Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.415.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zbog čega skromnost? Imaš hi-end sustav i točka.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

A ako netko zapne da mu treba neki strujni kabel neka uzme neki Suprin. Sasvim dovoljno a imaju fer cijenu. Provjereno.

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da.
Strujaši su skupi i zato njih jedino radim sam U DIY varijanti.
OFC bakar punog presjeka u duploj izolaciji od pamuka.

Jedino ako mi dopadne neki brendirani po "nemoralnoj" cijeni....

 

Upravo se spremam da na svom drugom DAC-u (Musician Draco) prvi put isprobam drugi (dosta skuplji) Sumić srebrni USB kabel.
Javim rezultate....

P.S.
Na slici u sredini (crno/žut) je mislim da Mogami USB kabel (45 €) koji je došao kao poklon uz DAC.
Sivi je Sumić Black Hole USB (al košta).
A crveni je IC Sumić Ultra 3.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja sam pred neko vrijeme imao doma AQ Rocket 22…slusao ga par dana i vratio MIT..otvoreniji srednji..pozornica dobila malo na dubini,mrsaviji bas..vracen MiT..sve ovo navedeno je bilo cujno odmah na prvu ali opet u drugu ruku vrlo mala razlika..e sad neko tu razliku percepira sasvim drugcije.
AQ Diamond X3 xlr mi je donio u sistem potrebnu mirnocu i balans..nezz kako da opisem..tek kad sam ga makao iz sistema samo jos i vise to skuzio,ali opet kazem to su vrlo mali pomaci!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Eto sad USB srebreni kabel..zasto ce srebro bolje provodit nule i jedinice to sam Bog Isus zna…
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

 

analogni kaže...

Tko želi, isprobat će !

 Ukoliko imaš tinitus pa čuješ promjene zvuka u obliku zujanja u uhu možeš isprobati aplikaciju, više u članku Mladena Smrekara, ne nagovaraj forumaše na ludosti i kupovinu zmijskog ulja, na kraju moguće je naštetiti, samo otvaranje uređaja može poništiti garanciju a i nestručnim rukovanjem netko može oštetiti uređaj ili sebe.

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne idu kroz USB kabel nule i jedinice !

Ide ekektrični signal ( u binarnom kodu) u rasponu 0-5 V, ima aplitudu i frekvenciju, sve slični parametri kao i analogni signal.

 

I kao takav je podložan utjecaju okoline, smetnji i sl.

A posebo u vremenskoj domeni..

 

Kako kod USB asinkronih DAC-va nems resenda podataka i korekcije greške ( sve se odvija u realnom vremenu), kvaliteta USB kabela može ( i ne mora) imati utjecaj na zvuk.

Dakako, tu je i nesavršenost USB i SPDIF protokola koji izvorno nisu duzajnirani za visoku kvalitetu Hifi zvuka. Nema interesa da se to "doradi"  zbog malog broja populacije.

 

Dakle, sa USB-om u Comp audiu sve, samo ne Bit Perfect !

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
notloB kaže...

 

 ne nagovaraj forumaše na ludosti i kupovinu zmijskog ulja, na kraju moguće je naštetiti, samo otvaranje uređaja može poništiti garanciju a i nestručnim rukovanjem netko može oštetiti uređaj ili sebe.

 

Nitko nikoga na ništa ne nagovara !
Ne mantraj neistine !

Lijepo sam opisao da je osigurač izvana, kod IEC utičnice.

Svatko neka sam prosudi što da isprobava i "otvara".
Meni osobno to nije problem jer sam (po prvoj struci) elektroničar, a podrugoj (faksu) informatičar.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
“Tko želi, isprobat će! “
Pa ne izgleda mi kao nagovaranje.
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
analogni kaže...

 

Još se ovdje nitko nije javio sa kvalitetnim Hifi sustavom i rekao:

- ja sam probao, ali ne čujem strujne kabele ( razliku)

- ja sam probao, ali ne čujem osigurače ( razliku)

- ja sam probao , ali ne čujem USB ili Coax kabel...

- itd..

 

Ako nije čuo, sve pet !

Ali je probao !

 

 Evo ja se javljam i smatram da imam kvalitetan ( neki bi rekli i hi-end ) sustav.

-Probao sam neke skupe strujne kabele ( 1000-3000 eura ) na pojačalima i dacu. Ima nekih pomaka ali zasigurno ne toliko koliko kabeli koštajui. Kabeli vraćeni. Nedavno sam kupio nakon probe Nimak X25 strujni za manje novaca. Međutim, taj strujni kabel ujedno služi i kao jedna vrsta filtera protiv strujnih smetnji/nečistoća ( kako hoćete ) koje znam povremeno čuti u vidu šuma na visokoosjetljivim hornama uparenim sa lampaškim pojačalima. Uz to zvuk mi je nekako puniji i izbalansiraniji. To mi više igra na PushPull pojačalu nego na SET-u. I taj kabel košta i nisam baš bio oduševljen sa cijenom ali sam nekako pregrizao i kupio. Smatrao sam da ima smisla s obzirom na kvalitetu pojačala. Isto tako probao sam i jedan skupi Cammino strujni filter koji zaista ima smisla jer čujno unapređuje zvuk ( barem kod mene ) ali i cijena rabljenog je bila velika i njega sam teška srca vratio.

-IC i zvučnički kabeli mogu dati neke suptilne pomake u zvuku ali to najviše ovisi o ostatku sistema. Prije koju godinu kupio sam jedan Marin ( Marohei Cables ) XLR kabel direktno od njega i završio priču.

-USB kabel kupio jedan rabljeni Audioquest i ostao

Što se tiče cijena kabela uglavnom ne prelaze 10% cijene komponente osim Marinog ako gledam cijenu daca.

Najviše pomaka u zvuku sam dobio pravilnim smještajem zvučnika u prostoriji i položajem namještaja, stavljanjem tepiha, zavjesa itd.

Podloške, rezonatore, posebne police, osigurače, apsorbere, difuzore i drugo nisam probao i ne mislim. Eventualno podloške za zvučnike ako ih dobijem na probu da vidim imaju li smisla i za koje novce. Nadalje, sve ovo ima nekog smisla za kvalitetnije sustave i to donekle. Za one jeftinije zaboravite jer je to bacanje novaca.  Najbitije je od svega sama muzika i uživanje u njoj. Kod mene sustav svira stalno i ne štedim lampe. Toliko od mene pa ako sam nekome pomogao...super

 Za boldano je šteta jer složit hiend sistem bez ulaganja u sobu vjerojatno znači da nikad nećeš u biti čuti kako sistem može stvarno raditi (osjetiti puni potencijal). Jeftniji sistem će bolje raditi u tretiranoj sobi nego hiend sistem u netretiranoj. No ako je vlasnik zadovoljan šta tko drugi, pogotovo ja ima tu pisat.

2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
notloB kaže...

 

 ne nagovaraj forumaše na ludosti i kupovinu zmijskog ulja, na kraju moguće je naštetiti, samo otvaranje uređaja može poništiti garanciju a i nestručnim rukovanjem netko može oštetiti uređaj ili sebe.

 

Nitko nikoga na ništa ne nagovara !
Ne mantraj neistine !

Lijepo sam opisao da je osigurač izvana, kod IEC utičnice.

Svatko neka sam prosudi što da isprobava i "otvara".
Meni osobno to nije problem jer sam (po prvoj struci) elektroničar, a podrugoj (faksu) informatičar.

 Jel' to znači da oni koji neće isprobati imaju nepravilan pristup ukoliko oni koji će isprobati imaju pravilan pristup?

Što s osiguračima u kućištu uređaja? Kod iec utičnice također treba promijeniti osigurač.

Vjerojatno je jedino samo tebi bitno što si po zanimanju i koje si škole završio, čemu uopće spominjanje?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Opet drugima "ubacuješ riječi u usta" !


Nigdje nisam izričito rekao da će oni koji neće isprobati osigurače, imati "nepravilan pristup" !

Osigurač je ili kod IEC utičnice (izvana) ili iznutra, napočetku napajačkog sklopa.
Nije na dva mjesta.

A naobrazbu sam spomenuo samo zato da se vidi na se ne upuštam s tim probama (otvaranjem uređaja) u nešto što ne razumijem.


Kako netko može pisati o HiFi, a doma nema imalo solidan HiFi sustav !?

 
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Opet drugima "ubacuješ riječi u usta" !


Nigdje nisam izričito rekao da će oni koji neće isprobati osigurače, imati "nepravilan pristup" !

Osigurač je ili kod IEC utičnice (izvana) ili iznutra, napočetku napajačkog sklopa.
Nije na dva mjesta.

A naobrazbu sam spomenuo samo zato da se vidi na se ne upuštam s tim probama (otvaranjem uređaja) u nešto što ne razumijem.


Kako netko može pisati o HiFi, a doma nema imalo solidan HiFi sustav !?

 Kako drugima ubacujem riječi u usta ukoliko te pitam?

 

Jel' to znači da oni koji neće isprobati imaju nepravilan pristup ukoliko oni koji će isprobati imaju pravilan pristup?

 

To nije tvrdnja nego pitanje.

Dakle, što s onima koji imaju osigurač unutar uređaja, oni neka imaju lošiji zvuk jer im ti ne preporučuješ da promijene osigurač?

 

Bravo za naobrazbu, sada s tom naobrazbom, imo, prodaješ zmijsko ulje na forumima i bajke o osiguračima koji popravljaju zvučni stejdž.

 

Isto onako kako ateisti mogu pričati o vjeri i vjernicima primjerice ili nepolitičari kritizirati političare.. ukoliko nanjušim BS mogao bih progovoriti na dupe.

Btw. namjeravam služeći se tvojim objavama na temi kupiti hi-fi sustav...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 11:38 (notloB).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
farabuto kaže...
analogni kaže...

 

Još se ovdje nitko nije javio sa kvalitetnim Hifi sustavom i rekao:

- ja sam probao, ali ne čujem strujne kabele ( razliku)

- ja sam probao, ali ne čujem osigurače ( razliku)

- ja sam probao , ali ne čujem USB ili Coax kabel...

- itd..

 

Ako nije čuo, sve pet !

Ali je probao !

 

 Evo ja se javljam i smatram da imam kvalitetan ( neki bi rekli i hi-end ) sustav.

-Probao sam neke skupe strujne kabele ( 1000-3000 eura ) na pojačalima i dacu. Ima nekih pomaka ali zasigurno ne toliko koliko kabeli koštajui. Kabeli vraćeni. Nedavno sam kupio nakon probe Nimak X25 strujni za manje novaca. Međutim, taj strujni kabel ujedno služi i kao jedna vrsta filtera protiv strujnih smetnji/nečistoća ( kako hoćete ) koje znam povremeno čuti u vidu šuma na visokoosjetljivim hornama uparenim sa lampaškim pojačalima. Uz to zvuk mi je nekako puniji i izbalansiraniji. To mi više igra na PushPull pojačalu nego na SET-u. I taj kabel košta i nisam baš bio oduševljen sa cijenom ali sam nekako pregrizao i kupio. Smatrao sam da ima smisla s obzirom na kvalitetu pojačala. Isto tako probao sam i jedan skupi Cammino strujni filter koji zaista ima smisla jer čujno unapređuje zvuk ( barem kod mene ) ali i cijena rabljenog je bila velika i njega sam teška srca vratio.

-IC i zvučnički kabeli mogu dati neke suptilne pomake u zvuku ali to najviše ovisi o ostatku sistema. Prije koju godinu kupio sam jedan Marin ( Marohei Cables ) XLR kabel direktno od njega i završio priču.

-USB kabel kupio jedan rabljeni Audioquest i ostao

Što se tiče cijena kabela uglavnom ne prelaze 10% cijene komponente osim Marinog ako gledam cijenu daca.

Najviše pomaka u zvuku sam dobio pravilnim smještajem zvučnika u prostoriji i položajem namještaja, stavljanjem tepiha, zavjesa itd.

Podloške, rezonatore, posebne police, osigurače, apsorbere, difuzore i drugo nisam probao i ne mislim. Eventualno podloške za zvučnike ako ih dobijem na probu da vidim imaju li smisla i za koje novce. Nadalje, sve ovo ima nekog smisla za kvalitetnije sustave i to donekle. Za one jeftinije zaboravite jer je to bacanje novaca.  Najbitije je od svega sama muzika i uživanje u njoj. Kod mene sustav svira stalno i ne štedim lampe. Toliko od mene pa ako sam nekome pomogao...super

 Za boldano je šteta jer složit hiend sistem bez ulaganja u sobu vjerojatno znači da nikad nećeš u biti čuti kako sistem može stvarno raditi (osjetiti puni potencijal). Jeftniji sistem će bolje raditi u tretiranoj sobi nego hiend sistem u netretiranoj. No ako je vlasnik zadovoljan šta tko drugi, pogotovo ja ima tu pisat.

Ničim izazvan moram odgovoriti.Malo šale .

Možda se nisam dobro izrazio. Možda si grubo shvatio. 

Daleko od toga da nisam uložio truda u akustiku prostorije koja je velika, cca 55m2. Međutim, pošto mi je važna i sama estetika/uređenost prostora u kojoj obitavam samu akustiku sam riješio pravilnim odabirom i smještajem namještaja i ostalih stvari. Nisam pobornik apsorbera, difuzora i bas trapova u mojem prostoru isključivo iz estetske naravi. Prostorija još uvijek nije poprimila konačni razmještaj jer ne želim napamet i bespotrebno stavljati stvari. Uz to svaki veći komad namještaja koji se unosi, iznosi, mijenja ili premješta utječe na konačni zvuk sustava na bolje ili lošije. S obzirom da sam jako dobro upoznat sa zvukom i mogućnostima istog kod mene znam i što je najbolje za mene. Inače, dijelove svog sustava imao sam prilike prije kupnje čuti u nekoliko navrata kod trgovaca u "kontroliranim uvjetima " pa samim time i znam što mogu postići u svome prostoru. Isto tako i sami prodavači su dolazili kod mene i potvrdili da ima smisla isto kao i nekolicina prijatelja audiofila.

ps,

kad pogledam cijene apsorbera, difuzora i bas trapova radije ću kupiti lijepu sliku za zid ili kvalitetan komad namještaja.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Rekoh već 100 puta; svatko sam neka proba (ako želi) !

Neće oni koji ne promjene osigurač "imati lošiji zvuk", jer su te promjene vrlo male !
Uopće se niti malo ne mijenja osnovni karakter zvuka (samo neke nijanse nekih dijelova zvučne slike).

 

U takve probe se upuštaš kada imaš puno slobodnog vremena i kada su one troškovno dosta beznačajne.
I probe tog "upitnog" slušnog rezultata u Hifi uopće nisu nužne !!!

Ima puno važnijih stvari koje mogu unaprijediti zvuk.
Kao npr. akustički tetman sobe (difuzori, absorberi, bas trapovi, akustički strop), pogotovo ako su stučno izvedeni.

 

I igranje sa položajem zvučnika (i ostatka sustava) u sobi može dati vrlo čujnre pomake.
A da o zamjeni zvučnika, amplifikacije i izvora zvuka i ne govorim.

Ako stvarno misliš složiti (bolja riječ od kupiti) HiFi sustav imaš ćeš podršku i od mene i od svakog člana ovdje !

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da i mene ti apsorber i bas trapovi poprilicno odbijaju..vjerujem da se u kucnim uvjetima moze dobit high-end zvuk bez navedenih dodataka!Zavijese,slike,tapet,knjige,police…mislim bitan je i suzivota sa ostalim ukucanima a ne samo max domet postojeceg sistema i prostora!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
kako moze neko pisat o hifi a nema doma solidan sustav...

definicije nam se razlikuju sta znaci solidan sustav.

meni npr cijena ne igra direktno ulogu a vama je naj bitniji faktor pri odlucivanju dali nesto valja ili ne, dok nas vjerujem ima tu kojima je bitnije da dobro zvuci, meni je bitno da dobro zvuci ali nemam nista protiv mjerenja i matematike za potvrdu da dobro zvuci.

iskreno cudi me kako neko elektro struke moze izjavit da struja "ponovno pocima" nakon stekera. volegradele je mislim spomeni shielding za kabel od napajanja sta jos mogu razumit npr. jeste li na to mislili ili.

usb/pc audio ima vecih problema od misterioznih flipanih bitova koje rjesavaju kabeli pleteni kosom 40 godisnje djevice, npr visokofrekventni sum na sirokom spektru frekvencija s djelovima u audio frekvencijama. kako to rjesavate?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo rezultata kraće usporedbe dva USB kabela dosta različitog cjenovnog ranga.


Prva usporedba je rađena sa USB kabelom priključenim sa PC-a prvo na Musical Fidelity SPDIF konverter, pa onda na Musician Draco DAC.


Druga usporedba je bio spoj sa PC-a, direktno sa USB kabelom u DAC.


U oba načina spajanja je Mogamii USB kabel malo lošije zvučao !


Bilo je bilo je vrlo blage "kreštavosti" u njegovom zvuku, srednjetonski spektar nije imao tako gladak protok glazbe. Malo su se manje nazirali detalji kod reprodukcije.


Bas je u oba načina spajanja i sa oba USB kabela bio takoreći isti. I pozornica, tu negdje.


Te su razlike bile veće kod direktnog spajanja USB kabela sa PC-a na DAC.
Sa SPDIF konverterom je to bolje galvanski odvojeno, pa moguće zato.

Ukupne su razlike dosta male (osim one "grubosti" u zvuku jeftinijeeg) i teško bi se čule da nema trenutne direktne usporedbe.

 
2 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako je dnevna obiteljska soba u pitanju onda zasigurno mora biti kompromisa. Ne kažem da ne bih stavio još pokoji panel, ali eto... ne smijem. Stavio sam četiri trokutasta u uglovima plafona, dva pravokutna na dvije spojnice tih uglova i jedan iza leđa. Za više od toga... nemam dozvolu. A slike, pogotovo sa staklom, ne pridonose zvuku. Manja šteta je ako su hrapave površine npr. ulje na platnu koje mogu raditi kao nekakav slabašni difuzor.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
kako moze neko pisat o hifi a nema doma solidan sustav...

definicije nam se razlikuju sta znaci solidan sustav.

meni npr cijena ne igra direktno ulogu a vama je naj bitniji faktor pri odlucivanju dali nesto valja ili ne, dok nas vjerujem ima tu kojima je bitnije da dobro zvuci, meni je bitno da dobro zvuci ali nemam nista protiv mjerenja i matematike za potvrdu da dobro zvuci.

iskreno cudi me kako neko elektro struke moze izjavit da struja "ponovno pocima" nakon stekera. volegradele je mislim spomeni shielding za kabel od napajanja sta jos mogu razumit npr. jeste li na to mislili ili.

usb/pc audio ima vecih problema od misterioznih flipanih bitova koje rjesavaju kabeli pleteni kosom 40 godisnje djevice, npr visokofrekventni sum na sirokom spektru frekvencija s djelovima u audio frekvencijama. kako to rjesavate?

 Sumnjam da je netko tko drži do zvuka ovako nešto izjavio. No, jako često s većom cijenom dolaze i bolji dijelovi kod uređaja (driveri kod zvučnika, znaš već i sam). Meni prvom cijena ne diktira kvalitetu zvuka. No u jednom si u pravu. Jako puno "audiofila" sluša očima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 12:39 (Just Outlaw).
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Rekoh već 100 puta; svatko sam neka proba (ako želi) !

Neće oni koji ne promjene osigurač "imati lošiji zvuk", jer su te promjene vrlo male !
Uopće se niti malo ne mijenja osnovni karakter zvuka (samo neke nijanse nekih dijelova zvučne slike).

 

U takve probe se upuštaš kada imaš puno slobodnog vremena i kada su one troškovno dosta beznačajne.
I probe tog "upitnog" slušnog rezultata u Hifi uopće nisu nužne !!!

Ima puno važnijih stvari koje mogu unaprijediti zvuk.
Kao npr. akustički tetman sobe (difuzori, absorberi, bas trapovi, akustički strop), pogotovo ako su stučno izvedeni.

 

I igranje sa položajem zvučnika (i ostatka sustava) u sobi može dati vrlo čujnre pomake.
A da o zamjeni zvučnika, amplifikacije i izvora zvuka i ne govorim.

Ako stvarno misliš složiti (bolja riječ od kupiti) HiFi sustav imaš ćeš podršku i od mene i od svakog člana ovdje !

 Neću ga složiti, uzeti, nabaviti ili dodaj još koji eufemizam nego ću ga kupiti odnosno za njega dati novac, veliku količinu novaca za skupe uređaje.

 

Btw. ne odgovaraš na pitanja koja su ti postavljena, naravno nisi niti dužan pa dok razmišljaš o njima evo još jedno...

 

Ukoliko si ti primijetio kako s audiofilskim osiguračem imaš bolji zvuk u područjima u kojima si primijetio pomake na bolje u kakvoći zvuka kako onda onaj koji neće zamijeniti osigurače za audiofilske, skuplje (naglašeno) neće "imati lošiji zvuk" za ove promjene na bolje?

 

Želiš li u stvari reći kako nisi primijetio nikakve pomake na bolje pa ćete onda oboje imati isti zvuk a ti ipak malo bolji jer imaš tinitus pa čuješ ono što drugi ne čuju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 12:44 (notloB).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
notloB kaže...
analogni kaže...

Rekoh već 100 puta; svatko sam neka proba (ako želi) !

Neće oni koji ne promjene osigurač "imati lošiji zvuk", jer su te promjene vrlo male !
Uopće se niti malo ne mijenja osnovni karakter zvuka (samo neke nijanse nekih dijelova zvučne slike).

 

U takve probe se upuštaš kada imaš puno slobodnog vremena i kada su one troškovno dosta beznačajne.
I probe tog "upitnog" slušnog rezultata u Hifi uopće nisu nužne !!!

Ima puno važnijih stvari koje mogu unaprijediti zvuk.
Kao npr. akustički tetman sobe (difuzori, absorberi, bas trapovi, akustički strop), pogotovo ako su stučno izvedeni.

 

I igranje sa položajem zvučnika (i ostatka sustava) u sobi može dati vrlo čujnre pomake.
A da o zamjeni zvučnika, amplifikacije i izvora zvuka i ne govorim.

Ako stvarno misliš složiti (bolja riječ od kupiti) HiFi sustav imaš ćeš podršku i od mene i od svakog člana ovdje !

 Neću ga složiti, uzeti, nabaviti ili dodaj još koji eufemizam nego ću ga kupiti odnosno za njega dati novac, veliki količinu novaca za skupe uređaje.

 

Btw. ne odgovaraš na pitanja koja su ti postavljena, naravno nisi niti dužan pa dok razmišljaš o njima evo još jedno...

 

Ukoliko si ti primijetio kako s audiofilskim osiguračem imaš bolji zvuk u područjima u kojima si primijetio pomake na bolje u kakvoći zvuka kako onda onaj koji neće zamijeniti osigurače za audiofilske, skuplje (naglašeno) neće "imati lošiji zvuk" za ove promjene na bolje?

 

Želiš li u stvari reći kako nisi primijetio nikakve pomake na bolje pa ćete onda oboje imati isti zvuk a ti ipak malo bolji jer imaš tinitus pa čuješ ono što drugi ne čuju?

Hobi je subjektivan, jel to toliko teško shvatiti? Slušajući isti sistem s 3 kolege, svatko od nas je imao sličan doživljaj, ali je svatko od nas imao drugačije zamjerke (jednom malo svijetlo, drugom fali mrvu detalja u visokima, trećem zamućen srednji...).

Jel stvar u sistemu ili našem doživljaju zvuka?

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Ako je dnevna obiteljska soba u pitanju onda zasigurno mora biti kompromisa. Ne kažem da ne bih stavio još pokoji panel, ali eto... ne smijem. Stavio sam četiri trokutasta u uglovima plafona, dva pravokutna na dvije spojnice tih uglova i jedan iza leđa. Za više od toga... nemam dozvolu. A slike, pogotovo sa staklom, ne pridonose zvuku. Manja šteta je ako su hrapave površine npr. ulje na platnu koje mogu raditi kao nekakav slabašni difuzor.

 Znaš i sam da danas apsorbere i difuzore možeš dobiti u takvim uzorcima da mogu predstavljati ukras ili sliku u sobi. Prošla su vremena kad je to izgledalo kao kutije za jaja na zidovima. Može se to jako kulturno i ukusno složiti.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

@notloB,

Zamaraš nas ovdje sa konstantnim trolanjem !

Pokušao sam u gornjem postu uspostaviti "normalnu" komunikaciju, ali ne ide !

Dakle, nema više odgovaranja na ponavljajuća i nesuvisla pitanja s moje strane !

 

 

 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
notloB kaže...
analogni kaže...

Rekoh već 100 puta; svatko sam neka proba (ako želi) !

Neće oni koji ne promjene osigurač "imati lošiji zvuk", jer su te promjene vrlo male !
Uopće se niti malo ne mijenja osnovni karakter zvuka (samo neke nijanse nekih dijelova zvučne slike).

 

U takve probe se upuštaš kada imaš puno slobodnog vremena i kada su one troškovno dosta beznačajne.
I probe tog "upitnog" slušnog rezultata u Hifi uopće nisu nužne !!!

Ima puno važnijih stvari koje mogu unaprijediti zvuk.
Kao npr. akustički tetman sobe (difuzori, absorberi, bas trapovi, akustički strop), pogotovo ako su stučno izvedeni.

 

I igranje sa položajem zvučnika (i ostatka sustava) u sobi može dati vrlo čujnre pomake.
A da o zamjeni zvučnika, amplifikacije i izvora zvuka i ne govorim.

Ako stvarno misliš složiti (bolja riječ od kupiti) HiFi sustav imaš ćeš podršku i od mene i od svakog člana ovdje !

 Neću ga složiti, uzeti, nabaviti ili dodaj još koji eufemizam nego ću ga kupiti odnosno za njega dati novac, veliki količinu novaca za skupe uređaje.

 

Btw. ne odgovaraš na pitanja koja su ti postavljena, naravno nisi niti dužan pa dok razmišljaš o njima evo još jedno...

 

Ukoliko si ti primijetio kako s audiofilskim osiguračem imaš bolji zvuk u područjima u kojima si primijetio pomake na bolje u kakvoći zvuka kako onda onaj koji neće zamijeniti osigurače za audiofilske, skuplje (naglašeno) neće "imati lošiji zvuk" za ove promjene na bolje?

 

Želiš li u stvari reći kako nisi primijetio nikakve pomake na bolje pa ćete onda oboje imati isti zvuk a ti ipak malo bolji jer imaš tinitus pa čuješ ono što drugi ne čuju?

Hobi je subjektivan, jel to toliko teško shvatiti? Slušajući isti sistem s 3 kolege, svatko od nas je imao sličan doživljaj, ali je svatko od nas imao drugačije zamjerke (jednom malo svijetlo, drugom fali mrvu detalja u visokima, trećem zamućen srednji...).

Jel stvar u sistemu ili našem doživljaju zvuka?

 Već sam o tome pričao na temi i više mi se ne da, svjestan sam različitih ušesa ali isto tako i klasičnog BSa koji pojedinci prodaju po temi uz razmetanje novcima, uređajima, preseravanjima... ova tema je sajam taštine, primjer hiperpotrošačkog društva, najgoreg kapitalizma i malograđanštine više nego i jedna na forumu, što ćemo... što je tu je, sam pao sam se ubio, tražili smo gledajmo, nije da i sam ne sudjelujem u cirkusu, ipak mislim, trudim se biti objektivan i ne prodavati bs kad ocjenjujem uređaje koje koristim.

 

Edit. neću više, dosta mi je raskrinkavanja trolova, doviđenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 13:01 (notloB).
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

@notloB,

Zamaraš nas ovdje sa konstantnim trolanjem !

Pokušao sam u gornjem postu uspostaviti "normalnu" komunikaciju, ali ne ide !

Dakle, nema više odgovaranja na ponavljajuća i nesuvisla pitanja s moje strane !

 

 

Za smaranje, postoji opcija ignoriraj autora

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
 

definicije nam se razlikuju sta znaci solidan sustav.

meni npr cijena ne igra direktno ulogu a vama je naj bitniji faktor pri odlucivanju dali nesto valja ili ne, dok nas vjerujem ima tu kojima je bitnije da dobro zvuci, meni je bitno da dobro zvuci ali nemam nista protiv mjerenja i matematike za potvrdu da dobro zvuci.

iskreno cudi me kako neko elektro struke moze izjavit da struja "ponovno pocima" nakon stekera. volegradele je mislim spomeni shielding za kabel od napajanja sta jos mogu razumit npr. jeste li na to mislili ili.

usb/pc audio ima vecih problema od misterioznih flipanih bitova koje rjesavaju kabeli pleteni kosom 40 godisnje djevice, npr visokofrekventni sum na sirokom spektru frekvencija s djelovima u audio frekvencijama. kako to rjesavate?

Pojam s"solidan sustav" je općenit, vrlo širok pojam i poimanje istog je individualne naravi.


Da kažemo uprošćeno (osobni stav); to je " sustav na kojem se već jasnije čuju detalji u zvuku, pozornica sa svojim parametrima, relativvno prezentan srednjetonski spektar i prihvatljivo kontroliran bas. Uz prihvačajuću timbralnu ispravnost vokala i instrumenata".

 

Naravno da je "nama" (Audiofilima valjda) bitno "da li nešto valja ili ne" !
Kvaliteta izrade i ZVUKA je najbitnija.
Nažalost, kao i u svemu "koliko para toliko muzike" !
S time da sa iskustvom tu možeš dosta ušparati.

 

Nigdje nisam napisao da struja "ponovo pocima" nakon štekera !

Napisao sam "da priča" počinje iz početka.
Novo priključno mjesto, novi strujni kabel, novi uređaj itd. u nizu za napajanje.

 

Dakako da "USB/PC audio ima većih problema", a o tome sam gore i pisao. Nema (za sada ) dalje potrebe o tome pisati.

Problemi sa PC audiom se ne rješavaju sa USB ili Coax digitalnim kabelima !!!!!
Nipošto !!!

 

To se rješava s boljim Transportom (PC/Laptop/Streamer/Media Player..), sa boljim DAC-om (externim ili npr. u Streameru) i sl.
Dakako da je tu važna i kvalitetna Fonoteka u vidu nativnih flac zapisa 16/44 i više rezolucije i DSD-a.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 15:40 (analogni).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Master Mariner kaže...

Ako je dnevna obiteljska soba u pitanju onda zasigurno mora biti kompromisa. Ne kažem da ne bih stavio još pokoji panel, ali eto... ne smijem. Stavio sam četiri trokutasta u uglovima plafona, dva pravokutna na dvije spojnice tih uglova i jedan iza leđa. Za više od toga... nemam dozvolu. A slike, pogotovo sa staklom, ne pridonose zvuku. Manja šteta je ako su hrapave površine npr. ulje na platnu koje mogu raditi kao nekakav slabašni difuzor.

 Znaš i sam da danas apsorbere i difuzore možeš dobiti u takvim uzorcima da mogu predstavljati ukras ili sliku u sobi. Prošla su vremena kad je to izgledalo kao kutije za jaja na zidovima. Može se to jako kulturno i ukusno složiti.

Obzirom trebam jako puno učiti od vas iskusnijih, i puno palente još pojesti, evo sam uočio jednu temu, cjelinu, detalj od kuda početi. 
Absorberi, a može i difuzori, uočio sam da se spominju u kutevima Platona, zanimljivo nadasve, ali što ako je zgrada starijeg tipa gradnje, pa su stranice sobe i linija ugla lagano uvijene ”unutra”?!?! 
Koliko to pomaže u samom početku i cjelini uopće, ili čak štoviše odmaže?!?! 

Moram priznati da sam uočio da se spominju stalaže sa knjigama, koliko one ustvari pomažu, ili samo dobro ”upijaju” nešto?!?! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Li-la je da se samo sa iskustvom moze uštediti.

 

Npr, ja sam kupovao zvučnike, slušao sam focale, ti zvučnici jesu super divni krasni ali brate mili ne mislim slusati jazz i slicno, rock je na tim zvucnicima meni ocajno zvucao. Probao sam dynaudio, tada 2x jeftinije, i sve što JA slušam i što ću slušati (dakle slušati glazbu, ne opremu) mi je zvučalo 10x bolje. To nije bilo iskustvo u pitanju jer mi je to bio drugi par zvučnika u zivotu.

 

Jedino što je po meni malo blamaža je kupovati zvučnike na slijepo

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
ATJLučko kaže...

 

Moram priznati da sam uočio da se spominju stalaže sa knjigama, koliko one ustvari pomažu, ili samo dobro ”upijaju” nešto?!?! 

 Stalaže sa knjigama su super ako je soba ječna odnosno prazna. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice