Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Pixel kaže...

 Mala digresija, jesi imao priliku gdje slušati neki Gryphon integrirac  ?

U kućnim uvjetima nisam.
Samo na sajmovima.

Ali moram još poslušati novi sustav sa Gryphon izlaznim pojačalom.


Bolje da unaprijed ne pišem koliko je velik, težak, koja klasa i koliko je koštao...bolje....

 To bolje ne slušati, onda nebudeš mogel doma tjedan dana paliti svoj sustav.. znam iz prve ruke  šalim se, vrijedi tak nešto čuti, barem znaš koliko dobro može hifa zvučati..

7 godina
offline
Vaš audio kutak

neka tišina cudna tu.

cirrus logic da-ad 24/96
starija zvucna, sad sta da napišem da mi zvuci bolje od integrirane na x370 ploci kad ne cujem razliku, jedino šta ima bolji amp za slušalice to definitivno cujem....
btw mrzin firewire, a usb je podcjenjen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Da li je SINAD recipročni ovaj tvoj THD+N?

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

to je rightmark program, mislim da nije, mislin da bi trebalo pisat 0,0098 pod thd
edit: -1dB signal djeljeno s najvišim pikom koji nije signal na -102dB.
mozda san pobuca.
edit 2:
pobuca san,
Yep. If the percent is P, then 20*log(P) = dB
For example, for 0.1%, 20*log(0.001) = -60 dB
To go the other way, 10^(dB/20). For example, 10^(-60/20) = 0.001 which is 0.1%.

po tome ispada
20 log(0.000013)= 97.7211 dB sinad

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 23:37 (dabar_solta_V2).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo nekaj novo kod mene! Čuo sam ih više puta u raznim kombinacijama i baš su mi "sjeli" zvučnici..jedino jbg nisam nikaj mjerio, samo na sluh! :)
WHITE STONES VARAŽDIN
Moj PC  
19 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Tincha kaže...
Evo nekaj novo kod mene! Čuo sam ih više puta u raznim kombinacijama i baš su mi "sjeli" zvučnici..jedino jbg nisam nikaj mjerio, samo na sluh! :)

 Dobar, potentan amp i puna soba zvuka .

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tincha kaže...
Evo nekaj novo kod mene! Čuo sam ih više puta u raznim kombinacijama i baš su mi "sjeli" zvučnici..jedino jbg nisam nikaj mjerio, samo na sluh! :)

 Ako to već ne činiš,  toplo preporučam uparivanje sa subom, ti zvučnici nemaju skoro ništa basa.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Tincha kaže...
Evo nekaj novo kod mene! Čuo sam ih više puta u raznim kombinacijama i baš su mi "sjeli" zvučnici..jedino jbg nisam nikaj mjerio, samo na sluh! :)

 Ako to već ne činiš,  toplo preporučam uparivanje sa subom, ti zvučnici nemaju skoro ništa basa.

 Ako mu je soba do nekih 14m2 neće mu trebati nikakav sub.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
Tincha kaže...
Evo nekaj novo kod mene! Čuo sam ih više puta u raznim kombinacijama i baš su mi "sjeli" zvučnici..jedino jbg nisam nikaj mjerio, samo na sluh! :)

 Ako to već ne činiš,  toplo preporučam uparivanje sa subom, ti zvučnici nemaju skoro ništa basa.

 Ako mu je soba do nekih 14m2 neće mu trebati nikakav sub.

Meni su bez suba zvučali totalno šuplje. Slušao ih u tretiranom showroomu na (po prezenteru) optimalnoj poziciji.

Zamolio sam da ih gurne i u kuteve no nije nešto pomoglo. Sa subom su bili ok ali za moj ukus previše direkcionalni, a i bilo mi je bizarno da za takve pare treba dodat i sub.

Kad sam došao doma potražio sam mjere i ko bi rekao, ispod 100 Hz ne sviraju skoro ništa. Vjerojatno se da kompenzirat ak se u maloj sobi gurnu skroz u kuteve.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa sto ocekivat od tako malih kutija..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Kad sam došao doma potražio sam mjere i ko bi rekao, ispod 100 Hz ne sviraju skoro ništa. Vjerojatno se da kompenzirat ak se u maloj sobi gurnu skroz u kuteve.

 

Na vise testova se vidi da idu do cca 50Hz bez problema (uz malu pomoc sobe).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
MewCore kaže...
Kad sam došao doma potražio sam mjere i ko bi rekao, ispod 100 Hz ne sviraju skoro ništa. Vjerojatno se da kompenzirat ak se u maloj sobi gurnu skroz u kuteve.

 

Na vise testova se vidi da idu do cca 50Hz bez problema (uz malu pomoc sobe).

 Je na -5/10db u odnos na ostatak frekventnog raspona. Ne cuje ti se to, trebalo bi toliko bit u plusu.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ovo je kod mene doma mjereno (75dB je SPL):

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 20:48 (djigibao).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

na mewcoreovom grafu su bizarno ravni, a na djigievom 15db razlike, pretpostavljam jedan u gluhoj sobi drugi u normalnoj?

btw djigi ta treca slika na proslom postu ima cudno posloženu vertikalnu skalu pa izgleda da ima više basa.

meni su ok mali zvucnici za slusanje cili dan u pozadini i na blizu npr za isprid kompa su ovi dusu dali. neznam kako su slozili koaksialni visoki ali mislin da vjerovatno ne zvuce ni blizu dobro kad ih se glasno slusa, pa vjerovatno idealno za iskidat sve ispod 100hz i sub stavit, ili dva..


Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 21:37 (dabar_solta_V2).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Imao u sobi od malo manje od 14m2. Basa sasvim dovoljno za tu prostoriju. Čak mi je čudno koliko basa je izlazilo iz te male kutije. No kutija je dampirana skroz, odrađena vrlo dobro i daje puno zvuka. 

Slično kao i LS 3/5A, dok ne probaš ne znaš koju magiju i koliko basa imaju, a mali zvučnici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 23:21 (Just Outlaw).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ovo je kod mene doma mjereno (75dB je SPL):

Taj je graf školski primjer anemičnog basa.

Lako mogu spustit glasnoću na subu pa probao kako zvuči sličan response tvome i to je praktički nepostoječi niski registar.

Potpuno kontra harman targetu i bilo kakvom house curveu gdje imamo elevaciju niskih tonova.

Prilažem primjer kako bi bas trebao izgledati sa elevacijom kako se spušta.

 

Ti slušaš glazbu sa takvim responseom, bez suba?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Meni je dobra Krall..opustajuca..produkcija odlicna..glas njezin mi odgovara..uvjek vrhunski glazbenici oko nje..bio sam na koncertu u ZG..odlican i ona i sound!


Meni je isto odlicna bila za pozadinsku muziku dok radim, prije jedno 10ak godina. Ondasnja kombinacija laptopa, koji je izgleda imao dobru zvucnu, i in ear slusalica mi je bas bila pogodjena za njenu muziku. Sad mi jednostavno na nicemu od opreme sta imam ne zvuci tako dobro kao onda. A i fizicki nije za baciti, isti tip mi je kao glumica Ali Larter, ako je tko pratije seriju Heroje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 17:04 (marinnn).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislim da nisi dobro postavio bass u odnosu na ostatak spektra.
Moj target je bio 75db, bass je na 75db oko 40hz pa onda pada ispod.
Tvoj target je negdje oko 70db ali si bass stavio dosta ispod (oko 65db).
Kef su mi zvucnici za komp koje ponekad (kad se zasitim Lintona) stavim u glavni sustav u kojem se takodjer nalazi Rel T9x
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
djigibao kaže...

Ovo je kod mene doma mjereno (75dB je SPL):

Taj je graf školski primjer anemičnog basa.

Lako mogu spustit glasnoću na subu pa probao kako zvuči sličan response tvome i to je praktički nepostoječi niski registar.

Potpuno kontra harman targetu i bilo kakvom house curveu gdje imamo elevaciju niskih tonova.

Prilažem primjer kako bi bas trebao izgledati sa elevacijom kako se spušta.

 

Ti slušaš glazbu sa takvim responseom, bez suba?

 Na razumijem ovo "kontra Harman targetu". Pa nije ta krivulja idealna krivulja. Okay, nekome se ona može svidit, ali njena primarna svrha je ukazati kako će zvučnik sa linearnim prikazom u zvučnoj komori izgledati u normalnoj sobi. Ako taj prikaz ne odgovara Harmanovoj target krivulji onda taj zvučnik nije linearan u idealnim uvjetima, znači... problematičan je.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mislin da je reka da bi u gluhoj sobi zvucnik triba bit donekle "flat" , pa onda da u realnoj sobi s zidovima iza i sastrane dobije boost tamo di triba ustvari di vecini paše u basu.

a njemu je u sobi bas na -15dB ako dobro citan onaj cudan graf. ni blizu hifi ali kome paše paše.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Prilažem kako izgleda harman target za zvučnike u prostoriji.

Nagib može biti manji ili veći, ali aposlutno je nužno da imamo glasnije niže tonove od visokih, jer ako nemamo - nećemo ih čuti.

 

Slažem se sa dabrom, ako zvučnici imaju toliko slab odziv nižih registara nisu hifi.

Ne mogu reproducirati hrpu instrumenata i to nije ni blizu ljudskom sluhu.

 

Dok sam isprobavao LS50 meta kad je prezenter iskopčao sub svirao je Smack My Bitch Up od Prodigy i jednostavno je pola pjesme nestalo.

Tad su ti zvučnici bili vrlo novi i koštali su nekih 1300 €. E nisam mogao vjerovati da netko traži tolike pare za lo fi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 22:46 (MewCore).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Samo bi tija reć da je ta krivulja samo informativna. Po njima ako imaš takvu krivulju u sobi onda bi tvoji zvučnici u idealnim uvjetima bili flat. Ali ta krivulja je u biti shit i ja uopće ne bi želio da mi zvučnici tako zvuče u sobi. Taj pad visokih je za mene katastrofa i čini zvučnike tamnima, bez detalja...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 9:33 (Master Mariner).
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jedno pitanje,

na Teacu UD 505X imam mogućnost odabira prijenosa podataka između Isochronous i Bulk Pet ( u četiri stupnja ) načina rada. Ovaj prvi je standardan a za drugi ima i kritike. Ima li netko iskustva sa time. Kod puštanja DSD file-ova slušam u DSD native modu, a kod ostalih i Tidal u DoP-u.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ima li kakvo objasnjenje za taj bulk?
prvi put cujem za to.
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Objašnjenja su jako površna.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ma nebi se zamara, to je verzija sa sabre chipovima?
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Yes ES9038Q2M po kanalu.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
malo pre skup za moj ukus al top.
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Jedno pitanje,

na Teacu UD 505X imam mogućnost odabira prijenosa podataka između Isochronous i Bulk Pet ( u četiri stupnja ) načina rada. Ovaj prvi je standardan a za drugi ima i kritike. Ima li netko iskustva sa time. Kod puštanja DSD file-ova slušam u DSD native modu, a kod ostalih i Tidal u DoP-u.

 Kako si na TEAC-u došao do mogućnosti odabira prijenosa podataka, kojim putem? 

Koliko znam trebalo bi prvo podesiti laptop (izvor) odn. njegov driver ASIO (PC) ili CoreAudio (Mac) na Bulk Pet prijenos i onada na TEAC-u odabrati jednu od četiri mogućnosti. Ja to nisam pokušavao, a i nisam se ni bavio time.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

 Kako si na TEAC-u došao do mogućnosti odabira prijenosa podataka, kojim putem? 

Koliko znam trebalo bi prvo podesiti laptop (izvor) odn. njegov driver ASIO (PC) ili CoreAudio (Mac) na Bulk Pet prijenos i onada na TEAC-u odabrati jednu od četiri mogućnosti. Ja to nisam pokušavao, a i nisam se ni bavio time.

 Configure pa control panel.

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice