Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Također AVR otvara opcije imerzivnijeg uživanja u zvuku putem surrounda. Primjerice volim slušati glazbu(posebno elektroniku ) iz svih zučnika i onda sam u potpunosti okružen zvukom, skoro kao da imam slušalice gdje god se nalazio u sobi.

Ja sam do prije 6-7 godina imao Onkyo AVR koji je imao 6 kanala analognih ulaza koje sam pumpao s kompa preko Asus Xonar ST zvučne. Pa sam znao puštati SACD ISO ripove, 5.1 trackove i to je bila totalna uživancija slušati. Sound sa svih strana, ti u sredini. Ono fakat uživancija, po stranu HiFi i nerealnost zvuka. Još nisam prežalio taj AVR, prodao sam ga jer sam krenuo putem 4K videa i modernih audio formata a nisam nešto baš bio spreman davati (meni) relativno velike novce za AVR koji bi imao analogne ulaze.

Deckard
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
MewCore kaže..

Koje su dobre komponente sa podrškom za room correction kao što su Audyssey, Dirac, Ypao ili bar sa punokrvnim parametric EQ te opcijama odabira slopeova, crossovera, high i low passa za pravilnu integraciju suba?

Imaš dodatni DSP hardvare uređaj koji možeš ukomponirati u stereo Hifi sustav i korigirati njegovim softverom akustičke probleme u sobi.

 

Ako koristiš PC audio, svaki glazbeni player (JRiver, Foobar, Adirvana...a pogotovu Roon) imaju u sebi EQ postavke i to tamo razradiš po želji (sa mikrofonom ili bez njega).

Pravilnu integraciju suba možeš izvesti i bez gore navedenoga.

 

Radio sam to s kolegom kojem je ostao Rel sub od K.kina, a trebao mu je zbog Bookshelf zvučnika koje je do nedavno imao.
Nema tu puno filozofije.
Kako ima preamp/monoblokove mogli smo spojiti i Low Level i High level (Neutrik) opciju.
Trenutno koristi Low Level (iz preampa).

Sub smjestiš gje je najpogodnije, malo isprobavaš, podesiš reznu frekvu, glasnoću i to je to (dobro je i mjeriti, pače).

Mislim da je REL najpogodniji od svih subova za integraciju u Hifi.

 

Taj kolega, od nedugo ima kvalitetne samostojeće zvučnike, ali je REL zadržao. Ne radi basa, nego radi toga da popuni kompletni fundament zvuka, kada tako zaželi.

 

Kod drugog kolege smo ukomponirali dva REL suba uz Bookshelf zvučnike.
Svaki u jednu stranu, pokraj zvučnika
Igranje s pozicioniranjem, odredili reznu frekvu, glasnoću i to je to.

To je još bolja opcije nego s jednim subom.

 Svašta si napisao no nisi mi odgovorio na pitanje pa ću ga ponoviti.

Koja individualna audio komponenta u sebi ima potpuno integriran room correction sa levelima, delayima, parametričkim/grafičkim EQ, crossoverom, high/low pass filterima za sub?

Moj AVR to ima, ako bi htio ići na drugu komponentu bez da kupujem 3rd parti rješenja ili kačim komp koje su mi opcije?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Napisao sam ti dva primjera kao integrirati sub(ove) u neki Hifi stereo sustav !

Ono što ti pitaš ima svaki malo bolji AV receiver !
Ali nema kalitetan stereo zvuk !

Pa niti oni od 3.000 € nisu po tome osobiti.

 

Ima i stereo pojačala koji imaju Room Correction:

 

https://www.whathifi.com/reviews/arcam-sa30

 

 

https://www.kronosav.com/products/lyngdorf-tdai1120-integrated-amplifier-with-room-correction

 

Ima vjerojatno i jeftinijih opcija....

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 11:24 (analogni).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kako ima preamp/monoblokove mogli smo spojiti i Low Level i High level (Neutrik) opciju.
Trenutno koristi Low Level (iz preampa).

Sub smjestiš gje je najpogodnije, malo isprobavaš, podesiš reznu frekvu, glasnoću i to je to (dobro je i mjeriti, pače).

Mislim da je REL najpogodniji od svih subova za integraciju u Hifi.

Taj kolega, od nedugo ima kvalitetne samostojeće zvučnike, ali je REL zadržao. Ne radi basa, nego radi toga da popuni kompletni fundament zvuka, kada tako zaželi.

Ovo i ja radim , pre-out na sub (SVS SB-1000), crossover na 80Hz, sviraju niske i zvučnici (Dali Zensor 5). Dali na papiru idu od 43Hz samo to si mogu zakačiti mačku o rep, barem kod mene. Baš to, popuniš zvuk. Je da je igranja bilo s tim dok nisam riješio boomanje i dobio chest slam, ali može se ako si dovoljno uporan. Probao sam sub hraniti i direktno s full signalom i vraćati ostatak na pojačalo kroz subov high-pass filter, ali nije to meni to poslije ovoga gore.

Deckard
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...

Vozim ja godinama pokraj pojačala Onkyo TX NR676E s tonom svega i svačega za štelati. Čak playa i flacove s mreže, Internet radio, svašta nešto, spojeno na zasebi set ozvučenja, zasebni sub. Ali to isključivo za filmove i telku koristim. I nikad mi zapravo nije palo na pamet probati kak bi to radilo ko HiFi za mjuzu da malo prežongliram zvučnike . A ono, isto sam sve skloniji komociji, najrađe bi pobacao van iz sobe pola toga i ostavio jedan pošteni sustav za sve. Znaš možda za kakav 7.1 Denon AVR za relativno normalnu lovu? Totalno sam out po tom pitanju. Samo sam površno škicao AVR-e zadnjih par godina, Denoni su se uvijek isticali ko ok roba.

 Preferiram Denon/Marantz jer imaju integriran Audyssey room correction koji je moguće izvrtiti pomoću njegova kalibracijskog mikrofona i dopustiti mu da napravi ono što sa automatikom smatra kao najbolje.

Onaj tko želi korak dalje, može za 20€ kupiti mobilnu aplikaciju (koristim ju) u kojoj može crtati frekvencijski odziv svakog para zvučnika ili suba te time prilagoditi zvuk svojim preferencama.

Oni koji su baš ful u tome mogu instalirati program na komp, mjeriti sa zasebnim kalibracijskim mikrofonom, mijenjati svaki detalj i uvoziti EQ filtere koje izbaci RoomEQ Wizard da bi u decibel dobili odziv koji im odgovara.

Podršku najdetaljniju korekcije frekventog odziva (XT32, veći broj broj digitalnih filtera) ubacuje od svoje 3xxx serije na više. Znači jedan Denon X3700H ju ima, ima ju 3800, imaju ju 4800 itd.

Isto to ima i u Marantzu, na kojim modelima točno ne znam, treba ispitati.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Napisao sam ti dva primjera kao integrirati sub(ove) u neki Hifi stereo sustav !

Ono što ti pitaš ima svaki malo bolji AV receiver !
Ali nema kalitetan stereo zvuk !

Pa niti oni od 3.000 € nisu po tome osobiti.

 

Ima i stereo pojačala koji imaju Room Correction:

 

https://www.whathifi.com/reviews/arcam-sa30

 

 

https://www.kronosav.com/products/lyngdorf-tdai1120-integrated-amplifier-with-room-correction

 

Ima vjerojatno i jeftinijih opcija....

 

 

 

 

 

 Znači 2500€ i na konju si :-|

Uživam u tom svom "nekorektnom" AVR stereo zvuku. Korektan je po mjerenjima koja sam radio i po ušima kojima ga slušam pa mi tvoj stav nema neku težinu.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Podršku najdetaljniju korekcije frekventog odziva (XT32, veći broj broj digitalnih filtera) ubacuje od svoje 3xxx serije na više. Znači jedan Denon X3700H ju ima, ima ju 3800, imaju ju 4800 itd.

Isto to ima i u Marantzu, na kojim modelima točno ne znam, treba ispitati.

Ideš... Denon AVR-X3700H AVR Review . U kojoj priči ja živim . Ali to je samo dokaz koliko se stvari mijenjaju u ovom sportu. Onaj moj Onkyo ima neki svoj room correction sistem, dolazi s njim njegov mikrofon, ali mislim da to nije na razini Audyssey rješenja, barem ja nisam bio dobio ništa pametno s tim kad sam odradio proceduru. Poslije sam si složio sve po uhu. 5.1 mi ionako nije idealno posložen po sobi radi namještaja, zapravo su stražnji zvučnici bili koma za namjestiti.

Deckard
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Rekoh, ima i jeftinijih...treba potražiti na netu.

 

Naravno, svatko uživa u onome što ima.
AVR je ok, ali prvenstvena mu je namjena za K.kino.

 

Mjernjem tu ne možeš spoznati stvarnu kvalitetu zvuka u stereo modu.
Jedino da usporediš sa mjerenjima nekog pravog stereo pojačala.
Ali opet jedino ako ih oba i poslušaš usporedno.

 

Jedino slušanje u HiFi...nema drugo....

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
MewCore kaže...

Podršku najdetaljniju korekcije frekventog odziva (XT32, veći broj broj digitalnih filtera) ubacuje od svoje 3xxx serije na više. Znači jedan Denon X3700H ju ima, ima ju 3800, imaju ju 4800 itd.

Isto to ima i u Marantzu, na kojim modelima točno ne znam, treba ispitati.

Ideš... Denon AVR-X3700H AVR Review . U kojoj priči ja živim . Ali to je samo dokaz koliko se stvari mijenjaju u ovom sportu. Onaj moj Onkyo ima neki svoj room correction sistem, dolazi s njim njegov mikrofon, ali mislim da to nije na razini Audyssey rješenja, barem ja nisam bio dobio ništa pametno s tim kad sam odradio proceduru. Poslije sam si složio sve po uhu. 5.1 mi ionako nije idealno posložen po sobi radi namještaja, zapravo su stražnji zvučnici bili koma za namjestiti.

 Čudo je što su sve uspjeli ugurat unutra. Ovaj X3800H ima 105w AB amplifikacije, interno može vozit 9 zvučnika, 4 izalaza za subove, 8k HDMI passthrough, izuzetno naprednu ili potpuno automatizirnu korekciju sobe (kako kome milo), streaming svega što ti padne na pamet itd.

Zaista ne vidim zašto bi uz to koristio išta drugo. AVRovi su možda prije 20god bili krame, ali danas su prava mala tehnološka čuda.

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Samo da se nadovezem na Analognog,soba nikako nije bitnija od samih zvucnika!
Zvucnik je najbitnija karika u sistemu i njegova sinergija sa prostorijom..ali da nezz kako dobro akusticki imas poslozenu prostoriju ne mos imat vrhunski zvuk bez kvalitetnog zvucnika..naravno..amp-izvor-kabeli..!
Dobar zvuk se moze bez problema dobit u dnevnim sobama,tapet,zavijese,slike,police knjige..kucni zvucnici nisu pravljeni za gluhe komore..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Rekoh, ima i jeftinijih...treba potražiti na netu.

 

Naravno, svatko uživa u onome što ima.
AVR je ok, ali prvenstvena mu je namjena za K.kino.

 

Mjernjem tu ne možeš spoznati stvarnu kvalitetu zvuka u stereo modu.
Jedino da usporediš sa mjerenjima nekog pravog stereo pojačala.
Ali opet jedino ako ih oba i poslušaš usporedno.

 

Jedino slušanje u HiFi...nema drugo....

 

Strašno se trudiš naći načina omalovažavati ljude koji imaju receiver pošto to nije Pravi zvuk jer oni kao takvi ne uživaju u Ispravnom načinu slušanja glazbe.

Evo ja sam postao grafove svog sustava, opisao kako i zašto vršim EQ rj room correction, što sam time dobio i imam objektivne i subjektive razloge zašto koristim AVR.

 

Ti šalješ fotografije flaša viskija kak kao se pravi finjak, najviše klase audiofila fino pomažeš i onda slušaš strujne kablove i osiguraće kako utjeću na "mirnoću" zvuka u sustavu.

 

Evo zaslužio si stari, ti si Kralj Audiofila, da postoji nekakva ceremonija bio bi okrunjen na Dvoru Dobrog Zvuka, a ja i ostala AVR ekipa bi hranili svinje iza dvorca i jeli vaše ostatke.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

AVR-ovi su danas "tehnološka čuda", ali samo za K. Kino !

Za tu namjenu nema bolje !

 

U stereo modu su lošiji od onih sa početka (a pogotovo krajem prošlog) stoljeća.

 

Zašto ?


Zato jer su se prvi AV receiveri radili oko stereo pojačala AB klase, tj. dodavali u se ostali kanali u D klasi.
Kasnije je sve bil podređeno digitaliji (i D klasi) i što većem broju opcija.

 

Onaj @Amirm iz ASR-a bi bio puno kompetentniji da je uz mjerenja napiso barem neki sažetak iz slušnog testa.
Mada sumnjam da ga je uopće radio, tj. pažljivo i na duže slušao navedeni AVR.

 

Velikoj većini korisnika ta mjerenja ne znaće puno, a niti ih razumiju.
Zato rađe čitaju ovakve recenzije dolje:

 

https://hometheaterhifi.com/reviews/receiver-processor/receivers/denon-avr-x3700h-9-2-channel-8k-av-receiver-review/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 12:20 (analogni).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

AVR-ovi su danas "tehnološka čuda", ali samo za K. Kino !

U stereo modu su lošiji od onih sa početka (a pogotovo krajem prošlog) stoljeća.

 

Zašto ?


Zato jer su se prvi AV receiveri radili oko stereo pojačala AB klase, tj. dodavali u se ostali kanali u D klasi.
Kasnije je sve bil podređeno digitaliji (i D klasi) i što većem broju opcija.

 

Onaj @Amirm iz ASR-a bi bio puno kompetentniji da je uz mjerenja napiso barem neki sažetak iz slušnog testa.
Mada sumnjam da ga je uopće radio, tj. pažljivo i na duže slušao navedeni AVR.

 

Velikoj većini korisnika ta mjerenja ne znaće puno, a niti ih razumiju.
Zato rađe čitaju ovakve recenzije dolje:

 

https://hometheaterhifi.com/reviews/receiver-processor/receivers/denon-avr-x3700h-9-2-channel-8k-av-receiver-review/

 

 Ne koristiš AVR, nećeš, nije dobro, ne valja - ok, pregrizi si jezik i jednostavno nemoj komentirat, ispast ćeš manji snob.

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa dobro mislim da je opće poznata stvar da će u uvjetima koji su pogodni stereo pojačalo biti bolje, ja gledam iz ove perspektive:

 

loš prostor, loš tretman je nešto što bi AVR mogao za manje novaca korigirati nego pojačalo koje to ne moze bez dodataka ili da zavucem ruku u vrecu, to me najviše privlači

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imao sam nekad kompletni HT sustav, solidan AVR, sa dobrim front samaostojećim zvučnicima, subom itd.

 

Isprobao sam kod sebe podosta AVR-a (kolega serviser ih nakon popravka donosio na probu), tako da ne pišem napamet.

 

Ponavljam, AVR je odličan za kućno kino !

Odličan !!
Soundbari i sl. mu nisu ni do koljena.


Ali stero Hifi je ipak nešto drugo....

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Imao sam nekad kompletni HT sustav, solidan AVR, sa dobrim front samaostojećim zvučnicima, subom itd.

 

Isprobao sam kod sebe podosta AVR-a (kolega serviser ih nakon popravka donosio na probu), tako da ne pišem napamet.

 

Ponavljam, AVR je odličan za kućno kino !

Odličan !!
Soundbari i sl. mu nisu ni do koljena.


Ali stero Hifi je ipak nešto drugo....

Opet te pitam - zašto se uopće javljaš i komentiraš?

Mjerenja nisi slao, EQ sobe ne koristiš, tvoja spika su audio komponente i Pravi HIFI.

Sa čovjekom diskutiram o receiveru, radi čega se osječaš pozvano ući u diskusiju nego da popljuješ ekipu koja ne koristi identične komponente kao ti?

Ovo nije tvoj forum sa tvojom temom i ljudi smiju raspravljati o onome o čemu žele.

Kao da netko piše o električnim automobilima i si uletiš sa "aLi tO nIjE DieSel i prAvI AuTo".

Nikome ne treba tvoje odobrenje je li to ili nije Pravi HiFi

9 godina
offline
Vaš audio kutak

https://audiocinema-art.hr/shop/zvucnici/samostojeci-zvucnici/paradigm-monitor-se-6000f-par

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-reference-fr5-2-par/

 

U petak idem poslusati ove zvučnike baš, dynaudio ce izgleda otici, pa uz oberon 9 razmatram još i ove. Baš me zanima hoce mi i elac biti dosadan kao i zadnji put kada sam ih probao (vratio ih isti dan u ducan)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Samo da se nadovezem na Analognog,soba nikako nije bitnija od samih zvucnika!
Zvucnik je najbitnija karika u sistemu i njegova sinergija sa prostorijom..

Pa, nije baš sasvim točno, ako je suditi po ovoj piramidi.

Soba je tu na prvom mjestu.

 

https://www.audiopuls.hr/clanci/polozajzvucnika.html

Ali u praksi je to manje bitno, kad su te dvije stvari ionako vrlo usko povezane.

 

Dakako da se soba može dobro akustički srediti i samo sa namještanjem.
Debeli tepih i zavjese, kutni elementi, police i sl.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 Čudo je što su sve uspjeli ugurat unutra. Ovaj X3800H ima 105w AB amplifikacije, interno može vozit 9 zvučnika, 4 izalaza za subove, 8k HDMI passthrough, izuzetno naprednu ili potpuno automatizirnu korekciju sobe (kako kome milo), streaming svega što ti padne na pamet itd.

Zaista ne vidim zašto bi uz to koristio išta drugo. AVRovi su možda prije 20god bili krame, ali danas su prava mala tehnološka čuda.

Baš gledam po netu ovaj X3800H, malo mi je to sad sve novo i nabrzaka, vidim da za praktički iste novce ide i AVC-X4700H, pojama nemam kaj je pametnije od toga gledati, koje su bitne razlike, room correction s jednim, s drugim, Dirac Live...

Deckard
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
analogni kaže...

Imao sam nekad kompletni HT sustav, solidan AVR, sa dobrim front samaostojećim zvučnicima, subom itd.

 

Isprobao sam kod sebe podosta AVR-a (kolega serviser ih nakon popravka donosio na probu), tako da ne pišem napamet.

 

Ponavljam, AVR je odličan za kućno kino !

Odličan !!
Soundbari i sl. mu nisu ni do koljena.


Ali stero Hifi je ipak nešto drugo....

Opet te pitam - zašto se uopće javljaš i komentiraš?

Mjerenja nisi slao, EQ sobe ne koristiš, tvoja spika su audio komponente i Pravi HIFI.

Sa čovjekom diskutiram o receiveru, radi čega se osječaš pozvano ući u diskusiju nego da popljuješ ekipu koja ne koristi identične komponente kao ti?

Ovo nije tvoj forum sa tvojom temom i ljudi smiju raspravljati o onome o čemu žele.

Kao da netko piše o električnim automobilima i si uletiš sa "aLi tO nIjE DieSel i prAvI AuTo".

Nikome ne treba tvoje odobrenje je li to ili nije Pravi HiFi

 Ako hoćeš s nekim diskutirati bez ometanjha imaš PP, i analgoni isto kao i ti ima svako pravo ovdje komentirati, to što te boli ono što analgoni iznosi je samo tvoja stvar...

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sta si se koji kujac uzasra..lipo je napisa AVR i ozbiljno slusanje glazbe ne idu zajedno pa sad nezz sta sve ne stavili u njega..i sta da pusi cigare i pije wiskey..covik uziva i gusta u zivotu a ne ka ti samo ser.. gluposti i trolas nepotrebno po topicu
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 12:39 (volegradele).
Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
analogni kaže...

Imao sam nekad kompletni HT sustav, solidan AVR, sa dobrim front samaostojećim zvučnicima, subom itd.

 

Isprobao sam kod sebe podosta AVR-a (kolega serviser ih nakon popravka donosio na probu), tako da ne pišem napamet.

 

Ponavljam, AVR je odličan za kućno kino !

Odličan !!
Soundbari i sl. mu nisu ni do koljena.


Ali stero Hifi je ipak nešto drugo....

Opet te pitam - zašto se uopće javljaš i komentiraš?

Mjerenja nisi slao, EQ sobe ne koristiš, tvoja spika su audio komponente i Pravi HIFI.

Sa čovjekom diskutiram o receiveru, radi čega se osječaš pozvano ući u diskusiju nego da popljuješ ekipu koja ne koristi identične komponente kao ti?

Ovo nije tvoj forum sa tvojom temom i ljudi smiju raspravljati o onome o čemu žele.

Kao da netko piše o električnim automobilima i si uletiš sa "aLi tO nIjE DieSel i prAvI AuTo".

Nikome ne treba tvoje odobrenje je li to ili nije Pravi HiFi

 Ako hoćeš s nekim diskutirati bez ometanjha imaš PP, i analgoni isto kao i ti ima svako pravo ovdje komentirati, to što te boli ono što analgoni iznosi je samo tvoja stvar...

 Lik je onaj zadnji klišej i stereotip sa tisuću puta prođenom temom AVR vs komponente.

Tema je do smrti prežvakana i ne želim više raspravljati o tome i da, krajnji mi je smor kad ekipa ispod svakog postao o AVRu piše kak to nije ono Pravo.

Teško da možeš ispast veći snob od toga.

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Imao sam prije dosta vremena Denon AVR 3804 mislim da je bio model, 16 burrbrown dacova itd, koštao je tada preko 10 000kn, nadsvirao ga je obični marantz pm 6005 i to bez ikakvih problema, a koštao je oko 2500kn.

AVR je za kućna kina i tu je odličan, za stereo nije dobar kao pojačala koja se proizvode tako da isporučuju isključivo stereo zvuk.

Moje osobno iskustvo!

 

 
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
deckard kaže...
MewCore kaže...

 Čudo je što su sve uspjeli ugurat unutra. Ovaj X3800H ima 105w AB amplifikacije, interno može vozit 9 zvučnika, 4 izalaza za subove, 8k HDMI passthrough, izuzetno naprednu ili potpuno automatizirnu korekciju sobe (kako kome milo), streaming svega što ti padne na pamet itd.

Zaista ne vidim zašto bi uz to koristio išta drugo. AVRovi su možda prije 20god bili krame, ali danas su prava mala tehnološka čuda.

Baš gledam po netu ovaj X3800H, malo mi je to sad sve novo i nabrzaka, vidim da za praktički iste novce ide i AVC-X4700H, pojama nemam kaj je pametnije od toga gledati, koje su bitne razlike, room correction s jednim, s drugim, Dirac Live...

 X3800H ima podršku za Dirac Live i za Audyssey i onda koristiš onaj koji ti bolje odgovara. Čuo sam ga kod frenda koji ima zvučnike istovremeno spojeno na zasebni DAC, amp i minidsp uređaj i samo na receiver i u oba slučaja zvuk je bio apsolutno fenomenalan, praktički koncertan.

4xxx serija ti daje više kanala pa je pitanje koliko toga želiš spojiti.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

no nakon iskustva koje imam sa modernima AVRom u budućnosti ne planiram uzimati ikakvu drugu opciju jer su stereo pojačala jednostavno presiromašna opcijama.

Na AVRu imam punokrvnu digitalnu korekciju individualnih zvučnika, suba, delayeva, loudnessa, dekodiranja svih postojecih formata, streamanje svega što postoji itd.

Tek nakon ovog (a i sljedećih izjava) sam izrazio svoje mišljenje o sposobnostima AVR-a za slušanje glazbe.

Ipak je ovo AUDIO kutak, pa imamo svi pravo na mišljenje glede neke audio reprodukcije.
Ne znam zašto nekog to toliko "uzbuđuje" da krene s objedama....

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Imao sam prije dosta vremena Denon AVR 3804 mislim da je bio model, 16 burrbrown dacova itd, koštao je tada preko 10 000kn, nadsvirao ga je obični marantz pm 6005 i to bez ikakvih problema, a koštao je oko 2500kn.

AVR je za kućna kina i tu je odličan, za stereo nije dobar kao pojačala koja se proizvode tako da isporučuju isključivo stereo zvuk.

Moje osobno iskustvo!

 

Vjerovao ili ne podosta se promjenilo u zadnjih 20god.

Moje je iskustvo dijametralno suprotno - Yamahino stereo pojačalo je bilo sibilantno i krajnje zrnato, a Denonov AVR sa kojim sam ga zamjenio ima savršeno linearan zvuk.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 X3800H ima podršku za Dirac Live i za Audyssey i onda koristiš onaj koji ti bolje odgovara. Čuo sam ga kod frenda koji ima zvučnike istovremeno spojeno na zasebni DAC, amp i minidsp uređaj i samo na receiver i u oba slučaja zvuk je bio apsolutno fenomenalan, praktički koncertan.

4xxx serija ti daje više kanala pa je pitanje koliko toga želiš spojiti.

A vidim sad da ga je i Amir testirao: Denon AVR-X3800H Review

Deckard
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pogledaj kod DSPeaker-a i miniDSP-ja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 16:06 (Master Mariner).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
analogni kaže...

Imao sam nekad kompletni HT sustav, solidan AVR, sa dobrim front samaostojećim zvučnicima, subom itd.

 

Isprobao sam kod sebe podosta AVR-a (kolega serviser ih nakon popravka donosio na probu), tako da ne pišem napamet.

 

Ponavljam, AVR je odličan za kućno kino !

Odličan !!
Soundbari i sl. mu nisu ni do koljena.


Ali stero Hifi je ipak nešto drugo....

Opet te pitam - zašto se uopće javljaš i komentiraš?

Mjerenja nisi slao, EQ sobe ne koristiš, tvoja spika su audio komponente i Pravi HIFI.

Sa čovjekom diskutiram o receiveru, radi čega se osječaš pozvano ući u diskusiju nego da popljuješ ekipu koja ne koristi identične komponente kao ti?

Ovo nije tvoj forum sa tvojom temom i ljudi smiju raspravljati o onome o čemu žele.

Kao da netko piše o električnim automobilima i si uletiš sa "aLi tO nIjE DieSel i prAvI AuTo".

Nikome ne treba tvoje odobrenje je li to ili nije Pravi HiFi

 Ako hoćeš s nekim diskutirati bez ometanjha imaš PP, i analgoni isto kao i ti ima svako pravo ovdje komentirati, to što te boli ono što analgoni iznosi je samo tvoja stvar...

 Lik je onaj zadnji klišej i stereotip sa tisuću puta prođenom temom AVR vs komponente.

Tema je do smrti prežvakana i ne želim više raspravljati o tome i da, krajnji mi je smor kad ekipa ispod svakog postao o AVRu piše kak to nije ono Pravo.

Teško da možeš ispast veći snob od toga.

 Govoriti da je AVR boji od stereo pojačala je još gore nego tvrdnje o osiguračima, NHF.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ah, bolje da sam tiho !

 

Pijem kavu, si bum natočil viski (mada ne pijem sam), a umjesto cigare si bum pustil Prijovičku.....

 

Ajmoooo !

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice