Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.302
|
čitano: 829.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Mozda nije foobar niti JRiver, ali mislim da je svakako vrijedno pogledati/razmotriti:

https://www.plex.tv/plex-pass/

Ja ga imam na mobu i kompu koji mi je media plejer/server, free verziju i stvar je dobra, a odlicna za one koji imaju multiroom...za filmove i glazbu jedna jako jako kvalitetna opcija po meni, kolega ima doma smart tv u spavacoj sobi, dnevnom boravku, djecjoj sobi i sve si shiba preko plexa i ne moze biti zadovoljniji s njime...

Mjesecna pretplata je 30 kuna, lifetime je 800kn, s kojim imas i plexamp i svasta nesto, unutar plex appa integriran je i Tidal, tako da tko ga koristi jos jedan plus, a čini mi se da se čak i dobije popust na tidal ako uzmes plex...

Ne, hvala, tako nešto zaista ne trebam. Pogotovo što se plaća   

Obični besplatni foobar (što i koristim), sa app na mobu i tabletu za komandu play, pauza, stop i skok na slijedeći folder u hijarhijskom stablu mapa, zapravo u abecednoj listi mojih albuma/foldera i gotovo.

Nikakve me dodatne mogućnosti ne zanimaju, a najviše me samo zanima (potencijalna) razlika u zvuku, za koju se neki kunu da ju čuju. Eto, jasnije ne znam reći. Glavni rivali - foobar vs Jriver. Dakle, samo play DSD/dsf, FLAC i WAV glazbe na laptopu, sa kojeg USB kabelom signal ide u vanjski DAC. Gotova priča.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 19:11 (tajo1960).
12 godina
Vaš audio kutak

Evo još jedan koji sam koristio i bio mi je super... MusicBee

A ovo je nešto novo i vidim da je popularan HYSOLID. Besplatno. Orijentiran prema audiofilima, koliko sam primjetio na stranici.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
Vaš audio kutak

Ja koristim album player - aplayer (ruski player , da ne bilo zabune), druge nisam probavao

nema instalacije, osnovne funkcije...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 14:29 (Zdralovski).

0 0 hvala 0
23 mjeseca
Vaš audio kutak

Ma vi se svi drogirate. Šta sam ja jedini koji još ima Winamp? Fino Winamp s ASIO pluginom i sve radi direkt. Ne vidim što bi mi to jedan Foobar trebao poboljšati, ako zvuk (signal) ide direktno preko ASIO drivera na optički izlaz...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
Sil kaže...

A ovo je nešto novo i vidim da je popularan HYSOLID. Besplatno. Orijentiran prema audiofilima, koliko sam primjetio na stranici.

Upravo skinuo i instalirao u virtualnu masinu (da vidim o cemu se radi)...to mi se cini nesto kompicirano i da radi samo preko mobitela/mob app...

Link do Setup tutorijala - https://www.hysolid.com/howto.html

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
djigibao kaže...
Sil kaže...

Upravo skinuo i instalirao u virtualnu masinu (da vidim o cemu se radi)...to mi se cini nesto kompicirano i da radi samo preko mobitela/mob app...

Nemam pojma. Nisam koristio. Samo sam vidio da se spominje na par foruma i na nekim stranicama za HiFi. Možda je neko usko specijalizirano rješenje koje ne odgovara svima.

11 godina
Sil kaže...
djigibao kaže...
Sil kaže...

Nemam pojma. Nisam koristio. Samo sam vidio da se spominje na par foruma i na nekim stranicama za HiFi. Možda je neko usko specijalizirano rješenje koje ne odgovara svima.

Evo kolega Sil, i ja u dogovoru s tobom javljam da je to, kako se čini, neka stara aplikacija/program, jer i podrška na Google play ima za Android 4-6

The remote control app is available for installation at App Store and Google Play.

App StoreFor iOS 8~9Google PlayFor Android ver.4~6

A i kad sam pogledao User terms - a ono zadnji update 2015. godine...

Dakle, kome baš ne treba i nije željan zanimacije - komplikacije - ne ulazite u akrobacije instalacije i kasnije deinstalacije navedene aplikacije... (kako sam ovo dobro rekao, ha ha)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 16:27 (tajo1960).
2 godine
Filox kaže...

Ma vi se svi drogirate. Šta sam ja jedini koji još ima Winamp? Fino Winamp s ASIO pluginom i sve radi direkt. Ne vidim što bi mi to jedan Foobar trebao poboljšati, ako zvuk (signal) ide direktno preko ASIO drivera na optički izlaz...

Winamp je odlican jos uvijek :)

Koristim ga od samog nastanka. MusicBee mi je neko vrijeme bio zanimljiv ali nije to to. Uz Winamp koristim i Aimp koji je moderna verzija Winampa.

11 godina
Filox kaže...

Nisam Winamp koristio zadnjih 18-20 godina, ali ne zato što nije valjao, nego jednostavno nisam. Kad se pojavio, probao, nije mi legao i gotovo. Godinama mi je za PC glazbu na PC-u bio dovoljan obični Windows Media player ugrađen u Winse. Radio je što je trebao, a ja i tako ne slažem nikakve liste i ne tražim kruha preko pogače.

Kasnje sam počeo koristiti VLC player kao univerzalni svirač/player.

Pokrenem sviranje albuma i to je to. Ako želim "razno" - pokrenem svoju mapu sa raznim i gotovo.

Pojavom DSD/dsf glazbe se foobar isprofilirao kao dobar izbor, ali opet ništa posebno ekstra.

On je OK, ali mi ni njegove ekstra mogućnosti koje nudi (a ima 1.000 dodataka) ne trebaju. Niti ih koristim.

Običan play na prvu numeru u folderu vanjskog diska uz laptop u hifi setupu koji želim slušati, ima remote app za tablet i mob i - i gotovo. To je sve što trebam.

13 godina
Vaš audio kutak

...jos neke akcijske cijene...

Ova akcijska ponuda vrijedi do 30.11.2020. ili do isteka zaliha

• NAD M32 sada 19.999 kuna (redovna cijena 33.999 kuna)
  • NAD C390DD sada 9.999 kuna (redovna cijena 19.999 kuna)
  • NAD C375 BEE sada 5.999 kuna (redovna cijena 11.699 kuna)
  • NAD C338 (bez mrežnog sučelja) sada 2.999 kuna (redovna cijena 5.299 kuna)
  • NAD C326 BEE sada 2999 kuna (redovna cijena 3.999 kuna)
  • NAD C316 BEE sada 1999 kuna (redovna cijena 2.999 kuna)

KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 mjeseci
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Mozda nije foobar niti JRiver, ali mislim da je svakako vrijedno pogledati/razmotriti:

Ja ga imam na mobu i kompu koji mi je media plejer/server, free verziju i stvar je dobra, a odlicna za one koji imaju multiroom...za filmove i glazbu jedna jako jako kvalitetna opcija po meni, kolega ima doma smart tv u spavacoj sobi, dnevnom boravku, djecjoj sobi i sve si shiba preko plexa i ne moze biti zadovoljniji s njime...

Mjesecna pretplata je 30 kuna, lifetime je 800kn, s kojim imas i plexamp i svasta nesto, unutar plex appa integriran je i Tidal, tako da tko ga koristi jos jedan plus, a čini mi se da se čak i dobije popust na tidal ako uzmes plex...

Obični besplatni foobar (što i koristim), sa app na mobu i tabletu za komandu play, pauza, stop i skok na slijedeći folder u hijarhijskom stablu mapa, zapravo u abecednoj listi mojih albuma/foldera i gotovo.

Nikakve me dodatne mogućnosti ne zanimaju, a najviše me samo zanima (potencijalna) razlika u zvuku, za koju se neki kunu da ju čuju. Eto, jasnije ne znam reći. Glavni rivali - foobar vs Jriver. Dakle, samo play DSD/dsf, FLAC i WAV glazbe na laptopu, sa kojeg USB kabelom signal ide u vanjski DAC. Gotova priča.

Samo prenosim svoje iskustvo, nije stvarno losa stvarcica, moze se i chromecastat, svasta nesto, za 800kn tko ima veliku bazu filmova i mjuze, da naglasim FILMOVA I MJUZE... za player i sam koristim vecinom foobar, koji mi je kako god da ga nastimam gadan oku za vidit, do te granice da pustim preko njega mjuzu, a preko yt upalim neki video kamina i vatre, cisto da nije monotono

Sad kad sam tu, da cujem neko od vasih osobnih misljenja, izvor mjuze komp, hdmi kablom signal putuje u tv, iz tva optikom u dynaudie...sad sto mislite jel signal zbog tog lanca pod velikim utjecajem raznoraznih el. smetnji?? Razmisljam mozda uzeti neki dac, iz kompa u zvucnike direkt ali to je trenutno samo onako razmisljanje kako u buducnosti unaprijedit zvuk, sada za prvu ruku kad bude update, zvucnici idu na stalke i malo cu se poigrat sa pozicioniranjem...Zoki mi je dao vrhunsku ideju za diy apsorbere i sad imam milijon ideja kako malo ukrasiti sobu i dotjerat zvuk

11 godina
mali.kresho kaže...
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Samo prenosim svoje iskustvo, nije stvarno losa stvarcica, moze se i chromecastat, svasta nesto, za 800kn tko ima veliku bazu filmova i mjuze, da naglasim FILMOVA I MJUZE... za player i sam koristim vecinom foobar, koji mi je kako god da ga nastimam gadan oku za vidit, do te granice da pustim preko njega mjuzu, a preko yt upalim neki video kamina i vatre, cisto da nije monotono

Sad kad sam tu, da cujem neko od vasih osobnih misljenja, izvor mjuze komp, hdmi kablom signal putuje u tv, iz tva optikom u dynaudie...sad sto mislite jel signal zbog tog lanca pod velikim utjecajem raznoraznih el. smetnji?? Razmisljam mozda uzeti neki dac, iz kompa u zvucnike direkt ali to je trenutno samo onako razmisljanje kako u buducnosti unaprijedit zvuk, sada za prvu ruku kad bude update, zvucnici idu na stalke i malo cu se poigrat sa pozicioniranjem...Zoki mi je dao vrhunsku ideju za diy apsorbere i sad imam milijon ideja kako malo ukrasiti sobu i dotjerat zvuk

Ako se ne varam, već imaš neki dac u connect boxu, nemoj se za početak zamarati sa dacom pogotovo jer vidim da ima usb in, ja bi na komp složio foobar, konfao kao bit perfect, nez jer podržava asio ili wasapi drivere i tako slušao muziku, pa vidi šta ćeš dobiti. USB ima veći bandwith i iz mog iskustva kada sam testirao sa npr net playerom na dac optički i koaksijalni su ispali dosta lošiji od usb + foobar na kompu, to je najbolja kombinacija. Za absorbere smo pričal ida, može se svašta složiti, na tu kombinaciju kod tebe sivo sa drvenim podom, pasala bi bordo tkanina i neka smeđa, možeš čak i neku tamniju plavu da ti malo razbije prostor,  naravno napravit ćeš kako ti odgovara, ali da ne bude sivilo, malo unesti boje da razbije sobu :)

11 godina
djigibao kaže...

...jos neke akcijske cijene...

Ova akcijska ponuda vrijedi do 30.11.2020. ili do isteka zaliha

• NAD M32 sada 19.999 kuna (redovna cijena 33.999 kuna)
  • NAD C390DD sada 9.999 kuna (redovna cijena 19.999 kuna)
  • NAD C375 BEE sada 5.999 kuna (redovna cijena 11.699 kuna)
  • NAD C338 (bez mrežnog sučelja) sada 2.999 kuna (redovna cijena 5.299 kuna)
  • NAD C326 BEE sada 2999 kuna (redovna cijena 3.999 kuna)
  • NAD C316 BEE sada 1999 kuna (redovna cijena 2.999 kuna)

KLIK

Bome je fino sniženo da :)

6 godina
Vaš audio kutak

Kad smo već kod akcija.. frend prodaje svoje edifiere:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-ostalo/prodaja-hd600s-dac-amp-edifier-zvucnici/278766.aspx?page=0&jumpto=6246133&sort=asc&view=flat

Oglas iz usluge, ali dostavu i sve vršim ja :D pošto sam imao takve zvučnike, mogu jamčiti za njih da su odlični. Imaju i garanciju i sve

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 mjeseci
Zoki B kaže...
mali.kresho kaže...
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Ako se ne varam, već imaš neki dac u connect boxu, nemoj se za početak zamarati sa dacom pogotovo jer vidim da ima usb in, ja bi na komp složio foobar, konfao kao bit perfect, nez jer podržava asio ili wasapi drivere i tako slušao muziku, pa vidi šta ćeš dobiti. USB ima veći bandwith i iz mog iskustva kada sam testirao sa npr net playerom na dac optički i koaksijalni su ispali dosta lošiji od usb + foobar na kompu, to je najbolja kombinacija. Za absorbere smo pričal ida, može se svašta složiti, na tu kombinaciju kod tebe sivo sa drvenim podom, pasala bi bordo tkanina i neka smeđa, možeš čak i neku tamniju plavu da ti malo razbije prostor,  naravno napravit ćeš kako ti odgovara, ali da ne bude sivilo, malo unesti boje da razbije sobu :)

Nisam jos nabavio connect box, zaboravio sam totalno da on uma usb ulaz

Sto se tice razbijanja sivila ici ce malo zelene da razbija monotoniju

11 godina
nhooydz kaže...

Tajo, meni se čini da dosta ljudi želi opravdat investiciju kupovine programa :D 

Dobro zboriš i ima istine u tome što kažeš.

Besplatni vs plaćeni programi, a iste namjene i tipa korištenja je uvijek zanimljiva tema, pogotovo nama koji koristimo free verzije i koje rade odlično, a slušamo od drugih kako su one plaćene "sigurno puno bolje"  :-)

Zanimljiv je stav imao nedavno i moj poznanik u razgovoru o GAIA II kanadskim speciajlnim nogicama za zvučnike  https://isoacoustics.com/products/gaia-series/gaia-ii/

Bez ustručavanja - noge su skupe, mislim 8 komada cca 4,5-5.000 kod nas, da me ne držite za riječ, ali tu negdje. Najgore je što nema probe ili probne kupovine, a ni povrata robe. Fuck! Znači, tko želi kupiti - mora ih kupiti, na slijepo!

E sad, pitam poznanika ima li iskustva s njima, veli ne direktnog (kao ni ja), ali nastavlja... Uvijek ćeš za te noge pročitati iskustva i mišljenja korisnika da su "odlične" vrhunske", da je "pomak u zvuku fenomenalan na bolje" i slično. A zašto ćeš?

Pa zato što oni koji su kupili te noge i izuli se 5.000 kuna, od sramote neće priznati da su se zeznuli i kupili nešto što realno čini mali pomak i koji ne može vrijediti 5.000 kuna, ali su se, eto, zeznuli i sada je bolje ili da šute ili da hvale ono što su kupili.

Mislim, za 5.000 kn kupe se pristojni cijeli zvučnici :-)))

Onda smo se obojica grohotom nasmijali, ali... u biti je čovjek dijelom u pravu. Dijelom možda i ne.

Ne znam, nisam probao GAIA II u svom sistemu... čak i ne želim, jer ako se dovedem u stanje da ih poželim, kako ću onda sam sebi opravdati što sam se neki dan smijao na istinu mudrolije :-)

11 godina
Filox kaže...
djigibao kaže...

...zanimljiv test jednog RCA Audioquest kabela od 2300$/m vs neki Hitachi- KLIK

The generic cable in blue picked up a bit more noise but look at the AudioQuest Wind in solid red. It is picking up huge amount of mains noise relative to our generic cable! Stunning how high-end cables are sold with the impression that they reduce noise and such and yet this cable is clearly much more susceptible to interference than free cable.

What is amazing about this is a bullet in the product feature list from AudioQuest:

Tako je to kad netko postane ime, pa se ne zamara više s kvalitetom, nego gura marketing i prodaje maglu. 

S druge strane, jesam vam ja lijepo uvijek govorio kako je Hitachi vrhunska firma? Uvijek vjerujete japancima, ostavite se tih engleza. Nikad nećete naučit šta valja.

AudioQuest je američka kompanija. A prodavanje magle bi trebalo uzeti s rezervom pogotovo kad se referira na web stranicu koja je sklona blaćenju cijenjenih kompanija koje izrađuju skupe proizvode.

11 godina
mali.kresho kaže...
nhooydz kaže...

Kako Vas samo dugo nisam čitao! Baš moram prolistati zadnjih 50 stranica da vidim šta se novog slušalo. Nažalost, mene je virus gadno satrao pa sam morao prodati sav gear. No, barem je prilika za štednju i kupovanje novog kada dođe vrijeme. Inače, nadam se da ste svi dobro!

E ovakve vijesti me moram priznati rastuze, kad netko mora prodati svoj gear...

tajo1960 kaže...
Filox kaže...

Tako je to kad netko postane ime, pa se ne zamara više s kvalitetom, nego gura marketing i prodaje maglu. 

S druge strane, jesam vam ja lijepo uvijek govorio kako je Hitachi vrhunska firma? Uvijek vjerujete japancima, ostavite se tih engleza. Nikad nećete naučit šta valja.  

S treće strane - AQ su Amerikanci, ne Englezi   

Btw, i Englezima se može vjerovati; pa oni su kolijevka Hi-fi-ja i dobrog zvuka. Kome drugom vjerovati ako ne matičnoj zemlji hi-fi-ja i najbolje mjuze na svijetu?

A bas sam gledao neke digitalne toslinke i rca kablove od AQ i planiro da mi to bude neki upgrade interkonekcije...zar su stvarno toliko losi i muljatori?

Gluposti! Dugi niz godina koristim samo njihove proizvode. Ne boj se...samo naprijed.

11 godina
Uran 11 kaže...

Malo drugačije muzike, predivna i talentirana Anouska Shankar & Ensemble.

Uživajte.

Ako odgledate i odšlušate cijeli koncert i ne ostanete impresionirani, nešto nije uredu s vama.

A što ako nekome ne leži ovakva glazba?

11 godina
sseennoonn kaže...

Kakav vokal...kralj izveo bolje od org.  Kako li mi je ovo promaklo prije...

Po mom ukusu nedovoljno dobro u usporedbi s originalom.

2 godine
Vaš audio kutak

EDIT:

(Dire Straits) Sultans of Swing - Gabriella Quevedo

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 7:48 (john142).

4 0 hvala 2
12 godina
Bilo bi poželjno ako se već stavljaju linkovi, da se stavi nekakav minimalni opis što nas očekuje. Barem izvođač i pjesma... Ako se nema što već dodati.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
john142 kaže...

Bogami ni ova nije loša:

13 godina
Vaš audio kutak

...kad smo vec kod tih YT klipica...na jednom drugom forumu su stavili ovu stvar kao dosta interesantnu pa da cujemo i vasa misljenja...

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
djigibao kaže...

...kad smo vec kod tih YT klipica...na jednom drugom forumu su stavili ovu stvar kao dosta interesantnu pa da cujemo i vasa misljenja...

... to ti je ovo, ali puno zanimljivije i naziva se tech death, ide i pod nu shiat, ali je fail... khm, imaju jednog od najboljih bubnjara trenutno - Jamie Saint Merit... opcenito tech death ima jako puno skolovanih muzicara, ne sviraju svi "lijepu" glazbu... a i Imperial Triumphant jazz/tech black death... ono sto je jazz bio do prije koje godine to je sad HM... samo tehnicke spike...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 17:48 (Tallahassee).
9 godina
Vaš audio kutak

How loud is 1 Watt (with an 87db Loudspeaker)?

1 0 hvala 0
11 godina
Vaš audio kutak

Pozdrav!

Trebao bih savjet u svezi "sobnog" slusanja uglavnom FLACova s laptopa preko malog yamahinog receivera?

Zelio bih spojit žicom windows laptop, na Yamaha MCR-N560D pri cemu bi taj receiver ujedno sluzio kao DAC (slika dolje).

Koji kabel na digitalni ulaz?

Laptop ima ugradjen extra disk na kojem su uglavnom flac-ovi.

Sada se streama na lokalnoj mrezi, ne uvijek bez problema, ujedno je spojen na laptop i s izlaza za slusalice - cisto zbog youtubea i tv-a.

Btw: slusa se na Dali Zensor 1 zvucnicima, a ponekad se ukljuci i yamaha yst-rsw 300 subwoofer.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 3:26 (brixy).

0 0 hvala 0
13 godina

Nista od toga.
Ta Yamaha ima Opticki IN, Coax IN i AUX IN, a da bi ti radio kao DAC mora biti spojen preko USB-a a to ova Yamaha nema.

Mozes spojiti laptop samo preko tog AUX-a tj. preko izlaza za slusalice na laptopu (ovakvim kabelom) ali ti tako svu konverziju obavlja "DAC" u laptopu.

Eventualno da ides kupit neki zasebni DAC (npr. neki Topping) koji ima USB ulaz pa onda iz njega u Yamahu.

Ako imas vanjski disk onda ti je najbolje njega spojit u Yamahu preko USB naprijed pa zaobiđes laptop.

EDIT:

Evo kolega me zamolio da spomenem da i ako slusas mrezno (wi-fi ili zicano) tj. laptop ti je kao neki server onda ti ta Yamaha u biti radi kao da je spojena zicano.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 10:36 (djigibao).
2 godine
Vaš audio kutak

Novu u Hrvatskoj....Lyngdorf Audio

1 0 hvala 0
13 godina
john142 kaže...

Novu u Hrvatskoj....Lyngdorf Audio

...prije koju godinu sam pogledao jedan video i zapamtio tu marku.

Radi se o ovom videu (nije dugacak), preporucam pogledati:

U ovom gore videu lik govori kako je njegov prijatelj zamijenio sistem od cca 16 000$ sa ovim LYNGDORF TDAI-3400 (koji je valjda kostao cca 10 000$) jer mu je zvuk bio bolji.

Meni osobno jako interesantna stvar (a koliko vidim i dosta su hvaljeni po netu) je opcija za kalibraciju sobe gdje se slusa (RoomPerfect) sto je jako vazno za nekog ko nema bas najidealnije uvjete za slusanje, a tako je kod vecine nas nazalost.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice