Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Zahvaljujem se na savjetima, uz koje lagano usputno ucim nesto o gramofonima

 

Jos imam nekih pitanja/razmisljanja:

 

1. U koji cjenovni rang gramofona bi vi isli s obzirom na rang mojih zvucnika?

2. Nisam iskljucio nabavku gramofona i posebnog phono stagea, ali kontam za start uzeti nesto mozda ima integrirano, pa ako vidim da cu ce vise s tim zezat, kasnije uloziti u bolju zvucnicu i ext.phono stage...

3. Ako su razlike velike u kvaliteti, nije iskljuceno podici budjet, ali treba uzeti u obzir da se baziram na streamingu i tidalu...

4. Koji je po vama poredak vaznosti phono sustava (sam gramofon,zvucnica,phono stage...)???

 

Hvala momci, zivili...

1. koji ti je cjenovni rang zvučnika ..da ne tražim sad ?

 

2. Phono Stage je drugi svemir naspram onog u početnim gramofonima...a i lakša zamjena/nadogradnja kasnije

 

3. Jesu...čujne su razlike (ext Phono)...nemoj žuriti...zvuk gramofona (i procedura slušanja istog) se lako zavoli...pa polako..

 

4. Hm...sve je važno: na gramofonu možda zvučnica, ručka, baza, pogon....ne mora baš tim redom .....................

ne nakon toga (zapravo uz to) dobar Phono Stage (externi ak je ikako moguće.....

 

 

Za cjelokupni Hifi sustav (ovirni poredak) bi bio : soba, zvučnici, amplifikacija, izvor zvuka, kabeli razni, polica, podloške/šiljci......opet (nakon sobe i zvučnika), ne nužno tim redom....

 

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Zahvaljujem se na savjetima, uz koje lagano usputno ucim nesto o gramofonima

 

Jos imam nekih pitanja/razmisljanja:

 

1. U koji cjenovni rang gramofona bi vi isli s obzirom na rang mojih zvucnika?

2. Nisam iskljucio nabavku gramofona i posebnog phono stagea, ali kontam za start uzeti nesto mozda ima integrirano, pa ako vidim da cu ce vise s tim zezat, kasnije uloziti u bolju zvucnicu i ext.phono stage...

3. Ako su razlike velike u kvaliteti, nije iskljuceno podici budjet, ali treba uzeti u obzir da se baziram na streamingu i tidalu...

4. Koji je po vama poredak vaznosti phono sustava (sam gramofon,zvucnica,phono stage...)???

 

Hvala momci, zivili...

1. Obzirom na sva pitanja gore i dalje preporučam da se držiš onoga što sam ti preporučio gore u postu.

2. Oba ext preampa koje sam ti preporučio su sigurno bolji od većine integriranih tog cjenovnog ranga.

 

3. & 4. Ploče koje slušaš najviše utječu na zvuk, koliko su korištene, koliko su stare, kako su očuvane...

      Iza njih, po pitanju kvalitete i karatkera zvuka zvučnica je daleko najbitnija stavka

      I po zvučnici ćeš budžet morati razvući, morat ćeš se igrati sa više njih da otkriješ šta tebi najviše odgovara

 

Sve što sam ti preporučio je zapravo solidna oprema za nekog tko prvi puta ide na gramofone i ima kvalitetan setup pojačala/zvučnika u tvome budžetu,

kasnije ćeš lako otkriti šta ti nedostaje što bi htio a što ne pa eventualno izmjeniti jednu od komponenti...

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
farabuto kaže...
Zoki B kaže...

Zar zaista nitko ne komentira fail s Martenima na 2loudu?

Zvučnik od preko milion kuna svira kao overdriveani razglasni zvučnik, nema basa a trešte srednji i visoki da nisam mogao biti duže od pola minute untura.

3x probao sa istim rezultatom...

 Istina. Ja sam iz pristojnosti ostao mrvicu duže. Meni je žao koliko to košta a zvuk . Najbolji zvuk po meni imali su mađari. Mala napomena što se tiče njih. Cijena zvučnika Taylor Concert 120 ( standmounteri ) oko 25000 eura. Pojačalo Flow One By Allegro 15000 eura. Tamo sam se vraćao i najduže ostao.Odličan zvuk imala mi je kombinacija Triode Japan i mislim Spendor Audio Cllasic 1/2 zvučnici.

Je. Spendor mi je odličan bio, ispoliran do kraja, no pitanje bi bilo kako bi se ponašao sa življom glazbom npr, jako je ugodan i polite :)

Kako ti je pylon audio svirao, mene su oduševili šta god bilo na njima?

Mislio sam da su barem 100 000kn, kada sam pogledao da je par 20 000pao sam na dupe, ok Copland amp je tu svoje radio ali svejedno..

 Što se tiče kombinacije iz Inteka. Hmm...Nema šta, basovi samo takvi. Definiran zvuk.Copland nisam čuo prije. Međutim, zvuk mi je bio malo metalan. Mislim da je dosta igralo u zvuku to što je iza zvučnika bila gola staklena stijena bez zavjesa za razliku od drugih izlagača. I onaj slovenac je stalno nešto objašnjavao o Relu pa se nisam baš mogao koncetrirati na samu muziku. Pitao sam se poslije da li bi mi takav zvuk odgovarao dugoročno. Ta kombinacija traži malo ozbiljnije i dugoročnije slušanje. Onako na prvu zvuči atraktivno.

3 godine
offline
Vaš audio kutak

I na kraju sam otišao jako zadovoljan sa sajma. Zašto? Zato jer sam zaključio da doma imam super zvuk za novce sa kojima sam složio sustav u odnosu na većinu izlagača i njihove cijene uređaja tamo što sam vidio i čuo. Kupio dvije ploče a gram još čekam.I da ne zaboravim štoriju o kabelima. One WAY bi mi bilo žao staviti iza police kako izgledaju u onom silnom pamuku. Možeš dvije majice napraviti od jednog kabela. Mislim da su samo kabeli u sustavima većine izlagača  ( strujni, zvučnički i dva para interkonekta ) koštali više od moje kombinacije pojačala i zvučnika( koja nije jeftina). O strujnim filterima i letvama neću iz pristojnosti. A inače nisam neki kabeloheretik. I dalje koristim Latovu kombinaciju i običan strujni kojeg mislim zamijeniti nekim od parsto kuna. Neki Suprin.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...
Zoki B kaže...
farabuto kaže...
Zoki B kaže...

Zar zaista nitko ne komentira fail s Martenima na 2loudu?

Zvučnik od preko milion kuna svira kao overdriveani razglasni zvučnik, nema basa a trešte srednji i visoki da nisam mogao biti duže od pola minute untura.

3x probao sa istim rezultatom...

 Istina. Ja sam iz pristojnosti ostao mrvicu duže. Meni je žao koliko to košta a zvuk . Najbolji zvuk po meni imali su mađari. Mala napomena što se tiče njih. Cijena zvučnika Taylor Concert 120 ( standmounteri ) oko 25000 eura. Pojačalo Flow One By Allegro 15000 eura. Tamo sam se vraćao i najduže ostao.Odličan zvuk imala mi je kombinacija Triode Japan i mislim Spendor Audio Cllasic 1/2 zvučnici.

Je. Spendor mi je odličan bio, ispoliran do kraja, no pitanje bi bilo kako bi se ponašao sa življom glazbom npr, jako je ugodan i polite :)

Kako ti je pylon audio svirao, mene su oduševili šta god bilo na njima?

Mislio sam da su barem 100 000kn, kada sam pogledao da je par 20 000pao sam na dupe, ok Copland amp je tu svoje radio ali svejedno..

 Što se tiče kombinacije iz Inteka. Hmm...Nema šta, basovi samo takvi. Definiran zvuk.Copland nisam čuo prije. Međutim, zvuk mi je bio malo metalan. Mislim da je dosta igralo u zvuku to što je iza zvučnika bila gola staklena stijena bez zavjesa za razliku od drugih izlagača. I onaj slovenac je stalno nešto objašnjavao o Relu pa se nisam baš mogao koncetrirati na samu muziku. Pitao sam se poslije da li bi mi takav zvuk odgovarao dugoročno. Ta kombinacija traži malo ozbiljnije i dugoročnije slušanje. Onako na prvu zvuči atraktivno.

Ma jasno, to treba poslušati ako se misli kupiti, bez toga ništa.

Meni su tamo bili točni, jako dobro su mi radili, opet čega je sve tamo bilo skuplje x puta a nije radilo nikako, možda su mi se zato svidjeli.

Odeš poslušati sustave od x novaca i svide ti se jedni od najjeftinijih zvučnika, mislim da je to fail prezentera.

 

Spendori su mi bili odlični, ispolirani do kraja, samo pitanje je da li bi takav zvuk ispolirani doista htio imati doma.

Imam doma Falcone koje prodajem koji sviraju slično Spenodrima, uglađeni i ispolirani ali me nekad to smetalo, nije mi bilo života.

Naravno to je osobna preferencija, ima ekipe koji su slušali kod mene i bili su im fenomenalni.

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Prekratko su slušali ...!? 

 

Šalim se, naravno.

 

Ako uzmeš nešto "življe", pitanje je opet kako će biti na duže staze....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo da se pohvalim malo.

Kupio sam napokon "prave" zvučnike za svoj stereo receiver YAMAHA R-N602 koji naravno to i zaslužuje.

Radi se o samostojećim zvučnicima ACOUSTIC ENERGY AE109

 

Našao sam ih na njuškalu, stari su oko dvije godine, kupljeni novi u ronisu, zaista maximalno ocuvani, za 2400kn, pošto su u ducanu oko 5 soma smatram da je cjena u potpunosti realna.

Iznenadio sam se pošto stupovi nisu nekih ogromnih dimenzija, čak izgledaju dosta skromno, ali su zaista teški, svaki ima oko 16kg....nevjerojatno, kvaliteta se vidi svakako.

I zaista lijepo sviraju, glazba a bome i filmovi

Uglavnom prezadovoljan sam, prethodno sam koristio jedno 4 godine MAGNAT MONITOR Supreme 202, razlika je ogromna, naravno ne mogu se uopce usporedivat....

 

Mislim da mi sada taj sistem ( za cca 10 soma ) definitivno zaslužuje i "prave" zvučnicke kablove, pa može preporuka, do cca 100 - 150 kn za metar, mislim da više od toga nema potrebe, treba mi 2x1.5m

Našao sam ovako nešto https://www.ronis.hr/kabel-za-zvucnik-black-rhodium-jive-speaker-nije-terminirani/93854/product/

 

LP hi-fi brijačima   

 

 

Naravno....slike trebaju biti pravilno okrenute

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 12:31 (Marti).
Moj PC  
11 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Evo da se pohvalim malo.

Kupio sam napokon "prave" zvučnike za svoj stereo receiver YAMAHA R-N602 koji naravno to i zaslužuje.

Radi se o samostojećim zvučnicima ACOUSTIC ENERGY AE109

 

Našao sam ih na njuškalu, stari su oko dvije godine, kupljeni novi u ronisu, zaista maximalno ocuvani, za 2400kn, pošto su u ducanu oko 5 soma smatram da je cjena u potpunosti realna.

Iznenadio sam se pošto stupovi nisu nekih ogromnih dimenzija, čak izgledaju dosta skromno, ali su zaista teški, svaki ima oko 16kg....nevjerojatno, kvaliteta se vidi svakako.

I zaista lijepo sviraju, glazba a bome i filmovi

Uglavnom prezadovoljan sam, prethodno sam koristio jedno 4 godine MAGNAT MONITOR Supreme 202, razlika je ogromna, naravno ne mogu se uopce usporedivat....

 

Mislim da mi sada taj sistem ( za cca 10 soma ) definitivno zaslužuje i "prave" zvučnicke kablove, pa može preporuka, do cca 100 - 150 kn za metar, mislim da više od toga nema potrebe, treba mi 2x1.5m

Našao sam ovako nešto https://www.ronis.hr/kabel-za-zvucnik-black-rhodium-jive-speaker-nije-terminirani/93854/product/

 

LP hi-fi brijačima   

 

 

Naravno....slike trebaju biti pravilno okrenute

 

Ej bok, ne troši si bez veze lovu na kablovinu za taj setup jer definitivno neće biti razlike, osim u tvom džepu.

 

Moj osobni prijedlog, uzmi si dobar DAC da definitivno čuješ bolju razliku u zvuku, a tek nakon toga probaj sa kablovinom.

 

Šta je DAC?(klik)

 

Trenutno najbolji DAC-ovi(klik)

 

Moj osobni favorit je Cambridge Audio DacMagic 200M, koji košta oko 4000kn

Dobar kompromis je YAMAHA NP-S303 koja košta oko 2500kn

 

Živio

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Ej bok, ne troši si bez veze lovu na kablovinu za taj setup jer definitivno neće biti razlike, osim u tvom džepu.

 

Moj osobni prijedlog, uzmi si dobar DAC da definitivno čuješ bolju razliku u zvuku, a tek nakon toga probaj sa kablovinom.

 

Šta je DAC?(klik)

 

Trenutno najbolji DAC-ovi(klik)

 

Moj osobni favorit je Cambridge Audio DacMagic 200M, koji košta oko 4000kn

Dobar kompromis je YAMAHA NP-S303 koja košta oko 2500kn

 

Živio

 

Kolega, ne bih se baš u potpunosti složio sa važnošću prioriteta prijedloga nabave..


DAC svakako nosi napredak, ali u "pravom" (tu ne mislim i skupom) Hifi STEREO sustavu.

 

A korisnik ima AV receiver....solidan al ipak AV receiver koji nije par i nekom bolje početnom Stereo integriranom pojačalu.
Dakle, ako želi unaprijediti zvuk (misli se na stereo zvuk za mjuzu), onda je prioritet ipak solidno stereo pojačalo.

 

Inače, tako rade mnogi korisnici, kada ubrzo nakon kupnje HT sustava (sa AVR-om) skuže da bi nabavka int. stereo pojačala bila bitno veći napredak za Hifi zvuk (glazbu).

 

DAC u tvom prijedlogu opet spajš na AVR (i on ima DAC u sebi, mahom manje kvalitete nego i početni ext. DAC-evi) i glede glazbe i stereo zvuka ne dobiješ puno. Zato jer amplifikaciju odredi AVR, a on je prvenstveno napravljen za K. kino (stereo mod mu je bolje usput..)

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Strm kaže...

Ej bok, ne troši si bez veze lovu na kablovinu za taj setup jer definitivno neće biti razlike, osim u tvom džepu.

 

Moj osobni prijedlog, uzmi si dobar DAC da definitivno čuješ bolju razliku u zvuku, a tek nakon toga probaj sa kablovinom.

 

Šta je DAC?(klik)

 

Trenutno najbolji DAC-ovi(klik)

 

Moj osobni favorit je Cambridge Audio DacMagic 200M, koji košta oko 4000kn

Dobar kompromis je YAMAHA NP-S303 koja košta oko 2500kn

 

Živio

 

Kolega, ne bih se baš u potpunosti složio sa važnošću prioriteta prijedloga nabave..


DAC svakako nosi napredak, ali u "pravom" (tu ne mislim i skupom) Hifi STEREO sustavu.

 

A korisnik ima AV receiver....solidan al ipak AV receiver koji nije par i nekom bolje početnom Stereo integriranom pojačalu.
Dakle, ako želi unaprijediti zvuk (misli se na stereo zvuk za mjuzu), onda je prioritet ipak solidno stereo pojačalo.

 

Inače, tako rade mnogi korisnici, kada ubrzo nakon kupnje HT sustava (sa AVR-om) skuže da bi nabavka int. stereo pojačala bila bitno veći napredak za Hifi zvuk (glazbu).

 

DAC u tvom prijedlogu opet spajš na AVR (i on ima DAC u sebi, mahom manje kvalitete nego i početni ext. DAC-evi) i glede glazbe i stereo zvuka ne dobiješ puno. Zato jer amplifikaciju odredi AVR, a on je prvenstveno napravljen za K. kino (stereo mod mu je bolje usput..)

 

 U pravu si, mislio sam da je kvalitetnija ta Yamaha, sad sam malo po netu gledao specifikacije i mišljenja drugih ljudi i nije neka velika sreća..

 

Onda bi bilo najbolje prodati tu yamahu, na njuškalu bi mogao dobiti za nju 3000-3500kn

Dodati novac šta je htio uložiti u kabele i uzeti

 

Marantz PM6007 za 4500kn i kasnije dobar DAC, dobar dac košta barem 2000kn dakle bit ćeš lagano na 7000 al na dvije rate

 

ili se odmah protegnuti na Cambridge audio CXA61 za 7000kn, koji ima jako dobar dac već u sebi i vrhunsko je pojačalo

 

I onda ćeš vidjeti kako zvuči pravi sistem od 10.000kn 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Evo da se pohvalim malo.

Kupio sam napokon "prave" zvučnike za svoj stereo receiver YAMAHA R-N602 koji naravno to i zaslužuje.

Radi se o samostojećim zvučnicima ACOUSTIC ENERGY AE109

Mislim da mi sada taj sistem ( za cca 10 soma ) definitivno zaslužuje i "prave" zvučnicke kablove, pa može preporuka, do cca 100 - 150 kn za metar, mislim da više od toga nema potrebe, treba mi 2x1.5m

Našao sam ovako nešto https://www.ronis.hr/kabel-za-zvucnik-black-rhodium-jive-speaker-nije-terminirani/93854/product/

Naravno....slike trebaju biti pravilno okrenute

 

Bravo za dobru kupnju ! 

Oni Magnati ipak nisu par tim zvučnicima.

 

Glede zvučničkih kabela (napose za Front zvučnike); i ako želiš kasnije nadograditi sustav (Stereo integrirano pojačalo ili izlazno (ako AVR ima Preout, da radi kao preamp)) onda možeš uzeti solidne zv.  kabele.

Neobavezan info samo, za dvije vrste (u rinfuzi):

 

https://cpc.farnell.com/van-damme/268-545-060/cable-speaker-2x4mm-blue-per-m/dp/CB15883?st=van%20damme%20speaker%20cables

 

Nije ni ovaj dole Neotech loš:(pogledaj im kompletnu ponudu"Speaker Cable"...ima toga..)

 

https://www.audiophonics.fr/en/cables-hautparleur-conducteurs/neotech-nes-5001-speaker-cable-up-ofc-copper-2x4mm-o-15mm-p-12430.htmlhttps://www.audiophonics.fr/en/cables-hautparleur-conducteurs/neotech-nes-5001-speaker-cable-up-ofc-copper-2x4mm-o-15mm-p-12430.html

 

Evo, za sada toliko....samo inicijalno...

 

Od stvarno jeftinih zv. kabela (a opet ne loših), za ostale zvučnike u sustavu:

 

https://musicshop.hr/hr/14009-klotz-zvu%C4%8Dni%C4%8Dki-ly225s-black-metra%C5%BEa-kabel.html?search_query=klotz+zvucnicki&results=4

 

 

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

 U pravu si, mislio sam da je kvalitetnija ta Yamaha, sad sam malo po netu gledao specifikacije i mišljenja drugih ljudi i nije neka velika sreća..

 

Onda bi bilo najbolje prodati tu yamahu, na njuškalu bi mogao dobiti za nju 3000-3500kn

Dodati novac šta je htio uložiti u kabele i uzeti

 

Marantz PM6007 za 4500kn i kasnije dobar DAC, dobar dac košta barem 2000kn dakle bit ćeš lagano na 7000 al na dvije rate

 

ili se odmah protegnuti na Cambridge audio CXA61 za 7000kn, koji ima jako dobar dac već u sebi i vrhunsko je pojačalo

 

I onda ćeš vidjeti kako zvuči pravi sistem od 10.000kn 

Pa, donekle imaš pravo.

Hm...tek kad sam pogledao tu Yamahu R-N602 vidim da to NIJE AV receiver, nego neki Stereo receiver sa strimanjem i sl.

Znači, šika mu se (možda) to prodati i nabaviti stereo integrirano pojačalo (i Ext DAC kasnije).

 

Osobno ne preferiram Cambridge Audio zbog "presvijetlog" zvuka. Imao nekad kolega CA 840 integrirac i ubrzo ga zamijenio....

 

Bolje i onaj Marant PM6007 ili neki Rotel i sl.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 14:52 (analogni).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Hvala vam obojici na prijedlozima i savjetima.

Evo ukratko ču: 

Kad sam ove godine prodao sistem kučnog kina šta sam imao av receiver DENON AVR X2600H, zvučnike, sub.....za te novce sam si uzeo prethodno navedeni STEREO RECEIVER YAMAHA R-N602, baš zbog toga šta av receiver namjenjen kućnom kinu nemože baš dat tako dobar zvuk u stero slušanju......a i dalje gledano šta sam planirao za dolby atmos i te brije za "kučno kino koje jednostavno i dalje volim" zvučnici su itekako skupi, za dobar sistem kučnog kino je potrebno izdvojit znatno više love nego za dobar stereo sistem. Pa sam si razmišljao "reko bolje da imam dobar stereo sistem za istu lovu ( cca tih 10 soma ) nego neki loš surround"

 

A šta se tiče dac-a i marantz pojačala, u dac se baš i ne razumijem koja mu je namjena i tako to, a MARANTZ PM 6007 pojačalo sam i htio kupit, otišo sam u ronis  u 3. mj tražim proizvod kad naravno nema, sve prodano, čeka se naruđba ovo - ono, ista stvar i u sonus art-u, al bitno da na netu piše da ima...... to ne kužim stvarno, ak imaš cca dva il tri komada na stanju nebitno koje robe i koje vrjednosti a vidiš da se prodaje - jebeno ju naruči.....

 

Pošto nisam mogao čekat, otišo sam u "nove boje zvuka" i uzo si tu yamahu stereo receiver, i opet ponavljam stvarno sam zadovoljan s njom, a i šta mi je ritual ujutro upalit i slušat radio uz kavicu, a da sam uzeo baš pojačalo uz njega mi još treba neki radio tuner i tu bi cijena bila odma ohohoho, a ovako sam za 5 soma dobio "dobar" stereo receiver ( ja ga platio 4350 kn kešom, odličan popust ) koji ima naravno i radio u sebi. Za isto sam se i savjetovao sa djelatnikom u bojama zvuka, pošto sam bio ograničen lovom, također mi je dao preporuku za taj receiver.

 

Očito mi Marantz pm 6007 nije bio suđen, ali nema veze, ujutro nebi mogo radio slušat na njemu  iako znam da bi naravno zvuk bio još bolji pošto je taj marantz izvorno stereo pojačalo, dok je yamaha koju sam kupio stereo receiver

Al eto, skup sport da, naravno da sam u mogučnosti imao bi jedan pravi sistem kučnog kina i jedan pravi stereo sistem za muziku.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 20:53 (Marti).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa to bi on trebao vidjeti, zato sam naveo te dvije opcije, treba poslušati Marantz plus DAC i taj Cambridge pa šta mu više paše

 

Osobno bi ištao na Marantz plus Cambridge Audio DacMagic 200M, to je sve skupa 8500kn, ali imaš hrpu fleksibilnosti oko zvuka, moš amp, moš dac promijeniti, kak ti se dođe...

 

Samo šta naravno, sve to košta, no onda će imati razloga i kablovinu mijenjati jer na takvom setupu će se pokazati razlika sigurno, iako bi čak i onda prvo išao na druge zvučnike pa tek onda kabele

 

Kako god, došli smo sa pitanja kako par sto kuna uložiti u kabele na 8500kn HiFi opreme koju bi "trebao" ugraditi da dobije bolji zvuk, iako nas nitko to realno nije tražio... Ahh mi audiofili

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Hvala vam obojici na prijedlozima i savjetima.

Evo ukratko ču: 

Kad sam ove godine prodao sistem kučnog kina šta sam imao av receiver DENON AVR X2600H, zvučnike, sub.....za te novce sam si uzeo prethodno navedeni STEREO RECEIVER YAMAHA R-N602, baš zbog toga šta av receiver namjenjen kućnom kinu nemože baš dat tako dobar zvuk u stero slušanju......a i dalje gledano šta sam planirao za dolby atmos i te brije za "kučno kino koje jednostavno i dalje volim" zvučnici su itekako skupi, za dobar sistem kučnog kino je potrebno izdvojit znatno više love nego za dobar stereo sistem. Pa sam si razmišljao "reko bolje da imam dobar stereo sistem za istu lovu ( cca tih 10 soma ) nego neki loš surround"

 

A šta se tiče dac-a i marantz pojačala, u dac se baš i ne razumijem koja mu je namjena i tako to, a MARANTZ PM 6007 pojačalo sam i htio kupit, otišo sam u ronis  u 3. mj tražim proizvod kad naravno nema, sve prodano, čeka se naruđba ovo - ono, ista stvar i u sonis art-u, al bitno da na netu piše da ima...... to ne kužim stvarno, ak imaš cca dva il tri komada na stanju nebitno koje robe i koje vrjednosti, vidiš da se prodaje - jebeno ju naruči.....

 

Pošto nisam mogao čekat, otišo sam u "nove boje zvuka" i uzo si tu yamahu stereo receiver, i opet ponavljam stvarno sam zadovoljan s njom, a i šta mi je ritual ujutro upalit i slušat radio uz kavicu, a da sam uzeo baš pojačalo uz njega mi još treba neki radio tuner i tu bi cijena bila odma ohohoho, a ovako sam za 5 soma dobio "dobar" stereo receiver ( ja ga platio 4350 kn kešom, odličan popust ) koji ima naravno i radio u sebi. Za isto sam se i savjetovao sa djelatnikom u bojama zvuka, pošto sam bio ograničen lovom, također mi je dao preporuku za taj receiver.

Očito mi Marantz pm 6007 nije bio suđen, ali nema veze, ujutro nebi mogo radio slušat na njemu 

DAC- Digitalno analogni pretvarač signala, digitalno 1 i 0 pretvara u analogni signal, imaš ajmo reći dvije vrste

 

Integrirani DAC, koji ćeš naći u svom mobitelu, tvu, reciverima ili pojačalima je uglavnom "naštiman" da radi samo sa tim uređajem/pojačalom u koje je integriran, koriste se jeftiniji dijelovi i uglavnom imaju lošiji zvuk, jer čim jedan uređaj ima 50 funkcija, neće niti jednu raditi vrhunski, već sve polovično, šta misliš hoće Samsung TV više novaca dati na integrirani DAC ili sami panel TV-a haha

Eksterni DAC ti pruža izvor zvuka, ovisno o kojem modelu se radi to može biti bio to radio, usb, cd, i njega pretvara analogni signal koji šalješ u svoje pojačalo, redovito su uvijek kvalitetniji i jako utječu na zvuk, čak i više nego samo pojačalo

 

Cilj je pustiti svaki uređaj da odradi onu funkciju za koju je napravljen, i ništa drugo, dakle TV za gledanje, iz njega digitalni signal u DAC, on odradi svoje pretvaranje tog signala, i onda taj signal u pojačalo, pojačalo odradi svoju stvar... I tako dalje, nadam se da me razumiješ

14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Nešto zanimljivo za one koji žele gramofon.

 

 

 

Još nešto.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 16:46 (Uran 11).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel i vi volite na svojim "klasičnim" zvučnicima raspalit Merliyn Mansona i molit se da opet ne izgori neki tweeter?   

 

Manson ima odličnu produkciju i super je za testirat sustav. Pogotovo s wooferom...   

 

Pozdrav novom kolegi @Marti 

 

Dobrodošao među potrošače.  

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Hvala vam obojici na prijedlozima i savjetima.

 ......za dobar sistem kučnog kino je potrebno izdvojit znatno više love nego za dobar stereo sistem. Pa sam si razmišljao "reko bolje da imam dobar stereo sistem za istu lovu ( cca tih 10 soma ) nego neki loš surround"

 

A šta se tiče dac-a i marantz pojačala, u dac se baš i ne razumijem koja mu je namjena i tako to, a MARANTZ PM 6007 pojačalo sam i htio kupit, otišo sam u ronis  u 3. mj tražim proizvod kad naravno nema, sve prodano,


...a da sam uzeo baš pojačalo uz njega mi još treba neki radio tuneri tu bi cijena bila odma ohohoho, a ovako sam za 5 soma dobio "dobar" stereo receiver ( ja ga platio 4350 kn kešom, odličan popust ) koji ima naravno i radio u sebi. Za isto sam se i savjetovao sa djelatnikom u bojama zvuka, pošto sam bio ograničen lovom, također mi je dao preporuku za taj receiver.

 

 ..znam da bi naravno zvuk bio još bolji pošto je taj marantz izvorno stereo pojačalo, dok je yamaha koju sam kupio stereo receiver

Al eto, skup sport da, naravno da sam u mogučnosti imao bi jedan pravi sistem kučnog kina i jedan pravi stereo sistem za muziku.

 1.  Boldano (dalje samo u brojevima; 2,3....)
Ono, da za HT (K.Kino) treba izdvojiti puno više love od stereo sustava je samo relativno točno; u nekim relacijama.

Solidan HT sustav sklepaš i za 15.000 kn, dok recimo samo integrirano pojačalo (neke, ajde ; srednje klase ) košta 15.000 Kn !

 

 

 

2. Glede externog DAC-a, kolega je već nešto gore napisao. Samo da dodam, nije toliko bitan kvalitetan čip u DAC-u koliko sve oko njega, počevši prvo od napajnja.

Komponentni (izdvojeni) uređaji koji imaju samo jednu fubkciju i kvalitetan ustroj i dijelove (počev od napajačkog sklopa, samo za sebe) su bitno kvalitetniji nego oni itegrirani u "višenamjenske".

 

Na DAC se spajaju digitalni izvori zvuka, koje on pretvori u analogni signal, da ga pojačalo može pojačati i takvog (analogog) poslati na zvučnike

 

Dakle za mjuzu; recimo (Comp Audio) sa PC-a spojiš USB kabel na DAC i sa HDD-a šibaš pohranjenu glazbu koja je tamo u flac (dakako i Hires) formatima.

 

Na DAC također možeš spojiti neki BD Player, Media Player, Stremer itd...; npr. sa Coaxialnim kabelom.

 

I treće, možeš na DAC spojiti optičkim kabelom i TV.

Dakle DAC-evi danas imaju ta sva ta tri digitalna ulaza( USB, Coax i Optički). Coax i optički se zajedno zovu SPDIF ulazi.

Neki imaju i AES/EBU balansirani ulaz.....da sad to dalje ne objašnjavam...

 

Sa DAC-a onda dalje analognim kabelom/interkonektom (RCA; Činčevi) pretvoreni digitalni signal (u DAC-u u analogni) šalje na RCA linijske ulaze stereo pojačala (CD, AUX. Tuner...svejedno koji, glede DAC-a).

 

 

3. Ako imaš "pure" stereo integrirac, a želiš slušati i radio,Tuneri nisu preskupi, a pogotovo ne rabljeni koji mogu biti puno kvalitetniji od mnogih Budget današnjih.

A kada DAC spajaš sa kompa, možeš slušati i internet radio. Software player Foobar npr. (besplatni, instaliraš ga da svira flac formate) može šibatii internet radio postaje.

 

 

 

4. Marantz PM6007 jeste "izvorno" stereo pojačalo i bolje šiba stereo od tvog Stereo receivera, koji ima "previše" dodatnih funkcija ( u svojih 9,5 kg) da bi bio u tom rangu.

 

 

5. Za jedan "pravi" sustav K. Kina i k tome i stereo sustav, ne treba biti, da su fizički odvojeni.

 

Da si kupio npr. AV receiver sa PREOUT ulazom, na taj ulaz bi spojio stereo integrirac (još bolje Stereo izlazno pojačalo).

U tom slučaju bi AVR bio predpojačalo (na njega bi bili spojeni svi izvori (u ovom slučaju glazbeni) a Stereo pojačalo bi bilo uzlazno pojačalo. Tu ima još dosta finesa za objasniti...da sad ne piskaram...

 

A kako ti nemaš AVR, moraš se zadovoljiti sa stereo zvukom za kućno kino.

 

Ali ne brini, taj "stereo zvuk" za filmove može biti puno bolji od "jeftinih" K. Kina, ako je stereo sustav kvalitetan.

Surround efekti filmova ionako ne šibaju stalno zvuk u njihove zvučnike (iza, sa strane, gore...svejedno), a kvalitetni frontovi za prednju pozornicu su u stereu rezolutniji (za prednju zvučnu sliku) od mnooogih HT sustava.

 

A ako želiš "grmljavinu", u Stero sustav se može integrirati i Subwoofer......pa nek udara...

 

I na kraju; mnogi kolege su počeli sa K.Kinom, pa onda paralelno i sa Hifi stereo sustavom, a mnogi su potpuno odbacili HT i imaju samo Stereo Hifi, koji im sasvim solidno služi i za fimove.

I ja sam među tim zadnjima...već dosta dugo.....

 

Nastojao sa to objasniti jednostavnim jezikom, bez previše "stručnih" izraza....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 0:31 (analogni).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Marti kaže...

Hvala vam obojici na prijedlozima i savjetima.

 ......za dobar sistem kučnog kino je potrebno izdvojit znatno više love nego za dobar stereo sistem. Pa sam si razmišljao "reko bolje da imam dobar stereo sistem za istu lovu ( cca tih 10 soma ) nego neki loš surround"

 

A šta se tiče dac-a i marantz pojačala, u dac se baš i ne razumijem koja mu je namjena i tako to, a MARANTZ PM 6007 pojačalo sam i htio kupit, otišo sam u ronis  u 3. mj tražim proizvod kad naravno nema, sve prodano,


...a da sam uzeo baš pojačalo uz njega mi još treba neki radio tuneri tu bi cijena bila odma ohohoho, a ovako sam za 5 soma dobio "dobar" stereo receiver ( ja ga platio 4350 kn kešom, odličan popust ) koji ima naravno i radio u sebi. Za isto sam se i savjetovao sa djelatnikom u bojama zvuka, pošto sam bio ograničen lovom, također mi je dao preporuku za taj receiver.

 

 ..znam da bi naravno zvuk bio još bolji pošto je taj marantz izvorno stereo pojačalo, dok je yamaha koju sam kupio stereo receiver

Al eto, skup sport da, naravno da sam u mogučnosti imao bi jedan pravi sistem kučnog kina i jedan pravi stereo sistem za muziku.

 1.  Boldano (dalje samo u brojevima; 2,3....)
Ono, da za HT (K.Kino) treba izdvojiti puno više love od stereo sustava je samo relativno točno; u nekim relacijama.

Solidan HT sustav sklepaš i za 15.000 kn, dok recimo samo integrirano pojačalo (neke, ajde ; srednje klase ) košta 15.000 Kn !

 

 

 

2. Glede externog DAC-a, kolega je već nešto gore napisao. Samo da dodam, nije toliko bitan kvalitetan čip u DAC-u koliko sve oko njega, počevši prvo od napajnja.

Komponentni (izdvojeni) uređaji koji imaju samo jednu fubkciju i kvalitetan ustroj i dijelove (počev od napajačkog sklopa, samo za sebe) su bitno kvalitetniji nego oni itegrirani u "višenamjenske".

 

Na DAC se spajaju digitalni izvori zvuka, koje on pretvori u analogni signal, da ga pojačalo može pojačati i takvog (analogog) poslati na zvučnike

 

Dakle za mjuzu; recimo (Comp Audio) sa PC-a spojiš USB kabel na DAC i sa HDD-a šibaš pohranjenu glazbu koja je tamo u flac (dakako i Hires) formatima.

 

Na DAC također možeš spojiti neki BD Player, Media Player, Stremer itd...; npr. sa Coaxialnim kabelom.

 

I treće, možeš na DAC spojiti optičkim kabelom i TV.

Dakle DAC-evi danas imaju ta sva ta tri digitalna ulaza( USB, Coax i Optički). Coax i optički se zajedno zovu SPDIF ulazi.

Neki imaju i AES/EBU balansirani ulaz.....da sad to dalje ne objašnjavam...

 

Sa DAC-a onda dalje analognim kabelom/interkonektom (RCA; Činčevi) pretvoreni digitalni signal (u DAC-u u analogni) šalje na RCA linijske ulaze stereo pojačala (CD, AUX. Tuner...svejedno koji, glede DAC-a).

 

 

3. Ako imaš "pure" stereo integrirac, a želiš slušati i radio,Tuneri nisu preskupi, a pogotovo ne rabljeni koji mogu biti puno kvalitetniji od mnogih Budget današnjih.

A kada DAC spajaš sa kompa, možeš slušati i internet radio. Software player Foobar npr. (besplatni, instaliraš ga da svira flac formate) može šibatii internet radio postaje.

 

 

 

4. Marantz PM6007 jeste "izvorno" stereo pojačalo i bolje šiba stereo od tvog Stereo receivera, koji ima "previše" dodatnih funkcija ( u svojih 9,5 kg) da bi bio u tom rangu.

 

 

5. Za jedan "pravi" sustav K. Kina i k tome i stereo sustav, ne treba biti, da su fizički odvojeni.

 

Da si kupio npr. AV receiver sa PREOUT ulazom, na taj ulaz bi spojio stereo integrirac (još bolje Stereo izlazno pojačalo).

U tom slučaju bi AVR bio predpojačalo (na njega bi bili spojeni svi izvori (u ovom slučaju glazbeni) a Stereo pojačalo bi bilo uzlazno pojačalo. Tu ima još dosta finesa za objasniti...da sad ne piskaram...

 

A kako ti nemaš AVR, moraš se zadovoljiti sa stereo zvukom za kućno kino.

 

Ali ne brini, taj "stereo zvuk" za filmove može biti puno bolji od "jeftinih" K. Kina, ako je stereo sustav kvalitetan.

Surround efekti filmova ionako ne šibaju stalno zvuk u njihove zvučnike (iza, sa strane, gore...svejedno), a kvalitetni frontovi za prednju pozornicu su u stereu rezolutniji (za prednju zvučnu sliku) od mnooogih HT sustava.

 

A ako želiš "grmljavinu", u Stero sustav se može integrirati i Subwoofer......pa nek udara...

 

I na kraju; mnogi kolege su počeli sa K.Kinom, pa onda paralelno i sa Hifi stereo sustavom, a mnogi su potpuno odbacili HT i imaju samo Stereo Hifi, koji im sasvim solidno služi i za fimove.

I ja sam među tim zadnjima...već dosta dugo.....

 

Nastojao sa to objasniti jednostavnim jezikom, bez previše "stručnih" izraza....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 najbolje bi bilo da mu se na kraju preporuči nekog polovnog krella,ako je kolega zadovoljan zašto mu uporno treba sugerirati drugačije,ne kužim to

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

 najbolje bi bilo da mu se na kraju preporuči nekog polovnog krella,ako je kolega zadovoljan zašto mu uporno treba sugerirati drugačije,ne kužim to

 Pa ljudi sugeriraju što je bolje, da zna u kojem smjeru će ići ako bude htio unaprijeđivati sustav. Ako je on zadovoljan sa zvukom, onda će se zahvaliti na savjetima i neće ništa novo kupovati. Polovni Krell bi bio ludilo napredak u sustavu, dobar savjet.   

 

Mislim da je jedna od osnovnih funkcija ovog foruma pružiti ljudima savjete kako unaprijediti sustav...

Live long and prosper.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Cable Support - Audio Physic VCF MAGNETIC - RRP £640

Cijena, sitnica u usporedbi sa fenomenalnim zvukom koji se dobija njihovom kupnjom. A i kabeli se ne prljaju razvlačeći se po podu

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Cable Support - Audio Physic VCF MAGNETIC - RRP £640

Cijena, sitnica u usporedbi sa fenomenalnim zvukom koji se dobija njihovom kupnjom. A i kabeli se ne prljaju razvlačeći se po podu

 Nemaš ti pojma koja je razlika kad kupiš ove od preko 600 Funti u usporedbi s nekim plastičnim improviziranim sranjem koje će ti isto držat kabel od poda. To zvuk leti po prostoriji, to se pozornice otvaraju, to čuda čini, a najbolje se osjeti ako imaš jeftine kabele i neki entry level sustav.

 

Live long and prosper.
3 godine
offline
Vaš audio kutak
Condition:Used
1 available / 0 sold
GBP 512.00
Treba požuriti. Samo je jedan komplet ostao. 
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ops, baš sam nepristojan. Oval ponižoj cijeni se može kupiti u Elite Audio UK

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
analogni kaže...
Marti kaže...

Hvala vam obojici na prijedlozima i savjetima.

 ......za dobar sistem kučnog kino je potrebno izdvojit znatno više love nego za dobar stereo sistem. Pa sam si razmišljao "reko bolje da imam dobar stereo sistem za istu lovu ( cca tih 10 soma ) nego neki loš surround"

 

A šta se tiče dac-a i marantz pojačala, u dac se baš i ne razumijem koja mu je namjena i tako to, a MARANTZ PM 6007 pojačalo sam i htio kupit, otišo sam u ronis  u 3. mj tražim proizvod kad naravno nema, sve prodano,


...a da sam uzeo baš pojačalo uz njega mi još treba neki radio tuneri tu bi cijena bila odma ohohoho, a ovako sam za 5 soma dobio "dobar" stereo receiver ( ja ga platio 4350 kn kešom, odličan popust ) koji ima naravno i radio u sebi. Za isto sam se i savjetovao sa djelatnikom u bojama zvuka, pošto sam bio ograničen lovom, također mi je dao preporuku za taj receiver.

 

 ..znam da bi naravno zvuk bio još bolji pošto je taj marantz izvorno stereo pojačalo, dok je yamaha koju sam kupio stereo receiver

Al eto, skup sport da, naravno da sam u mogučnosti imao bi jedan pravi sistem kučnog kina i jedan pravi stereo sistem za muziku.

 1.  Boldano (dalje samo u brojevima; 2,3....)
Ono, da za HT (K.Kino) treba izdvojiti puno više love od stereo sustava je samo relativno točno; u nekim relacijama.

Solidan HT sustav sklepaš i za 15.000 kn, dok recimo samo integrirano pojačalo (neke, ajde ; srednje klase ) košta 15.000 Kn !

 

 

 

2. Glede externog DAC-a, kolega je već nešto gore napisao. Samo da dodam, nije toliko bitan kvalitetan čip u DAC-u koliko sve oko njega, počevši prvo od napajnja.

Komponentni (izdvojeni) uređaji koji imaju samo jednu fubkciju i kvalitetan ustroj i dijelove (počev od napajačkog sklopa, samo za sebe) su bitno kvalitetniji nego oni itegrirani u "višenamjenske".

 

Na DAC se spajaju digitalni izvori zvuka, koje on pretvori u analogni signal, da ga pojačalo može pojačati i takvog (analogog) poslati na zvučnike

 

Dakle za mjuzu; recimo (Comp Audio) sa PC-a spojiš USB kabel na DAC i sa HDD-a šibaš pohranjenu glazbu koja je tamo u flac (dakako i Hires) formatima.

 

Na DAC također možeš spojiti neki BD Player, Media Player, Stremer itd...; npr. sa Coaxialnim kabelom.

 

I treće, možeš na DAC spojiti optičkim kabelom i TV.

Dakle DAC-evi danas imaju ta sva ta tri digitalna ulaza( USB, Coax i Optički). Coax i optički se zajedno zovu SPDIF ulazi.

Neki imaju i AES/EBU balansirani ulaz.....da sad to dalje ne objašnjavam...

 

Sa DAC-a onda dalje analognim kabelom/interkonektom (RCA; Činčevi) pretvoreni digitalni signal (u DAC-u u analogni) šalje na RCA linijske ulaze stereo pojačala (CD, AUX. Tuner...svejedno koji, glede DAC-a).

 

 

3. Ako imaš "pure" stereo integrirac, a želiš slušati i radio,Tuneri nisu preskupi, a pogotovo ne rabljeni koji mogu biti puno kvalitetniji od mnogih Budget današnjih.

A kada DAC spajaš sa kompa, možeš slušati i internet radio. Software player Foobar npr. (besplatni, instaliraš ga da svira flac formate) može šibatii internet radio postaje.

 

 

 

4. Marantz PM6007 jeste "izvorno" stereo pojačalo i bolje šiba stereo od tvog Stereo receivera, koji ima "previše" dodatnih funkcija ( u svojih 9,5 kg) da bi bio u tom rangu.

 

 

5. Za jedan "pravi" sustav K. Kina i k tome i stereo sustav, ne treba biti, da su fizički odvojeni.

 

Da si kupio npr. AV receiver sa PREOUT ulazom, na taj ulaz bi spojio stereo integrirac (još bolje Stereo izlazno pojačalo).

U tom slučaju bi AVR bio predpojačalo (na njega bi bili spojeni svi izvori (u ovom slučaju glazbeni) a Stereo pojačalo bi bilo uzlazno pojačalo. Tu ima još dosta finesa za objasniti...da sad ne piskaram...

 

A kako ti nemaš AVR, moraš se zadovoljiti sa stereo zvukom za kućno kino.

 

Ali ne brini, taj "stereo zvuk" za filmove može biti puno bolji od "jeftinih" K. Kina, ako je stereo sustav kvalitetan.

Surround efekti filmova ionako ne šibaju stalno zvuk u njihove zvučnike (iza, sa strane, gore...svejedno), a kvalitetni frontovi za prednju pozornicu su u stereu rezolutniji (za prednju zvučnu sliku) od mnooogih HT sustava.

 

A ako želiš "grmljavinu", u Stero sustav se može integrirati i Subwoofer......pa nek udara...

 

I na kraju; mnogi kolege su počeli sa K.Kinom, pa onda paralelno i sa Hifi stereo sustavom, a mnogi su potpuno odbacili HT i imaju samo Stereo Hifi, koji im sasvim solidno služi i za fimove.

I ja sam među tim zadnjima...već dosta dugo.....

 

Nastojao sa to objasniti jednostavnim jezikom, bez previše "stručnih" izraza....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 najbolje bi bilo da mu se na kraju preporuči nekog polovnog krella,ako je kolega zadovoljan zašto mu uporno treba sugerirati drugačije,ne kužim to

 Naravno da sam otvoren za sve opcije, ako mogu dobiti još bolji zvuk, zašto ne.

Nije na odmet da možda uskoro i prodam trenutni stereo reciver dodam još love pa piknem stereo pojačalo Marantz pm 6007 ili NAD c328 nešto tako u tom rangu ( max oko 5 000kn )

Nisam imao prilike poslušati kako nešto zvuči preko DAC-A, pa neznam koliko "popravi" zvuk, a gledajuči cjene nisu baš ni jeftini...

Možete mi nešto preporučit slobodno, šta bi dobro bilo za ACOUSTIC ENERGY 109 zvučnike, jel mi bolje onda prodat yamahu koju koristim pa uzet stereo pojačalo, ili ju ostavit pa kupit samo dac??

 

Hvala vam lijepo, drago mi je čuti i tuđa mišljenja, preporuke....

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 21:48 (Marti).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Stereo pojačalo je Stereo pojačalo (bilo da je integrirano ili kombo peamp/amp).

AV i Stereo receiveri niisu baš to (pogotovo ne AVR....)

 

S ovim ponavljanjem primjera iz prakse sam već i sebi dosadio:

Kad smo kod kolege uspoređivali jedan Pioneer integrrac (mislim da je bilo A-50, sa USB i SPDIF ulazima) cijene

cca 7.000 kn, uredno je nadsvirao njegov Onkyo AV reeiver od cca 22.000 kn !!!

U Stereo modu , naravno......dalje ne treba pričati..

......bilo je takvih proba i kod mene (nekad kada sam imao HT)....

 

Ti moraš sam odlučiti što želiš (i još naučiti ponešto o Hifi-u).

 

DAC kao DA konverter zapravo "ne poboljšava " zvuk Stereo integriranom pojačalu u klasičnom smislu.

On mu samo omogućava, da kao dio izvora zvuka (Izvor je kombinacija Transport/DAC u ovom slučaju)

prenese analogni signal u pojačalo što transparentnije (čitaj; kvalitetnije).

 

EDIT:

Današnji Stereo receiveri su dosta opterečeni raznim dodanim digitalnim funkcijama (ponekad to zovem; điđamiđama), jer je to IN (ajd, možda i potreba današnjeg digitalnog doba).

Ali ti digitalni "dodaci" (interni DAC, USB i SPDIF ulazi, LAN Stremanje i sl.) stvaraju malo i negativnu međusobnu interakciju ( i neku interakciju s analognim dijelom; amp/tuner) i to sve opterečuje ukupnu kvalitetu stereo zvuka.

 

Nekadašnnji kvalitetni Stereo receiveri od npr. prije 40/50 godina imali  u sebi samo stereo pojačalo i tuner i to je sviralo samo tako.

Samo za primjer; ova dva "starca" (vidi slike); Sansui G-8000 i G-9000 (27 kg žive vage !) su nekad kraće vrijeme boravili kod mene.

Sviralo je to bolje i od mnogih stereo pojačala....a imao je Sansui i još malo jačega...

 

https://www.vintageshifi.com/sansui-G9000.php

 

Ali da te (Vas) ne zamaram time....bila su to druga vremena.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 22:55 (analogni).
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Marti
Ako ides na vanjski DAC onda moras dodati neki izvor zvuka koji ce ici u taj DAC (npr. PC).
Ako zelis slusat preko vanjskog DAC-a onda "gubis" sve ono sto imas u Yamahi (int. radio, normalan radio, stremanje sa servisa itd).

I sam imam Yamahu (R-N803D) ali imam i povoljni vanjski DAC (Topping E30) kada zelim spojit laptop sa Yamahom, onda je sve sto slusam preko laptopa i Yamaha radi samo kao pojacalo.

 

Ta Yamaha je  all-in-one, ima sve sto ti treba u sebi i jako je jednostavna i prakticna za koristenje jer se sve obavlja preko mobilne aplikacije MusicCast.

 

Cim u upotrebu dodje vanjski DAC gubis taj komoditet i moras se dizat do laptop da bi pustio neki album ili nesto drugo (OK moze se i to sredit preko Foobar programa za mob ali to je druga prica).

 

Stoga mislim da zasad uzivas u tome sto imas i u novim zvucnicima pa kad se malo bolje upoznate onda ces vidjet i sam sta zelis dalje.

 

Nije dobro stalno i cesto nesto mijenjat pogotovo u pocetnoj vazi dok nisi na cisto sam sa sobom sta zelis ili kak nesto treba zvucat.

 

Cisto moje misljenje da se netko ne bi uvrijedio.

 

Uzivaj 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 0:25 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega @djigibao je donekle (samo) u pravu kada spominje prednosti Stereo receivera sa streamingom.

 

Tema se razvila u ne tako lošem smjeru.

Prvi "krivac" je autor upita (@Marti) pitanjem za (ne baš prejeftine) zv. kabele, drugi kolega @Strm s ext. DAC-om, a treći ja s prijedlogom "pure" Stereo integriranog pojačala.....

 

Ta Yamaha R-N602 Stereo receiver je skoro pa "Sve u jedan" uređaj i kao takav ima prednosti i mane.
Prelaskom na Comp audio (PC/Laptop + ext. DAC) ne gube se baš sve prednosti gornjeg Stereo receivera,

citat:  "(int. radio, normalan radio, stremanje sa servisa itd)."

 

Internet radio ima ima i PC, sa još večim mogučnostima (i preko raznih Software playera).

Normalan radio se riješi kupnjom ext. Tunera (u SH najbolje). Biti će bolji od onog u Yamahi.

Svaki komp/Laptop itekako dobro može raditi streamanje sa mrežnih servisa.

I kao četvrto (nije spomenuto), na PC-u možeš  odabrati niz dobrih Sotware playera za šibanje glazbe (Foobar, Jriver, MusicBee, Media Monkey. Roon.....).

I kao peto; možeš butati da koristiš i Linux OS koji je odličan sa svojim playerima (Clementine, Audacious...itd.).

 

Uporabom vanjskog DAC-a ne gubiš baš komoditet ustajanjem do Laptopa/PC-a.
Njima možeš upravljati sa mob. aplikacijama ili sa bežičnom tipkovnicom i mišem.
Pogotovu je to praktično ako uz Hifi imaš i veliki TV (cijeli audio/video Centar) pa na njemu sve radiš i koristiš ga i kao monitor (i za gledanje filmova, tv programa itd.)
Već cca 12 godina tako koristim to (bežična tipkovnica/miš) i stari Logitech još uvijel šljaka.

 

I da, uporabom odvojenih komponenti (stereo pojačalo, vanjski DAC itd) uvijek iste možeš nadograditi/zamijeniti boljim uređajima. Kod uređaja "Sve u jedan" možeš samo kupiti bolji takav ( uglavnom).

 

Točno je što kaže kolega @djigibao, da malo "staneš na loptu", naučiš nove stvari i definiraš prioritete.

Nisi u Hifi krenuo baš sasvim pripremljen, ali nije nitko, pa ne trebaš previše brinuti.

 

Do tada uživaj u glazbi i nemoj se ustručavati pitati baš sve što te zanima.

 

Eto, moje osobno mišljenje i mojih pet lipa...

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 6:15 (analogni).
 
0 0 hvala 2
4 godine
offline
Audioquest CLEAR SE zvučnički kabelVaš audio kutak

Ajd, da malo ustalasamo rasprave "mantranjem" o kablovinju (žnjorama) !

 

Hifi i ini slični Forumi imaju sve manju aktivnost članova, pa sam tako odlučio da se priključim dvjema Hifi Grupama na fejsu (davnoooo imao Profil, pa ga relativno brzo maknuo).

 

Evo dijela citata moje Objave o u naslovu navedenom zvučničkom kabelu:

 

"Već se drugi dan ( danas od ranog jutra !) družim sa gore navedenim zv. kabelom. 

 

Dizajn kabela je jednostavan, stara AQ škola sa kvalitetnim završnim Snake Skinom terminacijom.

Oklopljeni su i oba unurarnja vodića i onda na sve zajedno vanjski oklop.

Vrlo debela "zmijurina" (vidi sliku usporedbe sa Sumić Overture+ i s mojim DIY bakrenim u pamuku).

I dalje se tu nema što pričati, već prionuti na slušanje.

 

Kabel sam priključio u sustav i odmah u uho sjeda Bass koji je malkice možda i dublji nego s mojim Sumić Overture+, ali ostaje dobro definiran. Posebno je dobra separacija instrumenata, posebno dobra !.

...Čuje se da je to kvalitetan bakar, pa je sve malo bolje zaokruženo.

 

Detalja nema ništa manje, pače.......Fascinira ta mirnoća i prirodnost timbra vokala i akustičkih instrumenata. Krajnje nenaporan, a transparentan kabel.

I ona Knopferova gitara ( Dire Straits, Money for nothing) je također odrađena super.

 

Jazz izvedbe posebno plijene u dioionicama akustičkih instrumenata. Vokalne dionice ženskih i muških vokala imaju prirodnost timbra i vrlo su slušljive.

Pa čak i neki "naporniji" ženski vokali u nekim izvedbama su mi sad ok (Norah Jones u nekim naslovima "nategne" na početku nekih stihova, bar meni).

Klavir A. Rubinsteina (PIano Concerto and Orchestra No. 5 In E-Flat Op. 73) ima dobar klang i "tijelo" klavira.

Opet moram još jednom spomenuti tu stereo SEPARACIJU (Clapton i B.B King u Ridig with The King)......mrak !

 

Pozornica je također sasvim zadržala dubinu kao i sa mojim Sumićem. Ukupni zvuk malo "deblji".

 

Zaključno...vrlo dobar kabel i nema se tu što više filozofirati !!!!!!

Zv. kabel za svaku preporuku (ako ga pronađeš) !

Kabel je samo 2 m dugi, pa sam morao malo desni zv. pomaknuti lijevo (Tv mu radi veći pomak udesno).

 

Kabel je isproban i u sustavu kolege i tamo je s lakoćom nadsvirao Nordost Blue Heaven zvučnički (to će biti njegov novi zv. kabel u sustavu, nedvojben napredak !)

 

Moj Sustav:


Vandersteen 2CE Signature zvučnici,

Audio Note M2 Phono (Custom tweak) cijevni preamp,

DAC; C.E.C DX 71 MKII,

SPDIF konverter M.Fidelity V-Link192,

PC Lenovo Pro Slim,

Zv. kabel Sumić Overture+

Interkonekti Audio Note Lexus i DIY srebro by Roko

USB kabel Sumić Black Hole

Jumperi Sumić Reference 

AES/EBU kabel srebro by Amigo

Strujaši sve moji DIY, OFC bakar

Polica Drvni Centar FILO, po mom nacrtu (36 mm ruska Breza) "

 

Kraj citata.

 

Kada sam drugi dan opet spojio svoj stari zv. kabel u sustav (ovaj puta ne u Bi-wire kombinaciji, primjeio sam dodatne razlike između gornjeg OFC bakrenog Clear-a  i mojeg Sumiča.

Srebro je srebro (ako je kvalitetno implementirano) !

Sumić ipak ima malo više detalja, otvorenosti i transparentnosti, doduše i cijena mu je visoka.

 

Cler SE je stara verzija AQ (nekdašnja Audiotruth produkcija) i tko ga nađe u SH ponudi, preporuka je da ga isproba.

Zanimljivo je što o njemu kaže "čuveni"  John Atkinson iz Stereophile, uspoređujući ga sa Sterlingom (najbolj tada):

 

"I have heard differences between cables ranging from the almost nonexistent to the obvious. The only physical difference between AudioQuest Clear and AudioQuest Sterling speaker cables is the conductor: high-purity copper in the former, high-purity silver in the latter. Yet the improvement in low-frequency definition offered by Sterling is so large that it might almost be audible in a blind test :-). "

 

Eto, nadam se da nije bilo zamorno......

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 6:59 (analogni).
 
4 0 hvala 2
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Kada smo kod kabela, evo jedan Cardas Golden Reference zvučnički se roštilja kod mene na probi već nekoliko dana. Posuđen od frenda da vidim ima li neke veće razlike u odnosu na moj Lat International SS-1000 MKII. Interkonekt je Lat International IC300 Signature XLR. I prije par dana sam kupio još jedan isti IC300 samo RCA za gram.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice