Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim da se u zadnje vrijeme dosta piše o pojačalima, pa da priupitam kakva je moja kombinacija.

 

Trenutno imam Denon PMA-1500Rll i zvučnike Dali Concept 2.

 

Denon na 8 ohma daje 70W po kanalu, a Dali preporučuje pojačalo od 40-120W . Zanima me jel je moje pojačalo sposobno napajati Dali Concept 2 i kad ih se žešće pojača?

 

Hvala svima na kometiranju i naravno na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dario5432 kaže...

Pozdrav!

 

u potrazi sam za stereo pojačalom koje će fino gurati Oberone 7 i da je s DAC-om do nekih 9k kn.

S obzirom na budžet ne znam da li je bolje uzeti amp i posebno DAC, sve u jednom ili samo amp pa sa izvora vući analogni signal (PC i TV).

 

 

 

Oberone 7 sam koristio sa Yamaha 402D pojačalom i nikako nisam mogao dobiti što sam htio iz njih.

Yamaha je davala boost na 10500 Hz (ustanovio sa kalibracijskim mikrofonom+REW) radi čega su činele, ženski vokali i općenito sve u treblu bilo izuzetno naglašeno što u početku zvuči impresivno i prostrasno, no kasnije postane izuzetno zamarajuće. Jednostavno sve pola oktave više, ne kao mickey mouse ali kužiš poantu. Što god radio nisam ih mogao ukrotiti pa prodao Yamahu i nakon što sam kod frenda čuo Marantz AVR (čini mi se SR6014) odlučio sam se za Denon X3700H koji je slične kategorije.

Sa njim sam odradio kalibraciju, dodao SVSov PB1000 sub, Oberon Vokal i Oberon On wall. Glazbu slušam u kombi Oberona 7 + sub i zvuk je neusporedivo balansiraniji i ugodniji nego sa Yamahom, funkcionira na niskim glasnočama , a na većim poziva de bude još malo Jače hehe. Praktički kao drugi zvučnici i za ne povjerovati kako je ta Yamaha bila loš par za njih.

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

 Činjenica da govoriš da bubam nekakve brojke, a naveo sam najbitnije parametre koji definiraju karakteristiku pojačala mi govori sve o tvojoj stručnosti..

 

Proizvođač preporučuje pojačalo 30-130W, ali to ne znači da ćeš slušati te zvučnike na 30-130W...

Ali evo pošto sam toliko dobar, i vidim da ti brojevi ne idu, objasnit ću ti...

 

Većina slušanja se odvija na 5-15W, i isto kao za pojačala tako i zvučnici imaju što ti kažeš "neke brojke", u ovom slučaju Oberone 7 imaju osjetljivost 88.5dB(to je koliko su glasni na 1m udaljenosti kad u njih ulazi 1W snage), na 6ohm.

To znači da na 15W snage, na udaljenosti 3m od njih, oni reprodukciraju muziku na 94dB, većina ljudi ne sluša toliko glasno muziku ukratko...

 

I te "mrcine" od zvučnike kako ih ti nazivaš, su zapravo lakše za gurati nego moji bookshelfovi elac debut, tako da smiri strasti...

 

I ne možeš čovjeku koji traži čistokrvno pojačalo preporučiti CXA81, ne samo šta je iznad budžeta, i što nije čistokrvno, nego je jednostavno too much.

 

Jučer sam na više foruma pročitao da stvarno tih 80ak W iz recivera može biti ekvivalentno 30ak W iz stereo pojačala, što mi sad ima smisla obzirom da moje pojačalo od 25W tjera bez muke zvučnike koje je teže pogoniti nego Oberone... Tako da bi kolegi preporučio neka se samo drži onog mog savjeta gore.

 

A ja ako želim, ću staviti sebi zvučnik na glavu, to nije tvoja briga, i ne umanjuje moj kredibilitet da nekome nešta preporučim

 Samo jednom isprobaj neko masivno, AB klase pojačalo od 100-200W, na istoj glasnoći kako sad slušaš, pa ćeš vidit zašto se kupuju jača pojačala. Obrati pozornost na kontrolu basa i dinamiku.

 

Uvijek je bolje uzimat pojačalo u gornjoj granici onoga što preporiuča proizvođač (čak i preko granice), nego u donjoj, donje granice bi trebalo izbjegavat, ne samo radi zvuka i dinamike, nego i zbog opterećivanja pojačala. Ne želiš da ti jedan dan izgori pojačalo, a ti se pitaš kako i zašto... Ne bi bio prvi kojemu se to dogodilo zbog premalo snage, odnosno prevelikog opterećenja.

 

P.S.

O kojem pojačalu i zvučnicima pričamo točno?

 

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 17:29 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Vidim da se u zadnje vrijeme dosta piše o pojačalima, pa da priupitam kakva je moja kombinacija.

 

Trenutno imam Denon PMA-1500Rll i zvučnike Dali Concept 2.

 

Denon na 8 ohma daje 70W po kanalu, a Dali preporučuje pojačalo od 40-120W . Zanima me jel je moje pojačalo sposobno napajati Dali Concept 2 i kad ih se žešće pojača?

 

Hvala svima na kometiranju i naravno na odgovorima.

 Jel to ja dobro vidim da je to dual mono koncept s 2 trafoa? To je dobro pojačalo, s dovoljno snage, što piše to i daje. Čim se pogledaju iznutrice dobije se dobar dojam, iako 70W nije pretjerano snage, bar je uvjerljivih 70W, a nije ni malo.

 

Po preporuci si negdje oko sredine, pa se ne bi trebao bojat to raspalit, izdržat će to Denon mrcina.

 

Pazi da ne spališ koji tweeter ko ja na svojim Sonus Faberima...   

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
A koliko ćemo samo puta čuti hvalospijeve o tom Hitachi pojačalu snage
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
A koliko ćemo samo puta čuti hvalospijeve o tom Hitachi pojačalu snage

 Ufff, puno još. Svak svoga konja hvali.

 

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
I te kako je dovoljno tih denonovih 70 w,koliko vidim taj denon ima dva transformatora
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Da tako je ima dual mono koncpet sa 2 trafoa hehe teško je ko smrt što se kaže, iako ne izgleda toliko teško zbog svoje veličine, ali opet kad ga probaš podignuti kao da je zaljepito, ipak ima 14.6 kg

 

Koji bi bili veći bookshelf koje denon može gurati, a da se ne uznoji previše i ne daj Bože izgori? Mislio sam kad dođe vrijeme za nadogradnju uzeti nešto ovako 

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/monitor-audio-silver-100-7g-walnut-par/

 

Najviše zbog veće bass jedinice nego što je na postojećem mi Dali-u.

 

Hvala na savjetu da ne pojačavam previše zbog mogućeg spaljivanja tweetera 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Slažem se sa filoxom da je bolje riješenje uzeti malo jače pojačalo zbog rezerve snage nego biti na knap na donjoj granici,za istu cijenu između moon 240 i i rotel ra 1592 ja sam rade uzeo rotela od 200 w ,evo baš slušam glazbu sa bluesounda pojačano jako glasno zbog gušta
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Bez problema ćeš voziti te zvučnike na njihovim stranicama pišu sve informacije
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Da tako je ima dual mono koncpet sa 2 trafoa hehe teško je ko smrt što se kaže, iako ne izgleda toliko teško zbog svoje veličine, ali opet kad ga probaš podignuti kao da je zaljepito, ipak ima 14.6 kg

 

Koji bi bili veći bookshelf koje denon može gurati, a da se ne uznoji previše i ne daj Bože izgori? Mislio sam kad dođe vrijeme za nadogradnju uzeti nešto ovako 

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/monitor-audio-silver-100-7g-walnut-par/

 

Najviše zbog veće bass jedinice nego što je na postojećem mi Dali-u.

 

Hvala na savjetu da ne pojačavam previše zbog mogućeg spaljivanja tweetera 

 Imat malo slabije pojačalo može bit dobra stvar jer je teže spalit zvučnike, ali nije nemoguće. Trust me. Iako zvučnici kažu da podržavaju pojačala do 200W, samo 100W je bilo dovoljno za tweeter. Ups. Dobro, to je čisto moja greška i glupost, zanio se u muzici, pa htio glavom ući u zvučnik i raspalio ko debil.      Ne znaš što je previše dok ne čuješ. Doslovno. I nažalost.

 

Monitor Audio ima identične specifikacije kao i Dali, pa što se tiče samog tehničkog gonjenja zvučnika s tim Denonom, trebalo bi bit identično. Ista je osjetljivost, 87db, a i isto su preporuke proizvođača, 40W-120W pojačalo.

 

Koliko su bolji Monitori od Dalija, to nemam pojma, možda nisu uopće, možda su drastično bolji.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

 Na žalost ja nemam savjet, jer sam slabo imao doma različitih zvučnika. Ove nove modele pogotovo ne poznajem, ne idem po slušaonicama. 

 

Za puniji zvuk pri tišem slušanju bi možda bili bolji malo osjetljiviji zvučnici. Zvučnike niske osjetljivosti treba malo pogurat da prodišu, ako se ne varam, ispravite me ako griješim.

 

Iako, Monitor Audio imaju veću bas jedinicu i deklarirano sviraju nešto niže frekvencije od Dalija, pa ovako gledajući samo te brojeve, može se zaključit da bi takav zvuk bio malo puniji od Dalija. Ne mora značit, ali to je moj zaključak gledajući u brojeve.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

Subwoofer. Ko nije probao ne zna kaj propušta.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

I moj je bio taj zaključak gledajući brojke da bi Monitor Audio trebao ići niže ako su brojke vjerodostojne. 

 

Znam i sam da bi bila najbolja opcija Monitor Audio uzeti za probu u mojem prostoru pa onda odvagnuti jel je to to, samo što je to često teži slučaj.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Onda bi trebao ići na neki aktivni subwoofer. Može prijedlog što pogledati?

 

Jedino iskustvo u vezi subwoofera sam imao sa logitech Z623, no to samo trese i to je manje više sve.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Onda bi trebao ići na neki aktivni subwoofer. Može prijedlog što pogledati?

 

Jedino iskustvo u vezi subwoofera sam imao sa logitech Z623, no to samo trese i to je manje više sve.

 SVS SB-1000 PRO

Svi mogući načini spajanja, DSP aplikacija (upravljaš putem moba, EQ, profili, kaj god oćeš) za bolju integraciju, čujnih 20 Hz, linearni odziv po cijelom rasponu itd.

U drugoj sobi imam Logitecha Z-5500 i slažem se, njegov sub ima kick al jednostavno ne može svirati nikakve note. Ovo je skroz druga kategorija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 19:57 (MewCore).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Onda bi trebao ići na neki aktivni subwoofer. Može prijedlog što pogledati?

 

Jedino iskustvo u vezi subwoofera sam imao sa logitech Z623, no to samo trese i to je manje više sve.

 Aktivni woofer, da. Nije loša shema, pogotovo za filmove. Dobro je ako ima high-level input, tako da ga možeš spojit direktno na izlaz od zvučnika na pojačalu, odnosno ne treba ti posebni izlaz za woofer na pojačalu. Navodno je i najbolji zvuk preko takvog ulaza. Isto tako je poželjno da woofer ima mogućnost kontrole rezne frekvencije, tako da sam biraš koji dio frenkvencije želiš da woofer dodaje u zvuk. To vidi polovno možda, radije nego novo, da ne trošiš puno para.

Live long and prosper.
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

 Taj MA je izvrstan zvučnik. Pravi biser u toj klasi. Obavezno poslušaj ako budeš imao priliku.

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Preporuka za Sub je REL.

OVO JE JAKO DOBRA CIJENA:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/rel-t9i-oglas-33263498

 

EDIT:
Ajo je nekom ovaj gore T9i prevelik ima i manja verzija T7i za istu cijenu ili par za 10 000kn:

 

REL T7i, kao novo (njuskalo.hr)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 7:20 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Preporuka za Sub je REL.

OVO JE JAKO DOBRA CIJENA:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/rel-t9i-oglas-33263498

 

EDIT:
Ajo je nekom ovaj gore T9i prevelik ima i manja verzija T7i za istu cijenu ili par za 10 000kn:

 

REL T7i, kao novo (njuskalo.hr)

Nisam 100% siguran al čini mi se da je netko sa foruma imao 2x Rel T5i koje je zamjenio sa jednim KEF KC62 subom čime je dobio veči impact i kick što dosta govori o Relu.

Recimo T9i daje -6dB na 28Hz, znači čvrsto može odsvirat nekih 30 Hz. SVSov model koji sam spomenuo za manju cijenu (mislim da je oko 5500 kn) daje +-3db na 20 Hz.

Inače postoji i Engleski B.K. koji su svojevremeno bili proizvođaći za Rel. Sad su direct to seller, frend ima njihov XXLS400-FF koji također daje 20 Hz sa brzim i autoritativnim basom. Sad kupuje drugi jer ima poveći prostor i sa carinom i poštarinom če ga ispast ispod 6000 kn. Dosta sam kopao po tome i nisam uspio doć do ikakvog drugačijeg zaključka nego da je Rel poprilično precijenjen.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

Subwoofer. Ko nije probao ne zna kaj propušta.

 Legitimno. To bi mi eventualno bila opcija ako bi tako što diktirao prostor (mali zvučnik). U svakom drugom slučaju bih išao na kvalitetniji zvučnik bez suba.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

Subwoofer. Ko nije probao ne zna kaj propušta.

 Legitimno. To bi mi eventualno bila opcija ako bi tako što diktirao prostor (mali zvučnik). U svakom drugom slučaju bih išao na kvalitetniji zvučnik bez suba.

 Ogromna prednost suba je što se može staviti na poziciju gdje main zvučnici ne mogu biti.

Primjerice meni je sub 6m od zvučnika - zid nasuprot.

Na mjestu gdje su zvučnici imam null, tj čak kad tamo stavim sub nemam ništa nižih frekvi.

Tako je radi room modova i dimenzija prostora. Da se tamo gurnu 2m visoki tornjevi opet ne bi billo nikakve koristi. Meni je trebalo dobrih godinu dana šetanja suba na 4-5 pozicija da kažem - vau, ok, ovo vrijedi te novce, ne želim više glazbu bez toga.

Ideja da je sub nekakav hendikep ili da samo drma je uglavnom formirana na osnovi iskustva ljudi koji su slušali subove iz desktop PC zvučnika ili boomboxove prije 30god.

Zapravo u životu nisam čuo da je netko tko je ispravno integrirao (delay vremenske domene, korekcija sobe, smislen crossover, sub crawl za idealnu poziciju itd) uopće fantazirao da može to dobit sa pasivnim tornjevima.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

Subwoofer. Ko nije probao ne zna kaj propušta.

 Legitimno. To bi mi eventualno bila opcija ako bi tako što diktirao prostor (mali zvučnik). U svakom drugom slučaju bih išao na kvalitetniji zvučnik bez suba.

 Ogromna prednost suba je što se može staviti na poziciju gdje main zvučnici ne mogu biti.

Primjerice meni je sub 6m od zvučnika - zid nasuprot.

Na mjestu gdje su zvučnici imam null, tj čak kad tamo stavim sub nemam ništa nižih frekvi.

Tako je radi room modova i dimenzija prostora. Da se tamo gurnu 2m visoki tornjevi opet ne bi billo nikakve koristi. Meni je trebalo dobrih godinu dana šetanja suba na 4-5 pozicija da kažem - vau, ok, ovo vrijedi te novce, ne želim više glazbu bez toga.

Ideja da je sub nekakav hendikep ili da samo drma je uglavnom formirana na osnovi iskustva ljudi koji su slušali subove iz desktop PC zvučnika ili boomboxove prije 30god.

Zapravo u životu nisam čuo da je netko tko je ispravno integrirao (delay vremenske domene, korekcija sobe, smislen crossover, sub crawl za idealnu poziciju itd) uopće fantazirao da može to dobit sa pasivnim tornjevima.

 Ma ok rekoh. To je jedan put. Tvoje iskustvo je odlično i dobar putokaz drugima. Ja opet u dobro tretiranoj sobi bih išao na pasivni zvučnik više klase i sve ok.

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Dal je potrebna terminacija kabla s obzirom da ju naplacuju 120-150kn zavisi kako koja trgovina!

Dal je dosta kupit kabel + banane pa da sam zavijem sam samo banane?

 

 

 

 

Dal je ovo "pravilno" spajanje kabel s bananom? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 17:23 (zee_15).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zee_15 kaže...

Dal je potrebna terminacija kabla s obzirom da ju naplacuju 120-150kn zavisi kako koja trgovina!

Dal je dosta kupit kabel + banane pa da sam zavijem sam samo banane?

 

 

 

 

Dal je ovo "pravilno" spajanje kabel s bananom? 

 Puf koja suluda cijena. Nikad stavljao banane, ak nećeš konstantno iz nekog razloga uštekavat u nešt drugo ušarafiš drito golu žicu i bok

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Onda bi trebao ići na neki aktivni subwoofer. Može prijedlog što pogledati?

 

Jedino iskustvo u vezi subwoofera sam imao sa logitech Z623, no to samo trese i to je manje više sve.

 SVS SB-1000 PRO

Svi mogući načini spajanja, DSP aplikacija (upravljaš putem moba, EQ, profili, kaj god oćeš) za bolju integraciju, čujnih 20 Hz, linearni odziv po cijelom rasponu itd.

U drugoj sobi imam Logitecha Z-5500 i slažem se, njegov sub ima kick al jednostavno ne može svirati nikakve note. Ovo je skroz druga kategorija.

 Nisam naveo da mi je zvučni sustav trenutno u sobi koja je 3.1 x 3.6 metara, tako da je relativno mala. Zvučnici mi stoje na stalcima uz stol na kojem je računalo.

 

Tako da baš nemam mjesta za sub 

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

 Taj MA je izvrstan zvučnik. Pravi biser u toj klasi. Obavezno poslušaj ako budeš imao priliku.

 I bio mi je cilj ga poslušati, prvom prilikom ga budem svakako poslušao.

 

Imaš li navedeni zvučnik ili si ga samo čuo negdje?

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Znaš li možda onda neke druge koji bi bili upgrade s obzirom na Dalije?

 

Volio bi imati puniji zvuk već kod tišeg slušanja, ono da ne moraš odvrnuti jače da bi zvučnik prodisao i dao sve što ima.

Subwoofer. Ko nije probao ne zna kaj propušta.

 Legitimno. To bi mi eventualno bila opcija ako bi tako što diktirao prostor (mali zvučnik). U svakom drugom slučaju bih išao na kvalitetniji zvučnik bez suba.

 Jel je prije navedeni Monitor Audio dovoljno kvalitetniji zvučnik za napraviti upgrade sa Dali Concept 2?

 

I meni je u planu ići na kvalitetniji zvučnik bez suba, još samo da je naći neki za ok cijenu.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gearbox kaže...
MewCore kaže...
Gearbox kaže...

Onda bi trebao ići na neki aktivni subwoofer. Može prijedlog što pogledati?

 

Jedino iskustvo u vezi subwoofera sam imao sa logitech Z623, no to samo trese i to je manje više sve.

 SVS SB-1000 PRO

Svi mogući načini spajanja, DSP aplikacija (upravljaš putem moba, EQ, profili, kaj god oćeš) za bolju integraciju, čujnih 20 Hz, linearni odziv po cijelom rasponu itd.

U drugoj sobi imam Logitecha Z-5500 i slažem se, njegov sub ima kick al jednostavno ne može svirati nikakve note. Ovo je skroz druga kategorija.

 Nisam naveo da mi je zvučni sustav trenutno u sobi koja je 3.1 x 3.6 metara, tako da je relativno mala. Zvučnici mi stoje na stalcima uz stol na kojem je računalo.

 

Tako da baš nemam mjesta za sub 

 Nemaš, fakat? KEF kc62 je 25 cm širok, visok i dubok. Učinit će ti veču razliku od apsolutno bilo čeg drugo kaj možeš napravit u prostoru.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice