Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Ove prodavače cipela koji su debelo promašili hobi treba usmjeriti na rad za opće dobro jer očito imaju šesto čulo koje detektira najmanje oscilacije prolaska struje kroz bilokoji kabel bolje od bilokojeg mjernog instrumenta u razlicitim strujnim krugovima.

Doslovno svojim nadnaravnim sluhom ili šestim čulom ruše temelje fizike i elektrotehnike, sve što smo godinama učili pada sad u vodu.

Momci/starci, pretvorite svoju nadarenost u novac ili bar za opće dobro čovječanstva, ne morate vašu superiornost forumašima nabijat na nos jer nismo vrijedni toga, douboki naklon i čast casual ekipi koja trpi ovo nadareno društvo 

 Čudi mi da se tek sada javljaš. Kolega analogni nikome ne nameće svoje mišljenje pa stoga ovo tvoje trkeljanje je jednostavno... nepristojno i neodgojeno. Ja sam više nego sumnjičav kad govorimo o osiguračima i boljitku kojeg oni stvaraju, ali ići vrijeđati kolegu zbog toga... ne hvala. Ti jedva dočekaš ovakve teme kako bi krenio u obračun bez ikakvog konstruktivnog razloga. Vjerojatno je takvo ponašanje za nekakvu dublju, stručnu analizu.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Osim u D klasi amplifikacije (i digitalije), gdje si ti u kvalitetnim integriranim pojačalima ili izlazima vidio switcher napajanje ?
Poglavito u A klasi uređaja !

 prvo mislim da je bilo studijsko pojačalo iz 90tih, prvih 20w u a klasi ostalih pretjeranih 980w mislim gh(dual supply ab klasa).
ima neki sony prastari AB klasa. ima u pro audio godinama ab i gh klase. zadnjih godina ima i u cisti hifi isto više primjera, cak eu proizvođaći.
mislim da i nelson pass kemija s tim par godina, bar vi bi trebali to znat.
to se radi već 30ak godina i nije ništa novo.. a klasa i switch napajanje su zapravo super kombinacija.

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja sam imao desetke pojačala kod sebe na probi i nisam baš nešto primjetio da imaju prekidačko napajanje.
Govorimo o malo ozbiljnijim pojačalima.

Prekidačko napajanje se dosta koristi kod digitalnih izvora zvuka.
A opet ima za njih upgrade u obliku linearnog napajanja, kao npr za Eversolo DMP A6 (LPS A6) ?
Kako to.....kako to ...?

 

Zašto se vrlo često naglašava za digitalne izvore i sl. da imaju u sebi linearno napajanje, kao neki boljitak ?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ma nek cuju meni to nije problem..ali zasto uvik nabolje..zasto utegne bas i prosiri zvucnu sliku!?
Mislim i ja sam audiofil..i ja svakog vraga cujem..ali odlucio sam malo podvuc crtu i neke stvari jednostavno logicki zanemarit!
Zasto Audio Note nije stavio odmah te osigurace od 50€ da dobije odmah bolje zvuceci proizvod!?

Pa, stavio je AN malo bolji Bussmann osigurač nego što je u mojem drugom DAC-u.
Za njihove serije preampa 3,4 i 5 ne znam, jer ih nisam otvarao.

 

Nikoga ja ne silim da stavi Audio Grade osigurač u neku svoju komponentu.
Nikoga.

Obični osigurač sasvim dobro obavlja svoju osnovnu ulogu, a to je zaštita uređaja (i okruženja).

 

A probati neki Audio Grade "normalne" cijene nije neka hereza niti ozbiljan trošak.
Pogotovu ne h HiFi.

2 godine
online
Vaš audio kutak

Gdje se točno nalazi osigurač na audio uređajima i treba li radi toga gdje se nalazi u stvari prvo promijeniti osigurač na razvodnoj ploči a prije toga onaj na trafo stanici a još prije toga.... promijeniti izvor napajanja na onaj na proplanku uz potok, ja vam ozbiljno govorim, čist izvor napajanja = čist zvuk, molim probati, nitko neće znati koliko je dobra zvučna slika ako nije uz plitak potok, danas sam stavio plastiku, pokrivalo od tipkovnice na zvučnik i dobio dodatnu distorziju na smeće od shoegazea koji slušam, molim probajte.

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
neznam, hifi propaganda?

jedan mestar je reka da su i linearna napajanja isto switching napajanja, samo spora tj u audio frekvencijama. :)

ali malo mi je to off topic. nebi se svadja.

vratite se na pocetak di imate problem da na osiguracu pada napon par milivolti ili koliko vec, niste specificirali. posto vas to brine toliko da kupujete osigurace koji kostaju dobro previse tog problema se rjesite na nacin da idete na opremu s switching napajanjima ili s linearnim ali obavezno reguliranim. ne treba vise kupovat te osigurace a rjesili ste problem koji vam smeta toliko da ste bili spremni izdvojit preko 50e za jedan osigurac, sta je apsurd ako uzmemo u obzir da je namjena tog osiguraca u realnom svijetu zanemariva zbog drugih vanjskih uvjeta koji utjecu na napon u rangu +-20V. znaci ako osigurac u sebi nema malu elektranu ne moze promjenit to sta se reklamira da mjenja.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Osnovna namjena osigurača (5x20mm) je da izgaranjem (pravovremenim, hm) zaštiti neki uređaj i njegovo okruženje.
I tu je priči kraj !
Za obične i normalne korisnike !

 

A kako ja nisam (sasvim) "čist", i imam ovakakv hobi, onda moram probati i Audio Grade ziherunge.

Puno je bitnija kvaliteta struje koja ti dolazi iz trafo stanice.
I dakako, kvaliteta napajačke sekcije uređaja (ne samo u amplifikaciji).

Sve ostale igre s posebnim kućnim vodom za Hifi, Audiofilske utičnice, letve, skuplji strujni kabeli, regeneratori napona (pa i Audio Grade osigurači) su dodatna igra koja može negdje donijeti neki napredak.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Slusate li vi glazbu od svih tih silnih nadogradnji, kemijanja i trazenja dlake u jajetu :) ?!

 

Vikend je pa tko ima srece da je free, lagano playlista izabrane glazbe i uzivanje ;)

 

 

 
8 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno da slušamo glazbu !

 

A kako smo neki u mirovini (dosta vremena se ima), a mirovine su velike, onda "slušamo" i zherunge !

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A i B HiFi sustav na istom mjestu u sobi !?


Da Vandresten ne stoje sa strane, odlučih danas da složim nešto kao B sustav !
Stavio sam ih pokraj Elac FS 209.2, unakrsno.

Jedino zajedničko za oba sustava je PC Lenovo kao Transport , USB kabel, pa na SPDIF konverter (može i bez njega), AES/EBU kabel i Musician Draco DAC.


Nema nikakvog prespajanja jer sa DAC-a, jer na AN/SS preamp ide XLR, a na Fisher Stereo receiver ide RCA kabel.
Mogu i to odvojiti da stavim svoj drugi C.E.C DAC, a da Transport flaca bude solidan Pioneer BDP (HDD ili Stick).
Dakle, Vandersten je spojen sa Fisher-a sa mojim kvalitetnim DIY Cotton zvučničkim kabelom i sa RGR Jumper-ima.


Zvuk ?


Pa, tek kada se malo zagrijalo, je to bilo za usporedbu.
Čula se razlika, dakako.
Kod Elac-a sa Audio Note tube preamp ( ili Brand SS) i sa Pass-om je pozornica bila malo veća, malo "zavodljiviji" zvuk, raskošniji.
I malo samo dublji bas
A kod Fishera i Vanderstena je to malo preciznije, malo samo "manji" Stage ali mi se čini da je fokus bolji.
Jeste tu bas malo manje dubok, ali vrlo čvrst i kontroliran.


Ali vidjet ću kada se vratim na A kombinaciju kako će svirati tada, sa dva zvučnika, jedan pored drugog. Možda se i tam nekaj skvrčilo !

 

Zaključno, jedno i drugo vrlo dobro zvuči !
B kombinacija je dušu dala za ljeto, jer ona prva sa A klasom...uh....


Ne znaš ako ne probaš, zar ne !?


LP pozdrav svima !

 
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

 Imam i ja odnedavno sistem B koji mi služi samo za tv i tuner, a ponekad se spojim  mobitelom preko bluetootha. U glavnom sistemu imam dva lampaša ( SET i Push-pull ) pa ih rotiram svakih mjesec,dva da promjenim zvuk.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Jedno pitanje za sve kolege, prosim lijepo za kaj veći broj odgovora 

 

Vaše mišljenje o Sweden brandu PRIMARE, gdje bi primarno svirao radio, moguće CD uz pojačalo/predpojačalo i recimo neke KEF samoistojeće kutije?!?! 

Dali bi prostorija, spavaća soba recimo 4x3m² bila premala ili prevelika za jutarnja buđenja ?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imao sam nekad Primare preamp i izlazno pojačalo.

Ali mislim da je nepotrebno da govorim o njemu !
Zato jer je soba definitivno pramala za neki ozbilniji HiFi, a pogotovu ne za samostojeće zvučnike.

 

Neka bolja mini linija sa Bookshelf zvučnicima ili sl.
Može i neka mala kombinacija pojačalo/pretpojačalo, ali opet Bookself zvučnici uz to.
I to ne oni jako veliki !

 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Imao sam nekad Primare preamp i izlazno pojačalo.

Ali mislim da je nepotrebno da govorim o njemu !
Zato jer je soba definitivno pramala za neki ozbilniji HiFi, a pogotovu ne za samostojeće zvučnike.

 

Neka bolja mini linija sa Bookshelf zvučnicima ili sl.
Može i neka mala kombinacija pojačalo/pretpojačalo, ali opet Bookself zvučnici uz to.
I to ne oni jako veliki !

Ako su takve dimenzije premale, neka 5x4m², kako bi takva odgovarala?! Ustvari, koliko bi mogao fercerat gadget kao CD35 Prisma koji je i CD player i radio?! 

 

Uvijek sam imao SONY one mini linije (u doba dok su imali i mini disc playere), no u zadnje vrijeme uočavam da nemaju u ponudi onaj high stupanj modela, stoga kuda se okrenut, DENONu, Marantzu, B&W Zeppelin, Panasonic, ...?!?!  

ATJ Lučko
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Soba od 20 m2 je već bolja opcija.
Tu mogu i manji samostojeći zvučnici.

 

Primare CD35 je Streamer i glazbeni player (dosta skup, 3.500 €), pa uz njega trebaš i neku amplfikaciju.

Dakle , stereo integrirano pojačalo.
Kombinacija pretpojačalo/izlazno pojačalo je još veći trošak (ali je većinom kvalitetnija amplifikacija).


A gdje su još zvučnici, za koje bi trebalo najviše izdvojiti....
Pa i kabeli za tu kvalitetu nisu bezazlen trošak...

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
ATJLučko kaže...

Ako su takve dimenzije premale, neka 5x4m², kako bi takva odgovarala?! Ustvari, koliko bi mogao fercerat gadget kao CD35 Prisma koji je i CD player i radio?! 

 

Uvijek sam imao SONY one mini linije (u doba dok su imali i mini disc playere), no u zadnje vrijeme uočavam da nemaju u ponudi onaj high stupanj modela, stoga kuda se okrenut, DENONu, Marantzu, B&W Zeppelin, Panasonic, ...?!?!  

 

Mozes u to uboste neke aktivne zvucnike (jeftinija varijanta od kupovine dodatnog pojacal+zvucnici) koji danas uopce nisu losi jedino je bitno koju lovu mislis izdvojit?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Soba od 20 m2 je već bolja opcija.
Tu mogu i manji samostojeći zvučnici.

 

Primare CD35 je Streamer i glazbeni player (dosta skup, 3.500 €), pa uz njega trebaš i neku amplfikaciju.

Dakle , stereo integrirano pojačalo.
Kombinacija pretpojačalo/izlazno pojačalo je još veći trošak (ali je većinom kvalitetnija amplifikacija).


A gdje su još zvučnici, za koje bi trebalo najviše izdvojiti....
Pa i kabeli za tu kvalitetu nisu bezazlen trošak...

Čitam ovu temu već neko pristojno dulje vrijeme i ne mogu opisati koliko mi sline cure dok čitam što tko posjeduje, a ne mogu se izraziti koliko sam zbog vas nekolicine entuzijasta oduševljen i sretan, gdje bi mi bio kraj da samo nešto znam što vi znate! 

Ali opet, mogu za početak i ja o nečemu iskomentrati, obzirom mi se opako dopada minimalizam u dizajnu i kvalitete na višljem nivou! 

Apropos ostatka potraživanja, daleko od toga da nisam svjestan da je to sport samo za one koji mogu popratiti priču i pjesmu duljinom na tekućem računu, u dogledno vrijeme se budem svakako obratio za sugestije i prijedloge kuda i kako se pokrenuti i usmjeriti! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
ATJLučko kaže...

Ako su takve dimenzije premale, neka 5x4m², kako bi takva odgovarala?! Ustvari, koliko bi mogao fercerat gadget kao CD35 Prisma koji je i CD player i radio?! 

 

Uvijek sam imao SONY one mini linije (u doba dok su imali i mini disc playere), no u zadnje vrijeme uočavam da nemaju u ponudi onaj high stupanj modela, stoga kuda se okrenut, DENONu, Marantzu, B&W Zeppelin, Panasonic, ...?!?!  

 

Mozes u to uboste neke aktivne zvucnike (jeftinija varijanta od kupovine dodatnog pojacal+zvucnici) koji danas uopce nisu losi jedino je bitno koju lovu mislis izdvojit?

Iskreno, dok sam studirao načuo sam jednu pričicu kako Francuz prvo učini sjedalo u svojem novom modelu auta pa onda oko njega stvara auto, e tako bih se i ja ponašao! 

Ako bi uspostavio što uzeti, što je kolega iznad kazao predpojačalo i nastavak priče onda svakako uzimam u obzir prijedloge što dalje, a sve u rangu, koliko je potrebno! Ako mogu dobiti krila nekim detaljem, čitaj recimo kablovima morao bih svakako prvo poslušati, pa koliko čitam koliko vi usviravate sisteme, ma budem ja još od vas puno toga i pročitao i svakako naučio! 

ATJ Lučko
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne zaboravi prostor u koji bi postavio uređaje. I on zahtijeva nekakav akustički tretman, znači nastojati prazne zidove popuniti s nečim, staklene površine prekriti sa zavjesama...

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Da i ja predstavim moj B sustav.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 21:18 (Master Mariner).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Da i ja predstavim moj B sustav.

 Marinajo,

u glavnom sustavu imamo isti dac Teac UD 505X, a u B sustavu isti amp NuPrime Ida-8 . NuPrime Ida-8 sam kupio prvi put mislim negdje 2015/16 i sada opet prije tri mjeseca. Evo i slike moga B sustava

4 godine
offline
HiFi-tuning Audio Grade osigurač u AN preampu

Znam da mnoge od vas ne zanimaju "audiofilski" osigurači, ali samo za info.

Jučer mi stigao gore navedeni osigurač iz Njemačke (20x5mm, 2 A, 60 €).
Ugradio sam ga u Audio Note M2 Phono pretpojačalo.
To je lako izvedivo (bez skidanja poklopca), jer kod IEC utičnice ima"ladica" u koju se ubaci osigurač.

 

Zvuk ?

Pa, naspram tvorničkog (staklenog) Busmmann, zvuk je bolje definiran u srednjetonskom spektru koji je čišći.
Malo mi se i pozornica čini većom.
Bas je tu negdje, možda veče čvrstine i dubine.
Malo je kvalitetniji po tome od Aucharm osigurača (26 €).
Želja je još isprobati Synergistic Research, čiji najeftiniji Orange košta 150€ (ali ima i akcija)

Sve su to male promjene, daleko od nebo/zemlja razlike.
Jbga, al se čuje !

 

LP svima !

 
4 3 hvala 0
2 godine
online
Re: HiFi-tuning Audio Grade osigurač u AN preampu

Glava je u pitanju a ne zvuk...

 

Edit: I hipohondru se čini da je stalno bolestan i shizofreničaru da vidi zmajeve... tek si dobro završio, pozornica ti se čini većom a za ostalo si siguran, barem osvijesti da je to samo subjektivan osjećaj, moguće placebo, da bi nešto mogao tvrditi moraš izmjeriti a ne probati, ovako se oslanjaš na vlastita osjetila koja su toliko nepouzdana da mogu varirati od raspoloženja do toga na koju si se nogu ustao, tako isto možeš tvrditi da je bolji zvuk u kućici na proplanku uz potočić ali ne zbog hidrocentrale na koju je priključena već zbog eventualno bolje atmosfere, one vani a i one u glavi u takvom okruženju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 9:16 (notloB).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, "glava" je u pitanju u cjelokupnom poimanju napretka zvuka u ovom Hobiju !

Za neke (dođuše vrlo mali ih je broj) zvučnički kabeli i interkonekti ne čine razliku u zvuku.
Pogotovu za njih različito ne zvuče digitalni kabeli (Coax, USB, AES/EBU..).

Za strujne kabele također ima dosta "nevjernika".
Nekima svi digitalni Transporti zvuče isto, a nekima čak i DAC-evi.

Za mnoge su šiljci, baze i podloške na zvučnicima nepotrebna igra, a kamo li različiti rezonatori (one "šalice") i sl.

 

Ali u konačnici je sve stvar volje da se navedeno isproba u vlastitom sustavu.

 
3 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Vaš audio kutak

Dodao sam edit na prošli post pa pročitaj ukoliko želiš...

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mjerenja su za Mernike !

 

Krajnji korisnici HiFi opreme ne mjere svoje uređaje, već rade slušnu probu !


Mjerenja svakako, ali kod konstruiranja, proizvodnje i kontrole audio opreme.
I kod servisiranja.


Ionako sve Brand firme sve kvalitetnije proizvode na kraju slušno testiraju u svojim vrhunski uređenim slušaonama.

 

Da su mjerenja (i specifikacije) toliko relevantna krajnjim korisnicima onda bi svaki bolji HiFi dućan imao Audioanalizere i sl., pa bi tebi mjerio uređaj prije kupnje. Ne bi to za njih bio neki trošak i problem obučiti nekoga za to.

Na drugoj slici je slušaona od Magico firme.

 

Jedino slušna proba u Hifi !

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 9:33 (analogni).
 
2 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Mjerenja su za Mernike !

 

Krajnji korisnici HiFi opreme ne mjere svoje uređaje, već rade slušnu probu !


Mjerenja svakako, ali kod konstruiranja, proizvodnje i kontrole audio opreme.
I kod servisiranja.


Ionako sve Brand firme sve kvalitetnije proizvode na kraju slušno testiraju u svojim vrhunski uređenim slušaonama.

 

Da su mjerenja (i specifikacije) toliko relevantna krajnjim korisnicima onda bi svaki bolji HiFi dućan imao Audioanalizere i sl., pa bi tebi mjerio uređaj prije kupnje. Ne bi to za njih bio neki trošak i problem obučiti nekoga za to.

Na drugoj slici je slušaona od Magico firme.

 

Jedino slušna proba u Hifi !

 To što si napisao je uputstvo kako uzgojiti i prihranjivati vlastitu bolest, potrošačko društvo će ti u tome dakako pomoći radi novaca i bolje prodaje, osobno u životu vjerujem jedino u znanost i znanstvenu metodu, to je najbolji alat koje čovječanstvo ima i samo eksperimentom i mjerenjem možeš nešto sa sigurnošću tvrditi.

 

Ne smeta što si ti audiofil i uživaš, smeta što tvrdiš na temelju vlastitih osjetila, to je po definiciji nevalidna, proizvoljna tvrdnja, možda bi bilo pametno da u budućim postovima to daš nazrijeti pa napisati kako ti se čini kako ovaj ili onaj uređaj daje bolji ili lošiji zvuk i slično i kako je to tvoje mišljenje a ne tvrditi ukoliko nemaš objektivne rezultate dobivene mjerenjem.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Već sam odavno, u mnogim postovima napisao da je svaki moj Osvrt moje subjektivno mišljenje i nema smisla to stalno ponavljati.
Cijeli je hobi takav !

 

Spomenuo si znanost i empirjsko iskustvo.
A što je to (ovo drugo) nego sam slušni test u vlastitom sustavu.
Znanost je za inženjere (kod dizajniranja uređaja), a korisnici isključivo sluašaju to što kupe.

 

Isprobaj nešto u svom sustavu pa to ovdje prikaži !
To se mnogo više cijeni nego isprazna teoretiziranja !

 

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mjeranja su ioanko rijetka i u kvalitetnijim recenzijama HiFi uređaja.
Danas to samo ima Stereophilei još ponetko.

To ionako većina korisnika i ne čita, jer većinom niti ne razumije.
Niti ne treba razumjeti,da bi posjedovala HiFi.

 

Ti doma mjeriš uređaje i to ti je relevantnije od slušne probe !?

 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Već sam odavno, u mnogim postovima napisao da je svaki moj Osvrt moje subjektivno mišljenje i nema smisla to stalno ponavljati.
Cijeli je hobi takav !

 

Spomenuo si znanost i empirjsko iskustvo.
A što je to (ovo drugo) nego sam slušni test u vlastitom sustavu.
Znanost je za inženjere (kod dizajniranja uređaja), a korisnici isključivo sluašaju to što kupe.

 

Isprobaj nešto u svom sustavu pa to ovdje prikaži !
To se mnogo više cijeni nego isprazna teoretiziranja !

 

 Empirijska odnosno tvrdnja iz iskustva stečenog zapažanjem dobivena eksperimentom je dio znanstvene metode...

Ja kao niti vjerujem većina korisnika ovog foruma nismo čitali sve tvoje poruke na forumu pa ne možemo znati da je tvoja tvrdnja u stvari tvoje mišljenje, čitajući primjerice gornji post može se steći dojam da navedeni osigurač treba kupiti jer tvrdiš, nigdje u postu nisi upisao kako je to mišljenje.

Nakon specifikacija uređaja dobivenih mjerenjem, slažem se da je svako uho različito, ne čuju svi sve a ima i onih kojima je sluh posebno osjetljiv, upravo zato i ne možeš tvrditi na temelju svojeg uha, dovoljno je kod svake subjektivne evaluacije uređaja napisati kako je to mišljenje a ne objektivna istina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 13:04 (notloB).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice