Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Smeta mi neutemeljeni sarkazam.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Malo da prekinem pritisak na Pixela :D

Znam da je netko ovdje naručio padove sa Brainwavzaudia. 

S obzirom da šalju iz Hong Konga ne mogu nigdje pronaći je li naš pdv uključen u cijenu? IOSS sistem i tako to...

Ako je netko nedavno naručio, te zna nešto više o tome, molio bi da podijeli svoja saznanja :)

 
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipi.... drago mi je vidjeti da ovdje ima iskusnih glazbenih antuzijasta.

Volio bih zakoračiti u adiofilski svijet. Dugo sam čekao da se prilike poslože.
Čitao sam kroz temu, pokušavajući pronaći zanimljive i korisne informacije.


Opremu još nemam, ali trenutno adaptiram tavan i imam dobru priliku napraviti pripremu sobe.
Počeo sam čitati na blogu tooloud o tome kako je tretirana dnevna soba (aqua room post). To me je odvelo u beskraj čitanja o difiziji i absorpciji i modovima i trapovima i sl, te gledanja videa po internetu.

Dimenzije mog prostora su:
dužina (uzduž vjenčanice krova) 7,5m
širina (popreko krova) 8,5m
Visina na ravnom dijelu stropa 2,6m (širina 3,3m)
kosi dio stropa ide od 2,6 do 1m visine (u širini 2,6m sa svake strane).
Oba pročelja imaju staklenu površinu (Prozor ili vrata).

Zvučnike sam mislio staviti na jedno od pročeljai iza njih staviti perforianu gips ploču s vunom u pozadini.
Na ravni strop sam mislio staviti isto tako perforiranu ploču ali bez vune - po uzoru na spomenuti aqua-room.

Obzirom da mi se strop i zidovi spajaju na visini od 1m (približno visina uha u sjedećem položaju) a uza parapet mislim staviti i neke ormariće kako bih iskoristio taj prosotor, pitanje je kako tu tretirati točke prve refleksije. I ima li porebe obzirom da je strop nakošen (cca 40°).

Ima li smisla zidove raditi skođšeno (da se ne sastaju pod 90°) ili je to pretjerivanje?
Postaviti filc između CD profila i knaufa?
Ima li potrebe stavljati skošenja u uglovima gdje se sastaju parapet, zida i stropa ili su dovoljni trapovi na prednjem zidu (odmah iza zvučnika)?
Je li bolje tretirati prvu refleksiju difuzijom ili absorpcijom?

Obzirom da sada radim vanjske zidove i strop i imatu ću veliki otvoren prostor htio sam čuti vaše mišljenje, što ima smisla, a što je pretjerivanje.

Dodatne difuzore i absorbere mogu dodati naknadno, ali me zanima što ima smisla sada ugraditi u fazi adaptacije dok se to može podvesti pod trošak radova?

znam da sam ga sad malo odužio, ali eto... dugo se nakupljalo :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tatekIV kaže...

Pozdrav ekipi.... drago mi je vidjeti da ovdje ima iskusnih glazbenih antuzijasta.

Volio bih zakoračiti u adiofilski svijet. Dugo sam čekao da se prilike poslože.
Čitao sam kroz temu, pokušavajući pronaći zanimljive i korisne informacije.


Opremu još nemam, ali trenutno adaptiram tavan i imam dobru priliku napraviti pripremu sobe.
Počeo sam čitati na blogu tooloud o tome kako je tretirana dnevna soba (aqua room post). To me je odvelo u beskraj čitanja o difiziji i absorpciji i modovima i trapovima i sl, te gledanja videa po internetu.

Dimenzije mog prostora su:
dužina (uzduž vjenčanice krova) 7,5m
širina (popreko krova) 8,5m
Visina na ravnom dijelu stropa 2,6m (širina 3,3m)
kosi dio stropa ide od 2,6 do 1m visine (u širini 2,6m sa svake strane).
Oba pročelja imaju staklenu površinu (Prozor ili vrata).

Zvučnike sam mislio staviti na jedno od pročeljai iza njih staviti perforianu gips ploču s vunom u pozadini.
Na ravni strop sam mislio staviti isto tako perforiranu ploču ali bez vune - po uzoru na spomenuti aqua-room.

Obzirom da mi se strop i zidovi spajaju na visini od 1m (približno visina uha u sjedećem položaju) a uza parapet mislim staviti i neke ormariće kako bih iskoristio taj prosotor, pitanje je kako tu tretirati točke prve refleksije. I ima li porebe obzirom da je strop nakošen (cca 40°).

Ima li smisla zidove raditi skođšeno (da se ne sastaju pod 90°) ili je to pretjerivanje?
Postaviti filc između CD profila i knaufa?
Ima li potrebe stavljati skošenja u uglovima gdje se sastaju parapet, zida i stropa ili su dovoljni trapovi na prednjem zidu (odmah iza zvučnika)?
Je li bolje tretirati prvu refleksiju difuzijom ili absorpcijom?

Obzirom da sada radim vanjske zidove i strop i imatu ću veliki otvoren prostor htio sam čuti vaše mišljenje, što ima smisla, a što je pretjerivanje.

Dodatne difuzore i absorbere mogu dodati naknadno, ali me zanima što ima smisla sada ugraditi u fazi adaptacije dok se to može podvesti pod trošak radova?

znam da sam ga sad malo odužio, ali eto... dugo se nakupljalo :)

 

 

Ovdje ima nesto sto bi mozda moglo biti od pomoci...

 

https://www.soundproofingstore.co.uk/how-to-soundproof-a-loft

 

Svakako javi napredak i nabaci neke slike kad pocnu radovi 

Cestitke na zasebnom audio prostoru, nemoj zurit i pametno sve ispitaj/planiraj.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Vjerojatno znaš da kad se radi s absorberima treba biti oprezan kako ne bi u konačnici dobio gluhu sobu. Ako stručna ekipa vrši tretman sobe onda okay, ali ako se ide ovako odoka da ne kažem laički onda se manje može pogriješiti s difuzorima. Koliko vidim okomiti dio bočnih zidova je metar visine, a pretpostavljam da će i budući zvučnici biti slične visine pa mislim da bi trebalo tretirati prve refleksije (lijevu i desnu) nekakvim difuzorima. Stropne prve refleksije po meni ne treba tretirati zbog samog materijala stropa i kosine istog. Podne prve refleksije bi bile riješene nekakvim debljim tepihom. U uglovima na spojevima stropa, bočnih zidova i prednjeg ili stražnjeg zida zna biti jaka jeka koju sam ja riješio posebnim trokutastim difuzorima (pogledaj sliku) nabavljenim u SAD-u. S obzirom da ne tražiš pomoć struke za tretman sobe i da je soba povećih dimenzija mislim da bi ovakav tretman difuzorima bio dovoljan. U konačnici s difuzorima dobivaš nekakvu iluziju veće prostornosti. Sigurno bi stručna ekipa za tretman mjerenjima pronašla mjesto i za pokoji absorber, ali sve to i košta. Što se tiče prostora iza zvučnika poželjno je u uglovima prednjeg zida postaviti bas trapove koji bi absorbirali neželjene niske frekvencije. Naravno zvučnici bi trebali biti udaljeni na pristojnu udaljenost od prednjeg zida, barem jedan metar, a to se najlakše odredi slušanjem čime se odredi udaljenost po svom guštu. Trosjed ili fotelja s koje ćeš slušati bi trebala biti udaljena od stražnjeg zida, što više to bolje. I konačno te dvije staklene površine bi bilo dobro tretirati zavjesama što sam i ja učinio. Kod mene je čitav tretman bio jedan veliki kompromis jer mi je u pitanju dnevna soba gdje su i police i trosjed i fotelje..., ali kad imaš prostor dediciran za slušanje glazbe onda se isplati malo potruditi oko tretmana. Ne znam da li ima smisla ulaziti u dodatni trošak pa skositi bočni zid skroz. Čini mi se da je povoljnije prve refleksije riješiti s dva difuzora. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 17:29 (Master Mariner).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

S obzirom da imaš prostoriju tlocrtom sličnu mojoj zvućnike odmakni od stražnjeg zida cca 2m, nikako na kraj zida. Tako ćeš dobiti zvučnu sliku odnosno stage kakvu drugi mogu samo sanjati. Govorim iz iskustva. Drugo, probaj prostoriju ispuniti/obložiti drvom, dvosjed/trosjed za slušanje, malo namješaja, koji tepih, zavjesa i to je to. Kasnije kad se navikneš na zvuk možeš se igrati sa rasporedom i eventualno nešto ubaciti u prostor. Kakvi crni apsorberi, difuzori i ostali cirkusi. Bolje kupi za taj novac kvalitetni namještaj za prostoriju i guštaj kao ja.

Ajd uzdravlje 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako zidovi tavanske prostorije budu samo od drva i neispunjeni kamenom vunom, neće do baš biti dobro za akustiku.
Ako već kreće s uređenjem prostora od početka, onda neka to napravi po pravilima struke, glede akustike.

 

Soba je u samom vrhu važnosti za kvalitetu zvuka.

Kada uredi bočne, prednji i stražnji zid, a može i strop (perforirani paneli ponegdje, a iza kamena vuna), može je po želji namjestiti.

Dakako, zvučnike odmaknuti od zida iza.

Difuzori, absorberi i bas trapovi nisu neka izmišljotina već su osnova akustičkog uređenja pprostorije.
S time se na kraju može dodatno akustički srediti soba, a razmještaj istog i količina po potrebi.
Bilo bi dobro i uz prethodni pproračun i mjerenje.

 

 
2 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 

 

Ovdje ima nesto sto bi mozda moglo biti od pomoci...

 

https://www.soundproofingstore.co.uk/how-to-soundproof-a-loft

 

Svakako javi napredak i nabaci neke slike kad pocnu radovi 

Cestitke na zasebnom audio prostoru, nemoj zurit i pametno sve ispitaj/planiraj.

 

 

hvala, lega. pogledam poveznicu. malo mi je trebalo da odgovorim jer sam bio u potkrovlju :) danas sam ugrađivao krovni prozor.

prostor će biti za slušankje glazbe ali će biti i radna soba (slaganje kakvih arduino projektića i sl), a vjerojatno i i nekom kasnije vremenu i spavaća soba (kad me klinci izbace iz spavaće).

4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Vjerojatno znaš da kad se radi s absorberima treba biti oprezan kako ne bi u konačnici dobio gluhu sobu. Ako stručna ekipa vrši tretman sobe onda okay, ali ako se ide ovako odoka da ne kažem laički onda se manje može pogriješiti s difuzorima. Koliko vidim okomiti dio bočnih zidova je metar visine, a pretpostavljam da će i budući zvučnici biti slične visine pa mislim da bi trebalo tretirati prve refleksije (lijevu i desnu) nekakvim difuzorima. Stropne prve refleksije po meni ne treba tretirati zbog samog materijala stropa i kosine istog. Podne prve refleksije bi bile riješene nekakvim debljim tepihom. U uglovima na spojevima stropa, bočnih zidova i prednjeg ili stražnjeg zida zna biti jaka jeka koju sam ja riješio posebnim trokutastim difuzorima (pogledaj sliku) nabavljenim u SAD-u. S obzirom da ne tražiš pomoć struke za tretman sobe i da je soba povećih dimenzija mislim da bi ovakav tretman difuzorima bio dovoljan. U konačnici s difuzorima dobivaš nekakvu iluziju veće prostornosti. Sigurno bi stručna ekipa za tretman mjerenjima pronašla mjesto i za pokoji absorber, ali sve to i košta. Što se tiče prostora iza zvučnika poželjno je u uglovima prednjeg zida postaviti bas trapove koji bi absorbirali neželjene niske frekvencije. Naravno zvučnici bi trebali biti udaljeni na pristojnu udaljenost od prednjeg zida, barem jedan metar, a to se najlakše odredi slušanjem čime se odredi udaljenost po svom guštu. Trosjed ili fotelja s koje ćeš slušati bi trebala biti udaljena od stražnjeg zida, što više to bolje. I konačno te dvije staklene površine bi bilo dobro tretirati zavjesama što sam i ja učinio. Kod mene je čitav tretman bio jedan veliki kompromis jer mi je u pitanju dnevna soba gdje su i police i trosjed i fotelje..., ali kad imaš prostor dediciran za slušanje glazbe onda se isplati malo potruditi oko tretmana. Ne znam da li ima smisla ulaziti u dodatni trošak pa skositi bočni zid skroz. Čini mi se da je povoljnije prve refleksije riješiti s dva difuzora. 

 

pozdrav i hvala za iscrpan odgovor.

 

da. čitao sam o tome da ponešto refleksije ipak treba biti. kako odrediti pravu granicu, s time ću se početi igrati kada jednom završim ove zidarske radove. :)

nemam nikoga od stručne ekipe, pa se pokušavam ovako sam informirati i doći do nekog optimuma.

 

ono što se na skici ne vidi jest da će uz parapet (=taj zidić od metra) ići skoro čitavom dužinom ormarići. jedino što mi preostaje da difuzor stavim na fronte tih ormarića. mislim da nije nemoguće. pokušat ću pa ćemo vidjeti.

 

nisam do sada vidio takve difuzore. morat ću se još malo raspitati o njima. thx za ideju.

 

što se tiče bas trapova, vidim da ih imaza kupiti, ali ioma i dosta recepata kako ih napraviti sam. još sam u dilemi da li postaviti "obični" bas trap ili napraviti skošenje zida na tom mjestu u stilu da mi kut spoja parapeta i pročelja nije 90 već 45°. to bi izgledalo kao da je bas trap ugrađen u zid već samo što ga poslije više ne bih mogao micati, ali mislim da bi mi bilo jeftinije.

 

skošenje zida mi ne predtavlja problem i nisam ga mislio skošavati previše, ali onako par cm na tu cijelu duljinu. navodno takva rješenja (gdje se mijenja smijer refleksije) zovu deflektor.

 

još jednom hvala za pomoć.

4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

S obzirom da imaš prostoriju tlocrtom sličnu mojoj zvućnike odmakni od stražnjeg zida cca 2m, nikako na kraj zida. Tako ćeš dobiti zvučnu sliku odnosno stage kakvu drugi mogu samo sanjati. Govorim iz iskustva. Drugo, probaj prostoriju ispuniti/obložiti drvom, dvosjed/trosjed za slušanje, malo namješaja, koji tepih, zavjesa i to je to. Kasnije kad se navikneš na zvuk možeš se igrati sa rasporedom i eventualno nešto ubaciti u prostor. Kakvi crni apsorberi, difuzori i ostali cirkusi. Bolje kupi za taj novac kvalitetni namještaj za prostoriju i guštaj kao ja.

Ajd uzdravlje 

 

pozdrav. hvala za pomoć. imam samo jedno pitanje, kada kažeš odmaknuti zvučnike od stražnjeg zida 2m, misliš li na zid koji je iza zvučnika (gleda im u leđa), ili zid koji je meni iza leđa i gleda u zvučnike?

4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ako zidovi tavanske prostorije budu samo od drva i neispunjeni kamenom vunom, neće do baš biti dobro za akustiku.
Ako već kreće s uređenjem prostora od početka, onda neka to napravi po pravilima struke, glede akustike.

 

Soba je u samom vrhu važnosti za kvalitetu zvuka.

Kada uredi bočne, prednji i stražnji zid, a može i strop (perforirani paneli ponegdje, a iza kamena vuna), može je po želji namjestiti.

Dakako, zvučnike odmaknuti od zida iza.

Difuzori, absorberi i bas trapovi nisu neka izmišljotina već su osnova akustičkog uređenja pprostorije.
S time se na kraju može dodatno akustički srediti soba, a razmještaj istog i količina po potrebi.
Bilo bi dobro i uz prethodni pproračun i mjerenje.

 

 

proiračun i mjerenje ostavljam za kraj. ako sam ne budem mogao urediti, postaviti sobu, onda ću pokušati pronaći nekoga tko zna što radi :)

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Isprika, krivo sam se izrazio. Mislio sam na zid iza zvučnika. Međutim, probaj odmaknuti i poziciju slušanja/sjedenja jedan metar od zida da izbjegneš eventualne prenaglašene basove. To neka ti bude početna pozicija. Poslije se možeš igrati sa štimanjem pozicije sjedenja i položaja zvučnika. Širina zvučnika neka bude širina ravnog dijela krova lagano zakrenuta prema mjestu slušanja. U principu, najviše ovisi o samim zvučnicima koje imaš.

4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak

Nemam još nikakav sistem. 

Imam budžet od 2t €.

 

Rabljene komponente mi nisu mrske. 

Pričao sam s jednim legom pa mi je rekao da je bolje više dati za zvučnike nego pojačalo.

 

na njuškalu sam našao par monitor audio golden reference zvučnika za cca 1000e. djeluje mi OK. 

a razmišljam o nekom streameru i pojačalu za početak.

no nisam još u toj fazi, iako ću rado poslušati savjete i za opremu. 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Moj prijedlog za sistem od 2t € je da uzmeš aktivne zvučnike ACOUSTIC ENERGY AE1 ACTIVE u Ronisa na akciji za 1.096€ i EVERSOLO DMP-A6 (streamer, pretpojačalo i DAC) u Neutrino mobileu za 869€ i još neke stalke za zvučnike.

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mosha kaže...

Moj prijedlog za sistem od 2t € je da uzmeš aktivne zvučnike ACOUSTIC ENERGY AE1 ACTIVE u Ronisa na akciji za 1.096€ i EVERSOLO DMP-A6 (streamer, pretpojačalo i DAC) u Neutrino mobileu za 869€ i još neke stalke za zvučnike.

 Sigurno su dobri al ne za 50-60 kvadrata. 

 

 https://www.hifiklubben.nl/stockitem_709_dalioberon9bk_20230415172150/

 

I malo nek probije budžet sa nekim streamerom i ampom. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 22:04 (gocc01).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ove igračke za 60 kvadrata?!

4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak

ma dobro... 2t € nije fiksno. da se malo rastegnuti :)

 

Bi li onaj golden reference bio OK za 60 kv?

 

 

A, nije mi ni opcija s aktivnim zvučnicima mrska.

4 godine
offline
Vaš audio kutak
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 10:01 (analogni).
 
1 0 hvala 1
4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak

Kad smo već kod yamahe.
Što misliš o ovome?
https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n1000a/specs.html#product-tabs

Frequency Response10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kHz 0±0.5 (Pure Direct ON)
Ovaj frequency response me malo buni. Zašto su dva raspona? I je li ovih 1.0 odnosno 0.5 malo?
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
https://www.bug.hr/recenzije/vestlyd-v12c-trese-lupa-udara-svira-35670

I onda potraži amplifikaciju koja ti stane u budžet, plus recimo Wiim streamer ako ona nema tu opciju već
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Taj Vestlyd bi možda ipak bio premali za 50-60 m2.
A i ide samo do 39 Hz.
Ta veća soba zaslužuje niže frekvencije.

 
1 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Mosha kaže...

Moj prijedlog za sistem od 2t € je da uzmeš aktivne zvučnike ACOUSTIC ENERGY AE1 ACTIVE u Ronisa na akciji za 1.096€ i EVERSOLO DMP-A6 (streamer, pretpojačalo i DAC) u Neutrino mobileu za 869€ i još neke stalke za zvučnike.

 Sigurno su dobri al ne za 50-60 kvadrata. 

 

 https://www.hifiklubben.nl/stockitem_709_dalioberon9bk_20230415172150/

 

I malo nek probije budžet sa nekim streamerom i ampom. 

 ovi mi se sviđaju. cijena kod nas je cca duplo skuplja! 

kakva su iskustva s uvozom? jel oderu neku trošarinu?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tatekIV kaže...

Kad smo već kod yamahe.
Što misliš o ovome?
https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n1000a/specs.html#product-tabs

Frequency Response10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kHz 0±0.5 (Pure Direct ON)
Ovaj frequency response me malo buni. Zašto su dva raspona? I je li ovih 1.0 odnosno 0.5 malo?

Uopće se nemoj zamarati s frekvencijskim rasponom pojačala !
Od specifikacija ti je (samo za info) potrebna samo izlazna snaga, ustroj (klasa) i eventualno damping faktor.
Jedino slušna proba daje uvid u kvalitetu ampa, specifikacije baš i ne.

 

Ta Yamaha je Streamer, DAC i pojačalo, sve u jednom.

Kao pojačalo ziher ne zvuči bolje od one gore Yamahe ili Exposure, ali ima te dodatke, pa ne treba Streamer/DAC.

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tatekIV kaže...
gocc01 kaže...
Mosha kaže...

Moj prijedlog za sistem od 2t € je da uzmeš aktivne zvučnike ACOUSTIC ENERGY AE1 ACTIVE u Ronisa na akciji za 1.096€ i EVERSOLO DMP-A6 (streamer, pretpojačalo i DAC) u Neutrino mobileu za 869€ i još neke stalke za zvučnike.

 Sigurno su dobri al ne za 50-60 kvadrata. 

 

 https://www.hifiklubben.nl/stockitem_709_dalioberon9bk_20230415172150/

 

I malo nek probije budžet sa nekim streamerom i ampom. 

 ovi mi se sviđaju. cijena kod nas je cca duplo skuplja! 

kakva su iskustva s uvozom? jel oderu neku trošarinu?

 

Nema nikakvih trošarina, obračuna ti se naš PDV plus dostava. 

 

Imaš i ovako opciju ak ti je aktiva napeta; 

 

https://www.akustik-projekt.at/en/dali-oberon-7c-stereo-bundle-black/

 

To su ti aktivni zvučnici, svaki ima samo kabel za napajanje. Ovaj uređaj je njihov preamp/dac i streamer al ovaj model nema wifi. 

 

https://www.akustik-projekt.at/en/dali-oberon-7c-black-paarpreis/

 

https://www.akustik-projekt.at/en/dali-sound-hub/

 

 

Imaš ovakvu opciju, zasebno zvučnici i zasebno uzmeš jači model soundhuba za 400€  i Bluesound modul za 450 i imaš sve i još novo. 

 

Ne moraš niti uzimati soundhub nego preamp/amp opciju jer zvučnici imaju RCA ulaz ali najbolje rade baš bežično kak su namjenjeni.  

Ja sam imao Callisto 6C i to je meni radilo odlično, plug and play, mob u ruku i stream.

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Taj Vestlyd bi možda ipak bio premali za 50-60 m2.
A i ide samo do 39 Hz.
Ta veća soba zaslužuje niže frekvencije.

 

Zvučnik sa normiranim SPLom od 130 db neće bit premali ni za sto kvadrata, kamoli upola tolko. Što se tiče bas odziva, više bi problematizirao proizvođače koji sa parom 6,5 inčnih drivera deklariraju niže od 30db, kao taj Monitor audio

primjerice. U svakom slučaju, ovo kod Vestlyda je ipak 30 cm driver i velika kutija, tak da ne vidim nešto pogodnije za veće sobe a da je novo, u povoljnoj klasi cijene.

 

Ovaj Dali komplet nije loš za nekog tko tek počinje, spojiš i sviraš, al objektivno uz dobar par pasivnih zvučnika i recimo Denon 900 ili Marantz NR receiver dobiješ istu razinu funkcionalnosti, uz ipak malo provjerenija tehnološka rješenja

(žice, jelte) i za otprilike istu lovu. Možda i veliki Dali Spektor 6 ne bi bio loše rješenje.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
4 mjeseca
offline
Re: Vaš audio kutak

OK. Ovo je korisna infomracija. Hvala ti.

Znaš što mi je kod slušanja zeznuto, što zapravo kod slušđanja ne slušam samo pojačalo već čitav sustav + soba.

Istina. Sve je u jednom. Ima i taj neki softwareski room correction, ne znam koliko je to dobro/loše. Naišao sam i na mišljenja da te korekcije dodatno naprežu zvučnike 

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tatekIV kaže...
gocc01 kaže...
Mosha kaže...

Moj prijedlog za sistem od 2t € je da uzmeš aktivne zvučnike ACOUSTIC ENERGY AE1 ACTIVE u Ronisa na akciji za 1.096€ i EVERSOLO DMP-A6 (streamer, pretpojačalo i DAC) u Neutrino mobileu za 869€ i još neke stalke za zvučnike.

 Sigurno su dobri al ne za 50-60 kvadrata. 

 

 https://www.hifiklubben.nl/stockitem_709_dalioberon9bk_20230415172150/

 

I malo nek probije budžet sa nekim streamerom i ampom. 

 ovi mi se sviđaju. cijena kod nas je cca duplo skuplja! 

kakva su iskustva s uvozom? jel oderu neku trošarinu?

 

 

Unutar EU nema nikakve trošarine i carina i slično, ja već 10 godina ne kupujem nikakve tehnikalije kod nas i nikada nikakvih problema, siguran si

 

 

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Wharfedale Lintoni zapakirani i idu nazad u ducan:(

 

Bilo je zabavno probati ih, al ipak su to veliki korak unazad u odnosu na QA Concept 500, previse me mucio mali nedostatak detalja, rezolucije i imaginga. Al sve ostalo je sviralo bas dobro. Srecom sam unutar 30 dana za puni povrat novaca. Takodjer mislim da veliki problem lezi u kombinaciji sa Primaluna pojacalom - dvije komponente koje su malo na topliju, ugladjenu i njezniju stranu je ipak previse. Primaluna treba zivlje i otvorenije zvucnike. 

Jucer vratio C500, i ajmeee kako to dobro svira:) Naviknes se na zvuk pa zaboravis koliko je to dobro u odnosu na druge stvari. 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
7 0 hvala 3
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Šteta što nisi imao drugo pojačalo za isprobati s Lintonima.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni su Lintoni bili da se izrazim "low-fi" zvuk. Makar, htio bih ih ponovno čut. Prostor je sličan ali nova amplifikacija i izvori a i nešto sitno tretiranja sobe i rasporeda. Lintone sam imao istovremeno sa Audiolabom 6000A Play i sa Yamahom AS701. Nisu mi sjeli. Jebiga. 

Prvi ozbiljniji zvučnici su mi bili Zensor 7 i nakon njih sam se cijelo vrijeme vrtio oko Dalija, imao i slušao dosta drugih a na kraju se opet vratio k njima. Prva ljubav se ne zaboravlja 

 

Još samo Epicone nisam slušao al doći će i oni jednom na red 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice