Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.399.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Btw... takujin=novčanik

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Nakon prijašnje šale malo korisnog gradiva za usvojiti. Za one koji su već pročitali nije naodmet da ponove.

https://www.audiopuls.hr/clanci/razno/da_ili_ne.html

Ugodno čitanje

 
8 0 hvala 5
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Strujna letva AudioQuest Powerquest 3 - Ovrt

 

 Jedan moj kolega je komentirao prostoriju u kojem je ovaj sustav s Elacima. Složio bih se s njegovim mišljenjem po kojem je teško očekivati dobar zvuk u ovako netretiranom prostoru. Goli uglovi, gole plohe iza zvučnika, goli lijevi zid (za desni ne znam jer ne vidim)... Pretpostavke za neostvareni zvučni potencijal sustava su tu. Ili... čovjek nakon nabavke takvih zvučnika sada ima namjeru srediti prostoriju. Imaš li barem mali dojam da to zvuči kao da si u kupaonici? Iskreno.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, nije baš prostorija previše ječna jer smo sa svake strane napravili difuzore do stropa.

Također je unutra veliki trosjed/četverosjed i sada novi debeli tepih, zavjese, veiiki stolić i sl.

 

Dakako, ima još toga za napredak, pa će se lijevo napraviti i horizintalni difuzor.

Gazdu nagovaram za kutne bas trapove iza zvučnika.
To bi sigurno doprinjelo sobnoj akustici.

A u budućnosti je predviđen i tretman stropa.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 5:27 (analogni).
 
7 0 hvala 2
4 godine
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jedno je mrežni osigurač i oni u linijama napajanja, a drugo je onaj u krugu zvučnika. Za razliku od prva dva, ovaj zadnji može imati utjecaj na zvuk ali ponajviše zbog oksidacije ili premalog pritiska pera nosača osigurača.
Nitko ne spominje relej u krugu zvučnika i masu problema s njim pogotovo nakon godina upotrebe, ali to je dio topologije pojačala pa time nije "easily tweakable by user".
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
super, mozes primjetit iz tog mjerenja kako osiguraci vise vrijednosti u Amperima imaju nizi otpor, ali u tom slucaju gube svoju svrhu, sta bi znacilo da hifi osiguraci ako reklamiraju manji otpor na istoj amperazi zapravo lazu i zapravo su samo osiguraci vece vrijednosti.

ali osiguraci se ionako namjeste di sigurno nebi trebali smetat, npr meni su na linearnom napajanju osiguraci na ac ulazu 220v na fazi i nakon trafa na sekundarima di se spajaju na pcb od filtriranja prije dioda po jedan na svaki ac spoj\ulaz tj 4 osiguraca jer je duplo napajanje. ima dva banka ogromnih kondenzatora i snubber otpor puno vise vrijednosti od milioma jer je na tom mjestu koristan za ubit ringing od pikova struje sa dioda u kondenzatore. mozda imam sliku negdi pa ti poslin stavim tu.

zivia
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ahalogni/ Olife,
Kod spomena ABX testiranja rekao si otprilike da je taj test dobar kod dužeg vremena usporedbe odn. da se preštekvanjem A-B-X metodom dođe do rezultata koji su uglavnom - pogrešni?
Imaš bolji način da se objektivizira subjektivno?
Ti s frendovima radiš što?
Zaštekate strujnu letvu i ODMAH, ili nekon kratkog vremena iznosite dojmove o promjeni zvuka koja, u najmanju ruku, se čini ko da ste promijenili pola sustava!
Što se sad dogodilo s potrebnom, sam veliš, evaluacijom kroz duži period?
Valjda gemišti i špek ubrzaju malo proces, ne znam...😏
Ok, naravno da su dojmovi subjektivne naravi i svako nek procijeni za sebe. "Poslušajte", veliš.
Ali ovo je forum, tu ima dosta mlađarije koja tek ulazi u hifi i nemaju vremena/resursa isprobavati kojejakve tričarije, malo je bezveze da na početku stanu na krivu nogu, po mojem mišljenju.
Sve je to hobi i svako nek opiše svoje iskustvo, ali mislim da bi ipak trebao malo "Stišati doživljaj" kod opisivanja dojmova.
Budimo realni.
To će ti reći svatko sa dugogodišnjim iskustom i poznavanjem problematike.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 15:18 (Fric1).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nisi baš precizno prenio moje mišljenje o Blind testu !

 

Ukratko, Blind test je pogodan da se u tim kratkim intervalima ABX preštekavanja utvrde razlike u zvuku.

 

Ali ne i krajnji zvučni doseg neke komponente u sustavu !

 

Za to treba ulkjučiti A komponentu u sustav, slušati neko duže vrijeme, pa B komponentu i tako po želji u krug.
Tako je isprobaš sa svim žanrovima glazbe i u raznim okolnostima (pridodaš i neku drugu , zajedničku komponentu, npr. drugo pojačalo ako testiraš kabele i sl.).

I opet je dojam o kvaliteti zvuka samo tvoj; osobni i subjektivan !

Izvjesna doza objektivnosti se dobije ako se sluša u grupi, pa se usaglase mišljenja svih sudionika, koja je komponenta najviše pokazala i sl.

Konkretno, kod strujne letve; ista je već "svirala" nakon kupnje u sustavu/i van sustava i prije slušne probe kojoj sam prisustvovao.

A povratne informacije (moguće usviravanje i nove spoznaje promjena) još uvijek stižu i polako stvaraju konačnu sliku o zvučnom dosegu iste.

Ne znam što misliš pod time "stišati doživljaj" kada upotrebljavam već "izlizanu" audiofilsku terminologiju koja je tu uvriježena.
Probam nešto svoje dodati, ali mi ne uspije uvijek.
Zato je najbolje da svatko sam posluša nešto sto ga interesira.
U svom sustavu.
Tu dole u linku je i Audio riječnik (pogledati i II i III dio):

 

http://www.audiopuls.hr/clanci/audio_rjecnik/01.html

 

Mladi naraštaji se neće baš puno novog naučiti na ovom forumu jer je za ovu teme preslabo aktivan i premalo opširan.
Audiofil**net je mrtav, jedino još (možda) neke Grupe na fejsu da posjete (Audiofil i Dobar zvuk).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislim da se najbolje preusmjeriti na specijalizirane strane forume kojih ima dosta, ako jezik nije barijera.
Audiofilnet je bio "Sajam taštine" uglavnom, pogotovo zadnjih godina. Pretpostavljam da se zato i ugasio.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 15:16 (Fric1).
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Fric1 kaže...
Mislim da se najbolje preusmjeriti na specijalizirane strane forume kojih ima dosta, ako jezik nije barijera.
Audiofilnet je bio "Sajam taštine" uglavnom, pogotovo zadnjih godina. Pretpostavljam da se zato i ugasio.

 Potpisujem. Mislim, saznao sam tamo i korisnih stvari ali bilo je tamo "bolesnika" koji bi te najrađe upucali ako im diraš u dogmu. Zato mi nije nikad palo napamet registrirati se tamo.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, nije baš prostorija previše ječna jer smo sa svake strane napravili difuzore do stropa.

 

 

Ako je to difuzor onda sam ja kralj svemira...

 Daj nas nemoj bar toliko vuc za nos...valjda se zna kako bi taj difuzor trebao bar donekle izgledat.

Ovo je samo drvena daska sa par rupica...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tak nekak !
Kad me nije htio poslušati da radimo raspon "kockica" minimalno od 0-10 cm !
Jebga, nije mu bilo lijepo...stršalo bi..
Ali bolje i to nego goli zid ili slike na tom mjestu.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Njihov kredibilitet je NULA, pogotovo onih koji u svoje trkeljanje ubace "po svim teorijskim pretpostavkama" ili "mišljenjima iz teorije struke", a takvih ima i po običaju su agresivni, netolerantni, vrijeđaju, pljuju te... što me podsjeća na leftardske političare.

 

Nemoj me krivo shvatiti ali nisam veću glupost pročitao, niti ima veze s politikom, ali kada imamo isntrumente koji doslovno mjere stvari, dakle instrumenti izmisljeni davno prije ovih americkih politickih stvari i koji ne detektiraju oscilacije u zvuku itd.

 

Također, kredibilitet većine audiofila je taj što imaju 60 i kusur godina a očito sluh 15-godišnjaka :) Necu nikad zaboraviti scenu u Zagrebu, Mesnička, čovjek od 70ak godina prodaje neko onkyo pojačalo što mu je bilo viška i dođem ja kod njega, stan u rasulu, vlaga odvratno nešto, ali zato oprema od.. pa rekao bi sigurno 20k eura je bilo tamo, ali na svako moje pitanje čovjek je odgovarao sa molim? mozete ponoviti?

 

Ako se nekome sviđa nova strujna letva ok, volio bi znati kako te stvari zaobiđu tisuće kilometara žica od elektrane itd. Najlateže je sam sebi priznat da placas porez na budale, a najlakse da su svi drugi budale

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 10:43 (nhooydz).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...
Master Mariner kaže...

Njihov kredibilitet je NULA, pogotovo onih koji u svoje trkeljanje ubace "po svim teorijskim pretpostavkama" ili "mišljenjima iz teorije struke", a takvih ima i po običaju su agresivni, netolerantni, vrijeđaju, pljuju te... što me podsjeća na leftardske političare.

 

Nemoj me krivo shvatiti ali nisam veću glupost pročitao, niti ima veze s politikom, ali kada imamo isntrumente koji doslovno mjere stvari, dakle instrumenti izmisljeni davno prije ovih americkih politickih stvari i koji ne detektiraju oscilacije u zvuku itd.

 

Također, kredibilitet većine audiofila je taj što imaju 60 i kusur godina a očito sluh 15-godišnjaka :) Necu nikad zaboraviti scenu u Zagrebu, Mesnička, čovjek od 70ak godina prodaje neko onkyo pojačalo što mu je bilo viška i dođem ja kod njega, stan u rasulu, vlaga odvratno nešto, ali zato oprema od.. pa rekao bi sigurno 20k eura je bilo tamo, ali na svako moje pitanje čovjek je odgovarao sa molim? mozete ponoviti?

 

Ako se nekome sviđa nova strujna letva ok, volio bi znati kako te stvari zaobiđu tisuće kilometara žica od elektrane itd. Najlateže je sam sebi priznat da placas porez na budale, a najlakse da su svi drugi budale

Mijenja li se otpor s dužinom, presjekom i vrstom vodiča i gdje počinje, a završava strujni krug? 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Cekaj malo kako izmjerit kvalitetu zvucnog sistema pomocu instrumenata i mjerne opreme..pa prema tome sve bih trebalo zvucat isto?!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Već više puta ponovljeno; mjerenja da, ali kod kod dizajnjiranja i kontrole uređaja i kod servisiranja istih.
I naravno kod akustičkog tretmana sobe.

 

Nisam baš vidio ili čuo da netko nosi mjerne uređaje u HiiFi dućan da bi tamo nešto mjerio kod kupovine istih.
A niti dućan ima svoje.
Sumnjam da se i doma to baš nešto rabi...

A "internet teoretičare" koji nisu niti vidjeli (a kamo li isprobali) komponentu o kojoj pišu, ne treba nikako shvatiti ozbiljno !

 

Jedini i krajnji način vrednovanja zvuka sustava ili komponente je kod korisnika HiFi-a slušni test.

 

A "oni kilometri" vodova prije kućne instalacije su prvi par rukava.
I s njima dobiješ struju kakvu dobiješ.
Od kućne utičnice je novi strujni krug i tu moraš obezbjediti kvalitetno ožičenje.

Sa kojim će se sve "upitnim" upgrade-ima netko igrati je njegova stvar (i njegova lova).
Bez obzira na krajnji rezultat.
Stvar je u tome da je on probao/poslušao, te je njegovo (subjektivno) iskustvo za njega validnije nego nečije teoretiziranje na netu.

 
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Odite na audio science review i pogledajte kako gospodin koji je stručnjak u tom polju mjeri utjecaj kablova na zvuk, dac-ova i sličnih fantazija za što kompanije iscijede jako velike novce iz kupaca. sad šta je nekome u glavi šta se točno događa.. to ne moze nitko znati, ako se tebi zvuk više sviđa s nečime što si malo tweako, svaka čast.. ali opet neka defenzivnost čim se nailazi na neku dozu skepse je baš nešto što je specificno u ovim krugovima, ne konkretno na ovom forumu. Ali boze moj, svatko svoje novce troši.

 

Mozda sam dao banalan primjer za strujnu letvu jer je ista i meni pomogla kada sam imao problema sa zvučnicima, tj. nekakav humm se čuo konstantno kada nije ništa sviralo, ali to se radilo o letvi od 100 eura, nije fantastika bila.

 

Mislim da je odlazak u hifi ducan za slušanje isto blesavo, pogotovo kada znamo kakve su sobe tamo a kakve sobe ima većina ljudi. Neki dućani su fer da ti daju da komponentu odneseš doma i isprobas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 16:01 (nhooydz).
Moj PC  
1 3 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, Mernik @Amirm jz ASR-a je baš neka referenca među Audiofilima !

Čovjek je do nedugo samo mjerio, a da nije poslušao komponente !

I gle čuda, npr. najbolje mu rezultate daju određeni kineski DAC brendovi, a zašto, valjda samo on "zna"!

Atkinson iz Stereophile je već drugi par rukava, jer je njemu (uz mjerenja na kraju recenzije) najbitnija slušna proba.

 

Dakao da smo već pisali da je najpoželjnije neku novu komponentu poslušati doma, u svom sustavu.
Ali, nemaju svi mogućnosti/uvjeta za to.
Kod nas zanemariv broj dućana daje komponente doma na probu.

 
2 1 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Paa mogao bih reći da si izvalio gomilu gluposti, ali nema mi smisla komentirati ih. Ustvari .ebemese.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Analogni kaže...

A "oni kilometri" vodova prije kućne instalacije su prvi par rukava.
I s njima dobiješ struju kakvu dobiješ.
Od kućne utičnice je novi strujni krug i tu moraš obezbjediti kvalitetno ožičenje.

Jao...
Ma baš si na "Vi" s osnovama koje spominješ.
Ima na netu negdje definicija strujnog KRUGA, nadam se...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 18:36 (Fric1).
 
2 2 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, moguće da su nas na 1 i 2 godini Ruđera učili Audio Grade osiguraćima, a ne o strujnim krugovima i proračunima elektroničkih mreža.

Neki bi u tu igru uključili i Đerdap.

Ali nije bitno.


Bitno je kakva kvaliteta struje (i napona) dolazi u neko pojačalo ili izvor i sl.
Da je tu bitna kvaliteta ožičenja (strujni kabel/letva) do uređaja (a i dalje) može negirati samo onaj tko to nije isprobao u nekom kvalitetnom sustavu.

Tu ne računam kvalitetne regeneratore napona (PS audionpr.) koji su jako skupi.

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
..


A "internet teoretičare" koji nisu niti vidjeli (a kamo li isprobali) komponentu o kojoj pišu, ne treba nikako shvatiti ozbiljno !

 

Jedini i krajnji način vrednovanja zvuka sustava ili komponente je kod korisnika HiFi-a slušni test.

 

A "oni kilometri" vodova prije kućne instalacije su prvi par rukava.
I s njima dobiješ struju kakvu dobiješ.
Od kućne utičnice je novi strujni krug i tu moraš obezbjediti kvalitetno ožičenje.

Sa kojim će se sve "upitnim" upgrade-ima netko igrati je njegova stvar (i njegova lova).
Bez obzira na krajnji rezultat.
Stvar je u tome da je on probao/poslušao, te je njegovo (subjektivno) iskustvo za njega validnije nego nečije teoretiziranje na netu.

 opcenito nikoga na internetu ne treba svatit ozbiljno.
slušni test je jedino bitno kod odabira komponenti za sebe, zašto bi bilo ko kupi nešto šta mu ne paše?????
ali pošto nam svima ne odgovara niti približno isti zvuk kako i sam kazes kod izrade i servisiranja uređaja mjerenja, simulacije i matematika su sve, i daju rezultate koji se mogu ponovit i testirat i potvrdit i svima su isti!
cemu taj tvrdoglavi purizam nekih audiofila? zašto nebi iša u hifi ducan i bar na mobitelu s nekim usb mikrofonom potvrdi ono sta cujes ili potvrdi da te prodavac ne mulja? kome to odgovara?

 

niko ovde nema ništa protiv da neko napiše da mu je neki uređaj odlican loš ovakav onakav itd i da troši svoje novce, ali neke stvari koje nisu misterij ne treba radit ko da su neznan šta.


mene smeta ovo šta se "mora" napravit.
ovo da je od utićnice novi strujni krug je totalno krivo predstavljeno tu od vas. koja je vaša svrha krivog prestavljanja kako stvar zapravo radi?

dobri strujni kabeli su super i dugotrajni i dobri kontakti itd, sam ih koristim, npr (neutrik)powercone imam relativno skupe, ali cim su strujni kabeli u rangu cijene pravog power conditionera koji stvarno može pomoc za navedeno, nešto tu nije u redu.

 

 

dva dana je bila tišina tu a sad opet punom parom

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, ako gledamo da struju proizvodi neka Centrala, pa onda ona ide na velike regionalne trafo stanice, pa na tvoju u kvartu, pa na vanjski Elektrin ormarić, pa na razvodnu ploču u kući.

I onda kućnom instalacijom (2,5 mm2 puni presjek, bakar) do utičnice(a) za Hifi.
Poželjno sve na istoj fazi.
I što onda dalje ?

 

I dalje je svejedno kakva letva/žnjora (presjek,uplet, oplet, izolator, konektori, RCL parametri...) ide do elektroničkih uređaja !!??

 

Pa o tome pričamo, a ne o nekom krivo upotrijebljenom izrazu ili s. !!

 

Mislim, svakom je na volju da li će isprobati neku letvu ili strujni kabel !
Ako ne čuje razlike u zvuku, super !
Ušparao je dodatne troškove.

 

BTW, a inače (većinom) danas proizvođaći isporučuju jako "uvjerljive" strujaše uz uređaj.
S posebnim naglaskom na presijek i kvalitetu konektora.

 
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
pa ni ne poricem da ima neke razlike ni da je netko cuje, to je davno raspravljeno da ljudi cuju i da postoji.

s obzirom na vašu školu/znanje za ovo da je zadnji metar od uticnice do uređaja deblji/bolji kabel negoli dolazi na uticnicu jako bitno mi je jako cudno. da smo u americi u nekom selu pa svaka kuca ima direktno na 10kV svoj trafo i da je cijela instalacija do hifi 5 kvadrata srebro onda nebi zuga za zadnji metar, za osigurac bi zuga svejedno.

zanima me zašto to predstavljate ko jako bitno u odnosu na vece probleme koje ignorirate, ko npr varijacije u naponu, užasan "sinus" s obzirom na tisuce smps napajanja i ostalo.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Očito sam krivo shvaćen jer kvalitetu strujnog kabela/letve smatram samo relativno bitnom stvari (ako se u Hifi, kako kažu; "sve čuje").

Loš (nestalan) napon u mreži i struja puna smetnji je mnogo važnija od toga !
To ne može ispraviti niti letva s filterom, a još manje neki strujni kabel.
Može ispraviti samo vrlo kvalitetan regenerator napona, a to košta puno.

Dakako da je od strujaša/letve bitnija i kvaliteta napajačkog sklopa nekog uređaja, ali niti ona ne može riješiti sve pristiglo "smeće" iz mreže.

 

Bitniji od toga su i intekonekti i zvučnički kabeli koji se ipak više "čuju" u sustavu od strujaša i sl.

 

A o sobi i kvaliteti zvučnika da i ne govorim !


Zna se kako ide piramida vžnosti komponenata u HiFi....

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Neki vrlo, vrlo skupi uređaji od vrlo renomiranih proizvođača koriste svo interno ožičenje prosječne kvalitete (iz iskustva).
Ultra turbo skupi mrežni kabel gotovo u pravilu unutra "dočekaju" najobičnije licna žice 1(!) - 1,5 mm2, do metra dužine!
Ali to se valjda ne računa, opet novi strujni krug...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 20:49 (Fric1).
 
2 2 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I kakve to sad veze ima sa mojim zadnjim postom ?

 

Neki "ultra skupi" uređaji imaju najkvalitetnije srebrno ožičenje, sa žicama prikladnog presjeka i u vrlo kvalitetnoj izolaciji.
Kao npr. Audio Note.

Btw, presjek od 1.5 mm, ako je žica kvalitetna i nije tako mali presjek, kada znamo da proizvođač takvu debljinu ima za strujni kabel uz uređaj (ne svi, i ne za svaki, dodduše).
Na slikama dolje su Griphon, D"agostino i Pass.


Ali je još važnije koje im je kvalitete i (pre)dimenzioniranosti napajački sklop.
Počev od kvalitete i veličine trafoa, pa do kvalitete i kapaciteta elektrolita.

 

Koliko npr. "strujnih" krugova na samom početku ima dual mono ustroj pojačala i što se dalje dešava ?

 

Kvaliteta napajačke mreže (uvjetno) ide od mjesne trafostanice, koja napon "spušta" na 230 V uz nekakvu galvansku odvojivost.

 

Badave sve ostalo, ako je napajanje bilo kojeg elektroničkog uređaja loše.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 21:35 (analogni).
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Postoji dosta parametara koji dolaze s mrežom i ne mogu se korigirati kabelom/letvom/bla npr: snažni harmonici nižeg reda, DC komponenta, pomak zvjezdišta itd...
Sve se to ispravlja (DC) i uspješno pegla u nekoliko rata unutar samog uređaja.
Mrežni kabeli/konektori/letve/whatever, ispravni, osnovne kvalitete, pravilno dimenzionirani nemaju utjecaja na zvuk.


Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 22:08 (Fric1).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno, već sam gore napisao (a i puno puta prije) da letva/strujni kabel ne mogu ispraviti "krive Drine" koje dolaze iz strujne mreže.

 

Ne "ispegla" to baš sasvim ni napajački sklop unutar nekog uređaja.
Napose ne padove napona.

Primjer je dosta skupi preamp Audio Research koji se kod kolege sam od sebe iskljućio, u nedjelju, prije ručka, kada smo slušali sustav.

Jbga, gazdarice uljučile rerne i ode napon ispod tolerancije preampa.
To je kasnije riješila Elektra.

A on je prije toga to rješavao regeneratorom napona od PS Audia.

A ovo citirano:

"Mrežni kabeli/konektori/letve/whatever, osnovne kvalitete, ispravno dimenzionirani nemaju utjecaja na zvuk."

...su priče za malu djecu.

To može napisati samo onaj koji navedeno (više kvalitete) nije isprobao u svom (kvalitetnom) sustavu !

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 22:08 (analogni).
 
1 3 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice