Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 7.551
|
čitano: 523.165
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
Re: Vaš audio kutak

Ma, te rupe su za prosjecnu uporabu kako se kaze u medicini od "akademskog znacenja" haha.

Tv je 2m sirine, zvucnici tako pola metra od tv.

Jbg u velikoj sam u dilemi, nije da mi se razbacuje s novcima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 12:20 (fromilid).
11 godina
Zoki B kaže...

Evo da se raspišem nakon skoro 20tak sati kako dac radi, i smatram da se više neće bitno zvučno promjeniti.

Roksan K3 amp je detaljan amp, brz i dinamičan s brzim dubokim i punchy basom, balansiranim srednjim i visokim tonovima.

Falcon ram studio 20 su brzi i agilni zvučnici, s odličnim basom i srednjim tonovima no malo naginju na topliju stranu u visokim tonovima.

Sad da li su oni zapravo neutralni a ja sam do sada imao zvučnike koji dosta pršte, vjerojatno je ipak to u pitanju, da sam ja navikao na drugačije.

Ukratko kako sam i pisao, bas i srednji tonovi su mi s net playerom bili odlični ali mi je falilo ono nešto života u visokim, jako malo ali mi je falilo.

Gustard dac je to sve popravio, bas je postao još čvršći i kontroliraniji, također i dublje ide, više je punchy isto.

Sredina se još otvorila te je postalo još detaljnije, no najveći pomak je u zvučnoj slici koja je sada ogromna, proširila se po cijeloj sobi te je bolja separacije šta ide na koji zvučnik, ukratko svega je više i detaljnije te prozračnije.

Visoki, DSD filter sam stavio na H što znači da dac radi u normalnom modu, drugi filter je L što znači da može napraviti roll off u visokima, meni ne treba no nekoga možda to zanima, točno se čuje kada prebaciš filter da je nastala promjena.

Odlična stvar za harsh sustave.

PCM filtere (ima ih 6) sam ostavio defaultno SHORT SHARP, što znači da omogućuje brze prelaze, te se točno čuje da brže rade prelazi s instrumenta itd, radi brzo onako kako i treba, nema razvlačenja instrumenata da se blendaju i muljaju  nego svaki svoje odradi i to je kraj, ukratko preciznije i brže odrađuje sve promjene.

Visokih sam dobio taman koliko mi je trebalo, te je overall sound živnuo i otvorio se, bio sam spreman dodati i neki otvoreniji interconnect (tipa Cardas Clearlight ili slično) no za sada nema potrebe za tim, ovako radi zbilja odlično, no vjerojatno ću u budućnosti i interconnect zamjeniti.

Skraćeno - zvuk je brži, otvoreniji i dinamičniji sa novim dacom, pogotovo otvoreniji u visokima što mi je trebalo.

Bacio sam kocku i isplatilo se, no ne mogu reći da za 1100eura nisam mogao uzeti bolji dac jednostavno jer ih je nemoguće sve poslušati i testirati.

No meni u mom sustavu ovo zvuči fantastično i apsolutno sam sada zadovoljan, vjerujem na duže vrijeme :)

Ako netko ima dodatnih upita na raspolaganju sam :)

Uh kolega Zoki... nadrlja si ako ti pojedinci pročitaju ovaj tvoj osvrt. Pa ti kupuješ ekvilajzere. 

10 godina
fromilid kaže...

Ma, te rupe su za prosjecnu uporabu kako se kaze u medicini od "akademskog znacenja" haha.

Joj u velikoj sam u dilemi, nije da mi se razbacuje s novcima. 

Prevario bi se... "rupe" u stereo slici se itekako čuju i primijete. No, nije na meni da bilo što sudim o drugim sistemima. Svatko zna svoje potrebe, mogućnosti, rasporede...

Sretno u odluci dalje 👍

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 12:53 (tajo1960).
11 godina
fromilid kaže...

prostorija je stvarno velika cca 6x8m i spaja se sa kuhinjom.

Za bas imam jblov 12incni sub od 250 300w tako da mi basa dodatnog ne treba. 

Je, prostorija je hmmm komad prostorije pa bi ti šestica odgovarala pogotovo ako ih možeš odmaknuti od zidova. Ali sa šesticama bi ti vjerojatno taj subwoofer bio suvišan.

10 godina
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Evo da se raspišem nakon skoro 20tak sati kako dac radi, i smatram da se više neće bitno zvučno promjeniti.

Roksan K3 amp je detaljan amp, brz i dinamičan s brzim dubokim i punchy basom, balansiranim srednjim i visokim tonovima.

Falcon ram studio 20 su brzi i agilni zvučnici, s odličnim basom i srednjim tonovima no malo naginju na topliju stranu u visokim tonovima.

Sad da li su oni zapravo neutralni a ja sam do sada imao zvučnike koji dosta pršte, vjerojatno je ipak to u pitanju, da sam ja navikao na drugačije.

Ukratko kako sam i pisao, bas i srednji tonovi su mi s net playerom bili odlični ali mi je falilo ono nešto života u visokim, jako malo ali mi je falilo.

Gustard dac je to sve popravio, bas je postao još čvršći i kontroliraniji, također i dublje ide, više je punchy isto.

Sredina se još otvorila te je postalo još detaljnije, no najveći pomak je u zvučnoj slici koja je sada ogromna, proširila se po cijeloj sobi te je bolja separacije šta ide na koji zvučnik, ukratko svega je više i detaljnije te prozračnije.

Visoki, DSD filter sam stavio na H što znači da dac radi u normalnom modu, drugi filter je L što znači da može napraviti roll off u visokima, meni ne treba no nekoga možda to zanima, točno se čuje kada prebaciš filter da je nastala promjena.

Odlična stvar za harsh sustave.

PCM filtere (ima ih 6) sam ostavio defaultno SHORT SHARP, što znači da omogućuje brze prelaze, te se točno čuje da brže rade prelazi s instrumenta itd, radi brzo onako kako i treba, nema razvlačenja instrumenata da se blendaju i muljaju  nego svaki svoje odradi i to je kraj, ukratko preciznije i brže odrađuje sve promjene.

Visokih sam dobio taman koliko mi je trebalo, te je overall sound živnuo i otvorio se, bio sam spreman dodati i neki otvoreniji interconnect (tipa Cardas Clearlight ili slično) no za sada nema potrebe za tim, ovako radi zbilja odlično, no vjerojatno ću u budućnosti i interconnect zamjeniti.

Skraćeno - zvuk je brži, otvoreniji i dinamičniji sa novim dacom, pogotovo otvoreniji u visokima što mi je trebalo.

Bacio sam kocku i isplatilo se, no ne mogu reći da za 1100eura nisam mogao uzeti bolji dac jednostavno jer ih je nemoguće sve poslušati i testirati.

No meni u mom sustavu ovo zvuči fantastično i apsolutno sam sada zadovoljan, vjerujem na duže vrijeme :)

Ako netko ima dodatnih upita na raspolaganju sam :)

Uh kolega Zoki... nadrlja si ako ti pojedinci pročitaju ovaj tvoj osvrt. Pa ti kupuješ ekvilajzere. 

Apsolutno se ne slažem.

Svatko od nas ima neku svoju predodžbu kako treba sustav zvučati.

Po vama ispada ovako:

Hoćeš pojačalo koje ima više basa - uh, kupuješ ekvilizer

Hoćeš pojačalo koje ima više visokih - uh, kupuješ ekvilizer

Hoćeš kabal koji je tamniji ili svjetliji - uh, kupuješ ekvilizer

Ovako mogu u nedogled.

Zašto onda kombinirate razne proizvođaće?

Jer želite dobiti najbliže onom što smatrate da je zvuk kakav treba biti i stoga kombinirate.

Stoga i postoje različite škole zvuka jer su i različite preference i može se kombinirati po potrebi.

Zašto ne uzmete onda sve entry lvl od marantza i povežete supra kablovima ili VDH kablovima i spojite na npr wharfedale zvučnike?

Dobijte mutan i taman zvuk bez visokih tonova.

I onda hoćete pojačalo npr Onkyo koji je svjetliji, to znači da kupujem ekvilizer?

U biti da, jer niti jedan proizvođać niti komad opreme nije neutralan, uvjek proizvođaći dodaju neki svoj "štih" i u biti sva orpema koju uzimamo pomalo i je ekvilizer.

Ovo prije nisu bili ekvilizeri?

Stoga ove opaske da netko pročita moj opis i kaže da kupujem ekvilizer, da slažem se, jer ih svi imamo onda i mislim da je to smiješno uopće spominjati, nismo od jučer u ovom hobiju....

Dodatno, pogledajte malo oko dacova itd novijih, svi imaju neke filtere za tweekanje zvuka, pa i skupi Chord isto stoga....

Ono što sam napisao/mislio je da dac čip sabbre 2011 stariji koji je u Pioneer N50A playeru ne može parirati niti približno novom akm 4499 niti po čemu, naravno da ima i do implementacije same no jednostavno ne može i potvrdilo je što sam nedavno pisao da taj net player ima blagi roll off na visokima, isto je ekvilizer naravno.

Gustard je full otvoren i tek se pali ajmo reći ekvilizer ako želiš odabrati L filter da napravi mali roll off na visokima... na H je defaultno i tako ga koristim....

Inače i da je to boostanje visokih ok sam s tim, neću valda zvučnike od 20 000kn nositi negdje da mi na skretnici boosta visoke kako se prije radilo, znam nosio sam u audio epilog da mi boostaju ili smanje visoke jer se to isto prije radilo...

Stoga momci, nemojte se zavaravati, svi doma koji koristimo hifi koristimo evkilizere koji su tunirani od samih proizvođaća, neki na jednu stranu neki na drugu, odnosno onako kako proizvođać vjeruje da bi zvuk trebao biti.... na nama je da biramo i iz tog razloga i postoje razne škole zvuka i razni proizvođaći.

Imam frenda koji obožava visoke da krv curi iz ušiju, ja to ne mogu slušati.

Imam frenda koji obožava da bas ubija sve živo, ja to ne mogu slušati.

Ja volim balansirani zvuk po cijelom spektru gdje ništa ne odskače ili smeta, da ima svega ali da je ugodno slušati.

Stoga i kombiniram da bi dobio ono što želim što u stvari svi mi radimo....

Gustard mi je otvorio fino cijeli sustav da sam sada pre zadovoljan i pitam se ima li smisla mjenjati interconnect koji mi je najslabija karika DAC>AMP.

No s obizorm kakav je ovo hobi, sigurno ću ga s vremenom mjenjati, ja to sebi priznam i imam mir s tim.

Nadam se da je shvatljivo što sam napisao:)

Malo sam u gužvi danas pa sam glup ko točak i nisam shvatio sarkazam mea culpa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:45 (Zoki B).
16 mjeseci
Zoki B kaže...

Stoga momci, nemojte se zavaravati, svi doma koji koristimo hifi koristimo evkilizere koji su tunirani od samih proizvođaća, neki na jednu stranu neki na drugu, odnosno onako kako proizvođać vjeruje da bi zvuk trebao biti.... na nama je da biramo i iz tog razloga i postoje razne škole zvuka i razni proizvođaći.

Imam frenda koji obožava visoke da krv curi iz ušiju, ja to ne mogu slušati.

Imam frenda koji obožava da bas ubija sve živo, ja to ne mogu slušati.

Ja volim balansirani zvuk po cijelom spektru gdje ništa ne odskače ili smeta, da ima svega ali da je ugodno slušati.

Stoga i kombiniram da bi dobio ono što želim što u stvari svi mi radimo....

Gustard mi je otvorio fino cijeli sustav da sam sada pre zadovoljan i pitam se ima li smisla mjenjati interconnect koji mi je najslabija karika DAC>AMP.

No s obizorm kakav je ovo hobi, sigurno ću ga s vremenom mjenjati, ja to sebi priznam i imam mir s tim.

Nadam se da je shvatljivo što sam napisao:)

Sve to stoji što si napisao, ali ja uvijek pamtim riječi Tom Ishimota, konstruktora mog Onkyo pretpojačala, kad je pričao o zvuku tog modela: straight wire with gain. To je bio cilj, to su i napravili, znači trudili su se koliko god su mogli izbacit taj dio equiliziranja iz tog uređaja. Ništa toplo, ništa hladno, maximalno ravno. Sigurno da baš idemo secirat pod mikoskopom, našli bi da krivulja nije najravnija na svijetu, ali bitno je da su se trudili da im uređaj ne bude equilizer i da se ne miješa u proizvodnju zvuka. Po slušanju, mislim da su napravili odličan posao. Jako slično tome je konstruirano i moje pojačalo, sličan princip razmišljanja. 

E sad, kad bi ja našao neki DAC da je s istim razmišljanjem rađen, ja bi bio presretan, ali bojim se da danas više ljudi ne razmišljaju kao japanci u sedamdesetima. 

Poanta je da se može napravit poprilično neutralan uređaj, uređaj koji će se minimalno miješat u zvuk. Pitanje je tko to danas više radi, jer kako si rekao, svi imaju neki svoj karakterističan prizvuk, imamo i po državama već neke generalizacije o zvuku, engleski zvuk, talijanski zvuk, japanski zvuk...

EDIT:

Priča o equilizeru je došla s druge teme, komentar recenzije Simaudio headampa od 12.000 kuna, gdje su pojedinci tupili kako smo mi glupi i da su svi uređaji equilizeri. E pa moji nisu.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:54 (Filox).
11 godina
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Sve je jasno kolega. Srića da su pojedinci otkantali Vaš audio kutak jer su kako kažu tu ostali samo kreteni i glupani. Okay, uživam bit takav kreten i glupan.

10 godina
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Sve je jasno kolega. Srića da su pojedinci otkantali Vaš audio kutak jer su kako kažu tu ostali samo kreteni i glupani. Okay, uživam bit takav kreten i glupan.

Ma nikad me nisu takvi dirali, sada mirno mi glupani možemo ovjde uživati i djeliti svoja iskustva :)

16 mjeseci
Zoki B kaže...

Ma nikad me nisu takvi dirali, sada mirno mi glupani možemo ovjde uživati i djeliti svoja iskustva :)

Alo glupani, kreten ovde...

Live long and prosper.
11 godina
Strm kaže...

Pozdrav, 

htio bi vam predstaviti jednu jako zanimljivu, neobičnu i prije svega, jeftinu kombinaciju.

Sanyo JA 2503 i Sansui SM-800.

Zvučnici su popriličo no name, pojačalo nije ništa više posebno...

Otvaranjem i čišćenjem pojačala, prva stvar koju sam primjetio su Rubycon kondenzatori kao i sve ostale komponente su od isključivo reputabilnih proizvođača... Skretnice u zvučnima imaju Nichicon komponente, to me je sve iznenadilo obzirom da nisam potrošio više od 2000kn kupujući zvučnike i pojačalo...

Pojačalo kao i zvučnici su made in Japan.

Sad, možda to sve ne govori puno, i možda stvarno nisu toliko dobri, no imao sam priliku čuti od prijatelja novi Pioneer reciver VSX 531 sa Dali Zensor 1 zvučnicima.

Slušajući njegovu konfiguraciju, u istoj prostoriji, sa istim izvorom koji je bio Marantz CD 6006, a slušali smo od Dire Straitsa Telegraph Road

Čitava prezentacija je zvučala odlično, dinamčno sa pregršt detalja, prostorija se brzo ispunila emocijama pjesme koje su izlazile jako dinamično i strogo, naravno, očekivanja su bila tamo gdje bi trebala biti za konfiguraciju koja košta ne više od 3000kn...

Međutim, šok je sljedio kada smo upregnuli stare japance, prva stvar koju sam primjetio, Knopfler mi je počeo šaptati na uši stihove pjesme, zvučao je kao da sjedi krajem mene, a u krilu drži gitaru, koja jednako dobro zvuči... Prezentacija je bila, fantastična, visoki tonovi su se razbistrili, srednji su ostali postojani kao i sa Dali Zensor.... Zatvarajuči oći, zamislio sam da se nalazim sa cijelim bendom na nekakvoj probi, nije mi uopće bilo problem to zamisliti kada je zvuk bio tako izvrsnu pružen

No okej, nije sve ipak tako sjajno, fali dubokih tonova, dosta, dizanjem basa na pojačalu malo se problem ispravio, no i dalje je malo falilo, u smislu da bubnjevi nisu imali istu pravu snagu kakvu trebaju imati, kakvu su i imali sa Marantzom i Dalijima.. I nekakvo se cijela prezentacija činila malo usporeno, kao da je falilo malo dinamike..

Eto, toliko od mene, mala usporedba izuzetno jeftinog Japanskog sustava iz 70ih i budget setupa koji možete danas kupiti..

Što vi mislite, to jest, što bi vi radije kupili i zašto?

Za moje potrebe radije bih uzeo stereo integrirac jer koristim isključivo stereo pa možda i iz predrasuda me ne zanima multi channel receiver koji su uglavnom inferiorni u usporedbi sa stereo pojačalom u prikazu stereo glazbe. Za zvučnike bih se ipak odlučio za novije. Prastari zvučnci znaju doći u problem sa stanjem svojih drivera. Pogotovo ovjesi midrange i bas jedinica znaju propasti.

10 godina
fromilid kaže...

Ajde pogeldaj prvi review najslabijeg zvučnika u novoj bronze seriji i to od What HIFI koji preferira engleske proizvode:

https://www.whathifi.com/reviews/monitor-audio-bronze-100

Trebaš još koji dodatni poticaj?

Mislim da ne :D

Inače ako se ne varam Bronze 6 su bili oko 7000,00kn, stoga misli mda je cijena top pošto prostor očito imaš.

Dodatno na faceu na what hifi lik je komentirao taj review, pokidalo me:

'If it ain't broke don't fix it' comes to mind. Kinda' not a surprise. Maybe should be in the Copper class, not Bronze.

:D

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:57 (Zoki B).
11 godina
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Sve okay kolega dragi. Razumljivo je izgubit kompas dok milozvuci nove komponente oplakuju uši. 

10 godina
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Sve okay kolega dragi. Razumljivo je izgubit kompas dok milozvuci nove komponente oplakuju uši. 

Ma frende penis od slušanja danas, morao u firmu(inače radimo od doma) pa sam malo bio nabrijan jer je bilo nekih problema koje smo uspjeli na kraju uz dosta muke riješiti, stoga sam i glup i nagao bio što inače nije slučaj :)

11 godina
Filox kaže...
Zoki B kaže...

Ako zatreba nađemo se u Vrapču. 

10 godina
Filox kaže...

😂😂😂😂😂👍

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:06 (tajo1960).
10 godina
Dead kaže...

Znaš li kako najbrže stići u Vrapče?

Samo "skreneš"... 😃

16 mjeseci
fromilid kaže...

Zapamti da je naveće bacanje para kad kupiš nešto radi kompromisa, pa poslije nisi baš zadovoljan, pa prodaješ, gubiš pare i kupuješ novo, skuplje...

Te kombinacije s manjim zvučnicima i wooferom, to zaboravi. OK je ako si mislio filmove gledat, nije OK za ozbiljni hifi. Kako ti je tajo reako, za tako nešto idu 2 woofera, a onda je velik problem to sve dobro uštimat da radi skupa i da je kvalitetnog zvuka. Pitanje je i koliko je dobar/kvalitetan taj woofer koji imaš, možda će ti samo kvarit zvuk.

Puno bolje rješenje je uzet malo bolji/veći/skuplji model zvučnika i zaboravit na te kerefeke, mislim da tvornica puno bolje od mene i tebe može uštimat rad i zvuk svojih zvučnika.

Ajd molim te reci mi koje pojačalo imaš?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:18 (Filox).
11 godina
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Znaš li kako najbrže stići u Vrapče?

Samo "skreneš"... 😃

... ali ništa bez audio sustava. Drmalo bi Vrapče. Terapija sa full range spektrom.

9 godina

Za moje potrebe radije bih uzeo stereo integrirac jer koristim isključivo stereo pa možda i iz predrasuda me ne zanima multi channel receiver koji su uglavnom inferiorni u usporedbi sa stereo pojačalom u prikazu stereo glazbe. Za zvučnike bih se ipak odlučio za novije. Prastari zvučnci znaju doći u problem sa stanjem svojih drivera. Pogotovo ovjesi midrange i bas jedinica znaju propasti.

Ja sam na ovima radio na novo membarne, visokotonci nemaju membranu...

Ali slažem se sa tobom, imam u planu uzeti nove zvučnike, zapravo odluka se već svela na dva modela, pa me zanima, koji bi vi i zašto uzeli?

Ja naginjem Elac Debut B6.2, par bi me koštao 2500kn

Ali za 500kn više mogu uzeti Q Acoustics 3030i, međutim mislim da nisu 500kn bolji... Što vi mislite?

Treba imati na umu da idu na Sanyo JA2503(25W rms na 8ohm) dok su ovi gore navedeni 6ohm, što bi značilo da ću ga malo jače tjerati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:48 (Strm).
16 mjeseci
Strm kaže...

Ali slažem se sa tobom, imam u planu uzeti nove zvučnike, zapravo odluka se već svela na dva modela, pa me zanima, koji bi vi i zašto uzeli?

Ali za 500kn više mogu uzeti Q Acoustics 3030i, međutim mislim da nisu 500kn bolji... Što vi mislite?

Treba imati na umu da idu na Sanyo JA2503(25W rms na 8ohm) dok su ovi gore navedeni 6ohm, što bi značilo da ću ga malo jače tjerati...

Zvučnike bih molio da ti netko od kolega preporuči, ja se ne razumijem.

Moja preporuka bi ti bila da potražiš Sansui iz tog doba, jer malo što se može mjerit sa Sansui pojačalima/receiverima. Ne znam ništa o tom Sanyo-u, iako dolazi iz pravog vremena i prave zemlje, pa mogu pretpostavit kvalitetu. Naglašavm ti još jednom, jako je bitno imat na pameti starost te komponente, bila kad ti se može dogodit da otkaže poslušnost, a to nije uređaj koji će ti Ante u servisu iza kuće sredit. Vinatge uređaji traže malo veće znalce i treba imat zalihu original djelova ili znat što on novijih može, a da drastično ne poremeti originalni zvuk.

Možeš kupit jako puno vrhunskih, ali starih pojačala za malo para i svi imaju isti problem, trebaju refresh, a to košta često puno više od samog uređaja u oglasu. Jednom kad se sredi, taj zvuk debelo premašuje uloženo, ali moraš uložit.

Live long and prosper.
11 godina
Strm kaže...

Izgleda da su oba zvučnika odličan izbor. Neke recenzije (What Hi-Fi) spominju impresivan bas Q Acousticsa pa je možda to bitno s obzirom na činjenicu da mali kabineti uglavnom malo pate s donjim spektrom. Isto je važno napomenuti da je Q Acoustics rear vented, a Elac front vented pa ako iza zvučnika nemaš dovoljno prostora do zida onda je bolja solucija Elac. Za moj gušt izabra bi Q Acoustics.

9 godina
Filox kaže...
Strm kaže...

Zvučnike bih molio da ti netko od kolega preporuči, ja se ne razumijem.

Moja preporuka bi ti bila da potražiš Sansui iz tog doba, jer malo što se može mjerit sa Sansui pojačalima/receiverima. Ne znam ništa o tom Sanyo-u, iako dolazi iz pravog vremena i prave zemlje, pa mogu pretpostavit kvalitetu. Naglašavm ti još jednom, jako je bitno imat na pameti starost te komponente, bila kad ti se može dogodit da otkaže poslušnost, a to nije uređaj koji će ti Ante u servisu iza kuće sredit. Vinatge uređaji traže malo veće znalce i treba imat zalihu original djelova ili znat što on novijih može, a da drastično ne poremeti originalni zvuk.

Možeš kupit jako puno vrhunskih, ali starih pojačala za malo para i svi imaju isti problem, trebaju refresh, a to košta često puno više od samog uređaja u oglasu. Jednom kad se sredi, taj zvuk debelo premašuje uloženo, ali moraš uložit.

Jako si dobro rekao, dolazi iz pravog vremene i prave zemlje...

Gle refresh je sigurno jednom rađen, elektroničar sam, dosta se kužim, ali ne dovoljno da bi samoinicijativno radu na vintage hi-fiu.. Vidim da su kondenzatori mjenjani, jer u originalu ne budu ovi Rubycon i Nichicon koji su sad na njemu, vidi se da su potenciometri  također mijenjani...

Ja bi ga zadržao za sebe jer mi u ovakvom setupu zvuk aposolutno odgovara, kao i snaga, sa ovim zvučnicima nikad ga nisam tjerao više od 50%, za ugodno glasno slušanje je dovoljno kojih 40ak % snage.

Međutim sa novim zvučnicima, ako bi bio slabašan ili bi se zvuk bitno promjenio, definitivno bi išao ili na Sansui ili Technics... Cirka 70e godine

3 godine
Vaš audio kutak

Pojacalo i sub su stari, pioneer vsx817

0 0 hvala 0
16 mjeseci
Strm kaže...

Jako si dobro rekao, dolazi iz pravog vremene i prave zemlje...

Gle refresh je sigurno jednom rađen, elektroničar sam, dosta se kužim, ali ne dovoljno da bi samoinicijativno radu na vintage hi-fiu.. Vidim da su kondenzatori mjenjani, jer u originalu ne budu ovi Rubycon i Nichicon koji su sad na njemu, vidi se da su potenciometri  također mijenjani...

Ja bi ga zadržao za sebe jer mi u ovakvom setupu zvuk aposolutno odgovara, kao i snaga, sa ovim zvučnicima nikad ga nisam tjerao više od 50%, za ugodno glasno slušanje je dovoljno kojih 40ak % snage.

Međutim sa novim zvučnicima, ako bi bio slabašan ili bi se zvuk bitno promjenio, definitivno bi išao ili na Sansui ili Technics... Cirka 70e godine

Dobro, dobro, ako je refreshan nekad bio onda sve ima više smisla. E sad, pitanje je tko je radio i kako je radio taj refresh, međutim ako si ti zadovoljan sa zvukom, to je to, ipak je zadovoljstvo subjektivna stvar. Samo pazi, dosta je slabašno, nemoj zahtjevne zvučnike na to stavljat. 

Sansui i Technics su vrh, ali nemoj se samo na sedamdesete orijentirat, sve do 82., 83., 84. se isplati gledat. Ja imam Hitachia (poweramp) iz 1984, zadnja serija Hitachija da je valjala, posli toga su prešli na neke G klase i to više nije ništa valjalo, zato danas ni ne postoje Hitachi pojačala.

Zadnje što sam gledao od Technicsa je neko pojačalo snage, iz sedamdesetih, s velikim VUmetrima, cijena mu je bila 40.000 kuna. Pa se nekako mislim da ćeš teže te legendarne Technicse nabavit, kao što ću i ja nabavit Onkyo Grand Integra pojačalo snage koje isto košta 40-50 tisuća kuna, nerefreshano, staro ko biblija.        A refresh ko Ferrari košta.

Ja sebi već planiram lagano za drugi sustav uzet Sansui amp-preamp kombo od Kale iz Kaštela, čisto da imam Sansuia, vrhunski sređenog, dok se čovjek još bavi s tim, jer za 10 godina ko živ ko mrtav.     

P.S.

To što si elektroničar ne znači da znaš vintage uređaje sređivat. Jedno je lemit, drugo je lemit i sređivat audio uređaje, a skroz je treća svar bavit se prastarim audio uređajima. Pohvale što nisi sam prčkao po tome.     

Live long and prosper.
16 mjeseci
fromilid kaže...

Pojacalo i sub su stari, pioneer vsx817

Eto glavni krivac problema. Receiveri, koji god da imaš, nisu nikad dobar izbor za muziku. Možeš zvučnike koje hoćeš imat, to će uvijek bit ... bezveze. Stari sub, isto, star je i čemu sub?

E sad smo to sredili. Ono što tebi prvo treba je dobro stereo pojačalo. I loše će bit bolje od receivera. Čim uzmeš stereo pojačalo, već nemaš više ni gdje priključit sub, pa smo i to eliminarali. Odlično.  

Znači, moj prijedlog za bolji zvuk je prodaja receivera i kupovina stereo pojačala, integriranog. Sub zanemariš, pokloni ga ili ga prodaj, pa na kraju možemo pričat o zvučnicima. Ako imaš mjesta, ja bi radije samostojeće zvučnike.

Sad ti počneš pisat koje cijene možeš isplatit i pustiš nas ovde da se tučemo i svađamo tko bi što radije kupio za te pare. 

Live long and prosper.
7 godina
Filox kaže...
Kako ti je tajo reako, za tako nešto idu 2 woofera

Po mogućnosti ovakva 2 

https://upscaleaudio.com/products/gotham-g213

3 godine

Jedno je to l, zelje i mastarije, drugo je real world :D

jbl je noviji od tih gothamovaca, nije bas taki ali svejedno udara do kosti.

receiver za sada ostaje, ovo je ipak kucno kino setup za casual filmovi igrice, jutub music i zadovoljan sam.

mislim da necu bronze6 ipak zasad osim ak me ne zasvrbi bas jako po djepu, volio bi ih cuti na mjesto ovih mojih da vidim dal je vrijedno upgrejda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 18:30 (fromilid).
11 godina
Strm kaže...

Ovjes ili membrane?

12 godina
fromilid kaže...

Mislim da necu bronze6 ipak zasad osim ak me ne zasvrbi bas jako po djepu, volio bi ih cuti na mjesto ovih mojih da vidim dal je vrijedno upgrejda.

...uzmes ih, poslusas doma 10tak dana pa ako ti se ne sviđaju vratiš ih...imas pravo na 14 dana u svakoj trgovini da vratiš proizvod bez razloga...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
djigibao kaže...
fromilid kaže...

Mislim da necu bronze6 ipak zasad osim ak me ne zasvrbi bas jako po djepu, volio bi ih cuti na mjesto ovih mojih da vidim dal je vrijedno upgrejda.

...uzmes ih, poslusas doma 10tak dana pa ako ti se ne sviđaju vratiš ih...imas pravo na 14 dana u svakoj trgovini da vratiš proizvod bez razloga...

Upravo tako.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice