Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Još da napomenem, nikada nisam mijenjao strujni kabel vodeći se logikom da Krell, Ayre Acoustics i Clearaudio valjda isporućuju barem pristojni kabel. Vjerojatno je trebalo probati s drugima, ali više nemam volje. Moj prijatelj sa svojom suprugom uočio je osjetne razlike kod testiranja strujnih kabela na TooLoudu 2022. samo što su tada u igri bili kabeli od nekoliko desetaka tisuća eura. Ja mu vjerujem jer čovjek je ozbiljan i vrlo studiozan.

Imam i ja jednog (bivšeg) kolegu koji se nakupovao skupih HiFi accessoriesa kroz desetljeća, među ostalim i skupih strujnih kabela, i naravno on je čuo razliku i sve u ovom sportu mjerio cijenom. Pa daj zamisli da daš par soma eura za metar strujnog kabla ili manje i da onda ne čuješ razliku . Po stranu estetika, autosugestija, sva psihologija HiFi-a, psihoakustika i Golden Ears supruge (stvarni pojam u HiFi-u za one koji ne znaju), ali kako to točno komad pasivnog kabla od štekera do trafe/ispravljačkog sklopa može napraviti dar mar u zvuku osim ako ga ne precvikamo i ne dopunimo zvuk pucketanjem iskrenja uz miris rastaljenog elektrolita? I iza tog kabla onda utičnica od par eura, iza nje deseci metra žica od par eura do razvodne kutije pa da se ne spuštamo dalje na trafo u kvartu i čega tamo sve ima i nema? Što je točno u tom kablu da utjeće na zvuk? Neko misteriozno pretpojačalo, mali ekvilajzeri, lampe? Mislim, ljudi koji se ozbiljno razumiju u elektroniku i elektroakustiku su okolo po netu instrumentima testirali frekvencijski odziv korištenjem drota i ultraskupih kablova. To nije nikakav bauk napraviti. U znanstvenom smislu, na žalost ovih sa zlatnim ušima, razlike nema. Ali ako nekoga sretnim čini to da kupi skupi komad strujnog kabla i zašteka ga na jeftinu utičnicu s još jeftinijm kilometrima žicama iza, pa onda još i čuje neku razliku (vjerojatno uvijek na bolje), a ko smo mi da im kvarimo veselje?

Deckard
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pusti tvog (bivšeg) kolegu, to su njegova iskustva .

Kakva su tvoja osobna sa kvalitetnim strujnim kabelima ?
Da li si to isprobao u svom sustavu ?

 

Inače, svaki strujni kabel je sa svojim RCL karakteristikama i pomalo strujni filter.

 

Pogotovo su to oni s takvom "kutijicom" na sebi, koji su namjerno filtrirani (Transparent, MIT i sl.) i (kao) zasebno mogu biti prilagođeni određenom sustavu.

 

Ne rade strujaši na svakoj komponenti boljitak u zvuku.
Tko s tim nema problema (a ima fini sustav), ušparao je.

 

Nema tog kabela na svijetu (bilo koje namjene) koji poboljšava zvuk !!

 

Namjena bilo kojeg kabela je samo da prenese struju/signal od točke A do točke B, a da pri tome to što manje uneredi !

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 18:40 (analogni).
 
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam probao jedan skuplji strujni kabel i vratio ga jer nisam cuo razliku. Ali letva s filterim za struju ako se to tako naziva mi je eminirala šum iz zvucnika. Zvucnicke kablove sam isto vracao u ducan jer nisam cuo razliku u svojim dyi. 

Za rca kablove imam neke malo bolje izolacije cisto da nisu ovi default bez icega. 

Nije ni neko srot pojacalo, onkyo a9070 ali etoo. Jedino bi radi estetike dao para na kablove jer znaju bit dosta dobro dizajnirani..

 

Ali opet to je sustav u stanu u dnevnoj od 50 kvadrata gdje se ni ne pojaca nikad normalno glazba

 

 

sto se tice mjerenja s neta da, ako kupujem dac pogledat cu mjerenja da prenosi signal kako spada i ne drka mi sa nekakvim ezotericnim bojanjem zvuka, nikada se nisam razocarao, pogotovo sto se za 100€ danas moze kupiti svasta da je vise nego ok :)

 O

treba vjerovati osjetilima ali treba i imat skepse na  ispade ljudi koji imaju supraosnicne mogucnosti u protivnom se sve pretvara u krugodrk i tapsanje po ramenu Treba malo nemira ipak smo

na forumu. 

nego, koristi li itko tuner na svom sustavu? Meni dab nikad nije radio kako spada dok sam ga imao ali me zulja da si opet uzmem tuner 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 18:56 (nhooydz).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kakva su tvoja osobna sa kvalitetnim strujnim kabelima ?
Da li si to isprobao u svom sustavu ?

Nije mi nikad padalo na pamet mijenjati strujne kablove. Svi koji su dolazili s komponentama su, na sreću, radili uredno i služili svrsi . No da iz nekog razloga puknem u sustav nekakav drugi strujni kabel, pa da mi ih netko žonglira dok ih ne vidim i da onda nekim čudom utvrdim da razlike stvarno i ima, iste bih sekunde mijenjao komponentu .

 

Edit: kad smo već kod strujnih kablova, da ne otvaram novi post, evo jedan prikladan post usera PuddingPiler s reddita koji sam našao površnim googlanjem: Do audiophile power cables make any difference?

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 19:14 (deckard).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

nego, koristi li itko tuner na svom sustavu? Meni dab nikad nije radio kako spada dok sam ga imao ali me zulja da si opet uzmem tuner 

 

 

Pa, ima s C.E.C RA-51 tuner.
Svira preko kompletno refreširanog radia RIZ 604 UKV (najbolja  tube makina tog vremena na ovim prostorima).

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Technicsov deck - na žalost taj model ima ''kilometar sat'' ugrađen u plastičan mehanizam u kojemu odlazi dio koji se ne može nabaviti, pa dokle radi - radi. 

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 20:23 (cgsi).
4 mjeseca
offline
Vaš audio kutak

Baš si me razočarao. To mi je jedna od najdražih komponenti, ostale dekove sam prodao.

700 maraka u svoje vrijeme.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

....

 

Inače, svaki strujni kabel je sa svojim RCL karakteristikama i pomalo strujni filter.

 

Pogotovo su to oni s takvom "kutijicom" na sebi, koji su namjerno filtrirani (Transparent, MIT i sl.) i (kao) zasebno mogu biti prilagođeni određenom sustavu.

 

..

 parazitske L i C karakteristike na metar kabela su zanemarive za 50/60 Hz 110-220Vac na klasik trafo, smps imaju namjerne/izracunate filtere po dizajnu i nema smisla napamet nešto dodavat, kabeli s kutijicom nisu kabeli nego filteri.

nhooydz kaže...
..

 

nego, koristi li itko tuner na svom sustavu? Meni dab nikad nije radio kako spada dok sam ga imao ali me zulja da si opet uzmem tuner 

 

 ...

 imam JVC u radioni mislim jedan od prvih modela s memoriranjem stanica,tj bez špaga i varijabilnih C i slicno.
vec 5+ godina koristim i mali rtl-sdr receiver spojen na low power laptop s rtl-tcp serverom na debianu headless(nema ekran uopce spojen radi manje potrošnje struje 7-11W kad strima full bandwidth sta radio moze izbacit) tako da na bilo koji komp na mreži imam fm s odlicnim i strmim digitalnim filterima koji koriste cpu od clienta pa su i visoki tu + ako mi se sluša avione i ostale radio gluposti kad mi je stvarno dosadno.


sad malo zanimljivog testiranja od popodne.
iman pri ruci par feedback suppresora koji nemaju "auto eq" ni direkt mikrofonski ulaz ni signal generator i nece se koristit tako cesto za primarnu namjenu, pa zašto in nebi izmisli korisnu namjenu bolje nego da kupe prasinu.

inace pravi/kompletni procesori tipa dbx driverack i slicni eq rade automatski, davno sam proda jedan driverack s mikrofonom i nikad prezali.
teorija mi je bila da s obzirom da se takvi puni procesori reklamiraju uvik ko i jedno i drugo skupa da bi fft koji automatski vata frekvencije za tuning prostorije treba radit na isti nacin ili slicno ko u ovim koji samo vataju feedback, samo nema signal generatora i odvojenog mic ulaza.
audacity sam koristi za pink šum generator i pusti preko behringera na par najblizih zvucnika koji su vec bili spojeni od testiranja i servisa od nekidan i spoji prvi mikrofon pri ruci ne mjerni nazalost i povata filtere ko da radim ringout za neki monitoring samo s pink šumom na zvucnicima.
vjerovali ili ne stvar radi, mjerenja u privitku. sry ako nekome pozli na unsmoothed fr grafove i inace ne baš flat razglasnih zvucnika u kantunima u maloj kockastoj prostoriji, ovo je bilo samo za test ima li smisla radit test xD. nisam još proba dbx nisam ima kad danas.

zivili

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kolega meni se nekad cini da ti imas nekakav labaratorij doma,

uvijek me razvesele ovakvi postovi

 

analogni  dosta dobra masina, riz je s nasih prostora bas firma ako se dobro sjecam? Koju radio stanicu slusas najcesce?

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Iskreno... ne razumin ništa, ali svaka čast. 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

analogni  dosta dobra masina, riz je s nasih prostora bas firma ako se dobro sjecam? Koju radio stanicu slusas najcesce?

Ne, da je "dosta dobra" nego najbolja mašina onog vremena.
RiZ-u tu nisu mogli konkurirati Ei Niš, Iskra, Rudi Čajavec i sl.

 

Bili su jedan od največih proizvođača radio odašiljaća u EU.
Njihove odašiljače još i danas koristi BBC....

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/in-memoriam-riz-odasiljacima-od-pionira-do-bankrota-1305066

 

Na tom radiju najviše slušam lokalnu postaju ili Otvoreni.

 

Ova Saba dole na slici je prava zvijer od radija.
Sad mi žao što baš ovu nisam kupio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 9:14 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Izvor zvuka; analogni ili digitalni..ili oboje ?


Danas, u doba Comp Audia većina korisnika koristi flac zapisa na HDD/SSD ili Streaming sa glazbenih servisa.


I CD player tu polako posustaje.


Gramofon se još nekako drži.
Da li je ovaj njegov uzlet zadnjih godina pomodni hit, nostalgija ili nešto treće ?


Kvalitetan magnetofon (uz Master trake) je danas već vrlo rijetka pojava. A po meni i najbolji izvor zvuka (ne glede problema s trajnošću traka i sl.)


Ne bih ulazio u odnos kvalitete/emocija tih digitalnih i analognih izvora.
To vi možete komentirati, ako mislite da je potrebno.


Meni osobno je najbolji zvuk bio sa gramofona u 3-4 vrlo kvalitetna sustava u okruženju (u jednom je bio i magnetofon).


Što Vi mislite o tome ?

P.S.
Sve uređaje sa slika sam slušao.


LP svima !

 
2 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Gramofoni su pomodni hit, a ima tu i nostalgije. Ploče su preskupe i polako će sve to opadat i ugasiti se. CD playeri i cd-ovi su na izdisaju. Neminovan je monopol streaminga, a razlog tomu je cijena, praktičnost i sve kvalitetniji zvuk. Osobno koristim sva tri izvora, a najbolje se osjećam s cd-ovima. Zvuk je izvrstan, a knjižice koje dobiješ s omotom znaju biti zanimljive.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, ali CDP mora biti jako dobar da bi svirao slično ili bolje od Transport/DAC kombinacije.
Tu je reprodukcija flaca malo u prednosti.
A i imaš veliki izbor glazbenih playera (JRiver, Foobar, Roon, Audirvana...)

 

Ali CD ima onu đraž (kao i LP), da imaš omot, opis, slike.....

 

A Streaming glazbeni servisi još uvijek nemaju tu kvalitetu u usporedbi sa plejanjem sa HDD/SSD.
Ali se svakim danom poboljšavaju.

 

Ne znam što Qobuz čeka sa korištenjem na ovim prostorima.
Po mišljenjima korisnika je bolji od ostalih glazbenih servisa.

 

Kvalitetan gramofon je skuplji izvor od solidnog Transport/DAC izvora.
Jer uz kvalitetnu ručku, pogon , bazu, zvučnicu, ožičenje...moraš imati i kvalitetan Phono preamp.
A ploče su danas skupe.

 
3 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Naravno da mora biti jako dobar CDP, a smatram da imam jako dobar... Ayre Acoustics CX-7eMP. Ne znam zašto bi reprodukcija flaca bila ispred CDP-a. Po meni je CDP pouzdaniji od računala jer ima samo jedan zadatak. Imam Audirvanu za flacove što kupljene preko HDtracksa i HIGHRESAUDIA, što od ripanih cd-ova, što ilegalnih i ne mogu se požaliti, ali sam flac može biti s greškama. Koristim Tidal i kvaliteta zvuka je izvrsna, ali ponekad mi se dogodi da dio neke pjesme u tonalitetu ode recimo pola oktave niže što pripisujem samom principu rada. Zaključio bih da mi je cd i dalje izvor glazbe broj 1. I dan danas kupim, naručim pokoji i imam ga, moj je, dok svi oni albumi na Tidalu nestanu u trenu kad prekinem pretplatu.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zasto ne nas i imat sve dostupno offline i svugdi na mrezi?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.
Kvaliteta Comp audia ovisi dosta o Transportu.
Ako je to neki "ciljano" složeni PC (sa pasivno hlađenim napajanjem i sl.) onda neki Streamer/Media Player kao transport mora biti dosta dobar da ga nadsvira.

 

U teoriji bi CDP mogao imati više problema s Jitterom (zbog drugačijih pokretnih dijelova) i načina očitavanja zapisa.
I nema Hires i DSD reprodukciju.

 

Comp audio koristi danas možda "malo naprednije" externe DAC-eve , sa najnovijim čipovima.
Ali znamo da nije samo bitan čip već je punoo bitnija implementacija istog.

Dokaz je Audio Note koji i u najjačem DAC-u koristi preko 20 godina stari R2R čip AD1865 koji ide "samo" do 18/96 KHz.
Nema over sampling, redukciju Jittera, korekciju šuma, reclockinga...

A s druge strane se imaoci vrlo kvalitetne gramofonske postave "kunu" u "prirodan" zvuk i sl.

 

Po meni; svi ti izvori dobro zvuče ako su kvalitetni.

 

Izbor je osobne naravi.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 12:08 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
r2r je sigurno bitnija implementacija kad je dac i "vanka" samog cipa, a npr delta sigma jako malo se moze izvuc implementacijom i filterima pod uvjetom da nisu bas nesto zamuljali pcb mislim da to i je bila poanta ds.
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
zasto ne nas i imat sve dostupno offline i svugdi na mrezi?

 Prvo ga treba napunit. Sad... oćeš li platit za napunit ga ili krast tuđe vlasništvo s rutrackera ili sl. ovisi o tebi samome.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

 Postoje tvrdnje da je hires i dsd overkill u audiu i što se mene tiče... potpuno se slažem. Ja osobno ne mogu čuti razliku između redbooka 16/44,1 i hires i dsd audija. Stoga meni je cd referentni i jedini potreban izvor koji nažalost odlazi u povijest pa se stvorila nužnost prelaska u streaming. Trudio sam se otkriti razliku u korist višeg bit deptha i sample ratea međutim... nema je. Ma i ne treba mi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 16:39 (Master Mariner).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sansui AU-D707 integrirano pojačalo - Osvrt


Dugo već neki Sansui nije bio kod mene na probi.
Ovaj puta se radi o gore navedenom pojačalu, prizvedenom za japansko tržište.


Znači, 120V i trebali smo trafo za njega (našao se neki solidan, koji usput i malo "pegla" napon, ima lijep displej i sl.).


Pojačalo je iz zlatne ere Sansui-a.
U savršenom je optičkom stanu, bez ijedna ogrebotine i prepoznatljivog dizajna iz 80-ih godina.
Solidnih 20 kg i kvalitetne izrade.


https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-d707.-e.html


Malo smo teže upiknuli bananice u rupe za golu žici, jer nema klasičnih utora na konektorima. Tak se nekad radilo.


Spojili smo ga prvo na Vandersteen zvučnike, sa mojim DIY bakrenim zvučničkim kabelom I RCA Audio Note Lexus interkonektom. Izvor je bio PC i Musician Draco DAC koji smo spustili na pod.


Zvuk ?


Kao što smo i očekivali, vrlo sramežljiv u početku,, jer amp vrlooo dugo nije radio.
Tek nakon jednog sata smo mogli uočiti prave pomake u zvuku, najviše nakon 3 sata.


Prije svega se uočila mirnoća izvedbe i dosta preciznosti u zvuku.
Ukupni zvuk je bio u malo manjim gabaritima veličine (i pozornice), naspram AN/Pass kombinacije, ali detalja nije nedostajalo.


Nakon toga smo integrirac spojili na Elac zvučnike.
Kako se u međuvremenu dodatno usvirao, pozornica je bila malo veća i prezentnija.

 

Pojačalo nema neki super brzi zvuk, ima bas koji ima potrebitu količinu kontrole i dubine. Ništa tu ne odskače u ukupnoj zvučnoj slici, nema baš nikakvih ekscesa u bilo kojem dijelu zvučnog spektra.
Ponavljam; izrazita preciznost u zvuku je jedna od vrlina i neka vrlo slušljiva "neutralnost", ma što god to značilo.

A opet, glazba ima potrebnu fluidnost i emociju.


Ili, kak bi međimuerec rekel:


"Vrag ti hebi se te ssustejne, tajminge i timbre/jambre; ampek ne igra sproti niti popojdoč, nego vtruc drito v glovo !
I nikše......hmm....kak smo rekli tak nek bu !"


Zaključno; odlično pojačalo koje je sigurno bolje od većine današnjih uradaka slične cijene (kada bi uračunali inflatorni faktor), ne računajući k tome još i današnji marketing dizajn cijena.


Bilo je lijepo druženje i slušanje večeras !


SUSTAV:


Zvučnici: Vandersteen 2CE Signature, ELAC FS 209:2
Pretpojačalo: Audio Note M2 Phono
Izlaz: Pass Labs Aleph 5
Integrirano Pojačalo: Sansui AU D-707
Izvor ; PC Lenovo, Musician Draco DAC
USB Kabel: Sumić Black Hole
Interkonekti: RCA Sumić Ultra 3 i Audio Note Lexus
Zvučnički: Sumić Overture + i moj DIY bakreni Cotton
Jumperi ; Sumić i RGR ((bakar/srebro)
Rack: Drvni centar Filo, Breza špera (moj nacrt)
Podloške: Strojarstvo Kolar


GLAZBA:
Rock (Pink Floyd, Dire Straits, CCR., Elvis...), Jazz ( Amira....) Klasika (Beethoven...) itd.....


LP svima !

 
5 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Vidim, moram opet ubaciti neki "provokativni" Osvrt, jer ovakve "normalne" objave o komponentama izazivaju slab interes !

 

Moguće ljude baš ne zanima kvalitetna Vintage oprema.
Misle (možda) po onom: "novo je novo" !?

 

A to novo (te kvalitete kao ovaj SamZuji) danas podosta košta.
Špara se na svemu, a to u konačnici utječe na zvuk.

 

Ali zato Marketing neumorno radi, da "izmisli" komplimente u opisima današnjih uređaja.

Profit....i opet samo profit !

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 

Ili, kak bi međimuerec rekel:


"Vrag ti hebi se te ssustejne, tajminge i timbre/jambre; ampek ne igra sproti niti popojdoč, nego vtruc drito v glovo !
I nikše......hmm....kak smo rekli tak nek bu !"



A tam neki zagorec, zavidan, cinično se možda nadovezal:

 

...a morti da sme nekak strujnu dretu od unega zagrepčonca mogli všteknoti v njega, morti ga ne bi baš mam na sejem dali...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 13:26 (Fric1).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Malo sam se prisjetio i ova dva ljepotana koju su kratko bili kod mene.

Sansui stereo receiveri G8000 i G9000.

Solidno napravljeni uređaji, u skladu s dizajnom iz onih vremena.

Kvalitetni materijali, drvene stranice, aluminij....

 

https://www.hifidatabase.com/Sansui_G-9000_4891.php

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/sansui/g-8000.shtml

 

I zvukom su to bili ozbiljni uređaji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Izvor zvuka; analogni ili digitalni..ili oboje ?


Danas, u doba Comp Audia većina korisnika koristi flac zapisa na HDD/SSD ili Streaming sa glazbenih servisa.


I CD player tu polako posustaje.


Gramofon se još nekako drži.
Da li je ovaj njegov uzlet zadnjih godina pomodni hit, nostalgija ili nešto treće ?


Kvalitetan magnetofon (uz Master trake) je danas već vrlo rijetka pojava. A po meni i najbolji izvor zvuka (ne glede problema s trajnošću traka i sl.)


Ne bih ulazio u odnos kvalitete/emocija tih digitalnih i analognih izvora.
To vi možete komentirati, ako mislite da je potrebno.


Meni osobno je najbolji zvuk bio sa gramofona u 3-4 vrlo kvalitetna sustava u okruženju (u jednom je bio i magnetofon).


Što Vi mislite o tome ?

P.S.
Sve uređaje sa slika sam slušao.


LP svima !

 Uff...Lumen White kod znas vec koga..mozda najbolji zvuk kojeg sam ikad slusao..nisam bio u njegovoj novoj slusaoni u staroj jesam!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.
Sada to kod njega sa OTL cijevnim monoblokovima zvuči još bolje.
A i napravio je i ova dva gramofona sa slike i to svira hebeno !

Moram ići opet kod njega i za to slušanje je rekao da će svirati samo magnetofoni.

I meni jedan od najboljih sustava koje sam čuo (možda i najbolji).
Dakako nije najskuplji, ali na toj razini je važno to sve znati kvalitetno posložiti.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.
Baksa, jedan od najvećih Bardova HiFe i audiofilije na ovim prostorima.
Počeo je s tim hobijem još dok se mnogi na ovom Topicu nisu ni rodili.

 

U zadnjih 15-ak godina uglavnom je samo na analognim izvorima.
Od njega se ima što naučiti.

 
2 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Vaš audio kutak

Ima ovdje japanac koji samo Sansui popravlja

Sansui repair man (@ManSansui). / X (twitter.com)

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice