Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.415.186
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Super da sam na pocetku HIFI price..ali sad za upgrade mi treba puno ozbiljnija cifra..mislim HIFI je uvjek bio posebna prica..ali danas u high end segmentu ako nisi nabio cijenu ne shvacaju te ozbiljno..bez obzira na zvučne domete uređaja!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozz ekipa,

 

mislio sam prodavat krk rokit svoje jer ih skoro nikako ne koristim ali nakon malo propitivanja i gledanja po int iapk sam odlucio ostavit ih i ne mjenjati za soundbar,povezat cu ih ponovo na tv.

 

Samo planirao sam dodati subwoofer,pa zanima me dali imate neki prijedlog koji da stavim?

Znam za njihov krk rokit ali nebi bas sad kesirao 500e za njeg ako ne moram,nisam bas toliki fan toga svega.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav svim audiofilima od početnika u ovom svijetu...

Imam par pitanja pa ako bi bili voljni odgovoriti:

1. Rabljeni Dali Zensor 3 ili novi Dali Spektor 2? Mogu ih kupiti po istoj cijeni od cca 1700kn.

 

2. Tražim pojačalo za te zvučnike, i odluka mi je već pala na Denon PMA-900HNE, i skoro sam ga kupio jučer, da bih kroz malo proučavanja shvatio da je HEOS teško neupotrebljivo smeće. Planirao sam streaming s TIDALa jer mi pojačalo neće biti u blizini PCa i ovaj Denon mi se činio stvarno super izbor, ali ne dam skoro 1000 eura za neupotrebljivo sranje. HEOS aplikacija na Play Storeu nema jednu jedinu dobru recenziju, doslovno katastrofa koja graniči s prevarom kupaca. Barem po onom što sam čitao kasnije i po redditu. Kažem nisam isprobao pa me baš zanimaju vaša iskustva.

 

3. Uzeo sam TIDAL probni period i preslušavam na mobitelu malo na slušalicama (Huawei P20 Pro), i vrlo često se dešava da se usred pjesme aplikacija stiša sama od sebe, pa se onda pojača nakon nekog vremna, mislio sam da je problem sa slušalicama, ali youtube radi normalno.. I isto idem malo guglati i vidim da hrpa ljudi ima isti problem. Ako uzimam HiFi sustav TIDAL mi je jedina opcija jer nema smisla trošiti toliko novaca pa slušati Youtube ili Spotify koji nemaju HiFi kvalitetu.

 

Na kraju mi se čini da ću odustati od svega, nekakve CDove, vinile i sl. mi ne pada na pamet kupovati, niti skupljati FLACove pa to preslušavati... Nemam volje ni živaca za to. A ulog od cca 10 000kn u sustav mi nema smisla ako to nije kvalitetno popraćeno upotrebljivim softwareom.

 

Kupit ću neke Edifier zvučnike i streamat Spotify preko Bluetootha na kraju za petinu cijene (a pitanje da li bi uopće primjetio razliku)....

 

U svakom slučaju ovo me jako čudi za Denon/Marantz jer prodaju vrhunski hardware, koji je neupotrebljiv jer su škrti napraviti solidnu aplikaciju već godinama koliko vidim. A ovo za TIDAL stvarno nemam komentara, ne znam jel do mog mobitela ili čega već... Isključio sam normalizaciju, nije do toga... Jednostavno ako bi mi se to dešavalo i na pojačalu nema nikakvog smisla to koristiti, a naletio sam na redditu na par slučajeva gdje postoji isti problem.

 

Možda uzeti DENON PMA-600NE, ali nemam streaming u tom slučaju, a ne kupuje mi se nekakav skupi streaming uređaj koji bi također bio HEOS, pa sam možda mislio uzeti nekakav Android TVbox na koji bih mogao instalirati TIDAL, pa preko TVa spojiti na pojačalo, jer ionako će TV biti na pojačalo spojeno također, nisam ni sam pametan niti mi se kemija za tolike cifre koje sam spreman izdvojiti... Nažalost Bluetooth ni na Denonu 600 ni na 900 nema aptx, tako da opet ništa od HiFi kvalitete u koju bih eventualno uložio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 9:37 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislim da si pretjerano reagirao oko Heosa, pogotovo što ga očito nisi ni do sada ni koristio. Aplikacija nije cvijeće, ali nije ni neupotrebljiva. Sve funkcionira, osim što app nije baš logičan ni lijep. Za Tidal ne znam, ali recimo Spotify u najboljoj kvaliteti pruža kvalitetu zvuka koja je sasvim solidna,  i na opremi tog ranga nećeš biti razočaran. Recimo, realno je tu negdje sa solidnim CD playerom. Posebno što očito do sada nemaš iskustva sa kvalitetnijom opremom. Ja bi na tvom mjestu uzeo tog Denona, i Zensor 3 ako je dobro očuvan i imaš malo veću sobu, tipa 20+ kvadrata. Mislim da je i Spektor odličan izbor za manju sobu, al obavezno uzmi neke stalke. Alternativno, možeš uzeti ovaj slabiji model Denona plus poseban streamer, recimo Wiim za stotinjak ojra.

 

Ne bi se već sada trebao opterećivati raznim detaljima, kupuješ nešto da bi uživao u glazbi ako ti je do tog stalo, a ne da ti stalno nešto smeta. Ništa nije baš savršeno.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 10:01 (goddard).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Tebi treba odvojeni music streamer ili dac.

Zašto nebi tv spojio na pojačalo putem optike?

A i mogu ti preporučiti Xiaomi Mi Box S i preko optičkog kabela spojiti na pojačalo ako hoćeš malo robusnije riješenje.

Treba biti realan i shvatiti da ne može proizvođač HiFi opreme sve napraviti..

  • Evo i 
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Tebi treba odvojeni music streamer ili dac.

Zašto nebi tv spojio na pojačalo putem optike?

A i mogu ti preporučiti Xiaomi Mi Box S i preko optičkog kabela spojiti na pojačalo ako hoćeš malo robusnije riješenje.

Treba biti realan i shvatiti da ne može proizvođač HiFi opreme sve napraviti..

  • Evo i 

TV ide obvezno na pojačalo preko optike jer planiram ga koristiti i za gledanje filmova/serija, a i za glazbu naravno, a za glazbu sam planirao HEOS streaming (Što TIDAL što kolekcija na NASu, makar sam pročitao i problem da je kolekciju sa NASa nemoguće ubaciti u HEOS i da traje danima indeksiranje) i zato bih i uzeo Denona 900HNE... Nalazit će se u dnevnom boravku koji je oko 20tak kvadrata, zvučnici bi išli lijevo i desno od TVa na ormarić, nemam mjesta za stalke i ne bi izgledalo lijepo.

 

Da, nemam nikakvog iskustva sa HEOSom, bitno mi je da mi streaming radi, da mogu odabrat pjesmu na mobitelu, složit playlistu, ubacit svoje fajlove sa NASa i to je to... Ali toliko sam problema pročitao od strane korisnika, i na play storeu i na redditu da ne mogu vjerovati da to tako loše radi ako je istina... U svakom slučaju još zam uvijek zagrijan za to sve, štoviše, danas bi trebao i po zvučnike i po pojačalo.

 

TV ima glupi HiSense software, recimo nema TIDAL, ni za spotify nisam siguran... Ali volio bih tipa tu i tamo da se na TVu vrti neka slika, a da ja slušam stream sa TIDALa na pojačalu (makar to i nije toliko bitno), pa mi se taj DENON 900HNE stvarno svidio zbog mogućnosti streaminga i što imam kvalitetno pojačalo i streamer u jednom uređaju pa ne moram kemijati ništa...

Što se tiče da ne može proizvođač HiFi opreme sve napraviti... sve 5... ali ovo pojačalo je baš tome namjenjeno, da sve napravi i ako funkcionira po specifikacijama u tom slučaju je baš ono što trebam...

Ili uzeti 600NE i dodati streamer tipa chromecasta ili nekog TVBoxa kako si i napisao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 10:33 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Odi u dućan i probaj kako HEOS radi, ne kupuješ audio opremu svaki dan. Ako će ti zvučnici biti na komodi, kupi u Bauhausu silikonske odbojnike za vrata i zalijepi za dno, da ih odigneš od podloge, i odmakni koliko možeš od zida. Možda bolje da u tom slučaju ideš na Spektor 2, veći zvučnik bi mogao početi muljati zvučnu sliku. Ti slikonski odbojnici su jako dobri, tvrdi a minimalno elastični, taman da ubiju većinu vibracija. Ako ćeš uzet manje pojačalo, ne gledaj TV boxove, nego radije uzmi poseban specijaliziran audio-streamer. Wiim mini ili mini pro, ima i Elipson verzija Wiim mini kod nas za kupit. U njegovoj aplikaciji pozoveš servis već koji hoćeš, ima i Tidal i Spotify, ne moraš buljit u TV da bi odabrao što hoćeš slušat. Spojiš ga na optiku, i ostaje ti jedan optički ulaz za TV za filmove.

 

P.S. visokotonac na zvučniku ti mora biti u visini uha kad sjediš, znaš to? u slučaju da imaš nisku policu za TV to ti može biti problem, jer nećeš dobiti što si platio.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 10:56 (goddard).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

Pozdrav svim audiofilima od početnika u ovom svijetu...

Imam par pitanja pa ako bi bili voljni odgovoriti:

1. Rabljeni Dali Zensor 3 ili novi Dali Spektor 2? Mogu ih kupiti po istoj cijeni od cca 1700kn.

 

2. Tražim pojačalo za te zvučnike, i odluka mi je već pala na Denon PMA-900HNE, i skoro sam ga kupio jučer, da bih kroz malo proučavanja shvatio da je HEOS teško neupotrebljivo smeće. Planirao sam streaming s TIDALa jer mi pojačalo neće biti u blizini PCa i ovaj Denon mi se činio stvarno super izbor, ali ne dam skoro 1000 eura za neupotrebljivo sranje. HEOS aplikacija na Play Storeu nema jednu jedinu dobru recenziju, doslovno katastrofa koja graniči s prevarom kupaca. Barem po onom što sam čitao kasnije i po redditu. Kažem nisam isprobao pa me baš zanimaju vaša iskustva.

 

3. Uzeo sam TIDAL probni period i preslušavam na mobitelu malo na slušalicama (Huawei P20 Pro), i vrlo često se dešava da se usred pjesme aplikacija stiša sama od sebe, pa se onda pojača nakon nekog vremna, mislio sam da je problem sa slušalicama, ali youtube radi normalno.. I isto idem malo guglati i vidim da hrpa ljudi ima isti problem. Ako uzimam HiFi sustav TIDAL mi je jedina opcija jer nema smisla trošiti toliko novaca pa slušati Youtube ili Spotify koji nemaju HiFi kvalitetu.

 

Na kraju mi se čini da ću odustati od svega, nekakve CDove, vinile i sl. mi ne pada na pamet kupovati, niti skupljati FLACove pa to preslušavati... Nemam volje ni živaca za to. A ulog od cca 10 000kn u sustav mi nema smisla ako to nije kvalitetno popraćeno upotrebljivim softwareom.

 

Kupit ću neke Edifier zvučnike i streamat Spotify preko Bluetootha na kraju za petinu cijene (a pitanje da li bi uopće primjetio razliku)....

 

U svakom slučaju ovo me jako čudi za Denon/Marantz jer prodaju vrhunski hardware, koji je neupotrebljiv jer su škrti napraviti solidnu aplikaciju već godinama koliko vidim. A ovo za TIDAL stvarno nemam komentara, ne znam jel do mog mobitela ili čega već... Isključio sam normalizaciju, nije do toga... Jednostavno ako bi mi se to dešavalo i na pojačalu nema nikakvog smisla to koristiti, a naletio sam na redditu na par slučajeva gdje postoji isti problem.

 

Možda uzeti DENON PMA-600NE, ali nemam streaming u tom slučaju, a ne kupuje mi se nekakav skupi streaming uređaj koji bi također bio HEOS, pa sam možda mislio uzeti nekakav Android TVbox na koji bih mogao instalirati TIDAL, pa preko TVa spojiti na pojačalo, jer ionako će TV biti na pojačalo spojeno također, nisam ni sam pametan niti mi se kemija za tolike cifre koje sam spreman izdvojiti... Nažalost Bluetooth ni na Denonu 600 ni na 900 nema aptx, tako da opet ništa od HiFi kvalitete u koju bih eventualno uložio.

 

Za ono sto ti treba mozes i o necem jeftinijem (ali nista losije) razmislit.

Obzirom da uzimas "povoljnije" zvucnike koji nece bit bas najadekvatije smijesteni (na stalke, izvuceni vani u prostor...) evo primjera 2 amp-stremera:

 

Bluesound je noviji i ima cca 40W dok je Yamaha nesto starija i ima 50W.

Svaki ima svoju app za mob preko koje upravljas.

 

To za Tidal preko moba nisam nikad cuo da se desava ali moguce, ali na stremerima takvih problema nema.

 

Prije sam imao Yamaha R-N803 amp/streamer allInOne uređaj, on koristi svoju MusicCast app koja je dosta dobro rijesena, a sada koristim odvojene komponente amp+BlueSound Node koji također ima svoju app za mob i to je malo bolje rijeseno nego kod Yamahe ali u globalu je to sve slicno.

 

Sto manje kemijanja i bit ce sve OK.

 

SRETNO 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
goddard kaže...

Odi u dućan i probaj kako HEOS radi, ne kupuješ audio opremu svaki dan. Ako će ti zvučnici biti na komodi, kupi u Bauhausu silikonske odbojnike za vrata i zalijepi za dno, da ih odigneš od podloge, i odmakni koliko možeš od zida. Možda bolje da u tom slučaju ideš na Spektor 2, veći zvučnik bi mogao početi muljati zvučnu sliku. Ti slikonski odbojnici su jako dobri, tvrdi a minimalno elastični, taman da ubiju većinu vibracija. Ako ćeš uzet manje pojačalo, ne gledaj TV boxove, nego radije uzmi poseban specijaliziran audio-streamer. Wiim mini ili mini pro, ima i Elipson verzija Wiim mini kod nas za kupit. U njegovoj aplikaciji pozoveš servis već koji hoćeš, ima i Tidal i Spotify, ne moraš buljit u TV da bi odabrao što hoćeš slušat. Spojiš ga na optiku, i ostaje ti jedan optički ulaz za TV za filmove.

 

P.S. visokotonac na zvučniku ti mora biti u visini uha kad sjediš, znaš to? u slučaju da imaš nisku policu za TV to ti može biti problem, jer nećeš dobiti što si platio.

 

Ovaj Wiim mi se čini odlična stvar... Dakle mogao bih onda uzeti Denon 600NE ili Marantz 6007, spojim jednu optiku na TV, drugu na Wiim i vozi miško... Čak ću proći i nešto jeftinije nego da uzimam Denon 900HNE. 

 

Denon 600NE i Marantz 6007 mogu bez problema pogoniti Zensore 3? Ne treba mi nikakva nabijačina, ali tipa film bih volio pojačati jače, a tu i tamo i glazbu.

 

Što se tiče visine zvučnika, složit ću nekakavu policu da budu u što boljem položaju ukoliko mi visokotonac bude prenisko, a za Zensor 3 DALI čak preporučuje da se slobodno stave blizu zida.

 

Bili bi odmaknuti nekih 15-20 centimetara.

 

Što se tiče PowerNodea, ima samo jedan optički ulaz, a i mislim da su Denon i Marantz ipak bolja pojačala, makar sumnjam da bih čuo razliku, ali solucija sa Wiim streamerom mi se čini ipak bolja.

 

btw. Vidim da Wiim ima SPDIF preko optike, to je valjda to? Trebam li tu gledati kakvu kompatibilnost, jer na pojačalima piše samo Optical, ne piše SPDIF.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 12:21 (lllnuclearlll).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako vec gledas DENON 900HNE i taj cjenovni rang, onda definitivno trebas baciti oko na konkurenciju...

 

Iz osobnog skustva s denon reciverom i heosom mogu ti reci sve samo ne rijeci hvale, aplikacija i integracija heosa je katastrofa, barem meni bila, a kolega ima koji koristi heos ima iste probleme...sve je bolje od heosa sto sam probao

 

A u tom cjenovnom rangu ja bih na tvom mjestu gledao Bluesound proizvode, powernode i edge, aplikacija je sto se strimanja tice najbolja na trzistu... uredjaji imaju hdmi earc koji spojis na tv i to sigurno radi, imas sve podržane streaming servise, imas spotify i tidal connect, znaci direktno preko aplikacije rokas stream i neces sigurno imat nikakvih problema, a izbjegnes bluetooth i imas kvalitetniji izvor zvuka, izlaz za subwoofer, i jedan opticno/analogni aux ulaz...

 

A jos bolje od svega bi ti bilo uzet aktivne zvucnike s ugradjenim dacom i uz to spojis wiim mini i miran si...

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/svs-prime-wireless-speaker-system-black-gloss-oglas-35715329

 

ovo ti ima sve, a ako ti ne pase play-fi app, dodas wiim mini na optiku i super, a nova verzija pro tih zvucnika ima i hdmi tako da si onda sve pokrio

 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo nasao sam i ovo:

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dynaudio-xeo-2-bezicni-zvucnik-izlozbeni-primjerak-oglas-39386956

 

Ja imam veceg buraza Xeo 20 i mogu ti rec da svira za prste polizat, jedan kolega je imao bas te male xeo2 u stanu od 25 kvadrata i s njima je bio odusevljen kako su dobro svirali, mislim da ih je imao vise od 5 godina i sad je promijenio stan i uzeo malo ozbiljniji setup...

 

Imas na njima dva analogna ulaza i jedan opticki i bluetooth

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma DALI pratim već godinama, tako da ću definitivno uzeti Zensor 3.

 

Ići ću na kraju sa Wiim streamerom i posebnim pojačalom sa ugrađenim DACom tako da mogu koristiti optiku za TV i streamer, i to je sve što mi treba.

 

Izbor je Marantz 6007 ili Denon 600NE, nadam se da će oni bez problema pogoniti Zensore 3... Ako imate neko drugo pojačalo za preporučiti, a da mislite da je bolje od ova 2 slobodno, ali da bude u sličnom cjenovnom rangu. Marantz 6007 je nešto skuplji od Denona, mislite li da bi mi se isplatilo protegnut do njega? Snaga im je ista, 45W na 8Ohm.

Denon je 3835kn, Marantz je 4165kn.

 

Također da ponovim pitanje još jednom... Dakle Wiim Mini ima optički SPDIF izlaz, pojačala koja gledam piše da imaju "Optical"... To je to? Sve je kompatibilno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 13:00 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

Ma DALI pratim već godinama, tako da ću definitivno uzeti Zensor 3.

 

Ići ću na kraju sa Wiim streamerom i posebnim pojačalom sa ugrađenim DACom tako da mogu koristiti optiku za TV i streamer, i to je sve što mi treba.

 

Izbor je Marantz 6007 ili Denon 600NE, nadam se da će oni bez problema pogoniti Zensore 3... Ako imate neko drugo pojačalo za preporučiti, a da mislite da je bolje od ova 2 slobodno, ali da bude u sličnom cjenovnom rangu. Marantz 6007 je nešto skuplji od Denona, mislite li da bi mi se isplatilo protegnut do njega? Snaga im je ista, 45W na 8Ohm.

Denon je 3835kn, Marantz je 4165kn.

 

Također da ponovim pitanje još jednom... Dakle Wiim Mini ima optički SPDIF izlaz, pojačala koja gledam piše da imaju "Optical"... To je to? Sve je kompatibilno?

 Imas i Zensor AX seriju, oni su ti aktivni i imaju opticke ulaze i bluetooth...

 

Marantz bolje radi to je sigurno, ovaj denon ti je prije godinu dvije bio 2600kn u istoj trgovini i ima losije komponente ugrađene od marantza...pogledaj samo slike marantza i denon iznutra i sve ce ti biti jasnije...

 

Pogledaj i ovo recimo:

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/stereo-receiver-cambridge-audio-axr-100/

 

 

 

Second hand mozda razmatras?

 

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa obzirom da su i Denon i Marantz dio iste krovne tvrtke, ova ulazna pojačala ne da nisu nešto različita, nego su možda i jedan te isti stroj. Ne vidim razlike između iznutrica, oba imaju par izlaznih tranzistora po kanalu, relativno male filterske kondenzatore, jedino što Marantz ima oklopljen trafo koji je možda isto nije toroid kao ni kod Denona, a i ako jest čini mi se manji na slikama od Denonovog....Ja bih rekao da Marantz ne vrijedi razlike u novcu u smislu zvuka, ako uopće, dapače možda je i obrnuto....a i meni je osobno Marantz ružniji izgledom. Čini mi se da se na to i svodi priča o razlici ta dva pojačala. U višoj klasi su Denonova i Marantzova pojačala drugačija topologijom.

 

Što se tiče optike, SPDiF je naziv digitalnog protokola koji može biti optički ili električni (koaksijalni), tak da optika na optiku ide bez problema. 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ma DALI pratim već godinama, tako da ću definitivno uzeti Zensor 3.

 

Ići ću na kraju sa Wiim streamerom i posebnim pojačalom sa ugrađenim DACom tako da mogu koristiti optiku za TV i streamer, i to je sve što mi treba.

 

Izbor je Marantz 6007 ili Denon 600NE, nadam se da će oni bez problema pogoniti Zensore 3... Ako imate neko drugo pojačalo za preporučiti, a da mislite da je bolje od ova 2 slobodno, ali da bude u sličnom cjenovnom rangu. Marantz 6007 je nešto skuplji od Denona, mislite li da bi mi se isplatilo protegnut do njega? Snaga im je ista, 45W na 8Ohm.

Denon je 3835kn, Marantz je 4165kn.

 

Također da ponovim pitanje još jednom... Dakle Wiim Mini ima optički SPDIF izlaz, pojačala koja gledam piše da imaju "Optical"... To je to? Sve je kompatibilno?

 Imas i Zensor AX seriju, oni su ti aktivni i imaju opticke ulaze i bluetooth...

 

Marantz bolje radi to je sigurno, ovaj denon ti je prije godinu dvije bio 2600kn u istoj trgovini i ima losije komponente ugrađene od marantza...pogledaj samo slike marantza i denon iznutra i sve ce ti biti jasnije...

 

Pogledaj i ovo recimo:

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/stereo-receiver-cambridge-audio-axr-100/

 

 

 

Second hand mozda razmatras?

 

 Ma naravno da razmatram i second hand... neću žuriti, još ću malo proučavati i tražiti po oglasnicima, a Zensore ću kupiti pa dok stigne Wiim mini kupim i pojačalo.

 

Ovaj Cambridge se čini isto odličan za tu lovu

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je zvuk kod apsolutno svih pojačala sa optikom kasnio, negdje jedva primjetno a negdje osjetno. To se najviše primjetilo kad je izlaz na TVu bio internal speakers/optical. Nekad je bilo odmah sinkronizirano, nekad nakon par minuta, sati. Kod HDMIa tog nema. Powernode bi mogao bit ok AiO uređaj.

Pogledaj Zensore, ako su u dobrom stanju uzmi njih, bolje za 1700kn nećeš naći. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...
mali.kresho kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ma DALI pratim već godinama, tako da ću definitivno uzeti Zensor 3.

 

Ići ću na kraju sa Wiim streamerom i posebnim pojačalom sa ugrađenim DACom tako da mogu koristiti optiku za TV i streamer, i to je sve što mi treba.

 

Izbor je Marantz 6007 ili Denon 600NE, nadam se da će oni bez problema pogoniti Zensore 3... Ako imate neko drugo pojačalo za preporučiti, a da mislite da je bolje od ova 2 slobodno, ali da bude u sličnom cjenovnom rangu. Marantz 6007 je nešto skuplji od Denona, mislite li da bi mi se isplatilo protegnut do njega? Snaga im je ista, 45W na 8Ohm.

Denon je 3835kn, Marantz je 4165kn.

 

Također da ponovim pitanje još jednom... Dakle Wiim Mini ima optički SPDIF izlaz, pojačala koja gledam piše da imaju "Optical"... To je to? Sve je kompatibilno?

 Imas i Zensor AX seriju, oni su ti aktivni i imaju opticke ulaze i bluetooth...

 

Marantz bolje radi to je sigurno, ovaj denon ti je prije godinu dvije bio 2600kn u istoj trgovini i ima losije komponente ugrađene od marantza...pogledaj samo slike marantza i denon iznutra i sve ce ti biti jasnije...

 

Pogledaj i ovo recimo:

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/stereo-receiver-cambridge-audio-axr-100/

 

 

 

Second hand mozda razmatras?

 

 Ma naravno da razmatram i second hand... neću žuriti, još ću malo proučavati i tražiti po oglasnicima, a Zensore ću kupiti pa dok stigne Wiim mini kupim i pojačalo.

 

Ovaj Cambridge se čini isto odličan za tu lovu

 

Evo par ponuda sa njuske:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/vecteur-4.2-oglas-39376817 (mislim da čovjek i ovdje na forumu, ali ovo ti je najbolje iz ponude)

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/pojacalo-rotel-a-11-skoro-kutijom-svom-pripadajucom-opremom-oglas-37617129

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/yamaha-a-s501-oglas-26841971

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/marantz-pm6006-oglas-39222464

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/rotel-ra-12-oglas-39156620

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

1700kn za zensore zvuci super cijena samo da su u dobron stanju.

Ja ih imam 3g i u pocetku su bili na komodi uz tv, komoda je davala dodatni boom pri niskim tonovima (dalo se izregulirati na pojacalu), ali zbog male djece i sigurnosti zvucnika, silom-prilikom sam stavio zvucnike na zid na vogels nosace, udaljeni su 10ak cm od zida ali zvucna slika je kompletno drukcija i zvucnici su pokazali svoju kvalitetu. Vise ih nebi spustao na komodu :)

Pojacalo/av receiver onkyo nr-656

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

@lllnuclearlll

drži se prvotnih zaključaka koje si donosio.

sada se sve svelo na polovno.

jednu stvar i nekako, možda zvučnik.  ne kupuj pojačalo sa oglasa.

drži se početnih odluka. posebno kada se ne radi o velikim iznosima.

 

po meni, za samo zadovoljstvo mirisanja nove ambalaže i proizvoda dao bi 100€ više.

posebno u prihvatljivom cjenovnom razredu kao 600NE.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

Izbor je Marantz 6007 ili Denon 600NE, nadam se da će oni bez problema pogoniti Zensore 3... Ako imate neko drugo pojačalo za preporučiti, a da mislite da je bolje od ova 2 slobodno, ali da bude u sličnom cjenovnom rangu. Marantz 6007 je nešto skuplji od Denona, mislite li da bi mi se isplatilo protegnut do njega? Snaga im je ista, 45W na 8Ohm.

Denon je 3835kn, Marantz je 4165kn.

 

 

 Mislim da (ipak) ima neke male razlike između tog Denona i Marantza; u korist Marantza.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200925803_-pm6007-schwarz-marantz.html#datasheet

Vani je to bitno jeftinije (3.375 kn vs 4,165 kn) !
Ponekad je i Shipping uračunat u cijenu....

Naši lajbeki digli cijene kao da je teška navala na Hifi komponente....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 18:43 (analogni).
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

bilo bi mi žao da se čovjek sada pogubi unutar kanonade prijedloga i završi na reciklažnom jakuševcu zvanom njuškalo.

pomalo tapka i u dobroj namjeri prikuplja informacije.

neka se rastegne koliko može.. no neka se okani polovnih pojačala.  

pričali smo mi..

Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
torrente kaže...

jednu stvar i nekako, možda zvučnik.  ne kupuj pojačalo sa oglasa.

drži se početnih odluka. posebno kada se ne radi o velikim iznosima.

 

po meni, za samo zadovoljstvo mirisanja nove ambalaže i proizvoda dao bi 100€ više.

posebno u prihvatljivom cjenovnom razredu kao 600NE.

 

 

 Možda novo (a pogotovu Demo uređaj) za neku početnu klasu.
Za skuplje uređaje baš i ne.


Ima uređaja koji su u SH stari godinu/dvije i ne znam što bi se nekom ampu moglo dogoditi,a ko je iole pažen. I ako ima račun (neki i garntni rok) i ambalažu.
Đođeš, pogledaš, poslušaš i ako je ok kupiš.

 

EDIT:

Na "reciklažnom dvorištu" Njuškala ima i vrhuskih komponenti u dobrom stanju, a ima i noviih.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 18:43 (analogni).
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

da... možda ja imam izraženiji sindrom nove stvari.

ja recimo snifam ambalažu. ili kada kupim novi automobil, baš uživam kad prdnem i kažem sebi..ja sam prvi prdnuo.

 

ne šalim se.  no to su poremećaji koje volim platiti.  ako čovjek nema takve poremećaje, dapače..može pronaći nešto staro 2g. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

ako su faraone ispraćali u zagrobni život sa svim rekvizitima koji mu znače, ja zamišljam da ovo meni utrpaju pored sarkofaga.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
torrente kaže...

bilo bi mi žao da se čovjek sada pogubi unutar kanonade prijedloga i završi na reciklažnom jakuševcu zvanom njuškalo.

pomalo tapka i u dobroj namjeri prikuplja informacije.

neka se rastegne koliko može.. no neka se okani polovnih pojačala.  

pričali smo mi..

Denon PMA-900 HNE - Denon PMA-900 HNE (Komentari članaka na Bug.hr) @ Bug.hr Forum

 

Ma i poslušao sam te na kraju 😁

 

Uzeo Dali Zensor 3 i Denon PMA-600NE kakav i ti imaš, nisam htio dati više za Marantz 6007 jer po recenzijama Denon ima čak bolji zvuk i vokale, a pojačala su po specifikacijama skoro pa identična.

 

Ono što nisam kupio su kablovi... U Sonus-Art su mi nudili par kablova za 150 eura, to mi se čini puno previše za ovaj moj setup, pa ako može preporuka kablova za spajanje zvučnika... Uopće ne znam kakvi kabeli tu idu, i na pojačalo i na zvučnike, koji konektor?

 

U svakom slučaju hvala svima na pomoći, još ću uzeti Wiim streamer i to je to, a onda se javim kad upogonim cijelu stvar...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...
Ma i poslušao sam te na kraju 😁

 

Uzeo Dali Zensor 3 i Denon PMA-600NE kakav i ti imaš, nisam htio dati više za Marantz 6007 jer po recenzijama Denon ima čak bolji zvuk i vokale, a pojačala su po specifikacijama skoro pa identična.

 

Ono što nisam kupio su kablovi... U Sonus-Art su mi nudili par kablova za 150 eura, to mi se čini puno previše za ovaj moj setup, pa ako može preporuka kablova za spajanje zvučnika... Uopće ne znam kakvi kabeli tu idu, i na pojačalo i na zvučnike, koji konektor?

 

 odlično.  drago mi je da si zadovoljan i u toj kombinaciji nema greške.

kod njih sam kupio ovaj, više nego odličan kabel.  na metre ide.

evo iskopao sam mail da provjerim jesam dobro upamtio naziv..jest, ovaj 79

 

 

opet ću za početak biti "poseban"... hajde ti sada za početak ovaj kabel pažljivo odreži, očisti cenat ipo izolacije i nafrlji tako.  kabel ti nema oznake razlikovanja.  oprezno sam obilježi jedan dio da bude crveni, drugi crni.  na vrhovima obljepi crveni nekom crvenom trakom.  to me čudi da proizvođač nije senjao makar nekim natpisom jednu nit kabela.

 

naknadno potraži bananice ili stopice.  trebat će ti jako uska bananci, stoga sam ja za opciju stopica.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne kužim zašto mi to nisu ponudili... Imali su samo neke gotove i 150 veli frajer... Ja pitam jel eura ili kuna...🤣😁 I veli on eura, reko to mi je i predugačko i preskupo, treba mi metar i pol, čak i manje, a bilo je najmanje 2.5m

 

U svakom slučaju naručit ću si metar i pol za svaki zvučnik i banane/stopice. Puno jeftinije od 150eura u svakom slučaju, sumnjam da bih čuo razliku, pogotovo na ovakvom budget sustavu.

 

Jel problem ako spojim bez konektora, dakle žice samo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 21:37 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

 

 U svakom slučaju naručit ću si metar i pol za svaki zvučnik i banane/stopice. Puno jeftinije od 150eura u svakom slučaju, sumnjam da bih čuo razliku, pogotovo na ovakvom budget sustavu.

 

Jel problem ako spojim bez konektora, dakle žice samo?

 tako je, 3 metra ovog kabela i miran si. ta priča oko kabela i kod komponenti od 30 000€ je upita i graniči sa umobolnom delirijumu.. ne priviđaju im se bijeli miševi, ali im se prisluškuju razlike.

treba razumjet te ljude koji polude s kabelima.

 

slobodno tako sirovo stavi kabel. uredno obreži, obmotaj i fino našarafi na zvučnik i pojačalo. na pojačalu fino pazi da ti ne strši čupavo i da dira susjedni konektor ni šasiju kućišta.  meni je i sada tako.  naručio banane s jednom kupnjom s amazona i debele.

ako nađeš gdje stopice, kupi ih.. zahvalnije su i 100% ulježu u bilo kakav navoj.

 

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2023 21:50 (torrente).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Uzmi 4 m zvučničkoga kabela ( 2x2m) za komociju.

Nikad ne znaš kada će trebati malo raširiti zvučnike

 ili će se nešto ispriječiti na putu.

 

4 godine
offline
Pass/Audio Note vs Fisher !

Trenutak istine-vraćanje A. Note/Pass amplifikacije u sustav (vs Fisher) !

Prošlo je mjesec dana i odlučih danas već u 8 ujutro, odspojiti Fisher RS-Z1 i ponovo ubaciti Audio Note M2 Phono i Pass Aleph 5 u sustav. To je trajalo 10-ak minuta.
Ostavio sam da radi min 2 sata bez kritičkog slušanja; kavica, doručak, dućan i sl.


I što kazati o zvuku nakon toga ?
Ukratko, bolje radi stara amplifikacija.


Malo mirnije, "gospodskije", ne sa bitno većom količinom detalja, ali ljepše u srednjem spektru.
Ne otvorenije, ali možda manje "oštrije" u višem segmentu.
Bas je sa Fisherom čak možda i malo snažniji, ali nije takve definicije i dorečenosti i sl.
Timbralno mi se stara amplifikacija malo više dopada, kao i vokali na njoj.


Ali sve te razlike nisu toliko velike !
Nisu !!
I to ne znači da stara amplifikacija nije nešto, nego da je ovaj Fisher hebena zvjerka, napravljena samo tako (ajd, i koštala je dosta kad je izašla). Na brzom AB testu takve zaključke nisam mogao dosegnuti.


LP pozdrav svima i ugodan dan !

 
6 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice