Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Dan1234567890 kaže...

Ovo je najsigurnija opcija za držanje podataka i zaštitu od gubitka istih: https://www.mall.hr/nas-uredjaji/synology-ds920-nas-posluzitelj-za-4-diska

Svi podaci su samo na njemu, + cloud backup.

Prednost je što si stalno u sync-u (ne možeš izgubiti podatke i ne moraš nositi disk u ladicu), podaci su zastićeni od gubitka ako se njemu što dogodi (cloud backup), postoji hot-swap disk, možes podacima pristupati putem kućnog LANa i preko interneta...

Krivo si razumio... nisam mislio u ladicu kao HW dio kompa, nego ladica stola, ladica u komodi, vitrini. Ladica - kao dio/mjesto kućnog namještaja gdje je disk odložen i nema nikakvog doticaja sa vanjskim svijetom. Takvu ladicu sam misilio, ne računalnu ladicu.

 

A drugo - kad čovjek radi backup glazbe koju sam sebi priskrbljuje - gleda pomalo i na lovu, zar ne? A tvoj prijedlog nije baš jeftin... dapače... skup je; vrlo!

 

NAS koji linkaš je 4.900 kn, prazan, naravno, bez diskova.

Dok uzmeš 4 diska od recimo 8 TB WD Gold (svaki je 2.000 kn) - u kojima GUBIŠ radi RAID polja jedan dobar dio kapaciteta - ti si na 12.900 kuna troška - SAMO diskovi + NAS.

A to je puno love za "besplatne" DSD i FLACove koje ljudi skidaju sa neta. Slažeš li se?

 

Meni se rješenje svirke - 1 hdd - od recimo 6-8 TB sa glazbom čini puno prihvatljivije; svira ga PC/laptop (da li u prijenosnom kućištu, u hdd docku, u samom PC-u, nebitno), a drugi isti takav (ili još veći, a povoljniji, recimo WD Elements 12 TB - 1.850 kn) imati kao backup. Backup odštekan, spremljen, koji se NE dira i ne prčka po njemu (barem ne često).

 

S tim što na ovoj varijanti ne gubiš prostor na hdd-ima (osim po formatiranju koliko uzme samo formatiranje). U NASu gubiš dosta.

 

OK, tko ima love i može si oformiti NAS sa XY diskova - super je!

 

I ja bih jako rado uzeo bih Synology sa 8 bayova i nafilovao ga sa 14-16 TB diskovima,, samo... košta to, košta :)

 

pokušaj sa tidal hi fi pretplatom na par mjeseci ,vjerovatno daje bolji zvuk od tih tvojih dsd i flacova skinutih sa interneta u 90 posto slučajeva,mislim da danas u 2021 godini pored prihvatljivih stremaing servisa skladištiti terabajte glazbe je pogreška i to velika,osim ako glazbu kupuješ da raznih sevisa u hd rezoliciji to je neka druga priča

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže..

pokušaj sa tidal hi fi pretplatom na par mjeseci ,vjerovatno daje bolji zvuk od tih tvojih dsd i flacova skinutih sa interneta u 90 posto slučajeva,mislim da danas u 2021 godini pored prihvatljivih stremaing servisa skladištiti terabajte glazbe je pogreška i to velika,osim ako glazbu kupuješ da raznih sevisa u hd rezoliciji to je neka druga priča

Molim....!?

 

Da je bolja kvaliteta s tog glazbenog servisa (pogotovu ako je k tome i bežično) od plejke sa HDD/SSD-a, je malo zešči nosens !

 

Mnogi korisnici skidaju na netu sa kvalitetnih stranica (i uz plačanje), mnogi su svoje original CD zapise ripali na HDD (wav) i sl.

 

I onda je plejanje nekog glazbenog servisa sa moba na neki "Sve u jedan" Streamer bolje, nego isti naslov šibati sa solidnog (ili spec) PC-a/Laptopa, na kvalitetan externi USB DAC (sa ili bez SPDIF konvertera ispred), pa na amplifikaciju...

 

...ne drži baš vodu...nikako....

 

I čak uopće niji izričito presudno da li si sa neta skinuo u Red Book formatu (16/44) ili Hiresu, već je presudno da je to nativni original

zapis (a ne umjetna patvorina u Hires).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 17:42 (analogni).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
blackalbum kaže..

pokušaj sa tidal hi fi pretplatom na par mjeseci ,vjerovatno daje bolji zvuk od tih tvojih dsd i flacova skinutih sa interneta u 90 posto slučajeva,mislim da danas u 2021 godini pored prihvatljivih stremaing servisa skladištiti terabajte glazbe je pogreška i to velika,osim ako glazbu kupuješ da raznih sevisa u hd rezoliciji to je neka druga priča

Molim....!?

 

Da je bolja kvaliteta  s tog glazbenog servisa (pogotovu ako je k tome i bežično) od plejke sa HDD/SSD-a, je malo zešči nosens !

 

Mnogi korisnici skidaju na netu sa kvalitetnih stranica (i uz plačanje), mnogi su svoje original CD zapise ripali na HDD (wav)i sl.

 

I onda je plejanje nekog glazbenog servisa sa moba na neki "Sve u jedan" Streamer bolje, nego isti naslov šibati sa solidnog (ili spec) PC-a/Laptopa, na kvalitetan externi USB DAC (sa ili bez SPDIF konvertera ispred, pa na amplifikaciju...

 

...ne drži baš vodu...nikako....

 

 vidi se da nikad nisi slušao tidal hi fi

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 17:57 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, shvatio sam što je on rekao i zato sam se referirao na skidanje sa kvalitetnih stranica (uz plačanje, mahom) ili ISO ripanje.

Nisam nigdje izričito rekao ja je Hifi Tidal loš...pače...

 

Ali sam glavni naglasak poslije stavio na kvalitetu Transporta i kvalitetu bežičnog streaminga , glede prihvata sa Tidala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Tidal preko Denon Network Player DNP-800NE(lan)>optika>Guistard A22 DAC>Roksan K3 amp, ne trebam ništa više od toga.

Iako imam skoro 150dsd albuma sklušam samo Tidal i sasvim je dovoljno, mislim da i nema potrebe za više od toga.

Sve radi bez ikakvih problema, štucanja itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 18:29 (Zoki B).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Tidal preko Denon Network Player DNP-800NE(lan)>optika>Guistard A22 DAC>Roksan K3 amp, ne trebam ništa više od toga.

Iako imam skoro 150dsd albuma sklušam samo Tidal i sasvim je dovoljno, mislim da i nema potrebe za više od toga.

Sve radi bez ikakvih problema, štucanja itd.

 Eeee...pa to je to o čemu govorim.....kvaliteta cjelokupnog izvora i žica......

 

Jedino su ovi u Denonu mogli staviti za SPDIF izlaz i Coax pride, jer se kod mene ta veza pokazala boljom opcijom za Hifi zvuk od Optike.

A i slična su iskustva po forumima.... (problem je moguće,  kvaliteta ustroja TOSLINK-a i njegove višekratne pretvorbe)

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Zoki B kaže...

Tidal preko Denon Network Player DNP-800NE(lan)>optika>Guistard A22 DAC>Roksan K3 amp, ne trebam ništa više od toga.

Iako imam skoro 150dsd albuma sklušam samo Tidal i sasvim je dovoljno, mislim da i nema potrebe za više od toga.

Sve radi bez ikakvih problema, štucanja itd.

 Eeee...pa to je to o čemu govorim.....kvaliteta cjelokupnog izvora i žica......

 

Jedino su ovi u Denonu mogli staviti za SPDIF izlaz i Coax pride, jer se kod mene ta veza pokazala boljom opcijom za Hifi zvuk od Optike.

A i slična su iskustva po forumima.... (problem je moguće,  kvaliteta ustroja TOSLINK-a i njegove višekratne pretvorbe)

A gle, slušao sam s foobara preko gustarda (usb bit perfect, asio), i uspoređivao sa net player optika na dac i nisam čuo nikakve razlike, stoga mi to zaista nije niti bitno.

Vrtilo se oboje s kompa.

Ne znam, možda godine čine svoje, mada je bilo jedan dan nas 5 preslušavalo  i isti zaključak je bio, nismo čuli razliku...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 19:38 (Zoki B).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
analogni kaže...

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

 Kolega blackalbum ti želi reći da je velika količina hi res glazbe skinute s ilegalnih servisa u dsd-u ili flac-u loša i kao takva ne može se nositi sa npr. Tidalom HiFi.

 Pa recimo ja se tu nebi slozio s tobom, kolega skinuo fleetwood maca, tango in the night 24/192 s torenta i upalio u Tidalu isti u master kvaliteti...kolega je sa mnom slusao i obojica smo dosli do zakljucka da ipak tidal losije svira...poslije toga smo usporedjivali tidal hifi i master i tu nismo skuzili razliku sta god da smo slusali... test je bio na mojim dynaudijima...flacovi cd kvalitete na torentima su smece, ali hires u 24/96 i 24/192 su vecinom sasvim solidne kvalitete...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
Dead kaže...
analogni kaže...

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

 Kolega blackalbum ti želi reći da je velika količina hi res glazbe skinute s ilegalnih servisa u dsd-u ili flac-u loša i kao takva ne može se nositi sa npr. Tidalom HiFi.

 Pa recimo ja se tu nebi slozio s tobom, kolega skinuo fleetwood maca, tango in the night 24/192 s torenta i upalio u Tidalu isti u master kvaliteti...kolega je sa mnom slusao i obojica smo dosli do zakljucka da ipak tidal losije svira...poslije toga smo usporedjivali tidal hifi i master i tu nismo skuzili razliku sta god da smo slusali... test je bio na mojim dynaudijima...flacovi cd kvalitete na torentima su smece, ali hires u 24/96 i 24/192 su vecinom sasvim solidne kvalitete...

 Ok, onda nastavite piratizirati glazbu s torrenta, odjavite pretplatu s Tidala ako uopće imate i sve pet za vas zlatouhe. :) 

 

Malo u ozbiljnijem tonu. Ako se već radi nekakva usporedba, onda ne treba uspoređivati jabuke i kruške. Uspoređuje se lossy vs lossy, lossless vs lossless, hi-res vs hi-res... "Znaš, Spotify je baš smeće u usporedbi sa uber hi-res ripom s rusa..." Hello! :) Mada, ovo za zlatouhi i nije toliko zajebancija jer je jednostavnije primjetiti razliku između lossy i recimo standardnog flaca 16/44.1 nego između flaca i hi-res. Stvarno imate odličan sluh, osim ako nije stara fora da je rip malo glasniji bio od Tidala pa automatski biraš ono što je glasnije. Mojih pet lipa na ovu temu... Za sad. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 7:28 (Sil).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno, ovisi od kuda skidaš sa neta.

 

Jedan naš kolega iz ekipe je uglavnom sve skidao za nas i to u početku s plačenih stranica.

Te su večinom i bile najkvalitetnije, mada danas ima i nekih besplatnih koje imaju i neke solidne naslove.

 

Dakako, originale CD naslova treba čuvati, jer je origigi origigi. A ima i bar neku sliku i opis na kutiji i onu klasičnu

proceduru stavljanja diska u CD plaer. Nije tako "nostalgično" kao gramofon, ali je neka vrsta klasike......

 

Jerbo, mnogi stari naslovi su nekad snimani na Master magnetofonske trake i od tuda se onda može izvesti isti u bilo kojoj rezi.

Isto vrijedi i za starije filmove koji se u originalu čuvaju na 35/32 mm filskoj vrpci, pa kad se isti digitaliziraju vidi se i danas

koliko su se nekad trudili kvalitetno snimati fimove (čekali pravo dnevno svjetlo i sl.).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Naravno, ovisi od kuda skidaš sa neta.

 

Jedan naš kolega iz ekipe je uglavnom sve skidao za nas i to u početku s plačenih stranica.

Te su večinom i bile najkvalitetnije, mada danas ima i nekih besplatnih koje imaju i neke solidne naslove.

 

Dakako, originale CD naslova treba čuvati, jer je origigi origigi. A ima i bar neku sliku i opis na kutiji i onu klasičnu

proceduru stavljanja diska u CD plaer. Nije tako "nostalgično" kao gramofon, ali je neka vrsta klasike......

 

Jerbo, mnogi stari naslovi su nekad snimani na Master magnetofonske trake i od tuda se onda može izvesti isti u bilo kojoj rezi.

Isto vrijedi i za starije filmove koji se u originalu čuvaju na 35/32 mm filskoj vrpci, pa kad se isti digitaliziraju vidi se i danas

koliko su se nekad trudili kvalitetno snimati fimove (čekali pravo dnevno svjetlo i sl.).

 Ne znam kakve veze ovaj post ima s bilo čim gore navedenim? :) Piratluk je piratluk. Jedan kolega je platio pa je nama davao.... WTF?! :) Vjerojatno u licenci nije navedeno da je to baš ok. Mislim, o čemu pričamo da malo pojasnim. Cijena jednog hifi streaminga je manja od cijene jednog CD-a mjesečno npr. Ako se smatraš audiofilom ili ljubiteljem glazbe, i utukao si ozbiljan iznos u hardveraj na kojem slušaš, smiješno mi je vidjeti da si ljudi "ne mogu" ili "ne žele" priuštiti komociju streaminga jer eto... nije to to. Kvaliteta je loša itd... Bullshit!

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Ne znam kakve veze ovaj post ima s bilo čim gore navedenim? :) Piratluk je piratluk. Jedan kolega je platio pa je nama davao.... WTF?! :) Vjerojatno u licenci nije navedeno da je to baš ok. Mislim, o čemu pričamo da malo pojasnim. Cijena jednog hifi streaminga je manja od cijene jednog CD-a mjesečno npr. Ako se smatraš audiofilom ili ljubiteljem glazbe, i utukao si ozbiljan iznos u hardveraj na kojem slušaš, smiješno mi je vidjeti da si ljudi "ne mogu" ili "ne žele" priuštiti komociju streaminga jer eto... nije to to. Kvaliteta je loša itd... Bullshit!

 Ja se mislim bazirat na gramofon i na CD-ove, koje ću izripat u .iso i držat na HDD. Želim imat svoje, fizičko, doma, a ne ovisit o internetu ili što ja znam ćemu. Kvaliteta original CD-a je kvaliteta original CD-a, A i ne želim svaki mjesec plaćati neke pretplate, nego jednokratno platit svoj album i spremit ga na policu.

 

Ne smatram da je kvaliteta streaminga loša.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
mali.kresho kaže...
Dead kaže...
analogni kaže...

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

 Kolega blackalbum ti želi reći da je velika količina hi res glazbe skinute s ilegalnih servisa u dsd-u ili flac-u loša i kao takva ne može se nositi sa npr. Tidalom HiFi.

 Pa recimo ja se tu nebi slozio s tobom, kolega skinuo fleetwood maca, tango in the night 24/192 s torenta i upalio u Tidalu isti u master kvaliteti...kolega je sa mnom slusao i obojica smo dosli do zakljucka da ipak tidal losije svira...poslije toga smo usporedjivali tidal hifi i master i tu nismo skuzili razliku sta god da smo slusali... test je bio na mojim dynaudijima...flacovi cd kvalitete na torentima su smece, ali hires u 24/96 i 24/192 su vecinom sasvim solidne kvalitete...

 Ok, onda nastavite piratizirati glazbu s torrenta, odjavite pretplatu s Tidala ako uopće imate i sve pet za vas zlatouhe. :) 

 

Malo u ozbiljnijem tonu. Ako se već radi nekakva usporedba, onda ne treba uspoređivati jabuke i kruške. Uspoređuje se lossy vs lossy, lossless vs lossless, hi-res vs hi-res... "Znaš, Spotify je baš smeće u usporedbi sa uber hi-res ripom s rusa..." Hello! :) Mada, ovo za zlatouhi i nije toliko zajebancija jer je jednostavnije primjetiti razliku između lossy i recimo standardnog flaca 16/44.1 nego između flaca i hi-res. Stvarno imate odličan sluh, osim ako nije stara fora da je rip malo glasniji bio od Tidala pa automatski biraš ono što je glasnije. Mojih pet lipa na ovu temu... Za sad. :)

 Sil, nemoj se pjenit odmah, ta usporedba bila je cisto iz znatizelje, da smo zlatnog uha mislim da bi culi razliku izmedju tidal mastera i hifia...

Pretplatnik sam Tidala i tako ce i ostati, imao sam i dizz i spoty, direktnu usporedbu istih nisam radio...

Glasnoca se naravno podesila da bude ista na svim izvorima...

 

Tako da lakse malo s vilama prema tudjim ocima, bolje pitaj sta kako i zasto pa da prokomentiramo...

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sil kaže...

 Ne znam kakve veze ovaj post ima s bilo čim gore navedenim? :) Piratluk je piratluk. Jedan kolega je platio pa je nama davao.... WTF?! :) Vjerojatno u licenci nije navedeno da je to baš ok. Mislim, o čemu pričamo da malo pojasnim. Cijena jednog hifi streaminga je manja od cijene jednog CD-a mjesečno npr. Ako se smatraš audiofilom ili ljubiteljem glazbe, i utukao si ozbiljan iznos u hardveraj na kojem slušaš, smiješno mi je vidjeti da si ljudi "ne mogu" ili "ne žele" priuštiti komociju streaminga jer eto... nije to to. Kvaliteta je loša itd... Bullshit!

 Ja se mislim bazirat na gramofon i na CD-ove, koje ću izripat u .iso i držat na HDD. Želim imat svoje, fizičko, doma, a ne ovisit o internetu ili što ja znam ćemu. Kvaliteta original CD-a je kvaliteta original CD-a, A i ne želim svaki mjesec plaćati neke pretplate, nego jednokratno platit svoj album i spremit ga na policu.

 

Ne smatram da je kvaliteta streaminga loša.

 Pa zato si i ušao u cijelu priču da uživaš na način na koji ti želiš i koji tebi najbolje odgovara. Ako ti je cool zezati se s pločama, super za tebe! Sve ovo što si napisao razumijem i podržavam iako drugačije razmišljam. Ljubitelja vinila, vintagea će uvijek biti i to je skroz ok. Ali streaming je nešto što je došlo, sadašnjost je i ostat će u ovom ili onom obliku... Isto kao što su razni formati dolazili u određena vremena. A sistem pretplata je isto tako naša realnost, bilo da se radi o glazbi, video sadržaju...

 

Ono što želim reći je da moraš biti prilično financijski dobrostojeći ukoliko želiš napraviti neku pristojnu fizičku kolekciju a kupuješ novo (cijena kolekcije će vjerojatno biti veća od cijene sistema)... Cijena takve kolekcije uveliko prelazi cijenu streaminga pa da ga i plaćaš doživotno. Ali cijena je samo jedna komponenta cijele priče, koju možemo ili ne moramo proširiti. ;) 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Pa zato si i ušao u cijelu priču da uživaš na način na koji ti želiš i koji tebi najbolje odgovara. Ako ti je cool zezati se s pločama, super za tebe! Sve ovo što si napisao razumijem i podržavam iako drugačije razmišljam. Ljubitelja vinila, vintagea će uvijek biti i to je skroz ok. Ali streaming je nešto što je došlo, sadašnjost je i ostat će u ovom ili onom obliku... Isto kao što su razni formati dolazili u određena vremena. A sistem pretplata je isto tako naša realnost, bilo da se radi o glazbi, video sadržaju...

 

Ono što želim reći je da moraš biti prilično financijski dobrostojeći ukoliko želiš napraviti neku pristojnu fizičku kolekciju a kupuješ novo (cijena kolekcije će vjerojatno biti veća od cijene sistema)... Cijena takve kolekcije uveliko prelazi cijenu streaminga pa da ga i plaćaš doživotno. Ali cijena je samo jedna komponenta cijele priče, koju možemo ili ne moramo proširiti. ;) 

 Ima danas jeftinih CD-ova za kupit, a kupuju se malo po malo, svaki mjesec polako. Može se od poznanika i posudit pa izripat i .ISO, ne mora se sve ni kupit... Ne mora to toliko koštat. Vinila već imam gomilu, od pokojnog oca.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
Sil kaže...
mali.kresho kaže...
Dead kaže...
analogni kaže...

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

 Kolega blackalbum ti želi reći da je velika količina hi res glazbe skinute s ilegalnih servisa u dsd-u ili flac-u loša i kao takva ne može se nositi sa npr. Tidalom HiFi.

 Pa recimo ja se tu nebi slozio s tobom, kolega skinuo fleetwood maca, tango in the night 24/192 s torenta i upalio u Tidalu isti u master kvaliteti...kolega je sa mnom slusao i obojica smo dosli do zakljucka da ipak tidal losije svira...poslije toga smo usporedjivali tidal hifi i master i tu nismo skuzili razliku sta god da smo slusali... test je bio na mojim dynaudijima...flacovi cd kvalitete na torentima su smece, ali hires u 24/96 i 24/192 su vecinom sasvim solidne kvalitete...

 Ok, onda nastavite piratizirati glazbu s torrenta, odjavite pretplatu s Tidala ako uopće imate i sve pet za vas zlatouhe. :) 

 

Malo u ozbiljnijem tonu. Ako se već radi nekakva usporedba, onda ne treba uspoređivati jabuke i kruške. Uspoređuje se lossy vs lossy, lossless vs lossless, hi-res vs hi-res... "Znaš, Spotify je baš smeće u usporedbi sa uber hi-res ripom s rusa..." Hello! :) Mada, ovo za zlatouhi i nije toliko zajebancija jer je jednostavnije primjetiti razliku između lossy i recimo standardnog flaca 16/44.1 nego između flaca i hi-res. Stvarno imate odličan sluh, osim ako nije stara fora da je rip malo glasniji bio od Tidala pa automatski biraš ono što je glasnije. Mojih pet lipa na ovu temu... Za sad. :)

 Sil, nemoj se pjenit odmah, ta usporedba bila je cisto iz znatizelje, da smo zlatnog uha mislim da bi culi razliku izmedju tidal mastera i hifia...

Pretplatnik sam Tidala i tako ce i ostati, imao sam i dizz i spoty, direktnu usporedbu istih nisam radio...

Glasnoca se naravno podesila da bude ista na svim izvorima...

 

Tako da lakse malo s vilama prema tudjim ocima, bolje pitaj sta kako i zasto pa da prokomentiramo...

 Da ti netko pusti blind usporedbu hi-res vs flac, postotak uspješnosti bi ti bio koliko...? Nisam ljubitelj blind testova ali također nisam niti ljubitelj olako danih paušalnih ocjena. Ne pišem često jer obično lurkam da vidim što se događa ali tvoj post je imao u sebi dvije stvari koje su prilično zahtjevne teme (piratluk, zlatno uho) i imam drugačije razmišljanje o tome te je i reakcija takva kakva je. Ako već želiš uspoređivati zvučne zapise i dati svoj stav o tome, malo je neozbiljno napisati samo "nešto bolje svira". Daj malo opisa da to ima težinu... Evo ti primjer recimo (WhatHiFi recenzija): 

 

What we can tell you is that Apple Music’s streamed songs sound clean, snappy and detailed. Compared with similar tracks on Spotify Premium (which are 320kbps Ogg Vorbis streams), Apple’s have greater subtlety and more space around instruments.

Dynamically, the sound is more fluid and exciting. Notes stop and start with punch, timing is good, and subtle shifts from quiet to loud are admirably handled.

 

Par rečenica ali dobiješ nekakav dojam zašto je rečeno to što je rečeno...

  

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sil kaže...

 Pa zato si i ušao u cijelu priču da uživaš na način na koji ti želiš i koji tebi najbolje odgovara. Ako ti je cool zezati se s pločama, super za tebe! Sve ovo što si napisao razumijem i podržavam iako drugačije razmišljam. Ljubitelja vinila, vintagea će uvijek biti i to je skroz ok. Ali streaming je nešto što je došlo, sadašnjost je i ostat će u ovom ili onom obliku... Isto kao što su razni formati dolazili u određena vremena. A sistem pretplata je isto tako naša realnost, bilo da se radi o glazbi, video sadržaju...

 

Ono što želim reći je da moraš biti prilično financijski dobrostojeći ukoliko želiš napraviti neku pristojnu fizičku kolekciju a kupuješ novo (cijena kolekcije će vjerojatno biti veća od cijene sistema)... Cijena takve kolekcije uveliko prelazi cijenu streaminga pa da ga i plaćaš doživotno. Ali cijena je samo jedna komponenta cijele priče, koju možemo ili ne moramo proširiti. ;) 

 Ima danas jeftinih CD-ova za kupit, a kupuju se malo po malo, svaki mjesec polako. Može se od poznanika i posudit pa izripat i .ISO, ne mora se sve ni kupit... Ne mora to toliko koštat. Vinila već imam gomilu, od pokojnog oca.

 Ok, dao sam ti 'pass' jer sam mislio da voliš osjećaj da nešto fizički posjeduješ ali opet ti moram pojasniti da ovo:

 

"Može se od poznanika i posudit pa izripat i .ISO, ne mora se sve ni kupit... "

 

To nije ok. :) I nema nikakve veze sa onim što si maloprije pisao.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Ok, dao sam ti 'pass' jer sam mislio da voliš osjećaj da nešto fizički posjeduješ ali opet ti moram pojasniti da ovo:

 

"Može se od poznanika i posudit pa izripat i .ISO, ne mora se sve ni kupit... "

 

To nije ok. :) I nema nikakve veze sa onim što si maloprije pisao.

 Ima veze. Radi se o kvaliteti zapisa. Sve što skinem ili streaman s neta je upitne kvalitete, odnosno ne znam kako je izripano ili koji filteri/kompresije se koriste. Kad izripan CD u .ISO ostaje mi 100% kvalitete zvuka i ne mijenja se ništa između original CD-a ili njegovog .ISO image-a. Naravno da ću imat i svoju kolekciju CD-ova, ali bit će po HDD i samo izripanih ISO-a, ono što mi je manje bitno u životu, da ne kupujem baš sve. 

 

EDIT:

Vidim da tebe muči piratluk, ja ti s tim nemam problema, meni ti je to nebitno i ne muči me. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 8:21 (Filox).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
mali.kresho kaže...
Sil kaže...
mali.kresho kaže...
Dead kaže...
analogni kaže...

Ma sve pet  (šibam Spotify na solidan bežični radio/zvučnik), Tidal nisam probao.

 

Ne sumnjam da Tidal ima kvalitetu zapisa, ali pobogu, radi se o kvaliteti Transporta (točnije izvora kao cjeline).

 

Ako je to mobitel i bežično ide na neki početni Streamer ili sl. onda je to....tak...

 

A ako je to sa PC-a, pa putem mrežnog kabela na neki kvalitetan externi DAC (može i streamer), oda je to već bitno bolje.

 

Odavno bi večina Hifi korisnika (Audiofila također) prešla na taj način slušanja glazbe da je to toliko (90%) bolje od klasičnog izvora Computer audia (HDD - namjensko računalo - DAC).

 

EDIT:

Kolega koristi Tidal, ali ga šiba preko PC-a, pa putem LAN kabela na pojačalo sa takvom konekcijom/streamingom i sa DAC-om u sebi.

Nije to loše...

...ali je npr otkrio l jednu lošu stranu toga, da mu kod uključenja Tidala (preko moba samo upravlja), on postavi na ampu glasnoću, preveliku za početak slušanja, pa bi mogli stardati driveri, ako to prije svirke ne štiša..

Tu je kriv i amp koji to ima tako ustrojeno, da mu Tidal diktira početnu glasnoću...

 Kolega blackalbum ti želi reći da je velika količina hi res glazbe skinute s ilegalnih servisa u dsd-u ili flac-u loša i kao takva ne može se nositi sa npr. Tidalom HiFi.

 Pa recimo ja se tu nebi slozio s tobom, kolega skinuo fleetwood maca, tango in the night 24/192 s torenta i upalio u Tidalu isti u master kvaliteti...kolega je sa mnom slusao i obojica smo dosli do zakljucka da ipak tidal losije svira...poslije toga smo usporedjivali tidal hifi i master i tu nismo skuzili razliku sta god da smo slusali... test je bio na mojim dynaudijima...flacovi cd kvalitete na torentima su smece, ali hires u 24/96 i 24/192 su vecinom sasvim solidne kvalitete...

 Ok, onda nastavite piratizirati glazbu s torrenta, odjavite pretplatu s Tidala ako uopće imate i sve pet za vas zlatouhe. :) 

 

Malo u ozbiljnijem tonu. Ako se već radi nekakva usporedba, onda ne treba uspoređivati jabuke i kruške. Uspoređuje se lossy vs lossy, lossless vs lossless, hi-res vs hi-res... "Znaš, Spotify je baš smeće u usporedbi sa uber hi-res ripom s rusa..." Hello! :) Mada, ovo za zlatouhi i nije toliko zajebancija jer je jednostavnije primjetiti razliku između lossy i recimo standardnog flaca 16/44.1 nego između flaca i hi-res. Stvarno imate odličan sluh, osim ako nije stara fora da je rip malo glasniji bio od Tidala pa automatski biraš ono što je glasnije. Mojih pet lipa na ovu temu... Za sad. :)

 Sil, nemoj se pjenit odmah, ta usporedba bila je cisto iz znatizelje, da smo zlatnog uha mislim da bi culi razliku izmedju tidal mastera i hifia...

Pretplatnik sam Tidala i tako ce i ostati, imao sam i dizz i spoty, direktnu usporedbu istih nisam radio...

Glasnoca se naravno podesila da bude ista na svim izvorima...

 

Tako da lakse malo s vilama prema tudjim ocima, bolje pitaj sta kako i zasto pa da prokomentiramo...

 Da ti netko pusti blind usporedbu hi-res vs flac, postotak uspješnosti bi ti bio koliko...? Nisam ljubitelj blind testova ali također nisam niti ljubitelj olako danih paušalnih ocjena. Ne pišem često jer obično lurkam da vidim što se događa ali tvoj post je imao u sebi dvije stvari koje su prilično zahtjevne teme (piratluk, zlatno uho) i imam drugačije razmišljanje o tome te je i reakcija takva kakva je. Ako već želiš uspoređivati zvučne zapise i dati svoj stav o tome, malo je neozbiljno napisati samo "nešto bolje svira". Daj malo opisa da to ima težinu... Evo ti primjer recimo (WhatHiFi recenzija): 

 

What we can tell you is that Apple Music’s streamed songs sound clean, snappy and detailed. Compared with similar tracks on Spotify Premium (which are 320kbps Ogg Vorbis streams), Apple’s have greater subtlety and more space around instruments.

Dynamically, the sound is more fluid and exciting. Notes stop and start with punch, timing is good, and subtle shifts from quiet to loud are admirably handled.

 

Par rečenica ali dobiješ nekakav dojam zašto je rečeno to što je rečeno...

  

 To bih volio i sam cuti, dobar hires i flac, na nekom sacd playeru, ali nemam pa jbga...uzeo sam ono sto mi je pri ruci i sto sam mogao usporediti...sad zlatno uho, ako ja ne cujem razliku izmedju Tidal master i hifi kvalitete, jel to zlatno uho??

Razliku sam cuo izmedju Tidala i hires torrenta,nije razlika nebo i dan, ali se cuje, otvorenija je i malo detaljnija, zvucna slika je malo sira i vislja i zato smatram da je bolja po meni, ali tidal je svakako top i svakodnevno ga koristim...

4 godine
offline
Vaš audio kutak

@Sil,

 

Spominješ piratluk, iako ti je napomenuto da je glazba uglavnom skidana sa stranica koje se plačaju i imaju Licencu ili je ripana sa original CD-a.

I kolegi smo mi refundirali troškove...sve zajednički.

 

A što je onda i s onim bestplatnim Download glazbenim servisima, koji su prisutni na netu (ne Torenti !) Svi su nelegalni...?...zašto ih ne zabrane.....

 

***********

 

Ali, manje/više nebitno za raspravu jer pričamo zapravo o kvaliteti reprodukcije.

 

I po treči put ću ponoviti da je kvalitetni streaming servis s neta sasvim ok (Hifi Tidal npr.).

 

Ali je način Transporta istog (i cjelokupni izvor zvuka; hardver i softver) već drugi par rukava.

Tu može biti razlike u zvuku.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 8:31 (analogni).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

@Sil,

 

Spominješ piratluk, iako ti je napomenuto da je glazba uglavnom skidana sa stranica koje se plačaju i imaju Licencu ili je ripana sa original CD-a.

I kolegi smo mi refundirali troškove...sve zajednički.

 

A što je onda i s onim bestplatnim Download glazbenim servisima, koji su prisutni na netu (ne Torenti !) Svi su nelegalni...?...zašto ih ne zabrane.....

 

***********

 

Ali, manje/više nebitno za raspravu jer pričamo zapravo o kvaliteti reprodukcije.

 

I po treči put ću ponoviti da je kvalitetni streaming servis s neta sasvim ok (Hifi Tidal npr.).

 

Ali je način Transporta istog (i cjelokupni izvor zvuka; hardver i softver) već drugi par rukava.

Tu može biti razlike u zvuku.....

 A ne, ne... Nećeš mi se tako lako izvući! ;) Barem ne za temu oko piratluka.

 

Nema veze što ste mu refundirali troškove ako u licenci stoji da je download samo za osobnu upotrebu. To je kao da nas 100 na temi (ako nas ima toliko ;) ) damo jednu kunu za jedan download hi-res i svi ga imamo. Ne ide to baš tako... Ali znaš i sam, samo eto mlatimo praznu slamu oko toga.

 

********

 

Što se drugog dijela tvog posta tiče, upoznat sam s tvojim likom i djelom na raznim forumima i znam da imaš izrazito velike sumnje prema nulama i jedinicama i da te puno stvari zbunjuje na tu temu, tako da neću ulaziti u te rasprave. Toliko mi dosadno baš i nije. ;) Ali da ti kažem svoj stav i na tu temu - digitalno - nema razlike, analogno - da, ima razlike.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 

Što se drugog dijela tvog posta tiče, upoznat sam s tvojim likom i djelom na raznim forumima i znam da imaš izrazito velike sumnje prema nulama i jedinicama i da te puno stvari zbunjuje na tu temu, tako da neću ulaziti u te rasprave. Toliko mi dosadno baš i nije. ;) Ali da ti kažem svoj stav i na tu temu - digitalno - nema razlike, analogno - da, ima razlike.

 To možda možeš reči za kabele (digitalne), ali ne i za uređaje. Pa nije valjda da smatraš kako je svaki DAC ili streamer isti, po zvuku/signalu koji daje? Onaj kinez od 100 Eura je isti kao i Luxman od 2000 Eura? To ne da nema nikakvog smisla...

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislim da kolega govori za pjesmu u digitalnoj formaciji, a ne za DAC/ player koji je obraduje.

 

Inace zvuci ludo, da.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sil kaže...

 Ok, dao sam ti 'pass' jer sam mislio da voliš osjećaj da nešto fizički posjeduješ ali opet ti moram pojasniti da ovo:

 

"Može se od poznanika i posudit pa izripat i .ISO, ne mora se sve ni kupit... "

 

To nije ok. :) I nema nikakve veze sa onim što si maloprije pisao.

 Ima veze. Radi se o kvaliteti zapisa. Sve što skinem ili streaman s neta je upitne kvalitete, odnosno ne znam kako je izripano ili koji filteri/kompresije se koriste. Kad izripan CD u .ISO ostaje mi 100% kvalitete zvuka i ne mijenja se ništa između original CD-a ili njegovog .ISO image-a. Naravno da ću imat i svoju kolekciju CD-ova, ali bit će po HDD i samo izripanih ISO-a, ono što mi je manje bitno u životu, da ne kupujem baš sve. 

 

EDIT:

Vidim da tebe muči piratluk, ja ti s tim nemam problema, meni ti je to nebitno i ne muči me. 

 Svi streaming servisi dobiju isti zapis kao što i ti dobiješ na CD-u koji kupiš. Distributerske kuće šalju streaming servisima materijal.

 

A ovo za piratlkuk je toliko pogrešno na toliko razina... Nitko neće propasti zbog toga što nećeš nekom koga cijeniš, često slušaš, dati poneku lipu, ali zar se ti ne osjećaš... onako, malo loše zbog toga ili je BMK?

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne.....nisam spominjao nikakve nule i jedinice i digitalno vs analogno.

 

Digitalni signal s električne strane je u biti analogni signal, sa samo dva nivoa vrijednosti, ali sa svim ostalim karakteristikama analognog.

Dakle, podložan smetnjama koje se napose reflektiraju u vremenskoj domeni.

 

Spominjao sam kvalitetu transporta i izvora zvuka kao cjeline.

I tu se stvaraju razlike u zvuku.

 

1. Nije isto ako streamaš glazbu bežično preko moba na neki Streamer, ili to radiš sa PC-a, LAN kabelom na isti Streamer (ili još bolje na ext DAC).

 

2. Nije isto koji PC/Laptop/Mini PC/Media player koritiš kao osnovni transport ( sa jednog te istog HDD-a/SSD-a).

 

3. Pa čak nije i sasvim isto koji glazbeni software Player koristiš na računalu (Roon ipak kvalitetnije radi od Foobara i JRivera npr.)

 

5. Nije isto koje kvalitete ti je interni ili externi DAC (čak i ne glede "najmodernijeg" čipa u njemu)...tu se slažemo...uglavnom..

 

6. Nažalost, nije isto koju vrstu veze koristiš za gore navedeno; SPDIF (Coax, Optika), USB ili AES/EBU...niti da li ili ne koristiš npr. SPDIF konverter ispred DAC-a

 

7. Nažalost nije isto; kako gdje; (po mojim subjektivnim slušnim probama na punoo kabela svih nivoa), kakva ti je kvaliteta Coax ili USB kabela. Kod Optike to nisam primjetio, a AES/EBU je balansirana veza (iako i tu ima razlike). Sve (uglavnnom) zbog USB i SPDIF protokola koji ipak nisu rađeni za Hifi (nema  Resenda i Error Corection u reanom vremenu plejanja na USB DAC)

 

8. Nije isto niti kakve si volje bio taj dan , ako si uspoređivao gore navedeno.....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 9:08 (analogni).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...

 Svi streaming servisi dobiju isti zapis kao što i ti dobiješ na CD-u koji kupiš. Distributerske kuće šalju streaming servisima materijal.

 

A ovo za piratlkuk je toliko pogrešno na toliko razina... Nitko neće propasti zbog toga što nećeš nekom koga cijeniš, često slušaš, dati poneku lipu, ali zar se ti ne osjećaš... onako, malo loše zbog toga ili je BMK?

 

 

 Pa ja bi bio najsretniji da sam pun para i da mogu po CD Shopovima kupovat CDove. Na žalost nemam baš toliko love, pa ću kupovat ono što zaista cijenim i želim imat/podržat, ali neću sigurno imat para za sve što želim, pa ću napravit kompromis. Cijeli život nešto piratiziram, pa se baš ne tresem oko glazbe i filmova. Ne bi imao ni jeftine Logitech zvučnike danas da nisam cijeli život piratizirao filmove, muziku i igre. Vjerojatno ni za kruh ne bi imao.

 

Tek danas kad malo bolje zarađujem i kad sam sebi posložio neke stvari u životu mogu priuštit da uopće razmišljam o original muzici. Prije par godina sam po prvi put počeo kupovat igre preko Steam-a. Polako, malo po malo ću kupovat, ali piratizacija neće u potpunosti prestat, smanjivat će se s vremenom.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ne.....nisam spominjao nikakve nule i jedinice i digitalno vs analogno.

 

Digitalni signal s električne strane je u biti analogni signal, sa samo dva nivoa vrijednosti, ali sa svim ostalim karakteristikama analognog.

Dakle, podložan smetnjama koje se napose reflektiraju u vremenskoj domeni.

 

Spominjao sam kvalitetu transporta i izvora zvuka kao cjeline.

I tu se stvaraju razlike u zvuku.

 

1. Nije isto ako streamaš glazbu bežično preko moba na neki Streamer, ili to radiš sa PC-a, LAN kabelom na isti stramer (ili još bolje na ext DAC).

 

2. Nije isto koji PC/Laptop/Mini PC/Media player koritiš kao osnovni transport ( sa jednog te istog HDD-a/SSD-a).

 

3. Pa čak nije i sasvim isto koji glazbeni software Player koristiš na računalu (Roon ipak kvalitetnije radi od Foobara i JRivera npr.)

 

5. Nije isto koje kvalitete ti je interni ili externi DAC (čak i ne glede "najmodernijeg" čipa u njemu)...tu se slažemo...uglavnom..

 

6. Nažalost, nije isto koju vrstu veze koristiš za gore navedeno; SPDIF (Coax, Optika), USB ili ES/EBU...niti da li ili ne kosistiš npr. SPDIF konverter ispred DAC-a

 

7. Nažalost nije isto, kako gdje; (po mojim subjektivnim slušnim probama na punoo kabela svih nivoa), kakva ti je kvaliteta Coax ili USB kabela. Kod Optike to nisam primjetio, a AES/EBU je balansirana veza (iako i tu ima razlike).

 

8. Nije isto niti kakve si volje bio taj dan , ako si uspoređivao gore navedeno.....

 

 

 

 

 Lijepo sažeta kompilacija tvojih uvjerenja. Rekao sam da neću. ;) Možda se nekom drugom bude dalo...

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa ...demantiraj...jednu po jednu....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa ...demantiraj...jednu po jednu....

 Ma pusti ga, očito se ne želi uvlačit u dugotrajne rasprave, a očito je da smatra da je sve digitalno = digitalno i da tu nema promjene u zvuku. Postoji takva vrsta ljudi, ne možemo tu ništa.   

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice