Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.259
|
čitano: 812.774
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 godina
Vaš audio kutak

Da ja sam sve zivo probao i nikako da nađem!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

E nabijem te, ja sam toliko daleko išao da sam uploadao na youtube da mi pokaže koja je stvar sa kršenjem autorskih prava, i failao!

11 godina
Zoki B kaže...
volegradele kaže...

E nabijem te, ja sam toliko daleko išao da sam uploadao na youtube da mi pokaže koja je stvar sa kršenjem autorskih prava, i failao!

A nitko da pošalje mail pitanja u DW i sazna bez po' muke? Cccccc  

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
11 godina
neaktivan
tajo1960 kaže...

A koga briga?, nije sad da je to neki extra vokal ili pjesma ( ako se taj pjesmuljak uopče može nazvati pjesmom).

11 godina
neaktivan
Vaš audio kutak

Malo dobre muzike, nedajte se omesti početnom melodijom i izgledom pjevača.

Dajte šansu bendu, odlični su.

-

1 0 hvala 0
9 godina
Uran 11 kaže...
tajo1960 kaže...

A koga briga?, nije sad da je to neki extra vokal ili pjesma ( ako se taj pjesmuljak uopče može nazvati pjesmom).

Mene je briga,odlican mi vokal i pjesam,taman za moju insomniu koju vec danima imam..

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan

Pa Tajo ti je rekel, nazovi pa češ znati.

Možda ne možeš spavati jer moraš znati tko pjeva onaj pjesmuljak.

Evo, uputio sam pitanje via e-maila, čekam odgovor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 13:40 (Uran 11).
9 godina
Uran 11 kaže...

Pa Tajo ti je rekel, nazovi pa češ znati.

Možda ne možeš spavati jer moraš znati tko pjeva onaj pjesmuljak.

Evo, uputio sam pitanje via e-maila, čekam odgovor.

I ja

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan

Thank you very much for your message and your interest in Deutsche Welle.

The song was written by Kelvyn Hallifax and is sung by Tam Ward. It was exclusively recorded for the spot of the Freedom of Speech Award and has not been published elsewhere yet. Due to copyright reasons, we can not offer a download. Thank you for your understanding and we hope you stay tuned in to DW.

9 godina
Vaš audio kutak

Zato je i nismo mogli nac...uzbudljiva potraga..

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
Uran 11 kaže...

Thank you very much for your message and your interest in Deutsche Welle.
The song was written by Kelvyn Hallifax and is sung by Tam Ward. It was exclusively recorded for the spot of the Freedom of Speech Award and has not been published elsewhere yet. Due to copyright reasons, we can not offer a download. Thank you for your understanding and we hope you stay tuned in to DW.

Eto, kako je malo truda potrebno da se postigne veliki rezultat.

Bravo kolega! Lijepo je da moje riječi nisu otišle u vjetar i da se vidi da je ovo ipak vrlo efikasna metoda "saznaj tko pjeva ili svira". Par riječi u kontakt mail i - sve je tu!  

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 17:05 (tajo1960).
12 godina
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa.

Tražim nešto za slušanje internet radija/streaming servisa za dnevni boravak, cca 25 m2 (za gospođu ).

Kupnja zvučnika/pojačala/receivera trenutno nije opcija...tako da, kako se meni čini, jedina opcija bi bila neki bluetooth zvučnik...

Imate kakav prijedlog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Koliko para?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
djigibao kaže...
Koliko para?

Ako ima nešto pristojno do 1.000kn bilo bi super.

9 godina
DylanDog kaže...

Pozdrav ekipa.

Tražim nešto za slušanje internet radija/streaming servisa za dnevni boravak, cca 25 m2 (za gospođu ).

Kupnja zvučnika/pojačala/receivera trenutno nije opcija...tako da, kako se meni čini, jedina opcija bi bila neki bluetooth zvučnik...

Imate kakav prijedlog?

Pretpostavljam mobitel -> BT zvucnik?

13 godina
DylanDog kaže...

Pozdrav ekipa.

Imate kakav prijedlog?

DylanDog kaže...
djigibao kaže...
Koliko para?

Ako ima nešto pristojno do 1.000kn bilo bi super.

Onda ovako nesto:

Edifier R1080BT = 990kn 790kn

Edifier R1280DB = 1090kn   (mislim da su ovi bolji)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
Vaš audio kutak

Malo se igrao sa napojnim kabelima:

https://www.ebay.com/itm/Pair-Oyaide-P-079e-C-079-IEC-Gold-Plated-Schuko-Eu-plug-For-Audio-Hi-end-New/222305727370?epid=1677352301&hash=item33c274338a:g:e7QAAOSwjo9e14xP

https://www.audiophonics.fr/en/cable-metre-cables-secteur/elecaudio-cs-331b-power-cable-double-shilded-ofc-copper-3x35mm-o15mm-p-4715.html

Imam za 5 komada po metar dužine, napravio sam sada 3 jer mi toliko treba, komp s kojeg ide muzika, dac i amp.

Ne očekujem neke zvučne razlike, radim od doma pa sam se morao malo zabaviti :)

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
11 godina

Ma to su originali, ovo moje su kopije koje su jako, jako dobro napravljene, kada ih otvoriš vidiš da je sve složeno odlično iako i na njima piše made in japan, nisu original.

Bila je akcija 5 kompleta(šuko i usb strane) za 45$ pa sam uzeo i tako krenuo malo u igranje :)

Ponavljam, jako su dobro napravljeni, vjerujem da netko ko ih slaže nebi ni skužio razliku, masivne i primaju do 20mm kabal, moj je 15mm debljine i overkill je, 20mm je teški overkill.

11 godina

neki dan sam na you tubu gledao recenziju pojačala moon 240i,u svim relevantnim časopisima ga hvale u nebesa ,tip ga je kupio svojim novcem i to još polovnog i kaže da pojačalo ne vrijedi ni 1000 dolara a prodaje se za 2500  usd,eto kome sad vjerovati tim relevantnim časopisima koji žive od reklama i recenziju ili
nekom nepoznatom liku koji ga je kupio svojim novcem,on tvrdi da taj muoon ne daje puno bolji zvuk od marantzova recivera koji dođe 800 dolara

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:54 (blackalbum).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
agramTango kaže...
DylanDog kaže...

Pretpostavljam mobitel -> BT zvucnik?

Da

11 godina
blackalbum kaže...
neki dan sam na you tubu gledao recenziju pojačala moon 240i,u svim relevantnim časopisima ga hvale u nebesa ,tip ga je kupio svojim novcem i to još polovnog i kaže da pojačalo ne vrijedi ni 1000 dolara a prodaje se za 2500 kn,eto kome sad vjerovati tim relevantnim časopisima koji žive od reklama i recenziju ili
nekom nepoznatom liku koji ga je kupio svojim novcem,on tvrdi da taj muoon ne daje puno bolji zvuk od marantzova recivera koji dođe 800 dolara

-Je li možda trebalo pisati da se prodaje po 25.000 kn (ili 2.500 USD), a ne 2500kn? Nekako mi se čini da je tako logičnije...

-Vjerovati svojim ušima, najprije, ako je ikako moguće čuti bilo koju komponentu na djelu i u poznatom okruženju.

-Danas "test majstori" pišu zbilja svašta. I svi su "majstori". Moon je konstrukcijski dobar, odličan, tu nema govora; kvaliteta elemenata je na visokom nivou, ali, kako kažeš - nije, niti će stvoriti ili otvoriti neku novu kategoriju "svemirskog" zvuka. Toga isto treba bit svjestan.

E sad, da bi se opravdala "Moon by Simaudio" fama i ime stvoreno u svijetu (ipak kvalitetom, ali i by oni "majstori") - mora se na neki način odskočiti cijenom. Da li pri tom i kvalitetom zvuka? To je već malo teže, jer, i opet kako kažeš - i jeftinije komponente danas dobro, čak vrlo dobro zvuče. To je istina.

Osobno bih se čak prije priklonio mišljenju YT korisnika nego HiFi lista. Na YT čovjek/korisnik nema motiva uljepšavati, a razočaranje može biti iskreno i vrlo realno doživljeno. S druge strane, audio "novinar" ima motiva za dobrim tekstom i ocjenom (diktirano od samog urednika, do firme koje je dala uređaj na test i beneficije koje idu uz to).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 7:54 (tajo1960).
9 godina
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...
neki dan sam na you tubu gledao recenziju pojačala moon 240i,u svim relevantnim časopisima ga hvale u nebesa ,tip ga je kupio svojim novcem i to još polovnog i kaže da pojačalo ne vrijedi ni 1000 dolara a prodaje se za 2500 kn,eto kome sad vjerovati tim relevantnim časopisima koji žive od reklama i recenziju ili

-Je li možda trebalo pisati da se prodaje po 25.000 kn (ili 2.500 USD), a ne 2500? Nekako mi se čini da je tako logičnije...

-Vjerovati svojim ušima, najprije, ako je ikako moguće čuti bilo koju komponentu na djelu i u poznatom okruženju.

-Danas "test majstori" pišu zbilja svašta. I svi su "majstori". Moon je konstrukcijski dobar, odličan, tu nema govora; kvaliteta elemenata je na visokom nivou, ali, kako kažeš - nije, niti će stvoriti ili otvoriti neku novu kategoriju "svemirskog" zvuka. Toga isto treba bit svjestan.

E sad, da bi se opravdala "Moon by Simaudio" fama i ime stvoreno u svijetu (ipak kvalitetom, ali i by oni "majstori") - mora se na neki način odskočiti cijenom. Da li pri tom i kvalitetom zvuka? To je već malo teže, jer, i opet kako kažeš - i jeftinije komponente danas dobro, čak vrlo dobro zvuče. To je istina.

Osobno bih se čak prije priklonio mišljenju YT korisnika nego HiFi lista. Na YT čovjek/korisnik nema motiva uljepšavati, a razočaranje može biti iskreno i vrlo realno doživljeno. S druge strane, audio "novinar" ima motiva za dobrim tekstom i ocjenom (diktirano od samog urednika, do firme koje je dala uređaj na test i beneficije koje idu uz to).

Mene osobno bas zanima link na tog korisnika youtuba koji je objavio takvu recenziju..da vidimo sto covjek ima,razmislja...imam ja prijatelja na bacanje kojem je isto svira moj sistem ili mobitel..sad ko je tu objektivan..

Integrirano pojacalo 2 x 50w..DAC i phono preamp..u nas kosta oko 16Kk ...treba poslusat..

AUDIOFIL
11 godina
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...

-Je li možda trebalo pisati da se prodaje po 25.000 kn (ili 2.500 USD), a ne 2500? Nekako mi se čini da je tako logičnije...

Mene osobno bas zanima link na tog korisnika youtuba koji je objavio takvu recenziju..da vidimo sto covjek ima,razmislja...imam ja prijatelja na bacanje kojem je isto svira moj sistem ili mobitel..sad ko je tu objektivan..

Integrirano pojacalo 2 x 50w..DAC i phono preamp..u nas kosta oko 16Kk ...treba poslusat..

Vjerujem da je ovo:

9 godina
Vaš audio kutak

Zanimljiva priča o osjetljivosti zvučnika, kako se mjerilo nekad i sad, muljanju, ...

3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
Vaš audio kutak

Malo drugačije muzike, predivna i talentirana Anouska Shankar & Ensemble.

Uživajte.

Ako odgledate i odšlušate cijeli koncert i ne ostanete impresionirani, nešto nije uredu s vama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 10:17 (Uran 11).

2 0 hvala 1
13 godina
Axiom Audio: How to make Audiophile speakers

Interesantan video o proizvodnji, testiranju, mucenju...zvucnika.

Iskreno, nisam nikad cuo za ovu firmu.

Interesantan dio pocinje od 7:30min...

Evo i drugi dio u kojem je intervju sa sefom te firme

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Zanimljiva verzija Azrine pjesme "Obrati paznju na posljednju stvar"

5 0 hvala 0
5 godina
Vaš audio kutak

Kakav vokal...kralj izveo bolje od org.  Kako li mi je ovo promaklo prije...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
Vaš audio kutak

Da, zgodno je čuti re-izvedbe, a i tribute to...

Evo jedna zanimljiva, meni osobno draga izvedba "Tribute to"...  -  Melvin Taylor & The slack band - A tribute to John Lee Hooker (Chill out - The healer). Mnogi su rekli da im čak i je bolja od originala  

Moj PC  
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice