Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 5.851
|
čitano: 282.432
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

vidiš uvjek me zanimalo kako neko ko ne koristi mjerenja može reč: Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala,... kako izgledaju "na papiru odlična" pojačala? u čemu točno su odlična? mislim nije svako u stanju ni proćitat mjerenja, npr ima jedan covik šta kaže da je termalna kamera bezveze da šta će mu to, mislim naravno da ti je bezveze i da ti ne treba ako neznaš koristit, ali nemoj meni punit glavu da nevalja kad znam da valja i svaki dan koristim.

primjer na slikama razlicito prikazano isto mjerenje(pc zvucnici open baffle in room). da koriste neki i mjerenja za prevare ali to nije pravilo! desno 70s style prikaz, ljevo modernij iako više smoothed ipak detaljnij prikaz, primjer da nije sve ni u smoothingu.

Taman je na forumu krenula normalna rasprava na gotovo dvije stranice i onda si ponovno počeo lupetati po svom.

Ti očito imaš neki žešći problem ako ne shvaćaš šta ti ekipa govori zadnjih x stranica.

Kog boli ona stvar za tvoja mjerenja?

Kakvo ti mišljenje imaš o sebi da ti netko ovdje treba nešto dokazivati?

Ti ne možeš očito pojmiti da ovdje ljudi slažu sebi sustave koje će slušati ne mjeriti, što očito tebe zabavlja.

Naravno bolje uređaje nisi niti poslušao a kamoli mjerio.

Stoga u toj svojoj glavi niti ne možeš shvatiti o čemu ovdje ljudi govore...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 20:46 (Zoki B).
10 godina
Posmatrač kaže...
analogni kaže...

Pa, nisu neke od tih izo podloški baš prejednostavne konstrukcije....

Ove nisu ali one na prethodnoj slici jesu....

analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
....

Zašto bi netko nekome trebao dokazivati da čuje neku razliku u zvuku kod izmjene komponenti, kabela ili čak i podloški ?

Ovo nije znanstveni forum, a bavljenje Hifi-jem nije znanost već samo (ponekad hedonistički) hobi.

U HiFi se ne sluša mjernim instrumentima (neke se stvari niti ne daju izmjeriti) niti se kvaliteta zvuka  određuje izmjerenim podacima (oni jesu neki putokaz), već izričito slušnim dojmovima.

Subjektivno naravno.

Čitav hobi je u subjektivnoj i đoživljajno osobnoj sferi.

.....

Kada dođeš u Hifi dućan, trgovac ti ne nudi mjerne rezultate, a niti ne posjeduje vrhunsku opremu kojom bi ti iste prezentirao.

Ponudi ti eventualno slušanje i možda usporedbu dvije ili više komponenti.

Dakle, jedino kombinacija uho/mozak sa svim svojim kompleksnostima, praksom slušanja i nedostacima.

1. Ne mora naravno. ako tebe veseli samo narijed ali oni koji ne cuju ili "osjecaju" razliku ne mozes nazivati raznm pogrdnim imenima (nemoj se naci prozvanim ne mislim direktno na tebe nego na audiofile ovdje koji to rade....

2. Akustik je nauka i zvuk je mehnicki talas koji se vrlo precizno moze izmjeriti.... Vi polazite od pretpostavke da je kabel podlozan uticajima ali uho nije a uho je daleko najdlabija karika u svemu tome....

3. Nikad ti niko nije rekao da ne vjerujes trgovcu??? Trgovac ima jak razlog da laze i izmislja....

1. koliko ja pratim ovaj forum pogrdnim imenima nazivate vi koji ne čujete razliku nas koji čujemo, neki su već i ban zaradili zbog toga, fulao si

2. a ipak kada doma sjedim i slušam muziku koristim uho, nemam u rukama mjerni instrument jer mi nije bitno nešto izmjeriti nego čuti, opet si fulao

3. nitko nije naveo u postu koji si citirao da ti trgovac daje sugestiju, u postu se navodi da ti kupac ponudi slušanje i i možda usporedbu dvije ili više komponenti da se sam uvjeriš što čuješ, i opet si fulao

čestitam 3/3 dobar score

11 godina
Zoki B kaže... 

čestitam 3/3 dobar score

A što si moga očekivat od ovakvih?

6 tjedana
Vaš audio kutak

Evo, krenuh, al Zoki me pretekao i sve lijepo rekao

Po nekima ispada da bi te Hifi trgovac trebao  u zasjedi čekati u svom dućanu i odmah na ulazu ti u ruke uvaliti mjerne sonde od skupog (20.000 € >) Audio Analyzera (ne mjerne "igračke" koje tu neko spominje").

Dovesti te do ogoljele komponente i pokazati ti mjerne točke.

Onda skupa idete za Laptop usporediti te podatke s nekim referentnima (stvarno ne znam s kojima).

I malo se sporite koja krivulja grafa nije kako treba.

U međuvremenu ti uvali i mjerni mikrofon da bauljaš po sobi i mjeriš parametre zvučnog vala/tlaka (Akustik, bi rekli neki).

Na kraju mjerite i provjeravate tvorničke specifikacije itd....

Ako stignete malo poslušati željenu komponentu, dobro, ako ne opet dobro, jer nema većeg ushita i zadovoljstva od spoznaje o grafovima....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 21:03 (analogni).

4 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

Ne znam smijem li objaviti sliku svojih podložaka koje trenutno ne koristim, a nisu baš neki Audio-Hi-Fi-Super-Naj-Haj... pogotovo nisu izmjereni (posipam se pepelom). Da me se ne izbaci sa grupe radi "DIY uratka" :-)))

Moj susjed, davno, u tvornici naštancao 8 komada željeza 30x30x2,5 mm, ja udario točkalom rupu u (po prilici) sredini svakog, malo prebojao i podlošci "wow"... "rade" posao samo tako. Na šarenom se tepihu i tako nisu vidjeli od šara, a funkcionalnost zaštite parketa dobra.

OK, to što šiljak nije imao direkt vezu na čvrstu podlogu - pa i tako nema na parketu (šiljak ima najveću svrhu kad je na čvrstoj podlozi - pločice, mramor, ev. staklo, na parketu ne), ali je barem parket sa xx rupa manje (dok se nađe položaj zvučnika, potraje i ima premještanja).

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina

A vidi šmekersku olovku 

11 godina
Vaš audio kutak

U ovom prelijepom hobiju ima nas nekoliko vrsta. Prvi su oni koji samo slušaju, kojima nije bitna cijena, izgled, krivulje...već samo zvuk. Drugima je bitno ono što je na grafu i nije im toliko bitno što izlazi iz zvučnika. Sve stavljaju pod prizmu mjerenja dok im zbog toga izmiče zadovoljstvo užitka slušanja. Nekima je jedino zadovoljstvo imati samo vrhunske komponente što opet može značiti da im i nije toliko stalo do slušanja. Nekima je zadovoljstvo imati samo lijepe (subjektivno) komponente. Nekima je bitno i kako mu zvuči sustav, a i kako taj sustav stoji na mjerenju. A nekima je bitno stalno ulagati u poboljšanje sustava, stalno ići za boljim zvukom konstantnim praćenjem napretka tehnologije. Sve ovo što sam nabrojio i nema nekog smisla ako ijedan pripadnik bilo koje gore spomenute kategorije nije u stanju dosegnuti emotivni nivo slušanjem, u mom slučaju, skladbe Sheep sa Animals Pink Floyda da mu se koža naježi i da dođe na rub suza od sriće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:23 (Dead).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
analogni kaže...

Evo, krenuh, al Zoki me pretekao i sve lijepo rekao

Po nekima ispada da bi te Hifi trgovac trebao  u zasjedi čekati u svom dućanu i odmah na ulazu ti u ruke uvaliti mjerne sonde od skupog (20.000 € >) Audio Analyzera (ne mjerne "igračke" koje tu neko spominje").

Dovesti te do ogoljele komponente i pokazati ti mjerne točke.

Onda skupa idete za Laptop usporediti te podatke s nekim referentnima (stvarno ne znam s kojima).

I malo se sporite koja krivulja grafa nije kako treba.

U međuvremenu ti uvali i mjerni mikrofon da bauljaš po sobi i mjeriš parametre zvučnog vala/tlaka (Akustik, bi rekli neki).

Na kraju mjerite i provjeravate tvorničke specifikacije itd....

Ako stignete malo poslušati željenu komponentu, dobro, ako ne opet dobro, jer nema većeg ushita i zadovoljstva od spoznaje o grafovima....

Sorry kolega, ali... bitnu stvar izostavljaš!

Prije kupovine, obavezno završiti "Certificirani mjeriteljski tečaj" kod nadležnih institucija i stručnjaka. Nije reklama, ali Google kaže da se i ovdje može  https://topomatika.hr/usluge/edukacija/  ili kod Državnog zavoda za mjeriteljstvo!

Pa ne možeš doći kao lajbek u trgovinu kupiti pojačalo, pa prevesla te trgovac u trenu. Moraš imati znanje, papir, diplomu, a poslije kupovine na usavršavanje čitanja grafova, u, najmanju ruku CERN ili NASA-u... bez toga se ne može slušati Audio hobi, ni slučajno! Slušati Stairway to heaven, a ne znati joj graf... pa mislim... ili u svakom trenutku znati kolika je temperatura 38. po redu kondenzatora s desne strane na izlazu pojačala... mislim, bez toga ne ide! Ne može se slušati!

Oprosti, ali to bi trebao znati, ne? 

10 godina
Dead kaže...

U ovom prelijepom hobiju ima nas nekoliko vrsta. Prvi su oni koji samo slušaju, kojima nije bitna cijena, izgled, krivulje...već samo zvuk. Drugima je bitno ono što je na grafu i nije im toliko bitno što izlazi iz zvučnika. Sve stavljaju pod prizmu mjerenja dok im zbog toga izmiče zadovoljstvo užitka slušanja. Nekima je jedino zadovoljstvo imati samo vrhunske komponente što opet može značiti da im i nije toliko stalo do slušanja. Nekima je zadovoljstvo imati samo lijepe (subjektivno) komponente. Nekima je bitno i kako mu zvuči sustav, a i kako taj sustav stoji na mjerenju. A nekima je bitno stalno ulagati u poboljšanje sustava, stalno ići za boljim zvukom konstantnim praćenjem napretka tehnologije. Sve ovo što sam nabrojio i nema nekog smisla ako ijedan pripadnik bilo koje gore spomenute kategorije nije u stanju dosegnuti emotivni nivo slušanjem, u mom slučaju, skladbe Sheep sa The Wall Pink Floyda da mu se koža naježi i da dođe na rub suza od sriće.

Sjednem povremeno za komp pa napišem koju, ali... od nedjelje sam 2x već preslušao i pregledao BluRay koncert Yello - Berlin 2017. Puna soba fenomenalno dobre atmosfere i zvuka, glazbe i slike... milina i užitak i za oči i pogotovo uši!

A sada? Gary Moore svira, "novi" album Live from London, 2020... tko ga voli, a ja da... nema boljeg!  https://www.discogs.com/Gary-Moore-Live-From-London/release/14685782  

12 godina
Dead kaže...

U ovom prelijepom hobiju ima nas nekoliko vrsta. Prvi su oni koji samo slušaju, kojima nije bitna cijena, izgled, krivulje...već samo zvuk. Drugima je bitno ono što je na grafu i nije im toliko bitno što izlazi iz zvučnika. Sve stavljaju pod prizmu mjerenja dok im zbog toga izmiče zadovoljstvo užitka slušanja. Nekima je jedino zadovoljstvo imati samo vrhunske komponente što opet može značiti da im i nije toliko stalo do slušanja. Nekima je zadovoljstvo imati samo lijepe (subjektivno) komponente. Nekima je bitno i kako mu zvuči sustav, a i kako taj sustav stoji na mjerenju. A nekima je bitno stalno ulagati u poboljšanje sustava, stalno ići za boljim zvukom konstantnim praćenjem napretka tehnologije. Sve ovo što sam nabrojio i nema nekog smisla ako ijedan pripadnik bilo koje gore spomenute kategorije nije u stanju dosegnuti emotivni nivo slušanjem, u mom slučaju, skladbe Sheep sa The Wall Pink Floyda da mu se koža naježi i da dođe na rub suza od sriće.

...da nisi mozda falio album???

tajo1960 kaže...

A sada? Gary Moore svira, "novi" album Live from London, 2020... tko ga voli, a ja da... nema boljeg!  https://www.discogs.com/Gary-Moore-Live-From-London/release/14685782  

...sad je objavljeno mada je snimak iz 2009god...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:19 (djigibao).
11 godina
Vaš audio kutak

Shit je što svaki pripadnik svoje kategorije nastoji tirat svoje kao jedino ispravno, a druge ponizit i proglasit retardom, umjesto da tijekom teme svako iznese svoje razmišljanje i ostane na tome. Ja guštam čuti oba razmišljanja, a gnušam se prepirki. I ne mogu podnit kad uleti padobranac čije riječi jezično baš i ne razumin, a znam koja mu je namjera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
djigibao kaže...
Dead kaže...

...da nisi mozda falio album???

tajo1960 kaže...

Jesam. Ispravljam. Hmmm ovo je za zabrinit se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:38 (Dead).
10 godina
djigibao kaže...
tajo1960 kaže...

Zato sam - "novi" - stavio u znake navodnika! Pokojni je GM od 2011., znam, ali je izdanje novo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 22:35 (tajo1960).
12 mjeseci
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Sjednem povremeno za komp pa napišem koju, ali... od nedjelje sam 2x već preslušao i pregledao BluRay koncert Yello - Berlin 2017. Puna soba fenomenalno dobre atmosfere i zvuka, glazbe i slike... milina i užitak i za oči i pogotovo uši!

Nemoj zezat, pogodi šta, brat mi je bio na tom koncertu od Yello... Ne trebam ti pričat kako je bilo. Puno, puno bolje nego tebi u sobi.  

Live long and prosper.
12 mjeseci
dabar_solta_V2 kaže...

vidiš uvjek me zanimalo kako neko ko ne koristi mjerenja može reč: Uvijek se sjetim super skupog, na papiru i u recenzijama odličnog, a zvučno užasnog pojačala,... kako izgledaju "na papiru odlična" pojačala? u čemu točno su odlična? mislim nije svako u stanju ni proćitat mjerenja, npr ima jedan covik šta kaže da je termalna kamera bezveze da šta će mu to, mislim naravno da ti je bezveze i da ti ne treba ako neznaš koristit, ali nemoj meni punit glavu da nevalja kad znam da valja i svaki dan koristim.

primjer na slikama razlicito prikazano isto mjerenje(pc zvucnici open baffle in room). da koriste neki i mjerenja za prevare ali to nije pravilo! desno 70s style prikaz, ljevo modernij iako više smoothed ipak detaljnij prikaz, primjer da nije sve ni u smoothingu.

Vidi... Ja stručan nisam toliko da baš razumijem sve što piše u grafu i same grafove rijetko gledam. Po meni, može tu pisat šta hoće, kad ja to ne razumijem. Ono što razumijem i što čitam su osnovne karakteristike uređaja. Kod pojačala to su snaga, onaj faktor distorzije, težina, klasa, da li je dual mono ili stereo, kakve konektore koristi, jedan ili 2 trafoa, toriodni trafo, mosfeti, cijevi, hibridi... Kad se zadovoljim s tim informacijama, onda tek dalje krenem istraživat, jer već znam što želim od tehničkih stvari u svom pojačalu. Dalje istražujem recenzije. Po raznim časopisima i forumima, što ljudi govore o uređaju i kako ga opisuju. Puno toga bude čisti marketing, ali ima i pravih ljudi koji pišu svoje doživljaje. 

Tako nekako i za druge uređaje. Pogledam osnovne tehničke karakteristike, pogledam kako opisuju zvuk ljudi koji su slušali. Tek onda počnem razmišljat o kupovini. Pa skupim 2-3 uređaja koja bih kupio i onda tražim savjete i pokušavam ih usporedit po tuđim iskustvima, što je teško i može mi dat samo osnovne informacije o zvuku. Ako imam šanse, poslušam neki od tih uređaja koji su mi zanimljivi. Ako nemam kupim i molim boga da nisam pogriješio, jer što mogu s polovnim uređajem koji mi se ne sviđa? Samo ga mogu vratiti u oglas. Na sreću, imao sam uvijek dobre savjete od ljudi koji imaju godina iskustva i koji su mi znali preporučit kupovinu pravih stvari, pa se nisam nikad zeznio i jako sam zadovoljan kupovinom. Osim onog jednog, već spomenutom skupog pojačala, koje smo vratili proizvođaču.

Gledam i ja te tehničke karakteristike kao i ti, ali meni je to samo  početna osnova. Samo način da isfiltriram sranja i ono što me ne zanima odmah u početku. Iz toga ne mogu znat kakav je zvuk komponente.

Live long and prosper.
6 tjedana
Vaš audio kutak

Mislim, mjere i neki od nas, ali više popratne stvari.

Tako sam npr. ja mjerio potrošnju pojedinih uređaja vezanih uz Hifi.

Nemam sad podatke tu, ali znam da je stari PC za comp Audio trošio puno više od novog.

Također sam mjerio vrijeme i temperaturu izlaznog pojačala kod hladnjaka. 

Potrdbno mu je cca sat i pol da postigne stabilnu radnu temperaturu od cca 50-52 stupnjeva.

Pa onda mjerenje efektivne snage tj. izračun na temelju izmjerene struje i napona.

Pa onda mjerenje izgleda izlaznog sugnala iz DAC-a za različite kvalitete flac zapisa i sl.

Ali, kako nešto svira.....isključivo slušanjem....

3 0 hvala 0
7 godina

Ja sam samo jednom mjerio uređaje, i to stolarskim metrom, prije nego sam dao izradit mdf podloge za cd i amp 

12 mjeseci
minarelli kaže...

Ja sam samo jednom mjerio uređaje, i to stolarskim metrom, prije nego sam dao izradit mdf podloge za cd i amp 

Ja nisam nikad ništa sam mjerio, osim visine komponenti, za izradu police. Mjerenja su napravile tvornice i neki ozbiljni recenzenti i pogledam njihove dojmove i objašnjenja tih mjerenja, jer ja sam ne bi ni razumio pola tih grafova. MA šta pola, skoro sve ne bi razumio. Ali zato mi lijepo pojasni gospodin koji je mjerio i onda razumijem. Ne mogu ja nikad izmjerit ono što tvornica izmjeri sa pravom opremom u kontroliranim uvjetima.

P.S.

I jednom kad mi je uređaj doma, u sustavu, šta ja više imam mjerit? Sad ga mogu slušat i ako mi dobro zvuči, sva mjerenja ovog svijeta me dalje ne zanimaju. NE. ZANIMAJU. Čujem ga, odgovara mi, zaboli me za dalje.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 8:40 (Filox).
7 godina
Vaš audio kutak

Jel ima ko kakvu preporuku za nekakav element koji bi služio za cd, amp i gore na vrhu tv, do sada tv nije stajao na mjestu komponenti, a sad bude, mada bi najbolja opcija bila tv na zid, a komponente po starom, al ne buše mi se sad nove rupčage kad sam sve stare dao pregletat i sve friško pofarbat

Ciljam na ovak neki stil, nisam baš fan te opcije, al nemam neki izbor, osim otić u Rondo pa napravit pravu stvar po mjeri, al to bi previše koštalo

0 0 hvala 0
8 godina
WTF jos se prica o mjerenjima....evo i ja sam sinoc do 3 ujutro mjerio...
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
minarelli kaže...

Jel ima ko kakvu preporuku za nekakav element koji bi služio za cd, amp i gore na vrhu tv, do sada tv nije stajao na mjestu komponenti, a sad bude, mada bi najbolja opcija bila tv na zid, a komponente po starom, al ne buše mi se sad nove rupčage kad sam sve stare dao pregletat i sve friško pofarbat

Ciljam na ovak neki stil, nisam baš fan te opcije, al nemam neki izbor, osim otić u Rondo pa napravit pravu stvar po mjeri, al to bi previše koštalo

Ovo je užas, sve je zatvoreno, komponente gore... Nemoj, nešto otvorenog tipa traži.

Što se tiće Rondo-a, imam ti same pohvale za njih. Evo, drugu policu mi brat uzima kod njih, a sve se možeš dogovorit, dimenzije, broj polica, sve detalje, sve je po narudžbi. Cijena je nešto više nego što ljudi planiraju potrošit, ali kad dobiješ doma nešto tako masivno, kvalitetno, napravljeno po tvojim specifičnim zahtjevima u milimetar točno, onda znaš da se nisi zeznio. Takve stvari se kupuju jednom u životu. Ili 2 puta, ako nabaviš više komponenti.   :)

I najbitnije, Rondo je audiofilska polica, ne neka Ikea ili neki obični komad maještaja, pa uz funkcionalnost i izgled, dobiješ i bolji zvuk, pravu policu za svoje komponente.

Ako ti treba samo za 3 komponente (cd, amp i tv) to bi ti moglo bit oko 4000 kuna, ali morao bi pitat u dućan za pravu cijenu, ovisi o tvojim željama i dimenzijama. Takvu mi je brat upravo prodao za oko 3000 kuna, polovnu.

Live long and prosper.
12 mjeseci
volegradele kaže...

I? Koliki ti je?

Live long and prosper.
8 godina
Grozna su ispala mjerenja,morat cu po danu jos koji put pokusat izmjerit!Valjda noc ne pase!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 mjeseci
volegradele kaže...
Grozna su ispala mjerenja,morat cu po danu jos koji put pokusat izmjerit!Valjda noc ne pase!

Misliš da će ti po danu bit veći?

Live long and prosper.
5 godina
Filox kaže...
minarelli kaže...

Ovo je užas, sve je zatvoreno, komponente gore... Nemoj, nešto otvorenog tipa traži.

Što se tiće Rondo-a, imam ti same pohvale za njih. Evo, drugu policu mi brat uzima kod njih, a sve se možeš dogovorit, dimenzije, broj polica, sve detalje, sve je po narudžbi. Cijena je nešto više nego što ljudi planiraju potrošit, ali kad dobiješ doma nešto tako masivno, kvalitetno, napravljeno po tvojim specifičnim zahtjevima u milimetar točno, onda znaš da se nisi zeznio. Takve stvari se kupuju jednom u životu. Ili 2 puta, ako nabaviš više komponenti.   :)

I najbitnije, Rondo je audiofilska polica, ne neka Ikea ili neki obični komad maještaja, pa uz funkcionalnost i izgled, dobiješ i bolji zvuk, pravu policu za svoje komponente.

Ako ti treba samo za 3 komponente (cd, amp i tv) to bi ti moglo bit oko 4000 kuna, ali morao bi pitat u dućan za pravu cijenu, ovisi o tvojim željama i dimenzijama. Takvu mi je brat upravo prodao za oko 3000 kuna, polovnu.

Imas li kojim slučajem sliku bratove police? I ja sam u potrazi za nečim sličnim, već duže vremena.. kudikamo mi je pojačalo dosta masivno pa nijedan element iz dućana nije baš adekvatan.

12 godina
Filox kaže...
I najbitnije, Rondo je audiofilska polica?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 mjeseci
nhooydz kaže...
Filox kaže...
minarelli kaže...

Imas li kojim slučajem sliku bratove police? I ja sam u potrazi za nečim sličnim, već duže vremena.. kudikamo mi je pojačalo dosta masivno pa nijedan element iz dućana nije baš adekvatan.

Ufff, staru je prodao već, a novu čeka. Moram potražit imam li koju sliku na mobu... Stari stalak je bio samo 3 police.

Live long and prosper.
12 mjeseci
djigibao kaže...
Filox kaže...
I najbitnije, Rondo je audiofilska polica?

Nije uopće lame, nego je to zapravo polica rađena za audio uređaje, nije ormarić za čarape i vaze, na koji eto možeš naslonit pojačalo. Vaš problem je možda što krivo shvaćate opis "audiofilski/ska".

Polica je varena, punjena pijeskom, teška, masivna, na šiljcima, s podlošcima, svaka polica od medijapana se isto postavlja na šiljke. Kao što rekoh, audiofilska, jer samo se audiofilske police tako izrađuju. Ostalo su komode i ormarići...

EDIT:

Slično ovoj je izgledala, samo su bile 3 police, a ne 4 i nije bilo ovog natpisa Rondo naprijed. Kao što rekoh, sve možeš birat, pa tako i logo firme uklonit ako želiš. Boja, finiš, sve biraš.

I nema ovde mumbo-jumbo pizdarija, kristala i svemirskih materijala. Polica jednostavno košta jer se koriste kvalitetni materijali i sve se radi po narudžbi, ručno. Probajte jednog Arana pitat pošto takva polica, ili Lesninu, pa ćete vidit da nije Rondo baš tako skup. Bilo koji  namještaj rađen po mjeri je skuplji, a pogotovo kad nije rađen od špreploče i iverice.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 9:42 (Filox).
8 godina
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice