moram ispraviti, jer ipak griješiš ! (Pokušat ću to objasniti sa što manje "stručnih" izraza).

Ono prvo zeleno označeno je samo uvjetno točno.
Glede labos mjerenja (i izračuna snage) wati su Watti; isti kod oba ustroja pojačala.
Ali ponašanje cijevi kao pojačivačkih elemenata vs tranzistora  (linearnost pojačanja, odziv, ponašanje blizu Clippinga, struktura harmoničnih izobličenja itd.) nije isto.

Cijevna pojačala dosta sporije ulaze u Clipping (preopterečenje) od SS pojačala.
Ona postupno degradiraju zvuk kod maximalne izlazne snage( tranzistorska to rade brže).
Cijevna pojačala bi po tome bila "duže linearnija".

A i kada se kod cijevnog pojačala pojave izobličenja, ta izobličenja imaju harmonike parnog reda.
Ti harmonici su mnogo prikladniji i ugodniji ljudskom uhu od neparnih.

Ona zbog svega toga mogu "zvučati glasnije", a zapravo (mjerno) nisu glasnija.
To bi bilo neko jednostavno ("vulgaaris") objašnjenje.

Ono prvo žuto označeno, dakle nije matematički (i fizikalno) točno.

Nemaju cjevaši 3 ili 5 puta veću snagu (niti privid iste u tom omjeru)!
To je samo privid (i to u puno manjem omjeru brojki).

 

Ono drugo, crno boldano je dakako bitno. Ako uzmemo da se zna koje max. pojačanje može dati neka cijev, onda je ustroj pojačala zapravo i najbitniji (isto vrijedi i za SS pojačala).

Dakle; sve polazi od dobro (pre)dimenzioniranog mrežnog transformatora, dobre (pre)dimenzioniranosti ispravljačkih elektrolita (kapacitet itd.), te od kvalitetnih izlaznih transformatora (ako nije OTL cijevni ustroj).

 

Ono drugo žuto označeno:

Svirali su kod mene svakojaki cjevaši (i SE 300B triode od 8-10 W i max 15 W), i Ayoni, i Mastersoundi i sl.
Dosta toga je (kod ovih prvih "slabašnih" ovisilo o "gladi" zvučnika i glasnoći slušanja, al se dalo nagariti.

Svi oni cijevni ampovi od 30W i na više su svirali uglavnom bez ikakvih problema (  na malo "gladnijim" zvučnicima.

Toliko za danas...

 

 

 

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Molio bi pomoć oko kupovine pasivnih zvučnika, želio bi bookshelf zvučnike koje bi spojio na Yammahu RX-V361 ( 100W ).

Volim masni zvuk nikako onaj flat isprazan.

Cijenom 2500 - 3500 kN.

 

Gledao sam KEF Q350 i Elac Debut B6.2, kef mi dobro zvući ali ima bas tubu iza i realno nemam baš mjesta iza zvučnika jer idu na nisku komodu na kojoj je tv i dobio bi nekih 30cm od zida (ne znam dali je to dovoljno).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

evo par linkova da ti zakompliciram:

 

Zvučnici ACOUSTIC ENERGY AE100 black satin (par) (ronis.hr)

Zvučnici MONITOR AUDIO BRONZE 100 crni (ronis.hr)

Zvučnici DALI OBERON 1 light oak (ronis.hr)

Zvučnici WHARFEDALE Diamond 12.2 walnut (ronis.hr)

Zvučnici Q ACOUSTICS Q 3030i crni (par) (ronis.hr)

Fyne Audio F301 orah (par) - Ekran audio video (ekran-osijek.com)

TRIANGLE BOREA BR03 crni (par) - Ekran audio video (ekran-osijek.com)

 

Bilo bi dobro da ih stavis na neko postolje (npr. neke gumene podloske ili npr stoperi za vrata) da budu odvojeni od komode zato da ti komoda ne rezonira od bass-a i po mogucnosti da ti je visokotonac u visini uha kad sjedis.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

evo par linkova da ti zakompliciram:

 

 

 Ajoj baš ti hvala, sada tek nemam pojima što.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Q Acoustics 3030i i to je to. Dobiješ puni zvuk koji tražiš.
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
3030i je odličan zvučnik za svoju cijenu , ali je poprilično dubok , a koliko sam shvatio , kolega baš nema puno prostora ...
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...
djigibao kaže...

evo par linkova da ti zakompliciram:

 

 

 Ajoj baš ti hvala, sada tek nemam pojima što.

 Možda ovako nešto

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/elac-unifi-bs-u5-slim-oglas-33215581

Ako te ne smeta rabljeno...

P.S. nije moj oglas 

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ti zvucnici su u trgovini skuplji 400kn...

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-bs-u5-slim/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...

Molio bi pomoć oko kupovine pasivnih zvučnika, želio bi bookshelf zvučnike koje bi spojio na Yammahu RX-V361 ( 100W ).

Volim masni zvuk nikako onaj flat isprazan.

Cijenom 2500 - 3500 kN.

 

Gledao sam KEF Q350 i Elac Debut B6.2, kef mi dobro zvući ali ima bas tubu iza i realno nemam baš mjesta iza zvučnika jer idu na nisku komodu na kojoj je tv i dobio bi nekih 30cm od zida (ne znam dali je to dovoljno).

 

 

Po opisu zvuka koji trazis, s ogranicenim prostorom..

 

S odlicne liste prijedloga od kolege djigibao , ja bih izabrao Triangle boreu br03.

 

Znam da nije pomoc kakvu ocekujes, al eto imas jedan glas za njih. Q acoustics ne bi nikako, radije bi kupio slabiji dvosistemac i kasnije dodao SUB ako reciever podrzava...

 

Pozz

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...

Molio bi pomoć oko kupovine pasivnih zvučnika, želio bi bookshelf zvučnike koje bi spojio na Yammahu RX-V361 ( 100W ).

Volim masni zvuk nikako onaj flat isprazan.

Cijenom 2500 - 3500 kN.

 

Gledao sam KEF Q350 i Elac Debut B6.2, kef mi dobro zvući ali ima bas tubu iza i realno nemam baš mjesta iza zvučnika jer idu na nisku komodu na kojoj je tv i dobio bi nekih 30cm od zida (ne znam dali je to dovoljno).

 

 

Prvo mala digresija na onaj tvoj opis zvuka koji voliš (gore boldano).

Pojam "flat" zvuk (u HiFi-u) baš i nije definiran kao sasvim "isprazan".

 

https://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity
Nije Wiki neka referenca za linkanje Hife, ali znaju biti i solidni opisi.
Citat iz toga:
"Ideally, high-fidelity equipment has inaudible noise and distortion, and a flat (neutral, uncolored) frequency response within the human hearing range"  ...kraj citata.


I još jedan link (samo za dodatni info), o zvučnim "potpisima". Nema veze što se radi o Brandu za slušalice.


https://audio-technica.com.au/a-simple-guide-to-sound-signatures/

 

Ok, ti voliš "mastan zvuk". To bi u prijevodu značilo, ne svijetli, "deblji", možda ne previše otvoren, ("ne "predetaljan"?).
A najvažnije kod toga bi bilo "izraženo" Bas područje. Znači i "mastan" bas, ako sam dobro shvatio.
To kod malih monitora otvara neke "probleme", ali o tome kasnije (ako se želi to prodiskutirati).

Nisi naveo kvadraturu sobe. Tražiš Bookself zvučnike (znači, sustav neće biti HT (K.Kino) ?
A glede one "bast tube iza", točnije Bass Reflex otvora; nije toliko bitno (pogotovu ne generalno), da li je on na zvučniku smješten sprijeda ili straga.

Velika večina zvučnika voli odmak od stažnjeg zida, ne glede toliko kakav ustoj imaju. Sve je stvar probe.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 7:48 (analogni).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Aigor kaže...
3030i je odličan zvučnik za svoju cijenu , ali je poprilično dubok , a koliko sam shvatio , kolega baš nema puno prostora ...

Jesu, duboki su, ali 3030i uopće nisu zahtjevni što se tiče postavljanja. Ne govorim napamet jer ih kolega ima i nema baš previše prostora od stražnjeg zida a zvuk je vrlo pristojan. Ja imam floorstandere 3050i i to su jedni od najzahvalnijih zvučnika što se tiče postavljanja koje sam ikad imao. Nešto su dobro napravili glede položaja u prostoru za tu seriju. Ako kolega ima prostora na komodi ili gdje ih već želi staviti, ja bih svakako preporučio da ih uzme u obzir.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...
...

 

Znam da nije pomoc kakvu ocekujes, al eto imas jedan glas za njih. Q acoustics ne bi nikako, radije bi kupio slabiji dvosistemac i kasnije dodao SUB ako reciever podrzava...

 

Pozz

 Koji su razlozi protiv Q Acoustics? Ne sviđa ti se zvučni potpis? Više voliš nešto analitičnije?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice