Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.664
|
čitano: 899.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak - Vacuum tube
hudo kaže...
Primaluna Prologue Premium, sa Philips i JJ cjevima (vjerojatno su zamjeniti ove JJ za nesto drugo, cisto da vidim sto vise pase uz Pass, al za sada je ok)

Ako nije tajna, koje lampe (Vacuum tube) koristiš u Primaluna preampu sada i koje misliš uzeti? Koristiš li NOS segment ili si na današnjoj proizvodnji?

I ovaj bi subjekt ili tema pitanja mogli kod neupućenih izazvati nedoumice tipa "Pa, zar se lampa čuje i razlikuje?" i "Nisu li sve iste, ako su iste vrste i tipa? Nije li TungSol isti kao i NOS Valvo ili JJ ili Sovtek ili GoldLion?" (a i kasnije podsmjehe i podrugljive komentare)... no, za one koji znaju - znaju što i zašto pitam. Pogotovo će gitaristi znati (pored audio hi-fi znalaca koji koriste Vacuum tube tehnologiju).

Naravno da "lampe" nisu iste ... (ni kao modeli ni tipovi niti namjenski, ali i od proizvođača do proizvođača se jako razlikuju) i naravno da se razlike jako čuju i osjete u zvuku koji kreiraju i daju iz(a) sebe.

Osobno u upotrebi imam Telefunken NOS ECC83 / 12AX7 + 2 kom. ruske NOS 6N1P-EV (6922-ke, iz 1968.).... Tungsram NOS 12AX7 (iz 70-tih) u rezervi, kao i tvornička 12AX7 Gold Lion koja je bila u ampu kod kupovine.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 9:26 (tajo1960).
2 godine
tajo1960 kaže...

Ako nije tajna, koje lampe (Vacuum tube) koristiš u Primaluna preampu sada i koje misliš uzeti? Koristiš li NOS segment ili si na današnjoj proizvodnji?

I ovaj bi subjekt ili tema pitanja mogli kod neupućenih izazvati nedoumice tipa "Pa, zar se lampa čuje i razlikuje?" i "Nisu li sve iste, ako su iste vrste i tipa? Nije li TungSol isti kao i NOS Valvo ili JJ ili Sovtek ili GoldLion?" (a i kasnije podsmjehe i podrugljive komentare)... no, za one koji znaju - znaju što i zašto pitam. Pogotovo će gitaristi znati (pored audio hi-fi znalaca koji koriste Vacuum tube tehnologiju).

Naravno da "lampe" nisu iste ... (ni kao modeli ni tipovi niti namjenski, ali i od proizvođača do proizvođača se jako razlikuju) i naravno da se razlike jako čuju i osjete u zvuku koji kreiraju i daju iz(a) sebe.

Osobno u upotrebi imam Telefunken NOS ECC83 / 12AX7 + 2 kom. ruske NOS 6N1P-EV (6922-ke, iz 1968.).... Tungsram NOS 12AX7 (iz 70-tih) u rezervi, kao i tvornička Gold Lion koja je bila u ampu kod kupovine.

Pitanje... Kakve su Niške Jugoslavenske stare cijevi? Sjećam se jednom sa sajma u Švicarskoj sam vidio sliku nekog ultra skupog high end pojačala, a unutra na cijevima Niš, Jugoslavija...

Live long and prosper.
11 godina
Filox kaže...
tajo1960 kaže...

Osobno u upotrebi imam Telefunken NOS ECC83 / 12AX7 + 2 kom. ruske NOS 6N1P-EV (6922-ke, iz 1968.).... Tungsram NOS 12AX7 (iz 70-tih) u rezervi, kao i tvornička Gold Lion koja je bila u ampu kod kupovine.

Pitanje... Kakve su Niške Jugoslavenske stare cijevi? Sjećam se jednom sa sajma u Švicarskoj sam vidio sliku nekog ultra skupog high end pojačala, a unutra na cijevima Niš, Jugoslavija...

EI Niš lampe? Vrh vrhova! Doslovno! Izvanredno kvalitetne. Među 3-4 najbolja proizvođača ikada... 

2 godine
tajo1960 kaže...

EI Niš lampe? Vrh vrhova! Doslovno! Izvanredno kvalitetne. Među 3-4 najbolja proizvođača ikada... 

To sam i pretpostavljao, bez da sam išta znao o njima. 

Live long and prosper.
11 godina
Vaš audio kutak

Za one kojima su kablovi samo kablovi niže tekst nije, da odmah izbjegnemo dalnje rasprave.

Kako sam povoljno uzeo Marohei Vortex V2 zvučnilke kablove s kojima sam pre zadovoljan, u petak se nalazim s Marom koji ih radi, da bi uzeo interconnect iste serije čisto srebro te usb kabal isto iste serije isto srebro.

Najviše me zanima upravo usb kabal da li će tu kakvih pomaka biti jer ima poprilično različitih mišljenja, no kako mi se sustav sastoji samo od daca, pojačala i zvučnika, želim probati baš bolji usb kabal da vidim da li će biti pomaka.

Brdo je oprečnih mišljenja i uzet ću da i sam probam usb kabal, da se uvjerim.

Što se tiče zvučničkih kablova inicijalan dojam je bio, ok su, dobio sam ih povoljno i to V2 verziju koja dosta inače košta pa ću ih ostaviti.

Malo su otvrenije radili od Inakustika koje sam imao dok je bas bio dublji i čvršći.

Nakon cca tjedan dana se zvuk samo odjenom promjenio, sve se otvorilo i prosviralo da sam doslovno pao na dupe, moja bolja polovica me pitala "kako mi to sada odjednom sve čićše radi".

Ako je ona kao totalni laik skužila da se sve otvorilo možete mislit moje oduševljenje.

Inače je Maro ok lik može se kod njega uzeti i na probu te ako ne sjeda u sistem kako spada, može se vratiti.

No, ako rade upola dobro kao zvučnički kabal onda nema vraćanja, jer su kablovi zaista fantastični.

U razgovoru s Marom sam mu opisao kako se samo otvorio zvuk (zvučnički kablovi) na što je rekao da se to dešava svim njegovim kupcima, da im sve svira i samo se odjenom otvori i postane transprantnije i otvorenije s puno detalaja bez imalo drečanja.

Isto tako je rekao da im dam minimalno 100 sati da prorade, stoga i daje duži vremenski period da se mogu vratiti.

Pročitavši info s linka niže koji mi je dao jedan član grupe na faceu, odlučio sam definitivno probati usb kabal, jer s dacom od 1100eura sam dobio doslovno kabal kineski koji sam našao na netu i košta 4$.

Da li će biti razlike javim, prvo u sustav ide usb kabal onda interconnect.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Prijenos_podataka

pozz

Moj PC  
3 2 hvala 0
2 godine
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Za one kojima su kablovi samo kablovi niže tekst nije, da odmah izbjegnemo dalnje rasprave.

Kako sam povoljno uzeo Marohei Vortex V2 zvučnilke kablove s kojima sam pre zadovoljan, u petak se nalazim s Marom koji ih radi, da bi uzeo interconnect iste serije čisto srebro te usb kabal isto iste serije isto srebro.

Najviše me zanima upravo usb kabal da li će tu kakvih pomaka biti jer ima poprilično različitih mišljenja, no kako mi se sustav sastoji samo od daca, pojačala i zvučnika, želim probati baš bolji usb kabal da vidim da li će biti pomaka.

Brdo je oprečnih mišljenja i uzet ću da i sam probam usb kabal, da se uvjerim.

Što se tiče zvučničkih kablova inicijalan dojam je bio, ok su, dobio sam ih povoljno i to V2 verziju koja dosta inače košta pa ću ih ostaviti.

Malo su otvrenije radili od Inakustika koje sam imao dok je bas bio dublji i čvršći.

Nakon cca tjedan dana se zvuk samo odjenom promjenio, sve se otvorilo i prosviralo da sam doslovno pao na dupe, moja bolja polovica me pitala "kako mi to sada odjednom sve čićše radi".

Ako je ona kao totalni laik skužila da se sve otvorilo možete mislit moje oduševljenje.

Inače je Maro ok lik može se kod njega uzeti i na probu te ako ne sjeda u sistem kako spada, može se vratiti.

No, ako rade upola dobro kao zvučnički kabal onda nema vraćanja, jer su kablovi zaista fantastični.

U razgovoru s Marom sam mu opisao kako se samo otvorio zvuk (zvučnički kablovi) na što je rekao da se to dešava svim njegovim kupcima, da im sve svira i samo se odjenom otvori i postane transprantnije i otvorenije s puno detalaja bez imalo drečanja.

Isto tako je rekao da im dam minimalno 100 sati da prorade, stoga i daje duži vremenski period da se mogu vratiti.

Pročitavši info s linka niže koji mi je dao jedan član grupe na faceu, odlučio sam definitivno probati usb kabal, jer s dacom od 1100eura sam dobio doslovno kabal kineski koji sam našao na netu i košta 4$.

Da li će biti razlike javim, prvo u sustav ide usb kabal onda interconnect.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Prijenos_podataka

pozz

Kablovi i jesu samo kablovi. A USB kabal bi bilo nešto mistično, ima veze sa judeizmom?

Kabeli, e to je već druga priča...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:02 (Filox).
13 godina
tajo1960 kaže...
hudo kaže...
Primaluna Prologue Premium, sa Philips i JJ cjevima (vjerojatno su zamjeniti ove JJ za nesto drugo, cisto da vidim sto vise pase uz Pass, al za sada je ok)

Osobno u upotrebi imam Telefunken NOS ECC83 / 12AX7 + 2 kom. ruske NOS 6N1P-EV (6922-ke, iz 1968.).... Tungsram NOS 12AX7 (iz 70-tih) u rezervi, kao i tvornička 12AX7 Gold Lion koja je bila u ampu kod kupovine.

Sa prijasnjim Nord pojacalom sam koristio mekse/toplije Philips NOS lampe (iz '60tih), sad za Pass sam vratio original Primaluna da se malo naviknem na tu referencu, odnosno postavim neki "baseline" i onda vidim dali da mjenjam lampe i na koje - toplije, hladnije, rezolutnije, deblje, tanje, ... Imam doma 5-6 NOS parova raznih karakteristika, pa cu probati nakon par tjedana slusanja ovog "tvornickog" Primaluna zvuka.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 21:36 (hudo).
11 godina
Vaš audio kutak

Dobio kablove koji su radili 100 sati, tako sam dogovorio da ih usvira da mogu direktno usporediti.

Interconnect je fantastičan, sada imam potpuno otvoren sustav bez da je imalo harsh, dobio visokih i transparentnosti ukratko ono čemu sam se nadao sam dobio.

Bas je jednako dubok ali sa puno boljom definicijom što je dovelo i do toga da je više punchy, savršena kontrola.

Sada neka tako radi neko vrijeme, onda vrtim jednu te istu stvar i ubacim usb kabal da vidim razliku.

Moj PC  
3 1 hvala 0
2 godine
Zoki B kaže...

Dobio kablove koji su radili 100 sati, tako sam dogovorio da ih usvira da mogu direktno usporediti.

Interconnect je fantastičan, sada imam potpuno otvoren sustav bez da je imalo harsh, dobio visokih i transparentnosti ukratko ono čemu sam se nadao sam dobio.

Bas je jednako dubok ali sa puno boljom definicijom što je dovelo i do toga da je više punchy, savršena kontrola.

Sada neka tako radi neko vrijeme, onda vrtim jednu te istu stvar i ubacim usb kabal da vidim razliku.

Kako izgledaju ti srebreni kablovi? Ovako nešto, kao na slici ili?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 12:30 (Filox).
11 godina
Filox kaže...
Zoki B kaže...

Kako izgledaju ti srebreni kablovi? Ovako nešto, kao na slici ili?

Pa to su ti, da😁

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa od mene nakon nekog vremena, iako sam svaki dan tu i pratim temu :)

Odlucio sam rasprodati sve ono sto imam, zvucnike,reciver,subwoofer i uzeti si nesto novo, drugo :)

Ovo su mi dva kandidata u najuzem izboru:

https://www.dynaudio.com/home-audio/xeo/xeo-20

https://international.kef.com/products/ls50-wireless

Mislim da ce odluka na kraju pasti na dynaudio, jer je prakticniji, a i po performansama mrvicu bolji cini mi se :)

3 0 hvala 0
2 godine
mali.kresho kaže...

Pozdrav ekipa od mene nakon nekog vremena, iako sam svaki dan tu i pratim temu :)

Odlucio sam rasprodati sve ono sto imam, zvucnike,reciver,subwoofer i uzeti si nesto novo, drugo :)

Mislim da ce odluka na kraju pasti na dynaudio, jer je prakticniji, a i po performansama mrvicu bolji cini mi se :)

Ako ćemo samo ovako na prvu, po izgledu, Kef mi izgleda ko neka smiješna dječja igračka, dok Dynaudio izgleda kao normalan zvučnik. Ja bi se okladio da će i zvučat bolje. Al iskreno, nemam pojma ništa ni o jednom ni o drugom zvučniku.

Live long and prosper.
13 godina
mali.kresho kaže...

Ako ovaj aktivni Dynaudio ima tipicni Dynaudio zvuk, onda su ova dva zvucnika dosta drugacijeg zvukovnog karaktera. Tko voli KEF zvuk, svidjati ce mu se LS50W vise od Xeo 20 iako Xeo mozda ide dublje. 

~~ sound sommelier ~~
2 godine
Vaš audio kutak

Prva reakcija supruge na sliku LS50 je bila: ''Izgledaju kao nasa perilica, samo nedostaju gumbi pri vrhu'' :)

Zvuk je taj koji pravi razliku....

Sto se tice LS50W, pogledaj si malo po netu jesu li rijesili problem sa plocama pojacala. Bilo je slucajeva topljenja.

0 0 hvala 0
11 godina
john142 kaže...

Prva reakcija supruge na sliku LS50 je bila: ''Izgledaju kao nasa perilica, samo nedostaju gumbi pri vrhu'' :)

Zvuk je taj koji pravi razliku....

Sto se tice LS50W, pogledaj si malo po netu jesu li rijesili problem sa plocama pojacala. Bilo je slucajeva topljenja.

Što bi tek na ove Bowerse rekla 

3 godine
Ako budžet nije problem ,pogledaj
https://www.buchardtaudio.com/products/a500-white-bundle

😁
12 godina
mali.kresho kaže...

Vidim da, što se zvuka tiče, izbor ovisi o osobnim sklonostima. Oba zvučnika isporučuju vrlo dobar zvuk iako Dynaudio možda ide dublje. Ali moglo bi prevladati sljedeće:

The only point I want to make here is these two speakers have vastly different levels of "wirelessness." The KEF LS50W’s require an umbilical cable between the master and slave speaker, while the XEO 20’s do not. Furthermore the LS50W master requires wired connections from all source-types except bluetooth and those connected to your household WiFi network. The XEO 20’s, on the other hand, can be fed all source types wirelessly from Dynaudio’s Connect/Hub device, which does the chore of receiving all the wired inputs (including analogue) and then broadcasting them to the speakers over its own native wireless connection (including to multiple sets of XEO’s in multiple rooms/zones).
In practice therefore, the XEO 20’s are far more "wireless" and can, in fact, be placed anywhere within a powercord’s length of an power outlet, irrespective of the location of your source equipment, and without running a stupid wire between the L & R speakers. This is a significant advantage in terms of equipment placement options, WAF and future-proofing.

14 mjeseci
Vaš audio kutak

Pa zapravo xeo 20 mi je bolji sto se btice konekcije zbog tog connecta, jer mogu osloboditi dio prostora za neke druge stvari i manje kablova oko njih...sto se zvuka tice, nisam imao prilike cuti ni kef ni dynaudio...pa mi tu mozete malo astistirat oko opisa zvuka...xeo ide dublje od ls50w, ima vise izbora sto se konekcija tice, jedino sto nema izlaz za sub i to je manje vise to,e da i kef ima app s kojim mozes svasta sto se tice pozicioniranja zvucnika i slicnih picaboca...

0 0 hvala 0
13 godina

Da mi koji nikad nismo imali KEF ne mozgamo previse radije ti procitaj Bug recenziju pa eventualno upitaj mr. Davor nesto sto te zanima 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
mali.kresho kaže...

Pa zapravo xeo 20 mi je bolji sto se btice konekcije zbog tog connecta, jer mogu osloboditi dio prostora za neke druge stvari i manje kablova oko njih...sto se zvuka tice, nisam imao prilike cuti ni kef ni dynaudio...pa mi tu mozete malo astistirat oko opisa zvuka...xeo ide dublje od ls50w, ima vise izbora sto se konekcija tice, jedino sto nema izlaz za sub i to je manje vise to,e da i kef ima app s kojim mozes svasta sto se tice pozicioniranja zvucnika i slicnih picaboca...

Teško da će ti itko ovdje "asistirati oko opisa zvuka" navedenih zvučnika, jer, 99,99% sam siguran da nitko od ovdje prisutnih kolega nije čuo baš navedene primjerke zvučnika, pogotovo u nekoj direktnoj usporedbi. Dakle - zaboravi na konkretne savjete (moje mišljenje).

Pogotovo što oni koji i imaju nekog iskustva sa Kef ili Dynaudio zvučnicima - 99,99% imaju iskustva sa pasivnim zvučnicima, gdje i kojima drugo pojačalo (vanjsko) daje karakter i štih zvučnog opisa, boje zvuka itd, a ne interno Kef ili Dynaudiovo pojačalo (koje ti misliš kupiti). Dakle - opet nemaš koristi.

Pošto ti je kolega john142 sugerirao da pogledaš navedeni problem sa Kef zvučnicima - to bi ti trebalo biti jasno što treba značiti. Ako se navedeni problem javljao (topljenje ploče pojačala), pa je to kasnije ispravljano u kojekakvim revizijama - takav zvučnik treba zaboraviti iz mogućeg izbora i gotovo. Okreni se Dynaudio-u, kupi njega i riješio si muke i sebe i druge.

Izbor je često vrlo gadna stvar (i neodlučnost kao posljedica njega), ali... napravi rez, oštri rez, odbaci Kef i počasti se Dynaudio-om... brzo i jedostavno  

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 9:34 (tajo1960).
2 godine
tajo1960 kaže...

Teško da će ti itko ovdje "asistirati oko opisa zvuka" navedenih zvučnika, jer, 99,99% sam siguran da nitko ni od ovdje prisutnih kolega nije čuo baš navedene primjerke zvučnika, pogotovo u nekoj direktnoj usporedbi. Dakle - zaboravi na konkretne savjete (moje mišljenje).

Pogotovo što, oni koji i imaju nekog iskustva sa Kef ili Dynaudio zvučnicima - 99,99% imaju iskustva sa pasivnim zvučnicima, gdje i kojima drugo pojačalo (vanjsko) daje karakter i štih zvučnog opisa, boje zvuka itd, a ne interno Dynaudiovo pojačalo (koje ti misliš kupiti). Dakle - opet nemaš koristi.

Pošto ti je kolega john142 sugerirao da pogledaš navedeni problem sa Kef zvučnicima - to bi ti trebalo biti jasno što treba značiti. Ako se navedeni problem javljao (topljenje ploče pojačala), pa je to kasnije ispravljano u kojekakvim revizijama - takav zvučnik treba zaboraviti iz mogućeg izbora i gotovo. Okreni se Dynaudio-u, kupi njega i riješio si muke i sebe i druge.

Izbor je često vrlo gadna stvar (i neodlučnost kao posljedica njega), ali... napravi rez, oštri rez, odbaci Kef i počasti se Dynaudio-om... brzo i jedostavno  

Ja bi dodao još samo: I uzmi zvučnike koji izgledaju kao pravi zvučnik.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 12:47 (Filox).
2 godine
Vaš audio kutak

Meni đava ne da mira, a vi me nervirate s vašim kablovima za vodu i kiša lije ko iz kabla, vragu vi i vaš hrvatski, jesmo se za ovo borili?  

U svakom slučaju, ja sam se uhvatio bit grammar nazi, pa pišem svima sljedeći email:

"https://sjedi5.com/kako-se-pise-pravilno-hrvatski/rijec/kabal-ili-kabel-ili-kabl-ili-kabao/

Poštovani, s obzirom da prodajete audio opremu, pretpostavljam da prodajete KABELE, a ne KABLOVE. Molim Vas da posude za vodu ostavite nekome tko prodaje kućne potrepštine. Hrvatska riječ za žice koje provode struju je KABELI, a KABLOVI bi bile posude za vodu, množina.

Hvala na razumijevanju.

:)

Lijep pozdrav"

Ovo šaljem na sve adrese gdje vidim krivo napisano, a krivo pišu SVI odreda. Molim vas da bar vi ovdje postanete malo pismeniji i da počnete korisit pravu riječ za pravu stvar. Hvala.

P.S.
Do sad sam obavijestio AudioDream, Ronis, Instar, Muziker, Microteam, PCshop, Mall.hr. HAMA nema email... Javio se samo AudioDream, ali još nisu ispravili na stranici. Vidit ćemo hoće li drugi ispraviti i koliko će im trebat. A vas molim da mi javite link, gdje god vidite ovu grešku. Hvala.

edit:

Javio se i Mall.hr...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 12:02 (Filox).
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
protjeran
Filox kaže...

Meni đava ne da mira, a vi me nervirate s vašim kablovima za vodu i kiša lije ko iz kabla, vragu vi i vaš hrvatski, jesmo se za ovo borili?  

U svakom slučaju, ja sam se uhvatio bit grammar nazi, pa pišem svima sljedeći email:

"https://sjedi5.com/kako-se-pise-pravilno-hrvatski/rijec/kabal-ili-kabel-ili-kabl-ili-kabao/

Poštovani, s obzirom da prodajete audio opremu, pretpostavljam da prodajete KABELE, a ne KABLOVE. Molim Vas da posude za vodu ostavite nekome tko prodaje kućne potrepštine. Hrvatska riječ za žice koje provode struju je KABELI, a KABLOVI bi bile posude za vodu, množina.

Hvala na razumijevanju.

:)

Lijep pozdrav"

Ovo šaljem na sve adrese gdje vidim krivo napisano, a krivo pišu SVI odreda. Molim vas da bar vi ovdje postanete malo pismeniji i da počnete korisit pravu riječ za pravu stvar. Hvala.

P.S.
Do sad sam obavijestio AudioDream, Ronis, Instar, Muziker, Microteam, PCshop, Mall.hr. HAMA nema email... Javio se samo AudioDream, ali još nisu ispravili na stranici. Vidit ćemo hoće li drugi ispraviti i koliko će im trebat. A vas molim da mi javite link, gdje god vidite ovu grešku. Hvala.

edit:

Javio se i Mall.hr...

Haha jesi lud 

Ali podržavam tvoju akciju, dućani hi fi opreme prepuni kanti za vodu

Nego, kakvi su odgovori? Daj tu zalijepi 

Odavno sam primjetio da jedino Sonus Art ne prodaje kante za vodu, a svi ostali da

2 godine
minarelli kaže...

Haha jesi lud 

Ali podržavam tvoju akciju, dućani hi fi opreme prepuni kanti za vodu

Nego, kakvi su odgovori? Daj tu zalijepi 

Odavno sam primjetio da jedino Sonus Art ne prodaje kante za vodu, a svi ostali da

Mall.hr:

"Poštovani,

zahvaljujemo na Vašem e-mailu i ukazanim pravopisnim greškama. 

Ispričavamo se na propustu.

Slučaj ćemo proslijediti nadležnom odjelu na provjeru."

AudioDream:

"Dragi Filox,

Neizmjreno vam hvala na vašoj primjedbi.

Lp

Audio san doo

Croatia"

Ništa bitno, bitno će bit kad vidim na stranici da je promijenjeno. Drugi se nisu još očitovali.   

Da, stvarno, evo da i ja vidim da netko piše pravilno. Pohvale Sonus Artu, znaju hrvatski jezik. Djelomično. I oni imaju grešaka.  

https://sonusart.hr/ostalo/kabeli.html

I Dobar Zvuk zna hrvatski...

https://www.dobar-zvuk.hr/proizvodi/kabeli-40/

I MediaAudio (Dobar Zvuk u Splitu) zna hrvatski...

http://mediaaudio.hr/cardas-parsec-kabeli/

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 13:25 (Filox).
13 godina
Vaš audio kutak

Ovo je OK?

https://sonusart.hr/vogel-s-efa6835-lajsna-za-kablove-63cm.html

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 13:16 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran

Pa da, taman kanta stane između ove dve štange 

2 godine
djigibao kaže...

Ovo je OK?

Oho, znači miješano... Sad će i oni dobit email. Hvala na obavijesti.

Live long and prosper.
11 godina
Filox kaže...
djigibao kaže...

Ovo je OK?

Oho, znači miješano... Sad će i oni dobit email. Hvala na obavijesti.

dobro je dok ne kreneš šibom po guzama... znali bi si onda mnogi...  

2 godine
tajo1960 kaže...

dobro je dok ne kreneš šibom po guzama... znali bi si onda mnogi...  

Čekaj, polako, nije rečeno da neću krenuti.

Znat će, znat...

Live long and prosper.
14 mjeseci
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Teško da će ti itko ovdje "asistirati oko opisa zvuka" navedenih zvučnika, jer, 99,99% sam siguran da nitko od ovdje prisutnih kolega nije čuo baš navedene primjerke zvučnika, pogotovo u nekoj direktnoj usporedbi. Dakle - zaboravi na konkretne savjete (moje mišljenje).

Pogotovo što oni koji i imaju nekog iskustva sa Kef ili Dynaudio zvučnicima - 99,99% imaju iskustva sa pasivnim zvučnicima, gdje i kojima drugo pojačalo (vanjsko) daje karakter i štih zvučnog opisa, boje zvuka itd, a ne interno Kef ili Dynaudiovo pojačalo (koje ti misliš kupiti). Dakle - opet nemaš koristi.

Ovaj podatak o problemima s pouzdanoscu nisam nigdje vidio, ali kao sto sam i rekao Dynaudio mi je osobno favorit i odluka pada na njega najvjerojatnije...

Plus ima ova jedna zanimljiva spravica sto se moze koristiti uz njih i jako je prakticna:

https://www.dynaudio.com/home-audio/connect/connect

E sad ako je tko slusao neku verziju dynaudio pasive/aktive, sve je dobrodoslo...jedan kolega ima Dynaudio Xeo 2, malu verziju Xea 20, i kaze da je preodusevljen zvukom, naprosto ne moze vjerovati sto te male kutijice mogu, a on me zapravo i nagovarao na njih :)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice