Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.417.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Treba li ti pojačalo ili receiver?

 

Pogledaj izlaze na TV-u, ako je noviji onda bi mogao imati optički izlaz koji se spaja na digitalni ulaz pojačala

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa ja bi svakako sebi jos uzeo na ljeto subwoofer i mozda centralni

Pretpostavljam da zbog toga integrirano pojacalo ne mogu......na tvu imam 4 hdmi, 1 earc, opticki!

Iskreno ne znam sta mi treba pojacalo ili reciver. Nisam nikad imo nesto os tog.

Znam da integrirana imaju  2 ulaza, 1 ulaz za subwoofer danas sutra vjerovatno ne bi mogo xentralne i to spojit?

A opet su pristupacni cijenom. Zanima me dal su 2 zvucnika+subwoofer dovoljni tipa za gledanje filmova?

Ili je bolje gledan neki 5.1 reciver? 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pa ja bi svakako sebi jos uzeo na ljeto subwoofer i mozda centralni

Pretpostavljam da zbog toga integrirano pojacalo ne mogu......na tvu imam 4 hdmi, 1 earc, opticki!

Iskreno ne znam sta mi treba pojacalo ili reciver. Nisam nikad imo nesto os tog.

Znam da integrirana imaju  2 ulaza, 1 ulaz za subwoofer danas sutra vjerovatno ne bi mogo xentralne i to spojit?

A opet su pristupacni cijenom. Zanima me dal su 2 zvucnika+subwoofer dovoljni tipa za gledanje filmova?

Ili je bolje gledan neki 5.1 reciver? 

 Za filmove je skroz dovoljno imat 2+1 kombinaciju, tako ja imam doma. Čak ni ne palim woofer tako često, samo kad su neki spektakli od filma, pa pojačam da bude ko u kinu. 

 

U pravilu pojačalo ima bolji zvuk od receivera. Receiver ima više mogućnostit, dodataka i može se spojit 5.1 sustav.

 

Ja bi osobno za 5000 kuna išao na opciju pojačalo s ugrađenim DAC-om (za digitalni signal) ili možda na odvojenu vereziju pojačalo i DAC u 2 komponente, ovisi o potrebama i mogućnostima spajanja koje nude pojačala s već ugrađenim DAC-om.

 

Za slušanje muzike, pojačalo i stereo zvuk su uvijek bolja i poželjnija opcija od surrounda.

 

Moderna pojačala s ugrađenim DAC-om bi trebala imat i poseban izlaz za woofer, ali ako slučajno nema, onda se može gledat woofer (aktivni) koji podržava spajanje direktno na zvučnički izlaz, odnosno woofer koji ima high-level input. Jednostavno se spoji skupa sa zvučnicima na pojačalo koje nema posebni izlaz za woofer.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 13:32 (Filox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa i ja mislim da vi i meni bio dosta 2.1 sistem jel to znaci da je meni dosta kupit ovo pojacalo https://www.ronis.hr/pojacalo-marantz-pm-6007-crno/407740/product/?

 

Ili dal mi vi mozete dat preporuku? 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pa i ja mislim da vi i meni bio dosta 2.1 sistem jel to znaci da je meni dosta kupit ovo pojacalo https://www.ronis.hr/pojacalo-marantz-pm-6007-crno/407740/product/?

 

Ili dal mi vi mozete dat preporuku? 

 Pojma nemama kakav zvuk ima ovaj Marantz, ali izgleda da ima sve što tebi treba od ulaza/izlaza. 45W po kanalu bi trebalo bit dovoljno. 

https://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-stereo-amplifiers  ovde ga hvale kao best-buy, ali ne moramo im puno vjerovat.

 

When it comes to recommended amplifier power, the Q Acoustics 3030i will need 25 Watts to 75 Watts if it is driven by a stereo amplifier but will need 50 Watts to 145 Watts (2 channels driven) if is powered by an AV receiver.  -  Tu si negdje u zlatnoj sredini s Marantzom.

 

https://www.paarc.org/q-acoustics-3030i-matching-amplifier/

 

Treći po redu je preporučen upravo Marantz PM-6007.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

  

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 14:41 (agramTango).
13 godina
offline
Vaš audio kutak

R.E.M. - Everybody Hurts [Vinyl HD]

 

To Each His Own.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Danas uzeo novo pojačalo, Cambridge Audio AXA25, ugodno sam iznenađen performansama obzirom na cijenu 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 15:48 (Strm).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Danas uzeo novo pojačalo, ugodno sam iznenađen performansama obzirom na cijenu 

 A pojačalo je?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
spiderhr kaže...
Strm kaže...

Danas uzeo novo pojačalo, ugodno sam iznenađen performansama obzirom na cijenu 

 A pojačalo je?

 Ispravio, hvala 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Danas uzeo novo pojačalo, Cambridge Audio AXA25, ugodno sam iznenađen performansama obzirom na cijenu 

 

...jos samo treba namjestit zvucnike kako spada i to ce bit pocetak jedne divne ljubavi...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Na što točno misliš? Malo sam eksperimentirao sa pozicijama i udaljenosti od zida kao i okomit ili vodoravan položaj ali ništa nije previše utjecalo na zvuk...

Po meni jedina mana realno je šta trebam kupiti stalke pa da budu na istoj visini 

Edit: Baj d vej, uskoro ću i nove zvučnike uzimati, ovi će ostati u paru sa starim pojačalom, vidite na fotki konfiguraciju, jel mi bolje bookshelf uzimati ili samostojeće? Osobno mislim ići na bookshelf, ali me zanima i vaše mišljenje, hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 11:19 (Strm).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Prevnstveno mislim na istu visnu zvucnika (ne da je jedan malo gore drugi malo dole) tako da ti viskotonac dođe na visinu uha kada slušaš mjuzu.
I zvučnici bi trebali stajati okomito (oba dva) kada se sluša...

Ali ako je tebi gušt da slušaš samo da ti se nesto čuje, a prezentacija i zvučna slika ti nisu bitni onda je i ovako OK (neko mislim da ne želiš to).

BTW. koji su ti to zvučnici sada? I do koje cijene bi uzimao druge zvucnike?

Ako imaš mjesta za za somostojće onda je to možda bolje jer ako uzmeš bookshelf+stalci dođeš praktički na isto sa zauzećem mjesta (a i cijena nije puno manja od samostoječih).

Koje su ti dimenzije prostora gdje bi stavio nove zvučnike?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Prevnstveno mislim na istu visnu zvucnika (ne da je jedan malo gore drugi malo dole) tako da ti viskotonac dođe na visinu uha kada slušaš mjuzu.
I zvučnici bi trebali stajati okomito (oba dva) kada se sluša...

Ali ako je tebi gušt da slušaš samo da ti se nesto čuje, a prezentacija i zvučna slika ti nisu bitni onda je i ovako OK (neko mislim da ne želiš to).

BTW. koji su ti to zvučnici sada? I do koje cijene bi uzimao druge zvucnike?

Ako imaš mjesta za za somostojće onda je to možda bolje jer ako uzmeš bookshelf+stalci dođeš praktički na isto sa zauzećem mjesta (a i cijena nije puno manja od samostoječih).

Koje su ti dimenzije prostora gdje bi stavio nove zvučnike?

Dolje je raspored prostorije, sa time da sam u zgradi, i volio bi smanjiti vibracije po podu (već bi imao sub da nije tako), zbog toga sam i razmišljao o bookshelfovima ali opet ne znam kakvi su samostojeći po tom pitanju...

 

Od bookshelfova imam par ideja, prvi izbor mi je Elac Debut 5.2, ne samo što su najjeftiniji nego i "najmanji" jer kao što vidiš prostorija je svakako mala, a ono, sjedim tek 2m dalje od zvučnika, nakon njih su mi izbor Elac Debut 6.2 ili direktna im konkurencija Q Acoustics 3020i. Ili od Cambridgea SX60.

 

Od standalone zvučnika da su cca u budžetu našao sam jedino Polk Signature S50e al fakat mislim da bi to bilo too much.

 

Trenutno imam Sansui S-M800 zvučnike, nemoguće je išta naći na netu o njima, pretpostavljam da su dolazili sa nekakvim pojačalom ili linijom...

Ono šta mogu reći za njih je da su genijalni što se tiče soundstagea i kvalitete izvedbe zvuka, pogotovo za rock, jazz i ostale stvari što imaju prirodan "bas". Čim se upali noviji pop, filmovi ili tako nešta fali im daha.

Sa pojačalom Sanyo JA 2503 su odlično svirali, sve do 4/5 snage bez ikakve distorzije.

 

Htio bi samo nadodati da novi Cambridge AXA25, koji je navodno iste snage kao Sanyo, mogu odvrnuti do kraja i ne bude ni glasnan ni čist zvuk kao na 4/5 Sanyo pojačala. Ali osim toga, bolji je po svemu ostalome.

 

Vaša uvažena mišljenja? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 13:25 (Strm).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Po meni taj prostor nije toliko los, 20tak kvadrata.
To tvoje novo pojacalo (Cambridge) ima samo 25W na 8 Ohm-a (mozda si trebao kupiti neko "jace" pojacalo, barem 40-50W), pa bi trebao s njim uparit neke efikasnije zvucnike (sa Sensitivity od barem 89-90dB), a ti ELAC zvucnici nemaju veliki "Sensitivity" (86-87dB) ako je vjerovat specifikacijama proizvođača.
Q Acoustic su nesto bolji (88dB), a ti Polk 89dB.

Mozda bi mogo nesto sa Njuskala pogledat ako ti nije mrsko.

Ja svakako nisam najkompetetniji za davat najkvalitetnije prijedloge tako da bi bilo dobro da se jos netko od forumasa izjasni.
Ali se trudim koliko-toliko pomoci i prenijeti ono malo znanja koje imam.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Po meni taj prostor nije toliko los, 20tak kvadrata.
To tvoje novo pojacalo (Cambridge) ima samo 25W na 8 Ohm-a (mozda si trebao kupiti neko "jace" pojacalo, barem 40-50W), pa bi trebao s njim uparit neke efikasnije zvucnike (sa Sensitivity od barem 89-90dB), a ti ELAC zvucnici nemaju veliki "Sensitivity" (86-87dB) ako je vjerovat specifikacijama proizvođača.
Q Acoustic su nesto bolji (88dB), a ti Polk 89dB.

Mozda bi mogo nesto sa Njuskala pogledat ako ti nije mrsko.

Ja svakako nisam najkompetetniji za davat najkvalitetnije prijedloge tako da bi bilo dobro da se jos netko od forumasa izjasni.
Ali se trudim koliko-toliko pomoci i prenijeti ono malo znanja koje imam.

 A dobro ti znaš nešto, ja znam nešto, složit će se 

Mislim da je ok 25W za tu prostoriju, 95% glasnog slušanja(koliko se usudim, u određeno doba dana, da susjedi ne zovu policiju) je nekih 2/5 snage(moram se nadvikivati sa curom koja sjedi krajem mene), a svjestan sam da ovi zvučnici nisu nešto zahtjevni. Dakle, pretpostavljam, da sa zahtjevnijima imam dosta headrooma a i spreman sam uzeti jače ako bude potrebe.

Koristio sam 4/5 snage na Sanyo pojačalu koje je isto 25W, ali ipak nešto jače od Cambridgea, samo u slučaju partya od 20ak ljudi a to je jednom-dva puta godišnje (susjed za poželit sam, znam) 

 

Nebi polovno zvučnike uzimao, ne vjerujem toliko ljudima  

 

Jel postoji koja trgovina da nudi opciju da "posudim" zvučnike, ili da u trgovinu odnesem pojačalo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 14:10 (Strm).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

A taj Cambridge bi bio dovoljan za Magnat 102 (kupio ih na BF-u za pola sadašnje cijene)? Mislim ne lumpujem da mora susjed na kraju zgrade čuti? Ustvari to bi bio setup2 za drugu sobu, onak da si poslušaš laganini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 18:45 (spiderhr).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Uzet cu novi TV relativno uskoro, pa dok cekam neku dobru akciju uzeo bi nove zvucnike.

Trenutno mi je favorit Edifier R2000DB. Zanima me par stvari:

1. vidim da ih ima samo u HT multimediji i to za 2190kn. dal je to dobra cijena ili povremeno (i kada?) budu akcije i za koliko se onda mogu kupiti?

2. isplati li se uzeti izvana, recimo amazon.de (ili neko drugo mjesto?) i kako onda koristim garanciju ako imam neki problem?

3. ima li neka druga preporuka za zvucnike do 2000kn - trebam za TV, dakle filmove i muzika preko bluetootha. ne slusam nista preglasno, ali zelim da je zvuk na normalnoj glasnoci sto kvalitetniji.

 

hvala na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Stigli Elac Debut 2.0 B6.2 

Cambridge AXA25 (25W RMS) ih ne osjeti uopće, 87db na 6Ω se čini mrvicu zahtjevno za tu snagu ali uopće nije.. 

Zvuk je genijalan, nikad nisam mislio da ću morati na pojačalu mrvicu smanjiti niske tonove

Ne tjeram ih previše jako dok se ne uhodaju, onda ćemo ići na 100db probe

Moj PC  
9 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
congo kaže...

Uzet cu novi TV relativno uskoro, pa dok cekam neku dobru akciju uzeo bi nove zvucnike.

Trenutno mi je favorit Edifier R2000DB. Zanima me par stvari:

1. vidim da ih ima samo u HT multimediji i to za 2190kn. dal je to dobra cijena ili povremeno (i kada?) budu akcije i za koliko se onda mogu kupiti?

2. isplati li se uzeti izvana, recimo amazon.de (ili neko drugo mjesto?) i kako onda koristim garanciju ako imam neki problem?

3. ima li neka druga preporuka za zvucnike do 2000kn - trebam za TV, dakle filmove i muzika preko bluetootha. ne slusam nista preglasno, ali zelim da je zvuk na normalnoj glasnoci sto kvalitetniji.

 

hvala na pomoci!

Hej, mislim da su ti za takvu namjenu idealni r1855db.

Oni su cca 200€ svugdje pa bolje kupit kod nas, a mozes i cuti prije kupnje. Ne vidim neku potrebu za jacim modelom...

 

Meni se cini da su prikladniji za tv ormaric a uz nagib prema gore, u takvom scenariju pomazu smjestaj. Takodjer bass port je napred sto je moze biti prednost.

 

 

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

Hej, mislim da su ti za takvu namjenu idealni r1855db.

Oni su cca 200€ svugdje pa bolje kupit kod nas, a mozes i cuti prije kupnje. Ne vidim neku potrebu za jacim modelom...

 

Meni se cini da su prikladniji za tv ormaric a uz nagib prema gore, u takvom scenariju pomazu smjestaj. Takodjer bass port je napred sto je moze biti prednost. 

 

Hvala na odgovoru (iako sam potpuno fulao temu, i to tek kasnije skuzio).

 

Ovo sto ima bass port sa prednje strane se i meni cini kao velika prednost.

Inace radi se o sobi od 40m2 ali je uzduzna i u jednoj polovici je TV,a sjedi se na 3m od TVa i zvucnika.

6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Gdje baš zvučnik na pojačalo :D

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
icek_picek kaže...

Gdje baš zvučnik na pojačalo :D

 A nemam gdje sa njime 

A i dobro je kad udara bas ne skuplja se prašina 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav moze pomoc. U planu mi je bilo kupit 3.1 (2 bookshelf, centralni + sub) sistem al nema nigdje nekog midrange av recivera( denon avr-x1700h, marantz nr1510)

Pa sam mislio za pocetak da uzmem integrirano pojacalo denon pma-600ne + 2 bookshelf q acoustics 3030i?
Pa mozda ostatak kad dode koji av reciver?
Sta vi mislite?
Koliko bi tesko/lako bilo kasnije prodat navedeno pojacalo (pma-600ne)

Ili da se strpim?

Ronis, sonus art su mi rekla da nemaju u vidu kad ce doc neki od navedenih ac recivera!

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 15:28 (croGOREatia).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Pozdrav moze pomoc. U planu mi je bilo kupit 3.1 sistem al nema nigdje nekog midrange av recivera( denon avr-x1700h, marantz nr1510)

Pa sam mislio za pocrtak da uzmem integrirano pojacalo denon pma-600ne + 2 bookshelf q acoustics 3030i?

Sta vi mislite?

Ili da se strpi?

Ronis, sonua art su mi rekla da nemaju u vidu kad ce doc neki od navedenih ac recivera! 

 Baci oko na trgovinu nove boje zvuka, kod njih možeš rezervirati pojačalo, kad eventualno dođe znaš da je tvoje.

 

A zvučnike bi ti preporučio da proučiš Elac Debut 2.0 B6.2, jeftiniji su nešto od Q3030i ali puno ljudi uključujući mene nalazi da je Elac nešto bolji, zato sam ga i uzeo doslovno jučer, a proveo sam jedno tjedan dana razmatrajući različite opcije. Jedina prednost Q3030i je što ima veći izbor finisha i malo su ljepši 

 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Oni drze pretezito yamahine av recivere i opcenito nemaju neki izbor av recivera!

Hvala ti na preporuci. Sto mislis dal da se atrpim pa cekam ili da uzem pjacalo za pocetak pa kasnije prodam? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
croGOREatia kaže...

Oni drze pretezito yamahine av recivere i opcenito nemaju neki izbor av recivera!

Hvala ti na preporuci. Sto mislis dal da se atrpim pa cekam ili da uzem pjacalo za pocetak pa kasnije prodam? 

 Obzirom na trenutnu nestašicu smatram da je najbolje odmah kupiti ono što je dostupno, ne vrijedi čekati jer ti nitko ne može reći kad će biti, a onaj koji kaže da zna laže. I dok dočekaš, možda će već nešta drugo izaći što je bolje pa ćeš to čekati i tako u krug..

 

Osobno mislim da ćeš dobiti bolji zvuk sa 2.1 sustavom nego 3.1 za glazbu i filmove, ako trošiš jednaku količinu novca jel.

Novac koji bi dao na centralni zvučnik potroši na kvalitetnije pojačalo, a drži se tih 3030i.

Također bilo bi dobro znati kvadraturu i raspored prostorije za bilo kakav konkretan savjet.

O kakvom subwooferu si razmišljao?

 

9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

https://imgur.com/a/ZWF9yzh

 

To je boravak sad vise nema ovog lijevo baby gyma. Prostorija boravka ima nekih cca 17m2

Dok je kutna udaljena 3.5 m od tva

Tv ce svakako ic uskoro na zid

Dakle ja sam planirao integrirano pojacalo DENON PMA-600NE

U kombinaciji sa :

Q Acoustic 3030i + QB12 Subwoofer

Dali Oberon 3 + Dali Sub E-9

 

Ili neki od samostojecih al bez subwoofera iz istih serija :

Q Acoustics 3050i

Dali Oberon 5

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

U toj prostoriji bi ti SUB lako mogao biti previse. Doduse ovisi koliko glasno ides i sto se slusa.

Survivor - eye of the tiger
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Što bi mi ti preporučio onda?

Više naginje filmu nego muzici.

 

70% film,30% muzika

Muzika većinom ide preko spoitify,deezer 

Filmovi hbo,netflix

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 19:21 (croGOREatia).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice