Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.419.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Super da si zadovoljan...

Kada jednom naviknes na dobar bass, nema nazad :)

 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jučer stigao gramofončić. Slijede podeavanja.

"I'm an Atheist...thank God."
 
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Vaš audio kutak

  Treba mi savjet ali neznam da li sam pogodio temu.Radi se o sljedećem.

Imam soundbar Yamaha YMS-4080 čije spec. imaju ovdje:https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/sound_bar/musiccast_bar_40/index.html#product-tabs

  Prezadovoljan sam sa soundbarom osim što mi nedostaje subwoofer za potpunu zvučnu sliku.Za ovaj soundbar preporuka je bežični subwoofer Yamaha NS-NSW 100,

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/speaker_systems/musiccast_sub_100/index.html#product-tabs 

koji mi je preskup pa tražim jeftinije a po mogućnosti jednako kvalitetno žičano rješenje.Pretpostavljam da su rješenja sa žicom jeftinija od bežičnih.

  Ovo mu je cijena:https://www.ronis.hr/subwoofer-yamaha-musiccast-sub-100-ns-nsw100-crni-wi-fi/295698/product/

Nerazumijem se u ovu tematiku pa sam zahvalan za svaki savjet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 15:02 (oto).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Jučer stigao gramofončić. Slijede podeavanja.

 "Gramofončić" :D

Ajde javi dojmove kako si zadovoljan.

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Navodno onaj Audiolab 6000A play ili kako već dobro radi s Lintonima.

 

Leak 130 ti je chip amp i ne vjerujem da ima dovoljno snage za Lintone koji padaju na 3 Ohma. Mali ampovi male snage nemaju tu šanse.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Je toga sam se bojao pa sam brzo odustao od njega,

na kraju uzeo najjeftiniju opciju koja ima dovoljno snage i dovoljno ulaza/izlaza, Yamaha AS-501,

na netu su hvalili kombinaciju i nisam se zeznuo, zvuči predobro, 

još sam se počastio i sa Toppingom E50 koji je umirovio D10s. 

Eto potato slike na brzaka kak to sad izgleda.

Uživancija 

 

2 godine
offline
Vaš audio kutak

Možda će nekome biti dobar ulov... Dynaudio je apgrejdao Emit seriju i Mxx modeli idu u povijest. Trenutno se u Germaniji može naći Emit M10 par zvučnika za odličnih 368 eurića, što je ohooho niže nego u domaćim trgovinama, ali i prilično jeftinije od 2nd hand ponude na Njuški trenutno. Kvaka je što trgovina isporučuje jedino u Njemačku, besplatno doduše. No vjerujem da ne bi trebao biti neki problem pronaći zemljaka u Njemačkoj koji će preuzeti paket, a zatim poslati dostavu po to. Čak ne bi trebalo biti niti skupo dovući ih u Kroatien.

Link: https://www.cosse.de/unterhaltungselektronik/audio-heimkino-systeme/lautsprecher/6761/dynaudio-emit-m10-regal-lautsprecher-paar-seidenmatt-weiss?sPartner=idealo

 
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Vaš audio kutak

Već sam tražio savjet u temi PC zvučnika, no u međuvremenu sam odlučio da bih ipak išao na pojačalo + zvučnici varijantu, pa da vas pitam, drugovi po HiFi, koje zvučnike uzeti i kakva su iskustva?

 

Imam situaciju, djeca su "osvojila" strateške pozicije po stanu, i svoj kutak sam našao u ex. blagavaonici. Blagavaonica je nastavak kuhinje L profila, ima dimenzije 2,70 x 2m bez vrata između. I tu bih ja tjerao taj svoj HajFaj. Zapravo, želim samo malo finog zvuka kad uspjem pobjeći od svih.

 

Sluša se svašta, od indie (Nirvana, Soundgarden...), 80/90 POP, do jazza, blues. Volim detaljniji pristup zvuku, ali posebno cijenim veličinu pozornice. Neka je "slika" široka. I milozvučne srednje kako to npr. bude kod Norah J. S basevima ne moramo strugati 20Hz, a pogotovo ne volim nerazgovjetnu tutnjavu. Što ne znači da Prodigy ne treba zvučati jasno i poletno. Recimo, nedavno su mi dečki (i cura) iz Ronisa prezentirali Davis Acoustics Balthus 30 koji je krasan zvučnik s izvrsnom detaljnošću i širokom pozornicom (ma milina). No kad pustite AC/DC Highway to Hell basa nažalost nema tamo gdje treba biti niti u tragovima, i taj inače odlični zvučnik može funkcionirati samo i jedino zajedno sa sub-om.

 

Pojačalo će doći na red u fazi 2, sada će to gurati DIY gainclone, koji mi je moj najbolji frend svojevremeno složio i poklonio. U konačnici pikiram SMSL DA-9 za start, a dalje ćemo vidjeti. Mali je prostor, i jakoo treba paziti. Srećom između kuhinje i blagavaonice nema zidno / vratnih prepreka, pa će to pomoći (ili odmoći) u dispreziji zvučnih valova.

 

Ovo su trenutno zvučnici koje "motrim" a nisam prije imao prilike posluhnuti, pa ako imate kakvog iskustva i savjeta, ful sam se pretvorio u uvce (hvala!!!). Pogotovo me zanima kako funkcionraju u modu niže glasnoće:

- sa Njuške, KEF IQ 30 za 2.000 Kn. Front ported, što bi trebalo pomoći u ovako malo prostoru

- Monitor Audio Silver S1, također s Njuške, za 2.250 Kn

- Quad 12L2 za 2.500 kn (Njuškalo). Taj me zvučnik baš zanima, zbog svoje dual ported bas reflex cijevi, a navodno bi kao takav bio podesan za postavljanje blizi straženjeg zida. Čuo netko kako to zvuči i kakvu amplifikaciju treba, toplo / hladno, snažno / može proći i slabije jačalo? Nekako mi se čini overkill za kvadraturu.

- Dynaudio Emit M10 / M20 su mi mrak kutije, ali sam shvatio uživo na primjeru da ih (prvo) treba maknuti sa zida i (drugo) vole da ih se toči s pojačalom koje će ga kontrolirati 100%. Bude u slijedećoj petoljetki.

- I na kraju su tu intrigantni Triangle Borea BR03, trenutno na akciji Ekran Osijek za 2.560 Kn

- Elac Debut 5.2 / 6.2 možda netko? Kako su s detaljnošću?

Hvala svima na idejama i savijetima!

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 4:12 (TheName08).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
TheName08 kaže...

Već sam tražio savjet u temi PC zvučnika, no u međuvremenu sam odlučio da bih ipak išao na pojačalo + zvučnici varijantu, pa da vas pitam, drugovi po HiFi, koje zvučnike uzeti i kakva su iskustva?

 

Imam situaciju, djeca su "osvojila" strateške pozicije po stanu, i svoj kutak sam našao u ex. blagavaonici. Blagavaonica je nastavak kuhinje L profila, ima dimenzije 2,70 x 2m bez vrata između. I tu bih ja tjerao taj svoj HajFaj. Zapravo, želim samo malo finog zvuka kad uspjem pobjeći od svih.

 

Sluša se svašta, od indie (Nirvana, Soundgarden...), 80/90 POP, do jazza, blues. Volim detaljniji pristup zvuku, ali posebno cijenim veličinu pozornice. Neka je "slika" široka. I milozvučne srednje kako to npr. bude kod Norah J. S basevima ne moramo strugati 20Hz, a pogotovo ne volim nerazgovjetnu tutnjavu. Što ne znači da Prodigy ne treba zvučati jasno i poletno. Recimo, nedavno su mi dečki (i cura) iz Ronisa prezentirali Davis Acoustics Balthus 30 koji je krasan zvučnik s izvrsnom detaljnošću i širokom pozornicom (ma milina). No kad pustite AC/DC Highway to Hell basa nažalost nema tamo gdje treba biti niti u tragovima, i taj inače odlični zvučnik može funkcionirati samo i jedino zajedno sa sub-om.

 

Pojačalo će doći na red u fazi 2, sada će to gurati DIY gainclone, koji mi je moj najbolji frend svojevremeno složio i poklonio. U konačnici pikiram SMSL DA-9 za start, a dalje ćemo vidjeti. Mali je prostor, i jakoo treba paziti. Srećom između kuhinje i blagavaonice nema zidno / vratnih prepreka, pa će to pomoći (ili odmoći) u dispreziji zvučnih valova.

 

Ovo su trenutno zvučnici koje "motrim" a nisam prije imao prilike posluhnuti, pa ako imate kakvog iskustva i savjeta, ful sam se pretvorio u uvce (hvala!!!). Pogotovo me zanima kako funkcionraju u modu niže glasnoće:

- sa Njuške, KEF IQ 30 za 2.000 Kn. Front ported, što bi trebalo pomoći u ovako malo prostoru

- Monitor Audio Silver S1, također s Njuške, za 2.250 Kn

- Quad 12L2 za 2.500 kn (Njuškalo). Taj me zvučnik baš zanima, zbog svoje dual ported bas reflex cijevi, a navodno bi kao takav bio podesan za postavljanje blizi straženjeg zida. Čuo netko kako to zvuči i kakvu amplifikaciju treba, toplo / hladno, snažno / može proći i slabije jačalo? Nekako mi se čini overkill za kvadraturu.

- Dynaudio Emit M10 / M20 su mi mrak kutije, ali sam shvatio uživo na primjeru da ih (prvo) treba maknuti sa zida i (drugo) vole da ih se toči s pojačalom koje će ga kontrolirati 100%. Bude u slijedećoj petoljetki.

- I na kraju su tu intrigantni Triangle Borea BR03, trenutno na akciji Ekran Osijek za 2.560 Kn

- Elac Debut 5.2 / 6.2 možda netko? Kako su s detaljnošću?

Hvala svima na idejama i savijetima!

 

Ako naletiš, rabljeni Zensor 1 Active. Ja sam svoje nabavio za 2100kn tip top stanje pa ak se nađe, bolje ne može za te novce ako se gleda kvaliteta zvuka. Imaš BT, optički ulaz i sub out. Ja ih trenutno koristim u 18m2 i čudim im se svaki dan. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Imaš u Player.hr par aktivnih monitora Fluid Audio FX8 za 2750 kn i sa njima možeš rušiti zidove.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
TheName08 kaže...

Već sam tražio savjet u temi PC zvučnika, no u međuvremenu sam odlučio da bih ipak išao na pojačalo + zvučnici varijantu, pa da vas pitam, drugovi po HiFi, koje zvučnike uzeti i kakva su iskustva?

 

Imam situaciju, djeca su "osvojila" strateške pozicije po stanu, i svoj kutak sam našao u ex. blagavaonici. Blagavaonica je nastavak kuhinje L profila, ima dimenzije 2,70 x 2m bez vrata između. I tu bih ja tjerao taj svoj HajFaj. Zapravo, želim samo malo finog zvuka kad uspjem pobjeći od svih.

 

Sluša se svašta, od indie (Nirvana, Soundgarden...), 80/90 POP, do jazza, blues. Volim detaljniji pristup zvuku, ali posebno cijenim veličinu pozornice. Neka je "slika" široka. I milozvučne srednje kako to npr. bude kod Norah J. S basevima ne moramo strugati 20Hz, a pogotovo ne volim nerazgovjetnu tutnjavu. Što ne znači da Prodigy ne treba zvučati jasno i poletno. Recimo, nedavno su mi dečki (i cura) iz Ronisa prezentirali Davis Acoustics Balthus 30 koji je krasan zvučnik s izvrsnom detaljnošću i širokom pozornicom (ma milina). No kad pustite AC/DC Highway to Hell basa nažalost nema tamo gdje treba biti niti u tragovima, i taj inače odlični zvučnik može funkcionirati samo i jedino zajedno sa sub-om.

 

Pojačalo će doći na red u fazi 2, sada će to gurati DIY gainclone, koji mi je moj najbolji frend svojevremeno složio i poklonio. U konačnici pikiram SMSL DA-9 za start, a dalje ćemo vidjeti. Mali je prostor, i jakoo treba paziti. Srećom između kuhinje i blagavaonice nema zidno / vratnih prepreka, pa će to pomoći (ili odmoći) u dispreziji zvučnih valova.

 

Ovo su trenutno zvučnici koje "motrim" a nisam prije imao prilike posluhnuti, pa ako imate kakvog iskustva i savjeta, ful sam se pretvorio u uvce (hvala!!!). Pogotovo me zanima kako funkcionraju u modu niže glasnoće:

- sa Njuške, KEF IQ 30 za 2.000 Kn. Front ported, što bi trebalo pomoći u ovako malo prostoru

- Monitor Audio Silver S1, također s Njuške, za 2.250 Kn

- Quad 12L2 za 2.500 kn (Njuškalo). Taj me zvučnik baš zanima, zbog svoje dual ported bas reflex cijevi, a navodno bi kao takav bio podesan za postavljanje blizi straženjeg zida. Čuo netko kako to zvuči i kakvu amplifikaciju treba, toplo / hladno, snažno / može proći i slabije jačalo? Nekako mi se čini overkill za kvadraturu.

- Dynaudio Emit M10 / M20 su mi mrak kutije, ali sam shvatio uživo na primjeru da ih (prvo) treba maknuti sa zida i (drugo) vole da ih se toči s pojačalom koje će ga kontrolirati 100%. Bude u slijedećoj petoljetki.

- I na kraju su tu intrigantni Triangle Borea BR03, trenutno na akciji Ekran Osijek za 2.560 Kn

- Elac Debut 5.2 / 6.2 možda netko? Kako su s detaljnošću?

Hvala svima na idejama i savijetima!

 

Ovi su dosta nahvaljeni a ovi su skoro pa novi po dobroj cijeni:

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-acoustics-3030i-oglas-36232883

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
cgsi kaže...

Imaš u Player.hr par aktivnih monitora Fluid Audio FX8 za 2750 kn i sa njima možeš rušiti zidove.

Mislio sam da FX8 više nema nigdje, a FX80 je dosta skuplji. Budem otišao poslušati. Hvala!

2 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ovi su dosta nahvaljeni a ovi su skoro pa novi po dobroj cijeni:

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-acoustics-3030i-oglas-36232883

 Razmatrao sam ih, na crni petak su bili na akciji novi po cijeni po kojoj ih sada čovjek prodaje na Njuški. No bojim se da bi u ovih nepunih 6 kvadrata (doduše poluotvorenog) prostora ove zvučnike bilo nemoguće ukrotiti. Iz sličnih razloga sam odustao od Dynaudio Emit M10. 3020i bi vjerojatno bolje legao, no na papiru ne idu tako duboko kao modeli koje sam naveo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 15:13 (TheName08).
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Za tako mali prostor bilo koji standmount će dati dovoljno basa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
TheName08 kaže...

Već sam tražio savjet u temi PC zvučnika, no u međuvremenu sam odlučio da bih ipak išao na pojačalo + zvučnici varijantu, pa da vas pitam, drugovi po HiFi, koje zvučnike uzeti i kakva su iskustva?

 

Imam situaciju, djeca su "osvojila" strateške pozicije po stanu, i svoj kutak sam našao u ex. blagavaonici. Blagavaonica je nastavak kuhinje L profila, ima dimenzije 2,70 x 2m bez vrata između. I tu bih ja tjerao taj svoj HajFaj. Zapravo, želim samo malo finog zvuka kad uspjem pobjeći od svih.

 

Sluša se svašta, od indie (Nirvana, Soundgarden...), 80/90 POP, do jazza, blues. Volim detaljniji pristup zvuku, ali posebno cijenim veličinu pozornice. Neka je "slika" široka. I milozvučne srednje kako to npr. bude kod Norah J. S basevima ne moramo strugati 20Hz, a pogotovo ne volim nerazgovjetnu tutnjavu. Što ne znači da Prodigy ne treba zvučati jasno i poletno. Recimo, nedavno su mi dečki (i cura) iz Ronisa prezentirali Davis Acoustics Balthus 30 koji je krasan zvučnik s izvrsnom detaljnošću i širokom pozornicom (ma milina). No kad pustite AC/DC Highway to Hell basa nažalost nema tamo gdje treba biti niti u tragovima, i taj inače odlični zvučnik može funkcionirati samo i jedino zajedno sa sub-om.

 

Pojačalo će doći na red u fazi 2, sada će to gurati DIY gainclone, koji mi je moj najbolji frend svojevremeno složio i poklonio. U konačnici pikiram SMSL DA-9 za start, a dalje ćemo vidjeti. Mali je prostor, i jakoo treba paziti. Srećom između kuhinje i blagavaonice nema zidno / vratnih prepreka, pa će to pomoći (ili odmoći) u dispreziji zvučnih valova.

 

Ovo su trenutno zvučnici koje "motrim" a nisam prije imao prilike posluhnuti, pa ako imate kakvog iskustva i savjeta, ful sam se pretvorio u uvce (hvala!!!). Pogotovo me zanima kako funkcionraju u modu niže glasnoće:

- sa Njuške, KEF IQ 30 za 2.000 Kn. Front ported, što bi trebalo pomoći u ovako malo prostoru

- Monitor Audio Silver S1, također s Njuške, za 2.250 Kn

- Quad 12L2 za 2.500 kn (Njuškalo). Taj me zvučnik baš zanima, zbog svoje dual ported bas reflex cijevi, a navodno bi kao takav bio podesan za postavljanje blizi straženjeg zida. Čuo netko kako to zvuči i kakvu amplifikaciju treba, toplo / hladno, snažno / može proći i slabije jačalo? Nekako mi se čini overkill za kvadraturu.

- Dynaudio Emit M10 / M20 su mi mrak kutije, ali sam shvatio uživo na primjeru da ih (prvo) treba maknuti sa zida i (drugo) vole da ih se toči s pojačalom koje će ga kontrolirati 100%. Bude u slijedećoj petoljetki.

- I na kraju su tu intrigantni Triangle Borea BR03, trenutno na akciji Ekran Osijek za 2.560 Kn

- Elac Debut 5.2 / 6.2 možda netko? Kako su s detaljnošću?

Hvala svima na idejama i savijetima!

 A da poslušaš u Sigma Audio aktivne zvučnike Micromega MySpeaker sniženi su za ove blagdane s 6,590.00 kn na 2,499.00 kn.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Srca ti, pa koliku marzu imaju inace ako je tako.....?

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

Srca ti, pa koliku marzu imaju inace ako je tako.....?

 

Eto zbog ovakvih stvari sam rekao da nikad više kod nas neću kupiti komad hife 

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4808187_-myspeaker-micromega.html

 

Moj bed, sad gledam ovi sa idealo.de su pasivci. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 21:29 (gocc01).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

A valjda danas svak tko kupuje komad hife pregleda sve moguće da vidi gdje mu je najpovoljnije. Nije baš da je uvijek kod nas veća cijena, evo kod ovih aktivnih zvučnika cijena je sada povoljnija nego kod proizvođača na njegovim stranicama. On je sada smanjija cijenu za ove aktivne zvučnike sa 850,00 € na 399,00 €. A i cijene kabela je smanjija, neke i za više od 50%. Rolu od 100 metara kabela za zvučnike smanjija je sa € 1,400.00 na  € 352.00. https://micromegahifi.com/boutique/21-cables

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 22:19 (Mosha).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel.valjaju sto ti zvucnici..samo plug and play za pc? Nekako me bodu da ih uzmem makar sam uzeo prije 2 mj bijele 1280 edifiere..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

Srca ti, pa koliku marzu imaju inace ako je tako.....?

Prije cca pola godine sam naletio na jedan članak, gdje se ukratko objašnjavalo diy protiv kupovine gotovih kutija.

Naravno ne može se gledati samo cijena zvučnika i dijelova, plaća se tu testiranje itd i što se na kraju više komada napravi može se smanjiti cijena.

No, uglavnom je spomenuto da zvučnici kada dođu do dealera dealer ima na toj cijeni 40% do čak 60%, znači ostatak ide prozivođaću, proizvođać znači uzima 40 do 60% cijene zvučnika u to je i uključena dostava prodavaču.

 

Stoga se mogu kod nas ponekad a i vani naći i 40% jeftinije zvučnici na akciji a prodavač opet zaradi na tome.

Sjetimo se prije par godina Bfriday - Ronis - Focal Aria 948 koji su tada svuda koštali cca 20 000kn, bili su na akciji 12 000kn, i siguran sam da su još zaradili, ne koliko je bilo očekivano ali izgubili sigurno nisu.

 

Stoga nekako nemam obzira prema prodavačima hifi opreme jer masno zarađuju.

 

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pogledao upravo Roger Waters Us+Them UHD 4K na Oled-u. Audio-vizualna perverzija...

My redemption lies in your demise
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Mevi Kvismas tu ju al.
-
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Sretan Božić svima.

Live long and prosper.
Moj PC  
4 0 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

E bok ekipaž, traim bookshelf zvučnike + subwoofer za gledanje filmova/slusanje glazbe. 

Prostor za koji ke hifi sistem namjenjen je boravak od cca 18 m2. Cjenovno do cca 4500-5000 kn, ovako ata sam cito naletim da je neki best buy ovo https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/

Pa me zanima dal ima neato bolje. Tv mi ima opticki ulaz, hdmi arc

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam slušao, ali po raznim recenzijama ih hvale. Najbolje je da ih poslušaš ako imaš priliku.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav moze mala pomoc. Dakle u potrazi sam za 2.1 ozvucenjem za tv (dakle 2 bookshelfa + subwoofer)

Pretezito slusam glazbu i gledam filmove tako da zvukom iz samog tv nisam zadovoljan i zelim malo ulozit u ozvucenje. Gledajuci youtube recenzije svidili su mi se dali oberon 1,elac debut b5.2, Klipsch R-51M te od subwoofera polk hts 12 i KLIPSCH R-100SW!

Ono sto ne znam dal mogu kombinirati zvucnik i subwoofer ili bolje uzet sve od iste marke! Budget mi je 4500-5000kn

 

Ili ako bi mi vi mogli preporucit neku kombinaciju zvucnika i subwoofera?

Isto tako s obzirom da nikad nisam slagao neki audio sistem, me zanima dal mi je potrebno uz ovo ata zelim uzet pojacalo? 

L. P

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 19:21 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mozda je za tu lovu bolje ici na neki dobar soundbar sa sub-om ili neki aktivni zvucnici + sub.

Za to sto ti zelis ti svakako treba neko pojacalo.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Mozda je za tu lovu bolje ici na neki dobar soundbar sa sub-om ili neki aktivni zvucnici + sub.

Za to sto ti zelis ti svakako treba neko pojacalo.

 Ja sam uvijek protiv soundbarova, jer smatram da za te pare uvijek može postojat bolji aktivni zvučnik.

 

Par postova poviše je bilo slično pitanje i spomenuti su Edifier zvučnici: https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/

 

Mislim da neka ovakva kombinacija uvijek daje više od neznamkakvog soundbara, čisto fizike radi.

 

Definitivno treba gledati aktivne zvučnike i aktivni sub da se izbjegne kompikacija s odabirom pojačala, ali nije potrebno da budu od istog proizvođaća.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 16:23 (Filox).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zee_15 kaže...

Pozdrav moze mala pomoc. Dakle u potrazi sam za 2.1 ozvucenjem za tv (dakle 2 bookshelfa + subwoofer)

Pretezito slusam glazbu i gledam filmove tako da zvukom iz samog tv nisam zadovoljan i zelim malo ulozit u ozvucenje. Gledajuci youtube recenzije svidili su mi se dali oberon 1,elac debut b5.2, Klipsch R-51M te od subwoofera polk hts 12 i KLIPSCH R-100SW!

Ono sto ne znam dal mogu kombinirati zvucnik i subwoofer ili bolje uzet sve od iste marke! Budget mi je 4500-5000kn

 

Ili ako bi mi vi mogli preporucit neku kombinaciju zvucnika i subwoofera?

Isto tako s obzirom da nikad nisam slagao neki audio sistem, me zanima dal mi je potrebno uz ovo ata zelim uzet pojacalo? 

L. P

Najbolje je da je sve od istog proizvođača. S obzirom na budžet mislim da je ovo najbolje što se može naći denon-dht-s516h-soundbar-zvucnik.html što se tiče karakteristika i mogućnosti. To čudo nema svoj daljinac nego ga treba naučiti na daljinac od TV-a (što opet znači da se dobro integrira sa TV-om i nema gužve sa daljincima). Druga opcija je HEOS aplikacija koja omogućuje povezivanje dodatnih HEOS zvučnika u multiroom sistem. Ali sve ostalo je prednost, nedostatak žica i dobar zvuk jer Denon radi opaki DSP. Može se uzeti sa rokom povrata 14 dana, dovoljno vremena da se vidi jel to funkcionira ili ne i to je preporuka za sve što ćeš nabavljati.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
9 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa. Nedavno sam prije bozica trazio preporuke za bookshelf zvucnike za tv. Eh cura je skuzila sta zelim i da me iznenadi za dar za bozic, kupila zvucnike Q acoustics 3030I. Citajuci vidim recenzije da su super ali meni sad treba pojacalo da spojim te zvucnike na tv.

Ja sam planiro kupit neke aktivne zvucnike al sta je tu je :)

S obzirom da doma imam ps5 te pretezito gledam max tv, netflix sad sam u potrazi za reciverom. Pa ako bi mi mogli preporucit sta da kupit za navedene zvucnike?

 

Cjenovno do nekih cca 5000kn

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 10:45 (croGOREatia).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice