Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.302
|
čitano: 829.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

Ti Falconi koje imam i spominješ zaista imaju popriličan bas koji ide jako nisko, koliko nisko nisam mjerio. Znam da sam imao u istom prostoru zvučnike koji su deklarirani sa 40hz i nisu ni približno tako nisko išli kao ovi Falconi, no kiliko zaista nisko idu ne znam, nemam mjerni insturment.

Znam samo da s njima čujem neke niske tonove koje niti sa jednim zvučnikom u ovom prostoru do sada nisam čuo, ne govorim o količini basa nego o zaista niskoj oktavi koju reproduciraju.

Evo prija 3 dana sam u njih, iako su front ported, uvalio port bungs da probam ukrotitit  taj divljački bas, ne samo količinom nego da odrežem bas reflex da ih čujem bez njega. Nemaju boomy bas ili slično, roksan ih dobro vozi nego jednostavno imaju jako puno basa da su pojeli ostale frequencije. Dobio sam da se zvuk sada toliko otvorio da razmišljam ima li smisla uopće ih prodavati, sada rade onako kako treba, sa i dalje dubokim i jakim basom ali ne toliko jakim da pojede sve ostalo. Da front ported su ali iz njih izlazi zaista nenormalna kolilina basa, budeš u Sisku, javiš se, poslušaš. Dosta je frendova bilo kod mene i nisu vjerovali šta čuju, tražili su sub. Frednova koji su se naslušali opreme i imaju popriličnog iskustva. Kada sam ih uzimao prodavač je rekao da su s lakoćom punili 35kvadrata slušnog prostora u slušaoni, prije kupnje mi je to bila meh informacija, sada znam da mogu bez problema i da se vjerojatno u velikom prostoru bolje snalaze nego u mom malom prostoru od 16 kvadrata. No trebaš poslušati sam da bi shvatio.

Ovo žuto treba direktno usporediti da bi se tvrdilo.

Vratimo se na temu, proizvođać je sam deklarirao minimalnu snagu ampa međutim oni odjednom rade fantastično i sa 60tak % slabijim ampom?

Ajde pogledajte zvučnik i njegov driver od 9kg, pogledajte koliko je to coil/zavojnica.

Zašto onda ekipa piše da su proradili kako spada tek sa nord monoblokovima od 200w?

Dynaudio emit m20 je mali zvučnik sa manjim coilom od tog ATC pa znam kako ga je teško goniti, odnosno kompetan dynaudio range (osim aktive), moj amp ij je fin ogonio al mogli su podnjeti još.

I onda da jedan pioneer od 30w gure te atc onako kako spada, ne vjerujem, sry ali ne vjerujem.

Kao sto sam rekao snaga je uvijek dobrodosla,zelim samo naglasit da nije sve u famoznim wattima,spominjani Pass ima toroid 1kVa i kapacitet kondica od 240,000µF ,sve skupa 42 KG tezak amp i koristi patentiranu Passovu bias tehnologiju ,prvih 30W je u A klasi(2 x 120W 4 OHma),sto je vrlo bitan podatak!Mislim ovo je besmislena usporedba totalno dva razlicita pojacala iz totalno dva razlicita ranga..isto kao sto je doticni Pioneer,koji je retro amp,ali jedan od legendarnijih ikad napravljenih!Taj amp kad je bio nov kostao je poprilicno puno .A sto se tice Falcona,vjerujem da imaju poprilicno basa,stavljanjem u port neceg ne ubijas samo donji registar nego i ostalo..mozda su ti Falconi gladniji od ATC sto se snage tice ,probaj nesto bolje dovuc doma,ako si s vecinom zadovoljan..ali znas koliko para trebas isprsit kad prijeđes određeni prag!

Ne treba, roksan ih goni sasvim fino samo su preveliki za sobu, zatvaranjem porta su proradili onako kako treba u mojoj prostoriji, smanjenjem basa fino dolaze srednji i visoki do izražaja i rade onako kako treba, ne dominira bas.

Na stranici fino piše osjetljivost 88dB/2.83V/m, što je puno, puno bolje nego spominjani ATC.

Što se tiče tog Pioneera ovo sam našao:

"Introduced in 1976, the Pioneer Series 20 M-22 Class A power amplifier is a 30 watts per channel amplifier (into 8 Ohms) with an extremely rugged build quality, and according to Pioneer "the frequency response is an amazing 2Hz to 150kHz, + 0dB/1 dB at 1 watt, and that the signal-to-noise ratio is a high 106 dB ...""

Spominje se samo i isključivo 30w u A klasi, 30W!

Gura zvučnike od 85dB.. svakako....

I uspoređivati zvučnike osjetljive 88dB pogonjeni sa 140w po kanalu na 8ohm, i uspoređivati zvučnike osjetljive 85dB i pogoniti sa 30w na 8ohm po kanalu, da vjerojatno je teže onda goniti Falcone....

I onda se piše, preporuka proizvođaća min amp 75w, no oni rade super sa 30w, onda proizvođać napiše freq range donji 54Hz ali se ovjde piše da idu do 30Hz, onda su ti u ATC totalni idoti jer umanjuju specifikaciju perofmansi zvučnika, ili je ipak nešto drugo u pitanju...

Ponavljam, sry, ne drži vodu.

Točno je. Ipak bih prije vjerovao proizvođaču. Bilo bi maloumno od strane ATC-a obezvrijeđivati svoj proizvod. Ne vidim razlog pogotovo za toliku razliku u hercima. To da je u par herca, razlika u prostorima mjerenja, u mjernim instrumentima..., ali razlika od 24 herca...ma daj. A reci mi kolega da li ikad odvrnio Roksana s Falconima? Vidim da Roksan na maksimumu prelazi preporuku za Falcone (150-140 W na 8 ohma).

Jesam par puta na "11sati" na ampu, tolilo glasno je radilo da je zbilja previše za ovu sobu gdje jesu, no sve uredno i pod kontrolom, stoga sam siguran da veći prostor pune kvakitetno i bez problema ili distorzije. Uglavnom doma slušam ispod "9 sati" što je i dovoljno za rad od doma, i na malim glasnoćama sve radi uredno,ima i basa, i srednjih i visokih, nema nikakvih problema. U 16 kvadrata na manje od "10 sati" već toliko udaraju da zbilja postaje pre glasno. Kad je bio zadnji test glasnijeg slušanja, susjed mi je došao i rekao da ću mu srušiti staklovinje iz vitrine, da ako mogu stišam jer se sve trese😁

11 godina
Zoki B kaže...
Dead kaže...

A reci mi kolega da li ikad odvrnio Roksana s Falconima? Vidim da Roksan na maksimumu prelazi preporuku za Falcone (150-140 W na 8 ohma).

Jesam par puta na "11sati" na ampu, tolilo glasno je radilo da je zbilja previše za ovu sobu gdje jesu, no sve uredno i pod kontrolom, stoga sam siguran da veći prostor pune kvakitetno i bez problema ili distorzije. Uglavnom doma slušam ispod "9 sati" što je i dovoljno za rad od doma, i na malim glasnoćama sve radi uredno,ima i basa, i srednjih i visokih, nema nikakvih problema. U 16 kvadrata na manje od "10 sati" već toliko udaraju da zbilja postaje pre glasno. Kad je bio zadnji test glasnijeg slušanja, susjed mi je došao i rekao da ću mu srušiti staklovinje iz vitrine, da ako mogu stišam jer se sve trese😁

Tu su problemi  i situacije stambenih zgrada i stanova. Tebi zasja zeleno svijetlo kad susjedi oko tebe odu na kolektivni godišnjii odmor i ponesu staklovinje sa sobom (iz razloga "Ne daj Bože... kad Zoki odvrne...")  

Onda svi dišu kako treba... i susjedi na moru i Roksan i Falconi... i Zoki... konačno... 

Sad bez šale - jačina izvučene snage iz ampa, njegova glasnost vezana uz položaj potenciometra - ovisi i o samom ustroju potenciometra, da li je linearni ili eksponencijalni. Ti na Roksanu vjerojatno imaš eksponencijalni. Ja sam na (ex)svom Rotel RA-1570 integrircu imao linearni koji je za isti pomak pota davao isti stupanj pojačanja, pa se njegovih 2x120 W moglo slušati i na "14 sati", bez problema izobličenja ili pre glasnog nivoa zvuka.

Većina današnjih eksponencijalnih potenciometara je ustrojena tako da neki optimum (pa skoro do maksimum) glasnoće poluči (prenese iz preampa u Power sekciju) upravo kako si i napisao - od položaja 8 sati - do "podne" (12 sati), nakon čega do kraja ostaje na raspolaganju krajnjih 10-15% snage pojačala.

A, iskreno, u 16 kvadrata i nemaš baš puno fizičkih mogućnosti "raspaliti" svojih (Roksanovih) 140 W po kanalu. Imaš, ali onda je već opasnost po staklovinje kod susjeda... a to košta 

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 21:33 (tajo1960).
13 godina
Vaš audio kutak

...jedno n00b pitanje...

Da li se uz pomoc onih mjeraca watt-a (slika) moze okvirno dobiti slika koliko pojacalo/amp trenutno povuce ili izdaje snage ili sam promasio cijeli fudbal ?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

Da li se uz pomoc onih mjeraca watt-a (slika) moze okvirno dobiti slika koliko pojacalo/amp trenutno povuce ili izdaje snage ili sam promasio cijeli fudbal ?

2 su pojma u pitanju:

-Trenutna potrošnja uređaja u Wattima - to vidiš na ekranu svog instrumenta i ona je realna, stvarna;

-"Izdavanje snage" - pojam pod kojim vjerojatno misliš na snagu koju pojačalo trenutno isporučuje na/prema zvučnicima... TO ne možeš vidjeti ovim instrumentom i uređajem. Pogotovo što ustroj pojačala radi na istosmjernoj struji (a od poslije glavnog transformatora unutar kućišta uređaja), a to ti taj uređajčić ne može pokazati ni pod razno.

Za "izdavanje snage" bi trebao imati neki mjerni instrument na izlazu terminala za zvučnike iz pojačala (ili na ulazu u samu skretnicu)... ili čak u seriju spojen na +/- kabel unutar zvučnka, na svakom driveu pojedinačno (onda bi vidio i koliko poslije skretnice "vuče" Watta svaka zvučnička jedinica).

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 19:06 (tajo1960).
13 godina
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

Svi ti mjerni uredjaji, pa i Vu-metri na nekim pojacalima, su daleko prespori da izmjere brze transijente gdje zvucnik moze povuc pat stotina wati.

BTW, ja presao sa 400W na 30W, i gle, nis mi ne fali:)

~~ sound sommelier ~~
12 mjeseci
Vaš audio kutak

Takvim uređajem ja mjerim potrošnju bilo kojeg elektroničkog uređaja pri njegovom radu.

I to jeste dosta točan podatak.

Ta potrošnja nema direktne veze sa isporučenom snagom nekog pojačala na njegovim izlaznim terminalima, kada mu je priključen neki teret ( zvučnici).

Isporučena snaga (neki približni, ovirni samo, prosjek) se dobije višekratnim mjerenjem napona i posebno struje na izl. terminalima (praralelno/serijski).

Umnožak to dvoje daje nazivnu snagu.

Postoji i jedan instrumenat za to; Watmetar (da ne koristiš zasebno Ampermetar/Voltmetar odnosno Univerzalac.

To je pojednostavljeno objašnjenje i postupak za neke okvirne rezultate.

Inače to sve puno točnije odradi kvalitetan Audio Analizer (sinusoidalni prikaz i prikaz izobličenja blizu Clippinga i sl.)

U praksi, izmjerena snaga ampa pri radu ( osim pikova) vrlo rijetko prelazi 3-5 wati ( a i to je puno).

Klasa A pojačala pri radu uvijek troši istu količinu Wati ( snage), bez obzira na glasnoću.

AB klasa troši ovisno o glasnoći slušanja...itd...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 19:18 (analogni).

0 0 hvala 1
11 godina
hudo kaže...
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

Svi ti mjerni uredjaji, pa i Vu-metri na nekim pojacalima, su daleko prespori da izmjere brze transijente gdje zvucnik moze povuc pat stotina wati.

Pretpostavljam da su ti zvučnici vrlo osjetljivi ako si zadovoljan. Koliko se sjećam Focal Electra...

13 godina
Dead kaže...

Pretpostavljam da su ti zvučnici vrlo osjetljivi ako si zadovoljan. Koliko se sjećam Focal Electra...

Ma da, kod mene je Focal Electra (detalji u "Moj PC"), ali sam slusao tih 30W a klase na brdo zvucnika, i ako nije 30 i vise kvadrata sobe sa vrlo velikim zvucnicima, vrlo niske osjetljivosti, na vrlo glasno slusanje, sasvim je dovoljno. Kod Focala je bitnija sinergija, ali kod ATCa, ili npr KEF LS50, osim sinergije treba i puuuno struje.

~~ sound sommelier ~~
11 godina
hudo kaže...
Dead kaže...

Ma da, kod mene je Focal Electra (detalji u "Moj PC"), ali sam slusao tih 30W a klase na brdo zvucnika, i ako nije 30 i vise kvadrata sobe sa vrlo velikim zvucnicima, vrlo niske osjetljivosti, na vrlo glasno slusanje, sasvim je dovoljno. Kod Focala je bitnija sinergija, ali kod ATCa, ili npr KEF LS50, osim sinergije treba i puuuno struje.

Baš sam neki dan čitao da ls50 kada dobiju jači amp da rade neopisivo bolje, čak govore i oko 150w na 8ohm da im odgovara fantastično, r3 isto traže jači amp ali ne tako kao ls50

11 godina
Zoki B kaže...
hudo kaže...
Dead kaže...

Baš sam neki dan čitao da ls50 kada dobiju jači amp da rade neopisivo bolje, čak govore i oko 150w na 8ohm da im odgovara fantastično, r3 isto traže jači amp ali ne tako kao ls50

Pa to je i razumljivo kad im je osjetljivost niskih 85 db.

12 mjeseci
Vaš audio kutak

Da, zanimljivo je s tim pojačalimai kontrolom zvučnika.

Na jednom drugom Forumu korisnik se žali na zvučnike Quad21l (amp Audiolab 8000SE, 60W) :

" da zvuk na niskoj glasnoći nema dovoljno basa, a pri jačem odvrtanju brzo dolazi do distorzije."

Pa mu daju 2 preporuke u SH:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/krell-kav-300i-oglas-31966961

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/primare-a30.1-oglas-33186104 

(2 x 100W, 8 Ohma)

I sad je pitanje koje će pojačalo to bolje odraditi, ili je to sve skupa limitirano ustrojem zvučnika

u sobi od 25-30m2.

Pa da npr. mijenja i zvučnike i amp.....

0 0 hvala 0
11 godina
Dead kaže...
Zoki B kaže...
hudo kaže...
Dead kaže...

Pa to je i razumljivo kad im je osjetljivost niskih 85 db.

Nisam gledao iskreno, sad vidim da, vidim i "Amplifier requirements: 25–100W." a opet treba im još da rade kako spada.

13 godina
Vaš audio kutak

Slusao sam taj Quad, i imao Quad 12L, i mislim da snaga nije problem koliko sinergija.

Taj 21L je odlicno radio sa Quad-ovim pojacalom koji nije imao nesto previse wati. Svoj 12L tjerao sa starim Musical Fidelity A1, 20W A klase, mala grijalica, i meni je ta kombinacija svidjala, bilo mi zao sto sam prodao zvucnik na kraju jer mi trebalo dosta da nadjem bolji.

A i neki zvucnici su malo anemicni na malim glasnocama, bez obzira na pojacalo ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
hudo kaže...
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

Kako to,kako to...ja imam samo ovog Passa..

AUDIOFIL
12 mjeseci
hudo kaže...

Slusao sam taj Quad, i imao Quad 12L, i mislim da snaga nije problem koliko sinergija.

Taj 21L je odlicno radio sa Quad-ovim pojacalom koji nije imao nesto previse wati. Svoj 12L tjerao sa starim Musical Fidelity A1, 20W A klase, mala grijalica, i meni je ta kombinacija svidjala, bilo mi zao sto sam prodao zvucnik na kraju jer mi trebalo dosta da nadjem bolji.

A i neki zvucnici su malo anemicni na malim glasnocama, bez obzira na pojacalo ...

Da, koliko je kvalitetnija informacije od nekog tko je slušao spomenute zvučnike od

ostalih "či bi da bi" pogađanja.

A spomenuta sinergija je također dosta bitna kod slaganja sustava.

Što negdje sjedne, ne mora biti tako dobro i u drugoj sobi/sustavu.

Valjda je nešto i do ljudskog uha, što na malim glasnoćama nije takav prezens (poglavito basa),

kao kad se sustav malo nagari.

Takoreči svaki onda svira "bolje".....

9 godina
analogni kaže...
hudo kaže...

Da, koliko je kvalitetnija informacije od nekog tko je slušao spomenute zvučnike od

ostalih "či bi da bi" pogađanja.

A spomenuta sinergija je također dosta bitna kod slaganja sustava.

Što negdje sjedne, ne mora biti tako dobro i u drugoj sobi/sustavu.

Valjda je nešto i do ljudskog uha, što na malim glasnoćama nije takav prezens (poglavito basa),

kao kad se sustav malo nagari.

Takoreči svaki onda svira "bolje".....

Pa teorija i praksa su nesto sasvim drugo..zato vise vjerujem nekoj osobi koju poznam nego nekog po bespucima interneta!

AUDIOFIL
12 godina
Ja sam imao sličan problem nedavno s MA Bronze 5. Korektni zvučnici ali malo nezanimljivi prilikom tišeg slušanja. Falilo zvuka. Kad se pojačaju, odlični. Fizika... Manji kabinet, manji driveri... Uzeo sam za stepenicu veći zvučnik s većim driverima i poznatim malo naglašenim basom (Q Acoustics 3050i) i sad je sve sjelo na svoje mjesto. Tiše, glasnije slušanje... Sve pet. Ponekad treba priznati "poraz" u izboru :) i krenuti dalje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 19:00 (Sil).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
hudo kaže...
Dead kaže...

Malo citam o tvom Pass XA30,5 i evo citat iz Stereophila!

"I was a little surprised, however, at Nelson Pass's suggestion that I audition the XA30.5. I'd expected a pair of X1000.5 monoblocks perhaps,

or maybe XA200.5s, if he thought they'd do the job...but a nominally 30Wpc stereo amp? I double-checked, and yes,

he did know what speakers and other amplifiers I was using, and yes, he was aware of the sort of gear I usually reviewed.

Despite all that—actually, because of all that—he reiterated his preference that I audition the little guy. "

"It's a pure class-A amplifier with the power to drive insensitive loudspeakers while avoiding most of the stereotypical weaknesses associated with class-A operation"

BTW testiran je između ostalog i na Wilson Audio Sophiama!!

Sad stoji pitanje dal stavit jednog snagasa od 2 x 200W npr Parasound Halo A21 ili plemenitog Passa od 30W Aklase?!

AUDIOFIL
13 godina
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 mjeseca
Vaš audio kutak

XA serija je Passova najbolje zvučeća serija (izuzmimo SIT).

0 0 hvala 0
12 mjeseci
Vaš audio kutak

Da, zanimljivo pojačalo; taj SIT-3 od Nelsona.

Ak su ti "Prvi Wati" kvalitetni, onda ih (ponegdje) može biti i dovoljno.....

Nalaze se u komotnoj kutiji, pa nema zime za pregrijavanja...

http://www.firstwatt.com/

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 10:31 (analogni).

0 0 hvala 0
13 godina
Vaš audio kutak

XA (a klasa) i X (a/b klasa) su tehnicki gotovo jednaki (npr XA30.5 i X150.5), samo sa drugacijim biasom. Tko zeli nesto vise dinamike i kontroliraniji bas, ici ce na X seriju, tko zeli magicne srednje i visoke, uzet ce XA. Slicno ce biti predpostavljam i sa Parasoundom, vise wata u a/b klasi ima svoje prednosti. Ne bi o tome sto je bolje jer je to individualno i stvar pojedinog sistema, sobe, ...

A najbolje bi bilo imati 200W u A klasi, uzmes to i svi problemi rjeseni:) I onaj Quad bi prosvirao sa time!

First Watt serija zvuci drugacije od XA - manje zvuci kao "a klasa", gdje XA ima onaj stereotipni zvuk koji svi poistovjecujemo sa A klasom. Naravno, sve vrhunska pojacala.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 15:16 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
hudo kaže...

XA (a klasa) i X (a/b klasa) su tehnicki gotovo jednaki (npr XA30.5 i X150.5), samo sa drugacijim biasom. Tko zeli nesto vise dinamike i kontroliraniji bas, ici ce na X seriju, tko zeli magicne srednje i visoke, uzet ce XA. Slicno ce biti predpostavljam i sa Parasoundom, vise wata u a/b klasi ima svoje prednosti. Ne bi o tome sto je bolje jer je to individualno i stvar pojedinog sistema, sobe, ...

A najbolje bi bilo imati 200W u A klasi, uzmes to i svi problemi rjeseni:) I onaj Quad bi prosvirao sa time!

First Watt serija zvuci drugacije od XA - manje zvuci kao "a klasa", gdje XA ima onaj stereotipni zvuk koji svi poistovjecujemo sa A klasom. Naravno, sve vrhunska pojacala.

Kad si uzeo Passa,u SH ili si isprsio bubreg!?

AUDIOFIL
11 godina
Vaš audio kutak

John Darko uspoređuje dva daca -

Vidim da ispod stalaka za zvučnike ima gaie?

Nije li to samo za floorstandere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Ekipa, jeste ok?
Hi-Fi prezivio potres?
11 godina
Vaš audio kutak

Svim ugroženima ovim devastirajućim potresom, posebno našim forumašima, dajem bezrezervnu podršku i iskreno suosjećam. Gledam prizore uživo i očajan sam.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
Vaš audio kutak

Na trećem katu sam, svi ok živi i zravi al ima podosta materijane štete.

Doslovno se vjerovali zgrada na trećem katu micala preko pola metra lijevo desno i to je trajalo nekih 10 sekundi.

Vatao sam zvučnike i novi stalci su ih spasili, da su bili na starima aj bok :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
2 godine
Vaš audio kutak

Ne smijem ni zamisliti kako je bilo u epicentru kada se u Vk na 5. katu osjetilo poprilicno kao prolazni val. Prva pomisao je bila da je opet val iz Tuzle (zaljulja nas ponekad od njih) a onda odjednom sve jace i jace cca 30+ sec. Prilicno neugodan osjecaj kada te baca lijevo desno i jos osjetis kako se i zgrada ljulja.

Nadam se da ce 2021. biti bolja, ova nas je dotukla po svim pravcima :(

Suosjecam sa svima koji su danas lose prosli.

8 0 hvala 1
13 godina
volegradele kaže...

Kad si uzeo Passa,u SH ili si isprsio bubreg!?

Second hand, xa30.5 je relativno stariji model. Dugo sam ga cekao, onda se pojavio u nekom poljskom oglasniku, zamolio kolegu poljaka da ga ode pogledat ako je sve na mjestu:)

Glede potresa, evo 30km od epicentra, nema ostecene hifi imovine!

~~ sound sommelier ~~
11 godina
Vaš audio kutak

Ja sam kad je juče krenulo drmati pričao s kolegom poslovno, kasnije smo tipkali na whatsapp, stavio sam prtscn prepiske :)

Moj PC  
7 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice