Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.415.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Draco nema nikakvu kontrolu glasnoće (nema funkciju preampa).

Na XLR izlazima ima 2,8V, a na RCA 1,4 V.

 

Procedura paljenja je standardna: DAC, Preamp izlaz, a gašenje obrnutim redom.

 

Slikice od zamjene cijevi.

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
sseennoonn kaže...

A tretiranje bas trapova do plafona u planu ili ti je dovoljno i ovako ? Ja sam mislio staviti duz cijelog plafona perforirani knauf za "početak" kao akusticni tretman..Nakon toga bas trapovi pravokutni od plafona do poda barem u 2 čoška 

 Imaš li u planu strop? On je bitniji od prednjeg zida.

 Pa velim pokrio bih više od 60% plafona sa perforiranim knaufom i vunom jel iznad njega da bude difuzor/apsorber .. Soba je 5x4 visine cca 270..I mislio uzeti 5-6 ploča 120x200 . Btw jel ima tko od vas streamer da ga je uzeo nakon puštanja muzike preko PCa. Kakav improvement itd. ? Volio bih mozda imati opciju izolacije PC-a za mjuzu i imati dedicated streamer za qobuz/tidal etc

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2023 16:36 (sseennoonn).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Kolega je uzeo Eversolo DMP A6 Streamer/DAC.

Uspoređivali smo ga kao Streamer sa mojim Lenovo PC-em i malo je bio bolji.

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kolega je uzeo Eversolo DMP A6 Streamer/DAC.

Uspoređivali smo ga kao Streamer sa mojim Lenovo PC-em i malo je bio bolji.

 znači ne isplati se ? 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Vječna dilema: laptop ili streamer. Što analogni misli o tome?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa, evo da najprije ovdje stavim jedn Osvrt od prije mjesec dana:

 

"Eversolo DMP A6 - u drugom sustavu


Kao što sam i obećao , evo probe gornjeg Streamer/DAC-a u mojem sustavu. Smjestili smo ga iznad mog C.E.C-a, tako da su nam prespajanja bila lako dostupna. Uređaj je bio još topao (kolega je susjed), ali je opet prvih par minuta svirao "ko tranzistor" !
I evo rezultata slušanja i usporedbi.


Eversolo kao Transport


Kao Transport, mogu kazati da radi malo kvalitetnije od mog PC-a Lenovo, a pogotovu od BR Pioneer playera. Sve troje spojeno na isti C.E.C DAC (PC sa AESBU, a Eversolo sa istim Coax kabelom). To je preko Eversola malo glađe i protočnije u prezentaciji, Zapisi su bili na jednom te istom USB sticku.


Eversolo kao Streamer/DAC naspram PC/C.E.C DAC za TIDAL


Tu nije bila neka razlika u kvaliteti koliko možda u karakteru zvuka.
Zbog boljeg transporta je preko Eversola zapis sa Tidala možda bio malo mirnije iznesen, a C.E.C je možda dao malo transparentiji bas.
Zapravo je s obzirom na cijenu Eversolo iznenadio kvalitetom zvuka i ovdje, pozitivno, dakako.


Eversolo kao Streamer/DAC vs PC/C.E.C sa HDD/SSD flac izvora


Tu bih dao malu prednost C.E.C-u u većoj rezolutnosti i boljem basu, ali razlike su male i opet je to više nego ok za cjenovni rang Eversola. Nisam mislio da će biti tako blizu C.E.C-u.
A osim toga svira i sve vrste DSD zapisa pa je i to (za nekoga) prednost.


Eversolo kao DAC/PREAMP vs C.E.C i Audio Note M2 Phono


Ovdje je prednost bila na strani C.E.C, što ne čudi jer je građen kao ozbiljan preamp (10 kg). Vokali i instrumenti su imali bolji timbar, bilo je manje zrnatosti, a više mirnoće.
Još je veća razlika bila sa Audio Note cijevnim preampom, što s obzirom na njegovu cijenu i nije neko čudo. Zasebni preamp je zasebni preamp ! Ali s obzirom na cijenu i ovdje dajem solidnu ocjenu za Eversolo.


Zaključak


Nakon dva dana slušanja, mogu kazati da je Eversolo više nego dobar uređaj za tu lovu !!
Kao Streamer pogotovu, a također i kao DAC !
Moja preporuka, svakako !


Sustav:
Zvučnici Vandersteen 2CE Signature
Preamp Audio Note M2 Phono
Izlaz Pass Labs Aleph 5
DAC C.E.C DK-71 MKII
PC Lenovo
SPDIF konverter M. Fidelity V-Link 192
Svi kabeli Sumić (osim DIY strujnih)


LP svima !"

_________________________________________________________

 

U praksi, Streameri od 200-300€ baš ne mogu parirati solidnim PC-ima.
Prva prednost PC-a je što možeš staviti više OS-a (Wnindows, Linux) što ti nudi već komfor.

Dakle, onda lako staviš više vrsta glazbenih playera (Roon, Foobar, JRiver, Audirvana,Amara...) i više vrsta glazbenih servisa.

 

Doduše, danas već mnogi streameri imaju Roon Ready i Roon EndPoint, ali on je kao takav dosta skup.

A Tidal i Qbuz u sebi  (za stream preko mreže) već ima većina kvalitetnih streamera.

Tako da bi neki novi streamer trebalo isprobati(usporediti) sa PC-em za konačni sud.

 

Druga dilema je da li uzeti jeftiniji Streamer, pa zasebni bolji DAC ili sve u jednom.
Ovaj opisani Eversolo DMP A6 (870 €) je odličan streamer i kao Streamer nije ništa lošiji od nadolazećeg DMP A8 (1.800 €).

Ali kao i DAC jeste.

I sad je dilema da li uzeti taj DMP 6 i neki vanjski DAC od do 1.000 € ?

 

Naravno da sam ponio Musician Draco k kolegi koji ima Eversolo DMP A6 i spojio da bude DAC Eversolu.
Tako je Eversolo svirao dosta bolje nego sa svojim internim DAC-om (pogotovu kada sam stavio Sumićev IC Ultra 3 i USB kabel Black Hole).

Dakle, u svemu opisanom je stvar osobnih preferencija, budgeta i probe. Kompromisi su u Hifi uvijek prisutni.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 7:32 (analogni).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...
analogni kaže...

Kolega je uzeo Eversolo DMP A6 Streamer/DAC.

Uspoređivali smo ga kao Streamer sa mojim Lenovo PC-em i malo je bio bolji.

 znači ne isplati se ? 

 

Ja imam Rpi (u biti Pi2AES, vrti RoPieeeXL) i USB i AES/EBU na DAC (AES za NOS slusanje, USB za upsampling sa HqPlayer na 1.5M), sa linearnim napajanjem. Za sada nisam nasao nista bolje a da je ispod 1k€, odnosno nisam probao nista skuplje od 1k€, a toliko ne mislim dati na streamer.

Mislim da je obicni Rpi sa LPSU dobar ulazak i svijet streamera, bolje od PCa, i odlican value/money. 

~~ sound sommelier ~~
9 mjeseci
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Kod mene je MacBook Pro s Tidalom i Audirvanom spojen na TEAC UD-505-X dac/headamp. Ne razmišljam o streameru jer mi ovo zadovoljava potrebe. Ali... nikad ne reci nikad.

Moj PC  
8 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Sve super ali kud to smeće od Macbooka...

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Znam te puško dok si pištolj bila. 

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koristi tko Marantz sa njihovim appom Marantz AVR Remote?, aplikacija užasno radi u zadnje vrijeme, ruši se i freeza..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

QA C500 idu na mali odmor, Lintoni se usviravaju! 
U prvih 10 sati bilo je znacajne promjene u zvuku, kazu da treba 100-200h da se u potpunosti usviraju.

Idu dosta duboko pa sam morao zatvoriti jedan od dva bass reflex porta iza da sprjecim rezontanti mod sobe, to je dosta pomoglo da budu lijepo balansirani od dna do vrha. 

Zabavan zvuk, muzikalan, dinamican, dobra dubina i sirina pozirnice, ali imaging i mikro detalji nisu na razini QA, tonalno dosta neutralni. 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 12:14 (hudo).
Moj PC  
9 0 hvala 4
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

QA C500 idu na mali odmor, Lintoni se usviravaju! 
U prvih 10 sati bilo je znacajne promjene u zvuku, kazu da treba 100-200h da se u potpunosti usviraju.

Idu dosta duboko pa sam morao zatvoriti jedan od dva bass reflex porta iza da sprjecim rezontanti mod sobe, to je dosta pomoglo da budu lijepo balansirani od dna do vrha. 

Zabavan zvuk, muzikalan, dinamican, dobra dubina i sirina pozirnice, ali imaging i mikro detalji nisu na razini QA, tonalno dosta neutralni. 

 Očekivano obzirom na razliku u cijeni. Mijenjat će se zvuk još neko vrijeme, ali mislilm da će ti se svidjeti.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

QA C500 idu na mali odmor, Lintoni se usviravaju! 
U prvih 10 sati bilo je znacajne promjene u zvuku, kazu da treba 100-200h da se u potpunosti usviraju.

Idu dosta duboko pa sam morao zatvoriti jedan od dva bass reflex porta iza da sprjecim rezontanti mod sobe, to je dosta pomoglo da budu lijepo balansirani od dna do vrha. 

Zabavan zvuk, muzikalan, dinamican, dobra dubina i sirina pozirnice, ali imaging i mikro detalji nisu na razini QA, tonalno dosta neutralni. 

 To!

Cestitke....

Treba im dosta da nadođu...u pocetku su jos i dosta zatvoreni ali kasnije se otvore (ne puno ali primjetno) također i bass se normalizira pa ces možda moc otvorit oba porta.

Koja je velicina sobe\dimenzije?

Kod mene je prostor Š-3.6 D-7.3m pa imam peak na 45Hz ali nije lose jel je to taman neki mali bass boost.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 To!

Cestitke....

Treba im dosta da nadođu...u pocetku su jos i dosta zatvoreni ali kasnije se otvore (ne puno ali primjetno) također i bass se normalizira pa ces možda moc otvorit oba porta.

Koja je velicina sobe\dimenzije?

Kod mene je prostor Š-3.6 D-7.3m pa imam peak na 45Hz ali nije lose jel je to taman neki mali bass boost.

 

Soba je 4 x 5 x 2.7m, meni je peak/mod sobe na 42hz, koji suzbijem zatvaranjem jednog porta, al vidjet cemo nakon jos cca 100njak sati. 

Isti problem sam imao i sa Concept 500, ali sa njime dodju dva seta spuzvi sa otvore (mogu biti potpuno ili polu zatvoreni otvori), pa sam to koristio, ali imam i sub koji mogu staviti na lokaciju gdje ne pubudi taj mod sobe toliko, i kompenzira lagani nedostatak basa od glavnih zvucnika. Za sada Lintonima cak i ne treba sub, taman jedan port daje dovoljno basa da ne fali, a ne bruje ovih 42hz.  

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
Koristi tko Marantz sa njihovim appom Marantz AVR Remote?, aplikacija užasno radi u zadnje vrijeme, ruši se i freeza..

 Kada sam imao Denon avr, pokusao sam korititi njihovu verziju apk no nikada (godinama) nije radila normalno pa sam odustao od nje. Teski poluproizvod.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zanimljivo je sto par mjeseci radi normalno pa onda poblesavi, onda reset recivera i appa pa opet normalno.. kakav je novi marantz heos app? Zanima me jer evetualno nasljednik ovog ce mi opet biti marantz
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Ni Heos app mi nije radila stabilno. Ponekad se normalno otvori a ponekad poludi i ne pomaze nista. Sucelje je nedoradjeno i po meni nelogicno. Zalosno da Denon/Marantz nisu u stanju godinama napraviti normalnu aplikaciju, kao da ih nije briga.

Maknuo sam se od av-a kompletno. Sada samo stereo, Foobar > DAC > pojacalo > zv.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...
vas_savjet kaže...
Pozdrav svima,

Imam ovo staro Technics pojačalo koje bi trebao servisirati jer trenutno ne radi a i htio bih uzeti novi AV receiver...tako da mi ovo pojačalo u principu i ne treba i hoću ga se riješiti

Ako imate preporuku za neki servis u ZG no ne znam uopće isplati li mi se ovo popravljati i kolika bi bila vrijednost za eventualnu prodaju.

Hvala unaprijed

 Meni ovo zgleda kao jako fino pojačalo....class AA

 

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
lmutak kaže...
vas_savjet kaže...
Pozdrav svima,

Imam ovo staro Technics pojačalo koje bi trebao servisirati jer trenutno ne radi a i htio bih uzeti novi AV receiver...tako da mi ovo pojačalo u principu i ne treba i hoću ga se riješiti

Ako imate preporuku za neki servis u ZG no ne znam uopće isplati li mi se ovo popravljati i kolika bi bila vrijednost za eventualnu prodaju.

Hvala unaprijed

 Meni ovo zgleda kao jako fino pojačalo....class AA

 

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 To baš i nije istina. Ovo s tonm kontrolama tek neću komentirati. Npr. Techincs MA10 integrirac je jedan od najboljih integiraca visoke klase. Danas je Technics opet inovator s Gan Fetovima i njihova elektronika je odlična, o gramofonima da se i ne govori.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 12:41 (Just Outlaw).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 

Technics ima dobra high end pojacala (i zvucnike!), samo nije fensi hifi brand ime. 

Mozda ti se dizajn, zvuk (jel si imao kojeg?) ne svidza, al nemozes reci da to nije kvalitetna firma. Konzumna elektronika ne kosta 5-10k€. 

Accuphase ima ton kontrole, znaci nije ozbiljno pojacalo? 

~~ sound sommelier ~~
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Ni Heos app mi nije radila stabilno. Ponekad se normalno otvori a ponekad poludi i ne pomaze nista. Sucelje je nedoradjeno i po meni nelogicno. Zalosno da Denon/Marantz nisu u stanju godinama napraviti normalnu aplikaciju, kao da ih nije briga.

Maknuo sam se od av-a kompletno. Sada samo stereo, Foobar > DAC > pojacalo > zv.

 Imam i ja wiim pro spojen na avr, njihov app je fantazija, marantzov app koristim iz kompcije za mjenjanje ulaza, glasnoce i eventualno vtuner, nasljednika vidim u marantzu model 40n ili model 50, bumo vidili

8 godina
offline
Vaš audio kutak

Knauf ploče u kombiju .. Sad dalje procjena kako oh sloziti na plafon da se izvuce max iz toga i realizacija projekta koja bi nadam se trebala donijeti vise od bilo kojeg kabla sto zvucnickog to interkonekta zajedno..A nakon toga  nastavak u buducnosti s ostatkom  prostora i  tretmanom

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Pixel kaže...

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 

Technics ima dobra high end pojacala (i zvucnike!), samo nije fensi hifi brand ime. 

Mozda ti se dizajn, zvuk (jel si imao kojeg?) ne svidza, al nemozes reci da to nije kvalitetna firma. Konzumna elektronika ne kosta 5-10k€. 

Accuphase ima ton kontrole, znaci nije ozbiljno pojacalo? 

 Molim te ne stavljaj accuphase u isu rečenicu s tehnics, izgledaš jako neozbiljno. A to što je tehnics napucao cijenu jednog modela govori da je vrhunski brand ? 

Technics je bio i ostao obična komercijala za široke mase. Slobodno lupajte TD. Ne patim na brandove niti na šminku bilo kojeg branda. Čak se kod  manje poznatih brandova znaju nači vrhunska pojačala za normalnu lovu.
Accuphase ima malo drugačije izvedene te ton kontrole ako si gledao iako im ni to baš nije trebalo. 
Ne kažem da je zvuk katastrofa ,ali tko traži nešto u smjeru pravog hifia taj ne gleda tehnics.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Pixel kaže...
lmutak kaže...
vas_savjet kaže...
Pozdrav svima,

Imam ovo staro Technics pojačalo koje bi trebao servisirati jer trenutno ne radi a i htio bih uzeti novi AV receiver...tako da mi ovo pojačalo u principu i ne treba i hoću ga se riješiti

Ako imate preporuku za neki servis u ZG no ne znam uopće isplati li mi se ovo popravljati i kolika bi bila vrijednost za eventualnu prodaju.

Hvala unaprijed

 Meni ovo zgleda kao jako fino pojačalo....class AA

 

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 To baš i nije istina. Ovo s tonm kontrolama tek neću komentirati. Npr. Techincs MA10 integrirac je jedan od najboljih integiraca visoke klase. Danas je Technics opet inovator s Gan Fetovima i njihova elektronika je odlična, o gramofonima da se i ne govori.

 Bojle nemoj komentirati ton kontrole, evo svi hi end ampovi imaju cijeli jedan red samo sa ton kontrolama jer se zna kako one dobro djeluju na signal i da je cilj što više utjecati na signal na putu kroz pojačalo 

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
...

 Bojle nemoj komentirati ton kontrole, evo svi hi end ampovi imaju cijeli jedan red samo sa ton kontrolama jer se zna kako one dobro djeluju na signal i da je cilj što više utjecati na signal na putu kroz pojačalo 

 u pravu si samo pojacalo bi trebalo sta manje utjecat na signal jer mu to nije namjena. al ton kontrole u preampu s bypassom mogu samo bit korisne, npr ako odmaknes zvucnik od zida i slicno.

 

razlika je velika di se zvuk cacka i koja je svrha cackanja, npr zašto moderna aktiva s digitalnim procesorima sve zvuci relativno dobro, jer se cacka signal u preampu da bi na izlazu iz zvucnika bi sta slicniji onom signalu na ulazu u određenim uvjetima.

pogledaj npr neki pro i ultra skupi 2 stazni aktivni zvucnik/monitor s aktivnom skretnicom/biamp, kompenzacijom gubitka basa zbog prednje strane kutije ispod frekv di se zvuk pretvara iz omnidirekcionalnog u usmjeren, usklađivanjem faze zvucnika tj da bi ih se stavilo na istu udaljenost jer npr horna visokog je dublja pa kasni za basom, možda kakvim limiterom, sub boostom, tu i tamo bandstop filterom ili bandpass boostom za izravnat pikove, takav preamp moze imat nekih 20+ raznih filtera i svega ostalog... a zvuci odlicno.

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixel kaže...
Just Outlaw kaže...
Pixel kaže...
lmutak kaže...
vas_savjet kaže...
Pozdrav svima,

Imam ovo staro Technics pojačalo koje bi trebao servisirati jer trenutno ne radi a i htio bih uzeti novi AV receiver...tako da mi ovo pojačalo u principu i ne treba i hoću ga se riješiti

Ako imate preporuku za neki servis u ZG no ne znam uopće isplati li mi se ovo popravljati i kolika bi bila vrijednost za eventualnu prodaju.

Hvala unaprijed

 Meni ovo zgleda kao jako fino pojačalo....class AA

 

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 To baš i nije istina. Ovo s tonm kontrolama tek neću komentirati. Npr. Techincs MA10 integrirac je jedan od najboljih integiraca visoke klase. Danas je Technics opet inovator s Gan Fetovima i njihova elektronika je odlična, o gramofonima da se i ne govori.

 Bojle nemoj komentirati ton kontrole, evo svi hi end ampovi imaju cijeli jedan red samo sa ton kontrolama jer se zna kako one dobro djeluju na signal i da je cilj što više utjecati na signal na putu kroz pojačalo 

 Pričaš bezveze. Znači... proizvođači poput Luxmana, Accuphase-a, Nakamichija, Esoterica... su bezveznjaci jer stavljaju tonske kontrole po svojim pojačalima. Nemojmo zaboravit da je i signal s izvora pri snimanju u studiju prošao kroz puste tonske kontrole, osim ako nije u pitanju akustički instrument i vokal sniman posebno uživo bez ikakva upliva. Uglavnom se na takvim pojačalima tonske kontrole mogu i premostiti pa tko što voli. A Technics je imao podosta high-end proizvoda. Kod gramofona su usavršili direct drive pa su postali legendarni među dj-evima. Zato ne srljaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 20:11 (Master Mariner).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...
Pixel kaže...
Just Outlaw kaže...
Pixel kaže...
lmutak kaže...
vas_savjet kaže...
Pozdrav svima,

Imam ovo staro Technics pojačalo koje bi trebao servisirati jer trenutno ne radi a i htio bih uzeti novi AV receiver...tako da mi ovo pojačalo u principu i ne treba i hoću ga se riješiti

Ako imate preporuku za neki servis u ZG no ne znam uopće isplati li mi se ovo popravljati i kolika bi bila vrijednost za eventualnu prodaju.

Hvala unaprijed

 Meni ovo zgleda kao jako fino pojačalo....class AA

 

 Class AA ako misliš da se radi o A klasi pojačala, ne radi se , samo običan marketing. 
Tehnics nikad nije slovio kao nešto ozbiljno u hifi svijetu, obična konzumna elektronika. 
Prvi alarm ti mora biti kad vidiš ton kontrole na pojačalu da nije ozbiljno pojačalo.

 To baš i nije istina. Ovo s tonm kontrolama tek neću komentirati. Npr. Techincs MA10 integrirac je jedan od najboljih integiraca visoke klase. Danas je Technics opet inovator s Gan Fetovima i njihova elektronika je odlična, o gramofonima da se i ne govori.

 Bojle nemoj komentirati ton kontrole, evo svi hi end ampovi imaju cijeli jedan red samo sa ton kontrolama jer se zna kako one dobro djeluju na signal i da je cilj što više utjecati na signal na putu kroz pojačalo 

 Pričaš bezveze. Znači... proizvođači poput Luxmana, Accuphase-a, Nakamichija, Esoterica... su bezveznjaci jer stavljaju tonske kontrole po svojim pojačalima. Nemojmo zaboravit da je i signal s izvora pri snimanju u studiju prošao kroz puste tonske kontrole, osim ako nije u pitanju akustički instrument i vokal sniman posebno uživo bez ikakva upliva. Uglavnom se na takvim pojačalima tonske kontrole mogu i premostiti pa tko što voli. A Technics je imao podosta high-end proizvoda. Kod gramofona su usavršili direct drive pa su postali legendarni među dj-evima. Zato ne srljaj.

 A koliko im je to trebalo necu komentirati. Trebalo bi pitati ljude koji imaju te modele koliko ih koristi ton kontrole, a koliko direct.

Meni  ce uvjek biti drazi sto cisci put signala, sto nanje upliva , bez ton kontrola.

Ako mi treba ton kontrola onda nesto drugo nije dobro upareno i tu mi ton konrole nece pomoc, napravit ce vise stete.

Kako ce nor jedna bass ton kontrola tocno atrnuirati nor specificni frekvencijski raspon koji mi npr radi problem , kolika joj je atenuaciha, gdje je pesk, koliki je sirok raspon atenuacije ?  Znaci usput ce brljati po dijelu koji ne zelim da dira ! Beskorisno i za to sto je namjenjena.

Tko se imalo bavio hi end audiom zna da ih treba izbjegavati.

Kako je nesto snimano i obradeno nije bitno je mi zelimo to reproducirati kako je, a ne dodatno mijenjati.

Ne komenturam tehnics gramofone nego pojacala, nijad mi nisu bili neki ozbiljan hifi brand.

Sjecam se da je laicima tehnics bio pojam u devedesetima, tada sam i ja usao u hifi vode, ali brzo sam skuzio da bas i nisu cijenjeni kao ozbiljni hifi uredaji. Niti su me ikad impresionirali zvukom. Zvukom su mi zvucali slicno mini linijama, onak slatkadto , zasecereno, zrnato, kao da je ukljucen neki procesor ili ekvilizacija da zvuk bude umjetno atraktivan, a to nisam zelio od komponente.

 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja sam imao tamo osamdesetih Technicsov integrirac, koliko se sjećam suv670 s tonskim kontrolama i uvijek sam ih imao premošćenim. Ni meni ne trebaju i poslije ih više nisam imao, ali kad ih i velikani stavljaju onda nemamo tu šta razglabati. Nećeš ih, okay... premosti ih.

Oni jesu ozbiljan brand s obzirom da imaju onakve gramofone koji su im oduvijek bili zaštitni znak. Imam dojam da im je sve drugo onako usput.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Ja sam imao tamo osamdesetih Technicsov integrirac, koliko se sjećam suv670 s tonskim kontrolama i uvijek sam ih imao premošćenim. Ni meni ne trebaju i poslije ih više nisam imao, ali kad ih i velikani stavljaju onda nemamo tu šta razglabati. Nećeš ih, okay... premosti ih.

Oni jesu ozbiljan brand s obzirom da imaju onakve gramofone koji su im oduvijek bili zaštitni znak. Imam dojam da im je sve drugo onako usput.

 I velikani nekad lutaju i isprobavaju kako bi privukli kupce, to ne znaci da je to uvjek ono najbolje.

technics gramofoni u dj svijetu su druga prica. Za kucni hi end opet bih uzeo nesto drugo.

Imam i ja accuphase, ne pojacalo, cak sam ga pikirao, ali nakin slusanja uzeo sam nesto drugo. Ne da je bilo lose, ali nesto drugo mi je bolje sjelo u sustav, mislim da ima boljih opcija za cijenu koju traze. s druge strane, accuphase cd playeri su mi vrh.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice