Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
farabuto kaže...

analogni/olif

bez ljutnje ali ne zanimaju me te voodoo điđe-miđe. Držim se svetog trojstva u hifi-u : pojačalo-zvučnici-soba. Inače smatram da imam podosta kvalitetnu hifi opremu pa bi po toj logici trebao nešto i čuti od tih " modnih dodataka " ali uglavnom nije tako. Međutim, ne čujemo svi isto i svako troši svoj novac na svoj način.Evo jedne slike dok slušam Karunesh na B sistemu : NuPrime Ida 8 - ATC SCM 11 preko bluetootha 

 Ili ti qerče imat dug rep ili ti zmija izlazi iz zida...

 Zmija zvana Nimak 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

@Dabar_solta_V2,

U krivu si !


Nisu to "žice svakakve " i nisu baš previše "raštrkane".
Flat kabel je 3 cm odvojen od gornjih tiskanih pločica, ide ispod njih i min 3 cm je udaljen od njih !
Audio Note je to !


A tweakom od strane Zastupnika (po uputama iz Audio Note) su stavljeni kvalitetni WBT RCA konektori i srebrna AN žica od njih do ulaznog dijela.
Gumb balansa je zbog boljeg zvuka isključen.
A ako se kužiš mogao si vidjeti cijeli kup dodatnih AN i Mundorf kondenzatora.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 17:23 (analogni).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sta da kazem, oprosti, jednostavno izgleda mi neuredno i ko da su 3 razlicita meštra nešto dodavala. čak i taj pcb poviše flat kabela izgleda ko da se neko sjeti na kraju dodat. doli su flat žice, pa su sastrane twisted, pa od iza obične u zraku nekakvi mostovi, a sve signal?! mundorfi me ne fasciniraju sami po sebi ako su obješeni na stablo u šumi, blagi ocd imam za te stvari.

kabele slicni ovima ko tu IDE flat kabelima i konektorima inace nalazim u raznoj jeftinijoj opremi stavljene i cesto imaju problema s kontaktom na konektorima, ali nikad ih nisam nigdi vidi blizu visokog napona, 3 ili 5 cm.

dali ste probali koji drugi preamp? ako niste definitivno preporuka, neznam koja klasa su audio note ali može to bolje sigurno.
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

@Master Mariner,
Isprobaj, poslušaj, pa se sam uvjeri ima li ili nema boljitka !

 

 Ma sve mi je jasno i u principu se slažem s tobom. Ali ne mogu se oteti dojmu da je to suvišni trošak. Zanima me da li su ti osigurači istih karakteristika kao i oni koje si zamijenio? Pitam jer sam vidio da se znaju staviti 0,5A jači od originala i onda se navodno primijeti nekakav boljitak u zvuku. Ili... se u tvom slučaju sve bazira na kvalitetnijim materijalima u samom osiguraču?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 20:04 (Master Mariner).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mislim da se sve bazira na kvalitetnijem materijalu osigurača.
Za ova dva Aucharm nisam mogao birati snagu, pa su oba 3A.

Vjerojatno više od onih staklenih Bussman (koji su bili tvornički) na kojim baš ne mogu pročitati oznaku snage.

Ovaj novi HiFi Tuning koji sam danas naručio je 2A. Nečkao sam se između toga ili onog od 1,5-6/1,8 A.
Ionako, ako dođe neka "divlja" struja/napon izgorjet će oba !

 

 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
sta da kazem, oprosti, jednostavno izgleda mi neuredno i ko da su 3 razlicita meštra nešto dodavala. čak i taj pcb poviše flat kabela izgleda ko da se neko sjeti na kraju dodat. doli su flat žice, pa su sastrane twisted, pa od iza obične u zraku nekakvi mostovi, a sve signal?! mundorfi me ne fasciniraju sami po sebi ako su obješeni na stablo u šumi, blagi ocd imam za te stvari.

kabele slicni ovima ko tu IDE flat kabelima i konektorima inace nalazim u raznoj jeftinijoj opremi stavljene i cesto imaju problema s kontaktom na konektorima, ali nikad ih nisam nigdi vidi blizu visokog napona, 3 ili 5 cm.

dali ste probali koji drugi preamp? ako niste definitivno preporuka, neznam koja klasa su audio note ali može to bolje sigurno.

Pa, svi veći snopovi kabela su uedno upletni i povezani vezicama.
Pa što bi ti onda rekao za neke uređaje koji su vodovima povezani na  "Point to Point"način ?
Ne brini, Audio Note je vrlo renomirana firma i znaju što rade !

Dakako da može bolje.
Ima serija 3, 4 i 5 iznad ovoga što imam ja, ali koštaju !
Filozofija AN se bazira na skoro istoj topologiji od početnog do najvišeg nivoa nekog uređaja.
U one skuplje se samo ugrađuju bolji materijali (uz neke izmjene, eventualno u izvedbi).

Audio Note je klasa za sebe i u najnižoj seriji uređja nemaju baš nešto ispod 1.500 €.
Njihov DAC 5 košta više od 50.000 € !

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

dali ste probali koji drugi preamp? ako niste definitivno preporuka, neznam koja klasa su audio note ali može to bolje sigurno.

Prije nego sam se odlučio za ovaj AN cijevni preamp, isprobao sam 5-6 pretpojčala u svom sustavu !

 

I sada je na testu jedan tranzistorski preamp renomirane firme.
Nemam dozvolu vlasnika da ga opišem.

Ali svira odlično !
Dakako, drugačiji karakter od cijevnog ustroja.
Oba pašu na moj Pass Aleph 5 A klase i vrlo dobro zvuče.
Ovaj SS ima možda bolje definiran bas, a AN zvuči više "miloklizno "

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kazes bolji materijali..bolja smjesa..keramika umjesto stakla..ne kuzim zasto bih to trebalo utegnut bas i prosirit zvucnu pozornicu?!
Najbolje onda izbacit osigurac iz sheme..zvuk bi onda bio sigurno par puta bolji..ako pregori pregori..benefiti su daleko veci od troska popravka izlaza ako pregore!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ono predpojacalo kao da se djeca igrala, korišteni najjeftiniji kablovi, telefonska žica, aluminij, lem, gubitci struje na svakom mm a njega brine osigurač, al glavno da je kuglu stavio gore, oko glave aluminijska folija  

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ajd, ne kaki ga ! 

Nikad iznutra nisi vidio cijevni preamp ! 

Snopovi su uredno povezani, a unutra ima i srebrne žice.

Što bi ti onda rekao za Pint to Point spajanje !?

 

Audio Note njje "smiješna" firma, a ti baš nisi neke elektroničke struke kad tako trkeljaš ! 

Evo dolje Audio Note (japanski) Kondo pojačalo, slika iznutrica.
Kakav "rusvaj" od žica..jel da !
A košta samo sitničavih 35.000 € !!
Dajte najte.....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 11:25 (analogni).
 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Kazes bolji materijali..bolja smjesa..keramika umjesto stakla..ne kuzim zasto bih to trebalo utegnut bas i prosirit zvucnu pozornicu?!
Najbolje onda izbacit osigurac iz sheme..zvuk bi onda bio sigurno par puta bolji..ako pregori pregori..benefiti su daleko veci od troska popravka izlaza ako pregore!

 Ne možeš samo tako izbaciti osigurač iz uređaja i kratko to spojiti !

To se kosi sa pravilim o sigurnisti uređaja !

 

Mogu ti kazati samo jednu stvar, probaj pa onda sudi ! 

 

 

Ovako ti tvrdnje nemaju nikakvog uporišta.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa kad vidim ovako sulude ideje i rijesenja za dobar zvuk to mi se namece kao sasvim legitimno rijesenje!

I da da malo zaustavimo pljuvanje po samom uređaju,Audio Note je vrlo ozbiljna i cijenjeni audio proizvođać!Da se moglo nesto bolje stavit i napravit vjerujem da bih to i napravili..ukljucujuci i “kvalitetnije audio grade” osigurace!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tako nekako !
Pa, Audio Note je u ovaj moj preamp stavio ipak malo bolje Bussman osigurače od dva Bussmana u mom DAC-u !

 

A sve žice i kabele ima sa svoje (koje u osnovnom materijalu proizvedu dobavljači po njihovim specifikacijama !

U najvišem rangu je mahom prisutno srebrno ožičenje uređaja i zvučnika.
Pa i trafoi su sa srebrnom žicom !
Njihovi najbolji zvučnici u sebi i u vanjskim skretnicama imaju srebra; boli glava !

Sakupljača sekundarnih sirovina bi strefilo da to vidi!


U uređajima nižeg ranga je večinom bakarno ožičenje i pripadajući analogni kabeli, te se preporukom zastupnika ne isplati tamo napamet stavljati srebrne analogne kabele.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Kazes bolji materijali..bolja smjesa..keramika umjesto stakla..ne kuzim zasto bih to trebalo utegnut bas i prosirit zvucnu pozornicu?!
Najbolje onda izbacit osigurac iz sheme..zvuk bi onda bio sigurno par puta bolji..ako pregori pregori..benefiti su daleko veci od troska popravka izlaza ako pregore!

 

... al ako se pojacalo zapali jer nema osiguraca i izgori stan/kuca, nemoj se cuditi kada ti osiguranje odbije pokriti stetu ili mozda cak dobijes i kaznenu prijavu:)

 

Svatko ulaze novce u sta god zeli, a zasto ljudi koji nemaju znanja niti iskustva o tematici govore kako je to bacanje novaca ili snake oil?

~~ sound sommelier ~~
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
volegradele kaže...
Kazes bolji materijali..bolja smjesa..keramika umjesto stakla..ne kuzim zasto bih to trebalo utegnut bas i prosirit zvucnu pozornicu?!
Najbolje onda izbacit osigurac iz sheme..zvuk bi onda bio sigurno par puta bolji..ako pregori pregori..benefiti su daleko veci od troska popravka izlaza ako pregore!

 

... al ako se pojacalo zapali jer nema osiguraca i izgori stan/kuca, nemoj se cuditi kada ti osiguranje odbije pokriti stetu ili mozda cak dobijes i kaznenu prijavu:)

 

Svatko ulaze novce u sta god zeli, a zasto ljudi koji nemaju znanja niti iskustva o tematici govore kako je to bacanje novaca ili snake oil?

 

Iskustvo i znanje = jedan cd diane krall

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
pls nemojte se svadjat oko tih iskustva i znanja i ciji je veci, jednima iskustvo i znanje govori da ti osiguraci nemaju smisla drugima suprotno, svak trosi pare na sta oce. dobronamjerni savjet da ti osiguraci nemaju smisla a pogotovo u sumi drugih problema je samo to, dobronamjeran savjet.

s tehnicke strane miliomi otpora na 220v prije trafa i ispravljaca ne prestavljaju nikakav problem. je tanka zica ali je kratka, pogledajte 100A osigurac ko onaj sta ide u strujni ormar na ulazu u kucu nadjite na google sliku rastavljenog pa pogledajte koliko mali presjek podnosi 100A, isto pogledajte kako je taj mali presjek slozen mozda vam intuitivno bude jasnije zasto osigurac nije problem.
pogledajte isto koliko su male zicice u tranzistorima koje idu na die, npr 2n3055 proguglajte rastavljen..
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne teoretiziraj bez iskutva, glede osigurača !
Isprobaj neki solidan Audio Grade na kvalitetnom sustavu (ako ga imaš), pa onda napiši zaključke !
Možeš ga kasnije i rastaviti (ako ti nije žao 60 €, kolko košta ovaj njemački).

 

Ako nisi čuo promjenu, sve pet !
Takvo je tvoje iskustvo !

Sve ostalo je trkeljanje u prazno.

 
0 7 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

sry ne raspravljamo tu o iskustvu ni ciji je veci, nego o realnim stvarima.

ta opravdanja za skupe osiguraće su smješna, jeste ikad mjerili koliki je odmak napona u stvarnom svijetu na vašoj utićnici?
meni u radioni zna bit od 208 do 245V, i o tome se ne prića a prića se o milivoltima pada na osiguraću? please.

slučajno imam 10kV osigurać rastavljen pa pogledajte kolika je žica, ok nije fer uspoređivat 10kv s 220 i ima 4 žice paralelno ali čisto da vidite da ta prića nema smisla.

živili!

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Kazes bolji materijali..bolja smjesa..keramika umjesto stakla..ne kuzim zasto bih to trebalo utegnut bas i prosirit zvucnu pozornicu?!
Najbolje onda izbacit osigurac iz sheme..zvuk bi onda bio sigurno par puta bolji..ako pregori pregori..benefiti su daleko veci od troska popravka izlaza ako pregore!

 Pa pojedinci su na svoju ruku izbacivali sklop s osiguračom i ostvarili, po njima, primjetno poboljšanje. Naravno to nikome nisu preporučili jer stavljaju uređaj u rizik i dovodi do gubitka jamstva. Mogu shvatiti da je osigurač s takvim minimalnim protokom struje/signala usko grlo i da je zbog minimalnog signala moguće nužno imati kvalitetne materijale unutar osigurača kako bi se taj signal i zaštitio.

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Dok analogni jučer nije spomenija audiofilske osigurače nisam niti primjetija da se negdje spominju, a sad svako malo naletim na njih. Vidim da Gustard prodaje svoje za 24.99 USD. Imam osjećaj da će ovo bit godina audiofilskih osigurača kao jedne od najvažnijih "sporednih" stvari kod hifija. :-)

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Netko ce dobiti ''bolji'' zvuk a netko lovu na racun :)

 

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Priča sa Audio grade osiguračima u uređajima( pa i razvodnoj ploči) je već podosta stara.

Svatko treba sam odlučiti da li želi to isprobati.
Jedino tako će saznati da li to kod njega čini neki (mali) pomak u zvuku.

 

Trošak tu nije neka velika stavka.

Odlučeš se za onaj, od 26, 60 100 ili 150 €.
Iznad toga su sume samo za "odlikaše".

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
za odlikase je ostavit tvornicke osigurace a imat pure sine inverter prije opreme.

ili jednostavnije uzimat samo opremu s superiornim switching napajanjima, npr s aktivnim pfc-om.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Superiorno switching napajanje !??
Naspram kvalitetnog linearnog !?

Pa ne znam baš......

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
switching je superioran, mozda u nekim specificnim uvjetima linearni vise odgovara za namjenu. ajmo to zanemarit.
sta se tice ove price o padu napona i regulaciji, definitivno je switching napajanje superiorno.

manje bitno meni osobno pojacala s switching napajanjem zvuce opcenito "mirnije". zapravo zvuce mi isto ko pojacala s linearnim trafom koja imaju dodatnu aktivnu dc regulaciju.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Osim u D klasi amplifikacije (i digitalije), gdje si ti u kvalitetnim integriranim pojačalima ili izlazima vidio switcher napajanje ?
Poglavito u A klasi uređaja !

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
pls nemojte se svadjat oko tih iskustva i znanja i ciji je veci, jednima iskustvo i znanje govori da ti osiguraci nemaju smisla drugima suprotno, svak trosi pare na sta oce. dobronamjerni savjet da ti osiguraci nemaju smisla a pogotovo u sumi drugih problema je samo to, dobronamjeran savjet.

s tehnicke strane miliomi otpora na 220v prije trafa i ispravljaca ne prestavljaju nikakav problem. je tanka zica ali je kratka, pogledajte 100A osigurac ko onaj sta ide u strujni ormar na ulazu u kucu nadjite na google sliku rastavljenog pa pogledajte koliko mali presjek podnosi 100A, isto pogledajte kako je taj mali presjek slozen mozda vam intuitivno bude jasnije zasto osigurac nije problem.
pogledajte isto koliko su male zicice u tranzistorima koje idu na die, npr 2n3055 proguglajte rastavljen..

 

Sori al ti niti ja nemamo apsolutnog pojma o fizici osiguraca i sta se tamo stvarno desava! 

Znaci, sa tehnicke strane, bolje da sutimo. 

 

Imas tisuce ljudi koji tvrde da cuju razliku, i tisuce koji ne cuju. 

I sta je sada tvoj problem? To sto mislis da znas nesto o osiguracima (a neznas, nitko ovdje u biti), to sto nemas para za kupiti i probati sam, to sto drugi cuju nesto sto ti ne cujes...? Ne kuzim, zasto tvrdo drzati stav o necemu o cemu nemas iskustva niti pravog znanja? 

 

~~ sound sommelier ~~
2 godine
online
Vaš audio kutak

Samo ukoliko imate kuću na proplanku uz potok s vlastitom mini hidrocentralom možete dobiti kristalno čisti zvuk iz vaših audio sustava, nikako prljava struja, nafta, mazut i ugljen ostavljaju trag na sound stageu koji tada biva uzak sa zamuljanim tonovima. Tko ne vjeruje neka proba iz jednog i drugog izvora pa neka onda kaže, dakle bez probe nema teorije da ocjenjujete zvuk jer ne znate. Ništa logika i znanje iz elektrotehnike, akustike... probati molim.

 

Sutra ću na pojačalo staviti plišanog jednoroga kupljenog u zimbabveu, ako se zvuk popravi javim vam da i vi probate.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 15:49 (notloB).
Moj PC  
8 2 hvala 1
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ove prodavače cipela koji su debelo promašili hobi treba usmjeriti na rad za opće dobro jer očito imaju šesto čulo koje detektira najmanje oscilacije prolaska struje kroz bilokoji kabel bolje od bilokojeg mjernog instrumenta u razlicitim strujnim krugovima.

Doslovno svojim nadnaravnim sluhom ili šestim čulom ruše temelje fizike i elektrotehnike, sve što smo godinama učili pada sad u vodu.

Momci/starci, pretvorite svoju nadarenost u novac ili bar za opće dobro čovječanstva, ne morate vašu superiornost forumašima nabijat na nos jer nismo vrijedni toga, douboki naklon i čast casual ekipi koja trpi ovo nadareno društvo 

Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma nek cuju meni to nije problem..ali zasto uvik nabolje..zasto utegne bas i prosiri zvucnu sliku!?
Mislim i ja sam audiofil..i ja svakog vraga cujem..ali odlucio sam malo podvuc crtu i neke stvari jednostavno logicki zanemarit!
Zasto Audio Note nije stavio odmah te osigurace od 50€ da dobije odmah bolje zvuceci proizvod!?
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2024 18:01 (volegradele).
Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice