Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ne uvijek i nije pravilo, ali i težina uređaja ponekad govoro o kvaliteti.

 

Glede Hegela, čuo sam ga samo na sajmu.
I nisam bio nešto impresioniran.

 

Kolega koj ih je slušao više, kaže da ovi jeftiniji nisu nešto po zvuku.
A ima ih dosta i u oglasnicima...

 Ti jeftini nisu bas ni jeftini s obzirom sto nude a i DAC im je jako lose implementiran. Hegel je malo previse razvikan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 10:53 (john142).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

@Dabar,

 

D klasa nažalost nije zaživjela u Hifi onoliko koliko je trebala.

A tamo gdje  su u D klasi kvalitetna prekidačka napajanje, to i dosta košta.
A i težina takvih  uređaja isto više nije mala.
Jedino je još potrošnja zanemariva naspram npr. A klase.

 

Slušao sam i kvalitetnu D klasu (mahom na sajmu), a doma samo niži srednji rang (Pioneer integrirac).

Taj Pajo je npr, nadsvirao u stereu 3x skuplji AV receiver iz vrha ponude.
A isto je bio D klasa.
Samo, kod integrirca je cijelo napajanje samo za stereo kanal, a odvojeno je bilo za interni DAC i nema drugih digitalnih điđa/miđa kao u AVR-u.

Dok mi je na sajmu (par puta) onaj skupi, tanašni Devialet amp u D klasi bio razočarenje.
Jednostavno, previše "sterilno", bez emocija i duše....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Je, hladni Hegel fino otvori Dynaudio zvučnike.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo @Dabar jedan dobar digitalac
devialet expert 1000 pro ..sica 30K € 😮🤣
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
zato dobra d klasa s switch napajanjem i nemate takvih problema.

btw kina da je i proizvodjac nije problem, osim kine s ebay-a ima i kvalitetnih kineskih stvari, mislim da je cak neko tu ili na nekom slicnom forumu prije par godina pokaza neki kineski high end amp.

 To si teško netko može ovdje priuštiti.

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Purifi je D klasa (koja ne kosta puno) a jako ih hvale...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
da nije neko custom kuciste i custom hladnjaci kosta bi 3kE.

ima vec neko vrijeme i d klasa s gan poluvodicima
https://audioxpress.com/news/gan-systems-updates-reference-design-for-class-d-audio-amplifiers
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Je, hladni Hegel fino otvori Dynaudio zvučnike.

 Ovisi tko kakav zvuk voli. Bas to, pise se da je hladan i analitican te da su nesto bolji skuplji, veci modeli. Meni je sa Dynaudio-o sjeo Simaudio.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
da nije neko custom kuciste i custom hladnjaci kosta bi 3kE.

ima vec neko vrijeme i d klasa s gan poluvodicima
https://audioxpress.com/news/gan-systems-updates-reference-design-for-class-d-audio-amplifiers

 Pa one verzije što sam čuo s Gan Fetovima su mi bile odlične, osim toga, slabo.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gan je rjesi vise problema s d klasom, visa frekvencija je pa uz isto nove induktore koji su isli naprid dosta zadnjoh godina se automatski distorzija makla iz price u startu bez kemijanja s raznim post filter feedbackovima i ostalim semama. tako da je zapravo gan+induktori kombinacija dovela do ovih pojacala koji izgledaju nemoguce za gabarite, tj ultra visoka iskoristivost je u toj kombinaciji pa sad imamo usudi bi se rec kvalitativni skok u novoj generaciji ampova ko kad se preslo na solid state.
naravno ista kombinacija i u switching napajanjima pa sve skupa izgleda ko prevara koliko je minijaturno a mocno i kvalitetno, a nigdi hladnjaka...

ugl meni je cjela ta prica, tj dio koliko sam je uspi svatit ko da je tehnologija dosla s nlo-a xD koliko je dobro bar na papiru.

nazalost nedam novce koje ce trazit za takve gotove ampove pa mi jedino ostaje pokusat napravit nesto u diy ali fali mi znanja za dobro to izvest. tako da cekam teksas da izbaci neko polu gotovo rjesenje.

zivo me zanima kako ce proc kod ekipe s 40kg ampovima u a klasi :)
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

zivo me zanima kako ce proc kod ekipe s 40kg ampovima u a klasi :)

 Nikako barba Toni.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

MewCore 

Što misliš o ovome?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 13:53 (Master Mariner).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

MewCore 

Što misliš o ovome?

 Inače ti je od svih ovih informacija samo žuta linija (T30) sasvim dovoljna.

Pa sasvim ok rezultati, neki bi rekli da je bolje bliže 300ms ali dok god ne čuješ očitu jeku kad pljesneš na poziciji gdje slušaš zaista nema problema.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sansui Alpha 907kx integrirac- Osvrt MK II


Danas sam poslije 11 h odspojio prvu kombinaciju set up-a za gornje pojačalo.

 

Dakle , pod br, 1 je bilo (do sada) spojeno:


1.   Vandersteen 2 CE Signature, DIY Cotton zvučnički, Musician Draco  DAC, Supra XLR kabel. RGR Jumperi.


To je opisano u inicijalnoj (prvoj) Objavi.


2.   Nakon toga sam spojio Elac FS 29.2 zvučnike, zvučnički kabel Sumić Overture +, Jumperi Sumić, Musician Draco DAC, interkonekt Sumić Ultra 3 RCA.


To je sviralo još bolje, ponajprije zbog boljih kabela.
A i drugačije, zbog drugih zvučnika.


Pozornica je tu bila još malo više unazad i tamnija pozadina.
Možda malo dublji bas , ali ne i čvršći.


Začuđujuće je da je vokal bio malkice "deblji" (a srebro je u igri ?).
Srednjetonski spektar je svakako bio malo čišći, sve je bilo točnije, i protočnije.


Visoki su tu malo prezentniji (poznati JET 3 Elacov visokotonac).
Pravi je tu užitak slušati klasiku (Beethoven, Chopin,...)
Kao i npr. Matiju Dedića na klaviru, vokal Chavela Vargas i sl.
Zaključno; u toj kombinaciji Sansui ponajbolje svira (oštra konkurencija mu je točka 3).


3.    Tu je od kabela sve ostalo isto, samo sam umjesto Elac,
priključio Vandersten.


Osnovna razlika je u vrsti basa, koji je ovdje malo kraći, možda malo manje dubok, ali po meni bolje kontrole i čvrstine.
Visokotonski spektar je manje lepršav, isto kao i srednjetonski dio.
Tu bolje sjeda Rock.


Tako da su Deep Purple, Creedence CR, Zeppelin i sl. došli na svoje.
Zaključno; točka 2 i 3 obje odlično, ovisi samo o preferencijama slušatelja.


4.    Tu sam spojio bakreni zvučnički kabel na Elac.


Nije to bilo bolje nego sa Sumićem.


Dojma sam da bakreni malkice bolje sjeda na Vandersteen, koji je malo "oštriji" u zvuku, pa ga to "smiri". Ali je i na njemu i Sumić ukupno bolji.


5.     Malo sam se igrao premještanja Jumpera.


Nema tu neke "prst u oko" razlike.
Bakar/srebro od RGR bolje paše sa Vandersteen, a Sumić na Elac.

 


Zaključno; Sansui Alpha 907 je odlično pojačalo.
Odlično !!!


Mnogi bi se današnji ampovi slične cijene (ako računamo inflaciju i poskupljenje Hife) našli u problemima u ogledu s njim.
A o kvaliteti izrade (bakra kao u priči) neću ni govoriti.


Opis kompletnog SUSTAVA je dat u prvom osvrtu.


LP svima !

 
7 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Sansui Alpha 907kx integrirac- Osvrt MK II


Danas sam poslije 11 h odspojio prvu kombinaciju set up-a za gornje pojačalo.

 

Dakle , pod br, 1 je bilo (do sada) spojeno:


1.   Vandersteen 2 CE Signature, DIY Cotton zvučnički, Musician Draco  DAC, Supra XLR kabel. RGR Jumperi.


To je opisano u inicijalnoj (prvoj) Objavi.


2.   Nakon toga sam spojio Elac FS 29.2 zvučnike, zvučnički kabel Sumić Overture +, Jumperi Sumić, Musician Draco DAC, interkonekt Sumić Ultra 3 RCA.


To je sviralo još bolje, ponajprije zbog boljih kabela.
A i drugačije, zbog drugih zvučnika.


Pozornica je tu bila još malo više unazad i tamnija pozadina.
Možda malo dublji bas , ali ne i čvršći.


Začuđujuće je da je vokal bio malkice "deblji" (a srebro je u igri ?).
Srednjetonski spektar je svakako bio malo čišći, sve je bilo točnije, i protočnije.


Visoki su tu malo prezentniji (poznati JET 3 Elacov visokotonac).
Pravi je tu užitak slušati klasiku (Beethoven, Chopin,...)
Kao i npr. Matiju Dedića na klaviru, vokal Chavela Vargas i sl.
Zaključno; u toj kombinaciji Sansui ponajbolje svira (oštra konkurencija mu je točka 3).


3.    Tu je od kabela sve ostalo isto, samo sam umjesto Elac,
priključio Vandersten.


Osnovna razlika je u vrsti basa, koji je ovdje malo kraći, možda malo manje dubok, ali po meni bolje kontrole i čvrstine.
Visokotonski spektar je manje lepršav, isto kao i srednjetonski dio.
Tu bolje sjeda Rock.


Tako da su Deep Purple, Creedence CR, Zeppelin i sl. došli na svoje.
Zaključno; točka 2 i 3 obje odlično, ovisi samo o preferencijama slušatelja.


4.    Tu sam spojio bakreni zvučnički kabel na Elac.


Nije to bilo bolje nego sa Sumićem.


Dojma sam da bakreni malkice bolje sjeda na Vandersteen, koji je malo "oštriji" u zvuku, pa ga to "smiri". Ali je i na njemu i Sumić ukupno bolji.


5.     Malo sam se igrao premještanja Jumpera.


Nema tu neke "prst u oko" razlike.
Bakar/srebro od RGR bolje paše sa Vandersteen, a Sumić na Elac.

 


Zaključno; Sansui Alpha 907 je odlično pojačalo.
Odlično !!!


Mnogi bi se današnji ampovi slične cijene (ako računamo inflaciju i poskupljenje Hife) našli u problemima u ogledu s njim.
A o kvaliteti izrade (bakra kao u priči) neću ni govoriti.


Opis kompletnog SUSTAVA je dat u prvom osvrtu.


LP svima !

Ako toliko briješ na uspoređivanje zašto si ne kupiš kalibracijski mikrofon i napraviš objektivne usporedbe stvari koje su ti od interesa?

Čitam ovaj tvoj osvrt i bog te pitaj kaj znači "Osnovna razlika je u vrsti basa, koji je ovdje malo kraći, možda malo manje dubok, ali po meni bolje kontrole i čvrstine". Ako to izmjeriš dobit ćeš točno koliko se promjenio odziv crno na bijelo.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kalibracijski mikrofon mi uopče ništa neće kazati o karakteru zvuka Sansui pojačala.

Baš ništa ! 

Nije to zvučnik !

 

Pogledaj malo recenzije na netu.

Takoreći nitko ne mjeri (Atkinsin u Srereophile je nešto drugo)

Samo slušne probe !

 

Doduše, mjeri onaj mernik/ izumitel @Amirm, ali on puno puta ne sluša komponente.

 

Što bi ti ti mjerio kod pojačala ?

 

Snagu, izobličenja, damping faktor, frekventni opseg, osjetljivost ulaza...itd., imaš to u specifikacijama.

 

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kalibracijski mikrofon mi uopče ništa neće kazati o karakteru zvuka Sansui pojačala.

Baš ništa ! 

Nije to zvučnik !

 

Pogledaj malo recenzije na netu.

Takoreći nitko ne mjeri (Atkinsin u Srereophile je nešto drugo)

Samo slušne probe !

 

Doduše, mjeri onaj mernik/ izumitel @Amirm, ali on puno puta ne sluša komponente.

 

Što bi ti ti mjerio kod pojačala ?

 

Snagu, izobličenja, damping faktor, frekventni opseg, osjetljivost ulaza...itd., imaš to u specifikacijama.

 

 Mjeri se frekventi odziv zvučnika nakon promjene komponente.

Npr. kad sam Yamahino integrirano stereo pojačalo zamjenio Denonovim AVRom izmjenio sam output zvučnika i točno ono što sam čulo je bilo na grafu.

Yamaha je imala peak od 5-6dB na 10500 Hz (na više) što je davalo dojam poveće količine detalja u višem treblu, ali je zato pri malo večim glasnočama bila zrnata, zamarajuća, sa manjkom tijela i nerijetko krištavim sibilantnim tonalitetom.

Denonov graf praktički ravan kao crta sa laganim rolloffom na treblu radi čega daje znatno topliji zvuk. Na prvu nije toliko detaljan kao Yamaha jer nema te umjetne ekstrakcije detalja, ali nema niti sibilantnog zvuka.

 

Promjene u koje čuješ do tebe dolaze zvučnim valovima, a kalibracijski mirkofon te valove mjeri tako da nema što drugo nego biti prikazano na mjerenjima.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
gan je rjesi vise problema s d klasom, visa frekvencija je pa uz isto nove induktore koji su isli naprid dosta zadnjoh godina se automatski distorzija makla iz price u startu bez kemijanja s raznim post filter feedbackovima i ostalim semama. tako da je zapravo gan+induktori kombinacija dovela do ovih pojacala koji izgledaju nemoguce za gabarite, tj ultra visoka iskoristivost je u toj kombinaciji pa sad imamo usudi bi se rec kvalitativni skok u novoj generaciji ampova ko kad se preslo na solid state.
naravno ista kombinacija i u switching napajanjima pa sve skupa izgleda ko prevara koliko je minijaturno a mocno i kvalitetno, a nigdi hladnjaka...

ugl meni je cjela ta prica, tj dio koliko sam je uspi svatit ko da je tehnologija dosla s nlo-a xD koliko je dobro bar na papiru.

nazalost nedam novce koje ce trazit za takve gotove ampove pa mi jedino ostaje pokusat napravit nesto u diy ali fali mi znanja za dobro to izvest. tako da cekam teksas da izbaci neko polu gotovo rjesenje.

zivo me zanima kako ce proc kod ekipe s 40kg ampovima u a klasi :)

 Za sada Technsicsovi modeli prolaze odlično. U Americi dosta lijepo pišu o novijim Peachtree modelima. Vidjet ćemo.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 

Promjene u koje čuješ do tebe dolaze zvučnim valovima, a kalibracijski mirkofon te valove mjeri tako da nema što drugo nego biti prikazano na mjerenjima.

Pri tome zapravo mjeriš odziv zvučnika !

To mi neće ništa kazati o prirodnosti timbra vokala i akustičkih instrumenata.


Ništa puno o detaljima u zvuku.

 

Ništa o ukupnim parametrima pozornice, rasporedu orkestra i sl.

Ništa o osobnom doživljaju odnosa mikro i makro dinamike.

Ništa bitno o tonalitetu, Sustainu i sl.

Ništa o koloracijama.

Ništa o tajmingu.

 

Ništa o "toplini", "hladnoći" i otvorenosti zuka.

Itd..itd...

Dakle, ništa o ukupnom poimanju karaktera i kvalitete zvuka (subjektivnom, naravno).

 

Možda bi nešto doznao sa Audio Analyzerom, ali to je skup instrument.

Ali opet samo pojedine prametre, ali ne i sveukupnost zvučnog doživljaja.

 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
MewCore kaže...

 

Promjene u koje čuješ do tebe dolaze zvučnim valovima, a kalibracijski mirkofon te valove mjeri tako da nema što drugo nego biti prikazano na mjerenjima.

Pri tome zapravo mjeriš odziv zvučnika !

A kako ti procjenjuješ bilo kakav komad opreme nego slušajući ono što izlazi iz zvučnika?

Sve što mikrofon radi jest kvantifikacija i grafički/numerički prikaz onog što čuješ.

 

Mjerenja su samo dodatan alat da bolje iskomunicirali ono što čujemo iz određene opreme.

 

Ova beletristika kojom se opisuje zvuk sa pojmovima kao "mirnoća zvuka, kratkoća basa, protočnost" itd otvorena tisućama interpretacija bez ikakvog jasnog konsenzusa što uopće koji od tih termina znači.

Oči mi se okrenu u glavi kad čitam da netko napiše kako je zvuk "fluidan" ili "baršunast" jer to može značiti sve i ništa u isto vrijeme.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
analogni kaže...
MewCore kaže...

 

Promjene u koje čuješ do tebe dolaze zvučnim valovima, a kalibracijski mirkofon te valove mjeri tako da nema što drugo nego biti prikazano na mjerenjima.

 Pri tome zapravo mjeriš odziv zvučnika !

A kako ti procjenjuješ bilo kakav komad opreme nego slušajući ono što izlazi iz zvučnika?

Sve što mikrofon radi jest kvantifikacija i grafički/numerički prikaz onog što čuješ.

 

Mjerenja su samo dodatan alat da bolje iskomunicirali ono što čujemo iz određene opreme.

 

Ova beletristika kojom se opisuje zvuk sa pojmovima kao "mirnoća zvuka, kratkoća basa, protočnost" itd otvorena tisućama interpretacija bez ikakvog jasnog konsenzusa što uopće koji od tih termina znači.

Oči mi se okrenu u glavi kad čitam da netko napiše kako je zvuk "fluidan" ili "baršunast" jer to može značiti sve i ništa u isto vrijeme.

Pa riječ je o metaforama kojima se pokušava opisati doživljaj zvuka, što na kraju i jest jedini mogući rezultat. Mislim, paše li nam zvuk ili ne, pa bi ti otpočetka trebalo biti jasno da je riječ o doživljaju onoga tko pokušava opisati, i da taj doživljaj ne mora biti identičan tvojem čak ni u istom prostoru  kamoli u drugom, sa drugim uređajima u lancu. Stoga bi neki konsenzus oko značenja doživljaja bio besmislen, jednostavno te izraze treba prihvatiti kao jednu osobnu impresiju. Čak i kad postoji neki uvriježeni kolokvijalizam, to uvijek ispada bedasto, kao što su one poznate floskule o "svijetlom" i "tamnom" zvuku, koje pretežno znače nedostatak rezolucije i transparencije, ali mogu biti i neki osobni afinitet. Sigurno bi dobro bilo izmjerit sobu koju si namjenio za slušaonu, ali to bi onda značilo da treba ostati tako namještena zauvijek, što je fakat velika žrtva i za one koji imaju sobu viška. Lakše je stoput jednostavno isprobat i vidjet jel ti paše, kad se na kraju sve svodi na to.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 20:04 (goddard).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislim da je barem htio reći kako 'recenzije' te vrste nisu korisne (nečemu što je u konačnosti aparat, tehnički uređaj) te nisu daleko od jeftine beletristike; kako je milozvučan miš, tirkiznih pomaka a tek svilena akcija, svaki pomak je baršunast i samo disanje ometa eklektički doživljaj ušiju na dodir. Optika oplakana najkvalitetnijim nano lećama (istkane pod srebrnom mjesečinom) nema premca i nudi čvrsti tsunami mekoće koji je nedostižan i sasvim prirodan samo unutar domene subjektivnog iskustva.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
7 godina
offline
Vaš audio kutak

najjace je kad neko rece da fali zraka... onda gledan ko telac i neznan jeli prica o zvuku ili se covik stvarno gusi.

bilo bi mozda jednostavnije koristit frekvencije ovako niko nije ništa postiga, npr ima odlicna aplikacija za androide "spectroid" , lipo se sve vidi i ima markere za frekvencije.

ugl proslo mi popodne uz drljanje osciloskopon po dbx procesorima s problematicnim napajanjem uz rock na aktivnim zvucnicima koji su ostali nabijeni u malom prostoru, iznenadili me straitsi telegraph road, iznenadila i razglasna d-klasa da bez problema pokrije onu dinamiku bez da se zamulja, a bas u prsima, uf.  flac,  pisma je ustvari cili album je odlican. sad odmaranje ušiju na malima zvucnicima uz rock repeticije na radio brac.

zivili i ko ne slusa rock repeticije zanista mu sva oprema :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, koje frekvencije...zaboravi !


Samo slušni test u vlastitom sustavu.

Sve iole ozbiljnije recenzije počivaju na tom osnovu.

Pa, pročitajte koji i vidjet ćete....nije im previše za vjerovati..

Zato samo vlastite uši/mozak....

 
1 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

najjace je kad neko rece da fali zraka... onda gledan ko telac i neznan jeli prica o zvuku ili se covik stvarno gusi.


 Dobra 

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Malo ozbiljno sada. Zraka može faliti ili je stage manji ako je polica između zvučnika preširoka, a takve ima dosta njih. Isprobano.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
kunof00 kaže...
Mislim da je barem htio reći kako 'recenzije' te vrste nisu korisne (nečemu što je u konačnosti aparat, tehnički uređaj) te nisu daleko od jeftine beletristike; kako je milozvučan miš, tirkiznih pomaka a tek svilena akcija, svaki pomak je baršunast i samo disanje ometa eklektički doživljaj ušiju na dodir. Optika oplakana najkvalitetnijim nano lećama (istkane pod srebrnom mjesečinom) nema premca i nudi čvrsti tsunami mekoće koji je nedostižan i sasvim prirodan samo unutar domene subjektivnog iskustva.

 Ne možeš hifi uređaje staviti u isti koš s usisivačem, mikserom, mišom... Ne možeš ono što hifi uređaji proizvode komentirati suhoparno, isključivo s tehničke strane. Usporedio bih to s komentiranjem umjetničke slike ili nekog jela iz ruke chefa poznatog restorana. Hifi uređaji proizvode glazbu koja zaslužuje i emociju u opisivanju načina na koji nam se predočava. Postoje izrazi koji su se udomaćili u recenzijama i koji sasvim dobro opisuju karakter zvuka, a mogu se naći ovdje:

 

https://www.head-fi.org/threads/describing-sound-a-glossary.220770/

9 mjeseci
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Kolega analogni spominje "malo kraći bas" i to bi trebala biti sasvim jasna slika basa. Tu se podrazumijeva da je bas čvršći, jasniji, detaljniji. Kad imaš dulji bas, a koji ne bi morao biti takav, onda bi to značilo da je rasplinjen, mutan pa tako zamagli i ostatak spektra. Ukratko... kraći, jasniji, detaljniji bas čini i ostatak spektra jsanijim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ma, koje frekvencije...zaboravi !


Samo slušni test u vlastitom sustavu.

Sve iole ozbiljnije recenzije počivaju na tom osnovu.

Pa, pročitajte koji i vidjet ćete....nije im previše za vjerovati..

Zato samo vlastite uši/mozak....

 pa smeta mi negdi u visokima nešto nemogu odredit tocno, izvadim glupi mobitel vidim pik na 12kHz kojeg usput i cujem, odem do eq-a i smanjim koliko vidim ovamo ili kako mi paše i više mi ne smeta.
ne vidim problem.
ako mobitel potvrdi šta se i ćuje, u cemu je problem? nije ništa izmišljeno ni krivo, samo alat. ko ono pravi kut za meštre, moredu oni odoka al zašto ne bit 100% siguran?


13 godina
offline
Vaš audio kutak

Imam dojam da su opisni "testovi" ostavšina iz davno prošlih vremena kad kučnom korisniku i hobistu nije bilo moguće na analitički način pristupiti analiziranju opreme.

 

MiniDSPov UMIK-I mikrofon košta 100 €.

Room EQ Wizard koji se aktivno razvja i iz mjerenja može izvuči svu silu informacije je besplatan.

Može se koristiti direkcionalno udaljen nekoliko cm od drivera kako bi dobili informacije o npr. samom zvučniku sa minimalnom interferencijom prostora.

Isto tako se da koristiti i omnidirekcionalno kad postaje alat za analizu sobe i interakcije opreme sa njom.

 

Potpuno mi je neshvatljivo da netko tko je imalo angažiran oko audio opreme potpuno odbacuje ove alate.

 

Vjerojatno se radi o ljudima koji su toliko samodopadni da smatraju kako njihov sluh nije podložan starenju i oštećenjima, da su imuni na placebo efekt ili konfirmacijsku pristranost (skuplja nova oprema zvuči bolje, stara jeftina lošije), ili da se ne mogu naviknuti na određeni zvuk (pa će im ikakva devijacija od toga zvučati dobro/loše)...

Psihoakustičnih i psiholoških faktora je cijeli niz.

Uzimam si za pravo ne doživljavati ozbiljno nekog tko svoje dojmove nije voljan potkrijepiti baš ničim.

 
4 4 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice