Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.094
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Usporedba ti nema veze s ovim što sam rekao.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Usporedba ti nema veze s ovim što sam rekao.

 Slabo kopčaš.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
farabuto kaže...
Master Mariner kaže...

Od "egzotike" iako po meni to nije, imam IsoAcoustics GAIA II izolatore i sa sigurnošću mogu reći da su mi skoro u potpunosti poništile vibracije koje sam imao na podu (stariji parket) dok su zvučnici bili na šiljcima. Rezultat toga je poboljšanje detaljnosti basa jer su te vibracije imale povratnu vezu sa drajverom. 

 Istina, ti izolatori mogu biti od pomoći kod nekih zvučnika. Dosta ovisi i o vrsti poda u sobi.

 Hoho izolatori su izvrsna stvar, doduše ima ih smisla stavljat samo ako nešto jako Vibrira, a u većini slučajeva je to sub.

Zato sam ispod svog SVSa stavio njihove soundpath gumenjake ne bi čovjek vjerovao, prije mi je svašta znalo rondat i škripat po sobi kad se slušala tehnica, a sad od toga ni traga tako da definitivno čine nešto.

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

Osječao sam se malo glupo kad sam prije koju godinu platio 500kn za ta 4 komada gume, no zaista su eliminirali svo rezoniranje po sobi kad se pušta sadržaj sa mnogo basa.

Čudesna guma! :D

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Master Mariner kaže...

Usporedba ti nema veze s ovim što sam rekao.

 Slabo kopčaš.

 Slabo čitaš.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Samo sam mislija na dojam koji bi steka gledajući ili slušajući likove kako komentiraju glazbu isključivo u brojkama ka ono... čuj ovih 10 ijad herci, a ono crush činela i tako to. Ne mogu zamislit te likove da ih neki fragment skladbe naježi ka mene recimo Angel od Massive Attack.

 Ne naježe ih fragmenti glazbe, ali recimo pogled na visoki SINAD im pruži orgazmičko iskustvo .

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zvučnički kabel RGR, srebrni - Osvrt


Kao što je bilo dogovoreno, danas u rano poslijepodne je do mene došao srebrni zvučnički kabel od našeg cijenjenog kolege, proizvođača kabela svih namjena.


Kao što se vidi na slikama, kabel je elegantnog i dopadljivog dizajna.
Radi se o srebrnim žicama ukupne kvadrature 4 mm2.
Ukupno oko 0,5 kg srebra.
Svaki vod se nalazi u svojoj pamučnoj tuti i okolo još jedan sloj čistog pamuka.


Nakon što su žice izvučene, ide termička obrada, pa višekratno poliranje i ltd.
Geometrija upleta je usmjerena (kabel ima označen smjer gdje se spaja na amp).


Račve su od karbona, a bananice su Furutech ( malo više od 350 € ukupno). Imaju mogućnost zatezanja tako da nema problema sa dobrim kontaktom.


Kabel sam prvo spojio na A sustav (Audio Note/Pass/Elac). Single Wire na visokotonce prvo.
Kolega i ja se prvih pola sata nismo puno zamarali analizom zvuka kabela dok se malo ne "prilagodi".


Zvuk ?


Odmah u uho upada mirnoća ukupne izvedbe kabela
Detalja ima isto (ili čak i više) nego sa Sumić srebrnim, ali je dojam da glazba teče s više lakoće.
To se čulo kod vokala Josipe lisac, kod Rubinsteina i Bethovenove No.5, M. Knopflera itd.


Pozornica ?


Opet će se neki čuditi, ali ista je malkice još pomaknuta unazad (točnije; ima veću dubinu) i malo, malo je šira.
Vokal od Amire je bio sa vrlo dobrim timbrom, kao i od Nine Simone. Elle F...itd


I opet ta "crna" pozadina; baš onako kako treba biti.


Srednjetonski spektar je baš meni po ćefu, protočno, "muzikalno", lijepo, nenapadno, staloženo......da opet ne pretjeram s lirikom ! 😅
Naravno, tu je i vrlo dobar visokotonski dio, bez ikakvih ekcesa i neželjenih sibilanata.
Tu gitara od Claptona i B.B. Kinga vrlo dobro prede, i u nižim i u višim oktavama.


A gospon "bajs" ?


Eeee, on nije nešto previše čujno dublji od Sumića, ali je ipak sa malo boljom definicijom i čvrstinom. Nikako ne presuh !
Na Bass Samplerima (pa i na Safri Duo/Samb Adagio) se to čulo baš onak, kak se šika.


Zaključno; vrlo dobar kabel, u osnovnim parametrima malo bolji od Sumića (jebga, skoro duplo više srebra....). Transparentan u svim dijelovima spektra, vrlo slušljiv, detaljan, a nenametljiv...
Pravi mali srebrni aristokrat !


Još jedno lijepo druženje i iskustvo !


SUSTAV:


Zvučnici Elac FS 209.2
Zvučnički kabeli Sumić Overture + i RGR srebrni
Preamp Audio Note M1 Phono
Izlaz Pass Aleph 5
Interkonekti Supra XLR i Sumić Ultra 3 RCA
Transport PC Lenovo Pro
DAC Musician Draco
USB Sumić Black Hole
Rack Breza špera

 

Lp svima !

 
4 2 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
john142 kaže...

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

Osječao sam se malo glupo kad sam prije koju godinu platio 500kn za ta 4 komada gume, no zaista su eliminirali svo rezoniranje po sobi kad se pušta sadržaj sa mnogo basa.

Čudesna guma! :D

 Imaš li neka mjerenja tih gumenih podložaka?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
john142 kaže...

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

Osječao sam se malo glupo kad sam prije koju godinu platio 500kn za ta 4 komada gume, no zaista su eliminirali svo rezoniranje po sobi kad se pušta sadržaj sa mnogo basa.

Čudesna guma! :D

 Imaš li neka mjerenja tih gumenih podložaka?

 Nema se tu što izmjeriti, podlošci vrše izloaciju između suba i parketa, eliminiraju vibracije koje se šire kroz pod te se time umanjuje rezoniranje po prostoriji.

Sječam se recenzije lika koji je mjerio odziv suba sa i bez podložaka te razlike nije bilo, no njemu je također manje šrkipalo po sobi kad ih je stavio.

Na amazonu imaju ocjenu 4.8/5 sa 2800 recenzija i uglavnom svi pišu isto.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
john142 kaže...

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

Osječao sam se malo glupo kad sam prije koju godinu platio 500kn za ta 4 komada gume, no zaista su eliminirali svo rezoniranje po sobi kad se pušta sadržaj sa mnogo basa.

Čudesna guma! :D

 To je dobra investicija.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Može...može se mjeriti...vibratorom....
UPS !
.....nekim "senzibilnim" vibrometrom ili kak se već zove....ne uoni za zemljotres.....

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
john142 kaže...

 SVS soundpath su odlicni. Razlika je ogromna (prostorija sa parketom). I ne, nije isto staviti njih ili neki drugi komad gume. Nema vise boomanja, vibriranja, smetanja susjedima. Bas je cvrst i lijepo se stopi sa zvucnicima.

Osječao sam se malo glupo kad sam prije koju godinu platio 500kn za ta 4 komada gume, no zaista su eliminirali svo rezoniranje po sobi kad se pušta sadržaj sa mnogo basa.

Čudesna guma! :D

 Imaš li neka mjerenja tih gumenih podložaka?

 Nema se tu što izmjeriti, podlošci vrše izloaciju između suba i parketa, eliminiraju vibracije koje se šire kroz pod te se time umanjuje rezoniranje po prostoriji.

Sječam se recenzije lika koji je mjerio odziv suba sa i bez podložaka te razlike nije bilo, no njemu je također manje šrkipalo po sobi kad ih je stavio.

Na amazonu imaju ocjenu 4.8/5 sa 2800 recenzija i uglavnom svi pišu isto.

 Ovo mi je sad malo čudno, kako nešto može biti drugačije ako mjeri isto (ili je to samo njegov subjektivni dojam koji kao takav nije relevantan)?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

 Ovo mi je sad malo čudno, kako nešto može biti drugačije ako mjeri isto (ili je to samo njegov subjektivni dojam koji kao takav nije relevantan)?

Evo ti citat sa googla: Decoupling your speakers from the floor prevents the transfer of unwanted vibrations. Speaker decoupling products are generally used to prevent the transfer of energy.

Apsolutno ništa ne zvuči drugačije, jednostavno ti ne plešu slike, prozorska stakla i ostale slabo učvrščenim stvarima u sobi dok svira sub, to je to.

 

Koji subwoofer imaš na koji bi stavio soundpath isolation sustav kad pitaš?

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 

Just Outlaw  prekini podjebavat ajde vise hahah 

 

gdje nam je tajo1960

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 22:11 (nhooydz).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 Koji kabel ?
Ovaj zvučnički, za koji sam napisao Osvrt ?

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
nhooydz kaže...

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 Koji kabel ?
Ovaj zvučnički, za koji sam napisao Osvrt ?

 
da, pretpostavljam da si upoznat sa procesom izrade, zbilja ne vjerujem da ga materijali toliko izađu, sta covjek svoje ruke naplati toliko puno? I zanima me obicno kod takvih nasih sumica i slicnih jel kada pocnu proizvodit kablove jel

odmah krenu sa takvim cijenama ili prvo krenu s jeftinijom varijantom. Jer gle, cinik sam, ali jel nije izgledno da covjek plati cugu par ljudi svi nahvale kablove i krene kupnja za apsurdno veliku marzu? 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Mene zanima R&D Sumića. Da li je to ono ala jebat mater ili tome pristupa ozbiljno.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...

 Ovo mi je sad malo čudno, kako nešto može biti drugačije ako mjeri isto (ili je to samo njegov subjektivni dojam koji kao takav nije relevantan)?

Evo ti citat sa googla: Decoupling your speakers from the floor prevents the transfer of unwanted vibrations. Speaker decoupling products are generally used to prevent the transfer of energy.

Apsolutno ništa ne zvuči drugačije, jednostavno ti ne plešu slike, prozorska stakla i ostale slabo učvrščenim stvarima u sobi dok svira sub, to je to.

 

Koji subwoofer imaš na koji bi stavio soundpath isolation sustav kad pitaš?

 Može čak i zvučati drugačije ako su eliminirane značajne vibracije jer te vibracije povratno djeluju i na zvučnik što se očituje u zamuljenom basu.

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
I mene. Bas me jako zanima koji je to proces i kako formira cijenu.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, ne ide to tako lako i podmazano !

Dug je put dok se kod nas probiješ sa nekim uradkom i sl.
Pogotovu što nema love za marketing i slične stvari.

 

Tu nema nekih teoretskih proračuna, kompjutersskih simulacija/izračuna i sl.
Sve se radi metodom pogrešaka/pogodaka, naravno, pamte/zapišu se pojedine specifikacije/načini izrade (niti brendovi ne rade bitno drugačije).

 

Čovjek je upoznat s radom na plemenitim metalima (to mu je profesija).

Prvo treba nabaviti kvalitetno srebro (šipke ili tak nekaj, ne znam točno)
On ga sam izvlači u žicu.
Zatim ide termička obrada.
Pa ide višekratno poliranje žica s različitim materijalima (i tkaniama).

 

Nakon toga ide korištenje određene geometrije usmjerenog upleta (najbolja se samo mnogobrojnim probama može doobiti).

 

Pa onda ide uvlačenje u pamučne dialektrike (Egypt Cotton).
Stavljanje razdjeljnika (carbon).
Stavljanje konektora i terminacija termo bužirom (tu i u nekim procesima razdjelnika i sl.)

Slično sam i ja radio svoje sadašnje bakrene DIY zvučničke (osim izvlačenja žice, koja je bila gotova, iz vojne uporabe).
Moj kabel je na slici dole.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 22:40 (analogni).
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

izgleda skup rd po cijenama, ali dobri su bili i popusti nekad, mislim grezo je govorit lose o nekoj firmi ali i s ovim popustima su cijene ajme visoke i komplet pristup prodaji mi više slici na neki scam nego na legitimnu firmu.
nisam proba pa necu komentirat ali kad je cijena strujnog kabela za koji je upitno jeli uopce prosa kakva testiranja od nadleznih organa eu da bi se uopce moga koristit a da nije potencijalno opasan viša nego cijena poprilicno kvalitetnog ampa pale mi se sve moguce clip lampice u mozgu.

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, ne ide to tako lako i podmazano !

Dug je put dok se kod nas probiješ sa nekim uradkom i sl.
Pogotovu što nema love za marketing i slične stvari.

 

Tu nema nekih teoretskih proračuna, kompjutersskih simulacija/izračuna i sl.
Sve se radi metodom pogrešaka/pogodaka, naravno, pamte/zapišu se pojedine specifikacije/načini izrade (niti brendovi ne rade bitno drugačije).

 

Čovjek je upoznat s radom na plemenitim metalima (to mu je profesija).

Prvo treba nabaviti kvalitetno srebro (šipke ili tak nekaj, ne znam točno)
On ga sam izvlači u žicu.
Zatim ide termička obrada.
Pa ide višekratno poliranje žica s različitim materijalima (i tkaniama).

 

Nakon toga ide korištenje određene geometrije usmjerenog upleta (najbolja se samo mnogobrojnim probama može doobiti).

 

Pa onda ide uvlačenje u pamučne dialektrike (Egypt Cotton).
Stavljanje razdjeljnika (carbon).
Stavljanje konektora i terminacija termo bužirom (tu i u nekim procesima razdjelnika i sl.)

Slično sam i ja radio svoje sadašnje bakrene DIY zvučničke (osim izvlačenja žice, koja je bila gotova, iz vojne uporabe).
Moj kabel je na slici dole.

 

 

 

 

  Hvala na odgovoru, zanimljivo dosta. Bas me zanima moze li zivjeti od toga ili mu je to sa strane hobi

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sumić je već stara i etablirana firma.
Cijenjena je među našim auidiofilima, a znaju za nju i vani.

 

On izradi kabela od početka pristupavrlo studiozno i ozbiljno.

 

Dakako da su kabeli atestirani i sigurniji su (kvalitetom dialektrika, debljinom žice i sl.) od onih nekih tanašnih industrijskih, kada govorimo o strujašima.

RGR tek mora postati prava firma i čovjeku to nije glavno zanimanje.

Teško je do uspjeha na ovim prostorima.
Zapravo, svugdje je to dosta teško....

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 22:50 (analogni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Mene zanima R&D Sumića. Da li je to ono ala jebat mater ili tome pristupa ozbiljno.

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Sve ok za kabel ali kako on pravda toliku cijenu molim te?

 

 

Just Outlaw  prekini podjebavat ajde vise hahah 

 

gdje nam je tajo1960

A zekamo se malo, malo ukažemo na to kad netko skoči sebi usta, nekad kad netko ima dvostruka mjerila, sve 5, zabavljamo se .

 

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

 Nakon što sam čuo par njegovih uradaka ja sam uvjeren da je barba Sumić gluh na sve iznad 10khz.

Koje uradke ?
Nabroji konkretno ?
I u kojem sustavu ?

Barem kod srebra nema nekih problema s visokima.
A Sumić radi samo sa srebrom .

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Zanimljivo svakako. Pretpostavljam da si slusao i Kuzma gramofone, uvijek me zanimalo taj proces dizajna i proizvodnje. Znam da kod nas ima jos nekih proizvodaca snao sam nailaziti na njuskalu na pojacala nekakva isto nase proizvodnje,  a i nekakve ogromne aktivne zvucnike isto ali su bili papreni. Mislim 100k kuna. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kuzmine gramofone sam podosta nekad slušao na sajmu.

 

Ali i kod jednog kolege (Lamm preamp, EAR Phono, Krel monoblokovi, Sonus Faber Elipse....).


Dakako da to super zvuči (meni osobno bolje skoro od svih digitalnih izvora i u još skupljim sustavima).

Ima i nekih naših (Hr) proizvođača Hifi komponenti.

 

https://electron-audio.com/en/index.html

 

https://audiocinema-art.hr/u-hrvatskoj-se-izraduju-jedni-od-najboljih-zvucnika-na-svijetu/

 

https://www.audioepilog.eu/

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 23:23 (analogni).
 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Sumić je već stara i etablirana firma.
Cijenjena je među našim auidiofilima, a znaju za nju i vani.

 

On izradi kabela od početka pristupavrlo studiozno i ozbiljno.

 

Dakako da su kabeli atestirani i sigurniji su (kvalitetom dialektrika, debljinom žice i sl.) od onih nekih tanašnih industrijskih, kada govorimo o strujašima.

RGR tek mora postati prava firma i čovjeku to nije glavno zanimanje.

Teško je do uspjeha na ovim prostorima.
Zapravo, svugdje je to dosta teško....

 

 

 

 

 

 Ali neobično mi je da nije napravio neku suvislu web stranicu.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Zanimljivo svakako. Pretpostavljam da si slusao i Kuzma gramofone, uvijek me zanimalo taj proces dizajna i proizvodnje. Znam da kod nas ima jos nekih proizvodaca snao sam nailaziti na njuskalu na pojacala nekakva isto nase proizvodnje,  a i nekakve ogromne aktivne zvucnike isto ali su bili papreni. Mislim 100k kuna. 

 Blackwood.

 

https://www.blackwood.hr/

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice