Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

Govoris meni ili kolegi..? Ja sam vise sidegrade napravio.

 

Ali on je napravio upgrade sa 300 na 1000€ zvucnike.

 

A pojacalo cca 2x skuplje gleda, po meni show!

Meni nije jasno kako vaše yamahe tako loše zvuče

RX-V373: Snaga-65W, DF-120, THD-0.08%, ne mogu naći FR

RX-V481: Snaga-80W, DF-100, THD-0.09%, ne mogu naći FR

a za usporedbu potentni i skuplji

Marantz PM6007: Snaga-52.5W, DF-100, THD-0.08%, SNR-83dB, FR-10/70

 

Snage su 2 kanala na 6ohm, DF je faktor koliko dobro pojačalo može "hendlati" pomicanje zvučnika, THD je distorzija, SNR omjer zvuka i distorzije, više je bolje, FR raspon frekvencija Hz-kHz.

 

Dakle, ako takve spec staviš na net i pitaš kakvo je to pojačalo svi će reći da je nešta odlično, sa time da sam se fokusirao na ono najbitnije što se može vidjeti na papiru. Naravno, nije sve u brojevima, no oni su vrlo dobar indikator.

Po tome bi rekao da će prije biti problem u DAC-u nego samom ampu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Poigrat ću se prvo s položajem zvučnika i namještaja. Za upgrade onda idem prvo na DAC, a kasnije dodam neki bolji stereo amp. 

 

Hvala svima na savjetima. 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Svako klasicno cistokrvno stereo pojacalo koje ima sto manje dodataka (bez mreze, bez hdmi, bez 5.1....) ce bolje zvucat od ovih stereo recivera.
Te specifikacije ne znace mnogo, ne može se uspoređivat specifikacije nekog AV RECIVERA vs cistokrvnog ampa, mislim da ste tu malo u zabludi.

Cesto je neki klasicni amp od 25w bolji od tih AV RECIVERA sa 100w.

Nije stvar samo u W ili u DAC-u nego u cijelokupnom sklopu pojacala...pogotovo napajanje.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Naravno da nije sve u W to sam i napisao i zato sam naveo druge parametre. 

 

No isto tako nije moguće da Marantz pojačalo i Yamaha reciver identičnih specifikacija imaju toliku razliku da će jedan biti užasno loš a drugi odličan, biti će minimalna razlika. 

 

Razlog zašto to sve navodim je ako kolega planira upgrade sustava jer želi bolji zvuk, ništa ga ne košta prvo kupiti kvalitetan DAC i dati Yamahi šansu da bez veze ne mijenja ako ne mora i da si uštedi nešto love.

 

Pa ako se ne pokaže kupit će još i pojačalo i opet svima dobro.

 

Ne razumijem čemu toliki linč na te Yamahine recivere, stvarno sam čuo hrpu modela i svi od reda su zvučali genijalno i sa dobrim i lošim zvučnicima. Uz to, specifikacije su im rame uz rame sa bilo kojim drugim pojačalom njihove klase, izuzev njihovog daca, ne postoji fizički način na koji bi mogli toliko uništiti zvuk da bude toliko lošiji spram druge opreme istih specifikacija..

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

A svatko ima pravo na svoje mišljenje..

 Nije to stvar mišljenja. Jednostavno se treba odvojiti zvučnike od plohe te komode. Ono što je na slici je ok iako se može napraviti mini postolje da se zvučnici dobiju na visinu koju preporuča proizvođač (većinom je to oko razine uha dok sjediš). AVR i pojačala nisu za usporedbu jer je lova za AVR raspodijeljena u xy featurea, a najmanje tamo gdje kod pojačala ode, u napajanje koje je vjerojatno i najvažnija stavka u pojačalu. Količina samih Wata koja se specificira nije bitna radi glasnoće. Bitno je može li uređaj i kako kontrolirati zvučnike što se najbolje osjeti na dinamici (mikro i makro) samog sistema.

 

Što se kabela tiče, vrhunski, a dovolno jeftin zvučnički kabel je CANARE 4S8 ili skuplji CS11 koji se na metar mogu kupiti kod francuza:

 

CANARE 4S8CANARE 4S11 Star. To je u rangu Kimbera i sličnih po par stotina kuna metar.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 21:04 (Just Outlaw).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kakav DAC , sta ce mu to pomoci ?! Oberoni7 su mrcine od zvucnika koje trebaju kvalitetno pojacalo iznad 100W i najvaznije adekvatan prostor (bar 30m2) te razmjestaj u istom (veci razmak izmedu zvucnika te dalje od zida).

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Kakav DAC , sta ce mu to pomoci ?! Oberoni7 su mrcine od zvucnika koje trebaju kvalitetno pojacalo iznad 100W i najvaznije adekvatan prostor (bar 30m2) te razmjestaj u istom (veci razmak izmedu zvucnika te dalje od zida).

 

 To su priče za djecu, kakvih 100W, jesi ti svjestan da ti zvučnici na 100W izbacuju 106dB na 2m udaljenosti?

Većina slušanja za većinu ljudi se odvija između 5 i 15W snage....

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je osobno najviše zanimljivo kako se sad svi javljaju prepuni savjeta sa svojim mišljenjima i pokušavaju me uvjeriti da sam u krivu, a kad ljudi pitaju za savjet i pomoć nitko ne želi pomoći.

 

Ja sam jednostavno čovjeku preporučio da da drugu šansu Yamahi sa dacom prije nego kupi novo pojačalo, jer su im specifikacije iste, i možda uštedi lovu, i to potkrijepio činjenicama, a svi ostali pokušavaju mene uvjeriti da sam u krivu umjesto da njega savjetuju pametnije ako već nešta znaju..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kakvim cinjenicama ti ista podkrepljujes? bubas neke brojke koje si izvuko s neta koje nemaju veze sa vezom, halooo pa par postova prije ne vjerujem svojim ocima: stavio si svoj zvucnik na pojacalo! i to je kao ok, nema veze sto su ti svi rekli da je glupost jos djelis savjete drugima 

Ti bi Oberone7 slusao sa 5-15w? Ocito nisi svjestan kakav je to zvucnik, mislim kad bi ga vidio ukakio bi se. Sam proizvodjac Dali preporucuje pojacalo od 30-180W, nemoj vise djeliti savjete, rijetko zavirim u ovu temu i uvijek se uznenadim kakvih strucnjaka tu ima. 

Instantno više bi dobio kad bi razmaknuo zvucnike za pol metra nego eksperimentirao sa skupim dacovima pa na kraju opet kupio jace i kvalitetnije pojacalo.

 

Da ne bude samo OT ja bi mu preporucio ARCAM SA20 ili CAMBRIDGE AUDIO CXA81 i onda pokusat zvucnicima dati prostora.

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Poigrat ću se prvo s položajem zvučnika i namještaja. Za upgrade onda idem prvo na DAC, a kasnije dodam neki bolji stereo amp. 

 

Hvala svima na savjetima. 

 Mislim da nećeš puno postići sa DAC-em. Ja bi osobno išao na neko stereo pojačalo, npr Marantz PM 6007, Denon PMA 600, Denon PMA 800, Cambridge Audio CXA61, Audiolab 6000A... ovisi o budžetu. Svi imaju digitalne ulaze, tj DAC u sebi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 23:27 (king73).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Kakvim cinjenicama ti ista podkrepljujes? bubas neke brojke koje si izvuko s neta koje nemaju veze sa vezom, halooo pa par postova prije ne vjerujem svojim ocima: stavio si svoj zvucnik na pojacalo! i to je kao ok, nema veze sto su ti svi rekli da je glupost jos djelis savjete drugima 

Ti bi Oberone7 slusao sa 5-15w? Ocito nisi svjestan kakav je to zvucnik, mislim kad bi ga vidio ukakio bi se. Sam proizvodjac Dali preporucuje pojacalo od 30-180W, nemoj vise djeliti savjete, rijetko zavirim u ovu temu i uvijek se uznenadim kakvih strucnjaka tu ima. 

Instantno više bi dobio kad bi razmaknuo zvucnike za pol metra nego eksperimentirao sa skupim dacovima pa na kraju opet kupio jace i kvalitetnije pojacalo.

 

Da ne bude samo OT ja bi mu preporucio ARCAM SA20 ili CAMBRIDGE AUDIO CXA81 i onda pokusat zvucnicima dati prostora.

 Ali ne vidiš da Strm malo trola? Meni je najjača slika di je stavija pitar na pojačalo, a da je barem stavija ispod pitara pijatič. 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mosha kaže...
bik kaže...

Kakvim cinjenicama ti ista podkrepljujes? bubas neke brojke koje si izvuko s neta koje nemaju veze sa vezom, halooo pa par postova prije ne vjerujem svojim ocima: stavio si svoj zvucnik na pojacalo! i to je kao ok, nema veze sto su ti svi rekli da je glupost jos djelis savjete drugima 

Ti bi Oberone7 slusao sa 5-15w? Ocito nisi svjestan kakav je to zvucnik, mislim kad bi ga vidio ukakio bi se. Sam proizvodjac Dali preporucuje pojacalo od 30-180W, nemoj vise djeliti savjete, rijetko zavirim u ovu temu i uvijek se uznenadim kakvih strucnjaka tu ima. 

Instantno više bi dobio kad bi razmaknuo zvucnike za pol metra nego eksperimentirao sa skupim dacovima pa na kraju opet kupio jace i kvalitetnije pojacalo.

 

Da ne bude samo OT ja bi mu preporucio ARCAM SA20 ili CAMBRIDGE AUDIO CXA81 i onda pokusat zvucnicima dati prostora.

 Ali ne vidiš da Strm malo trola? Meni je najjača slika di je stavija pitar na pojačalo, a da je barem stavija ispod pitara pijatič. 

 

 

Al nek su se odmah svi napalili haha

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Kakvim cinjenicama ti ista podkrepljujes? bubas neke brojke koje si izvuko s neta koje nemaju veze sa vezom, halooo pa par postova prije ne vjerujem svojim ocima: stavio si svoj zvucnik na pojacalo! i to je kao ok, nema veze sto su ti svi rekli da je glupost jos djelis savjete drugima 

Ti bi Oberone7 slusao sa 5-15w? Ocito nisi svjestan kakav je to zvucnik, mislim kad bi ga vidio ukakio bi se. Sam proizvodjac Dali preporucuje pojacalo od 30-180W, nemoj vise djeliti savjete, rijetko zavirim u ovu temu i uvijek se uznenadim kakvih strucnjaka tu ima. 

Instantno više bi dobio kad bi razmaknuo zvucnike za pol metra nego eksperimentirao sa skupim dacovima pa na kraju opet kupio jace i kvalitetnije pojacalo.

 

Da ne bude samo OT ja bi mu preporucio ARCAM SA20 ili CAMBRIDGE AUDIO CXA81 i onda pokusat zvucnicima dati prostora.

 Činjenica da govoriš da bubam nekakve brojke, a naveo sam najbitnije parametre koji definiraju karakteristiku pojačala mi govori sve o tvojoj stručnosti..

 

Proizvođač preporučuje pojačalo 30-130W, ali to ne znači da ćeš slušati te zvučnike na 30-130W...

Ali evo pošto sam toliko dobar, i vidim da ti brojevi ne idu, objasnit ću ti...

 

Većina slušanja se odvija na 5-15W, i isto kao za pojačala tako i zvučnici imaju što ti kažeš "neke brojke", u ovom slučaju Oberone 7 imaju osjetljivost 88.5dB(to je koliko su glasni na 1m udaljenosti kad u njih ulazi 1W snage), na 6ohm.

To znači da na 15W snage, na udaljenosti 3m od njih, oni reprodukciraju muziku na 94dB, većina ljudi ne sluša toliko glasno muziku ukratko...

 

I te "mrcine" od zvučnike kako ih ti nazivaš, su zapravo lakše za gurati nego moji bookshelfovi elac debut, tako da smiri strasti...

 

I ne možeš čovjeku koji traži čistokrvno pojačalo preporučiti CXA81, ne samo šta je iznad budžeta, i što nije čistokrvno, nego je jednostavno too much.

 

Jučer sam na više foruma pročitao da stvarno tih 80ak W iz recivera može biti ekvivalentno 30ak W iz stereo pojačala, što mi sad ima smisla obzirom da moje pojačalo od 25W tjera bez muke zvučnike koje je teže pogoniti nego Oberone... Tako da bi kolegi preporučio neka se samo drži onog mog savjeta gore.

 

A ja ako želim, ću staviti sebi zvučnik na glavu, to nije tvoja briga, i ne umanjuje moj kredibilitet da nekome nešta preporučim

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Strm, za dobrobit svih okani se dijeljenja savjeta na ovoj teme. Napisao si toliko gluposti na njoj da to nije normalno. Uz duzno postovanje nemas blage veze o hifi-ju.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nemoj vise molim te, dugo si nisam opizdio ovakav facepalm.
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

 

Većina slušanja se odvija na 5-15W, i isto kao za pojačala tako i zvučnici imaju što ti kažeš "neke brojke", u ovom slučaju Oberone 7 imaju osjetljivost 88.5dB(to je koliko su glasni na 1m udaljenosti kad u njih ulazi 1W snage), na 6ohm.

To znači da na 15W snage, na udaljenosti 3m od njih, oni reprodukciraju muziku na 94dB, većina ljudi ne sluša toliko glasno muziku ukratko...

 

 

Sa takvim 25W pojačalom na takve zvučnike imaš 85dB buke a ne glazbe. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo jedan koristan video kako izabrati tj. suziti izbor koje zvucnike kupit kada ne postoji mogucnost slusanja prije kupnje...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tip kao da kupuje patike a ne zvučnike,molim vas nemojte ovaj video uzimati u obzir
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Imas ti neku bolju shemu kako kupiti odgovarajuci zvucnik ako nisi u mogucnosti ici u trgovinu i poslusati nesto?


http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ja kupujem zvučnike koji mi se jednostavno svidu,slušam ih par godina i ako mi se svide ostaju ako ne prodam ih,na ovakav način kao u tom klipu kupovati zvučnike samo po specifikacijama je skroz pogrešno
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Znači kupovati po izgledu kao ti je puno bolja opcija? 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ne kupujem ih po izgledu nego po samom dojmu zvučnika i naravno da je ok marka
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Onaj dio o veličini zvučnika spram sobe je posve ok i vjerojatno najbitniji u priči. Druga stvar je što karakter zvuka ne piše nigdje u specifikacijama i to je totalni odabir na blef.

13 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Moze misljenje o pojacalu xtz edge a2-300.Spojeno je na denona x 3600 na klipsch rp 280,cijeli komplet je 9.2.4 sad me zanima gain na pojacalu dali treba biti na max pojacano i jel bolji zvuk od denona.Kupljeno je jel su mi trebala 2 kanala zbog atmosa,sad jel stavit pre out za prednja 2 kanala ili na atmos hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa , trazio sma ponudu za izradu zvucnog kabela pa bih volio da mi kazete stobuzet od ovo dvoje

1.Norstone cl250 2.5mm2 (2*3m)

   Norstone bfa banana

   Terminacija

 

Cijena:490kn

 

2.Chord C-Screen 2.5mm2 (2*3m)

  Norstone bfa banana

  Terminacija 

 

Cijena:650kn

 

 

 

Također me zanima dal ima vaznosti to jest dal ima kvalitetniji /nekvalitetni opticki kabel?

Koji bi bio best budget? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav imam pitanje glede zvucnickog kabla. Zanima me kako znat koji je presjek ovog kabla https://www.ekran-osijek.com/proizvod/chord-c-screen-norstone-5m/

 

Pretpostavljam da mi je dosta 2.5 mm ili da uzmem 4mm

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/norstone-cl400-norstone-bfa-5m/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zee_15 kaže...

Pozdrav imam pitanje glede zvucnickog kabla. Zanima me kako znat koji je presjek ovog kabla https://www.ekran-osijek.com/proizvod/chord-c-screen-norstone-5m/

 

Pretpostavljam da mi je dosta 2.5 mm ili da uzmem 4mm

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/norstone-cl400-norstone-bfa-5m/

 debljina tog kabela ti je 1,33 mm2,onda ti je boolje uzetineki od  2.5 mm2,što će ti 4mm2 napajaš vanjski čiler ili zvučnike

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
offline
Vaš audio kutak


Kazibiz Ekran Osijek:Promjer je cca 1,5 kvadrata, no navažnija stavka je da je oklopljen protiv RFI I RMI zračenja tako da je kabel u odnosu na klasične kablove za nijansu “tiši” tj zvuk je čišći i detaljniji pošto ima manje “noisea”. Kabel smo isprobali na zvučnicima od malih do samostojećih i radi dosta dobro. Presjek nije nešto sa čime bi se trebali brinuti ako ga uzimate za Q 3030i, biti će to dobar kabel.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Kakve ja sve gluposti moram pročitat... Snaga pojačala je jako bitna stavka i ne mogu se veliki i zahtjevni zvučnici gonit sa slabim i malim pojačalima. Ja imam 2x100W dual mono pojačalo AB klase i jako, jako rijetko ga pojačam preko 10W snage, najčešće se sluša od 1W-10W, ne samo u mene, nego općenito kod svih se tako sluša. Višak snage nije tu bezveze, taj višak služi za zalihu snage i za bolju kontrolu zvučnika, prvenstveno bass drivera. Ne može slabašno pojačalo gonit veliku zvučnik i dobro ga kontrolirat ako nema ogromne zalihe snage, jer dok muzika svira na 1W snage, zvučnici zbog dinamike u jako kratkim intervalima povuku puno više od tih 1W, To su one oznake konstantne snage i "dinamične" snage pojačala. dinamična snaga je uvijek puno viša, iako su to glupi i nebitni podaci za samu kvalitetu zvuka.

 

Pojačala od 20-ak watti snage imaju i primjereno mala napajanja za tih 20-ak watti, pa samim time nemaju neku zalihu snage, pa se radi toga ni ne mogu nosit s dinamikom muzike i ne mogu u kratkim trenucima imat dovoljno snage za kontrolu basa. Tada se dobije muljav i razvučen, a ne precizan i kontroliran bas, što je jedna od najbitnijih stavki dobrog zvuka.

 

Posebna su počala kao First Watt koja nemaju više od 25W snage, ali su rađeni s predimenzioniranim napajanjima i  posebno su dizajnirana da mogu kontrolirat jake i velike zvučnike s "malo" snage. to su pojačala koja se neće dat glasan zvuk, jer je maximum samo na 25W, ali zato će od početka do kraja tih 25W davat svoj maximum što se tiće kvalitete i kontrole. Takav ređaj košta poprilično para zbog svog dizajna. Jeftinija su rješenja imat dobro pojačalo od 100W-200W, a slušat ga na normalnim glasnoćama, jer je lakše napravit pojačalo od 200W xy kvalitete nego pojačalo od 25W iste takve xy kvalitete, za iste zvučnike.

 

Ljudi koriste pojačala od 500W na relativno normalnim zvučnicima i ne pojačavaju do maksimuma to, nego slušaju na istoj glasnoći kao što bi i netko tko ima pojačalo od 50W.

 

Isto tako, preporuke proizvođaća su jako bitne i služe svrsi. Zvučnici na kojima piše da se preporuča poačalo od 30W do 180W mogu uništit pojačala slabija od 30W, a vjerojatno i pojačala do 50W, ako su jeftina, AV receiveri, lagan ko perce, kineske kopije i slično. Jednostavno takav zvučnik zahtjeva snage i uvijek će tražit više nego slabo pojačalo može isporučit, to će opterečivat i grijat pojačalo, bez obzira na kojoj glasnoći se sluša. Jeftina i lagana pojačala imaju problem. Težina. Po težini se odmah može vidit da to što piše 100W ne znači da stvarno može gurat 100W kontinuirano i bez opterećenja, jer lagane kutije imaju u sebi mala i slaba napajanja, pa je apsolutno nebitno kakav je sklop u pojačalu i koliko može pojačat signal, kad taj sklop ne može dobit dovoljno struje iz napajanja. Uz napajanje se vežu i veliki ili mali kondezatori, koji su opet manji i jeftiniji u jeftinim pojačalima, pa onda opet ne mogu progurat dovoljno struje, čak i ako je samo napajanje dovoljno jako. 

 

Te Yamahice su receiveri, ogromne kutije, lagane ko perce, niti imaju snage, niti je Yamaha ulagala para u kvalitetno napajanje i popratnu elektroniku, jer je trebalo u par tisuća kuna ugurat puste filtere, DAC, tuner, digitaliju, equilizere, ovaj dodatak, onaj dodatak, a to sve košta. Na kraju za bit konkurentni moraju negdi štedit i dobiješ bezveze uređaj.

 

Nema te Yamahe danas na cijelom svijetu koja se može mjerit sa snagom i kvalitetom jednog starog dual mono Hitachia s 2 masivna trafoa, ogromnim kondezatorima i dovoljno zaliha snage za bilo koje zvučnike. 18 kilograma težine je tu zato. To je pravih 2x100W, odnosno po testovima može kontinuirane snage isporučivat 125W uvijek, bez obzira što piše samo 100.

A dinamične može izbacit koliko treba zvučniku, kontrola basa savršena. 

 

Za 9000 kuna se može nać dobra kombinacija stereo pojačala (do otprilike 7000 kn) i odvojeni DAC (od oko 2000 kn). S tim zvučnicima razlika u zvuku može bit enormna, ako se dobro pogodi kombinacija amp/DAC, ali mislim da se teško može pogodit lošija kombinacija od Yamaha receivera. Da se netko potrudi, za te pare ne može nać lošiju kombinaciju, sve mora bit bolje.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 17:06 (Filox).
Moj PC  
3 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pozdrav ekipa , trazio sma ponudu za izradu zvucnog kabela pa bih volio da mi kazete stobuzet od ovo dvoje

1.Norstone cl250 2.5mm2 (2*3m)

   Norstone bfa banana

   Terminacija

 

Cijena:490kn

 

2.Chord C-Screen 2.5mm2 (2*3m)

  Norstone bfa banana

  Terminacija 

 

Cijena:650kn

 

 

 

Također me zanima dal ima vaznosti to jest dal ima kvalitetniji /nekvalitetni opticki kabel?

Koji bi bio best budget? 

 Kabeli su zeznuti za ovako reć koji je bolji, jer su razlike u zvuku teško primjetne, većini ljudi neprimjetne, pa bi ti rekli da ti je sve isto koji kabel uzmeš. Kod optike su te razlike još puno puno manje, ako uopće postoje, jer digitalija je digitalija, pogotovo optika. Kod optike je dobro uzet malo kvalitzetniji kabel samo radi banane, da se ne slomi ulaz, da bolje sjedne u utor. Kako je rekao jedan audiofil, dobar kabel je uvijek dobar kabel, ne ttreba se pretjerano zamarat. 

 

Jedino što mislim da bi radilo (možda) neku razliku kod optike je stakleni optički kabel, ali to je osjetno skuplje od plastičnog i problem je što može puknit kod savijanja, pa nije svakome moguće koristit takve optičke kabele.

 

Ako nemaš neki prebrijano skupi high-end sustav, ne zamaraj se puno s optikom. Od ona dva gore ponuđena kabela uzmi ono što ti proizvođać preporuči, s obzirom da je ok cijena i nije neka razlika. Ako ti proizvođač preporuči skupljeg, i kaže da je osjetno bolji, a tebi to ne predstavlja neki problem u financijama, onda zašto ne, uzmeš skuplji. Uostalom, najbolje je isprobat ako se može, jasno.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice