Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...

Molio bi pomoć oko kupovine pasivnih zvučnika, želio bi bookshelf zvučnike koje bi spojio na Yammahu RX-V361 ( 100W ).

Volim masni zvuk nikako onaj flat isprazan.

Cijenom 2500 - 3500 kN.

 

Gledao sam KEF Q350 i Elac Debut B6.2, kef mi dobro zvući ali ima bas tubu iza i realno nemam baš mjesta iza zvučnika jer idu na nisku komodu na kojoj je tv i dobio bi nekih 30cm od zida (ne znam dali je to dovoljno).

 

 

 Ukoliko ti rabljeno igra, pogledaj ove Rega zvučnike. Smještaju se blizu stražnjem zidu, odlično zvuče. Ma, prilika je izvrsna sama po sebi da se komplet uzme (nije moje).

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 12:14 (Just Outlaw).
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
metallic kaže...
...

 

Znam da nije pomoc kakvu ocekujes, al eto imas jedan glas za njih. Q acoustics ne bi nikako, radije bi kupio slabiji dvosistemac i kasnije dodao SUB ako reciever podrzava...

 

Pozz

 Koji su razlozi protiv Q Acoustics? Ne sviđa ti se zvučni potpis? Više voliš nešto analitičnije?

Hej, ne bi ih odabrao nikad za Tv ormaric radi dubine i konstrukcije kutije koja kao da je stvorena za stalke.

Drago mi je da tebi i kolegi rade dobro, postujem njihov rezime u hifi svijetu.

 

Ne podrzavam onaj jeftin izbor zadnjih konektora, i kabast izgled kutije bookshelfa koji glumi vertikalu tvojih floorstandera. Oni su niski i duboki, zato mi nisu prvi izbor.

 

Nadam se da sam se objsnio, nhf vlasnicima i simpatizerima.

 

Lp

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...
Sil kaže...
metallic kaže...
...

 

Znam da nije pomoc kakvu ocekujes, al eto imas jedan glas za njih. Q acoustics ne bi nikako, radije bi kupio slabiji dvosistemac i kasnije dodao SUB ako reciever podrzava...

 

Pozz

 Koji su razlozi protiv Q Acoustics? Ne sviđa ti se zvučni potpis? Više voliš nešto analitičnije?

Hej, ne bi ih odabrao nikad za Tv ormaric radi dubine i konstrukcije kutije koja kao da je stvorena za stalke.

Drago mi je da tebi i kolegi rade dobro, postujem njihov rezime u hifi svijetu.

 

Ne podrzavam onaj jeftin izbor zadnjih konektora, i kabast izgled kutije bookshelfa koji glumi vertikalu tvojih floorstandera. Oni su niski i duboki, zato mi nisu prvi izbor.

 

Nadam se da sam se objsnio, nhf vlasnicima i simpatizerima.

 

Lp

 Naravno, NHF. Samo me interesiralo što netko može zamjeriti tako dobrim zvučnicima u tom cjenovnom rangu. Što se tiče konektora, barem imaš samo jedan par pa ne moraš razbijati glavu o bi-wiringu. ;)

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Odlicna poanta kolega, svidja mi se takva pozitivna logika.

 

Zapravo bi od liste preporuka tesko odabrao zvuk za sebe, tu ima prilicnih konkurenata,

Cak mi je zao sto Dali oberon1 i acoustic energy nisu dobili nekakvo zalaganje kao ova 2 sto smo ti i ja ubacili u miks.

 

No, s druge strane, dolazimo do problema audicije u svom prostoru, ili kamo jos u izlozbenom prostoru na drugoj opremi.

 

Tesko do pravih/pravednih uvjeta testa/usporedbe, zar ne?

Survivor - eye of the tiger
12 godina
online
Re: Vaš audio kutak
Aigor kaže...
3030i je odličan zvučnik za svoju cijenu , ali je poprilično dubok , a koliko sam shvatio , kolega baš nema puno prostora ...

 Evo u ćemu je problem (desna vitrina za knjige) mislim kako bi se zvuk razbijao iza...

 

Slušao sam one Q i zaista imaju masni zvuk možda i malo previše, što kažete na Elac Debut Reference DBR62?

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

To gdje su knjige je dobra stvar (tj. bolje nego nesto ravno/glatko kao npr TV) jer ti rasprsuje zvuk u raznim smjerovima (difuzor) sto je bolje nego da je glatko.

Znaci zvucnici bi isli na tu komodu?
Kad stavis zvucnike i kada zelis samo slusat mjuzu povuci ih do ruba komode tj. da budu sto vise udaljeni od zadnjeg zida.
I ako je moguce neke male stalke nabavit (npr. ovo je dosta dobro - KLIK) pa da ih stavis na komodu i zvucnike na njih (da visokotonac od zvucnika bude u visini tvojih uha dok sjedis).

Za te ELAC citam jako dobre recenzije, mislim da bi mogli bit OK.

Kupis, poslusas doma i ako nisi zadovoljan vratis..imas pravo na to u roku 14 dana mislim...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 14:42 (djigibao).
12 godina
online
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

To gdje su knjige je dobra stvar (tj. bolje nego nesto ravno/glatko kao npr TV) jer ti rasprsuje zvuk u raznim smjerovima (difuzor) sto je bolje nego da je glatko.

Znaci zvucnici bi isli na tu komodu?
Kad stavis zvucnike i kada zelis samo slusat mjuzu povuci ih do ruba komode tj. da budu sto vise udaljeni od zadnjeg zida.
I ako je moguce neke male stalke nabavit (npr. ovo je dosta dobro - KLIK) pa da ih stavis na komodu i zvucnike na njih (da visokotonac od zvucnika bude u visini tvojih uha dok sjedis).

Za te ELAC citam jako dobre recenzije, mislim da bi mogli bit OK.

Kupis, poslusas doma i ako nisi zadovoljan vratis..imas pravo na to u roku 14 dana mislim...

 Tako je ove bi prodao i kupio nove, nekako poslje potresa kod mene na 6 katu jaki basovi mi ne odgovaraju za osjećaj pod nogama.

 

Moram dogovoriti termin u HD mediji za slušanje, ono što sam ćuo na yt zvuči dobro (makar cijena nije mala) valjda vrijede tih novaca.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...
djigibao kaže...

To gdje su knjige je dobra stvar (tj. bolje nego nesto ravno/glatko kao npr TV) jer ti rasprsuje zvuk u raznim smjerovima (difuzor) sto je bolje nego da je glatko.

Znaci zvucnici bi isli na tu komodu?
Kad stavis zvucnike i kada zelis samo slusat mjuzu povuci ih do ruba komode tj. da budu sto vise udaljeni od zadnjeg zida.
I ako je moguce neke male stalke nabavit (npr. ovo je dosta dobro - KLIK) pa da ih stavis na komodu i zvucnike na njih (da visokotonac od zvucnika bude u visini tvojih uha dok sjedis).

Za te ELAC citam jako dobre recenzije, mislim da bi mogli bit OK.

Kupis, poslusas doma i ako nisi zadovoljan vratis..imas pravo na to u roku 14 dana mislim...

 Tako je ove bi prodao i kupio nove, nekako poslje potresa kod mene na 6 katu jaki basovi mi ne odgovaraju za osjećaj pod nogama.

 

Moram dogovoriti termin u HD mediji za slušanje, ono što sam ćuo na yt zvuči dobro (makar cijena nije mala) valjda vrijede tih novaca.

Kolega, bas javi dojam nakon slusaone.

 

Bas me zanima oce ekipa tamo reci da imas slabo pojacalo za njih... ;)

Survivor - eye of the tiger
12 godina
online
Re: Vaš audio kutak
metallic kaže...

 

Bas me zanima oce ekipa tamo reci da imas slabo pojacalo za njih... ;)

 Uopće ne sumnjam u to i baš imaju neku akcijicu resivera i pojačala.

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Jednostavno obozavam taj dio shoppinga!

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...

 Evo u ćemu je problem (desna vitrina za knjige) mislim kako bi se zvuk razbijao iza...

 

Slušao sam one Q i zaista imaju masni zvuk možda i malo previše, što kažete na Elac Debut Reference DBR62?

Desna vitrina jeste dosta veliki problem !


Zvučniik je (a i novi bi bio) sasvim naslonjen uz debelu bočnu stranicu te vitrine.
To po osnovnim pravilima razmještaja zvučnika nije dobro (sasvim zatvara dio disperzije zvuka,"ne diše").

Navedeno je sasvim obrnuto od smještala lijevog zvučnika, koji s lijevog boka ima potpuno otvoren prostor.
Stvara se veliki disbalans reprodukcije između ta dva zvučnika.

 

djigibao kaže...

To gdje su knjige je dobra stvar (tj. bolje nego nesto ravno/glatko kao npr TV) jer ti rasprsuje zvuk u raznim smjerovima (difuzor) sto je bolje nego da je glatko.

S ovom tvrdnjom kolege (boldano) se ne bih složio.
Ta vitrina na mjestu gdje je sada nije u  "pravoj" funkciji difuzora !

Kada bi bila smještena na suprotnom zidu od zvučnika (iza mjesta slušanja) ili na nekom bočnom zidu, onda

bi njena funkcija bila ispravnije definirana.

 

Znam da je teško napravit setupiranje u dnevnom boravku. Potrebni su kompromisi.

Dakle (ako je ikako moguće) maknuti vitrinu s knjigama na jedno od mjesta koje sam iznad podcrtao.

 

Da sad ne pričamo dalje o stalcima  za zvučnike, međusobnom razmaku zvučnika, odmaku o d stražnjeg zida...itd..

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Tiby kaže...
metallic kaže...

 

Bas me zanima oce ekipa tamo reci da imas slabo pojacalo za njih... ;)

Uopće ne sumnjam u to i baš imaju neku akcijicu resivera i pojačala.

 Da, to sam si pitanje odmah i sam postavio: "zašto je kolega izabrao baš AV receiver, a ne neko Stereo integrirano pojačalo, ili barem Stereo receiver ? ".


Vjerojatno ima neke svoje razloge (nije ih naveo).
Ne znamo niti koji će izvor zvuka koristiti (možda je to u funkciji izbora AVR-a ?).

 

Može se izjasniti o tome (naravno, ako želi).

12 godina
online
Vaš audio kutak

Evo uzeo QA 3030I zvuče zaista odlično (za moje potumplane uši) i žena je zadovoljna jer sam maknuo "one ogromne kutijetine".

 

Hvala svima na savjetima.

 

Oni Heco samostojeći zvučnici+sub idu, pa ako je netko zainteresiran pp.

Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Napisi za koji dan malo dojmove, a moze i usporedba sa ovim sto si imao.

Onaj prijedlog za stalke sto sam bio stavio (IsoAcoustics) neces uzimat u obzir ili si mislio nesto drugo ili nista?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
online
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Napisi za koji dan malo dojmove, a moze i usporedba sa ovim sto si imao.

Onaj prijedlog za stalke sto sam bio stavio (IsoAcoustics) neces uzimat u obzir ili si mislio nesto drugo ili nista?

 Za stalke budem vidio, makar zvučnici ne nabijaju toliko po komodi (pod rukom malo osjetim/skoro zanemarivo) osim toga kada se izvalim u kutnoj garnituri zvučnici su mi u visini glave.

Vidio sm kako ima neka tvrda pjena za staviti pod zvučnike samo ne pronalazim dobru dimenziju.

 

Naravno otvoren sam za svaki savjet.

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Ajde da i ja probam taj Roon koji samo sto iz pastete ne iskace. Danas je sve Roon certificirano i to je kao ultimativni plejer. How jes no :)

Nema klasicnog nacina rada nego radi import i pravi svoju bazu i nakrca koje kave gluposti (foto, tekstovi i svasta nesto o svima koji su dotaknuli neku pjesmu) i nepotrebno nafiluje sistemski disk. Da to ne napravi nebi bio nazovimo to tako, privlacan masi.

On je sve to razbacao po nekom svom ''pametnom'' nacinu i meni je to neupotrebljivo (sve ono sto sam ja godinama sortirao po folderima on je navodno slozio posto ja to ocito nisam znao, nesto kao kada Apple kaze to je za tebe dragi korisnice tako najbolje). Fala, ali ne bi, fala :)

Sto se tice zvuka sve je napumpano ajme, nisto to nema veze s nicim a kao sve je postavljeno na flat. Ubio mi je Audyssey komplet.

 

Vracam se ja na stari sistem, player i prevuci si iz svojh foldera u njega ono sto ti se slusa.

 

 

 
2 1 hvala 2
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

Ajde da i ja probam taj Roon koji samo sto iz pastete ne iskace. Danas je sve Roon certificirano i to je kao ultimativni plejer. How jes no :)

Nema klasicnog nacina rada nego radi import i pravi svoju bazu i nakrca koje kave gluposti (foto, tekstovi i svasta nesto o svima koji su dotaknuli neku pjesmu) i nepotrebno nafiluje sistemski disk. Da to ne napravi nebi bio nazovimo to tako, privlacan masi.

On je sve to razbacao po nekom svom ''pametnom'' nacinu i meni je to neupotrebljivo (sve ono sto sam ja godinama sortirao po folderima on je navodno slozio posto ja to ocito nisam znao, nesto kao kada Apple kaze to je za tebe dragi korisnice tako najbolje). Fala, ali ne bi, fala :)

Sto se tice zvuka sve je napumpano ajme, nisto to nema veze s nicim a kao sve je postavljeno na flat. Ubio mi je Audyssey komplet.

 

Vracam se ja na stari sistem, player i prevuci si iz svojh foldera u njega ono sto ti se slusa.

 

 

Jako "negativno" iskustvo !
Osobno mislim da si prebrzo odustao....

 

Nisi spomenuo Software playere s kojima si ga (možda) uspoređivao; Foobar, JRiver, MusicBee...itd.
Nisi spomenuo implementaciju izvora zvuka ( npr. PC/Laptop, način veze na ext? DAC koji ?) i ostalo

u sutavu. Ok, nisi ni morao...


Sve (tebi) nepotrebne opcije možeš isključiti.
Roon radi i u Linux OS-u.
Dakako da si Roon kod Windowsa puno toga "posloži" kako njemu paše (tja, kažu da sve zbog što kvalitetnije reprodukcije...).

 

Da ne duljim, koristim Roon u kontinuitetu već više od 6 mjeseci (ne računajući prijašnje Trial periode i nagradni period kupnjom jednog AQ uređaja).
Ima još nekih opcija koje nisam isprobao,; ne trebaju mi (za sada).


I da, Roon baš i ne može biti "privlačan masi" jer njegov Lifetime period sada košta 700 $ (prije bio 500 $).

Navodno tu postoje i neki "popusti", ako si prije....itd...itd...

Ron ima jednostavnu tražilicu po naslovu/autoru neke pjesme/albuma.
Ne treba ti slikovno izlistavanje prikaza albuma/autora (barem meni ne) jer to traje.

Treba (tako kažu u Roon-u) i malo samo, solidniju "pilu" od PC-a, a to vi mlađi imate.
Imam ja još nekih prigovora, ali manje više glede kvalitete reprodukcije baš i ne (usporedivši ga s ostalim softw. playerima).

 

 

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Win Pc - optika - Denon AV, dok si ne slozim nesto bolje. Trenutno je baza za bolje SVS SB-1000 pro sub a dalje cu vidjeti.

 

Koristim moderniju inacicu Winampa, Aimp player. Neko vrijeme MusicBee no Aimp mi je bolji, jednostavan, pregledan i radi dobro. Navikao sam na programe koji rade onako kako ja zelim i ne mogu se prilagoditi onima koji rade uvoz podataka i svoju bazu.

Da nisam dobio demo Roon sigurno ga ne bi ni probao posto sam otprilike znao sto me ocekuje.

Pod privlacan sam mislio sa samo sucelje posto ljudi vole sve to sto on nudi.

Nisu mi privlacni ni svi ti silni stream programi kao ni mobilne aplikacije. Nismo svi isti, nekome nesto odgovara :)

 

 

 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Izašle nove

 

AUDEZE LCD-5

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 20:34 (lmutak).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

 Kupio?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne,al imam LCD-4Z  i LCD-2C .

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 20:34 (lmutak).
2 godine
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

E onda to prodaj i kupuj nove! 

 

PS: Javi cijenu za LCD-2 Classic na pp

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 21:19 (Ayre).
15 godina
offline
Vaš audio kutak

I ja sam se odlučio pomjeriti sa prastarih X-230 Ligitech zvučnika.

Prvo sam mislio ići na neke Edifiere, ali su mi relativno jeftino uletila dva Adam T5V aktivna monitora pa sam uzeo to.

Tek su kod mene jedan dan i samo su vulgaris spojeni direktno na onboard zvučnu na kompu i čak i tako odlično zvuče.

Sutra ću od kolege dobiti na posudbu DAC koji ima viška i još nekih sitnica da vidim šta mi odgovara.

Možda uzmem i neki preamp sa EQ i bluetoothom mada mi to i nije toliko presudno.

Eventualno nekakav DI Box da se mogu spojiti na balanced XLR inpute na zvučnicima.

 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ljudi, jel ima neko kakvu preporuku za neki audio sustav tipa LG ON9. Treba ovak za neke feštice da se može spojit s mobitelom/usb-om, po mogućnosti da ima u sebi ugrađen radio i da je dobra kvaliteta zvuka (kolko može bit u cijenovnom rangu navedenom dalje u postu). Cijena je do nekih 3000kn, gledam upecati to ako bude kakav popust za crni petak. Svaki savjet je dobrodošao, hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nažalost nemam odgovor na gornje pitanje jer sam uvijek volio odvojeno zvučnike i pojačalo, ali imam jedno svoje pitanje, koje je usko vezano za akustiku, no ovoga puta akustiku prostora.

Naime, htio bi si kupiti dvije perforacijske akustične ploče od kanufa, te staviti na strop. 

 

Perforirana akustična gipsana ploča, CLEANEO, 12,5x1200x2000 mm, KNAUF ; okrugla, nejednaka perforacija.

Nažalost, ne mogu ih nigdje naći. Nitko ih nema na zalihi, a može se naručiti samo u paketu od 25 komada.

Prilažem sliku kako to izlgeda. 

 

Zna li netko gdje bi to mogao nabaviti ili ako netko ima slučajno doma? Bio bi zahvalan na kakvoj informaciji.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Widowmaker kaže...

I ja sam se odlučio pomjeriti sa prastarih X-230 Ligitech zvučnika.

Prvo sam mislio ići na neke Edifiere, ali su mi relativno jeftino uletila dva Adam T5V aktivna monitora pa sam uzeo to.

Tek su kod mene jedan dan i samo su vulgaris spojeni direktno na onboard zvučnu na kompu i čak i tako odlično zvuče.

Sutra ću od kolege dobiti na posudbu DAC koji ima viška i još nekih sitnica da vidim šta mi odgovara.

Možda uzmem i neki preamp sa EQ i bluetoothom mada mi to i nije toliko presudno.

Eventualno nekakav DI Box da se mogu spojiti na balanced XLR inpute na zvučnicima.

 Kako onda spojis ta dva zvucnika?

11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

3.5 na y spliter pa svaki kanal posebno rca cinch ako sam dobro skuzia.....

 

Meni su se nudili nedavno u jednom music shopu. Cine mi se preduboki za PC desk.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Lourdin kaže...

Nažalost nemam odgovor na gornje pitanje jer sam uvijek volio odvojeno zvučnike i pojačalo, ali imam jedno svoje pitanje, koje je usko vezano za akustiku, no ovoga puta akustiku prostora.

Naime, htio bi si kupiti dvije perforacijske akustične ploče od kanufa, te staviti na strop. 

 

Perforirana akustična gipsana ploča, CLEANEO, 12,5x1200x2000 mm, KNAUF ; okrugla, nejednaka perforacija.

Nažalost, ne mogu ih nigdje naći. Nitko ih nema na zalihi, a može se naručiti samo u paketu od 25 komada.

Prilažem sliku kako to izlgeda. 

 

Zna li netko gdje bi to mogao nabaviti ili ako netko ima slučajno doma? Bio bi zahvalan na kakvoj informaciji.

 

Vidi ovo:

https://www.bitpromet.hr/gips-kartonska-ploca-s-preforacijama-rigiton-8-15-20-12-5x1200x2000-rigips/prid/1130

 

Takodjer možeš pročitati i ovo:

https://tooloud.co/aqua-room/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidio i pročitao :)

Između ostalog, zbog tog teksta mi je i pala ta ideja na pamet.
No nažalost, nema ploče nigdje za kupiti. Kontaktirao sam sve meni poznate dućane knauf sistema.

Zato pitam ovdje ako možda ima neke lokalne trgovine ili nešto slično..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
brat_od_hulka kaže...

Pozdrav ljudi, jel ima neko kakvu preporuku za neki audio sustav tipa LG ON9. Treba ovak za neke feštice da se može spojit s mobitelom/usb-om, po mogućnosti da ima u sebi ugrađen radio i da je dobra kvaliteta zvuka (kolko može bit u cijenovnom rangu navedenom dalje u postu). Cijena je do nekih 3000kn, gledam upecati to ako bude kakav popust za crni petak. Svaki savjet je dobrodošao, hvala.

 

Ja bih radije kupio razglasni zvucnik, a ne igracke

https://www.audiopro.hr/kategorije/instalacije/zvucnici/zvucne-kutije?idkat=193

 

 

i neki bluetooth/dac uredjaj spojio na to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 23:05 (agramTango).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice